KuCoin cieš 150 miljonu dolāru zādzību, kļūstot par jaunāko garo pārkāpumu rindā

2020. gada 26. septembrī populārā kriptovalūtas birža KuCoin tika uzlauzts. Ar aptuveni 150 miljonu USD nozagšanu tas ir viens no līdz šim lielākajiem kriptovalūtu zādzībām.

Laikā kopš šī notikuma kriptotirgi ir bijuši samērā nepietiekami. Tas liek uzdot jautājumu: “Vai valūtas maiņas ir kļuvušas tik izplatītas, ka to parādīšanās vairs neietekmē tirgus dalībniekus”?

Lai gan tas izklausās pēc tālu iegūtas idejas, tas uzsver nepieciešamību mainīt pakalpojumu sniedzēju un klientu pieeju. Apmaiņai ir jāpastiprina drošības pasākumi, lai nepieļautu nespēju. Ieguldot līdzekļus pakalpojumu sniedzējiem, ieguldītājiem ir jāuzlabo uzticamības pārbaude.

Paturot to prātā, šodien mēs aplūkojam dažus no visizcilākajiem uzlaušanas gadījumiem, kuru kopējā summa ir USD 40 miljoni vai vairāk un kas ir notikuši pēdējos gados.

Ievērojamas zādzības

KuCoin – 2020. gada septembris

Rakstīšanas laikā Kucoin ir jaunākā apmaiņa, kas ir uzlauzta. 2020. gada 26. septembrī zaglis ieguva piekļuvi un likvidēja dažādaskarstie maki‘Pieder KuCoin un to pārvalda. Ietekmētie aktīvi ietvēra BTC, ETH, LTC, XRP, BSV, XLM, TRX, USDT un dažādus marķierus, kuru pamatā ir ERC-20.

Par laimi, KuCoin jau vairākus gadus uztur spēcīgu apdrošināšanas polisi. Tas nozīmē, ka šajā gadījumā paredzams, ka lietotāju līdzekļi tiks aizsargāti.

Zaudētie kopā: >150 000 000 USD

AltsBit – 2020. gada februāris

Kaut arī dažas apmaiņas spēja pārvarēt vētru pēc uzlaušanas, AltsBit nebija tik paveicies. Šī uzlaušana, kas notika tikai mēnešus pēc apmaiņas uzsākšanas, redzēja, ka zagļi paņēma dažādus aktīvus, tostarp – BTC, ETH, KMD, VRSC, ARRR. Šajā gadījumā notikumu laikā hakeru grupa LulzSev uzņēmās atbildību.

Zaudētie kopā: >70 000 000 USD

QuadrigaCX – 2019. gada decembris

Pēc ilgstošas ​​izmeklēšanas Ontārio vērtspapīru komisija (OSC) noteikts 2020. gada jūlijā ka izpilddirektors un dibinātājs Džeralds Kotens bija tieši atbildīgs par aktīvu zaudēšanu gadu ilgas krāpšanas un klientu līdzekļu nepareizas izmantošanas dēļ; OSC nodēvēja Kvadrigu par “ponzi shēmu”, jo Kotens izmantoja klientu līdzekļus nelegālo tirdzniecības zaudējumu segšanai. Kad Quadriga sākotnēji sabruka, tika pieļauts, ka līdzekļi vienkārši tika pazaudēti vai kriptogrāfijas kontos nebija pieejami, diemžēl tas izrādījās ne tā. Revidents Ernsts un Jangs spēja atgūt 45 miljonus dolāru, kā rezultātā kopumā zaudējumi bija 169 miljoni dolāru. Diemžēl klientiem zaudētos naudas līdzekļus nenodrošināja apdrošināšanas polises.

Zaudētie kopā: >215 000 000 USD

UpBit – 2019. gada novembris

Lielākā daļa no uzlaušanas gadījumiem tiek pabeigti, nesankcionēti piekļūstot “karstajiem makiem”, kurus izmanto apmaiņa. Šis gadījums bija nedaudz unikāls, jo zādzības laikā hakeri nozaga UpBitsaukstā noliktava”. Vienīgais šīs zādzības skartais aktīvs bija ETH. Klientu zaudējumus sedza pati birža.

Zaudētie kopā: >50 000 000 USD

Binance – 2019. gada maijs

Binance ir viena no pasaules lielākajām kriptogrāfijas biržām, daudzi negaidīja, ka notiks šī zādzība. Fakts, ka tas tā ir, uzsver risku, ka aktīvus atstās citu kontrolē. Ja viena no lielākajām biržām ir neaizsargāta, katra apmaiņa ir neaizsargāta. Šajā gadījumā Binance nodrošināja, ka visus zaudējumus sedz birža.

Zaudētie kopā: >40 000 000 USD

Coincheck – 2018. gada janvāris

Neviens nevēlas būt saistīts ar vienu no visu laiku lielākajām zādzībām. Diemžēl Coincheck lēmums par ievērojamu daudzumu lietotāju līdzekļu glabāšanu karstajos makos izraisīja rekordlielu zādzību. Šajā gadījumā vienīgais ietekmētais aktīvs bija NEM. Diemžēl NEM dēļ notikumi izraisīja ievērojamus papildu zaudējumus, kas samazināja tā cenu, neskatoties uz to, ka nav pie vainas.

Zaudētie kopā: >530 000 000 USD

Zaifs – 2018. gada septembris

2018. gads bija grūts gads Japānas apmaiņai, šis konkrētais uzlaušana sekoja iepriekšminētajam incidentam, kas saistīts ar Coincheck. Šeit ietekmētie aktīvi bija BTC, BCH un MONA. Līdzīgi kā lielākajā daļā uzlaušanas gadījumu, zagļi varēja nozagt aktīvus, nesankcionēti piekļūstot biržu karstajiem makiem. Kaut arī uzlaušana notika 2018. gadā, tā nesen sāka pievērst lielāku uzmanību, jo Zaifs ir nolēmis iesūdzēt Binance. Tā apgalvo, ka Binance palīdzēja nozagto līdzekļu legalizēšanā, izmantojot nepietiekamu KYC / AML politiku.

Zaudētie kopā: >60 000 000 USD

Mt. Gokss – 2014. gada februāris

Kaut arī Coincheck kopš tā laika šo zādzību ir uzvarējis kā lielāko šāda veida zādzību, Mt. Gox ir neapšaubāmi vispazīstamākais šāda veida hakeris. Neskatoties uz notikumu, kas notika 2014. gadā, atzarojumi kavējas līdz šai dienai. Vienīgais ietekmētais piezīmju aktīvs bija Bitcoin, kopā nozagot 850 000 BTC.

Zaudētie kopā: >450 000 000 USD

Drošība pirmajā vietā

Diemžēl tas ne tuvu nav visaptverošs apmaiņas hakeru saraksts. Lai gan šķiet, ka pastāv kopīga tēma, kas saistīta ar karsto seifu izmantošanu, tas nebūt nav vienīgais riska veids. Zādzības ir notikušas arī iekšējo darbu, piekļuves aukstajam maciņam un daudz ko citu.

Ja viena lieta ir padarīta kristāldzidra – aizsargājiet savus aktīvus. Nevajadzīgi neatstājiet līdzekļus biržās. Kā ieguldītājs izmantojiet aktīvu pieeju aktīvu drošībai – izmantojiet aparatūras makus, izmantojiet cienījamus brīvības atņemšanas pakalpojumus utt. Pat viscienītākā apmaiņa ir neaizsargāta pret uzbrukumiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me