Globālā perspektīva – Eiropas izdevums

Globāla perspektīva

Kad gads un desmitgade tuvojas beigām, mēs vērtspapīros.io uzskatījām par saprātīgu novērtēt nozares noskaņojumu tā, kā tas ir pašreiz. Kāds ir digitālo vērtspapīru nozares pašreizējais stāvoklis? Vai šodien ir labāk nekā vakar? Varbūt tiem, kas nezina, šķiet, ka stratēģiskais darbs vēl ir jāpaveic.

Šie visi ir jautājumi, kas varētu būt daudziem, ieskaitot mūs kā vērtspapīrus. Paturot to prātā, mēs esam sazinājušies ar dažādiem nozares pārstāvjiem. Katrs apsveic no dažādiem pasaules reģioniem.

Šis komentārs sniedz ieskatu viņu domāšanas procesos un par to, kā normatīvā vide var veidot tirgus uztveri.

Ietekmētāji

Āfrika, Āzija, Eiropa, Ziemeļamerika un Lielbritānija ir reģioni, kurus esam nolēmuši aplūkot individuāli.

Tālāk minētie uzņēmumi un to vadītāji ir veltījuši laiku, lai dalītos savās domās.

  • MERJ (Āfrika)
  • InvestaX (Āzija)
  • Fintelum (Eiropa)
  • Vertalo (Ziemeļamerika)
  • Smartlands (Lielbritānija)

Šis izdevums koncentrēsies uz Fintelum (ES), nākamie sērijas ieraksti tiks publicēti nākamajās nedēļās.

Penija par jūsu domām?

Mūsu metodika bija vienkārša – uzdodiet tos pašus 5 vienkāršus jautājumus, kas attiecas uz digitālajiem vērtspapīriem, 5 izpilddirektoriem / rīkotājiem no visas pasaules.

Mērķis? Iegūstiet ieskatu nozares uztveres un adaptācijas atšķirībās, pamatojoties uz ģeogrāfiju. Kaut kas mums šķiet svarīgs rādītājs, ņemot vērā nozares potenciālu ietekmēt FinTech globālā mērogā.

Eiropa – Liza Aizupiete, Fintelum rīkotājdirektore

Piedāvājot pakalpojumu klāstu, kas balstīts uz digitālajiem vērtspapīriem, Fintelum ir Igaunijā dibināts uzņēmums, kas sāka darbību 2018. gadā. Uzņēmums vēlas pilnībā izmantot licencēšanu, kas iegūta, izmantojot Igaunijas Finanšu izlūkošanas vienību (FIU), lai klientiem sniegtu visaptverošu informāciju. platforma.

Fintelum #TokeniseYourAssets ExplainerFintelum #TokeniseYourAssets Explainer

Noskatieties šo videoklipu vietnē YouTube

  1.   Jūsuprāt, kas ir lielākais līdz šim sasniegtais nozares sasniegums / šķērslis?

LA: Aplūkojot digitālo vērtspapīru telpu Eiropā, es teiktu, ka lielākais sasniegums ir bijis izpratnes veicināšana par nozari kopumā. Es piedalījos ES Komisijas augsta līmeņa apaļā galda sarunās par kriptovalūtām un ICO jau 2018. gada februārī. Tas bija viens no pirmajiem mēģinājumiem kriptogrāfijas nozares dalībniekiem un ES regulatoriem pulcēties pie galda un apspriest, kā nozare būtu jāuzrauga..

Kriptovalūtas ir viena lieta. Tas ir saistīts ar monetāro teoriju un personiskās brīvības izpausmēm. Bet, ieejot vērtspapīru sfērā, kas vēsturiski investoru aizsardzības nolūkos ir stingri regulēta joma, jūs saskaras ar spēkā esošajiem vērtspapīru likumiem, ar kuriem jārēķinās..

SIO radās kā pilnīgi jauna aktīvu klase. Digitālo aktīvu telpā tas ir atsevišķi. STO tomēr nav nekas cits kā patlaban spēkā esošo juridisko līgumu formu digitālā attēlošana.

Tāpēc nozares dalībniekiem vispirms bija pašiem jāsaprot, kas ir digitālie vērtspapīri, pēc tam izglītojot un veicinot izpratni citiem un jo īpaši regulatoriem. Patiešām, ir iepriecinoši liecinieki tam, ka Blockchain kā tehnoloģija un fintech nozares attīstība kopumā tiek izvirzīta par vienu no galvenajiem mērķiem politiskajās pamatnostādnēs, ko 2019. gada decembrī inaugurācijas runā izvirzīja ES Komisijas prezidente Ursula fon der Leyen..

  1.   Tā kā iepriekšminētie sasniegumi ir pamats nozarei, tas joprojām ir lielākais šķērslis, kas virzās uz priekšu?

LA: Ir maz šķēršļu vērtspapīru pastāvēšanai digitālā formātā. It īpaši, ja mēs vēlamies tos attēlot kā kriptogrāfiski programmējamus marķierus, kas ir publiski redzami visiem un tomēr ir neskaidri attiecībā uz precīzu īpašumtiesībām. Turklāt mums ir jāievēro spēkā esošie vietējie vērtspapīru likumi, kas vienoti nosaka ieguldītāju aizsardzību. No tā izriet, ka decentralizācija nav absolūti iespējama, un ir nepieciešama centralizēta pārvaldība un eksogēna kontrole, lai nodrošinātu stingru vērtspapīru likumu ievērošanu.

Tomēr būtu nepietiekami apgalvot, ka tieši šie likumi ir aktuāli šodien. Patiešām, visai nozarei trūkst jauninājumu tieši tāpēc, ka šie likumi tika rakstīti dienai un vecumam, kad internets nebija nekas, nemaz nerunājot par viedtālruni vai kriptonauda.

Gan primārā emisija, gan sekundārā tirgus operācijas ir pakļautas praktiskiem šķēršļiem. Lielākajā daļā Eiropas jurisdikciju nevar iegādāties vērtspapīrus ar kriptovalūtām.

Vēl viens šķērslis attiecas uz lokalizāciju, kad projekts piesaista pārrobežu investorus. Lielākā daļa pūļa finansēšanas platformu aprobežojas ar vietējo investoru avotiem, savukārt kriptovalūtas ļautu veikt mazāk investīciju plūsmu uz robežas. Tas var būt īpaši pievilcīgs valstīm, kurām ir mazāk ekonomisko un politisko brīvību, ieguldīt valstī ar skaidru likuma varu, piemēram, Eiropas dalībvalstīm.

Tas pats attiecas uz digitālo vērtspapīru otrreizējā tirgus darbību. Eiropā būtu jāuzņemas pienākums saņemt vietējo atļauju (bankas, brokera vai daudzpusējas tirdzniecības sistēmas licenci). Sekundārais tirgus ir nepārprotami pārmērīgi regulēts, un tas ir nepamatoti, ja runa ir par maziem kapitalizācijas vērtspapīriem.

Viena pozitīva attīstība tomēr ir redzama ES kolektīvās finansēšanas regulēšanas iniciatīvā. Priekšlikums ir samazināt regulatīvo slogu sekundārā tirgus operācijām, pieļaujot ziņojumu dēļa veida salīdzināšanu ar maziem kapitalizācijas vērtspapīriem.

Kopumā drošības marķēšana ir galvenokārt juridisks šķērslis, ja kāds to dara pareizi. Un ar to es pareizi domāju ieguldīt un apmainīties kriptovalūtās globālā mērogā un tajā pašā laikā darboties saskaņā ar vietējiem vērtspapīru likumiem.

Ir vairāki šķēršļi, no kuriem dažus mēs Fintelum cenšamies pārvarēt, lobējot izmaiņas vietējā vērtspapīru likumā. Mūsu mērķis ir ļaut drošības žetoniem darboties kā pārvedamiem vērtspapīru instrumentiem noteiktā jurisdikcijā. Tādējādi lētāk un tehniski efektīvāk atvieglotu emisiju un turpmāko akcionāru reģistra uzturēšanu.

  1.   Attiecībā uz draudzīgsregulējumu un valdības akceptu, vai esat pamanījuši, ka citas valstis atstāj pārējās?

LA: Eiropā ir valstis, kas mēģinājušas izmantot kriptogrāfijas un blokķēdes jauninājumus. Un tie, kas steidzās to regulēt, kaut arī ar vislabākajiem nodomiem.

Kā piemēru ņemiet Maltu. Pagājušajā gadā man bija iespēja sēdēt uz žetonu modelēšanas paneļa pirmajā Maltas Blockchain samitā, kurā piedalījās vairāk nekā 8500 cilvēku. Šis notikums sakrita ar jauno likumu par kriptogrāfiju un blokķēdi, kas stājās spēkā 2018. gada 1. novembrī. Lai gan mērķis bija padarīt Maltu par blokķēdes biznesa un inovāciju centru, rezultāts ir gluži pretējs. Lielākoties pārmērīga un ierobežojoša noteikumu kopuma dēļ gadu vēlāk Maltā netiek izveidots tik daudz uzņēmumu.

Citā griezienā, piemēram, Vācijai līdz nesenam laikam nebija nekāda īpaša kriptogrāfijas regulējuma. Bet ir bijis likumīgi izmantot kriptovalūtas parāda instrumentu iegādei un apmaiņai.

Vēl viena progresīva attīstība pagājušajā gadā notika no Luksemburgas un Francijas. Kopumā abas valstis ir pieņēmušas savu regulatīvo apstiprinājumu vērtspapīriem, lai uz blokķēdes balstītu pārstāvniecību būtu derīga, pieņemama un pilnīgi likumīga.

  1.   Daudz ir paveikts par digitālo vērtspapīru pārveidojošajām iespējām. Ar potenciālu ietekmēt izmaiņas daudzās nozarēs, kuras, jūsuprāt, visvairāk gūs labumu no digitālo vērtspapīru sektora?

LA: Ar kriptogrāfiskas, programmējamas blokķēdes naudas parādīšanos mēs jau redzam progresu pasaules finanšu iekļaušanā. Tikai ar tīru eksistenci kriptonauda, ​​piemēram, bitcoin un ēteris, piedāvā alternatīvas monetārās sistēmas tiem, kuri nepiekrīt saviem fiat kolēģiem visā pasaulē nacionālajās valstīs.

Ja pirmais izmantošanas gadījums bija nauda, ​​tad otrs svarīgākais izmantošanas gadījums ir ieguldījums. Digitālie vērtspapīri, tādus, kādus mēs esam paredzējuši Fintelum, ir pašreiz spēkā esošo juridisko līgumu formu digitāls attēlojums. Neapšaubāmi, ka šodien likums ir pārāk ierobežojošs un pat neatbilstošs. Un galu galā tas noteikti mainīsies, pielāgosies un uzlabosies.

Tikmēr, ja uz blockchain balstītie pārvedamie vērtspapīru instrumenti drīzumā sāk apdzīvot publiskas vienādranga bloku ķēdes, mums vajadzētu redzēt daudz lielāku datu pārredzamību, iekļaušanu un patiesu globalizāciju.

 Ja dati ir pieejamāki, tas arī nozīmē, ka neizbēgami palielināsies privāto ieguldītāju izglītības līmenis un vispārēja izpratne.

Jebkurai nozarei, kur nepieciešama kāda neuzticama un pastāvīga kāda notikuma izsekošana, vai arī, ja tai ir vajadzīgs nemainīgs digitāls publisks ieraksts, tā iegūs. Jo tehnoloģija patiešām ir pienākusi.

  1.   Raugoties nākotnē, kur izaugsmes trajektorijā redzat digitālos vērtspapīrus nākamajos divos un piecos gados?

LA: Neskatoties uz tehnoloģiju attīstību, mums, cilvēkiem, joprojām ir jāpanāk viss iespējamais. Divu gadu laikā mums varētu būt daudz pierādītu uzņēmējdarbības gadījumu. Bet tajā pašā laikā mēs noteikti joprojām apgūsim zināšanas un uzlabosim adopciju. Mācīšanās līkne galu galā saasināsies, it īpaši attīstītākās valstīs. Vismazāk attīstītās ekonomikas politisko apstākļu dēļ var būt pat adopcijas frontēs.

Piecu gadu laikā viss var mainīties. Varbūt līdz tam laikam mums būs jaunas tehnoloģijas, kurām mums būs jāpielāgojas. Izmantojiet, piemēram, kvantu iespējas vai mākslīgā intelekta lietojumprogrammas.

Tomēr šodien mūsu nolūks ir savienot pārī programmējamus vērtspapīrus ar programmējamu naudu. Citiem vārdiem sakot, emitējiet un savienojiet pārī vērtspapīrus pret kriptovalūtām un tādējādi virziet pieņemšanas un izmantošanas gadījumus.

Secinājums

Nu tur jums tas ir! Tā kā 2019. gads drīz beigsies, nozarē ir redzama skaidra tendence – pozitīva. Lai arī daudzi šķēršļi ir izpildīti un atbrīvoti, pie horizonta paliek vēl daudz. Neskatoties uz to, digitālo vērtspapīru potenciāls pārveidot FinTech joprojām ir tikpat tantalizējošs kā vienmēr.

Pēc dažiem mēnešiem mēs sazināsimies ar bāzi, lai atkārtoti novērtētu nozares noskaņojumu ar jaunu ietekmētāju kopumu no visas pasaules. Līdz tam esiet informēts, bieži vēršoties pie vērtspapīriem.io!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me