Ieguldījumi platīnā – viss, kas jums jāzina

Kāpēc jāiegulda platīnā?

Ja apsverat iespēju ieguldīt dārgmetālos, ļoti iespējams, ka esat jau izpētījis ieguldījumus zeltā un ieguldījumus sudrabā. Šie ir divi vispazīstamākie un vispopulārākie investoru apjoma ziņā, kuri tirgo abus. Ir arī citi.

Viens no šiem “citiem” dārgmetāliem, kas bieži tiek ignorēts, ir platīns. Šis dārgmetāls faktiski bieži nāk ar augstāko cenu zīmi no visiem trim pieminētajiem. Tas ir saistīts ar faktu, ka tas ir retāk nekā zelts, un to ir grūtāk iegūt.

Kā pieprasīts rūpnieciskais metāls, tā ir vēl viena lieliska izvēle, kas jāapsver iespēja pievienot dārgmetālu ieguldījumu portfeli. Šeit mēs rūpīgāk aplūkosim to, kas ietekmē platīna cenu un kā jūs varat iesaistīties darbībā.

Kas ietekmē platīna cenas?

Līdzīgi kā sudrabs un citi dārgmetāli, kurus bieži uzskata par “rūpnieciskajiem metāliem”, arī platīns ir atvērts daudziem tiem pašiem faktoriem, kas var izraisīt cenu svārstības. Lai gan tas ir ļoti vērtīgs dārgmetāls un var darboties kā vērtības krājums līdzīgi kā zelts, tas ir daudz vairāk pakļauts piedāvājuma un pieprasījuma likumiem, jo ​​tie parasti tiek piemēroti.

Automātiskais pieprasījums: Platīns piedzīvo milzīgu pieprasījumu no automobiļu rūpniecības. Tas ir saistīts ar faktu, ka platīns ir galvenā katalizatoru sastāvdaļa, ko izmanto, lai samazinātu transportlīdzekļu emisijas visā pasaulē. Tas nozīmē, ka platīna cena lielā mērā var mainīties vienlaikus ar automobiļu rūpniecības pieprasījumu pēc jauniem transportlīdzekļiem.

Valūtas stiprums: Šis punkts jo īpaši attiecas uz USD likmi attiecībā pret Dienvidāfrikas randu un Krievijas rubli. Tas ir tāpēc, ka lielākā daļa pasaules platīna nāk no šīm divām valstīm un par to maksā ASV dolāros. Tāpēc vājāks dolārs parasti novērš zināmu stimulu no platīna ieguves. Tas var samazināt piedāvājumu un šajā procesā izraisīt augstākas cenas.

Politiskā stabilitāte: Kā minēts iepriekš, lielākā daļa, kas pārsniedz 75% no platīna piedāvājuma pasaulē, tiek iegūta Dienvidāfrikā un Krievijā. Tas nozīmē, ka politiskajai situācijai abās valstīs un to attiecībām ap šo vārdu, bet jo īpaši ar ASV un Ķīnu kā divām no pasaules lielākajām pircējām, ir būtiska nozīme. Jebkāda veida ģeopolitiskie jautājumi, tarifi vai tirdzniecības ierobežojumi varētu būtiski ietekmēt platīna cenu.

Ieguldījumi platīnā

Aplūkojot galvenos faktorus, kas platīna tirgos pārvieto vērtību skalu, ja jūs interesē ieguldījums, ir vairāki salīdzinoši vienkārši veidi, kā to izdarīt:

Fiziskais platīns: Platīns monētu un stieņu veidā noteikti ir vistiešākais veids, kā iesaistīties tirgū. Tomēr līdzīgi kā citās izvēlēs, ir ārkārtīgi grūtāk iegādāties platīnu ar samazinātu pazīstamu piegādātāju skaitu, kas atbilst paša metāla retumam.

Uzņēmums, kuru iesakām iegādāties tieši Platinum, ir Dārgmetālu velve.

Platīna krājumi: Šis ir populārs investīciju ceļš, kurā atkal ir vairāki, bet noteikti ne pārpilnība, platīna krājumi, kuros jūs varat ieguldīt akciju tirgū ar sava brokera starpniecību. Parasti tās notiek lielākajās platīna ieguves un ražošanas darbībās gan Dienvidāfrikā, gan Ziemeļamerikā. Daži no šiem ieguves uzņēmumiem tomēr var būt saistīti arī ar citiem metāliem, kas var atstāt jūs neaizsargātus pat tad, ja platīna cenas pieaug.

Platīna ETF: Platīna ETF, tāpat kā citās tirgus jomās, nodrošina plašāku nozari. Tas nozīmē, ka platīna ETF var būt ieguldījums platīna ieguves un ražošanas uzņēmumos, kā arī citās jomās. Tas ir vienkāršākais veids, kā jūs varat ieguldīt Platinum, un, lai arī katrs ETF ir atšķirīgs, jūsu riski savā ziņā tiek ierobežoti ar ETF. Tie ir arī šķidri, ja runa ir par iekļūšanu vai aiziešanu no savas pozīcijas, ja cena ir pret jums. Daudzi lielākie brokeri nodrošinās platīna ETF izvēli.

Jūs varētu arī iesaistīties platīna nākotnes līgumu un opciju tirdzniecībā, kas ir ļoti populāra attiecībā uz preču tirdzniecību, taču kā jaunākam ieguldītājam pirmie dārgmetālu tirdzniecības darījumi ir ieteicami mazāk svārstīgās metodes..

Platīna riski

Tāpat kā jebkuram citam ieguldījumu veidam, pastāv arī tirgus lejupslīdes risks. Šajā nolūkā jums vajadzētu sevi aizsargāt ar stabilu riska pārvaldības stratēģiju.

Nav šaubu, ka platīna cenas ir ievērojami svārstīgākas nekā zelts vai pat sudrabs. Tas var nozīmēt, ka tie nav piemēroti katram investoram. Tomēr ilgtermiņā viņi joprojām ir parādījuši spēcīgu atdevi.

Īsākos 3-5 gadu periodos platīna cenas var ļoti svārstīties, un šobrīd tās ir par cenu, kas nav tālu no 10 gadu zemākās vērtības. Tas ir saistīts ar vairākiem faktoriem, tostarp transportlīdzekļu pieprasījuma kritumu 2020. gada COVID-19 pandēmijas dēļ. Daudzi to var uzskatīt par piemērotu laiku, lai iegūtu vērtību no platīna tirgus, ņemot vērā to, ka zelta vērtība to uz laiku ir aizstājusi, jo pēdējais sasniedz visu laiku augstāko līmeni.

Pēdējās domas

Kaut arī zelta un sudraba tirgi, protams, sagrābj virsrakstus, kad runa ir par dārgmetālu tirdzniecību, ir vērts atcerēties, ka, lai gan tam var būt daži mazāk ceļu, ieguldījums platīnā joprojām ir samērā viegli paveicams.

Apvienojiet to ar pašreizējo kritumu platīna tirgū, kur tas neparasti atrodas zem zelta cenas, un jums var būt ideāla iespēja pievienot jaunu dažādību savam portfelim.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me