Kas ir IOTA (MIOTA) un kāpēc visi par to ir traki

IOTA (MIOTA), saīsinājums no lietiskā interneta lietojumprogrammas, ir platforma, kas piedāvā revolucionāru darījumu apstrādes un datu pārsūtīšanas veidu starp IoT ierīcēm.

Kas ir IOTA?

Blockchain tehnoloģiju izmanto liels skaits kriptovalūtu un projektu, kas darbojas šajā nozarē. Tomēr IOTA darbojas ar citu pieeju, kuras mērķis ir novērst vajadzību pēc blokiem, tādējādi uzlabojot mērogojamību un novēršot nepieciešamību pēc maksām. Piemēram, Bitcoin darījumus pašlaik apstrādā kalnrači grupās, kuras sauc par blokiem, un ir noteikts ierobežojums, cik daudz darījumus tīkls var apstrādāt.

Patiešām, Bitcoin ir vienprātīgs algoritms ar nosaukumu Proof-of-Work (PoW), kurā kalnrači pārbauda darījumus, izmantojot jaudīgus datorus, kas pazīstami kā ASIC. Šīs kalnrūpniecības darbības ir ļoti dārgas, un tās patērē lielu enerģijas daudzumu, kas satrauc daudzus entuziastus un cilvēkus visā pasaulē. Bitcoin kalnrači nopelna atlīdzību par šo paveikto darbu. 

Tajā pašā laikā ir arī citi blokķēdes tīkli, kas darbojas ar konsensa algoritmu, kas pazīstams kā “Proof-of-Stake” (PoS). Tā vietā, lai nodrošinātu tīklu ar ASIC kalnračiem, PoS tīkli ļauj lietotājiem tajā ievietot daļu savu monētu, lai apstiprinātu darījumus un nopelnītu atlīdzības.

Atšķirībā no vairuma uz blockchain balstītu projektu, IOTA ļauj ikvienam iesniegt darījumu tik ilgi, kamēr tiek pārbaudīti divi citi iepriekšējie darījumi. Tas nozīmē, ka IOTA nav centrālās virsgrāmatas, un tāpēc nav nepieciešams, lai kalnrači faktiski darbinātu tīklu. Tādējādi IOTA darbības veids atšķiras no tā, kā tradicionālie blokķēdes tīkli šobrīd darbojas tirgū.

Tas viss ir iespējams, pateicoties tehnoloģijai ar nosaukumu “Tangle”, kas būtībā ir DAG, saīsināti no Directed Acyclic Graph. Šī izplatītā virsgrāmata nodrošina, ka IoT ierīces tīklā ir atbildīgas par viena otras darījumu pārbaudi.

Tangle

Tangle ir viena no revolucionārākajām un interesantākajām IOTA iezīmēm. Kā jau minēts iepriekš, Tangle pamatā ir datu struktūra, ko sauc par Directed Acyclic Graph (DAG). Tas nozīmē, ka tad, kad persona vai uzņēmums vēlas veikt darījumu, tam būs jāapstiprina divi iepriekšējie darījumi tīklā, izmantojot enerģiju, ko nodrošina ierīce, no kuras notiek darījuma apstrāde.. 

Izmantojot šo jauno sistēmu, iespējams, ka tīkls var paplašināties un kļūt arvien mērogojamāks, pieaugot. Jo vairāk cilvēku un uzņēmumu piedalīsies ekosistēmā, jo ātrāk un pielāgojamāk darbosies tīkls.

Citi blokķēdes tīkli prasa, lai kalnrači apstrādā šos darījumus un patērē lielu enerģijas daudzumu. Caur Tangle dalībnieki paši gatavojas nodrošināt nelielu PoW tīklam. Kamēr citi tīkli kļūst pārslogoti, jo tie palielina darījumu un lietotāju skaitu, IOTA kļūst daudz konkurētspējīgāka un ātrāka.

Tas nenozīmē tikai ātrus darījumus, jo Tangle spēj apstrādāt arī mikromaksājumus vai nano maksājumus, kā tos dēvē arī starp IoT ierīcēm.

Tradicionālie kriptovalūtu tīkli vēl nav gatavi atbalstīt uzņēmuma līmeņa lietojumprogrammas. IOTA veidotāji uzskata, ka ir obligāti jāizveido iekļaujošs un bez atļaujas šifrēšanas tīkls, kas atbilstu pašreiz tirgū pastāvošajām prasībām.

Izmantojot Tangle, IoT ierīces tiks savienotas ar intermitējošiem tīkliem, kas ļautu tām veikt darījumus efektīvāk un rentablāk. Tā vietā, lai izmantotu blokķēdes tehnoloģiju, viņi strādā ar atsevišķu darījumu plūsmu, kas ir savstarpēji saistīti un izveido visu tīklu.

Tangle

Kā IOTA uzlabo mērogojamību

Iesācējiem ir svarīgi atzīmēt, ka IOTA pamatā nav blokķēdes tehnoloģijas. IOTA komanda ir izveidojusi sistēmu Tangle, kas ir atbildīga par vienprātību. Vienprātība tiek panākta, pamatojoties uz verifikācijas tīmekli. Īsāk sakot, katrs darījums ir tieši saistīts ar diviem iepriekš pārbaudītajiem darījumiem un galu galā tiks saistīts ar turpmākajām operācijām, kas to pārbauda.

Sistēma novērš nepieciešamību pēc bloku ieguves un līdz ar to atrisina mērogojamības problēmu, kas parasti saistīta ar lielāko daļu blokķēdes sistēmu.

Kāpēc IOTA var brīvi izmantot

Nodevu kavēšana ir viena no vissvarīgākajām IOTA iezīmēm. Tas ļauj IoT ierīcēm veikt darījumus ar nelielām valūtas daļām ļoti augstā frekvencē. Ikviens tīkla lietotājs dod savu skaitļošanas jaudu, tāpēc tā izmantošanas izmaksas ir bezgalīgi mazas.

Būtībā vienīgās izmaksas ir nepieciešamas ierīces barošanai divu citu darījumu pārbaudei. Pateicoties Tangle, IOTA ir vairāk izplatīta nekā jebkura cita sistēma, kas balstīta uz blokķēdi.

M2M darījumi

Viens no komandas galvenajiem mērķiem ir izveidot platformu darījumiem starp mašīnām. Lietiskais internets mūsdienās jau ir liela lieta, un tas noteikti parādīs vēl lielāku izaugsmi nākamajā periodā. Kam ir liela pieredze IoT jomā, komanda saprot resursu piešķiršanas nozīmi.

Izmantojot IOTA, ierīces var iegādāties visus resursus, kas nepieciešami pēc iespējas efektīvākai darbībai, un tos pārdot vai koplietot, ja tie nav nepieciešami.

Komanda

Kā jau iepriekš minēts, komanda sastāv no vairākām personām ar lielu pieredzi IoT jomā. Visizcilākais ir dibinātāja vārds, Serguei Popovs, matemātikas profesors ar lielu uzmanību varbūtību teorijā.

Sergejs Ivančeglo un Dominiks Šieners ir vēl divi lieli vārdi, jo tieši viņi ir ieviesuši IOTA protokolu. Tiek teikts, ka pirmais ir arī NXT, cits atvērtā koda maksājumu tīkls, kas balstīts uz kriptovalūtu, kas sākotnēji tika palaists ar BCNext pseidonīmu.

Komanda izplatīja visus IOTA marķierus, izmantojot nozares standarta ICO. Kopējā piesaistītā summa bija aptuveni USD 584 000, no kuras daļa ir izmantota, lai izveidotu Iotas fonds Vācijā – institūcija, kas atbild par projekta izstrādi.

komanda

Katrā uzņēmumā vai organizācijā galvenā projekta komanda ir viens no vērtīgākajiem aktīviem. Strādājot dažādos apstākļos, ar pieredzi tirgū un citās nozarēs, viņi varētu veicināt ieviešanu, palielināt izpratni un palīdzēt virtuālās valūtas projektam vēl vairāk paplašināties.

Kā nopirkt IOTA (MIOTA)

Kriptovalūta tika uzsākta 2016. gada 11. jūnijā, un kopējais monētu daudzums ir 2.779.530.283. IOTA ir mazākā iespējamā marķiera vienība, un lielā marķieru skaita dēļ tā lielākajā daļā biržu ir norādīta kā MIOTA (1.000.000 IOTA).

IOTA var tirgot dažās no populārākajām kriptogrāfijas biržām, piemēram, Binance, Bitfinex, OKEx, Monēta, Exrates, un Huobi. Plašāka informācija ir pieejama vietnē CoinMarketCap.

Viena no labākajām platformām šīs digitālās valūtas iegādei ir Binance. Šī kriptovalūtas birža ir viena no lielākajām pasaulē, un kriptovalūtu tirgū tā darbojas kopš 2017. gada. 

Šī kriptovalūtas apmaiņa ļauj lietotājiem iegādāties plašu digitālo aktīvu klāstu. Platforma ir pazīstama ar to, ka tai ir viena no labākajām altīno likviditātei pasaulē. Binance ir otra lielākā IOTA likviditāte visā ekosistēmā, veidojot vairāk nekā 27.5% no visa ar šo kriptovalūtu saistītā tirdzniecības apjoma.. 

Pieejamie tirdzniecības pāri ietver IOTA / BNB, IOTA / BTC, IOTA / ETH un IOTA / USDT. Ātrākais veids, kā iegūt šo virtuālo valūtu, ir BNB, BTC vai ETH iegāde, izmantojot kredītkarti un apmainot saņemtos līdzekļus pret IOTA. IOTA veido 0,2% no visa Binance tirdzniecības apjoma.

IOTA pagātne, tagadne un nākotne

Tāpat kā attiecībā uz visiem šāda veida novatoriskiem projektiem, arī IOTA ir redzējis savu tehnisko problēmu un kritikas daļu. MIT komanda publicēja rakstu kurā viņi aprakstīja savu rūpīgo izmeklēšanu IOTA jomā. Lielākais neatklātais jautājums ir fakts, ka IOTA komanda ir izstrādājusi savu kriptogrāfiskās jaukšanas funkciju, būtībā izveidojot kriptogrāfisko sistēmu no nulles.

Tā kā efektīvai kriptogrāfijai ir nepieciešams ilgs izstrādes un testēšanas periods, tas ir izraisījis lielas bažas par IOTA drošības ievainojamība. Kopš tā laika komanda ir novērsusi šo problēmu; tomēr šī situācija ir novedusi pie IOTA marķiera cenu nestabilitātes.

IOTA izvirza galdā daudz prieka, izmantojot tehnoloģiju, kas kādu dienu varētu mainīt IoT pasauli un mūsu ikdienas dzīvi kopā ar to. Tā ir taisnība, ka tehnoloģija ir diezgan jauna, un ir nepieciešama daudz vairāk testu, taču, ja komandai izdosies paveikt pat pusi no tā, ko viņi šauj, IOTA varētu kļūt par nākamo ievērības cienīgo virzību kriptosfērā..

Faktam, ka IOTA ir mērogojama un nav nepieciešama maksa, vajadzētu būt pietiekamam, lai piesaistītu viedo investoru uzmanību. Tomēr, tāpat kā lielākajai daļai šāda veida lēmumu, potenciālajam ieguldījumam jābūt balstītam uz pienācīgu izpēti un pamata izpratni par platformas piedāvājumu.

Funkcija

IOTA cena

Saskaņā ar CoinMarketCap IOTA kriptovalūta šobrīd ir 19. lielākā tirgū. Tā vērtējums ir arī 731 miljons USD un cena 0,26 USD par monētu. Tomēr šī virtuālā valūta ne vienmēr tiek tirgota vienādi. Patiešām, tāpat kā citiem digitālajiem aktīviem, IOTA piedzīvoja svārstības. 

IOTA augstāko cenu sasniedza 2017. gada decembrī, kad tā pārsniedza 5,55 USD. Runājot par BTC, tā paša gada decembrī virtuālā valūta sasniedza 0.00044686 BTC. Tomēr 2018. gadā sekoja lāču tirgus, kas ietekmēja lielāko daļu digitālo aktīvu visā pasaulē. Patiešām, virtuālā valūta 2018. gada decembrī nokritās līdz USD 0,2, kas ir cenu kritums par 96,3% tikai gada laikā. Runājot par BTC, IOTA sasniedza zemāko punktu pirms dažām nedēļām, kad tā tika tirgota ap 0.00002126 BTC par monētu. 

Runājot par digitālās valūtas nākotni, būs svarīgi saprast, kā komanda aiz tās paplašinās lietošanas gadījumus. Turklāt tas varētu būt ļoti bullish, ja digitālo valūtu pieņemtu uzņēmumi visā pasaulē, kas izmantotu Tangle risinājumu. 

Tās cena svārstīsies atbilstoši makro kriptovalūtu tirgus tendencēm un ņemot vērā dažādas norises, kas ietekmēs šo digitālo aktīvu. 

Partnerattiecības

IOTA strādā un sadarbojas arī ar daudziem dažādiem uzņēmumiem visā pasaulē. Saskaņā ar IOTA arhīvs, ir universitātes, aviosabiedrības, enerģētikas firmas, bankas un citas korporācijas, kas strādā vai izrāda interesi par IOTA. 

Dažas no šīm firmām ir Accenture, Audi, American Airlines, Banco Santander, BBVA, DZ Bank, Infosys, KPMG, NVIDIA, Refunite un daudzas citas.. 

Piemēram, Accessec uzrādīts savu IOTA CarWallet 5. VDI konferencē par transportlīdzekļu kiberdrošību, parādot, ka automobiļu nozarē ir skaidrs IOTA izmantošanas gadījums. Turklāt viņi ir arī publicējuši rakstu par to, kā digitālie pacienti var palielināt savu privātumu, izmantojot IOTA. 

Apmeklējiet 5. vietu #VDI Konference par tēmu #CyberSecurity priekš # Transportlīdzekļi pie #Hiltons iekšā # Diseldorfa. Lūdzu, atrodiet vairāk informācijas šeit: https://t.co/sqDLxkDVZW @VDI_Tagungen

– accessec GmbH (@AccessecG) 2019. gada 10. jūlijs

Papildus tam, Den Norse banka viesoja tikšanās ar saviem partneriem, tostarp Entra, DNV GL Veracity, IOTA fondu un daudzām citām ieinteresētajām personām. Turklāt DNB ASA ir parakstījusi saprašanās memorandu (SM) ar IOTA fondu, lai sadarbotos jaunu inovāciju izpētē tehnoloģiskajā vidē. 

Visbeidzot, Deutsche Bahn ir meklējis arī programmatūras izstrādātāju vai biznesa inženieri ar praktisku pieredzi IOTA. Firma ir izveidojusi blokķēdes komandu, kas darbojas, lai rastu risinājumus izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums šobrīd saskaras. 

Dažām no šīm partnerībām bija īslaicīga ietekme uz šī digitālā īpašuma cenu. Tas ļāva IOTA kļūt par vienu no atzītākajiem tīkliem kriptogrāfijas tirgū.

Secinājums

Šajā rakstā jūs varējāt redzēt, kuras ir šī šifrēšanas tīkla galvenās īpašības un īpašības un kā darbojas tā komanda, lai padarītu IOTA par revolucionāru projektu.

Lai gan tā cena ir atpalikusi salīdzinājumā ar citiem digitālajiem aktīviem (IOTA bija starp desmit digitālajām valūtām un tagad ir tuvu 20. vietai), organizācijai un kopienai ir potenciāls piesaistīt IOTA daudziem citiem uzņēmumiem visā pasaulē.. 

Pašlaik ir daudzas firmas un iestādes, kas izrādīja interesi par IOTA un kuras strādā blakus IOTA fondam, lai varētu izmantot Tangle un IOTA ekosistēmas priekšrocības..

PIOTA papildu kontaktinformācija un informācija:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me