HODL Your Hoopla Over SEC izmaiņas attiecībā uz atbrīvoto piedāvājumu – domu līderi

Pagājušajā nedēļā ASV Vērtspapīru un biržu komisija izlaists priekšlikums, kas vēl ir jākļūst par regulu, lai vienkāršotu to, kā tiek veikti atbrīvoti piedāvājumi. Neilgi pēc tam digitālo aktīvu nozarē parādījās daudz rakstu un biļetenu – no kuriem daudzi ieteica, ka viņu platformas jau tiek pārveidotas, lai tās atbilstu jaunajiem noteikumiem. Kamēr SEC ir ierosinājusi izmaiņas, Laiks rādīs, vai priekšlikums ir pieņemts – un, ja tā, vai tiks veiktas izmaiņas galīgajā projektā, kas tiks publicēts federālajā reģistrā.

ASV atbrīvoto piedāvājumu ietvarstruktūra ietver tādus rīkus kā Reg D, Reg A, pūļa finansējums (vēl arī Reg CF) – būtībā viss, kas nav publisks vai mazumtirdzniecības piedāvājums. Kopš 1934. gada Likuma par vērtspapīru apmaiņu šī sistēma ir maz redzējusi pārmaiņas vai modernizāciju. Sabiedrība ir kritiski kritizējusi pašreizējos noteikumus par atbrīvojuma piedāvājumiem, galvenokārt tāpēc, ka tie rezervē piekļuvi privātiem fondiem tikai turīgākajiem amerikāņiem, uzņēmumi un citi piedāvājumi.

Ja ierosinātās izmaiņas tiks pieņemtas, vidusmēra cilvēks varētu atļaut ieguldīt agrākajos darījumos, piemēram, Uber vai WeWork, pirms viņi sasniedz augsto vērtējumu un tiek izmesti publiskajos tirgos. Iespējojot SPV (īpašam nolūkam dibinātus transportlīdzekļus) un saskaņotu pārskatu sniegšanu (ti, Reg D un Reg CF apvienošanu vienā, nevis divos ziņojumos) un kopējās palielināmās summas palielināšanu, varētu vienkāršot sertifikātu izsniegšanas uzņēmumu atbilstību. Turklāt izmaiņas varētu arī ļaut kopfinansējumam kļūt par reālu kapitāla veidošanas instrumentu ieguldījumiem tādās aktīvu klasēs kā nekustamais īpašums.

Pašlaik ASV piedāvā tādus izņēmumus kā CF regulēšana (kolektīvais finansējums) ir diezgan ierobežojoši, ierobežojot kopējo summu, kuru varat palielināt, līdz USD 1,07 miljoniem USD 12 mēnešu periodā un ietver ievērojamus ierobežojumus katram investoram. ASV SEC, šķiet, seko citu jurisdikciju, piemēram, Kanādas, kur regulatori ierosināja līdzīgas izmaiņas, vai Eiropas, kur noteikumi tika atjaunināti pagājušajā gadā, palielinot EGP (Eiropas izaugsmes prospekta) limitus līdz 8 miljoniem eiro, nedaudz virs 9 ASV dolāriem. M USD. Saskaņā ar jauno priekšlikumu uzņēmumi varētu piesaistīt USD 5 miljonus USD. Lai gan 5 miljoni ASV dolāru joprojām ir salīdzinoši neliels kapitāla daudzums, tas ļauj agrīnās stadijas uzņēmumiem veidot savu cilti ar plašāku investoru bāzi.

SEC ierosināja līdzīgas izmaiņas reģistrā A, palielinot augšējo robežu līdz USD 75 miljoniem USD. Tas varētu padarīt A A dzīvotspējīgu daudziem vēlākiem uzņēmumiem, kur lielākām B, C vai pat D sērijas kārtām ir nepieciešams vairāk kapitāla nekā tas, kas šobrīd ir pieejams A reģistrā. Tas arī paver šīs investīciju iespējas privātajam investoram, iepriekš šie darījumi. bija pieejamas tikai turīgākajām korporatīvo riska firmām, privātā kapitāla veikaliem un privātpersonām ar lielu neto vērtību.

Turpmākās izmaiņas ietver akreditētu investoru atļaušanu piedalīties kolektīvajā finansēšanā. Iepriekš, ja izmantojāt kolektīvās finansēšanas atbrīvojumu, jūs nevarētu pieņemt līdzekļus no akreditētiem ieguldītājiem un faktiski vienlaikus būtu jāizmanto cits atbrīvojums, piemēram, Reg D. Tas parasti liek uzņēmumiem veikt vairāk dokumentu, samaksāt juridiskos maksājumus un palielināt risku, ka kaut kas kļūs nepareizs – kā rezultātā var rasties normatīvas vai civilas darbības. Piedāvātās izmaiņas ļautu uzņēmumiem apvienot akreditētos un privātos investorus vienā piedāvājumā.

Izņemot akreditētus investorus, izmaiņas paver durvis arī institucionālajiem un korporatīvajiem investoriem, tostarp SPV (Special Purpose Vehicle).

SPV ir korporatīva vienība, kas izveidota īpašam mērķim – parasti tādu iemeslu dēļ kā atbildības ierobežošana, nodokļu efektivitāte, ieguldījumi vai kapitāla veidošana. Piemēram: Lai apzīmētu nekustamo īpašumu, jūs varat izveidot SPV un nodot aktu nekustamajam īpašumam šajā uzņēmumā. Šī uzņēmuma / transportlīdzekļa mērķis ir turēt šī nekustamā īpašuma aktu un precīzi reģistrēt, kas ir īpašnieki. SPV parasti izmanto arī ieguldījumu fondiem.

Apvienojumā SPV, korporatīvie investori, akreditētie investori un lielākie institucionālie investori var pārvietot lielu kapitālu. Tomēr viņi nevarēja ieguldīt pūļa finansēšanas piedāvājumos ASV. Tas radīja interesantu paradoksu uzņēmumiem, kas palielina kapitālu, ja jūs varētu ieinteresēt lielās zivis, jūs izvairītos no pūļa – bet, ja jūsu piedāvājums profesionālajiem investoriem neizskatās pietiekami labs, jūsu pēdējā iespēja var būt kopfinansēšana. Pūļa finansēšanas nozare kopumā ir piedzīvojusi daudz profesionālu investoru kritiku par zemu ienesīgumu un zemu darījumu kvalitāti, tas, visticamāk, mainīsies, kad privātajiem investoriem būs pieejami tie paši darījumi kā lielākām iestādēm.

Visbeidzot, jaunie kolektīvās finansēšanas noteikumi ierosina vairākas būtiskas izmaiņas attiecībā uz to, cik daudz katrs ieguldītājs var ieguldīt vienā piedāvājumā. Pašlaik ieguldītājiem, kuri neatbilst akreditācijas sliekšņiem, tika noteikts, cik daudz viņi varētu ieguldīt, pamatojoties uz zemāko ienākumu vai neto vērtību. Jaunie noteikumi to mainītu uz lielāko no šiem diviem. Paredzams, ka šīs izmaiņas ne tikai veicinās inovācijas, bet, visticamāk, tās ienesīs arī daudz gudras naudas.

Piemēram, ieguldītāju, kura neto vērtība ir 750 000 USD un ienākumi 150 000 USD, nevarēja kvalificēt kā akreditētu investoru. Šī persona ir ieguvusi doktora grādu biozinātnē un atrod startup ar revolucionāru jauninājumu biozinātnes jomā – viņi nav kvalificēti kā akreditēti investori un viņiem nav atļauts ieguldīt. Ironiski, ka viņi var būt jebkura institucionālā ieguldītāja padomdevējs, kāpēc šis konkrētais jaunizveidotais uzņēmums ir tik karsts, taču saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem viņi nav kvalificēti riskēt ar savu naudu.

Lai gan lielākā daļa tirgus dalībnieku atzinīgi vērtē šīs izmaiņas, tās nav drošas lietas. Šis priekšlikums par jaunu atbrīvotu piedāvājumu regulējumu vēl nav regulējums, tam joprojām ir jātiek cauri valdībai un jāievada federālajā reģistrā. Atskatoties uz priekšlikumiem kolektīvajam finansējumam ASV, mēs varam redzēt, cik atšķirīgs var būt priekšlikums no regulas – un joprojām ir daudz lobēšanas dolāru, kuri vēlas saglabāt status quo. Ir svarīgi nepieņemt svarīgus uzņēmējdarbības lēmumus, pamatojoties uz šo priekšlikumu, drīzāk aplūkojiet šīs izmaiņas kā lielāku tendenci vērtspapīru regulatoru vidū visā pasaulē.

Mēs redzam vērtspapīru regulatorus, kas cenšas atvieglot sadalītā kapitāla veidošanos. Pūļu pārdošana un kopfinansēšana patiesībā kļūst par kaut ko tādu, ko regulatori visā pasaulē strādā kopā, lai saskaņotu savu sistēmu. Apvienojot kolektīvās finansēšanas noteikumus no jurisdikcijām visā pasaulē, agrīnās stadijas uzņēmumi varēs piekļūt globālajam kapitālam un veidot globālu investoru bāzi, nepiespiežot pārkāpt noteikumus, kā to dara šodien lielākā daļa ICO un STO emitentu..

Varbūt aizraujošākais SEC ierosinātajās izmaiņās ir tas, kā tās demonstrē ļoti saskaņotus centienus starp vērtspapīru komisijām visā pasaulē. Kad parādīsies šī jaunā kapitāla veidošanas ēra, uzņēmumi varēs apvienot un izmantot vairāku valstu normatīvo regulējumu. Tas nozīmē, ka attiecībā uz ASV balstītiem piedāvājumiem mums joprojām ir jāgaida jaunie noteikumi, pirms mēs zinām, kā tie izskatīsies, vai to ietekmi uz digitālo vērtspapīru nozari..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me