Ieguldījumi Palladium – viss, kas jums jāzina

Kāpēc jāiegulda Palladium?

Ieguldījumi dārgmetālos jums tiks piedoti, ja jūs ļoti koncentrējāties uz nozares populārajiem nosaukumiem. Tirdzniecība ar zeltu un sudrabu acīmredzami šajā jomā piesaista daudz lielāku uzmanību, galvenokārt pateicoties vispārējam izpratnes līmenim, kas lielākajai daļai cilvēku ir ap šīm ļoti izplatītajām tirgus izvēlēm. Ir arī citi dārgmetāli, kuros noteikti ir vērts ieguldīt. Viens no tiem, ko mazumtirgotāji bieži aizmirst, ir pallādijs. Neskatoties uz to, ka šis dārgmetāls pēdējos gados ir strauji pieaudzis, un kopš 2008. gada tas ir pieaudzis par vairāk nekā 1000%, ieguldītāji, kas koncentrējas uz zelta un sudraba lielākiem tirgiem, to bieži atstāj malā.

Šeit mēs parādīsim, kas ir pallādija tirgus, kā jūs varat iesaistīties šī dārgmetāla tirdzniecībā un kāpēc tas var būt lielisks papildinājums jūsu portfelim.

Pamati – kas virza palādija cenas?

Pašlaik palādija tirdzniecība ir augstāka par zeltu, un abi ir rekordaugstos punktos. Tas abiem ir izgaismojis gaismu kā nekad agrāk. Kādi ir galvenie faktori, kas ir likuši palādija cenām tās paaugstināt pat augstāk par zeltu? Šeit ir daži galvenie, kas jāapsver:

Auto industrijas pieprasījums – Šī ir vislielākā ietekme uz palādija cenām visā pasaulē. Automobiļu rūpniecība veido apmēram trīs ceturtdaļas no pasaules pieprasījuma pēc palādija. Tas ir saistīts ar faktu, ka pallādijs ir galvenā sastāvdaļa katalītisko neitralizatoru ražošanā. Tas, it īpaši pieprasījums pēc transportlīdzekļiem lielos tirgos, piemēram, ASV un Ķīnā, ļoti ietekmē pallādija cenu.

Ģeopolitiskās rūpes – Šis faktors var būt aktīvs vairākās pallādija frontēs, un tas ir kaut kas, kas jums jāizpēta pirms ieguldīšanas. Liela daļa pasaules palādija piegādes nāk no Krievijas un Dienvidāfrikas. Tas veido aptuveni 80% no visa piedāvājuma visā pasaulē. Tas nozīmē, ka jebkuri šī piegādes vai procesa pārtraukumi, neatkarīgi no tā, vai tie ir sankciju veidā, kā Krievija dažkārt risina, vai elektroapgādes problēmas, var izraisīt cenu svārstības.

Aizstāšana – Pallādija aizstāšana ar citiem metāliem automobiļu rūpniecībā ir pakļauta pārbaudei, kas arvien vairāk tiek pārbaudīta. Tas lielā mērā ir saistīts ar augsto palādija cenu un arī to, ka var izmantot vairākus aizstājējus, ieskaitot platīnu. Paturot to prātā, platīns nav tiešs aizstājējs, kuru var viegli izmantot, tāpēc automašīnu ražotāji joprojām lielā mērā paļaujas uz pallādiju.

ASV dolāra spēks – ASV dolāru forex tirgus šobrīd piedzīvo grūtu laiku. Šī dolāra pavājināšanās noteikti var ietekmēt pallādija cenas tāpat kā citus dārgmetālus, lai gan tā pamatojums var būt atšķirīgs. Pallādiju parasti iegādājas no piegādātājiem ASV dolāros. Jebkurai lejupvērstai dolāra kustībai ir potenciāls darboties kā galvenajiem kavējošajiem piegādātājiem. Tas var samazināt dārgmetālu piegādi, kas savukārt var izraisīt cenu pieaugumu.

Veidi, kā ieguldīt Palladium

Tagad, kad jūs zināt vairākus galvenos faktorus, kas nosaka pallādija cenu, tas dod jums labas iespējas iesaistīties tirgus pirkšanā un tirdzniecībā. Ir vairāki veidi, kā jūs varat veikt tik daudz tirdzniecības zelta vai sudraba tirgos. Galvenie aspekti, kas šeit mainīsies, ir likviditāte un tas, cik cieši ieguldījums ir saistīts ar pallādija cenu.

Vistiešākais veids, kā iesaistīties pallādija tirdzniecībā, ir iegādāties pallādija dārgmetālus tieši no pazīstamas naudas kaltuves vai cita uzticama piegādes avota. Šī metāla fiziskā iegāde parasti notiek kā monētas, kolekcionējamas monētas vai metāla stieņi, kurus var iegādāties ar dažādu svaru. Protams, tas ir absolūti saistīts ar pallādija tirgus cenām, lai gan jums jāpatur prātā, ka pārdevējs parasti pievieno nelielu prēmiju, un, mainoties cenai, tas var būt ievērojami grūtāk pārdot pallādijam ātri..

Pallādija krājumi ir vēl viens populārs veids, kā iesaistīties tirgus tirdzniecībā. Tas nozīmē, ka ar brokera starpniecību pērk krājumus ar pallādiju saistītos uzņēmumos. Parasti tie ir ļoti cieši saistīti ar palādija pieprasījumu un cenu, lai gan jums arī jābūt uzmanīgam, lai saprastu arī galvenos atsevišķa uzņēmuma darbības rādītājus. Ja meklējat vēl lielāka apjoma tirgu, varat izvēlēties tirgot pallādija opcijas vai nākotnes līgumus. Tas var būt lielāks risks, taču noteikti ir vislikvidākais, ņemot vērā jūsu spēju ātri tirgot palādiju.

Visbeidzot, ja jūs meklējat ļoti līdzsvarotu veidu, kā ieguldīt pallādijā, ETF jums var būt laba izvēle. Būtībā ir grozi ar akcijām, kurās varat ieguldīt par vienu kolektīvo cenu. Ieguldījumi tematiskajā ETF, kas saistīts ar pallādiju, ļaus jums labi saskarties ar daudziem galvenajiem nozares dalībniekiem, un, ja cenas tomēr pazemināsies, jums arī vajadzētu zināmā mērā ierobežot jūsu risku. Arī šie ETF bieži vien var maksāt veselīgas dividendes.

Kam būtu jāiegulda Palladium?

Lai gan palādijs tagad ir augstākā cenu punktā nekā zelts, tas joprojām ir ļoti liels ieguldījums, ko var veikt jebkura veida tirgotājs. Tāpat kā citas dārgmetālu investīcijas, to varat izmantot, lai savam portfelim piešķirtu daudzveidību. Tas kļūst arī ļoti pieejams visiem mazumtirgotājiem, pateicoties daudzu labāko tiešsaistes brokeru piedāvājumam.

Jūsu ieguldījums pallādijā patiešām ir atkarīgs no jūsu riska profila. Tas noteiks, kura palādija ieguldīšanas metode var būt jums vispiemērotākā. Ja esat gatavs uzņemties lielāku risku un spējat izturēt zināmu nepastāvību, varat apsvērt iespējas vai nākotnes līgumus, savukārt konservatīvāka pieeja būtu ieguldījums ETF vai noteiktos indeksu fondos. Tomēr, pieaugot pieprasījumam un cenai, ir skaidrs, ka arvien vairāk tirgotāju apzinās pallādija tirdzniecības potenciālu tikpat daudz kā citi dārgmetāli..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me