Paolo Ardoino, Bitfinex & Tether CTO – interviju sērija

Paolo Ardoino ir CTO vadītājs Bitfinex & Piesiet.

Bitfinex ir digitālo aktīvu tirdzniecības platforma, kas piedāvā mūsdienīgus pakalpojumus digitālo valūtu tirgotājiem un globālajiem likviditātes nodrošinātājiem.

Piesiet ir visplašāk izmantotais stablecoin pasaulē. Viņi nesen uzsāka darbību Piesiet zeltu.

Pašlaik jūs esat divu veiksmīgāko blokķēdes uzņēmumu kriptovalūtas telpā – Bitfinex un Tether. Kā jūs nonācāt tādā apskaužamā situācijā?

Es sāku Bitcoin kriptogrāfiskajā telpā no 2012. līdz 2013. gadam, ne pārāk agri, ne pārāk vēlu. Varēju izbaudīt diezgan daudz skrējienu telpā. Tajā laikā es strādāju tradicionālajā finanšu sektorā Londonā. Man bija pašam sava starta programma, un mana pieredze bija ļoti mērogojamu lietojumprogrammu veidošanā kā skaitļošanas un izplatīto sistēmu sastāvdaļa. Protams, finanses un pielāgojamās lietojumprogrammas un tas, ko sistēma redz, lieliski atbilst Bitcoin. Tāpēc, tiklīdz sāku lasīt par Bitcoin, es iemīlējos.

Es eksperimentēju un aizvien vairāk sajūsminājos par Bitcoin. Un tad 2014. gada beigās man bija iespēja pievienoties Bitfinex. Viņiem bija problēmas ar atbilstošu motoru. Ņemot vērā manas zināšanas, es piedāvāju savu palīdzību, lai atbilstošais dzinējs būtu mērogojamāks, tāpēc mēs spējām sasniegt 1000 reižu vairāk nekā iepriekšējais darījumu skaits sekundē.

Tad es sāku mazliet garlaikoties ar savu uzņēmumu Londonā, kas bija ieslīgusi tradicionālajās finansēs. Vecie, novecojušie protokoli vairs nebija interesanti, un es gribēju darīt kaut ko, kas bija saistīts ar Bitcoin un kriptogrāfisko telpu. Es to redzēju kā milzīgu iespēju paveikt kaut ko tādu, kas būtu svarīgi ilgtermiņā – palīdzēt mainīt pašu finanšu sistēmu un piesaistīt novatoriskās tehnoloģijas, kuru pamatā ir blokķēde.

2016. gada vidū es kļuvu par Bitfinex CTO un smagi strādāju, lai panāktu platformas līdzšinējo. Skaista saskarne, rūpīgi izstrādāta un patiešām izturīga, atbilstošais dzinējs un API bija prioritāte, kā arī padarīja to visu ļoti pielāgojamu. Tā būtībā joprojām ir mana loma šodien. Papildus savas komandas vadīšanai es turpinu strādāt pie platformas kodola. 2017. gadā es kļuvu par Tether CTO. Piesaiste pēc tirgus kapitalizācijas ir vislielākā stabilā monēta. Tā patiešām ir viena no apbrīnojamākajām idejām šajā nozarē. Visi šodien runā par Tether, taču 2014. gadā to patiešām izveidoja vizionāru un Bitcoin mīļotāju grupa. Viņiem bija šī lieliskā ideja atrisināt arbitrāžas problēmu, īpaši efektīvu arbitrāžu visā kriptogrāfijas apmaiņā. Arbitrāžas iespējas bija patiešām lielas, taču problēma ir tā, ka, lai tās izmantotu, jums jāpārvieto vadi pa dažādām apmaiņām. Tas bija patiešām sāpīgi un patiešām lēni – tas varēja aizņemt vairākas dienas! Piesaiste tam bija risinājums, un tas izdevās lieliski.

Piesietais zelts ir marķieris (XAU ₮), kas ir piesaistīts fiziskajam zeltam. Kur atrodas šis fiziskais zelts un kāds ir izpirkšanas process, ja ieguldītājs izvēlas izpirkt savus žetonus?

Fiziskais zelts atrodas Šveicē, un drošības apsvērumu dēļ es nevaru norādīt precīzu atrašanās vietu. Lai izpirktu Tether Gold, īpašniekam ir jābūt pietiekami daudz žetonu pilnai zelta stienim. Lai sāktu izpirkšanas procesu, mēs parasti lūdzam, lai klientam būtu vismaz 430 Tether Gold žetonu. Mēs to darām tāpēc, ka 400 unces zelta stieņi patiesībā nav 400 smalkas Trojas unces – to lielums atšķiras no 385 smalkām Trojas uncēm un 430 lielām Trojas uncēm..

Kad īpašnieks vēlas izpirkt, mēs palaižam algoritmu, kas “apvieno” viņu Tether Gold žetonus vienā vai vairākos pilnos zelta stieņos. Pēc tam šie stieņi ir pieejami žetona turētājam, lai viņi tos varētu uzņemt izvēlētajā vietā Šveicē. No turienes viņi var ienest zeltu, kur vien vēlas, saskaņā ar ceļošanas noteikumiem un transporta mehānismiem, kā arī dažādiem Šveices un viņu jurisdikcijas noteikumiem. Alternatīvi žetona turētājs var lūgt mūs mēģināt pārdot savu zelta stieni pircējam Šveicē. Ja mēs varēsim to pārdot, žetona īpašnieks dabūs zelta pārdošanas stieņa vietā ieņēmumus no šīs pārdošanas, atskaitot mūsu maksu..

Kāpēc jūs uzskatāt, ka zelta stablecoīni ir nepieciešami investoriem?

Mēs redzam nenoteiktības periodu tirgū. Tādējādi zelts ir interesanta alternatīva fiat cash. Ja finanšu tirgos ir daudz neskaidrību, riska ieguldījumu fondi parasti nonāk skaidrā naudā, tāpēc viņi pārdod savus aktīvus un cenšas samazināt svārstības. Viņi parasti izmanto skaidru naudu, bet zelts ir sava veida vidusceļš starp ieguldījuma pilnīgu saglabāšanu – teiksim, akcijas, akcijas, kriptonauda, ​​neatkarīgi no tā – kas ir ļoti nepastāvīgi un kaut kas šķiet nepastāvīgāks par skaidru naudu, protams, ka vairāk novele. Zelts ir šis vidusceļš, un tas ir arī viens no aktīviem, ko mēs redzam aktivizējamies ģeopolitiskās nenoteiktības apstākļos.

Tether Gold nesen palielinājās līdz tirgus kapitalizācijai 21 miljonu ASV dolāru vērtībā. Vai jūs uzskatāt, ka tas ir balstīts uz koronavīrusa bailēm? Kas vēl veicina šo interešu pieaugumu?

Tas sasniedza 21 miljonu dolāru, bet man tas ir tikai sākums. Es uzskatu, ka tuvāko mēnešu laikā mēs redzēsim papildu izaugsmi. Kā jau teicu, zelts tirgotājiem nav tikai patiešām noderīgs riska ierobežošanas mehānisms. Zelts ir labs veids, kā ierobežot daļu riska, kad jūsu aktīvi tiek pārvaldīti. Piesietais zelts ir labs veids, kā turēt zeltu, jo no jums netiek iekasēta gada maksa, pamatojoties uz jūsu piesaistes piesaistes zeltu. Es uzskatu, ka 21 miljonu dolāru vērtais Tether Gold joprojām ir maza summa. Mūsu vīzija ir tāda, ka Tether Gold kļūs par vēlamo zelta turēšanas veidu. Tā kā zeltu izmanto kā riska ierobežošanas mehānismu lieliem fondiem, mēs sagaidām, ka Tether Gold popularitāte turpinās pieaugt. Tā rezultātā būs nepieciešams daudz vairāk Tether Gold. Tāpēc mums vajadzētu redzēt, ka arvien vairāk lietotāju iegūst Tether Gold.

Vai varat padalīties ar mums pašreizējos plānos par Tether (USDT) integrēšanu zibens tīkls?

Bitfinex un Tether finansē projektu ar nosaukumu RGB Spectrum, kura mērķis ir izstrādāt protokolu digitālo aktīvu izsniegšanai Lightning tīkla augšpusē. Es uzskatu, ka brīdī, kad protokols būs aktīvs, stabils un labi pārbaudīts, Tether būs viens no pirmajiem, kas izmantos šo jauno protokolu. Tas ir tāpēc, ka Bitfinex un Tether uzskata, ka Bitcoin un Lightning tīkls ir patiešām svarīgas tehnoloģijas, un tīkls ir patiešām pielāgojams, tīri vienādranga. Tas ir tik decentralizēts mikromaksājumu protokols, cik tam vajadzētu būt. RGB protokols būs gatavs palaist Tether virs tā, jo tas pilnveidos mūsu redzējumu par to, ka Tether iespējo vienādranga mikromaksājumus.

Pēdējā gada laikā mēs esam redzējuši daudz jaunu USD stablecoins. Kāpēc investoriem jāturpina lietot Tether, izmantojot dažas no šīm jaunajām iespējām?

Es uzskatu, ka iemesls ir tas, ka Tether ir dažas priekšrocības, kas izvirzītas pirmajiem virzītājiem. Tas sākās 2014. gadā, un pirmais lielais konkurents sākās 2018. gadā. Tether bija četru gadu tehnoloģiskā attīstība un biznesa priekšrocības. Vienai no stablecoin galvenajām īpašībām jābūt savstarpējas izmantojamības ķēdēm. Mūsu galvenie konkurenti galvenokārt strādā pie Ethereum, savukārt mums ir svarīgi izmēģināt un apkalpot pēc iespējas vairāk kopienu. Ethereum ir liela kopiena, EOS ir liela kopiena. Citām bloku ķēdēm, kuras mēs atbalstām, piemēram, Algorand, Liquid un Tron, ir lielas kopienas, tāpēc apzinieties, ka, lai stablecoin būtu pilnīgs un lai tas būtu patiešām noderīgs, tam ir jābūt dažādu bloku ķēdes kopīgajam pamatam. Tā ir milzīga priekšrocība, kuru, mūsuprāt, mūsu konkurence vēl nav realizējusi.

Bitfinex nesen aizstāja IEO ar Bitfinex Token Sales, kas ir digitālo aktīvu piedāvājums un palaišanas risinājums augstas kvalitātes kriptogrāfijas projektiem. Vai varat dalīties ar mums, kas tieši ir šī platforma un kāpēc uzņēmējiem tā jāizmanto, salīdzinot ar IEO ieviešanu Binance, KuCoin, vai citiem konkurentiem?

Pirmkārt, jūs varat redzēt, ka Bitfinex neuzsāka daudz IEO. Viņi neuzsāka daudz projektu, jo mēs zinām, ka lielākajai daļai uzsākto projektu bija ļoti slikti rezultāti. Mēs nevēlamies atkārtot citu platformu pieļautās kļūdas. Mēs esam uzmanīgāki un veicām ārkārtīgi daudz rūpīgas pārbaudes, pirms nolēmām sākt projektu, izmantojot mūsu Bitfinex marķieru pārdošanas platformu. Es uzskatu, ka mūsu pieeja ir profesionālāka un rūpīgāka. Projekti, kurus mēs uzsāksim, būs daļa no patiešām ekskluzīvas platformas un tiks pilnībā uzskatīti par augstas kvalitātes projektiem tikai tāpēc, ka mēs spējām pabeigt mūsu rūpīgo novērtēšanas procesu. Mēs vēlamies pārliecināties, ka viss, ko mēs uzskaitām, ir kvalitatīvs projekts, kas respektē patieso vērtējumu un kam ir augsta lietderība, lai tiktu aizsargāti Bitfinex klienti, kuri būs ieinteresēti piedalīties piedāvājumā. Lai to panāktu, mēs jau būsim veikuši daudz pienācīgas rūpības viņu labā.

Kāda veida projekti tiks parādīti šajā platformā?

Ir ļoti dažādi projekti. Ir ar mākslīgo intelektu saistīti projekti. Ir spēles. Ir žetoni, kuru mērķis ir panākt, lai banku darbība nenotiek nabadzīgajā reģionā. Ir jauni blokķēdes, kas interesējas par adopciju un pierāda sevi procesa gaitā. Tas tiešām ir ļoti daudz dažādu projektu.

Vai ir kādi jauni aizraujoši projekti Bitfinex vai Tether, kas mums būtu jāzina?

Uzņēmumā Bitfinex mēs strādājam pie daudzām jaunām funkcijām, kas patiešām ir svarīgas mūsu klientiem. Mēs koncentrējamies uz iespējām, kad runa ir par mūsu atvasinājumu platformu. Tuvākajā nākotnē mēs sākam jaunu integrāciju ar trešo pušu pakalpojumu sniedzējiem ap kreditēšanu. Mēs gatavosim izveidot uzlabotas versijas mūsu slavenajai peer-to-peer maržinālo kreditēšanas platformai, kas mūsu maržas tirdzniecības platformu darbina kopš 2013. gada. Tāpēc ir daudz projektu, pie kuriem mēs strādājam, kā arī sāksim papildu virsotnes pilotprojektus no tīkla Lightning, lai palīdzētu tirgus veidotājiem izmēģināt, kā uzlabot savas tirdzniecības stratēģijas, izmantojot ātrās tiešraides tīkla norēķinus.

Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties par Bitfinex vai Tether??

Vispārīgi domājot, Bitfinex ir viens no galvenajiem uzņēmumiem kriptogrāfijas telpā, kas daudzus gadus cīnījās un ļāva nozarē, kurā mēs visi esam, vienmērīgi augt. Bitfinex pasargāja daudzas problēmas kriptogrāfijas nozarei, jo īpaši tas bija uzbrauktuve uz fiat un palīdzēja piesaistīt līdzekļus. Bitfinex uzcēla daudz interesantu projektu, patiešām stabilu tirdzniecības platformu, kurā dzīvo daudz tirgotāju. Eksperiments bija pirmais, kas atbalstīja Lightning tīklu, tāpēc būtībā Bitfinex izrāda lielu mīlestību pret Bitcoin. Mēs uzskatām, ka Bitfinex strādā Bitcoin labā, nevis izmanto Bitcoin tikai peļņas radīšanai.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me