PwC prognozē galveno blokķēdes pieņemšanu – identificē visizplatītākos gadījumus

‘Lielais četrinieks’ ir monikers, ko bieži lieto, atsaucoties uz pasaules lielākajiem grāmatvedības tīkliem. Tā kā viens no šiem nozares gigantiem prognozē nākotnes ekonomiku, pasaule klausās. PricewaterhouseCoopers (PwC) nesen izlaida a Ziņot aplūkojot blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumus un to, kā tā ietekmē pasaules iekšzemes kopproduktu (IKP) nākamajos gados.

Atzīmējot blokķēdes spēju uzlabot, “… uzticību, pārredzamību un efektivitāti organizācijās”, PwC ir iezīmējis neapšaubāmi spožu topošās tehnoloģijas nākotni.

Lietot lietas

Viena no apelācijām, kas slēpjas aiz blokķēdes, ir tās potenciāls mainīt virkni nozaru uz labo pusi. Lai gan šo izmantošanas gadījumu ir daudz, PwC ir izvēlējies, pēc tās domām, piecas tehnoloģijai vispiemērotākās lietojumprogrammas.

1. Izcelsme

Spēja izsekot, pārbaudīt un reģistrēt produkta dzīves ciklu, sākot ar tā izcelsmes vietu, ir pazīstama kā izcelsmes vieta. Šis termins, kaut arī bieži saistīts ar tēlotājmākslu, ir lietojams, atsaucoties uz piegādes ķēdēm. Lietojot piegādes ķēdēm, blokķēdei un tās kā digitālās virsgrāmatas būtībai ir iespēja ietaupīt naudu, novēršot viltotas preces, izsekojot pārtikas rūpniecības piesārņojumiem un daudz ko citu..

Piemērs tam būtu tādi pakalpojumi kā “tracr’- blokķēdes pakalpojums, ko De Beers Group izmanto, lai pārbaudītu dimantu autentiskumu un izcelsmi.

PwC sagaida, ka līdz 2030. gadam šī ieviešana pasaules IKP palielinās 962 miljardus USD.

2. Maksājumi

Katra Centrālās bankas digitālā valūta (CBDC), kriptonauda un stabilā valūta darbojas, balstoties uz blokķēdi. Lai gan katrs izmanto blokķēdi, manieres atšķiras, tās visas galalietotājam sniedz dažas galvenās priekšrocības:

  • Finanšu pārredzamība
  • Palielināta efektivitāte
  • Tūlītēji darījumi
  • Palielināt finansiālo iekļaušanu

Piemērs tam būtu Bitcoin – lielākā kriptovalūta, kuru var izmantot, lai pārsūtītu vērtību starp privātpersonām visā pasaulē, bez starpniekiem..

PwC sagaida, ka šī ieviešana līdz 2030. gadam pasaules IKP palielinās 433 miljardus USD.

3. Identitāte

Kaut arī blokķēde var piedāvāt finanšu pārredzamību, to var izmantot arī sensitīvu datu aizsardzībai un procesā novērst identitātes zādzību. Šie dati var ietvert visu, sākot no pasēm, beidzot ar sociālās apdrošināšanas numuriem un daudz ko citu.

Piemērs tam būtu tāds pakalpojums kā “IBM verificēt akreditācijas datus’- uz blokķēdes balstīts pakalpojums, kas izveidots, lai aizsargātu, vienlaikus nodrošinot ērtu akreditācijas datu izplatīšanu pēc komandas.

PwC sagaida, ka līdz 2030. gadam šī ieviešana pasaules IKP palielinās 224 miljardus USD.

4. Līgumi un strīdu izšķiršana

Viens no intriģējošākajiem blokķēdes aspektiem ir spēja uzņemt “viedos līgumus”. Blokķēdes protokoli, kas atbalsta viedos līgumus, nodrošina iespēju kodēt iepriekš noteiktus noteikumus un nosacījumus ciparu līgumos. To darot, daudzi procesi var kļūt automatizēti, vienlaikus nodrošinot digitālu ceļu mērķtiecīgai revīzijai.

Piemērs tam būtu bloķēšanas ķēde,testaments’- juridisks dokuments, kas automātiski nodotu īpašumtiesības uz īpašumu pēc iepriekš iestatīta parametra (radītāja nāve).

PwC sagaida, ka līdz 2030. gadam šī ieviešana sasniegs USD 73B USD pieaugumu pasaules IKP.

5. Klientu iesaistīšanās

Lojalitātes / atalgojuma programmas pastāv jau gadu desmitiem. Diemžēl to rezultātā galalietotājiem tiek prasīts uzturēt daudz dažādu kontu, vienlaikus nēsājot katram kartes. Blockchain ļauj izstrādāt apkopošanas platformas – nodrošinot lietotājam piekļuvi viņu dažādajiem kontiem, izmantojot vienu portālu. To darot, blokķēde var iepūst jaunu dzīvi sistēmā, kas ar nākamajām paaudzēm izkļūst no modes, atjaunojot ērtības un stimulējot izdevumus.

Piemērs tam varētu būt paredzamā Bakta atlīdzības programma, kas ļauj konvertēt lojalitātes punktus kriptovalūtās.

PwC sagaida, ka līdz 2030. gadam šī ieviešana sasniegs USD 54B USD pieaugumu pasaules IKP.

Kopumā PwC sagaida, ka blokķēdes izmantošana šajās lietojumprogrammās, un citi būs tieši atbildīgi par aptuveni 1,76 triljonu dolāru pievienošanu pasaules iekšzemes kopproduktam (IKP). Paredzams, ka tas notiks tikai pēc 9 gadiem.

Tā kā pašreizējais globālais IKP ir aptuveni 80 triljoni USD, tas nozīmētu, ka pie 1,76 triljoniem USD blockchain būtu atbildīgs par aptuveni 1,4% no pasaules IKP – ja PwC ekonomisti ir pareizi.

Atbilstība darba kārtībai

Pamatojoties uz iepriekš atzīmētajiem 5 lietošanas gadījumiem, blokķēde var palīdzēt pašam PwC sasniegt nesen paziņotos mērķus – “neto nulles oglekļa emisijas līdz 2030. gadam”.

Viena no jomām, kurā tas ir iespējams, ir paaugstināta piegādes ķēžu efektivitāte starp PwC un daudziem tās partneriem visā pasaulē.

Piegādes ķēdes jau sen tiek apzīmētas kā neefektīvas un tām ir nepieciešamas izmaiņas. Vēl viens piemērs ar blokķēdi balstītam projektam, kas vēlas mainīt šo stāstījumu, ir ‘TradeLens’. Šis projekts, kas strādā, lai digitalizētu globālās piegādes ķēdes, bija visvairāk nesen pieņemts autors: Kanādas kuģniecības gigants ‘Canada Pacific’.

PwC apņemas līdz 2030. gadam panākt neto nulli visā pasaulēPwC apņemas līdz 2030. gadam panākt neto nulli visā pasaulē

Noskatieties šo videoklipu vietnē YouTube

Nodokļu atskaite

Ja tas nav acīmredzams, bloķēšanas ķēde šobrīd ir aktuāla tēma. Ņemot vērā ekonomiskos nemierus visā pasaulē, gan privātpersonas, gan uzņēmumi aktīvi meklē risinājumus daudzām problēmām. Blockchain tomēr nav ideāls risinājums visiem. Tā kā tehnoloģijai ir potenciāls uzlabot dažādas nozares (piemēram, iepriekšminētie lietošanas gadījumi), nāk arī virkne jaunu jautājumu – normatīvie norādījumi un nodokļu uzlikšana.

PwC ir atzīmējis šo šķērsli un nesen izlaidis Ziņot par nepārtrauktas izaugsmes nepieciešamību saistībā ar tādu digitālo aktīvu regulēšanu kā kriptovalūtas – viens no blokķēdes visizplatītākajiem ieviešanas veidiem, ko parasti izmanto kā maksājumu veidu.

PwC savā ziņojumā uzsver dažādu pasaules valstu nostāju pret digitālajiem aktīviem, piemēram, kriptonauda. Ja viena lieta tika skaidri pateikta, tas ir tāds, ka, lai gan ir panākts progress, ir nepieciešams daudz vairāk.

“… pēdējos gados nodokļu iestādes ir veikušas ievērojamu darbu, lai sniegtu norādījumus nodokļu maksātājiem. Tomēr mēs esam novērojuši arī to, ka izdotie norādījumi nav atjaunināti ar jaunākajiem sasniegumiem nozarē. ”

Tā turpinās,

„Ņemot vērā pārmaiņu ātrumu nozarē, kā arī digitālo finanšu aktīvu pielietojuma apjomu, būs svarīgi, lai turpmākās izdotās vadlīnijas būtu balstītas uz principiem un nebūtu pārāk noteiktas. Tas ļaus izvairīties no ieteikumu novecošanās pirms to izlaišanas un neļaus nodokļiem kavēt tādu aizraujošu jaunu uzņēmējdarbības modeļu attīstību, kurus politikas veidotāji, iespējams, vēl nav izdomājuši. ”

PwC

1998. gadā dibinātais PricewaterhouseCoopers (PwC) uztur galveno mītni Londonā, Lielbritānijā. Mūsdienās PwC tīkls ir atzīts par vienu no lielākajām kontu firmām pasaulē, kurā visā pasaulē strādā vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me