Calibra – Facebook produkts, kas veidots uz diviem žetoniem

Kalibra

Šonedēļ pēc mēnešiem ilgām spekulācijām un gaidām kriptovalūtu un blokķēdes pasaule beidzot tika sagaidīta ar gaidāmo Facebook projektu. Šo projektu uzrauga Facebook meitasuzņēmums, kas pazīstams kā Calibra.

Lai gan oficiālā atklāšana nenotiks vēl vairākus mēnešus, ir sniegta detalizēta informācija par projektu, ieskaitot pamatīgu baltā grāmata.

Calibra klientiem nodrošinās digitālo maku. Šis seifs ļaus Calibra, Facebook Messenger un WhatsApp lietotājiem viegli nosūtīt un saņemt žetonus savā starpā. Šie žetoni, kas pazīstami kā Svari, ir paredzēti, lai darbotos līdzīgi kā stablecoin, un ir “piesaistīti” dažādām FIAT valūtām, izmantojot valūtas kopu, kas pazīstams kā “Libra Asset Reserve”..

Paredzēšana

Starp dažādiem faktoriem daudzi uzskata, ka šī izlaišanas gaidīšana ir palīdzējusi pēdējos mēnešos atgūt tirgu. Lai gan līdz šim vispār ir bijusi pozitīva reakcija uz projektu, laiks rādīs, vai mēs redzēsim lielu izpārdošanu pēc paziņojuma.

Atbilde

Reakcijas uz baltā papīra izlaišanu ir bijušas pozitīvas dažādu iemeslu dēļ, galvenokārt atzīmējot vienu – izpratni.

Lai gan tas var šķist dīvaini tiem, kas iesaistīti kriptogrāfijā un blokķēdē, lielākajai daļai iedzīvotāju ir minimālas zināšanas par nozari. Facebook ir plašs, globāls mērogs, un ar viņu ieeju milzīgs daudzums cilvēku varēs iepazīties ar to, kas ir kriptogrāfija un ko tas var piedāvāt.

Papildus informētības palielināšanai ir arī tie, kas šīs ziņas ir skatījušies negatīvi. Facebook jau ir vainīgs sliktā drošības praksē, kā arī neķītru datu vākšanā par sabiedrību. Vai mēs patiešām vēlamies, lai korporācija ar šādu reputāciju tagad iegūtu ciešu informāciju arī par mūsu finansēm? Lai arī ir tādi, kuriem prioritāte ir privātums, vienkāršā piedāvājuma ērtība daudziem traucēs privātumu.

Pārsteiguma detaļas

Lai gan liela daļa informācijas, kas izpausta viņu baltajā dokumentā, nav pārsteidzoši, daudzi negaidīja DIVU žetonu izlaišanu.

Atbrīvojamie žetoni ietver ne tikai iepriekšminētos “Svarus”, bet arī sekundi, kas darbosies kā drošības žetons. Tas būs pazīstams kā Svaru ieguldījumu žetons. Šis marķieris tiks izplatīts agrīnajiem ieguldītājiem, ieņēmumus no pārdošanas pārdodot Svaru aktīvu rezervei (aktīvu fonds, ko izmanto, lai “dublētu” frontālās Svaru žetonus)..

Investori Svaru ieguldījumu žetonā piedalīsies Svaru asociācijas padomē. Katrs no tiem saņems kapitāla daļu rezervē, nodrošinot viņiem dividendes, kas iegūtas no procentiem, kas iegūti no rezerves, kā arī noteiktas balsstiesības. Pilnu informāciju par padomes locekļa ieguvumiem un pienākumiem skatiet Svaru padomes principu lapā, ŠEIT.

Atbalsts

Lai arī Facebook atbalsts var būt pietiekams, lai Calibra gūtu panākumus, viņiem tas nebūs jādara pašiem. Pamatojoties uz platformas solījumiem, Facebook ir izdevies iegūt vairāk nekā 25 dažādu uzņēmumu atbalstu. Šie uzņēmumi ietver, bet neaprobežojas ar šādiem uzņēmumiem.

  • Spotify
  • Ebay
  • Visa
  • MasterCard
  • PayPal
  • Monētu bāze
  • Uber

Katrs no šiem uzņēmumiem ir Svaru asociācijas padomes loceklis. Katram ieguldot vismaz 10 miljonus ASV dolāru, tas nozīmē, ka rezerves fonds ir daudz ceļā uz 1 miljarda USD sākuma mērķa ģenerēšanu.

Bažas

Lai gan sabiedrība var būt gatava pieņemt šo jauno piedāvājumu atplestām rokām, valdības to vilcinās darīt. Vienkārši sakot, pārvaldes struktūrām ir vajadzīgas garantijas par to, kā tiks izmantoti izmantotie dati un aktīvi.

Tas jau ir skaidri redzams, kā to ir darījusi Senāta Banku komiteja ASV nozīmēja uzklausīšanu 16. jūlijā. Šīs uzklausīšanas mērķis ir apspriest Calibra projektu un iespējamās bažas, kas var rasties, to izmantojot.

Indijas klātbūtne

Uz interesantas piezīmes, Kalibra nav iesniegusi pieteikumu Indijas Rezervju bankā, par Svaru lietošanu un izkliedēšanu valstī. Tā kā Indija pārstāv visapdzīvotāko valsti pasaulē, tas ir liels tirgus, kuru nedrīkstēs izmantot. Lai gan šīs ir pirmās dienas, iepriekšējām Indijas varas iestāžu nostādnēm vajadzētu izrādīties grūti pārvarēt. Neskatoties uz to, Facebook globālajai klātbūtnei joprojām vajadzētu izrādīties pietiekami daudz, lai Svarus paceltu lielā augstumā.

Rūpniecības reakcija

Kaut arī Facebook ir milzīgs, globāls ietekmētājs, viņi nav vienīgais šāda auguma uzņēmums. Kopā ar Facebook pēdējos mēnešos ir dzirdami dārdi, ka tādi konkurenti kā Amazon un Alibaba izlaidīs paši savus piedāvājumus.

Tomēr tas nesen tika slēgts, jo šie konkurenti norādīja, ka nav tūlītēju plānu ienirt nozarē. Spekulācijas izpelnījās Amazon viceprezidenta Patrika Goltjē atbildi. Nesen konferencē viņš komentēja Calibra, paziņojot,

“Tas ir svaigs, tas ir spekulatīvs; Amazon, mēs tagad īsti nenodarbojamies ar spekulatīviem … Amazon mēs daudz nodarbojamies ar datiem, tāpēc es priecāšos, ka sarunāšos pēc diviem vai trim gadiem. “

Iespaids

Kopumā Calibra projekts izstaro vairāk pozitīvu nekā negatīvu. Kamēr Facebook vēlas iegūt vēl vairāk lietotāju datu, viņi pasaulei nodrošina līdzekļus, lai efektīvi pārsūtītu vērtību. Papildus izmantošanas ērtībai tas var pozitīvi ietekmēt miljoniem cilvēku, kuriem nav banku, visā pasaulē – dodot piekļuvi labākam dzīvesveidam. Tas ir bijis Bitcoin mērķis kopš sākuma, un neatkarīgi no tā, vai tas tiek sasniegts, izmantojot Svarus, vai caur Bitcoin, tas ir nonācis soli tuvāk realitātei.

Vārds uz ielām

Ņemot vērā šī projekta potenciālu, nevajadzētu pārsteigt, ka tas ir piesaistījis daudzu uzmanību. Šeit ir dažādi ievērības cienīgu personu citāti, kas izsaka savas domas par Calibra.

Paziņoja INDX izpilddirektors Džonatans DeKartē,

“Facebook monēta SVARI, visticamāk, pārveidos maksājumu nozari un, iespējams, pasaules ekonomikas dolāru samazināšanos.”

Vācijas parlamenta deputāts Markuss Fēbers paziņoja,

“Ja Facebook pakļaus savus divus miljardus lietotāju virtuālo valūtu riskiem, tas būtu labs iemesls, lai Eiropas Komisija sāktu darbu pie atbilstoša tiesiskā regulējuma, kas regulē virtuālo valūtu noteikumus”

Morgan Creek Digital līdzdibinātājs Entonijs Pompliano paziņoja,

“Iedomājieties pasauli, kurā Facebook digitālais maks Calibra glabāja ne tikai finanšu aktīvus, bet arī ļāva jums saglabāt un atļaut jūsu datus. Viens maks. Katrs īpašums, kas jums pieder. Zema notikumu iespējamība, bet liela potenciāla ietekme. Ir notikušas trakākas lietas. ”

Andreas Antonopoulos, Bitcoin Advocate, paziņoja,

“Kaut arī Facebook Svari nekonkurē ar atvērtiem, publiskiem, bez atļaujas, bez robežām, neitrāliem, pret cenzūru izturīgiem blokķēdēm, tā * konkurēs gan ar mazumtirdzniecības bankām, gan ar centrālajām bankām. To būs jautri skatīties. ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me