Indijas Rezervju banka iesniedz lūgumu Augstākās tiesas lēmumam par virtuālajām valūtām

Ne tik ātri

Šīs nedēļas sākumā Indijas Augstākā tiesa radīja viļņus kriptovalūtu pasaulē, jo tie atcēla Indijas Rezervju bankas noteikto vispārējo aizliegumu nozarei.

Kaut arī daudzi steidzās svinēt šo lēmumu – ar dažādām kriptogrāfijas valūtas maiņām nekavējoties atjaunojot pakalpojumus, ir svarīgi saglabāt cerību pārbaudi.

Indijas ziņu aģentūras ziņo, ka Indijas Rezervju banka acīmredzami nav apmierināta ar Augstākās tiesas lēmumu. Viņi kā tāds iesniegs lēmuma pārskatīšanu, cerot atjaunot aizliegumu.

RBI aizlieguma atcelšana

Sākotnējo aizliegumu RBI pirmo reizi noteica 2018. gada vidū. Aizlieguma laikā RBI atzīmēja, ka tas notika pēc vairākkārtējiem sabiedrībai adresētiem brīdinājumiem par, viņuprāt, briesmām, kas saistītas ar virtuālajām valūtām. Šis ir īss fragments no viņu aizlieguma, kas atspoguļo tā darbības jomu.

“… ir nolemts, ka rezervju bankas regulētās struktūras nekavējoties netiks tirgotas ar riska kapitāla vērtspapīriem un nesniegs pakalpojumus, lai jebkurai personai vai vienībai būtu vieglāk rīkoties vai norēķināties ar riska darījumiem. Šādi pakalpojumi ietver kontu uzturēšanu, reģistrēšanu, tirdzniecību, norēķinu, klīringu, aizdevumu piešķiršanu pret virtuālajiem žetoniem, to pieņemšanu kā nodrošinājumu, biržu kontu atvēršanu, kas nodarbojas ar tiem, un naudas pārskaitīšanu / saņemšanu kontos, kas saistīti ar VC pirkšanu / pārdošanu. ”

Lai gan lēmums par atcelšanu tika pieņemts par dažādiem faktoriem, nonāca pie dažiem galvenajiem punktiem:

  • Pilnīgs aizliegums bija ‘nesamērīgs’ ar RBI uztvertajiem riskiem
  • RBI nespēja pierādīt, ka regulētās bankas ir nodarījušas kaitējumu
  • RBI ir jāregulē, nevis jāaizliedz

Iepazīstoties ar Tiesas jaunāko dokumentāciju par viņu lēmumu, ir interesanti atzīmēt, ka tiesvedībā liela uzmanība tika pievērsta iepriekšējiem, līdzīgiem, Eiropas Savienības parlamenta lēmumiem. Kā arguments tika izmantots šāds Eiropas Savienības Parlamenta citāts:

“Mēs neatbalstām vispārējus kriptovalūtu aizliegumus vai kriptovalūtu biznesa un oficiālā finanšu sektora mijiedarbības aizliegšanu kopumā, piemēram, Ķīnā. Tas, mūsuprāt, ietu pārāk tālu. Kamēr ir ieviesti labi aizsardzības pasākumi, kas aizsargā oficiālo finanšu sektoru un vairāk sabiedrībā kopumā, piemēram, noteikumi cīņai pret naudas atmazgāšanu, teroristu finansēšanu, izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un varbūt visaptverošāks noteikumu kopums, kuru mērķis ir aizsargāt likumīgos lietotājus (piemēram, patērētājiem un investoriem), tam vajadzētu būt pietiekamam. “

Kad tas viss tika pateikts un izdarīts, Indijas Augstākā tiesa konstatēja, ka aizliegums ir “jāatceļ proporcionalitātes dēļ”.

1,3 miljardi

Iedzīvotāju kopsumma pārsniedz 1,3 miljardus, Indija pārstāv vairāk nekā 17% no visas cilvēces – liekot tai kaklu un kaklu Ķīnai, kas ir visapdzīvotākā Zeme.

Nosaukt Indijas Augstākās tiesas lēmumu par “pozitīvu”. Lai gan sekas var netikt novērotas vienas nakts laikā, kriptovalūtu pasaule gūst lielu labumu, izmantojot potenciāli lielu dalībnieku pieplūdumu.

Ne no meža

Papildus RBI turpina karagājienu, lai saglabātu savu iepriekšējo aizliegumu kriptonauda, ​​joprojām ir viens īpaši liels šķērslis. 2019. gadā tika nopludināts, ka Indijā tika izskatīts likumprojekts ar nosaukumu “Kriptovalūtas aizliegšana & Oficiālā digitālās valūtas rēķina regulējums’.

Lai gan tas vēl nav apsvērts, tam varētu būt potenciāls iznīcināt tikko atbrīvoto kriptovalūtu pasauli. Tā kā dažādas valstis visā pasaulē mēģina attīstīt un izveidot savu centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC), mēs, iespējams, vēl neesam redzējuši to.

Citu ziņu sadaļā

Iespējams, ka tiek apsvērts lēmums atcelt RBI aizliegumu, vai pēdējā laikā pasaulē tiek novērots kriptovalūtu regulējums. Viens šāds piemērs tam būtu Dienvidkoreja. Kopš pirmās dienas kriptonauda ir piesaistījusi dienvidkorejiešu intrigu. Atšķirībā no RBI pieejas, tauta ir nolēmusi drīzāk regulēt, nevis aizliegt kriptonauda un to atbalsta pakalpojumu sniedzēji.

Dienvidkorejas ietvara caurlaides

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me