Latvijas prospekta izņēmuma grozījums

Likumdevēji ir mainījuši valsts vērtspapīru likumu (FITL), kas, iespējams, varētu dot labumu STO nozarei kopumā, virzoties uz Latvijas investīciju un digitālo inovāciju noskaņojumu. Korekcijas, kas veiktas, izmantojot Latvijas prospekta izņēmumu, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) ir daudz vieglāk piesaistīt kapitālu, izmantojot publisko piedāvājumu, kas atbrīvots no prospekta. Šāds atbrīvojums no prospekta labi iekļaujas tokenizācijas sistēmā, kur emitētais kapitāls var gūt labumu no paaugstinātas likviditātes tokenizētu aktīvu veidā.

Latvijas prospekta izņēmums parāda nākotnes nostāju attiecībā uz novatoriskiem finanšu instrumentiem, kas ļauj ieguldītājiem tieši piekļūt primārajiem un sekundārajiem tirgiem maziem kapitāla ieguldījumiem. Tas arī parāda valsts kapitāla tirgus pozīciju nostiprināšanos ES.

Iepriekš uzņēmumi varēja piesaistīt kapitālu no 100 000 EUR līdz 5 000 000 EUR, ievērojot vienkāršotu prospektu. Lai gan šis prospekta izņēmums veicināja uzņēmējdarbību, uzdevums bija apgrūtinošs. Visos gadījumos uzņēmumiem bija jāpieņem starpnieks vai banka, kā arī daudzas citas trešo pušu organizācijas, lai īstenotu savus pūļa finansēšanas pasākumus. Tā rezultātā, ņemot vērā visas radušās izmaksas, līdzekļu uzkrāšana, teiksim, 1 000 000 EUR, atstāja uzņēmumam vairāk izdevumu nekā ieguvumu.

Latvijas prospekta izņēmums

Latvijas jaunākais prospekta izņēmums, visticamāk, palielinās marķēto vērtspapīru daudzumu, ko uzņēmums var emitēt pirms prospekta iesniegšanas regulatoriem par lielākām emisijām. Jaunie noteikumi atļauj bez prospekta emitēt līdz 1 000 000 EUR, un no 1 000 000 līdz 8 000 000 EUR jāsagatavo vienkāršota piedāvājuma dokuments saskaņā ar regulatora noteikumiem. Savukārt vērtspapīrus, kuru cena ir mazāka par 3 000 000 EUR, var veikt bez brokera vai bankas iesaistīšanas. Svarīgi ir tas, ka šis pēdējais izņēmums ir pieejams tikai maziem vai vidējiem uzņēmumiem. Apbrīnojami, ka šīm firmām ir iespēja katru 36 mēnesi uzņemt vienu vai vairākus piedāvājumus, kuru kopējā summa ir 3 000 000 EUR..

Proti, prospekta izņēmumā ir uzskaitīts, ka emisija piedāvā vai nu pašu kapitālu, vai parāda vērtspapīrus. Tokenizētais kapitāls un parāds nodrošina jaunu likviditāti tirgū. Tādējādi ap šiem unikālajiem finanšu instrumentiem turpina veidoties jauni tirgi. Apspriežot prospekta izņēmumu, paziņoja Fintelum rīkotājdirektore Liza Aizupiete

“Cenšoties palīdzēt jaunajiem uzņēmumiem un nekustamā īpašuma nozarēm piekļūt labākām finansēšanas iespējām, pašreizējās izmaiņas vērtspapīru likumā padara Latviju par pievilcīgāku ES dalībvalsti kapitāla piesaistei. Pašreizējā normatīvā vide ļauj Fintelum 36 mēnešu laikā apkalpot mazos un vidējos uzņēmumus, kuru kapitāls ir līdz EUR 3 miljoniem, ar zemākiem ienākšanas šķēršļiem kapitāla tirgos. Investori varēs ieguldīt fiat vai kriptovalūtās un piekļūt daļēji sadalītu projektu īpašumtiesībām uz projektiem, kas dod peļņu no dividendēm un ir atvērti privātiem ieguldītājiem. Izmantojot Fintelum marķēšanas un atbilstības rīkus, daļēji vērtspapīru vai lietderības marķieru īpašnieki varēs apmainīt interesi par projektiem, izmantojot mūsu vienādranga sekundāro tirgu, un tādējādi palielināt parasti nelikvīdu aktīvu likviditāti. Piemēram, ja jums pieder uzņēmuma daļa, kurai pieder vai nu nekustamais īpašums, vai arī tā pārstāv komercsabiedrību, varat digitāli pirkt vai pārdot šīs daļas starp esošajiem akcionāriem vai arī meklēt jaunus investorus, kurus interesē projekts. ”

Latvijas kriptogrāfijas sektors

Latvija joprojām ir viena no galvenajām kripto atbalstošajām valstīm ES. Latvijā vienmēr ir bijis aktīvs Bitcoin kalnrūpniecība nozarē. Kā tāda valstī ir notikusi neticama adopcija. Piemēram, 2014. gadā airBaltic kļuva par vispirms aviokompānija pasaulē, lai pārdotu biļetes uz Bitcoin. Īpaši Latvijā dzīvo viens no pasaules vadošajiem pilna servisa blokķēdes tehnoloģiju uzņēmumiem – Bitfury.

Blockchain integrācija

Saprotot, cik patiesībā blokķēdes tehnoloģija bija, Latvijas Valsts ieņēmumu dienests paziņoja, ka tā izmantos blokķēdes tehnoloģiju kaujas izvairīšanās no nodokļu maksāšanas 2019. gada februārī. Turklāt šie regulatori publiski paziņoja, ka blokķēdes tehnoloģija rada jaunas uzņēmējdarbības iespējas.

Latvijas prospekta izņēmums

Latvijas prospekta izņēmums noteikti veicinās ievērojamu izaugsmi valsts STO nozarē. Valstij šajā nozarē ir liels impulss, un šim jaunākajam likumdošanai vajadzētu padarīt Latviju par vēl pievilcīgāku valsti visiem blokķēdes jaunajiem uzņēmumiem, kuri meklē draudzīgus krastus. Pagaidām daudzi pasaules regulatori varētu mācīties kaut ko vai divas no Latvijas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me