Mastercard, Visa, Paypal – Maksājumu apstrādātāji / vārtejas nodrošina digitālo aktīvu ieviešanu lielākai pieņemšanai

Lai digitālie aktīvi, piemēram, Bitcoin, attīstītos ārpus tikai “vērtības krājuma”, tirgotāju vidū ir jāīsteno jēgpilna ieviešana, ļaujot patērētājiem tos tērēt tāpat kā FIAT. Tomēr tas nav iespējams, kamēr esošie maksājumu apstrādātāji / vārtejas (t.i., Mastercard) nav izveidojuši pietiekamu infrastruktūru..

Par laimi, 2021. gads ir bijis diezgan laipns pret digitālajiem aktīviem, jo ​​šī ir tendence, kas uzņem apgriezienus. Tālāk ir minēti šādu uzņēmumu galvenie soļi, zīmējot digitālo aktīvu gaišu nākotni – par lielu centrālo banku žēlumu.

Mastercard

Pašlaik Mastercard tīklā ir aptuveni 1 miljards lietotāju un 30 miljoni tirgotāju. Tas ir milzīgs lietotāju pulks, kas drīz iegūs ekspozīciju un piekļuvi digitālajiem aktīviem.

Mastercard ir tikko paziņoja ka 2021. gadā tas savā tīklā sniegs atbalstu dažādiem digitālajiem aktīviem. Tas nozīmē, ka tirgotājiem jāļauj norēķināties ar tādiem aktīviem kā Bitcoin, kā arī jāuzsāk debetkartes, kuru pamatā ir kriptogrāfija, un vēl vairāk. Mastercard norāda, ka tā pamatojums tam ir vienkāršs – peldiet ar straumi, nevis pret to. Uzņēmums ir atzinis, ka digitālie aktīvi ir šeit, lai paliktu, un attiecīgi pielāgo savus pakalpojumus, lai tos neatstātu, kamēr pārējie konkurenti pielāgojas un plaukst.

“… digitālie aktīvi kļūst par svarīgāku maksājumu pasaules daļu … šī tendence nav apšaubāma.”

Dažādiem uzņēmumiem ir atšķirīga filozofija, kas saistīta ar digitālajiem aktīviem, tomēr dzirdēt, ka Mastercard ir nedaudz atsvaidzinoša. Uzņēmums norāda,

“Mūsu filozofija par kriptovalūtām ir vienkārša: runa ir par izvēli. Mastercard nav šeit, lai ieteiktu jums sākt lietot kriptonauda. Bet mēs esam šeit, lai klientiem, tirgotājiem un uzņēmumiem ļautu pārvietot digitālo vērtību – tradicionālo vai kriptogrāfisko – cik vien viņi vēlas. Tam vajadzētu būt jūsu izvēlei, tā ir jūsu nauda. ”

Lai gan uzņēmums nav precizējis, kurus digitālos aktīvus tas atbalstīs, tas nozīmē, ka to būs daudz. Tiem, kas vēlas tikt iekļauti, Mastercard acīs jāatbilst šādiem galvenajiem jautājumiem.

  • Patērētāju aizsardzība (datu privātums / drošība)
  • KYC / AML
  • Atbilst normatīvajiem aktiem
  • Stabilitāte (jādarbojas kā valūtai, nevis vienkārši ieguldījumam)

Jāatzīmē, ka digitālie aktīvi, kurus tuvākajā nākotnē atbalstīs Mastercard, neaprobežojas tikai ar tādiem piedāvājumiem kā Bitcoin un USD Coin. Atbalsts tiks paplašināts, iekļaujot neizbēgamo centrālo banku digitālo valūtu (CBDC) kopumu. Kaut arī atbalsts šiem aktīviem var būt nedaudz tālāk, jo vairums CBDC piemēru joprojām ir attīstības fāzē, Mastercard norāda, ka tas jau strādā ar centrālajām bankām un ka šis atbalsts IS nāk.

Visa

Domājot par Mastercard, lielākā daļa piekristu, ka tai ir viens skaidrs konkurents pār visiem citiem – VISA. Tā tas nav, ne mirkli nedomājiet, ka Visa neievēros Mastercards vadošo lomu digitālo aktīvu atbalstīšanā. Potenciālā atlīdzība un risks palikt aiz muguras ir katrs pārāk liels.

Pagaidām Visa nesen ir paziņojusi par tikpat daudzsološām pūlēm ap digitālajiem aktīviem. Pašlaik tā izmēģina programmu, kurā tiek izmantotas “kriptogrāfijas API”. Tas ļaus tradicionālajām bankām sākt atbalstīt digitālos aktīvus, piekļūstot jau izveidotai infrastruktūrai, izmantojot API. Paredzams, ka izmēģinājuma programmu pilnībā sāks šī gada beigās.

Attiecībā uz digitālo aktīvu integrēšanu savā platformā mēs zinām, ka tas nāk – Visa to jau ir paziņojusi. Laiks rādīs, kā šī integrācija veidojas, un vai tā ļoti līdzināsies iepriekšminētajam Mastercard paziņojumam.

PayPal

Lai gan katra Mastercard un Visa jau gadiem ilgi ir pētījusi un izstrādājusi digitālo aktīvu spēles plānu, iespējams, ka PayPal var ieskaitīt par to, ka tie tiek mudināti uz darbību.

2020. gada beigās PayPal kļuva par pirmo sava auguma uzņēmumu, kas paziņoja par gaidāmo atbalstu tādu digitālo aktīvu kā Bitcoin tirgotāju tēriņiem. Lai gan šis konkrētais pakalpojums vēl nav jāuzsāk, tā paziņošana izraisīja lielu interesi par nozari.

Ar vairāku mēnešu sākumu attiecībā uz Mastercard un Visa, PayPal vajadzētu būt labi sagatavotam, lai noturētos pret iepriekšējo. Viens potenciāls ieguvums pār citiem ir tā jau uzsāktais tirdzniecības pakalpojums, kura līdz šim pieņemtais līmenis ir pārsniedzis gaidīto.

Skarbs paņēmiens

Neskatoties uz to, ka trīs no pasaules lielākajiem maksājumu apstrādātājiem / vārtejām paziņoja par digitālo aktīvu jēgpilnu pieņemšanu, un dažādi augsta līmeņa uzņēmumi (t.i., Tesla) piešķir kapitāla rezerves Bitcoin, tradicionālās bankas joprojām ir aklas no novecojušiem uzskatiem. Šajos uzskatos digitālie aktīvi parasti tiek uzskatīti par tādiem, kurus izmanto tikai noziedznieki, un neuzticami.

Nesenā runa ko veica Kanādas Bankas pārstāvji, tika skaidri norādīts, ka centrālā banka kriptovalūtas neuzskata pozitīvi.

“Pat šajā arvien digitālākajā ekonomikā kriptovalūtām, piemēram, bitcoinam, nav ticamu prasību kļūt par nākotnes naudu. Tie ir ļoti kļūdaini kā maksāšanas veidi, izņemot tādus nelikumīgus darījumus kā naudas atmazgāšana, kur anonimitāte pārspēj visas citas pazīmes, jo tie paļaujas uz dārgām pārbaudes metodēm un to pirktspēja ir ārkārtīgi nestabila. Nesenais cenu kāpums drīzāk izskatās pēc tendences un drīzāk pēc spekulatīvas mānijas – atmosfēras, kurā pietiek ar vienu augsta līmeņa tvītu, lai izraisītu pēkšņu cenu lēcienu. ”

Runa, kurā tika izteikta šī nostāja, bija vērsta uz sava digitālā dolāra vai “centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC)” attīstības paātrināšanu..

Apzināta nezināšana

Tā kā 2021. gads turpinās, digitālo aktīvu jautājums turpina nostiprināties. Tikai dažu pēdējo mēnešu laikā mēs esam redzējuši šādus piemērus.

Masīvi uzņēmumi, kas piešķir miljardiem kapitāla rezerves Bitcoin? Pārbaudiet.

Lielākās biržas, kas atbalsta digitālo aktīvu fondus un nākotnes līgumus? Pārbaudiet.

Blokķēdes uzņēmumi, kas iziet uz akcijām? Pārbaudiet.

Vadošie maksājumu apstrādātāji / vārtejas, kas ļauj tirgotājiem tērēt digitālos aktīvus? Pārbaudiet.

Noteiktu brīdi tradicionālās bankas un valdības digitālos aktīvus nevar noņemt kā spekulatīvu burbuli, bez reālas nākotnes. Ņemot vērā līdzšinējo adopcijas apjomu un to, kas jau ir paziņots par tuvāko nākotni, noliedzēji klibo uz tīšas nezināšanas robežas, varētu šķist.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me