Bitcoin privātā atslēga – viss, kas jums jāzina

Bitcoin privātajai atslēgai ir nozīmīga loma kriptovalūtas drošības jomā, jo tā tieši attiecas uz līdzekļu aizsardzību. Lai gan mēs atsaucamies uz Bitcoin, Bitcoin privātā atslēga attiecas arī uz citām virtuālajām valūtām.

Par laimi, mēs tagad iemācīsim jums atrast savu privāto atslēgu, kā to izmantot un ko jūs no tā iegūsit.

Kas ir Bitcoin privātā atslēga?

Bitcoin privātā atslēga ir kriptogrāfisks paraksts, kas lietotājiem ļauj piekļūt saviem kriptogrāfijas fondiem. Privātā atslēga ir saistīta ar publisku adresi, un tā vienmēr ir jāsaglabā (drošā vietā).

Privātas atslēgas ģenerēšana no Bitcoin adreses ir vienkāršs uzdevums. Patiešām, ja esat izveidojis Bitcoin maku, jums par to nevajadzētu uztraukties. Pats maksā dalīsies ar jums ar šo informāciju. Atcerieties, ka jūsu Bitcoin privātā atslēga vienmēr ir jāuzglabā drošā vietā. 

Bitcoin privātā atslēga vienmēr nodrošinās jūsu līdzekļu drošību. Izmantojot Bitcoin privāto atslēgu, jūs varēsiet arī nosūtīt līdzekļus citiem lietotājiem. Jūsu saņemtā publiskā adrese tiks izmantota, lai saņemtu līdzekļus. Jūs norādīsit šo publisko uzrunu citiem.

Bitcoin ar melnu fonu

Domājiet par publisko adresi kā bankas konta numuru. Jūs varat to nosūtīt citiem cilvēkiem, kuri vēlas nosūtīt jums dažus līdzekļus. Bitcoin privāto atslēgu var uzskatīt par paroli, lai piekļūtu šiem līdzekļiem, kuri nonāca jūsu publiskajā adresē.

Katru Bitcoin privāto atslēgu varētu attēlot rakstzīmju formā vai ar sēklas frāzi (pazīstama kā mnemoniska frāze). Tādējādi katrs maciņš piedāvās dažādas Bitcoin privātās atslēgas pārstāvēšanas formas.

Bez privātas atslēgas jūs nevarētu piekļūt publiskās adreses līdzekļiem. Tāpēc nekad nevajadzētu kopīgot šo informāciju ar citiem. Turklāt galvenais Bitcoin lietotāju izaicinājums ir nevis saprast, kas ir Bitcoin privātā atslēga, bet gan to, kā to pareizi uzglabāt.

Kā atrast savu Bitcoin privāto atslēgu?

Kad izveidojat maku, tas no Bitcoin adreses ģenerēs privāto atslēgu. Process ir ļoti vienkāršs un ātrs. Patiešām, jums nekas nebūtu jādara. Seifa veidotāji procesu jau ir automatizējuši, un seifs jūs informēs, kā glabāt atslēgas un ko ar tām darīt.

Jums būs Bitcoin privātā atslēga ar atlikumu, ja esat saņēmis darījumu no citas personas. Pieņemsim, ka uz savu publisko adresi saņemat BTC 100 USD vērtībā. Tad jums būs Bitcoin privātā atslēga ar līdzsvaru. Ja pazaudējat maku, bet jums joprojām ir privātā atslēga, jūs varēsiet atgūt šos līdzekļus.

Tāpēc ir svarīgi zināt, kā atrast savu Bitcoin privāto atslēgu. Jums vienmēr vajadzētu atcerēties, kur jūs to atstājat. Turklāt jums tas jāglabā drošā vietā, kur neviens cits tam nevarētu piekļūt. Uzskatiet to par savu dzīves ietaupījumu. Vai jūs tos atstātu viedtālruņa kameras rullī vai arī glabātu bankas seifā?

Mēs esam teikuši, kā iegūt Bitcoin privāto atslēgu. Jums vienkārši ir jāizveido seifs, un pats maka veidotājs jums sniegs informāciju par jūsu privāto atslēgu. Ja tā vietā izmantojat seifu un nezināt, kura ir privātā atslēga, programmatūras makā var atrast iespēju, kas ļautu piekļūt savai Bitcoin privātajai atslēgai.

Tas būtu atkarīgs no jūsu izmantotā maka. Dažas seifa lietotnes ļauj lietotājiem piekļūt savām privātajām atslēgām pat pēc seifa izveides. Tomēr vislabāk ir pareizi uzglabāt privātās atslēgas drošā vietā, kur tām var piekļūt tikai jūs. Kriptovalūtu tirgū jūs esat pati sava banka.

Kā izmantot Bitcoin privāto atslēgu?

Ir dažādi veidi, kā izmantot Bitcoin privāto atslēgu. Kā mēs jau minējām šajā rokasgrāmatā, privātās atslēgas ir ļoti svarīgas. Tos var izmantot, lai pierādītu, ka esam virtuālo valūtu īpašnieki, kas glabājas noteiktā publiskā adresē.

Tas noteikti ir svarīgi. Kāpēc? Tā kā, pazaudējot seifu, varat atgūt līdzekļus, izmantojot privāto atslēgu. Līdz ar to privātā atslēga darbosies kā vissvarīgākais jūsu kriptogrāfiskā maka elements.

Es pazaudēju savu Bitcoin maku, ko tagad?

Ja esat pazaudējis maku, līdzekļu atgūšanai varat izmantot privāto atslēgu. Bet kā, jūs varētu jautāt. Tas var aizņemt tikai dažas minūtes, un tas tiktu darīts, izmantojot citus makus. Ja esat pazaudējis savu Ledger Nano S maku un jums ir sava Bitcoin privātā atslēga, tad varat būt drošs, ka jūsu digitālie aktīvi ir droši.

Kā redzat, Bitcoin privātā atslēga būs vissvarīgākā jūsu kriptogrāfiskā konta sastāvdaļa, pat ne aparatūras seifs, kuru izmantojāt. Tas parāda, cik svarīgi ir turēt privātās atslēgas drošā vietā.

trezor bitcoin wallet, kas ļauj bezsaistē saglabāt savu Bitcoin privāto atslēgu

Tagad ir pienācis laiks atgūt savus līdzekļus. Jūs varat iegādāties jaunu aparatūras maku vai vienkārši izmantot programmatūras maku. Kad esat instalējis lietotni vai programmu datorā vai viedtālrunī, jums jāizvēlas opcija “atgūt no privātās atslēgas” (vai līdzīga), kas tiks parādīta.

Jums būs tikai jākopē un jāielīmē privātā atslēga tur, kur viņi jums to pateiks. To var izdarīt tikai dažu minūšu laikā. Kad nokopējat un ielīmējat privāto atslēgu vai sākotnējo frāzi, jaunais maks automātiski tiks ielādēts ar Bitcoin, kas bija jūsu ierīcē. Tas ir tik vienkārši.

Ko darīt, ja manā vecajā makā būtu vairākas kriptovalūtas?

Ja jūsu vecajā makā bija vairāki pazuduši digitālie līdzekļi, neuztraucieties. Jūs varat iegādāties vai lejupielādēt to pašu maku un tur izmantot savas privātās atslēgas. Tas atgūtu visus jūsu līdzekļus. Tomēr nekad nevajadzētu nodot privātās atslēgas ikvienam, kurš apgalvo, ka jums palīdz. Privātā atslēga jums vienmēr jāizmanto.

Ja tā vietā vēlaties lejupielādēt dažādus seifus katrai kriptovalūtai, kas jums bija, jums vienkārši ir jākopē un jāielīmē sēklas frāze vai Bitcoin privātā atslēga dažādos kriptogrāfijas makos..

Piemēram, ja jūs turējāt BTC, ETH un LTC, visus kriptotipus var atgūt uzreiz, ja izmantojat ar BTC, ETH un LTC saderīgu maku, piemēram, Ledger Nano S.. Tā vietā, ja izmantojat tikai BTC maku, tad tikai jūsu BTC līdzekļi tiks atgūti. Šajā gadījumā jūs vēlaties izmantot citus ETH un LTC makus, lai arī šos līdzekļus atgūtu.

Kā izskatās Bitcoin privātā atslēga?

Katra privātā atslēga ir atšķirīga. Tas ir kaut kas, kas jums jāzina. Tie tiek attēloti, izmantojot virkni rakstzīmju – tie var būt gan cipari, gan burti.

Katru Bitcoin privāto atslēgu varētu attēlot, izmantojot mnemonisku frāzi (sēklas frāze) vai izmantojot iepriekš minēto opciju (rakstzīmju virkne). Šīs privātās atslēgas lietotājiem būs ļoti noderīgas. Ar tiem Bitcoin investori var atgūt savus līdzekļus (ja zaudē maku) vai parakstīt darījumus.

Bitcoin privātā atslēga gribētu to:

0xFFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFF FFFE BAAE DCE6 AF48 A03B BFD2 5E8C D036 4140

Bitcoin sēklu frāze to vēlētos:

1. vārds, 2. vārds, 3. vārds… 24. vārds

Ir vērts ņemt vērā, ka sēklas frāze var būt 12 vai 24 vārdi. Tie tiek ģenerēti nejauši un var tikt ģenerēti dažādās valodās (bet galvenokārt angļu valodā). Mnemotiskā frāze varētu izskatīties pēc nejaušo vārdu kopas, piemēram, “automašīna”, “gulta”, “suns” vai “lietus”.

Sēklu frāzes tika izveidotas, lai padarītu Bitcoin privātās atslēgas draudzīgākas. Tādā veidā varētu būt pat iespējams atcerēties visus vārdus un izmantot tos, lai atgūtu savus līdzekļus, ja maciņš pazustu.

Ja jūs gaidījāt Bitcoin privāto atslēgu sarakstu, ļaujiet mums pateikt, ka jūs to neatradīsit. Katra privātā atslēga ir atšķirīga, un tā būtu saistīta ar Bitcoin adresi. Atcerieties, ka nevienam nedodiet savas privātās atslēgas. Ja jūs neievēro šo noteikumu, jūs varat zaudēt savus līdzekļus uz visiem laikiem.

Kā aizsargāt Bitcoin privāto atslēgu?

Ir dažādi veidi, kā jūs varat aizsargāt savu Bitcoin privāto atslēgu. Tas noteikti būs svarīgi, lai jūsu līdzekļi tiktu pareizi uzglabāti. Zelta likums ir tāds, ka jūs esat pati sava banka. Jūs nevēlaties dot savu paroli nevienam citam.

Kā kriptogrāfijas lietotājs tagad jūs kontrolējat savas privātās atslēgas. Ja jūs nevēlaties uzņemties šo atbildību, jums jāizmanto kriptogrāfijas maki vai apmaiņas centri, kas saglabātu jūsu monētu glabāšanu. Neskatoties uz to, izmantojot biržas, jūs zaudējat decentralizācijas priekšrocības, glabājot un aizsargājot savus līdzekļus.

Ja jums ir aparatūras vai programmatūras seifs, Bitcoin privāto atslēgu nekad nedrīkst glabāt tiešsaistē. To var pierakstīt papīrā un glabāt bankā. Lielākā daļa cilvēku izmanto seifu. Tomēr jūs varat to viegli uzglabāt arī vietā, kuru uzskatāt par drošu.

pildspalva un papīrs uz galda - tā varētu būt laba ideja uzglabāt savu Bitcoin privāto atslēgu papīrā

Ņemiet vērā, ka, glabājot privātās atslēgas mājās, jums var rasties problēmas. Piemēram, ja jūs nozog vai ja jūsu māja tiek sadedzināta, pastāv risks pazaudēt privātās atslēgas.

Turklāt jums var būt rezerves kopija, to atceroties. Bet tas varētu būt kaut kā grūti. Turklāt jūs varat uzglabāt dažādus sēklas frāzes vārdus dažādās vietās. Tas samazinātu privāto atslēgu nozaudēšanas risku negaidītas problēmas dēļ.

Ja atrodat citus veidus, kā aizsargāt savu Bitcoin privāto atslēgu, turpiniet to īstenot. Atcerieties, ka bez tiem jūs nevarētu piekļūt saviem līdzekļiem, ja pazaudētu maku. Turklāt atslēgas vienmēr jāglabā drošā vietā un tālu no citiem.

Bitcoin privāto atslēgu ģenerators

Bitcoin privāto atslēgu ģenerators dažu sekunžu laikā ļaus jums piekļūt savai privātajai atslēgai. Tas darbojas, lejupielādējot izmantojamo maku un instalējot to viedtālrunī vai datorā.

Ja maku izveidoja atzīts kripto nozares uzņēmums, jums nevajadzētu uztraukties par krāpšanos. Bitcoin privāto atslēgu ģenerators automātiski izveidos jums privātu atslēgu, kas būs saistīta ar jūsu maka adresēm.

Ir bijuši daudzi krāpnieki, kas tiešsaistē reklamēja Bitcoin privāto atslēgu ģeneratoru. Šīs lapas izveidoja viltotas adreses, kur lietotāji iemaksāja savus līdzekļus. Līdzekļi bija pieejami lielāko daļu laika, tomēr lietotājam piešķirto privāto atslēgu krāpnieki jau zināja. Šī iemesla dēļ vairāki lietotāji zaudēja savus līdzekļus.

Tāpēc ir ļoti svarīgi saņemt savu Bitcoin privāto atslēgu no uzticama avota. Tas ietver lielāko daļu aparatūras maku uzņēmumu, kas pašlaik ir pieejami tirgū, un populārākos programmatūras makus.

Jāapzinās krāpnieki. Kriptogrāfijas tirgus ir pilns ar hakeriem. Daudzi uzbrucēji labprāt piekļūtu jūsu privātajām atslēgām. Nekad neatklājiet tos tiešsaistē un nemēģiniet tos vienmēr turēt drošā vietā. Tas līdz minimumam samazinātu nevēlamās un neērtās situācijas.

Beigu vārdi par Bitcoin privāto atslēgu

Nekad nepietiek teikt, ka privātās atslēgas ir vissvarīgākā kriptovalūtas maka sastāvdaļa. Ar tiem jūs apliecināt savu īpašumtiesības uz kriptogrāfiju. Turklāt, ja pazaudējat maku, privātā atslēga ļautu atgūt līdzekļus.

Bitcoin privātās atslēgas glabāšana vienmēr ir obligāta. Jums nevajadzētu tos uzglabāt tiešsaistē. Vienmēr dublēšana vienmēr ir laba iespēja. Svarīga lieta ir arī pārbaudīt, vai privātā atslēga paliek pareizi saglabāta.

Visbeidzot, jums nekad nevajadzētu koplietot privātās atslēgas ar citiem. Citiem vārdiem sakot, jūs esat pati sava banka. Jūs nevēlaties, lai citi saņemtu paroli, kas glabā jūsu šifrēšanas līdzekļus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me