Digitālie vērtspapīri drīzumā nonāks Vācijas jaunajā likumprojektā

Digitalizācija ir novedusi pie būtiskām izmaiņām daudzās jomās, arī naudas un finanšu tirgos.

Finanšu tirgi un to dalībnieki atrodas brīdī, kad viņi nevar ignorēt tehnoloģisko attīstību, kas noteikti sagrauj nozari. Nesen ir steidzies izstrādāt un ieviest uz blockchain balstītus protokolus, lai darbinātu finanšu produktus. Digitalizācijas vilnis skar finanšu sistēmu, un regulatori pievērš uzmanību. 

Konkrētāk, Vācija virzās uz priekšu ar savu plānu modernizēt vērtspapīru likumu, ieviešot noteikumus, kas nodrošina blokķēdes aktīvus. 

Jauns projekts par marķēto vērtspapīru tiesisko regulējumu

Vācijas Finanšu ministrija publicēts paziņojums, kurā iestāde strādās pie likumprojekta, kura galvenais mērķis ir izveidot digitālo vērtspapīru tiesisko regulējumu, tostarp marķētu aktīvu emitēšanu.

Plāns ir izveidot juridiski drošu normatīvo regulējumu un uzraudzības struktūras, lai aizsargātu un uzlabotu finanšu tirgu integritāti, pārredzamību un funkcionalitāti.

Ieviešot ierosināto plānu, Vācijas uzņēmumu emitētajiem blokķēdes aktīviem tiks piemēroti tie paši normatīvie noteikumi kā valsts akciju tirgum.

Vācijas iestāžu nolūks ir skaidrs: aptveriet un izmantojiet blokķēdes tehnoloģiju.

Vācija ir ietekmīgākais dalībnieks Eiropas Savienībā, un, protams, tā vēlas spēlēt nozīmīgu lomu digitālo vērtspapīru jaunajā paradigmā un ziedošajā decentralizētajā finanšu sektorā.

Tiesiskais regulējums ļautu plaši izmantot jaunās tehnoloģijas. Jau 2020. gada sākumā Vācija bija ļāvusi vietējām bankām pārdot klientiem kriptovalūtas. Ar milzīgiem soļiem uz priekšu Vācijas likumdevēju mērķis ir palielināt savas finanšu nozares pievilcību, ļaujot uzņēmumiem emitēt un pārvaldīt digitālos aktīvus.

Likumprojekta pagrieziena punkts ir izmaiņas papīra dokumentu prasībā attiecībā uz ieguldījumu instrumentiem, piemēram, valsts obligācijām un akcijām. Atjauninātais likums radītu sistēmu, kas paplašinātu šo prasību, iekļaujot tokenizēto aktīvu digitālos parakstus.

Projekta pamatā ir esošās sistēmas citās valstīs, kuras jau ir guvušas panākumus normatīvajā telpā. Priekšlikums ir aizstāt pašreiz obligāto uzrādītāja obligāciju fiziskās drošības sertifikātu ar ierakstu vērtspapīru reģistrā.

Saskaņā ar elektronisko obligāciju projektu drošības sertifikāta dokuments jāaizstāj ar ierakstu vērtspapīru reģistrā. Dabiski, ka vērtspapīru reģistru var glabāt privātā un centralizētā veidā vai izplatīt ar kriptogrāfijas tehnoloģijām, piemēram, DLT vai decentralizētām blokķēdēm..

Tas skaidri norāda, ka jaunajā elektronisko vērtspapīru likumā tiek ņemti vērā aktīvi, kas emitēti gan ar publisko, gan privāto blokķēžu starpniecību. Šīs izmaiņas varētu padarīt regulētus drošības žetonu piedāvājumus (STO) par vēlamo vērtspapīru emisijas metodi valstī.

Vietējiem uzņēmumiem, kas vēlas piedāvāt marķētus aktīvus, joprojām būtu jāatbilst spēkā esošajiem kapitāla prasību likumiem.

Regulētu drošības žetonu piedāvājumu iespējas publiskajos blokķēdēs

Likumdevējs norāda, ka digitālo vērtspapīru emisija nav ierobežota tikai ar privātām sistēmām. Tā vietā to būtu iespējams izdarīt arī publiskos blokķēdēs. Tas radītu iespēju vērtspapīrus saskaņā ar Vācijas likumiem emitēt Ethereum, kas pašlaik ir vispopulārākā platforma digitālo aktīvu emitēšanai. 

Vēl svarīgāk – ja noteikumi tiks izstrādāti, procedūra būtu piemērota akciju vai ieguldījumu fondu digitalizēšanai.

Paziņojumā presei, kurā paplašināts regulatīvais lēmums, Finanšu ministrijas paziņojumā teikts:

“Šī ierosinātā regula rada arī regulatīvo skaidrību: Federālā finanšu uzraudzības iestāde uzraudzīs decentralizētu reģistru kā jaunu finanšu pakalpojumu izsniegšanu un uzturēšanu saskaņā ar eWpG, KWG un centrālā vērtspapīru depozitārija regulējumu.”

Vērtspapīru reģistru uzraudzību veiks Vācijas Federālā finanšu tirgus uzraudzības aģentūra (BaFin). Saskaņā ar projektu BaFin piešķirs licences uzņēmumiem, kas vēlas emitēt vai pārveidot tradicionālās akcijas digitālajos aktīvos.

Jaunizstrādātais likums nav īpaši vērsts uz blokķēdē balstītiem aktīviem, taču tas paver turpmākas attīstības iespējas jaunās tehnoloģijas ieviešanai Vācijā.

Kā teikts paziņojumā presei, sagatavotais priekšlikuma likums ir daļa no valdības ilgtermiņa pro-blockchain stratēģijas.

Pēc kriptovalūtu pārdošanas apstiprināšanas 40 bankas līdz 2020. gada februārim bija pieteikušās kriptogrāfijas uzraudzības licences. Šī gada sākumā BaFin arī oficiāli klasificēja kriptonauda kā finanšu instrumentus, ievērojot Finanšu darbību darba grupas (FATF) normatīvos ieteikumus..

Vācija veic lielus lēcienus, lai valstī varētu ieviest blokķēdes tehnoloģiju. Boerse Stuttgart, valsts otrā lielākā birža, aktīvi darbojas arī kriptogrāfijas tirgū ar Bitcoin biržā tirgotu produktu (ETP), kas tika palaists gada sākumā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me