Kas ir NANO? Viss, kas jums jāzina

NANO oficiāli pārdēvēts par RaiBlocks 2018. gada janvāra beigās. Komanda aiz kriptonauda, RaiBlocks paziņoja, ka monēta tiek pārdēvēta par NANO.

NANO seko Bitcoins“Sākotnējais plāns ir aizstāt tradicionālās valūtas, padarot to par digitālu naudu ikdienas lietošanai.

Mēģinot pārņemt Bitcoin, NANO pievērš uzmanību būtiskām Bitcoin tīkla radītajām problēmām, kas ir:

  • Mērogojamības problēmas, kas lietotājiem rada bažas par darījumu maksu pieaugumu Bitcoin tīklā.
  • Skaitļošanas problēmas, kas saistītas ar darījumu laiku latentumu, kas vidēji ir 164 minūtes.
  • Enerģijas patēriņš ir ļoti augsts, jo Bitcoin ieguve patērē vairāk elektroenerģijas nekā 159 valstis.

Risinot šīs problēmas, NANO piedāvā risinājumu, kas nodrošina kriptovalūtu un priekšrocības pār Bitcoin ar tās bloku režģa struktūru, kas nodrošina nulles maksu darījumus un patērē daudz mazāk enerģijas nekā Bitcoin.

Kā sistēma darbojas

Atšķirībā no citām blokķēdes tehnoloģijām daudzas kriptovalūtas pielāgojas, katram kontam ir sava blokķēde. Katru kontu ķēdi, uz kuru tā arī atsaucas, konta īpašnieks atjaunina un savukārt asinhroni atjaunina pārējo bloku režģi, kā rezultātā tiek ātri veikti darījumu laiki. Tā kā katrs lietotājs atjaunina savu bloku, naudas nosūtīšana un saņemšana prasa divus darījumus; sūtīšanas darījums, kurā atskaita sūtītāja nosūtīto summu no atlikuma, tāpat kā saņemšanas darījums, kas konta atlikumam pievieno summu, kas iegūta no sūtītāja. Šiem diviem darījumiem nav jābūt vienlaicīgi; saņēmējs var pieņemt darījumu jebkurā laikā.

Block-Lattice arhitektūras skaidrojums

NANO izmanto Directed Acyclic Graph (DAG) bloku režģu arhitektūru, kur katram indivīdam tiek piešķirta viņa blokķēde. Atšķirībā no citas blokķēdes arhitektūras, kas izseko darījumu summas, bloku režģis reģistrē kontu atlikumus. Šī metode samazina datus, kas saglabāti, izmantojot datu bāzes atzarošanu. Katra blokķēde atspoguļo informāciju, kas saistīta ar personas kontu, un to atjaunina tikai īpašnieks; tad katra blokķēde tiek asinhroni atjaunināta ar pārējo bloku režģi.

Tā kā katrs lietotājs kontrolē savu blokķēdi, lēmumi par virsgrāmatas stāvokli nav nepieciešami, piemēram, darba pierādīšana (PoW) vai likmju pierādīšana (PoS)..

Lai izveidotu kontu

Lietotājiem ir jāuzsāk atklāts darījums. Šis darījums ir pirmais no katras kontu ķēdes un tiek izveidots, saņemot pirmo darījumu bloku.

Konta atlikumi

Visi atlikumi tiek reģistrēti lietotāju kontu ķēdē. Tā vietā, lai reģistrētu darījuma summu, verifikācijas procesā ir jāpārbauda atšķirība starp iepriekšējo sūtīšanas bloka atlikumu un pašreizējo. Jaunais bloks palielinās vai samazinās līdz ar jaunā saņemšanas bloka galīgo atlikumu. Tas ir paredzēts, lai uzlabotu apstrādes ātrumu, lejupielādējot lielu skaitu darījumu bloku.

Sūtīšana no konta

Sūtīšanas adresei jau jābūt atvērtai daļai un līdz ar to atlikumam. Pēc darījuma uzsākšanas to nevar atcelt, tiklīdz tas ir apstiprināts. Kad darījums ir apraidīts tīklā, līdzekļi tiek nekavējoties atskaitīti no sūtītāju atlikuma un tiek gaidīti, līdz saņēmēja puse paraksta bloku naudas pieņemšanai. Kamēr nav pieņemts, līdzekļi jāuzskata par iztērētiem sūtītāja kontā, kaut arī tie nav saņemti, jo sūtītājs nevar atsaukt darījumu.

Darījumu saņemšana

Lai pabeigtu darījuma procesu, saņēmējs savā kontā izveido bloku, lai pieņemtu nosūtīto fondu. Kad bloks ir izveidots un apraidīts, konta atlikums tiek atjaunināts ar jauno atlikumu.

Kas ir interesanti par bloku režģu infrastruktūru

Tā kā protokols ir viegls un mezgla palaišana blakus neko nav, darījumi tiek apstrādāti bez maksas. Katrs tīkla darījums tiek ievietots UDP paketē un tiek apstrādāts neatkarīgi, novēršot bloku lieluma problēmas.

Tiklīdz darījums ir nosūtīts, maki tiek iepriekš saglabāti nākamajam darījumam, padarot darījumus tūlītējus, jo gan sūtītājam, gan saņēmējam ir darba pierādījums, kas ir gatavs darbam.

BitGrail Hack

Viena no vissvarīgākajām lietām, kas saistīta ar NANO vēsturi, ir saistīta ar BitGrail piedzīvoto uzlaušanu. Šajā kriptovalūtas apmaiņā tajā laikā bija vislielākā RaiBlocks likviditāte, kas lietotājiem ļāva ātri un viegli pirkt un pārdot savus digitālos aktīvus. 

2018. gada februārī tika uzlauzts BitGrail, zaudējot 195 miljonus dolāru. Firma informēja, ka viņi zaudēja 17 miljonus XRB (NANO). Tas nepārprotami ietekmēja NANO, vienas no tajā laikā lielākajām kriptovalūtām, cenu. Pēc uzlaušanas šī digitālā aktīva cena dažas stundas vēlāk nokritās no gandrīz 12 USD par monētu līdz 9,12 USD. 

Lai gan viss kriptonauda tirgus tajā laikā bija lāču tendencē, tas ietekmēja šīs digitālās valūtas reputāciju un sabojāja šī digitālā aktīva turpmāko izaugsmi. 

Tajā laikā BitGrail informēja savus lietotājus, ka neautorizēti darījumi tika veikti no viena viņu maka un ka viņi brīdināja varas iestādes par šo problēmu. Tajā pašā laikā viņi teica, ka policija sāka izmeklēt šo jautājumu. 

Šis bija uzņēmuma paziņojums:

“BitGrail S.r.l informē savus lietotājus, ka iekšējās pārbaudēs tika atklāti neautorizēti darījumi, kuru rezultātā Nano bija nepietiekams 17 miljoni, kas veido daļu no BitGrail S.r.l pārvaldītā maka. Šodien apsūdzība par šīm krāpnieciskajām darbībām ir iesniegta kompetentajām iestādēm, un tagad tā tiek izmeklēta policijā. ”

Pēc uzlaušanas birža pārtrauca savu darbību, ieskaitot izņemšanu un iemaksas. Procedūra tika ieviesta, lai rūpētos par lietotājiem un viņu drošību. 

Protams, citas biržas, piemēram, Binance, sāka piedāvāt palīdzību noguldījumu bloķēšanā un iesaldēšanā no noteiktām adresēm. 

Kopš šī brīža BitGrail uzlaušanas lietu izmeklē Firenzes tribunāls. Viņi strādā, lai saprastu, kā atgūt lietotāju līdzekļus, kādi sodi tiks piemēroti biržas īpašniekiem un kā atrisināt visu situāciju. 

NANO kopiena sadalījās tajās, kas atbalsta kriptovalūtas apmaiņu, un tajās, kuras uzskatīja, ka NANO komanda ir iesaistīta hakerēšanā. Pēc viena no biržas īpašnieku Frančesko Firano vārdiem, NANO protokola protokolā bija kļūda, kas ļāva hakeriem iegūt līdzekļus no biržas. 

Iekšā emuāra ziņa izdevēja The Nano Core Team, viņi informēja, ka viņiem ir pietiekams pamats uzskatīt, ka Firano ievērojamu laika periodu ir maldinājis Nano Core komandu un sabiedrību par bitGrail apmaiņas maksātspēju.. 

Tiesa 2019. gada sākumā paskaidroja, ka Frančesko Firano ir jāatmaksā kriptovalūta, kas pagājušajā gadā pazuda 170 miljonu dolāru vērtībā. Acīmredzot visi līdzekļi tika glabāti “karstā maciņā”, nevis saldētavas šķīdumā. Tas ir ietekmējis arī to līdzekļu drošību, kurus lietotāji glabāja biržā.  

Šobrīd NANO lietotāji gaida jaunu informāciju par saviem līdzekļiem un to, vai viņi varēs atgūt daļu no zaudētajiem līdzekļiem biržā. 

NANO cena laika gaitā

NANO (kas lielākajā daļā biržu tiek attēlots kā XRB simbols) kopš sākuma ir bijis stabils, gandrīz nemainīgs zemākajos līmeņos. Tikai nesen, 2017. gada otrajā pusē, mēs redzējām cenu kāpumu, jo 2017. gada 12. decembrī tā sasniedza augstāko līmeni USD 4,02. Kopš tā laika tā joprojām ir guvusi milzīgus pieaugumus ar visu laiku augstākajiem punktiem USD 33,14. Pašlaik pēc atvilkšanas ir 13,27 USD.

NANO bija ļoti liels cenu pieaugums, kas sākās 2017. gada beigās, novembrī. CoinMarketCap norāda, ka digitālā valūta tikai dažus mēnešus vēlāk, 2018. gada janvārī, pārcēlās no zem 0,13 USD uz 37,62 USD tikai dažus mēnešus vēlāk. Tas nozīmē cenu pieaugumu par vairāk nekā 23 400%, kas ir milzīgs cenu kāpums. 

Tomēr viss mainījās, un NANO nespēja noturēt savu cenu. Tas ir kaut kas noticis ne tikai ar NANO, bet arī ar daudziem citiem altkoiniem kriptovalūtu tirgū. Sākotnējā monētu piedāvājuma (ICO) trakums beidzās, un lielākā daļa no šiem projektiem beidzot izzuda. 

Pēc visa 2018. gada vērtības samazināšanās NANO kopš 2018. gada novembra tiek tirgots no 1,8 līdz 0,75 ASV dolāriem. Zemākā cena, ko NANO sasniedza kopš tā pieauguma 2017. gadā, bija 2018. gada februārī, kad tā īsu laika periodu nokritās zem 0,75 USD. Tas nozīmētu cenu samazinājumu par vairāk nekā 98% 13 mēnešu laikā. 

Šī raksta tapšanas laikā NANO tiek tirgots aptuveni USD 0,963 apmērā, un tā tirgus kapitalizācija ir USD 128 miljoni. Tas nozīmē, ka šī digitālā valūta ir 43. lielākā kriptovalūtu tirgū. 

Runājot par BTC, NANO bija līdzīgs sniegums. Tas pārcēlās no 0.00001957 BTC uz NANO 2017. gada novembrī līdz 0.00281076 BTC par monētu 2018. gada janvārī. Tas nozīmē cenu pieaugumu, kas pārsniedz 14,262%. Kopš šī brīža NANO pirms dažām nedēļām sasniedza zemāko punktu BTC izteiksmē, kad tas nokritās līdz 0,00008661 BTC par monētu, atspoguļojot tā BTC cenas kritumu gandrīz par 97%. 

Kā jau minēts iepriekš, NANO cenu veiktspējas pieredzi var redzēt daudzos citos kriptovalūtu tirgus digitālajos aktīvos. Tas liecina par to, ka lielāko daļu altkoīnu 2018. gadā ietekmēja lāču tirgus. Turklāt Bitcoin ir palielinājis savu dominējošo stāvokli tirgū, kas tagad ir gandrīz 70%, kas ir lielākais kopš 2017. gada sākuma. 

Viss kriptovalūtu tirgus šobrīd gaida tādu altkoīnu veiktspējas uzlabošanos, kas ilgu laiku ir bijuši lāču tendencē pret Bitcoin. Turklāt daudzi no viņiem nespēja atkal pieaugt USD izteiksmē, neskatoties uz Bitcoin cenu pieaugumu pēdējos mēnešos. 

Salīdzinot ar Zvaigžņu un Ripple, NANO nespēj uzlabot ieviešanu, izmantojot izveidotu organizāciju, kas īpaši strādā, lai palielinātu NANO digitālā īpašuma pieņemšanu. Sabiedrībai būs jāuzņemas ļoti nozīmīga loma, atbalstot turpmāku NANO ieviešanu, ja viņi vēlas redzēt cenu uzlabojumus, nevis tendences, kas seko visam tirgus noskaņojumam, un tās pamatā ir spekulācijas. 

Kur nopirkt NANO

NANO kopš tā laika ir pievienots nozīmīgām apmaiņām pēc tā zīmola. NANO var apmainīt pret tādām galvenajām kriptovalūtām kā Bitcoin, Ēteris, Binance žetons, Piesaistīt USDT, Doge, un fiat valūtas.

NANO var apmainīties ar Binance, Kucoin, RightBTC, Bit-Z, Mercatox, OKEx, un MonētaFalcon apmaiņas. NANO varat arī iegādāties, izmantojot skaidru naudu BitFlip biržā.

Viena no populārākajām NANO pirkšanas un pārdošanas biržām ir Binance. Tiek atzīts, ka kriptovalūtas birža ir viena no lielākajām altkoīnu likviditātes ziņā. Tas nozīmē, ka tas nodrošina arī vienu no labākajām NANO cenu cenām. 

Saskaņā ar CoinMarketCap teikto, Binance veido vairāk nekā 20% no kopējā NANO tirdzniecības apjoma visā pasaulē. Mercatox ar biržu XRB un tirdzniecības pāri XRB / BTC ir birža ar vislielāko NANO likviditāti, veidojot gandrīz 24% no šīs virtuālās valūtas kopējā tirdzniecības apjoma visā pasaulē.. 

Binance ir četri dažādi tirdzniecības pāri NANO tirdzniecībai, tostarp NANO / BNB, NANO / BTC, NANO / ETC un NANO / USDT. Šie četri tirdzniecības pāri veido 0,08% no kopējā Binance biržas tirdzniecības apjoma. Pēdējo 24 stundu laikā Binance reģistrēja tirdzniecības apjomu 561 miljonu ASV dolāru apmērā. 

Lai iegādātos NANO, izmantojot Binance, jums būs jānosūta līdzekļi (BTC, ETH, USDT vai BNB) no citas biržas vai maka uz kriptogrāfijas biržu. Tomēr Binance ir uzsākta jauns pakalpojums, kas ļauj personām iegādāties izvēlētas kriptovalūtas ar kredītkarti. Tādā veidā jūs varētu iegādāties Bitcoin, Ethereum vai Binance Coin ar kredītkarti un apmainīt tos pret NANO. 

Kā jau minēts iepriekš, ir daudz citu kriptovalūtu biržu, kas lietotājiem ļauj pirkt un pārdot NANO. Iepriekšējā sadaļā mēs rakstījām par BitGrail hakeru. Līdz uzlaušanai BitGrail bija platforma ar lielāko NANO tirdzniecības apjomu. Ja birža atsāk darboties tā, kā to mēģināja darīt agrāk, vislabāk būtu palikt tālu no tās. 

NANO saderīgi maki

Ir dažas iespējas, kā uzglabāt un veikt darījumus ar NANO kriptovalūtu. NANO varat turēt šādos makos:

  • Ir oficiāls tīmekļa maks, kas mitināts vietnē raiwallet.com.
  • RaiWalletBot ir telegrammas robots, kas pārvalda lietotāja privātās atslēgas, ļauj lietotājiem piekļūt, nosūtīt un saņemt NANO monētas telegrammas lietotnē.
  • Darbvirsmas maku visām operētājsistēmām var lejupielādēt vietnē šeit.
  • Varat arī izmantot Virsgrāmatas aparatūras maks turēt savas NANO kriptovalūtas.

Viens no labākajiem veidiem, kā turēt NANO, ir aparatūras maks, kas nav savienots ar internetu un ir aizsargāts pret hackiem un uzbrukumiem. NANO turēšana kriptogrāfijas valūtā nav labākais, ko darīt investoriem, kuri vēlas virtuālās valūtas turēt ilgāku laiku. 

Ledger Nano S ļauj lietotājiem instalēt Nano lietotni savās Ledger ierīcēs un pārvaldīt NANO, izmantojot NanoVault tīmekļa lietojumprogrammu, kuru izstrādā un atbalsta Nano kopiena. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, varat lasiet vairāk šeit

Ir arī citi kriptovalūtu maki, kas palīdzētu jums turēt jūsu digitālo aktīvu privātās atslēgas un kas ļautu jums droši rīkoties ar savu NANO monētu. Apmaiņa parasti ir uzbrukumu un uzlaužu mērķis, kas galu galā var beigties ar lietotāju līdzekļu zaudēšanu.

Darbvirsmas maki parasti ir drošāki nekā mobilie maki, ja vien lietotājs tur savu monētu privātās atslēgas. Arī uzlaušanas makus varētu uzlaušana ietekmēt līdzīgi kā apmaiņu.

Nākotnes plāni

NANO mērķis ir revolucionizēt pašu blokķēdes arhitektūru, un tam neapšaubāmi būs gaiša nākotne.

Kopiena ir palīdzējusi iegūt kriptonauda diezgan daudzos apmaiņas punktos, un mums drīzumā vajadzētu sagaidīt vēl daudz vairāk.

Mobilie maki pašlaik tiek testēti, un 2018. gada sākumā tie tiktu izlaisti iPhone un Android mobilajām ierīcēm.

NANO konkurenti

NANO pamato savu spēku, piedāvājot decentralizētu risinājumu, kas lietotājiem nodrošina ātrus darījumus, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Divi no NANO tuvākajiem konkurentiem pēc veiktspējas ir XRP un XLM. Šīs divas kriptovalūtas darbojas savās vidēs, attiecīgi Ripple un Zvaigžņu tīklā. 

XRP un XLM piedāvā ātrus un lētus darījumus privātpersonām un finanšu iestādēm visā pasaulē. Tomēr šīs divas digitālās valūtas tiek kritizētas par centralizāciju, salīdzinot ar NANO vai citiem tirgū esošajiem kriptotipiem. Abu tīklu dibinātājiem joprojām pieder liels daudzums šo monētu, kas padara sistēmu daudz centralizētāku. 

Ir vērts pieminēt, ka ātruma atšķirības starp šīm trim digitālajām valūtām ir nenozīmīgas, ko var redzēt arī lietotāju samaksātajās nodevās. Galvenā atšķirība starp šiem trim projektiem ir pieņemšana un tas, kā ar projektiem rīkojas. Ripple un Stellar pārvalda organizācijas, kurām ir iespēja finansēt savu projektu paplašināšanu un XRP un XLM ieviešanu. 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šiem projektiem, varat izlasīt mūsu ceļvedi par Kas ir Zvaigžņu (XLM).

Vairākas finanšu iestādes strādā gan ar Ripple, gan ar Stellar, kas ir ļoti pozitīvi attiecībā uz kriptogrāfijas telpu. Tomēr NANO nav šīs priekšrocības. NANO būs jāuzlabo pieņemšana un tas, kā tas spētu sasniegt lielāku lietotāju skaitu, kas galu galā sāktu baudīt bezmaksas un ātru blokķēdes darījumu priekšrocības. 

Nākotnē var būt citas kriptovalūtas ar līdzīgiem NANO sniegtiem pakalpojumiem un ar centralizētu struktūru, piemēram, Ripple un Stellar, kas ļautu šim jaunajam digitālajam aktīvam paplašināt savus pakalpojumus visā pasaulē. Tāpēc NANO kopienai ir ļoti svarīgi strādāt un paplašināt zināšanas par NANO tirgū. 

Secinājums

Tas, ko NANO vēlas sasniegt, ir vienkāršs. Lai aizstātu parasto koplietojamās atmiņas datu struktūru ar ziņojumu nodošanas modeli, kurā lietotājiem ir savas blokķēdes, kas sinhronizējas tikai ar galveno tīklu. NANO ir vienīgā kriptovalūta, kas izmanto bloku režģi (daudzdimensiju blokķēdi), kas atbrīvo lietotājus no maksas maksāšanas kalnračiem, gaida tīkla virsgrāmatas atjaunināšanu un arī izvairās no ilgiem darījumu apstiprināšanas laikiem..

Izmantojot NANO risinājumu, kriptovalūtas, it īpaši NANO, būs tā digitālā valūta, kas aizstās fiat valūtas ikdienas lietošanai.

Lai gan priekšlikumi no tehniskā viedokļa ir ļoti interesanti, sabiedrībai būs jāstrādā vairāk, lai gan cilvēki, gan iestādes palielinātu šīs virtuālās valūtas ieviešanu visā pasaulē.. 

Šifrēšanas tīkliem, piemēram, Stellar un Ripple, ir iespēja finansēt savu darbību un veicināt savu virtuālo valūtu izmantošanu. 

Neskatoties uz to, NANO joprojām ir viena no novatoriskākajām un progresīvākajām kriptovalūtām tirgū, un tā ir gatava palielināt tās ieviešanu visā pasaulē.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me