OKExChain & CertiK ķēdes partnerības priekšlikums

Par CertiK

CertiK ir novatorisks blokķēdes kiberdrošības uzņēmums, kuru dibinājuši Datorzinātņu profesori no Jeila universitātes un Kolumbijas universitātes. Pielietojot patentētu formālās pārbaudes tehnoloģiju stingrību viedajiem līgumiem un blokķēdes protokoliem, CertiK ir spējis nodrošināt aktīvos vairāk nekā 6 miljardus ASV dolāru un apkalpot vairāk nekā 150 uzņēmumu klientus, tostarp daudzus pasaules lielākos blokķēdes uzņēmumus, piemēram, Binance, OKEx, Coinone, PAXOS, Reserve, Universal Protocol, InfStones utt. Atšķirībā no tradicionālajām testēšanas pieejām, CertiK mēģinājumi matemātiski pierādīt blokķēdes protokolus, supernodus un viedos līgumus ir pret hakeriem un bez kļūdām.

Sinerģija un ķēdes starp OKExChain un CertiK ķēdi

CertiK ķēdei un OKExChain ir kopīgas vairākas dizaina koncepcijas un attīstības plāni

kas varētu apgaismot nākotnes sinerģijas. CertiK ķēde pievienos vērtību OKExChain

Alianse šajās unikālajās perspektīvās:

1. OKExChain barošana, izmantojot CVM

Līdzīgi kā OKExChain, arī CertiK ķēde ir balstīta uz Tendermint-BFT vienprātību, kuras mērķis ir izveidot bezšķautņainu ķēžu ekosistēmu, izmantojot patentētu CertiK virtuālo mašīnu (CVM) un Selga programmēšanas valoda.

CertiK VM (CVM) ir viedā līgumu platforma, kas izstrādāta CertiK ķēdei. 1.0 versijas mērķis ir nodrošināt pilnīgu EVM savietojamību, vienlaikus pievienojot ar drošību saistītus paplašinājumus. Nākamās versijas nodrošinās WASM un vispārēju vietējā koda atbalstu. CVM tiek piegādāts kā Cosmos turētājs, kuru OKExChain var viegli izmantot.

Lai gan CVM atbalsta tādas mantotas valodas kā Solidity, šādas valodas oficiālu pārbaudi nepiedāvā optimālu atbalstu. Šī iemesla dēļ mēs ar CVM arī mērķēsim CertiK DeepSEA valodu uz OKExChain.

2. OKExChain barošana, izmantojot DeepSEA

Izplatītās finanšu lietojumprogrammas ir īpaši prasīgas pēc drošības, jo uz spēles ir liktas lielas naudas vērtības, un smalkā mijiedarbībā starp vairāku dažādu pušu noslēgtiem līgumiem var rasties kļūdas. Pašlaik lielākā daļa esošo formālās verifikācijas risinājumu ir vērsti uz pierādīšanu īpašības (piemēram, anotējot katru līguma metodi ar priekšnosacījumiem un pēcnosacījumiem) Šāds verifikācijas process ir ārpusķēdes process bez reāllaika atļauju kontroles un / vai atklāšanas atgriezeniskās saites, piemēram, tradicionālās programmatūras izstrādes vidēs. Tāpat verifikācijas rīkos bieži tiek izmantots uzticams kods, kurā varētu būt kļūdas. Tas nav daudzsološs OKExChain drošības līmenis, kura mērķis ir izveidot publiskas ķēdes bez robežas ekosistēmu ar vienmērīgu datu, aktīvu un vērtības apriti.

DeepSEA programmēšanas valodas mērķis ir izmantot Coq interaktīvie pierādījumu palīgi lai pārbaudītu līguma pareizību bez atstarpēm. DeepSEA sistēmu veido jauna programmēšanas valoda, pārbaudīts kompilators un mehānisms līguma koda tulkošanai formālā modelī, kuru var ielādēt Coq proof asistentā..

Programmēšanas valodas daļa ir neliela imperatīva valoda, kas piemērota līgumu ierakstīšanai. Sākotnēji to iedvesmoja pārbaudītas sistēmas pētījumi, un tā satur dažas no mācībām, kas gūtas, izstrādājot CertiKOS operētājsistēmu, kā aprakstīts tālāk:

 • Pirmkārt, tas ir strukturēts ap objektiem, kas ietver stāvokli starp ārējo metožu saskarni, tieši tāpat kā viedie līgumi.
 • Otrkārt, valoda ir izstrādāta tā, lai būtu iespējams to pārveidot tīrā funkcijā, par kuru ir viegli pamatot pierādījumu palīgos.
 • Visbeidzot, tā izmanto patentēto Certified Abstraction Layers metodiku, lai sarežģītas sistēmas sadalītu vairākos slāņos, kurus var pareizi pierādīt neatkarīgi.

CertiK izstrādā verificētu kompilatoru, kas DeepSEA valodu pārveido baitkodā. Fakts, ka pats kompilators ir pārbaudīts Coq, nodrošina, ka tajā nav kļūdu, kas varētu pārkāpt līgumu drošības īpašības. Citiem vārdiem sakot, var pierādīt programmas drošību avota koda līmenī un iegūt tikpat stingras garantijas, it kā pamatotu tieši, izmantojot formālu baitkodu valodas specifikāciju, taču ar daudz lielāku ērtību, jo pierādījums nav pārblīvēts ar datu attēlojuma vai vadības plūsmas jautājumi. Tas, ka kompilators ir pārbaudīts, nozīmē arī to, ka visas sastādītās programmas pierāda, ka tās izpilda noteiktas izpildlaika drošības īpašības: tās ir tipa drošas, tām nav veselu skaitļu pārpildes utt..

DeepSEA sistēma ir modulāra, tāpēc DeepSEA valodu var apkopot vairākām dažādām mērķa arhitektūrām, un pārbaudīto kompilatora aizmuguri var atkārtoti izmantot vairākām dažādām ievades valodām. Jo īpaši nākotnē mēs varētu atkārtoti izmantot aizmuguri domēna valodām, piem. specifiski finanšu līgumu sastādīšanai ar vienādām pareizības garantijām.

DeepSEA kompilators arī pārvērš līgumu bibliotēkā, kuru var ielādēt pierādījumu palīgā, lai pārbaudītu uzlabotās pareizības īpašības. Tas, ka mēs izmantojam pilnvērtīgu interaktīvu pierādījumu palīgu, nozīmē, ka ir iespējams definēt patvaļīgi sarežģītus teorēmu paziņojumus un modeļus bez jebkādiem paša rīka noteiktajiem ierobežojumiem. Piemēram, pārbaudot finanšu lietojumprogrammu, ir iespējams pierakstīt spēļu teorētiskās definīcijas (standarta veidā, kā tās parādīsies matemātikas mācību grāmatā) un pierādīt, ka paredzētais protokols patiešām ir dominējošā stratēģija.

Vēl viens piemērs, kur pierādīšanas palīgu spēks ir īpaši noderīgs, ir starpķēžu lietojumi, kas ietver vairākus līgumus, kas dzīvo atsevišķās ķēdēs un sazinās asinhroni. Tas ir vēl viens lielisks veids, kā DeepSEA dod iespēju OKExChain ekosistēmai. Šajā iestatījumā DeepSEA rīks var automātiski izveidot katra atsevišķa līguma pārbaudītu modeli, un programmētājs pēc tam var izmantot pierādījumu palīgu, lai noteiktu, kā līgumi var sazināties savā starpā, kādi pieņēmumi tiek veikti par latentumu utt. DeepSEA var apkopot, lai darbotos vairākās ķēdēs (piemēram, CertiK ķēde, OKExChain, Ethereum) arī ļaus mums uzrakstīt standarta tiltu līgumu kopu un sertificēt tos visus vienā DeepSEA izstrādē, nodrošinot stabilu pamatu saziņai starp ķēdes.

DeepSEA pētījuma raksts ir publicēts OOPSLA’19 simpozijā (Uzzināt vairāk). The

Selga Valoda Whitepaper v0.9 un DeepSEA kompilatora priekšskatījuma versija ir arī

pieejama sabiedrībai. Lai iegūtu sīkāku informāciju un piemērus, lūdzu, skatiet vairāk

visaptverošs ievads šeit.

3. OKExChain pārlūks

CertiK Chain Explorer ir tīmekļa frontend for CertiK Chain, uz kuru ķēdes lietotāji ļoti paļaujas, lai izsekotu viņu darījumus, kā arī izpētītu visu blokķēdes platformas informāciju. Tradicionālajos blokķēdēs, piemēram, BTC, ETH, BCH, bloku pētnieki strādā tikai savai izraudzītajai ķēdei. Piemēram, lietotājs BTC informācijai nekad nevar izmantot ETH blockchain explorer.

Ar kopīgu redzējumu par bezroku blokķēdes ekosistēmas izveidi, lai nodrošinātu lielāku pārredzamību un efektīvu aktīvu, datu un vērtības apriti, OKExChain komanda un CertiK komanda izstrādā augsta līmeņa ķēdes priekšējās daļas un vēlāk uz augšu iebūvēto integrāciju. CertiK komanda pašlaik izstrādā savstarpēju atbalstu OKExChain, izmantojot CertiK Explorer, darbinot OKExChain ar uzticamām savstarpējas pārbaudes un datu apstiprināšanas funkcijām kā ar drošību uzlabotu datu avotu. OKExChain ar vairākām pētnieku opcijām nodrošinās elastīgāku piekļuvi ķēdes lietotājiem un pieejamību ķēdes darbībām..

4. DeepWallet priekš OKExChain

DeepWallet, decentralizēts tīmeklī viegli lietojams maks, ļauj izmantot vairākus aktīvus, kas savieno ar plaši pazīstamu uz kosmosu balstītu blokķēdi.

DeepWallet mērķis ir atbalstīt lietotājam šādas funkcijas:

 • vienkārša vairāku aktīvu pārvaldība starp partnerības kosmosa protokoliem
 • vēsturisko darījumu izsekotājs
 • nosūtīt un saņemt aktīvus vieglāk
 • likšana uz maka, ļaujot lietotājiem nopelnīt atlīdzību par atbalstītiem likmju apliecinājumiem (POS)
 • stingrība & DeepSEA pārlūkprogrammas kompilators, viedo līgumu izvietošana un līgumu mijiedarbība

5. NoOps priekš OKExChain

NoOps ir CertiK izstrādāta infrastruktūras kā pakalpojuma platforma, kas apkalpo un pārvalda blokķēdes mezglus ar uzņēmuma līmeņa infrastruktūru. Blokķēdes dalībnieki, izmantojot NoOps, var ietaupīt uz augstām pieskaitāmajām izmaksām un tādējādi vairāk koncentrēties uz biznesa perspektīvām. NoOps iekļauj plaši pazīstamo blokķēdes protokolu infrastruktūras iestatīšanas un konfigurēšanas sarakstu, tādējādi veicinot atbilstošās ekosistēmas.

NoOps platforma pievienos integrāciju ar OKExChain, tādējādi lietotāji varētu:

 1. mitināt savu validatora mezglu, ja viņi piedalās OKExChain likšanā;
 2. Vaicājiet OKExChain datus, lai iegūtu ieskatu, izmantojot CertiK mitinātos koplietojamos mezglus.
 3. NoOps saprot DEX onchain datu nozīmi OKExChain, un, ņemot vērā padziļinātas zināšanas un zināšanas par blokķēdes un viedo līgumu uzraudzības sistēmu, komanda uzskata, ka NoOps platforma nodrošinās ļoti pieejamu, drošu un stabilu piekļuvi OKExChain datiem.

Funkcijas izceļ:

 • Infrastruktūra, kas atbilst lietotāja vajadzībām

Mērogojami infrastruktūras skursteņi tiek veidoti atbilstoši jūsu prasībām, nezaudējot nozares standartus. Skursteņi tiek izvietoti un mitināti, izmantojot vadošos mākoņu nodrošinātājus un vietējos datu centrus, lai vislabāk apkalpotu lietotājus un lietotāju klientus neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas..

 • Drošība, lai atturētu sliktos dalībniekus

Komponenti tiek veidoti ar anklāviem un izolācijām fiziski un loģiski, lai novērstu iespējamos kompromitējošos uzbrukumus. NoOps kalpo kā lietotāju infrastruktūras sargs, lai pārliecinātos, ka viņu aktīvi ir absolūti droši, jo tie darbojas kā paši viņu glabātāji.

 • Monitorings, lai sniegtu veiktspējas datus

Katram mezglu klasterim ir atsevišķs monitora gadījums, lai apkopotu metriku un reģistrētu notikumus ar precizitāti līdz 1 sekundei. Reāllaika analīze un pārskati tiek sniegti vienprātībā un mašīnu līmenī, lai sniegtu darbības redzamību un ieskatu.

 • Marketplace, lai papildinātu jūsu mezglus

NoOps virtuālajā tirgū ir uzskaitīti plaša diapazona vadošie blokķēdes protokolu lietotāji, no kuriem izvēlēties, izmantojot pastāvīgu atjaunināšanu un atbalstu nesen izlaistajiem protokoliem. Ir pieejami arī papildinājumi un testnet konfigurācijas, lai nodrošinātu bez piepūles paplašināmību.

Tehniskā informācija:

 • Neuzlauzama OS

NoOps ar lepnumu atbalsta CertiKOS, pasaulē pirmo pilnībā pārbaudīto daudzkodolu operētājsistēmu, kas pasargā no kiberuzbrukumiem, lai izpildītu stingrākus drošības pasākumus. Stiprināta mezglu operētājsistēma nozīmē mazāk ievainojamību un vairāk resursu, kas paredzēti operācijām.

 • Slāņveida aizsardzība

Sākot no projektēšanas līdz ieviešanai, tīkla izolācija un segmentēšana tiek rūpīgi novērtēta un izvēlēta, domājot par drošību vispirms. Sistēmas, piemēram, ugunsmūri, DDoS aizsardzība un satiksmes kontrole, jau ir ieviestas, lai pirmkārt neļautu hakeriem piekļūt.

 • Automatizētās procedūras

Lai ierobežotu nepieciešamību pēc cilvēku iejaukšanās, esam pilnībā automatizējuši izvietošanu un operācijas, lai uzturētu lietotāju jutīgās darbības. Piekļuve ir nepārprotami iekļauta baltajā sarakstā, un notikumi tiek reģistrēti un reģistrēti viedai draudu noteikšanai un turpmākām pārbaudēm.

 • Ekspertu komanda

Mūsu platformu nodrošina CertiK, un tajā darbojas pieredzējušu inženieru grupa ar daudzveidīgām specializācijām. NoOps ir ticis pakļauts stingram kvalitātes nodrošināšanas procesam, nodrošinot, ka tas atbilst augstiem drošības un kvalitātes standartiem, pirms to dara pieejamu lietotājiem..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me