Ieguldījumi dārgmetālos – viss, kas jums jāzina

Zelta cenas šogad ir nepārtraukti pieaugušas, savukārt citi pasaules tirgi maigi izsakoties ir izturējuši nemierīgu laiku. Šī kustība izceļ vienu no galvenajiem faktoriem, kāpēc daudzi cilvēki izvēlas ieguldīt zeltā un citos dārgmetālos. Tirgus svārstību laikā tie bieži ir vērtības krājums, kas ir droša patvēruma ieguldījumu veids. Tas padara tos par ļoti pievilcīgu ieguldījumu veidu visiem.

Šeit mēs iepazīsimies ar dažiem populārākajiem dārgmetāliem, kas maina to vērtību, un vissvarīgāk, kā jūs varat viegli sākt ieguldīt un šos citus dārgmetālu aktīvus.

Dārgmetālu veidi

Parasti, kad mēs runājam par ieguldījumiem dārgmetālos, zeltu bieži uzskata par vienīgo izvēli. Lai gan tā noteikti ir vispopulārākā izvēle, ir vēl daži citi dārgmetālu tirgi, kas var radīt ideālas ieguldījumu iespējas atkarībā no jūsu stila.

Ieguldījumi zeltā

Zelts, protams, ir karalis, kad runa ir par šiem tirgiem. Tas tiek atzīts par vienu no drošākajiem vērtības krājumiem jebkurā aktīvā, kurā varat ieguldīt. Iemesli, kāpēc tas ir drošs patvērums ekonomisko nesaskaņu laikā, lielā mērā izriet no tā, ka zelta tirgu neietekmē vienādi piedāvājums un pieprasījums tikpat daudz citu aktīvu. Protams, tam ir daudz praktisku pielietojumu rūpniecībā, un, protams, rotaslietas, esošais iegūtais krājums, kaut arī ievērojami pārsniedz jauno, kas tiek iegūts.

Tas ļauj ļoti kontrolēt cenu no tiem, kas tur aktīvu, it īpaši, ja pastāv ekonomiskā nenoteiktība, kas var izraisīt cenu augstāku, kā mēs šodien redzam tirgū. Periodos, kad procentu likmes ir zemas un vispārējā tirgus atdeve citiem aktīviem nav augsta, jūs redzēsiet arī spēcīgu virzību uz zeltu.

Ieguldījumi sudrabā

Sudrabs ir vēl viena no populārākajām izvēlēm, kad ieguldāt dārgmetālos. To izmanto ļoti daudz elektroierīcēs un ķēdēs, un tāpēc tas mēdz būt nepastāvīgāks, pamatojoties uz pieprasījumu no šīm jomām.

Šajā nolūkā sudrabs var būt daudz vairāk atkarīgs no spēcīgas ekonomikas, kurā nozares pieprasījums pēc precēm ir augsts. Neskatoties uz daudz lielāko svārstīgumu, tas joprojām tiek uzskatīts par riska ierobežošanu ASV dolāra vājuma laikā un pret pieaugošo inflāciju. Abiem šiem faktoriem pašlaik ir nozīme, jo dolārs vājinās, un tiek atraisītas inflācijas vadlīnijas.

Ieguldījumi platīnā

Šī ir trešā izvēle, kuru daudzi tirgotāji, iespējams, bieži neņem vērā, ieguldot dārgmetālos. Tomēr fakts ir tāds, ka iepriekš ir zināms, ka Platīns tirgojas par augstākām cenām pat par zeltu. Daļēji tas ir saistīts ar platīna retumu.

To plaši izmanto automobiļu rūpniecībā kā būtisku katalizatoru sastāvdaļu. Tomēr tas rada zināmu elementu iedarbībai uz auto nozari. Šai iedarbībai platīnam pašlaik ir kontrastējošas likmes, jo drošā patvēruma zelta un sudraba cenas ir pieaugušas. Tomēr, atsitoties šajā nozarē, noteikti varēja ātri mainīt likteni.

Kā sākt tirgot dārgmetālus

Šķēršļi iekļūšanai šeit nav tādi, kādus tirgotāji dažreiz iedomājas. Patiesībā tirdzniecība ar lielāko daļu dārgmetālu, neatkarīgi no tā, vai tas ir zelts, sudrabs, platīns, pallādijs vai citi, var būt tikpat vienkārša kā tirdzniecība ar jebkuru akciju vai citu aktīvu. Šeit mēs apskatīsim veidus, kā jūs varat ieguldīt līdzekļus šajos dārgmetālos tieši ar lielāko starpnieku starpniecību, pašiem nepērkot un neuzglabājot lielu daudzumu faktisko metālu..

Tirdzniecība ar preču CFD ir ļoti populāra metode īsākā laika posmā, ja vēlaties iesaistīties dārgmetālu vērtību tirdzniecībā. Izmantojot CFD, jūs neiegādājaties pašu aktīvu, bet tirgojaties, pamatojoties uz cenu kustību starp līguma atvēršanu un slēgšanu. Tas daudzējādā ziņā ir līdzīgs preču iespēju tirdzniecības līgumiem vai nākotnes līgumiem ar labumu, ka jūs nekad neriskējat uzņemties faktiskā aktīva piegādi tādā pašā veidā, kāds būtu darot, tirgojot citus atvasināto instrumentu līgumus. Tas ir arī viens no pieejamākajiem veidiem, kā iesaistīties, jo lielākajai daļai lielāko brokeru, kas piedāvā forex tirdzniecību, tirdzniecībai būs pieejami arī daži galvenie preču CFD..

Ja jūs meklējat konservatīvākas metodes ieguldījumiem kādā no šiem dārgmetāliem, tad preču ETF vienmēr ir lieliska izvēle. Tie var efektīvi ieguldīt jūsu līdzekļus plašākā dārgmetālu saistīto uzņēmumu izvēlē. Tas ne tikai palīdz jums plaši diversificēt savu portfeli, bet arī pats par sevi ETF var vēl vairāk ierobežot svārstību riskus. Jūs varētu arī izvēlēties savus ieguldījumus atsevišķās akcijās uzņēmumos, kas saistīti ar jūsu izvēlēto dārgmetālu. Tie varētu būt kalnrūpniecības uzņēmumi vai jebkuri saistīti vai atkarīgi no metālu ražošanas vai pārstrādes. Šīs ir tikai dažas no populārākajām un pieejamākajām investīciju metodēm, īpaši, ja vēlaties izvairīties no fiziskā zelta vai citu dārgmetālu tieša pirkšanas.

Vēl viena iespēja ir tikai iegādāties dārgmetālus tieši, šajā gadījumā mēs iesakām:

Ja vēlaties izlaist mājasdarbu, iesakām šādus divus uzņēmumus:

  1. Zelta brokeris
  2. Dārgmetālu velve

Vai ieguldījumi dārgmetālos ir riskanti?

Tāpat kā ieguldījumi citos aktīvos vai tirgos, ieguldot dārgmetālos, vienmēr pastāv zināms risks. Pat zelts, ko bieži raksturo kā “pret recesiju izturīgu”, var būt nepastāvīgs. Tas jo vairāk attiecas uz sudraba un citiem.

Paturot to prātā, pirms ieguldīšanas ir svarīgi veikt pētījumu un zināt riskus. Jums jāņem vērā arī tas, ka daži transportlīdzekļi ieguldījumiem šajos aktīvos var atšķirties atkarībā no tā, cik riskanti tie ir. Tas nozīmē arī to, ka jāpārbauda maksas vai starpības katram no jūsu tirgotajiem aktīviem. Ja jūs izpildīsit šīs darbības, jūs gatavojaties gūt potenciālus panākumus, kad runa ir par ieguldījumiem dārgmetālos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me