OSC atrod plašu Džeralda Kotena un QuadrigaCX krāpšanas / zādzību pierādījumus

Kopš populārās Kanādas biržas QuadrigaCX bojāejas ir pagājis vairāk nekā gads. Neskatoties uz šo ilgumu, jauni atklājumi joprojām tiek atbrīvoti ap savdabīgo notikumu ķēdi, kurā pazuda 215 miljoni ASV dolāru – kopā pārstāvot vairāk nekā 75 000 klientu.

Labais

Lai gan Džeralda Kotena un QuadrigaCX rīcība, bez šaubām, ir drudzis kriptonauda nozarē, ir svarīgi atcerēties veco teicienu “neglezno ar plašu otu”.

OSC, par laimi, to ir atzinusi un veltījusi laiku, lai savā ziņojumā lasītājiem nodrošinātu, ka viņi nenosoda nozari kopumā..

“Pārkāpums, ko mēs atklājām attiecībā uz Quadriga, attiecas tikai uz Quadriga, un to nevajadzētu saprast kā tādu, kas attiecas uz kriptogrāfijas aktīvu platformas nozari kopumā. Pareizi veikta kriptogrāfijas aktīvu tirdzniecība ir likumīga un svarīga mūsu kapitāla tirgus sastāvdaļa. Mēs joprojām esam apņēmušies strādāt ar šo nozari, lai veicinātu inovācijas. Finanšu inovācijas vienmēr ir bijušas kritiskas mūsu ekonomikas veselībai un kapitāla tirgu konkurētspējai. ”

Sliktais

Tagad mēs pārietam pie sliktā. Pēc rūpīgas izmeklēšanas OSC ir konstatējis, ka QuadrigaCX darbojas galvenokārt kā Ponzi shēma zem “moderno tehnoloģiju slāņa”. Tiek uzskatīts, ka šo Ponzi shēmu organizē nelaiķis QuadrigaCX dibinātājs Džeralds Kotens.

Turklāt biržas izmantotā glabāšanas modeļa dēļ OSC uzskata, ka QuadrigaCX ir pastāvīgi pārkāpis vērtspapīru likumus.

“… ar kuru Quadriga saglabāja klientu kriptogrāfisko aktīvu glabāšanu, kontroli un glabāšanu un tikai pēc izņemšanas pieprasījuma klientiem piegādāja aktīvus – tas nozīmēja, ka klientu tiesības uz Quadriga turētajiem kriptogrāfiskajiem aktīviem ir vērtspapīri vai atvasinātie finanšu instrumenti.

Līdz šai dienai daudzi no tiem, kurus skārusi Kotena izraisītā sagrāve, joprojām ir cerīgi, ka tiks atrastas viņa kriptogrāfijas maciņu pazaudētās atslēgas. Tas bija saistīts ar pārliecību, ka šajos makos ir daudz trūkstošo līdzekļu. Diemžēl OSC ir norādījusi, ka tas ir malds. Drīzāk lielāko daļu trūkstošo līdzekļu izraisīja Cotten nelegālā tirdzniecība.

 “Ir plaši spekulēts, ka ieguldītāju zaudējumu lielāko daļu izraisīja kriptogrāfijas aktīvu zaudēšana vai piekļūšana Cotten nāves rezultātā. Pēc mūsu vērtējuma tas tā nebija. Pierādījumi rāda, ka lielāko daļu aktīvu iztrūkuma 169 miljonu ASV dolāru apmērā izraisīja Cotten krāpnieciskā rīcība, kurai bija vairākas formas. “

Ja tas nebija pietiekami slikti, OSC atzīst, ka apstākļu dēļ (QuadrigaCX bankrots un Cotten nāve) ir ļoti maz iespēju griezties.

Finanšu sadalījums

Savā ziņojumā OSC atzīmē, ka aptuveni 215 miljoni ASV dolāru ir parādā QuadrigaCX klientiem. Tie nodrošina šādu sadalījumu, atklājot, kur ir pazudusi nauda.

 • 115 miljoni USD
 • Pazaudējis Džeralds Kotens, izmantojot nelegālus darījumus ar QuadrigaCX
 • 46 miljoni ASV dolāru
  • Atgūtie līdzekļi, kas tagad ir pilnvarnieka rīcībā
  • 28 miljoni ASV dolāru
   • Zaudējis Džeralds Kotens, veicot nelegālus darījumus ārējās biržās
   • 23 miljoni USD
    • Dažādi zaudējumi vēl jāuzskaita
    • 2 miljoni ASV dolāru
     • Džeralda Kotena nozagtie līdzekļi viņa dzīvesveida finansēšanai
     • 1 miljons dolāru
      • Darbības zaudējumi
      • Neatkarīgi no piesavināšanās vai nelegāliem darījumiem, domājams, ka nelaiķis Džeralds Kotens ir tieši atbildīgs par aptuveni 145 miljoniem USD, kas zaudēti klientu līdzekļos.

       Brīdinājuma vārdi

       Visā ziņojumā OSC nemazina vārdus, uzrunājot uzņēmumus, kas joprojām darbojas blokķēdes nozarē. Sazinieties ar OSC, lai uzzinātu, vai saskaņā ar pašreizējiem likumiem ir nepieciešama reģistrācija..

       Viņi vairākkārt skaidri norāda, ka vērtspapīru likumi ir piemērojami daudzos gadījumos, pat ja tirgotie aktīvi nav vērtspapīri. Izšķirošais faktors ir atkarīgs no tā, kā biržas rīkojas ar šiem aktīviem.

       “Uz platformu parasti neattiecas tiesību akti par vērtspapīriem, ja tirgotais kriptogrāfiskais aktīvs nav vērtspapīrs vai atvasinājums, un pēc darījuma klientam nekavējoties tiek piegādāts kriptogrāfiskais aktīvs … Turpretī, ja platforma saglabā valdījumu un lai kontrolētu platformā tirgotos kriptogrāfijas aktīvus, var tikt piemēroti vērtspapīru likumi. ”

       Lai gan šī atšķirība var būt maza, tā ir svarīga. OSC lūdz Kanādas apmaiņas, lai panāktu un noteiktu, kur tās ietilpst regulatīvo vadlīniju ietvaros.

        “Platformu operatoriem ir jāapzinās, ka atkarībā no viņu uzņēmējdarbības modeļa viņiem, iespējams, būs jāreģistrējas OSC, un viņiem jāveic attiecīgi pasākumi, lai ievērotu Ontario vērtspapīru likumus. Platformām jāpārskata sava darbība, lai nodrošinātu, ka viņiem ir ieviestas procedūras, lai pārvaldītu riskus klientiem un ka viņi precīzi atklāj klientiem galveno informāciju par savu darbību. ”

       OSC

       Ontarijas Vērtspapīru komisija (OSC) ir regulatīva iestāde, kuras uzdevums ir nodrošināt godīgus un pārredzamus tirgus. Tas tiek darīts, izveidojot un izpildot likumus par vērtspapīriem Ontario provincē.

       Izpilddirektors Grants Vingoe šobrīd pārrauga uzņēmuma darbību.

       Mike Owergreen Administrator
       Sorry! The Author has not filled his profile.
       follow me