Pārspēt dārgmetālus: vai Bitcoin galu galā aizstās zeltu?

Bitcoin reti var paturēt uzmanības centrā un sekot spēcīgs 2020. gada beigas, kur pasaules lielākā kriptovalūta atkārtoti pārspēja visu laiku augstāko cenu, monēta ir sākusi raisīt diskusijas par tās piemērotību kā iespējamu zelta kā vērtības krājuma aizstājēju. 

Tomēr viedokļi joprojām ir sadalīti par kriptogrāfijas piemērotību kā iespēju saglabāt bagātību līdzīgi kā dārgmetāliem.

Pārspēt dārgmetālus: vai Bitcoin galu galā aizstās zeltu?

Avots: Koingecko

Kā redzams iepriekš redzamajā diagrammā, Bitcoin ir pieaudzis no pazemīgas izcelsmes tikai pirms desmit gadiem par fenomenu. Lai gan to raksturo nopietna tirgus nepastāvība, kriptovalūtas nākotne izskatās gaiša, jo šķiet, ka augstāks ieviešanas līmenis norāda uz augstākām nākotnes cenām kamēr kriptogrāfijas apmaiņa nepārtraukti attīstīt spēcīgākas iezīmes attiecībā uz ieguldītāju drošību un lietojamību. 

Pārspēt dārgmetālus: vai Bitcoin galu galā aizstās zeltu?

Avots: BullionVault

Lai gan mazāk svārstīga nekā Bitcoin, mēs varam redzēt, ka arī zelta vērtība pēdējos gados ir pakāpeniski pieaugusi, kaut arī ne tuvu tāda pati likme kā BTC. 

Apskatīsim tuvāk, kāda varētu būt nākotne Bitcoin ieguldījumiem un vai tam patiešām ir potenciāls aizstāt zeltu kā labvēlīgu vērtības glabāšanu:

Bitcoin veidošanas impulss

Bitcoin rada lielu satraukumu gan investoru, gan tirgus analītiķu vidū. Riks Rīders, BlackRock fiksēto ienākumu investīciju vadītājs ir optimistisks par Bitcoin nākotnes stāvokli finanšu pasaulē, un 2020. gada beigās CNBC intervijā apgalvoja, ka kriptonauda ‘ir šeit, lai paliktu’.

Kaut arī šis apstiprinājums no Ņujorkas globālās ieguldījumu pārvaldes firmas BlackRock ar gandrīz 8 triljoniem dolāru pārvaldāmos aktīvos nāk kā jaunākā kriptovalūtas validācijas pazīme, citi uzņēmumi arī krīt uz Bitcoin hype. 

Daži stratēģi norāda uz dažu pasaules lielāko aktīvu pārvaldīšanas firmu, tostarp JPMorgan Chase, interesi kā rādītāju, ka Bitcoin ir spēcīgs potenciāls, lai vienu dienu nomainītu zeltu kā drošu patvēruma ieguldījumu izvēli. 

ABC Money norāda uz jau parādījušos tendenci kur uzņēmuma kases piešķīrumi sāk virzīties uz Bitcoin. MicroStrategy un Square ir divi ievērojami piemēri tam, ka pirmais sākotnēji ieguldīja 425 miljonus ASV dolāru Bitcoin, pirms paziņoja par konvertējamo obligāciju 400 miljonu ASV dolāru piedāvājumu, kur ieņēmumi tiktu novirzīti BTC pirkumiem. Lielā pieprasījuma dēļ piedāvājums vēlāk dažu dienu laikā tika palielināts līdz 550 miljoniem ASV dolāru. 

Runājot par uzņēmumu kasēm, BTC var būt viena no nedaudzajām labajām ieguldījumu idejām. Valdības un korporatīvās obligācijas ienesīgums ir ļoti mazs, salīdzinot ar visu laiku augstāko parādu. Citur skaidra nauda inflācijas dēļ zaudē pirktspēju. Tomēr nepastāvība, kas agrāk atbaidīja investorus no Bitcoin un kriptogrāfijas pirkumiem, ir samazinājusies līdz visu laiku zemākajam līmenim attiecībā pret zeltu. 

Nākamo gadu laikā var gadīties, ka Bitcoin pakāpeniski ieņems zelta tirgus daļu kā drošo patvērumu un bagātības aktīvu krātuvi. Sakarā ar matemātiski definēto un pārbaudāmo trūkumu un tīkla metriku, kas aptver jaudu un aktīvos kontus, tas varētu piesaistīt investorus vairāk. 

Turklāt, ņemot vērā kriptovalūtas salīdzinoši mazo tirgus kapitalizāciju un visā pasaulē paātrinošos ieviešanas rādītājus, Bitcoin investoriem varētu piedāvāt pievilcīgus ieguvumus no riska un atlīdzības. 

Zelta atdarināšanas grūtības

Neskatoties uz Bitcoin straujo popularitāti, starp kriptonauda un zelts joprojām pastāv krasos kontrastos. Viena no lielākajām atšķirībām ir ārkārtīgi atšķirīga izmantošanas gadījumi starp BTC un zeltu

Lai gan gan Bitcoin, gan zeltu var uzskatīt par vērtības krājumiem, zeltam ir praktiski izmantošanas gadījumi, kad runa ir par juvelierizstrādājumu ražošanu un preču ražošanu elektronikas un autobūves nozarēs. 

Neskatoties uz to, ka Bitcoin darbojas ar blokķēdes tehnoloģiju, tā infrastruktūra ir elementārāka nekā citi blokķēdes tīkli, kurus var atrast Ethereum un citos altkoīnos, kas nozīmē, ka praktiski runājot, zelts pārspēja monētu, kad runa ir par izmantošanu. 

 Vai pietiek ar Bitcoin vilinanu?

Tuvojoties 2020. gada beigām, tirgus kustības, šķiet, liecināja, ka no zelta un digitālajos aktīvos sāka ieplūst vairāk naudas. Novembrī zelta cenas kritās par 5% dienā, kad tika paziņots, ka ir izstrādāta Covid vakcīna ar 90% efektivitātes līmeni. Ziņu dēļ Bitcoin tomēr pieauga par 2%. Turpmākajās dienās un nedēļās vairāk naudas atstāja zeltu un ienāca kriptonauda tirgos. 

Ja nauda atstāj zeltu un nonāk Bitcoin, tas var būt saistīts ar lielāku optimismu ekonomikā, lai pārietu uz riska darījumiem ar akcijām un kriptovalūtām. Lai gan tas nepadara Bitcoin par drošu patvērumu, kā to iesaka daži analītiķi, pastāv iespēja, ka tas parāda skaidru zīmi, ka investori pamostas monētas potenciālam, kas izšauj savu svārstīgumu un uzvar uzvarētājus visā pasaulē..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me