Kas yra „OKExChain“?

{"@ kontekstas": "https://schema.org","@type": "Straipsnis","mainEntityOfPage": {"@type": "Tinklo puslapis","@id": "https://www.okex.com/academy/en/what-is-okchain"},"antraštė": "Kas yra OKChain?","apibūdinimas": "„OKChain“ yra atvirų šaltinių viešųjų tinklų rinkinys, sukurtas „blockchain“ programoms. Jis sukurtas siekiant sukurti saugią ir efektyvią decentralizuoto finansavimo architektūrą, kuri gali būti naudojama kuriant decentralizuotą biržą arba DEX, kuri pasižymi bendruomeninėmis operacijomis, skaidriomis prekybos taisyklėmis ir leidžia vartotojams kontroliuoti savo turtą.","vaizdas": "https://www.okex.com/academy/wp-content/uploads/2020/08/11540510.png", "autorius": {"@type": "Asmuo","vardas": "Zhang Xiuxiu"},"leidėjas": {"@type": "Organizacija","vardas": "„OKEx“","logotipas": {"@type": "„ImageObject“","URL": "https://static.bafang.com/cdn/assets/imgs/MjAxOTQ/5CAB3C0086E2F1135A3428116E435B8A.png"}},"dataPaskelbta": "2020-08-20"}

Išsamus OKEx sukurto decentralizuoto „blockchain“ protokolo vaizdas

Turinys

 • OKExChain žetonas
  • Išdavimo mechanizmas
  • OKT funkcijos
  • „OKExChain“ veikimo procesas ir jo vaidmuo ekosistemoje
   • Bloko generavimo procesas
   • Balsavimo schema
    • Balsavimo svoris
    • Įgaliotieji
    • Reikalavimai OKExChain mazgams
     • Užstatas
     • Aparatinės įrangos reikalavimai
     • Programinės įrangos reikalavimai
     • Mazgų atlyginimo ir baudimo taisyklės
      • Atlygiai ir atlygio paskirstymas
      • Baudos taisyklės
      • Valdymas grandinėje
      • „OKExChain“ ir „OpenDEX“
       • Centralizuoti ir decentralizuoti mainai
        • Centralizuoti mainai
        • Decentralizuoti mainai
        • „OKExChain“ ir „OKEx“ papildo vienas kitą
        • „OpenDEX“
         • Užsakymų knygos grandinėje modelis
         • Skambučių sudarymo aukcione modelis
         • „OpenDEX“ pranašumai
         • Išvada – „OKExChain“ santrauka
         • Contents

          Įvadas

          „OKExChain“ yra atviro kodo viešoji „blockchain“ technologija, sukurta „OKEx“, skirta kurti „blockchain“ pagrindu sukurtas prekybos programas. Jis sukurtas siekiant sukurti saugią ir efektyvią decentralizuoto finansavimo architektūrą, kuri gali būti naudojama kuriant decentralizuotą biržą arba DEX, kuri pasižymi bendruomeninėmis operacijomis, skaidriomis prekybos taisyklėmis ir leidžia vartotojams kontroliuoti savo turtą.

          Mes žinome, kad „blockchain“ pasaulyje kryžminės grandinės technologijos yra pagrindinė grandis realizuojant sąveiką tarp išteklių ir duomenų ir yra „DeFi“ technologinė bazė. Kaip rodo pavadinimas, kryžminė grandinė reiškia turto perdavimo, keitimosi informacija ir programų bendradarbiavimo tarp skirtingų „blockchain“ platformų realizavimą. Veikdama panašiai kaip tiltas, jungiantis skirtingas viešąsias grandines, kelių grandinių technologija padeda realizuoti duomenų perdavimą tarp skirtingų blokų grandinių tinklų, tuo pačiu žymiai sumažinant perdavimo išlaidas. Paprasta ir efektyvu naudoti kryžminį modulį, kad būtų pasiektas vertės, vartotojo ir scenarijaus taikymu pagrįstas „blockchain“ sujungimas – tai yra pagrindas bendrai kurti bendrą ekosistemą ir pridėtinės vertės sistemą..

          Atsižvelgdama į tai, kas išdėstyta pirmiau, komanda naudojo „Cosmos SDK“ ir „Tendermint“, kad sukonstruotų „OKExChain“. „Cosmos“ pristato „Inter-Blockchain Communication“ arba IBC protokolą, kuris kartu su „Tendermint“ sutarimo algoritmu, pasižyminčiu momentiniu užbaigtumu, gali būti naudojamas vertės perdavimui tarp blokų grandinių realizuoti. Ateityje galėsime naudoti „Cosmos“, kad išspręstume klausimus, susijusius su įvairiapusiu vertės cirkuliavimu, pridedant paramą heterogeninei kryžminei grandinei..

          Kosmoso architektūra

          „Cosmos“ yra tinklas, susidedantis iš daugybės nepriklausomų ir lygiagrečių blokų, sujungtų mazgais.

          „Cosmos“ visuose konsensuso sluoksniuose naudojamas „Tendermint“ – sutarimo variklis, palaikantis toleranciją Bizantijos trikdžiams ir pasižymintis aukštu efektyvumu, dideliu našumu, nuoseklumu ir kitomis savybėmis..

          „Cosmos“ tinklą daugiausia sudaro dvi dalys:

          • Stebulės
          • Zonos

          Kiekviena zona ir centras yra nepriklausoma blokų grandinė, turinti nepriklausomą valstybės sutarimą. Zonos yra naudojamos konkretiems taikymo poreikiams spręsti, o centrai yra sukurti specialiai tarp zonų vykstantiems grandinės sandoriams – panašiai kaip centrinis bankas, tvarkantis atsiskaitymus tarp bankų. Kryžminis vertės perdavimas pasiekiamas realizuojant skirtingų zonų ir jų bendro centro tarpusavio ryšį ir sąveiką, kurie yra pagrįsti IBC protokolu, skirtu kryžminiam ryšiui palaikyti.

          Vaizdas, rodantis „Cosmos“ architektūrą.„Cosmos“ architektūros ir organizavimo tarp zonų ir mazgų iliustracija

          „Cosmos“ tikslas yra suvokti supaprastintą „blockchain“ plėtrą ir pasiekti „blockchain“ ryšį. Pirmojo raktas yra „Tendermint“ konsensuso algoritme, o antrasis – jo kryžminiame mechanizme..

          Tenderminta

          „Tendermint“ yra du pagrindiniai techniniai komponentai:

          • „Tendermint Core“, kuris yra „blockchain“ sutarimo variklis.
          • ABCI, kuri yra bendra API.

          „Tendermint Core“ naudojamas norint pasiekti Bizantijos sutarimą ir duomenų perdavimą tarp mazgų. Naudojant sutarimo algoritmą, derinantį Bizantijos kaltės toleranciją ir deleguotą akcijų paketo įrodymą, jis gali pasiekti galutinį blokų generavimo baigtinumą – tai reiškia, kad sandoris buvo įrašytas į bloką, pridėtas prie blokų grandinės ir jo vėliau nebuvo galima pakeisti ar sugadinti – įsitikinkite, kad kiekvienas mazgas įrašo tą pačią operaciją ta pačia tvarka ir atveria kelią itin greitiems operacijų patvirtinimams ir dideliam pralaidumui. Apskritai, „Tendermint Core“ daugiausia naudojamas sukurti blokų grandinės tinklo ir konsensuso sluoksnį taip, kad kūrėjas galėtų personalizuoti blokų grandinę nesijaudindamas dėl sutarimo ir tinklo perdavimo.

          ABCI yra „blockchain“ API ir protokolas, palaikantis operacijų apdorojimo įgyvendinimą bet kuria programavimo kalba. Kūrėjams vienintelis dalykas, kurį jie turi padaryti, vykdydami blokų grandinės kūrimą pagal „Cosmos“ sistemą, yra rašyti programas, suderinamas su ABCI sąsaja.

          Siekdama dar labiau sumažinti „Blendchain“ kūrimo sudėtingumą „Tendermint Core“ ir ABCI viršuje, „Cosmos“ pristatė įrankį „Cosmos SDK“, pagrįstą kai kurių įprastų „blockchain“ modulių standartizavimu. „Cosmos SDK“ galima laikyti "grandinės gamybos įrankis" „Cosmos“, nes tai daro blokų grandinės dizainą tinkle taip pat paprasta, kaip pridėti modulius – tokius kaip valdymas, įstojimas ir įkeitimas – kurie kartu su prigimtine su juo sukurtų blokų grandinių sąveika labai sumažina „blockchain“ projekto kūrimo sudėtingumą..

          Kryžminis grandinės mechanizmas

          Priklausomai nuo to, ar susijusios blokinės grandinės yra pagrįstos skirtingomis technologinėmis platformomis, kryžminis grandinės mechanizmas gali būti arba vienalytis, arba heterogeninis. Pirmasis nurodo sąveiką tarp blokų grandinių, turinčių tą pačią pagrindinę struktūrą, kalbant apie šifravimo algoritmą, adresą, paskyros algoritmo taisykles ir kt. Vienas iš pavyzdžių yra prekyba „Ethereum“ pagrindu veikiančiais žetonais. Nors daugelyje projektų matėme palyginti subrendusias vienalytės kryžminės grandinės taikymą, jis lieka bejėgis spręsdamas problemas, užkertančias kelią pagrindinio turto – tokių kaip Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ir Tether (USDT) – sąveikai. sutarimas.

          Vienarūšė kryžminė grandinė, realizuojanti vertės fiksavimą ir vertės mainus tarp skirtingų grandinių struktūrų blokų grandinių, suteikia atsakymą į daugialypės vertės cirkuliacijos problemą. „Cosmos“, perimanti daugialypės ir daugiasluoksnės relės architektūrą, palaikys kelių grandinių turto sąveiką.

          Siekdama paremti kryžminį grandynų tarpusavio bendradarbiavimą tarp lygiagrečių grandinių, „Cosmos“ pristato „Inter-Blockchain Communication“ protokolą ir „Tendermint“ sutarimo algoritmą, pasižymintį tiesioginiu galutiniu užbaigtumu, kad būtų realizuota vertė ir duomenų perdavimas tarp kelių heterogeninių grandinių. Visos lygiagrečios grandinės yra sujungtos su stebuliu per IBC, o stebulė veikia kaip relės grandinė, padedanti patikrinti ir perkelti grandinės sandorius.

          Tiksliau, koncentratorius padeda kiekvienai zonai sinchroniškai įrašyti vienos kitos zonos būseną – o šios funkcijos objektas yra kitų zonų blokinės antraštės. Kai 1 zona siunčia kryžminį pranešimą į 2 zoną, visa jos informacija yra supakuota į duomenų paketą, kuris saugomas jos bloko antraštėje. Stebėtojas laukia, kol 1 zona pasieks konsensusą dėl bloko, kuriame yra informacija, ir tada 1 zonos bloko antraštėje saugomą informaciją perkelia į naują bloką. Kai stebulys užbaigs bloko sutarimą, 2 zona gaus stebulės transliuojamą patvirtinimo pranešimą, kuriame bus 1 zonos bloko antraštė. Po to 2 zona turi patikrinti, ar teisingi 1 zonos įrodymai. Jei tai tiesa, 2 zona pradės atlikti susijusias operacijas ir išsiųs atsiliepimus centrui apie susijusį bloką.

          IBC pagrįstas daugiašakis pranešimų siuntimas. Vaizdo šaltinis: „OKEx Investment Analysis“IBC pagrįstas daugiašakis pranešimų siuntimas. Vaizdo šaltinis: „OKEx Investment Analysis“

          Panaudokime 10 OKT perkėlimą iš „OKExChain“ į „Cosmos“ kaip pavyzdį kryžminės sąveikos iliustracijai pagal IBC:

          1. 1. Norint atlikti grandinines operacijas tarp „OKExChain“ ir „Cosmos“, grandinės abiejuose galuose turi paleisti viena kitos lengvo „blockchain“ mazgo paslaugas..
          1. a. Tokiu būdu realiu laiku galima gauti kitos šalies blokinės antraštės informaciją, kuri yra patogi vėliau vykdant paprasto mokėjimo patikrinimo tipo patvirtinimą, kuriame SPV mazgai patikrina operacijos buvimą, prašydami įrodyti Merkle kelią ir patikrinti darbo blokų grandinėje įrodymą.
         • 2. „OKExChain“ grandinė inicijuoja IBC protokolą ir užšaldo susijusį turtą – šiame pavyzdyje – 10 OKT, o po to sugeneruoja atitinkamą įrodymą ir siunčia jį į „Cosmos Hub“ blokų grandinę..
         • 3. Gavusi atitinkamą pranešimą, „Cosmos Hub“ grandinė patvirtina, kad „OKExChain“ iš tikrųjų užšaldė atitinkamą turtą, prieš generuodama lygiavertės vertės turtą – dar kartą – 10 OKT, mūsų pavyzdyje, patikrindami „OKExChain“ grandinės antraštės informaciją..
         • 4. 10 OKT yra perkeliami iš „OKExChain“ į „Cosmos“.
         • OKExChain žetonas

          OKT yra gimtoji prieigos raktas, išduodamas pagrindiniame „OKExChain“ tinkle. Visi žetonai, esantys „OKExChain“ genezės bloke, paskirstomi OKB turėtojams proporcingai jų turimiems OKB. OKT yra „OKExChain“ ekosistemos vertės nešėjas, o jo vertė lemia DEX, „DeFi“ ir kitų „OKExChain“ programų plėtros perspektyvas.

          Išdavimo mechanizmas

          OKT priima genezės bloko + metinio papildomo išleidimo išdavimo mechanizmą, kai pirmasis generuoja iš viso 10 milijonų žetonų, o antrasis nustatytas santykiu 1: 100, o visi kasmet išleidžiami papildomi žetonai bus paskirstyti vienodai visiems blokams pagal į atitinkamas proporcijas.

          OKT funkcijos

          Sistemos išteklių naudojimas

          Programai, veikiančiai „OKExChain“ tinkle, reikia, kad „OKExChain“ paskirstytų tam tikrus tinklo išteklius, pvz., Skaičiavimą, saugojimą, pralaidumą ir kt., Pagal savo veiklos poreikius.

          „OKExChain“ priima „Ethereum“ apmokestinimo modelį pagal išteklių naudojimą – tai yra, už atitinkamos operacijos vykdymą reikia sumokėti atitinkamą operacijos mokestį. Konkretus kainodaros metodas yra toks: sandorio vykdymo kaina = "lubos" (Dujos x dujų kaina), kur dujų kaina yra atlygis, kurį operatorius yra pasirengęs mokėti už kiekvieną dujas, kurios kaina yra OKT.

          Įkeitimas

          Norint išvengti piktavališko elgesio, prieš pateikiant prašymą dėl mazgo tapti patvirtinimo / tarpinio serverio mazgu, pateikti grandinės valdymo pasiūlymą ar vykdyti laukiančią užsakymą, reikia įkeisti tam tikrą kiekį OKT..

          Tvarkymo mokestis

          Vartotojai, turintys tam tikrą kiekį OKT, gali išleisti naujus žetonus „OKExChain“ tinkle, kuriais galima laisvai prekiauti „OpenDEX“, kai atitinkama pasiūlymo programa ir suaktyvinimas bus baigtas per skaitmeninių aktyvų prekybos poras. Už kiekvieną atitinkamą operaciją – žetonų išleidimą ir suaktyvinimą, papildomą skaitmeninių aktyvų prekybos porų išleidimą ir sunaikinimą – būtų mokamas atitinkamas tvarkymo mokestis, kurį reikia sumokėti.

          „OKEx“ investicijų analizėIš bandomojo tinklo surinkti tvarkymo mokesčio duomenys gali skirtis nuo pagrindiniame tinkle pateiktų duomenų. Vaizdo šaltinis: „OKEx Investment Analysis“

          Rungtynių saugumas

          Kiekvieno bloko talpa yra ribota, o laukiančių „OpenDEX“ pavedimų apimtis ir toliau didėja, todėl operacijų, kurias blokas turi apdoroti per vieną ciklą, skaičius gali viršyti bloko keliamąją galią, todėl sistema negalėdamas atskirti šlamšto žetonų porų nuo tų, turinčių reikšmių. Tokiu atveju kaip „OpenDEX“ pasirenka operacijas, kurias apdoros blokas?

          Rungtynių sudarymo saugumas yra įvestas šiai problemai išspręsti, o tai reiškia, kad operatorius gali įnešti bet kokią sumą arba 0 OKT kaip užstatą kiekvienai savo valdomai prekybos porai. Rungtynių sudarymo sistemoje pirmenybė bus teikiama prekybos poroms su didesniais vertybiniais popieriais arba, jei vertybiniai popieriai yra vienodi, operacijas pasirinkite pagal pateikimo chronologinę tvarką..

          Minėtas sprendimas, pagrįstas dinaminiais aukcionų aukcionais, gali išplėsti OKT naudojimo scenarijus, taip pat kiekybiškai įvertinti DEX operatorių stiprumą. Tarkime, kad kiekvieno bloko atitikimo galimybės yra ribojamos 100 operacijų, tačiau per tam tikrą blokų generavimo ciklą sukuriama 200 operacijų – 100 iš jų priklauso A sandorių porai, o kitos 100 – B sandorių porai – 100 iš šių operacijų negali į šį bloką bus įdėta apdoroti viso ciklo metu. Tokiu atveju, jei A garantija yra didesnė nei B garantija, rungtynių sudarymo sistemoje pirmenybė bus teikiama 100 sandorių A poros porai ir, jei abiems prekybos poroms numatyti vertybiniai popieriai yra vienodos sumos, rungtynių sudarymo sistemoje pirmenybė bus teikiama 100 pirmųjų sandorių, surikiuotų chronologine jų pateikimo tvarka.

          Balsavimas

          Žetonų turėtojams balsavimas yra svarbiausias būdas dalyvauti tvirtintojų rinkimuose ir valdyme grandinėje. Turėtojai gauna balsavimo teises įkeisdami savo žetonus. 1 OKT atitinka vieną balsą, kuris gali būti naudojamas rinkimuose, kuriuose yra iki 30 mazgų.

          Blokinės gamybos proceso metu tvirtintojai išrenkami apskaičiuojant jų balsavimo svorį, kuris nustatomas pagal turėtojų ar jų įgaliotinių balsą.

          Valdant grandinėje, sprendimus dėl pasiūlymų taip pat priima tvirtintojai balsuodami.

          „OKExChain“ veikimo procesas ir jo vaidmuo ekosistemoje

          Bloko generavimo procesas

          „OKExChain“ priima „Tendermint“ (BFT-DPOS) sutarimo algoritmą, o blokui sukurti yra šeši pagrindiniai žingsniai:

          1. Tapkite pilnu mazgu.
          2. Registruokitės kaip kandidato mazgas.
          3. Balsuokite, kad išrinktumėte tvirtintoją.
          4. Pasirinkite bloko generavimo mazgą.
          5. Pateikite pasiūlymą.
          6. Sukurkite naują bloką pasiekę „Tendermint“ sutarimą.

          „OKChain“ blokų kūrimo procesas„OKExChain“ blokų kūrimo procesas. Vaizdo šaltinis: „OKEx Investment Analysis“

          Prieš tapdamas blokų gamintoju, žetonų turėtojas, paleidęs mazgo klientą, pirmiausia turi tapti visišku mazgu paskirstytame blokų grandinės tinkle. Norint dalyvauti patvirtintojo rinkimuose, norint užblokuoti tam tikrą žetonų skaičių, reikia užregistruoti visą mazgą kaip kandidatą. Rinkimuose tarp 21 geriausio užimami mazgai tampa patvirtintojais kitame cikle. Po rinkimų sistema apskaičiuos atitinkamus balsavimo koeficientus pagal 21 mazgo gautus balsus ir iš jų parinks blokų generavimo mazgus, vykdydama atsitiktinį algoritmą su tokiais svoriais. Šie pasirinkti mazgai sukurs blokus pagal „Tendermint“ sutarimo protokolą.

          Blokų generavimui pagal „Tendermint“ sutarimo mechanizmą reikia dviejų balsavimo etapų:

          1. Išankstinis balsavimas
          2. iš anksto įsipareigoti

          Pasirinktas bloko gamintojas stebės ir surinks visas operacijas visame tinkle, tada per tam tikrą laiką surinks naują bloką (t. Y. Pasiūlymo bloką) ir transliuos jį į visą tinklą.

          Gavę transliaciją apie pasiūlymo bloką, visi tikrintojai perskaitys visas bloko operacijas ir jas patikrins. Jei nebus jokių problemų, pranešimas prieš balsavimą bus transliuojamas visiems tvirtintojams. Antrasis etapas (išankstinis įsipareigojimas) prasidės, jei balsai, patvirtinantys pasiūlymą, sudarys daugiau nei du trečdalius visų gautų balsų. Jei iš anksto įsipareigojant balsuoti, patvirtinant pasiūlymo bloką, bus daugiau nei du trečdaliai visų gautų balsų, pasiūlymo blokas bus parašytas vietos blokų grandinei ir naujas blokas bus sukurtas galutinai.

          „Tendermint“ sutarimo procesas„Tendermint“ sutarimo procesas. Vaizdo šaltinis: „OKEx Investment Analysis“

          Sugeneravus naują bloką, sistema pateks į kitą blokų generavimo etapą.

          Jei dabartinis pasiūlymo blokas bus atjungtas, dėl prasto ryšio ir kitų priežasčių, bloko gamintojas gali nepateikti bloko – tokiu atveju protokolas pasirinks kitą patvirtintoją, kuris taps bloko gamintoju, ir pasiūlys naują bloką tuo pačiu aukštį ir iš naujo paleiskite balsavimo procesą.

          Be to, „Tendermint“ pristato fiksavimo mechanizmą, o tai reiškia, kad patvirtintojui iš anksto įvedus bloką, jis "užrakinta" ir ji taip pat turi iš anksto balsuoti už tą bloką. Tik tuo atveju, jei blokas nėra sėkmingai pateiktas ankstesniame išankstinio pasiūlymo ir išankstinio balsavimo etape, atitinkamas tikrintojas gali būti atrakintas iš jo ir dalyvauti kitame išankstinio įsipareigojimo už naują bloką etape. Darant prielaidą, kad mažiau nei trečdalis tikrintojų yra Bizantijos mazgai, „Tendermint“ garantuoja, kad tikrintojai niekada pakartotinai nepateiks blokų viename aukštyje, o tai gali sukelti konfliktus.

          Balsavimo schema

          Žetonų turėtojams balsavimas yra svarbiausias būdas dalyvauti tvirtintojų rinkimuose ir valdyme grandinėje.

          Patvirtintojo rinkimai nustatomi balsuojant iš žetonų turėtojų ar tarpinių mazgų, o kiekvienas rinkėjas gali balsuoti iki 30 mazgų. Visi balsą gavę mazgai yra surūšiuoti pagal balsavimo svorį nuo didžiausio iki mažiausio, o 21 geriausius mazgus sistema pasirinks, kad taptų patvirtintojais. Likę mazgai taps budėjimo (kandidatų) mazgais. Patvirtintojo rinkimai yra periodiškas įvykis, tai reiškia, kad nauji rinkimai vyks naujo ciklo pradžioje.

          Jei prieigos raktų turėtojai ar tarpiniai mazgai nedalyvavo balsavime dėl valdymo grandinėje, patvirtintojai, kuriuos jie pasirinko, gali tiesiogiai paveldėti savo balsavimo teises ir balsuoti dėl atitinkamų pasiūlymų, tačiau prieigos raktų turėtojai ar tarpiniai mazgai vis tiek turi teisę pakeisti balsų.

          Balsavimo svoris

          Balsavimo svorio koeficientas apskaičiuojamas dalijant skirtumą nuo pradžios iki balsavimo laiko iš bendro sekundžių skaičiaus per 364 dienas, kuris padidės padidėjus minėtam skirtumui..

          Balsavimo svoris yra įkeitimo suma, padauginta iš X-osios galios 2 ir "X" lygus svorio koeficientui.

          Matome, kad balsavimo svorio koeficientas didėja didėjant indėlių saugumui ir mažėjant skirtumui nuo pradžios iki balsavimo laiko. Tam tikru mastu vartotojai pagal šį skaičiavimo metodą yra skatinami suteikti didesnius indėlius ir toliau dalyvauti balsavime.

          Svorio koeficientas ir formulė Svorio koeficientas ir formulė. Vaizdo šaltinis: „OKExChain GitHub“

          • Formulėje, "Svoris" yra balsavimo svorio koeficientas, kuris keičiasi laikui bėgant (t. y. kuo didesnis skirtumas nuo pradžios iki balsavimo laiko, tuo didesnis svorio koeficientas).
          • now_timestamp yra dabartinio balsavimo laiko žymė.
          • start_timestamp yra pradinė laiko žymė, kuri yra 946684800 (2000 m. sausio 1 d. 00:00:00 UTC).
          • seconds_per_day yra sekundžių skaičius per dieną, t. y. 60 * 60 * 24.
          • savaites per metus yra savaičių skaičius per metus, t. y. 52.
          • "Akcijos" yra apskaičiuotas balsavimo svoris.
          • delegated_Tokens yra įkeisto OKT suma.

          Įgaliotieji

          Patvirtintojo rinkimus nusprendžia OKT turėtojai, kurie gali balsuoti tiesiogiai arba pagal įgaliojimą. Norėdami užsiregistruoti kaip balsavimo įgaliotinis, vartotojai turi įnešti į įkeitimo sąskaitą tam tikrą skaičių OKT. Jei įgaliotinis nusprendžia pasitraukti iš užrakinto balsavimo, jis negali atsiimti pažadėtojo žetono, kol pasibaigs 14 dienų trukmės uždarymo laikotarpis.

          Kalbant apie fondo saugumą, kadangi vartotojui nereikia perduoti jokio rakto, o įgaliotoji sąskaita gauna tik balsavimo teises, susijusias su prieigos raktu, visa delegacija yra grandininis procesas, neturintis jokios įtakos faktinei nuosavybės teise. prieigos raktas – kuris vis tiek lieka vartotojo asmeniniame adresu. Tačiau kai vartotojai pakeis proxy pažadėtų žetonų skaičių, visi jų balsavimo svoriai taip pat bus atnaujinti.

          Atsižvelgiant į tai, kad patvirtintojo atlygis ir bausmės paveiks ir visus už jį balsavusius įgaliotinius, įgaliotiniai turėtų naudoti „OKLink“ ar kitų „OKExChain“ blokų naršykles, kad sužinotų apie tikrintuvus ir prieš balsuodami atliktų išsamius tyrimus ir atrankas. Po balsavimo įgaliotinis taip pat turi nuolat stebėti tikrintojo veikimą, kad užtikrintų, jog jis veikia teisingai, pvz., Užtikrinti veikimo laiką, dvigubo nepasirašymo ar kompromiso ir dalyvauti valdyme. Jei yra koks nors įspėjamasis ženklas, įgaliotinis gali greitai atsieti balsavimą arba nedelsdamas pakeisti balsą kitu patvirtintoju.

          Reikalavimai OKExChain mazgams

          Tinklo saugumui palaikyti „OKExChain“ remiasi tikrintuvų rinkiniu, kurių kiekvienas yra pilnas mazgas, kuris dalyvauja bendru sutarimu balsuojant transliuojant. Kad taptų tikrintoju, mazgas turi atitikti tam tikrus sistemos siūlomus reikalavimus, įskaitant užstatą žetonuose, taip pat atitikti aparatinės ir programinės įrangos konfigūracijos reikalavimus..

          Toliau pateikiamas tvirtintojų atsakomybės sąrašas:

          • Patvirtintojai turi vengti dvigubų parašų. Kai bandymo tinkle bus rastas dvigubas parašas, nedelsiant bus įvykdyta automatinė bausmė.
          • Tikrintojai turi galėti nuolat paleisti teisingą programinės įrangos versiją. Pasiūlymų teikėjai turi užtikrinti, kad jų serveriai visada būtų prisijungę ir jų privatūs raktai nebūtų pažeisti.
          • Patvirtintojai turi nuolat atnaujinti savo mazgo versijas, kad padidintų saugumą.
          • Patvirtintojai turi stebėti techninės įrangos reikalavimus, kai sistema yra atnaujinama, ir atnaujinti aparatūrą, kad atitiktų reikalavimus.
          • Tikrintojai turi apsisaugoti nuo DDoS atakų, kai jos įvyksta.
          • Patvirtintojai turi aktyviai dalyvauti valdyme. Pareiškėjai privalo balsuoti dėl kiekvieno pasiūlymo.

          Užstatas

          Norint tapti tikrintoju, mazgas turi būti prijungtas prie „OKExChain“ tinklo ir turėti 10 000 OKT užstatą.

          Aparatinės įrangos reikalavimai

          Minimalūs „OKExChain“ sistemos reikalavimai yra šie:

          • Stalinio ar nešiojamojo kompiuterio aparatinė įranga, kurioje veikia naujausios „MacOS“, „Windows“ arba „Linux“ versijos.
          • 500 GB laisvos vietos diske, prieinama esant mažiausiai 100 MB / s skaitymo / rašymo spartai.
          • Keturi branduoliai procesoriaus ir 8 gigabaitai atminties (RAM).
          • Plačiajuosčio interneto ryšys, kurio įkėlimo / atsisiuntimo greitis yra bent 1 megabaitas per sekundę.

          Kaip matote, projekto pradžioje mazgų konfigūracijos reikalavimai geriausiu atveju atrodo vidutiniai, tačiau laikui bėgant, padidėjus tinklo naudojimui, aparatinės įrangos reikalavimai bus didesni. Palyginti su kitomis blokinėmis grandinėmis, tokiomis kaip Ethereum ar Bitcoin, OKExChain tinklas turi daug didesnį pralaidumą ir todėl reikalauja didesnio pralaidumo, kad palaikytų sklandų ryšį tarp įvairių mazgų. Be to, didėjant blokinių duomenų dydžiui ir bloko generavimo mazge turi būti pakankamai standžiojo disko talpos, kad būtų išsaugoti visi blokų duomenys, taip pat reikia išplėsti mazgo standžiojo disko talpą, kai tai būtina.

          Šiuo metu prieinami serveriai daugiausia skirstomi į du tipus:

          1. Savarankiškai sukurtas serveris: serveris, kurį pats įsigyja, surenka ir prijungia prie atitinkamo tinklo. Šio tipo serveriai reikalauja gana didelių išankstinių išlaidų, įskaitant aparatinės įrangos, svetainės ir eksploatavimo išlaidas, taip pat didelius reikalavimus (visą parą veikiantis maitinimas ir tinklo ryšys). Savarankiškai sukurto serverio privalumas yra tas, kad jis leidžia tiesiogiai koreguoti tam tikras paslaugų palaikymo sistemas.
          2. Debesies serveris: paruoštas debesies serveris, kuris per jį vykdo susijusias paslaugas, atlikęs atitinkamą dinaminių parametrų konfigūraciją. Debesų serverių privalumai yra lankstumas ir maža kaina. Šiuo metu dauguma esamų mazgų naudoja debesų serverius – tokius kaip „Amazon“ AWS, „Google“ debesų paslaugos, „Alibaba Cloud“ ir kt. – dėl minėtų privalumų. Viskas, ką jums reikia padaryti įsigijus debesies paslaugą, yra ją sukonfigūruoti pagal oficialią pamoką. Žinoma, šis mazgo konfigūravimo metodas jau seniai kritikuojamas decentralizacijos bendruomenėje, nes tai reiškia decentralizuotų tinklų mazgų paslaugų valdymo perdavimą centralizuotiems IT milžinams, teikiantiems šias paslaugas.

          Tikrintuvo serverio duomenų centre turėtų būti įrengti nereikalingi maitinimo šaltiniai, ryšio ir atsarginės atsarginės kopijos. Tikimasi, kad tikrintojai, išskyrus kelias nereikalingas tinklo šviesolaidinio ryšio, ugniasienės operacijų ir perjungimo dėžutes, turės mažus serverius su nereikalingais standžiaisiais diskais ir perjungimo funkcijomis. Atitinkama aparatūra gali būti dedama duomenų centro apačioje.

          Programinės įrangos reikalavimai

          Geriausia, kad „OKExChain“ mazgai turėtų išsamius stebėjimo, įspėjimo ir valdymo sprendimus nuo atakų ir pertraukimų, kad jie galėtų išlaikyti savo duomenų centrų saugumą ir izoliaciją ir taip išvengti atsitiktinio atsiejimo ar įvykių, kurie sukelia sistemos bausmes.

          Mazgų atlyginimo ir baudimo taisyklės

          Atlygiai ir atlygio paskirstymas

          Ekonominės paskatos mechanizmas, sukurtas buhalterijos mazgams, yra nepakeičiama ir svarbi bet kurio „blockchain“ projekto dalis. Atlygis už BTC apskaitos mazgus (kalnakasius) apima blokų generavimo atlygius ir sandorių mokesčius. Kadangi OKExChain genezės bloko sugeneruoti OKT paskirstomi OKB investuotojams santykiu 1: 1, iš kur gaunami atlygiai kalnakasiams?

          Tokie atlygiai daugiausia gaunami iš dviejų šaltinių:

          1. Pirmasis šaltinis yra 1% metinė papildoma sistemos emisija (kuri bus proporcingai paskirstyta kiekvienam blokui), iš kurios 25% bus laikoma atlygiu už generavimą ir paskirstyta 21 tikrintojui pagal jų balsavimo svorį..
          2. Likę 75% bus paskirstyti visiems kandidatų mazgams pagal balsavimo santykį. Šis metodas padeda išvengti generavimo mazgų neveikimo, nes jie vis tiek gali gauti balsavimo pranašumų veikdami kaip mazgų kandidatai po to, kai nepavyko gauti bloko generavimo atlygio.

          Kitas šaltinis yra tvarkymo mokestis, kuris skiriamas tik 21 tikrintojui, atsižvelgiant į jų balsavimo svorį. Yra dviejų rūšių tvarkymo mokesčiai: sistemos mokestis ir verslo tvarkymo mokestis. Pirmasis yra mokestis už dujas, o antrasis apima tvarkymo mokesčius, patirtus operatoriams išleidus žetonų ir valiutų poras, suaktyvinus skaitmeninio turto sandorių poras ir papildomai išduodant.

          OKEX - mazgų pajamų šaltiniai ir paskirstymo santykiaiMazgų pajamų šaltiniai ir paskirstymo santykiai. Vaizdo šaltinis: „OKEx Investment Analysis“

          Baudos taisyklės

          Mazgo teikiamas žetono saugumas taip pat gali būti laikomas tikrinimo veiklos užstatu. Mazgas gali prarasti kvalifikaciją gaminti blokus, jei jis yra neaktyvus arba blokų gamybos metu reklamuodamas ar netyčia dėl netinkamų ar kenkėjiškų veiksmų dėl atakų.

          Konkrečios baudos taisyklės yra šios:

          1. Jei nedalyvausite bloko patvirtinimo paraše, bus uždrausta 10 minučių – tai yra, mazgas negali dalyvauti bloko generavime per kitas 10 minučių.
          2. Dvigubas pasirašymas, ty dviejų skirtingų grandinių blokų pasirašymas tame pačiame aukštyje, suteiks visam laikui diskvalifikaciją dėl blokų gamybos.

          Valdymas grandinėje

          Be naujų blokų kūrimo, tikrintojai taip pat turi dalyvauti valdant grandinę.

          Jei naujų blokų kūrimas turi užtikrinti „blockchain“ tęstinumą, valdymas grandinėje nustato visos sistemos parametrų parametrus – o tai savo ruožtu lemia viso tinklo vystymosi kryptį..

          „OKExChain“ valdymas grandinėje daugiausia apima keturis aspektus:

          • Protų kovos tam tikra tema.
          • Sistemos parametrų keitimas.
          • Ištrinamos prekybos poros DEX.
          • Palaikomi tinklo atnaujinimai.

          Siekiant išvengti beprasmių ir kenkėjiškų pasiūlymų, prie kiekvieno valdymo pasiūlymo turi būti pridedamas mažiausiai 100 OKT užstatas, o indėlio suma lemia pasiūlymo svorį. Kiekvienam pasiūlymui, atitinkančiam pirmiau minėtus reikalavimus, bus nustatytas dviejų savaičių balsavimo laikotarpis. Balsavimo laikotarpio pabaigoje pasiūlymas priimamas, jei už teigiamą balsavimą, išskyrus susilaikymą, yra 50% visų balsų, o neigiamų balsų, išskyrus susilaikymą, – mažiau nei 33,33% visų balsų.

          Pasiūlymo darbo eigos modelis valdant grandinę „OKExChain“

          „OKExChain“ ir „OpenDEX“

          „OpenDEX“ yra atvira, decentralizuota mainų sistema, paremta „OKExChain“ ekosistema.

          Prieš pristatydami „OpenDEX“, turime suprasti centralizuotų ir decentralizuotų mainų ypatybes, jų privalumus ir trūkumus..

          Centralizuoti ir decentralizuoti mainai

          Centralizuoti mainai

          Prekyba yra svarbiausia bet kurios biržos funkcija, o centralizuotos biržos pranašumas yra tas, kad ji pasižymi geru likvidumu ir leidžia labai patogu įnešti ir išsigryninti teisėta valiuta, tačiau jai reikia saugoti žetonus, o tai akivaizdus trūkumas. nes tai kelia didžiulę riziką. „Blockchain“ pasaulyje yra senas posakis: "Ne tavo raktai. Ne tavo monetos."

          Skausmo taškai centralizuotiems mainams

          Informacijos nutekėjimo rizika

          Centralizuoti mainai reikalauja, kad vartotojai pateiktų išsamią asmeninę informaciją, o tai yra varginantis procesas. Be to, šią informaciją ir vartotojų operacijų duomenis, saugomus serveriuose, kontroliuoja centralizuoti mainai. Šiuo metu vartotojai negali žinoti, kaip ir kada naudojama ši informacija ir duomenys.

          Yra daug problemų, susijusių su dabartinėmis tapatybės sistemomis. Vartotojų tapatybės duomenys yra išsklaidyti skirtingų paslaugų teikėjų serveriuose. Jei nėra vieningo valdymo, vartotojai kiekvieną kartą naudodamiesi svetainės paslauga turi pateikti vartotojo vardą ir slaptažodį ir yra priversti skirtinguose tinklalapiuose naudoti skirtingus vartotojo vardus ir slaptažodžius, nes to nepadarius gali kilti rimta saugumo rizika..

          Lėšų pasisavinimo rizika

          Kadangi vartotojų žetonai yra saugomi centralizuotų mainų serveriuose, o vartotojų turtą jie tvarko, nėra galimybės atmesti galimybės, kad tokie mainai pasisavins vartotojo išteklius ar sugadins vartotojo informaciją.

          Vagystės rizika

          Visi DEX vartotojai turi susidurti su saugumo rizika, o daugiau pinigų reiškia didesnę įsilaužėlių motyvaciją pulti – dėl to atsiranda daugiau atakų schemų. Jei bus įsilaužta į centralizuoto mainų piniginę, visi piniginėje esantys žetonai bus prarasti.

          Per pastaruosius 10 metų įvyko daugiau kaip 30 lėšų, pavogtų iš centralizuotų biržų, tokių kaip „Coincheck“ ir dabar jau neveikiantis Mt. Gox. Iki šiol šioje srityje nebuvo jokių reikšmingų patobulinimų, nes kiekvieną dieną daugybė įsilaužėlių vis dar sunkiai dirba ieškodami spragų centralizuotose sistemose.

          Tinklo avarijos rizika

          Tinklo gedimai reiškia situacijas, kai paslaugų negalima naudoti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip serverio gedimai, deaktyvavimas, išjungimai ir pan. Tinklo prastovos metu vartotojai negali atlikti įprastų operacijų, o tai dažnai praranda laiko ir pinigų vartotojams ar paslaugoms teikėjai.

          Operacijų pora turi būti peržiūrėta prieš paskelbiant

          Visos sandorių poros turi būti peržiūrėtos prieš jas paskelbiant centralizuotoje biržoje. Norėdami prekiauti skirtingais žetonais, vartotojai dažnai turi užsiregistruoti keliose biržose. Todėl tapatybės duomenys yra išsklaidyti po skirtingus paslaugų teikėjus, todėl norint naudotis interneto paslaugomis reikia pakartotinai prisijungti. Išskyrus BTC ir ETH, kiekviename žetone paprastai yra tik viena ar dvi prekybos poros, kurių turtas yra didelės rinkos vertės. Todėl net jei ta pati birža palaiko du sandoriui reikalingus žetonus, prekiaudami dviem skaitmeniniais turtais, kurių rinkos vertė mažesnė, mes vis tiek negalime rasti sandorį tiesiogiai atitinkančios valiutų poros. Dėl to sandorio procesas taps daug sudėtingesnis.

          Decentralizuoti mainai

          Vartotojų lėšos, naudojamos prekybai decentralizuotose biržose, saugomos jų piniginės adresuose arba išmaniosiose sutartyse, suteikiant jiems visišką tokių lėšų kontrolę. Kai inicijuojamas sandoris, birža vykdo sumanią sutartį, kad užbaigtų sandorį, ir grandinėje atliekamas atitinkamas turto perdavimas.

          Sandorių įrašai saugomi grandinėje, todėl jie yra atviri ir skaidrūs. Tačiau dėl pagrindinės viešosios grandinės mastelio apribojimų ir turto sandorio atributų daugelis žmonių vis tiek teikia pirmenybę didesniam centralizuotų mainų likvidumui, o ne norui valdyti asmeninius raktus.

          Decentralizuotų mainų pranašumai

          Mažesnė saugumo rizika

          Decentralizuotose biržose naudojamas paprastesnis modelis, kuris daugiausia susijęs su varžybų sudarymo sandoriais. Decentralizuotas keitimasis nepriima vartotojo turto saugojimo, o jų lėšos saugomos jų piniginės adresuose arba išmaniose sutartyse, suteikiant jiems visišką tokių lėšų kontrolę ir atmetant bet kokią galimybę pasisavinti. Naudojant kodo taisykles vartotojų lėšų saugumui užtikrinti, decentralizuotų mainų verslo modelis pašalina įsilaužėlių atakų ir neetiškų paslaugų teikėjų veiksmų riziką..

          Anonimiškumas

          Norint prekiauti DEX, reikalingas tik vienas viešasis raktas. Tuo pačiu metu kai kurie DEX kūrėjai teigia, kad jie nėra atsakingi už tai, kaip bendruomenė naudoja savo išleistą atviro kodo programinę įrangą, kuri padeda išvengti KYC ir AML problemų.

          Nėra prastovų

          Kadangi DEX yra paremta pagrindine viešąja grandine, kurioje naudojama paskirstytų mazgų apskaita, jos efektyvumui neturės įtakos nė vienas gedimo taškas, o tai reiškia eksponentiškai didesnį saugumą ir prastovų rizikos pašalinimą..

          Decentralizuotų mainų skausmo taškai

          Viešosios grandinės saugumo rizika

          Decentralizuotas mainų pagrindas yra pagrindinė viešoji grandinė, todėl ji yra pažeidžiama viešosios grandinės saugumo rizikai. Jei bus galima suklastoti informaciją apie viešąją grandinę, decentralizuoto mainų operacijų informacija taps nepatikima ir nebus užtikrintas vartotojo turto saugumas.

          Nepakankamas likvidumas

          Likvidumas yra svarbus visų mainų rodiklis. Didesnis likvidumas reiškia, kad biržoje lengviau atlikti sandorius. Daugelis decentralizuotų biržų kenčia nuo reikšmingo prekybos prasilenkimo, t. Y. Skirtumo tarp kainos, kai pateikiamas pavedimas, ir kainos, kur atliekamas paskutinis sandoris, dėl blogo likvidumo..

          Šiuo metu „EtherDelta“, „0x Project“ ir kiti rinkoje gerai žinomi decentralizuoti mainai yra sukurti remiantis viešaisiais tinklais, tokiais kaip „Ethereum“ ar „EOS“, o objektyvios sąlygos, pvz., Mažos vartotojų bazės ir nepakankamas operacijų gylis, tapo rimta problema, trukdančia jų plėtrai..

          „OKExChain“ ir „OKEx“ papildo vienas kitą

          Galima pastebėti, kad centralizuoti ir decentralizuoti mainai turi savų pliusų ir minusų – ir dabartinės jų tikslinės grupės skiriasi.

          Biržos iš esmės yra sandorių užbaigimo vietos. Didžioji dauguma vartotojų linkę rinktis centralizuotas biržas, nes dėl didesnio likvidumo, taip pat patogesnių indėlių ir grynųjų pinigų pasiūlo geresnę vartotojo patirtį. Be to, finansinis pagrindinių mainų tvirtumas ir jų nepaprastas darbas daugelio krizių atveju daro juos patikimesnius daugelio vartotojų akyse..

          Žinoma, vis dar yra keletas grupių, kurios labiau vertina lėšų saugumą ir anonimiškumą nei operacijų patogumą. Šioms grupėms decentralizuoti mainai akivaizdžiai yra geresnis pasirinkimas.

          „OKExChain“ buvo pristatytas specialiai siekiant patenkinti šių nišų grupių poreikius, nes „OKEx“ gali patenkinti daugumos vartotojų, vertinančių operacijų patogumą, poreikius. Remdamiesi skirtingomis techninėmis formomis, jie abu papildo vienas kitą ir kartu pasiekia platesnę vartotojų aprėptį ir geresnę vartotojo patirtį, naudodamiesi savo atitinkamais pranašumais.

          „OpenDEX“

          Kaip „OKExChain“ ekosistemos „DeFi“ projektas, „OpenDEX“ teikia „OKExChain“ vartotojams paslaugas, užtikrinančias saugią ir stabilią prekybą skaitmeniniu turtu. „OKExChain“ pagrindinis tinklas sudaro pagrindinę decentralizuoto mainų palaikymo struktūrą, o „OpenDEX“ padeda palengvinti DEX išleidimą. Kaip „Ethereum“ leidžia lengvai išleisti skaitmeninį turtą naudojant pažangių sutarčių technologiją, „OKExChain“ pateikė įvairias pagrindines funkcijas, reikalingas DEX valdyti, todėl visiems lengva sukurti DEX..

          Skirtingai nuo tradicinių DEX, „OpenDEX“ visiškai perduoda degtukų gamybos variklį ir užsakymų knygą grandinėms – tai padidina susijusios informacijos skaidrumą ir saugumą. Jo rungtynių sudarymo sistema, pagrįsta kolektyvinio siūlymo modeliu, padeda pagerinti sandorių sąžiningumą, nes susilpnina blokų sandorių reitingo įtaką galutiniam rungtynių sudarymo rezultatui. Palyginti su „Ethereum“ pagrįstais projektais, „OKExChain“ kolektyvinių varžytynių pagrindu sudaroma varžybų sudarymo sistema gali užbaigti atitikimo operacijas per trumpesnį laiką.

          Užsakymų knygos grandinėje modelis

          „OpenDEX“ priima grandinės užsakymų knygos modelį, kuris yra visiškai „blockchain“ pagrindu sukurta DEX architektūra, užtikrinanti, kad kiekvienas užsakymas ir būsenos pasikeitimas bus užregistruotas kaip operacija „blockchain“ tinkle. Visi neįvykdyti užsakymai bus įrašyti į „blockchain“ kolektyvinį užsakymų sąrašą ir tai, ar kiekvienas toks pavedimas įvykdytas, ar ne, priklauso nuo sandorio strategijos, dėl kurios pirkėjas ir pardavėjas susitarė kurdami sandorį. Suderinus pirkimo ir pardavimo pavedimų turtą, įvairių rūšių turto sandorius galima atlikti tiesiogiai prekiaujant per sąrašus.

          Pagal „OpenDEX“ techninį sprendimą visi indėliai, grąžinimai, užsakymų pateikimas ir atsiskaitymai atliekami išmaniosiomis sutartimis. Pagrindinis procesas yra toks:

          • Gamintojas pasirašo užsakymą asmeniniu raktu ir pateikia jį grandinei, kuriai esant gamintojas gali nustatyti limitą, kiek blokų gali įvykti užsakymas, kol jis bus automatiškai atšauktas..
          • Vėliau pirkėjas iš užsakymų knygos pasirenka užpildytiną užsakymą ir sugeneruoja atitinkamą operaciją, kurią reikia pasirašyti ir pateikti grandinės išmaniajai sutarčiai, kuri įvykdo sandorį, patikrinusi atitinkamą informaciją apie pavedimą, pvz., Prekybininko parašą ir įsakymo įsigaliojimo laikas.

          Skambučių sudarymo aukcione modelis

          „OpenDEX“ žaidimų sudarymo sistema priima skambučių aukciono modelį. Mes žinome, kad „blockchain“ sistemoje užsakymai nėra generuojami nuolat, bet diskretiškai, atsižvelgiant į blokų generavimo intervalus – taigi, skirtingai nei dauguma centralizuotų mainų, kurios užsakymų pasirinkimui naudoja nuolatinius kainų siūlymo algoritmus, DEX periodiškai vykdo užsakymų rungtynes ​​pagal blokų generavimo intervalai taikant kolektyvinį siūlymą.

          Taikant skambučių aukciono modelį kiekvieno bloko lygiui, garantuojama, kad skaitmeninio turto prekybos poroje bloke bus tik viena sandorio kaina, o visi pavedimai vykdomi pagal kainos ir laiko prioriteto principą – todėl labai susilpninti grupėje esančių sandorių eiliškumo poveikį galutiniam rungtynių sudarymo rezultatui ir toliau užtikrinti sandorių sąžiningumą.

          „OpenDEX“ pranašumai

          Lėšų saugumas

          Pagal globos režimą DEX galima apytiksliai suskirstyti į dvi kategorijas:

          1. Įkalinimo įstaigos DEX
          2. Savarankiškai kalintys DEX

          Laikinasis DEX turi pervesti lėšas į kitų kontroliuojamas sutartis. Siekdamas sumažinti netinkamo žaidimo riziką, laisvės atėmimo vietos antrojo lygio DEX naudoja tokias technologijas kaip daugialypis parašas ar slenksčio parašas, kad pasiektų decentralizuotą kelių šalių raktų valdymą..

          Savarankiškai kalinamas antrojo sluoksnio DEX pasižymi šiomis savybėmis:

          • Neleidžiama pervesti lėšų be aiškaus vartotojo parašo.
          • Vartotojui suteikiant prieigą prie visos informacijos (naudojantis piniginės dizaino patirtimi) pasirašant parašą.
          • Leisti išvažiuoti bet kuriuo metu.
          • Operacijos mechanizmo vientisumo išlaikymas, net jei piktnaudžiaujama kodo atnaujinimo taisyklėmis.

          Atsižvelgiant į pirmiau nurodytas charakteristikas, savarankiškai kalintys DEX gali užtikrinti, kad lėšas iš tikrųjų kontroliuoja vartotojai, o operatoriai neturi galimybių įšaldyti ar net naudoti vartotojams priklausančio turto. „OpenDEX“ priima laisvės atėmimo bausmės vykdymo modelį, kuris reiškia didesnį lėšų saugumą.

          Viešosios grandinės saugumas

          „OKExChain“ naudoja „Tendermint“ sutarimo algoritmą, kuris užtikrina, kad kiekvienas naujas blokas turi galutinį baigtinumą.

          "tikimybės baigtinumas" „Bitcoin“ blokų skaičiuojamas pagal grandinės ilgį, o tai reiškia, kad sandoriai su ilgesnėmis grandinėmis yra rečiau pažeidžiami. Tačiau šis algoritmas negali visiškai pašalinti klastojimo galimybės. "galutinis baigtinumas" reiškia sandorį, kuris laikomas įvykdytu iškart po to, kai jis yra įtrauktas į bloką ir įtrauktas į blokų grandinę, taip pat tai, kad pasiekus susitarimą, atitinkamas blokas nedelsiant užbaigiamas ir operacijos, kurių nebegalima pakeisti.

          Pasinaudodama minėtomis „Tendermint“ funkcijomis, „OpenDEX“ gali pasiekti didelių operacijų pralaidumą ir ypač greitus patvirtinimus, išvengdama piktybiško elgesio, pavyzdžiui, inicijuodama dvigubą išlaidų išleidimą, todėl užtikrindama lėšų saugumą, taip pat teikdama grandinės tarpuskaitos ir atsiskaitymo paslaugas.

          Neribotas prekybos porų skaičius

          Norėdami išspręsti tik riboto skaičiaus prekybos porų palaikymo problemą, „OpenDEX“ pristato DEX operatorius, kuriems leidžiama išduoti bet kurias žetonų ar žetonų operacijų poras tinkle..

          Palyginti su tradicinėmis decentralizuotomis biržomis, kurioms reikia sukurti visas prekybos poras, „OpenDEX“ yra atvira konvergentiška birža, kurioje žetonų prekybos poras valdo DEX operatoriai..

          Norint tapti DEX operatoriumi „OKExChain“ tinkle, reikia išleisti tam tikrą kiekį OKT. Konkretus procesas yra toks:

          • Pirmiausia turite sumokėti už OKT, reikalingus atpažinimo ženklui išduoti, ir paskelbti operacijų porą.
          • Po to galite pateikti paraiškos pasiūlymą ir suaktyvinti skaitmeninio turto operacijų porą.

          Atlikus šiuos veiksmus, naujai išleistu prieigos raktu galima laisvai prekiauti „OKExChain“ tinkle. DEX operatoriai gali išleisti bet kurią žetoną ir žetonų prekybos porą. Tačiau kadangi sistema neleidžia egzistuoti dviguboms prekybos poroms, DEX operatoriams dažnai reikia kreiptis greičiau nei kitiems norint gauti teisę valdyti populiarias prekybos poras.

          Likvidumo palaikymas

          Biržoms, vykdomoms pagal užsakymų knygas, reikia rinkos formuotojų, kad užtikrintų likvidumą vykdant laukiančias užsakymus. Kalbant apie sandorius, tradicinėse decentralizuotose biržose per didelis dėmesys skiriamas platformoms ir mažiau dėmesio skiriama veikiančiam subjektui, kuris teikia operacijų likvidumą. Atsižvelgiant į „Alibaba“ pavyzdį, būtent platforma teikia paslaugas pardavėjams, kurie iš tikrųjų teikia paslaugas vartotojams.

          Pristatydamas DEX operatoriaus vaidmenį ir pridėdamas daugiau skatinimo mechanizmų, „OKExChain“ siekia išspręsti nepakankamo likvidumo problemą, su kuria susiduria tradiciniai decentralizuoti mainai..

          Tvarkymo mokesčių atskaitymai ir atleidimas

          Vartotojai, prekiaudami DEX, turi mokėti mokesčius už dujas ir sandorių mokesčius. Dujų mokestis, kurį uždirba už apskaitą atsakingas tikrintojas, turi būti didesnis nei minimali leistina suma, o mazgas pirmenybę teiks pakavimo sandoriams su didesniais dujų mokesčiais. Operacijos mokestis tenka DEX operatoriui, kurio apmokestinimo koeficientas yra 1: 1 000 operacijos sumos.

          Žinoma, norint pritraukti daugiau vartotojų naudotis DEX ir skatinti ekosistemos plėtrą, reikia daugiau leidimų siūlyti atskaitymus ir tvarkymo mokesčių atleidimą, pvz., Už tam tikrų valiutų porų rungtynes ​​arba dujų mokesčius, kuriuos DEX operatoriai turi sumokėti. tam tikroms valiutų poroms – bus suteikta ateityje.

          Palyginti su centralizuotomis biržomis rinkoje, „OpenDEX“ perduoda lėšų kontrolę vartotojams, taip pašalindama fondo saugumo riziką, kurią sukelia centralizuoto valdymo trūkumai. Be to, „OpenDEX“ taip pat gali užtikrinti geresnį anonimiškumą, skaidrumą ir atsparumą cenzūrai, kartu išlaikant bendrą efektyvumą bet kuriame nesėkmės taške (remiantis viešąja grandine, kurioje naudojama paskirstytų mazgų apskaita) ir leidžiant vartotojams pateikti operacijų poras be apribojimų.

          Nors rinkoje yra ir kitų DEX, „OpenDEX“, pagrįstas ekosistemos „OKExChain“ kryžminio sujungimo galimybėmis, leidžia jos vartotojams naudoti bet kurias dvi galimas kriptovaliutas, kad įvykdytų tarpvalstybinius turto sandorius naudodamiesi atitinkamais kelių grandinių sprendimais. Jo „Tendermint“ sutarimo algoritmas leidžia naujiems blokams gauti galutinį užbaigtumą, tokiu būdu pasiekiant didelę operacijų pralaidumą ir ypač greitai patvirtinant. Pristatydama DEX operatorių vaidmenį ir atitinkamus skatinimo mechanizmus, „OpenDEX“ taip pat įveikia nepakankamo likvidumo problemą, su kuria susiduria tradiciniai decentralizuoti mainai. Ateityje vartotojams bus suteikta daugiau naudos suteikiant daugiau leidimų siūlyti atskaitymus ir tvarkymo mokesčių atleidimą.

          Galima pastebėti, kad „OpenDEX“, paremta „OKExChain“ ekosistema, įveikia keletą pagrindinių skausmo punktų, susijusių su centralizuotais mainais ir kitais rinkoje esančiais DEX..

          Išvada – „OKExChain“ santrauka

          „OKExChain“ yra atvirų šaltinių viešųjų tinklų rinkinys, kurį „OKEx“ sukūrė „blockchain“ programoms. Jis sukurtas siekiant sukurti saugią ir efektyvią „DeFi“ architektūrą, kuri gali būti naudojama kuriant decentralizuotą mainų rinkinį, kuriame vykdomos bendruomeninės operacijos ir skaidrios prekybos taisyklės, o vartotojai gali kontroliuoti savo turtą..

          Komanda naudojo „Cosmos SDK“ ir „Tendermint“, kad sukonstruotų „OKExChain“. „Inter-Blockchain Communication“ protokolas kartu su „Tendermint“ sutarimo algoritmu, turinčiu momentinį užbaigtumą, gali būti naudojamas vertės perdavimui tarp blokų grandinių realizuoti. Ateityje galėsime naudoti „Cosmos“, kad išspręstume klausimus, susijusius su daugiakrypte vertės cirkuliacija, pridedant paramą heterogeninei kryžminei grandinei..

          Kaip atvira decentralizuota mainų sistema, paremta „OKExChain“ ekosistema, „OpenDEX“ įveikia ne tik keletą pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria centralizuoti sandoriai, pvz., Informacijos nutekėjimo riziką, lėšų grobstymą, vagystes ir tinklo avarijas, taip pat ribotą prekybos porų skaičių. nepakankamo likvidumo problema, su kuria susiduria kiti esami DEX, įvedant DEX operatorius.

          Autorius: Zhang Xiuxiu

          Instruktoriai: Fan Haiyang, Xu Qian, Meng Xiangjian

          Nuorodos

          1. „OKExChain GitHub“
          2. „Tendermint“ įvadas ir praktinė analizė
          3. „OKEx“ tyrimų ataskaita: „Staking Economy“ – nauja kasybos ekosistema, pagrįsta PoS konsensusu (Kinų kalba)
          4. Kryžminių grandinių technologijos analizė ir idėjos (Kinų kalba)
          5. Išsami „Tendermint“ analizė ir kaip ji greitai integruosis į „Cosmos“ ekosistemą (Kinų kalba)

          Vykdykite „OKEx“

          Mike Owergreen Administrator
          Sorry! The Author has not filled his profile.
          follow me