Kas ir Cardano (ADA)? – Ceļvedis par visu, kas jums jāzina

Kas ir Cardano?

Cardano (ADA) ir viens no visvairāk atzītajiem bloku ķēdēm un kriptogrāfijas projektiem kosmosā. Čārlza Hoskinsona līdzdibinātāju Cardano var uzskatīt par viedo līgumu platformu, kas izstrādātājiem un lietotājiem piedāvā mērogojamu un drošu arhitektūru. 

Saskaņā ar oficiālā vietne no Input Output Hong Kong (IOHK), attīstības uzņēmuma, kas strādā pie Cardano, projekts ir blokķēdes platforma ar progresīvākām funkcijām nekā jebkurš cits tirgus protokols. Cardano komanda ir strādājusi, lai izveidotu PoS sistēmu, kas ļautu digitālajai valūtai un tīklam kļūt par vienu no ātrākajiem un mērogojamākajiem blokķēdes projektiem tirgū. 

Ir vērts norādīt, ka Cardano ir atšķirīga pieeja, salīdzinot ar citiem kriptogrāfijas projektiem telpā, jo tā ir izstrādāta, ņemot vērā filozofiju un recenzētus akadēmiskos pētījumus. 

Cardano tiek uzskatīts par trešās paaudzes kriptovalūtu, kuras mērķis ir mērogojamības, savietojamības un drošības problēmu risināšana un risināšana. 

Čārlzs Hoskinsons

Čārlzs Hoskinsons ir ne tikai Cardano, bet arī Ethereum (ETH) līdzdibinātājs un IOHK izpilddirektors. Hoskinsona kungs ir bijis strādā telpā ilgu laiku. Piemēram, viņš sāka ieguldīt vairākos kriptogrāfijas jaunizveidotajos uzņēmumos, kas 2013. un 2014. gadā tikko auga. 

Viņš ir strādājis pie Cardano kopš projekta uzsākšanas 2017. gada septembrī, kad buļļu tirgus kosmosā palīdzēja Bitcoin sasniegt jaunus visu laiku augstākos līmeņus. Hoskinsons uzrakstīja Cardano, izmantojot Haskell programmēšanas valodu, kas tiek izmantota finanšu iestādēs un aizsardzības programmatūrā. 

Hoskinsons ir ļoti cienījams skaitlis kriptovalūtu tirgū, kurš ir strādājis dažādos projektos, runājis pasākumos un palīdzējis Cardano, kā arī Ethereum paplašināties tirgū.. 

Kā darbojas Cardano?

Cardano pamatā ir trīs dažādas organizācijas, kas palīdz tai attīstīties un virzīties uz priekšu: Cardano Foundation, IOHK un Emurgo. Šie trīs uzņēmumi ir pazīstami kā visa Cardano projekta pīlāri.

Cardano fonds darbojas, standartizējot, aizsargājot un popularizējot Cardano projektu kopumā. Viņi strādā dažādās valstīs, lai varētu veicināt Cardano tīkla izmantošanu.

IOHK darbojas kā pētniecības un attīstības uzņēmums, kura mērķis ir veidot pieejamus finanšu pakalpojumus privātpersonām un uzņēmumiem. Pašlaik uzņēmums strādās ar Cardano līdz 2020. gadam, un viņiem būtu jāizlemj, vai viņi turpinās strādāt vai nē. 

Emurgo strādā citā jomā, lai uzlabotu Cardano. Patiešām, firma darbojas kā visa projekta komerciālā un riska grupa. Atrodas Japānā un Singapūrā, uzņēmumam ir ļoti ciešs kontakts ar IOHK, jo viņi strādā kopā kā ekosistēma, lai veicinātu Cardano blokķēdes pieņemšanu visā pasaulē.. 

Kāpēc Cardano tiek uzskatīts par trešās paaudzes kriptonauda?

Cardano darbojas savādāk nekā citi digitālie aktīvi, un tas piedāvā risinājumus daudzām problēmām, ar kurām šobrīd saskaras citi digitālie aktīvi. Tas ir iemesls, kāpēc Cardano tiek uzskatīts par trešās paaudzes kriptonauda. Šajā raksta sadaļā mēs izskaidrosim atšķirību starp pirmās, otrās un trešās paaudzes digitālajiem aktīviem.

Bitcoin

Cardano tiek uzskatīts par trešās paaudzes kriptovalūtas projektu. Tas ir saistīts ar to, kā laika gaitā attīstījās blokķēdes tīkli. Bitcoin (BTC), pirmā virtuālā valūta tirgū, tika izveidota kā veids, kā nosūtīt naudu visā pasaulē, nepaļaujoties uz centralizētu iestādi, lai apstiprinātu un apstrādātu darījumu. 

Tomēr Bitcoin gandrīz var izmantot tikai maksājumu sūtīšanai un saņemšanai. Neskatoties uz to, ka Bitcoin blokķēdi var izmantot arī dažu viedo līgumu izpildei, tas parasti prasa sānu ķēžu izmantošanu. 

Pašlaik Bitcoin apstrādā 7 darījumus sekundē. Šī ir ļoti svarīga lieta, kas jāatceras par šo digitālo līdzekli. Par to mēs runāsim vēlāk rakstā. 

Ethereum

Tāpēc Ethereum (ETH) parādījās, mēģinot atrisināt daudzus no šiem jautājumiem, ar kuriem Bitcoin nevarēja tikt galā. Vitaliks Buterins ir Ethereum līdzdibinātājs ne tikai ar Čārlzu Hoskinsonu, bet arī ar citām svarīgām un atzītām personām telpā, ieskaitot Džozefu Lubinu. Ethereum bija ne tikai vienkārša maksājumu sistēma, bet arī platforma, kurā uzņēmumi un privātpersonas varēja izvietot viedus līgumus. 

Kaut arī otrās paaudzes kriptovalūtu projekti, piemēram, Ethereum, bija ļoti noderīgi, lai sniegtu risinājumus privātpersonām un uzņēmumiem, viņiem bija arī daži jautājumi. Piemēram, Ethereum bija pilnībā pārslogots 2017. gada beigās, kad CryptoKitties tika tirgoti caur Ethereum blokķēdi. 

Ethereum apstrādā no 15 līdz 20 darījumiem sekundē, kas nebūt nav ideāls viedai līguma platformai, piemēram, šai. 

Cardano

Cardano vēlas atrisināt problēmas, kas ietekmē Ethereum un šāda veida tīklus, uzlabojot mērogojamību, sadarbspēju un ilgtspēju. Izmantojot izstrādātāju pielietoto inženierzinātņu un viņu rīcībā esošo zinātnisko filozofiju, projekts tiek veidots, sasniedzot Augstas pārliecības kodu. 

Viena svarīga lieta, kas jāpiemin, ir tā, ka Ethereum pirms dažiem gadiem piedzīvoja cietu dakšiņu, kurā tīkls tika sadalīts starp Ethereum un Ethereum Classic (ETC). 

Hoskinsons un Cardano komanda vēlas izvairīties no šiem jautājumiem. Tāpēc viņi pievērš īpašu uzmanību kvalitātes kodam, lai izvairītos no sadalīšanās no galvenā Cardano tīkla. 

Cardano oficiālajā vietnē ir paskaidrots, ka viņi ir iekļāvuši dizaina principu, inženierijas un paraugprakses kolekciju, kas ļāva Cardano kļūt par tīklu, kāds tas ir šodien. Daži no šiem principiem ietver grāmatvedības un skaitļošanas nodalīšanu dažādos slāņos, decentralizēta turpmākajam darbam paredzētā finansēšanas mehānisma izstrādi, mācīšanās procesu no gandrīz 1000 altkoiniem, aptverot jēgas pazīmes un izpētot komercijas sociālos elementus, starp daudziem citiem. 

Cardano lapa skan šādi:

“No šī nestrukturētā ideju kopuma galvenie pie Cardano strādājošie sāka gan izpētīt kriptovalūtu literatūru, gan veidot abstrakciju rīkkopu. Šī pētījuma rezultāts ir IOHK plašā dokumentu bibliotēka, daudzi aptaujas rezultāti, piemēram, šis nesenais skriptu valodas pārskats, kā arī viedo līgumu ontoloģija un Scorex projekts. “

Kāpēc ir svarīgi pareizi mērogot un kā Cardano varētu palīdzēt?

Hoskinsons uzskata, ka mērogošana ir vairāk nekā tikai darījumi sekundē, ko piedzīvo blokķēdes tīkls. Viņš uzskata, ka Cardano ir svarīgi ņemt vērā arī tīkla un datu mērogošanu. 

Cardano darbojas ar Ouroboros, Proof-of-Stake (PoS) konsensa algoritmu, kas ir daudz ātrāks nekā tradicionālais Proof-of-Work (PoW) konsensa algoritms, uz kura balstās Bitcoin. To izmanto arī Litecoin (LTC), Ethereum un citas kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin SV (BSV) vai Bitcoin Cash (BCH).. 

PoW ir ļoti neefektīvs kalnraču patērētās enerģijas daudzuma dēļ. Ņemot vērā to, ka nav viegli iegādāties ASIC kalnračus un specializētu aprīkojumu šo digitālo aktīvu ieguvei, decentralizāciju ir grūti sasniegt. Ir daži lieli kalnrači, kas ir īpašnieki lielai daļai visa Bitcoin tīkla jaukuma jaudas. 

Bitcoin tīklā ir pieci dažādi ieguves baseini, kas veido 10 procentus no visa Bitcoin tīkla jaukšanas līmeņa. Tas acīmredzami nav pozitīvs attiecībā uz vecāko un populārāko kriptovalūtu. 

Izmantojot PoS algoritmus, lietas darbojas citādi. Tā vietā, lai kalnračiem, tīklā ir validatori, kas liks dažas monētas (šajā gadījumā ADA monētas) un derēs par nākamo bloku, kuru tīkls apstiprinās. Ja bloks tiek pievienots, ieinteresētās personas saņem atlīdzību par paveikto darbu. 

Galvenā atšķirība ar Bitcoin PoW ir tā, ka PoS konsensa algoritmiem nav nepieciešams tērēt lielu enerģijas daudzumu, lai apstiprinātu darījumus, un ienākšanas barjeras ir zemākas (nav nepieciešama ASIC vai specializēta kalnrūpniecības iekārta). 

Ouroboros

Tagad, kad mēs zinām, kā darbojas PoS sistēmas, Ouroboros pārbaudīs marķieru izplatību ekosistēmā, sadalot pasauli dažādos laikmetos, kas pēc tam tiks sadalīti slotos. Katram no šiem laikmetiem ir ļoti īss dzīves ilgums, kas ir vienāds ar 20 sekundēm. 

Tas var izklausīties nedaudz tehniski, taču to ir ļoti viegli saprast. Pēc tam iepriekšminētajām laika nišām būs līderis, kas tiek nejauši izvēlēts. Pēc tam šie līderi izvēlēsies jaunus blokus, kas tiks pievienoti tīklam, līdzīgi kā PoW sistēmu kalnrači. 

Spēļu automātu vadītājiem vajadzētu būt vismaz 2% Cardano akciju. Ieinteresētajām personām ir iespēja vēlēt līderus nākamajam laikmetam. 

Lai nodrošinātu labākus mērogošanas risinājumus, Cardano strādā ar tehnoloģiju, ko sauc par RINA jeb Rekursīvo starpsavienojumu arhitektūru. Galvenais mērķis ir izveidot neviendabīgu tīklu, kas nodrošina privātumu, pārredzamību un arī mērogojamību. 

Kardāno komanda izstrādā Ouroboros, lai pēc iespējas ātrāk to izlaistu tirgū. Šī ir viena no gaidītākajām funkcijām, ko gaida Cardano investori un lietotāji. 

Mērogojamības un savietojamības uzlabošana

Tā kā kriptogrāfijas tīkli paplašinās visā pasaulē, tiem jārisina mērogošanas jautājumi, kurus, iespējams, nav tik viegli atrisināt. Lai palīdzētu tīkla mērogam, Cardano ņem vērā trīs dažādus veidus: atzarošana, abonēšana un saspiešana. 

Papildus tam izstrādātāji domā par blokķēdes sadalīšanu un samazināt nepieciešamo datu daudzumu. Paredzams, ka tas samazinās datus, ar kuriem lietotājiem jātiek galā. 

Savietojamība ir arī ļoti svarīga lieta Cardano. Šobrīd kosmosā darbojas dažādas kriptovalūtas. Visiem tiem ir savas funkcijas un tie darbojas dažādos veidos. Tomēr ir ļoti grūti savienot un vienlaikus izmantot šīs virtuālās valūtas. Viņu tīklus nevar viegli savienot. 

Kriptovalūtas apmaiņa ļauj lietotājiem apmainīties ar digitālajiem aktīviem un savienot kriptogrāfijas pasauli ar tradicionālo finanšu vidi. Tādējādi Cardano mērķis ir piedāvāt vieglāku veidu, kā savienot šīs kriptovalūtas viena ar otru un visu blokķēdes ekosistēmu, lai ciešāk sazinātos ar mantoto finanšu pasauli.. 

Veids, kā to izdarīt, ir blakus ķēdes. Daudzos kriptogrāfijas tīklos ir daudz blakusķēžu, kas piedāvā dažādus digitālo aktīvu risinājumus. Caur šīm sānu ķēdēm tīkli būtu savstarpēji savienoti un sazināti, ļaujot ātrāk iegūt dažādas iespējas no dažādiem tīkliem. 

Lai kriptogrāfiskā telpa būtu savienota ar bankām un citām finanšu iestādēm, tai jākoncentrējas uz metadatiem, attiecinājumu un atbilstību. Visas šīs lietas ir ļoti svarīgas, ja viss tirgus vēlas būt sadarbspējīgs ar tradicionālajām finanšu iestādēm. Metadati palīdz šiem uzņēmumiem un organizācijām, kā dati tiek pārvietoti starp pusēm, kā padarīt elektronisko datu organizēšanu efektīvāku un daudzas citas lietas. 

Tas ir kaut kas ļoti bīstams kriptovalūtas pasaulei. Kāpēc? Blockchain tehnoloģijas dēļ. Lai gan izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT) ir noderīga daudzām dažādām lietām, tā var būt arī kaitīga, ja to lieto nepareizi. Ja privātā informācija ir jāuzglabā nemainīgā bloku ķēdes tīklā, šiem datiem varētu piekļūt citas puses, kas nav kaut kas labs privātumam. 

Cardano vēlas atrisināt šo problēmu, analizējot metadatus un atlasot konkrētu informāciju, ar kuru koplietot blokķēdē. Tas tradicionālajai finanšu nozarei sniegtu labāku informāciju un aizsargātu arī lietotāju privātumu. 

Turklāt, tā kā bankām ir nepieciešami to personu vārdi, kas nodarbojas ar digitālajiem aktīviem un apstrādā finanšu darījumus, Cardano izstrādātāji strādā, lai lietotājiem sniegtu iespēju izlemt, kā koplietot savus datus. 

Ziniet savu klientu (KYC), naudas atmazgāšanas apkarošana (AML) un terorisma finansēšanas apkarošana (ATF) ir arī svarīgas lietas, kas jāņem vērā. Finanšu iestādes pieprasa šo informāciju, lai saprastu, kā lietotāji rīkojas ar darījumiem. Izmantojot metadatus un nodrošinot indivīdiem brīvību izlemt, ko darīt ar viņu datiem, lietotāji var būt droši, ka viņiem būs iespējama ātrāka mijiedarbība ar bankām un citām iestādēm. 

Cardano tīkla attīstīšana un uzlabošana

Lai gan Cardano turpina pieaugt, ir svarīgi, lai būtu ilgtspējīgs biznesa modelis, kas ļautu visus šos projektus agri vai vēlu laist tirgū. Čārlzs Hoskinsons un Cardano projektā iesaistītie nolēma neveikt sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO), kad tas tika uzsākts. 

Tāpēc Cardano nolēma izveidot kasi, kas tiek finansēta ar nelielu daļu no atlīdzības. Ja ir uzņēmums, kas vēlas mainīt dažas lietas uz ekosistēmu, tas var pieprasīt dotāciju Valsts kasē. Ieinteresētās puses Cardano tīklā vēlāk izlems, vai dotācija tiek piešķirta. 

Kad tīkls kļūst arvien lielāks, izstrādātāji varēs izmantot vairāk līdzekļu. Maksa tīklā tiek aprēķināta pēc šī vienādojuma:

Pārskaitījuma maksa = a + b * darījuma lielums. 

“A” burts ir vienāds ar 0,1555381 ADA, “b” ir vēl viens konstants, kas vienāds ar 0,000043946 ADA / baitu, un darījuma lielums beigās jāpievieno baitos. 

ADA cenu prognozēšana

ADA šobrīd ir viena no populārākajām kriptovalūtām tirgū. Virtuālās valūtas tirgus kapitalizācija ir 1,47 miljardi USD un monētas cena 0,056 USD, padarot to par 12. lielāko digitālo valūtu. 

Vietnē UseTheBitcoin mēs esam uzrakstījuši rakstu par ADA cenu prognozēšanu. Daudzi eksperti uzskata, ka ilgtermiņa, vidēja termiņa un īstermiņa ADA ir vērojama. Tomēr mums jāņem vērā vispārējā tirgus darbība, piemēram, ja ir lāču vai vēršu tirgus. 

Konkurenti

Cardano (ADA) tiek uzskatīts par unikālu digitālā īpašuma izveides, palaišanas un tā pašreizējās pārvaldības veidā. Tomēr Svaru kriptonauda, ​​pie kuras strādā Facebook, varētu ietekmēt valstis, kurās ADA pašlaik darbojas. Svaru mērķis ir palīdzēt lietotājiem, jo ​​īpaši jaunattīstības valstīs, apstrādāt darījumus un piekļūt finanšu pakalpojumiem. 

Sarunā ar Finance Magnates Čārlzs Hoskinsons minēja, ka viņi strādā pie maksājumu tīkla sešiem miljoniem cilvēku Adisabebā, Etiopijā. 

Attiecībā uz iespēju Facebook konkurēt ar Cardano viņš komentēja:

“Es dzīvoju šajā tirgū. Un es varu jums pateikt, ka ASV valdībai, pēc definīcijas, visspēcīgākajai vienībai pasaulē ir grūti veikt maksājumus Etiopijā. Ja viņi cīnās, kā to darīs privāts uzņēmums. ”

Kā nopirkt un kur uzglabāt ADA?

Tirgū ir daudz kriptovalūtu biržu, kas ļauj investoriem un lietotājiem iegādāties ADA. Iesācējiem parasti ir grūti pareizi zināt, kur iegādāties ADA kriptonauda. Tāpēc esam uzrakstījuši ceļvedi cilvēkiem un investoriem, kuri vēlas iegādāties Cardano. 

Viena no biržām, kas lietotājiem ļauj iegūt šo digitālo aktīvu, ir Binance, viena no populārākajām kriptogrāfijas platformām pasaulē. Binance ir arī viena no biržām ar lielāko tirdzniecības apjomu tirgū. 

Ir iespējams iegādāties ADA ar dažādām valūtām, ieskaitot Binance Monētu (BNB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Paxos Standard (PAX), TrueUSD (TUSD), USD Monētu (USDC) un Tether (USDT). 

Ir arī citas kriptogrāfijas valūtas maiņas, kas lietotājiem ļautu iegādāties ADA, arī izmantojot dažādus pārus. 

Investori, kuri vēlas turēt ADA, to var izdarīt, nosūtot līdzekļus kriptonauda seifam, kas atbalsta šo digitālo aktīvu. Privātpersonu apmaiņa nav laba virtuālo valūtu glabāšanai, jo tās var uzlauzt un ietekmēt uzbrukumi. 

Pareiza digitālo aktīvu, tostarp Cardano (ADA), glabāšana ir ļoti svarīga. Tāpēc mēs esam izveidojuši labāko Cardano maku sarakstu tirgū. Investori var tos pārbaudīt un saprast, kurš ir tas, kas labāk atbilst viņu vajadzībām. 

Jaunākie sasniegumi

Saskaņā ar Cardano Foundation teikto, viņi tikko ir atvēruši vietni Shelley testnet. Šis ir viens no vissvarīgākajiem notikumiem saistībā ar Cardano tīklu, kas, domājams, palīdzēs kriptonauda vēl vairāk paplašināties. 

Turklāt projekts ir arī ieviesis jaunu plānu, kurā viņi paskaidros, kā viņi virzīsies no Bairona un Šellijas. Tas ļautu tīkliem kļūt par kopienas pārvaldītu tīklu, par kuru domāja Čārlzs Hoskinsons. 

Cardano oficiālais ceļvedis, ko pieprasīja sabiedrība, skan šādi:

“Cardano ir novatorisks bloku ķēdes pierādīšanas tīkls, kas tiek pārveidots par decentralizētu lietojumprogrammu (dApp) izstrādes platformu ar vairāku aktīvu virsgrāmatu un pārbaudāmiem viedajiem līgumiem.”

Cardano vēlas būt simtreiz decentralizētāks nekā Bitcoin, un to šobrīd cenšas izdarīt Čārlza Hoskinsona un Cardano izstrādes komandas. 

Visbeidzot, Weiss Ratings uzskata, ka Cardano ir efektīva un ienesīga bloku ķēdes platforma. Nesenajā neatkarīgās reitinga aģentūras rakstītajā čivināt Cardano ir viens no labākajiem projektiem kosmosā, kā arī viens no lētākajiem kriptos, kas tur atrodas. 

# Kardano ir viens no labākajiem projektiem kosmosā, kā arī viens no lētākajiem kriptotajiem. #ADA # kriptogrāfija # kriptovalūta #altcoins #bitcoin #BTC

– Veisa kriptogrāfijas vērtējumi (@WeissCrypto) 2019. gada 20. maijs

Secinājums

Cardano ir viens no daudzsološākajiem un plānotākajiem kriptovalūtu projektiem kriptovalūtu tirgū. Tīklu izstrādā dažādu jomu eksperti, kuru mērķis ir piedāvāt labākos pakalpojumus un produktus, ko viņi spēj nodrošināt. 

ADA digitālais aktīvs ir viens no populārākajiem tirgū un arī viens no vērtīgākajiem, norāda CoinMarketCap. 2019. un 2020. gads ir ļoti nozīmīgs gads visam kriptogrāfijas tirgum, un Cardano noteikti būs viens no revolucionārākajiem projektiem. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me