Kā nopirkt fizisko zeltu

Ja jūs pirmo reizi sākat ieguldīt dārgmetālos un jo īpaši zeltā, jūs zināt, ka ir vairāki veidi, kā jūs varat ieguldīt zeltā. Tie ietver ieguldījumus, kas ir nemateriāli, jo jūs tos nevarat fiziski turēt, piemēram, akcijas un ETF. Tomēr, ja esat ieguldītājs, kuram patīk reāli turēt savu ieguldījumu, ir arī cits veids. Fiziskais zelts, saukts arī par zelta dārgmetāliem. Šeit mēs iepazīstināsim jūs ar fiziskā zelta pirkšanas procesu un dažādiem pieejamajiem veidiem atkarībā no jūsu vajadzībām.

Fiziskā zelta veidi

Ieguldot fiziskajā zeltā, jūs parasti saskaraties ar divām iespējām. Tie ir zelta stieņi vai zelta monētas. Atkarībā no jūsu vajadzībām abi var ievērojami atšķirties, runājot par ieguldījumiem un to vērtību.

Zelta stieņi ir visbiežāk nopērkamais fiziskā zelta veids. Iegādājoties ieguldījumu mērķiem, tiem parasti jābūt vismaz 99,5% tīra zelta stieņiem. Tas, ko parasti redzēsiet no investīciju klases zelta stieņiem, un kas jums jāpievērš uzmanībai, pērkot, ir tas, ka tiek apzīmogots ražotāja nosaukums, stieņa svars un tīrība, kas parasti tiek izteikta kā 99,99%. uz bāra sejas. Tie norāda joslas kvalitāti un garantē tās autentiskumu.

Zelta monētas ir vēl viens veids, kā veikt fizisku zelta ieguldījumu. Tomēr jums jāņem vērā, ka, pērkot zelta monētas, tās ne vienmēr var būt vienādas ar zelta tūlītējām cenām tāpat kā zelta stienis. Tas ir saistīts ar vairākiem citiem faktoriem.

Izmantojot zelta monētas, tām parasti nebūs tāda paša tīrības līmeņa kā zelta stieņiem. Parasti tie satur 91% –92% zelta. Ņemot vērā iepriekš minēto, monētu cena svara izteiksmē var būt lielāka nekā zelta stieņu cena. Tas ir saistīts ar dažu monētu kolekcionējamību. Šīs savākšanas noteikšana tomēr ir vēl viena kompetences joma, un, ja jūs meklējat pēc iespējas tiešāku fizisko zelta ieguldījumu, tad, iespējams, vislabākā vieta ir stieņi.

Kā nopirkt fizisko zeltu

Nākamais jautājums, iesaistoties un pirmo reizi iegādājoties fizisko zeltu, ir saprotams, kur to var iegādāties?

Runājot par šo jautājumu, pats par sevi saprotams, ka vēlaties iegādāties tikai no uzticamākajiem avotiem. Tos ir salīdzinoši viegli atrast, un tiem parasti ir spēcīga klātbūtne tiešsaistē, kā arī daudz pozitīvu atsauksmju un uzticamības. Šajā sakarā ir ļoti svarīgi pirms pirkšanas veikt savu uzticamības pārbaudi, lai pārliecinātos, ka izmantotais dīleris ir pilnīgi likumīgs. Pats pirmais, par ko jums jābūt ārkārtīgi skaidram, ir pašreizējā zelta tūlītējā cena un izvairieties no dīleriem, kuri šķiet vai nu pārāk labi, lai būtu patiesi, vai arī ir pievienojuši milzīgas prēmijas pašreizējai spot cenai.

ASV Labāka biznesa birojs ir laba vieta, kur sākt, ja vēlaties pārskatīt vai apstiprināt dīlera reputāciju.

Ja vēlaties izlaist mājasdarbu, iesakām šādus divus uzņēmumus:

  1. Zelta brokeris
  2. Dārgmetālu velve

Faktori, kas jāņem vērā, pērkot zeltu

Lai gan jūs tagad esat pirmo reizi iegādājies fizisko zeltu, joprojām ir daži galvenie punkti, kas ir lieliski, lai nenoturētu sevi uz pareizā ceļa.

Izmērs: Zelta pirkšana nenozīmē, ka jums ir jāienirst tieši un jāpērk 1kg vai pat 1oz bārs. Zelta stieņi ir visu veidu izmēros. Parasti jūs varat iegādāties jebko no 1 grama līdz 1 kilogramam svara. Galvenais ir nopirkt tieši jums piemērotu izmēru. Tas attiecas gan uz jūsu pašu budžetu, gan arī uz tālākpārdošanu. Visticamāk, ja nepieciešams, mazāku daudzumu nākotnē būtu vieglāk pārdot tālāk.

Cena Premium: Pārliecinieties, ka iepērkaties pie dažādiem pazīstamiem zelta piegādātājiem. Visiem dārgmetālu pirkumiem tūlītējai cenai tiks pievienota neliela prēmija, taču nevajadzētu būt slēptiem maksājumiem, ar kuriem jācīnās. Tas vienmēr ir vērts vēlreiz pārbaudīt, pirms pērkat.

Uzglabāšana & Apdrošināšana: Tagad, kad esat iegādājies fizisko zeltu, jūs vēlaties to glabāt pēc iespējas drošāk. Tas var nozīmēt samaksu par citu drošu glabātavu, kas ir ļoti ieteicama iespēja, īpaši, ja pērkat lielos daudzumos. Ja vēlaties, lai dārgmetāli būtu pienācīgi apdrošināti, jums, iespējams, būs jāiegulda arī profesionālā uzglabāšanas risinājumā vai specializētā trešo personu apdrošināšanā.

Stāvoklis: Protams, pērkot zeltu, vēlaties pārliecināties, ka tas ir labākajā stāvoklī. Parasti tas ir ļoti detalizēti, kad pērkat pie cienījama pārdevēja. Kad esat savā īpašumā, jūs vēlaties saglabāt savu zeltu šajā stāvoklī. Tā ir vēl viena drošas glabāšanas priekšrocība, jo jūs vēlaties pārliecināties, ka jūsu zelts pilnībā nav kaitīgs vai nesaskrāpēts, kas varētu ietekmēt vērtību.

Pēdējās domas

Kopumā, iegādājoties sev nedaudz fiziskā zelta mūsdienu tirgū, noteikti ir pieejamāk, nekā jūs domājat. Ja esat ieguldītāja tips, kuram patīk piesaistīt nemateriālos aktīvus, zelts varētu būt ideāla izvēle jums, jo tas ir gandrīz rekordaugsts.

Kad esat pārvarējis šķēršļus, lai atrastu labāko zelta piegādātāju, kuru akreditējusi BBB, un ņemot vērā, kur jūs glabāsit savu aktīvu, nekas neliedz jums veikt šo pirmo pirkumu jebkurā zelta stieņa vai monētas izmērā, kas jums derēs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me