Kas sagaida digitālos aktīvus ceļā uz 2022. gadu?

Digitālajiem aktīviem izdevās panākt iespaidīgu gadu 2020. gadā. Kamēr pārējā pasaule nodarbojās ar COVID saistītām sekām, galvenie piemēri (t.i., Bitcoin) redzēja peļņu virs un virs iepriekšējiem visu laiku augstākajiem punktiem.

Kaut arī daļu no šīs atdzimšanas var attiecināt uz paredzamo ekonomikas destabilizāciju, kas notiekošo stimulu programmu rezultātā, spēlē vēl daudzi citi faktori, kas pavēruši ceļu uz digitālo aktīvu gaišu nākotni. Tie svārstās no institucionālas adopcijas, regulējuma skaidrības, līdz stabiliem un citiem.

Lai gan iepriekšminētie faktori, bez šaubām, turpinās veidot digitālo aktīvu tirgus, ko mēs varam gaidīt 2021. gadā, kas balstīsies uz šo impulsu un ļaus turpināt pieņemt tādus digitālos aktīvus kā Bitcoin?

Zibens tīkls

Zibens tīkls ir otrā slāņa protokols, kas izveidots, lai darbotos virs Bitcoin un līdzīgām blokķēdēm. Šis tehnoloģiskais atjauninājums nozīmē dažādus jauninājumus, tostarp, bet ne tikai,

 • Samazināta darījumu maksa, novēršot sastrēgumus
 • Palielināta mērogojamība, izmantojot ārpusķēdes kanālus
 • Palielināts privātums, izmantojot sīpolu maršrutēšanu
 • Savietojamība, izmantojot “Atomic Swaps”

Jau vairākus gadus izstrādātāji strādā pie Lightning Network, lai novērstu kļūdas un problēmas ar tā lietošanu. Lai gan jaunināšana šobrīd var nebūt pilnvērtīgi pabeigta, tas būs nevis mazs solis, bet milzīgs lēciens uz priekšu, kad tas būs. Vienkārši sakot, tam ir potenciāls pārvērst Bitcoin valūtā, kuru var efektīvi izmantot ne tikai kā vērtības krātuvi, bet arī ikdienas mikro darījumiem..

Varbūt aizmirstā problēma, ko slēpj Zibens tīkla iespējamās priekšrocības, ir tā spēja nodrošināt jaunu privātuma līmeni. Kad biržas visā pasaulē sāk izņemt no privātuma vērstas monētas, kas notiks ar Bitcoin, kad tas var lepoties ar līdzīgiem atribūtiem, ņemot vērā normatīvo aktu ierobežošanu? Kaut arī privātumu var sasniegt, izmantojot dažādus līdzekļus, vai regulatori Bitcoin zibens iespējotu skatīs citādā gaismā, ja tas lietotājiem nodrošinās vienādu anonimitāti?

Tikmēr visizcilākais zibens tīkla ieviešanas piemērs pieder Amerikas Savienoto Valstu digitālo aktīvu apmaiņai, Krakena.  Nesen saņēmusi nomātu par nomātu banku Vaiomingā, Krakena drīz pēc tam paziņoja, ka tā kaut kad 2021. gadā sniegs atbalstu Zibens tīklam..

Kā norādīts, zibens tīkls nav tikai Bitcoin atjauninājums. Šie blokķēdes tīkli ir citi, kas pastāv labumu no tā ieviešanas (varbūt pat ātrāk nekā pats Bitcoin).

 • Litecoin (LTC)
 • Decred (DCR)
 • Zcash (ZEC)
 • Piesaiste (USDT)

PayPal tēriņi

2020. gada oktobra beigās PayPal satricināja blokķēdes nozari, paziņojot par savu ieeju. Pēc tam, kad viņam tika piešķirta “nosacīta BitLicense”, PayPal ieguva iespēju ar savas esošās platformas starpniecību uzsākt slēgta cikla kriptovalūtu tirdzniecības pakalpojumu..

Šīs attīstības sekas bija tūlītējas, atbalstāmo aktīvu cenai to atspoguļojot. Drīz pēc tam pētījumu firmas atklāja, ka tikai PayPal patērē aptuveni 70% no VISIEM jaunizkaltajiem Bitcoin.

Lai gan daudzi var uzskatīt, ka hype ap PayPal jau ir izcenota pašreizējos tirgos, PayPal nāk vēl viens nozīmīgs notikums, kas vēl nav aktīvs – faktiskie tirgotāju tēriņi.

Sākotnējā paziņojumā PayPal norādīja, ka slēgta veida tirdzniecība bija tikai pirmais solis tirgū. 2021. gadā maksājumu apstrādātājs saviem aptuveni 400 miljoniem lietotāju visā savā 27 miljonu tirgotāju tīklā spēs izmantot atbalstītos digitālos aktīvus kā maksāšanas līdzekli..

Kad PayPal klientu spēja iztērēt savus digitālos aktīvus tiks aktivizēta, šī ietekme būs milzīga, jo katram no tiem tiks piešķirti līdz šim neredzēti izmantojamības līmeņi.

Biržas tirgotais fonds (ETF)

Pēdējo gadu laikā Vērtspapīru un biržu komisija ir pārpildīta ar pieprasījumiem apstiprināt Bitcoin ETF. Līdz šim neviens no šiem iesniegumiem nav guvis panākumus. Katrs atteikums ir nonācis līdz dažiem vienkāršiem faktiem,

 • Kriptovalūtu tirgi ir pārāk jauni (pakļauti manipulācijām)
 • Precīzi cenu veidošanas mehānismi nav pietiekami attīstīti
 • Institucionālie brīvības atņemšanas risinājumi ir nepietiekami izstrādāti

Neskatoties uz šiem iepriekšējiem atteikumiem, bijušais SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons pirms mēnešiem norādīja, ka regulators nākotnē būs gatavs atkārtoti apsvērt Bitcoin ETF, jo ir vērojama patiesa izaugsme.

Līdz ar 2020. gadu, kad kriptogrāfijas valūtas tirgi tiek pieņemti plaši, daudzi atkal pauž atbalstu ETF izveidošanai. Fondu pārvaldīšanas firma, kas vēlas apmierināt šo vēlmi VanEck ir iesniedzis pieteikumu vēl viens pieteikums ASV balstītam Bitcoin ETF.

Sakarā ar SEC veikto novērtēšanas periodu, visticamāk, būs jāpaiet kādam laikam, līdz SEC pieņems spriedumu – visticamāk, 2021. gada pēdējos mēnešos, ja netiek pagarināts.

Neatkarīgi no tā, kad tiek dibināts ASV bāzētais Bitcoin ETF, būs ļoti vēlu spēlē. Uz ziemeļiem no robežas Kanādā jau kādu laiku Toronto biržā darbojas Bitcoin ETF. Piedāvā uzņēmums, kas pazīstams kā 3iQ, ‘Bitcoin fonds’ nodrošina īpašniekiem digitālo aktīvu iedarbību bez nepieciešamības veikt pašpārvaldes pasākumus. Tā popularitāte ir bijusi tāda, ka 3iQ ir izveidojis otru šāda veida fondu, kura pamatā esošais aktīvs ir Ethereum, kas pazīstams kā ‘Ēteru fonds’.

Centrālās bankas digitālās valūtas

Pasaule kļūst arvien digitālāka. Tas nav noslēpums, un tas notiek jau gadu desmitiem. Šī pāreja beidzot ir nonākusi pasaules valūtās, ne tikai digitālo aktīvu veidā, piemēram, Bitcoin, bet arī izmantojot Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC).

CBDC ir vienkārši digitāla valdības emitēta FIAT valūta. Viņi lepojas ar dažādām priekšrocībām salīdzinājumā ar viņu fiziskajiem kolēģiem, parasti ap efektivitāti, pateicoties ātrumam un izmaksu ietaupījumiem.

2020. gada laikā dažādas valstis no visas pasaules ir paziņojušas par nodomu attīstīt un izplatīt CBDC. Tie, kas vada ceļu, ir Ķīna, Bahamu salas, Kanāda, ASV, Šveice un citas.

Lai gan var domāt, ka CBDC ir iespējama biznesa nozagšana prom no Bitcoin, ir daudz tādu, kas jūtas gluži pretēji. Tie, kas šādi jūtas, uzskata, ka CBDC nodrošinās lielāku leģitimitāti attiecībā uz digitālajiem aktīviem, nodrošinot augstāku komforta līmeni tādām valūtām kā Bitcoin. Būtībā CBDC var izrādīties izšķiroša nozīme un darbojas kā katalizators, pieņemot globālu valūtu – un kas ir labāks līdzeklis, lai aizpildītu šo lomu nekā pats Bitcoin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me