Kas ir OKExChain?

{"@ konteksts": "https://schema.org","@type": "Raksts","mainEntityOfPage": {"@type": "Vietne","@id": "https://www.okex.com/academy/en/what-is-okchain"},"virsraksts": "Kas ir OKChain?","apraksts": "OKChain ir atklātā pirmkoda publisko ķēžu kopums, ko izstrādājusi blokķēdes lietojumprogrammām. Tā ir izveidota, lai izveidotu drošu un efektīvu decentralizētu finanšu arhitektūru, ko var izmantot, lai izveidotu decentralizētu biržu vai DEX, kurai ir kopienas darbības, pārredzami tirdzniecības noteikumi un kas ļauj lietotājiem kontrolēt savus aktīvus..","attēls": "https://www.okex.com/academy/wp-content/uploads/2020/08/11540510.png", "autors": {"@type": "Persona","nosaukums": "Zhang Xiuxiu"},"izdevējs": {"@type": "Organizācija","nosaukums": "OKEx","logo": {"@type": "ImageObject","URL": "https://static.bafang.com/cdn/assets/imgs/MjAxOTQ/5CAB3C0086E2F1135A3428116E435B8A.png"}},"datumsPublicēts": "2020-08-20"}

Padziļināts ieskats OKEx izveidotajā decentralizētajā blokķēdes protokolā

Satura rādītājs

 • OKExChain marķieris
  • Izdošanas mehānisms
  • OKT funkcijas
  • OKExChain darbības process un tā loma ekosistēmā
   • Bloku ģenerēšanas process
   • Balsošanas shēma
    • Balsošanas svars
    • Pilnvarotāji
    • Prasības OKExChain mezgliem
     • Drošības nauda
     • Aparatūras prasības
     • Programmatūras prasības
     • Noteikumi par mezglu apbalvošanu un sodīšanu
      • Atlīdzības un atlīdzības sadale
      • Soda noteikumi
      • Ķēdes pārvaldība
      • OKExChain un OpenDEX
       • Centralizēta un decentralizēta apmaiņa
        • Centralizētas apmaiņas
        • Decentralizēta apmaiņa
        • OKExChain un OKEx papildina viens otru
        • OpenDEX
         • Ķēdes pasūtījumu grāmatas modelis
         • Zvanu izsolē balstīts spēles veidošanas modelis
         • OpenDEX priekšrocības
         • Secinājums – OKExChain kopsavilkums
         • Contents

          Ievads

          OKExChain ir atvērtā koda publiskā blokķēdes tehnoloģija, kuru izstrādājusi OKEx, lai izveidotu uz blokķēdes balstītas tirdzniecības lietojumprogrammas. Tā ir izveidota, lai izveidotu drošu un efektīvu decentralizētu finanšu arhitektūru, ko var izmantot, lai izveidotu decentralizētu biržu vai DEX, kurai ir kopienas darbības, pārredzami tirdzniecības noteikumi un kas ļauj lietotājiem kontrolēt savus aktīvus..

          Mēs zinām, ka blokķēdes pasaulē starpķēžu tehnoloģija ir galvenā saikne mijiedarbības starp aktīviem un datiem realizēšanā un ir DeFi tehnoloģiskā bāze. Kā norāda nosaukums, pārrobežu ķēde nozīmē aktīvu nodošanas, informācijas apmaiņas un lietojumprogrammu sadarbības realizāciju starp dažādām blokķēdes platformām. Darbojoties līdzīgi tiltam, kas savieno dažādas publiskās ķēdes, starpķēžu tehnoloģija palīdz realizēt datu pārraidi starp dažādiem blokķēdes tīkliem, vienlaikus ievērojami samazinot pārraides izmaksas. Starp ķēžu moduļa izmantošana ir vienkārša un efektīva, lai sasniegtu vērtību, lietotāju un scenāriju lietojumprogrammu savstarpēju savienojumu starp blokķēdēm – tas ir pamats kopīgas kopējas ekosistēmas un pievienotās vērtības sistēmas veidošanai..

          Ņemot vērā iepriekš minēto, komanda izmantoja Cosmos SDK un Tendermint, lai izveidotu OKExChain. Cosmos ievieš starpbloku ķēdes sakaru jeb IBC protokolu, ko kopā ar Tendermint konsensa algoritmu, kas ietver tūlītēju galīgumu, var izmantot, lai realizētu vērtības pārraidi starp blokķēdēm. Nākotnē mēs varēsim izmantot Cosmos, lai atrisinātu jautājumus par daudzvirzienu vērtības apriti, pievienojot atbalstu neviendabīgai šķērsķēdei.

          Cosmos arhitektūra

          Cosmos ir tīkls, kas sastāv no daudzām neatkarīgām un paralēlām blokķēdēm, kuras savstarpēji savieno mezgli.

          Kosmosā visi vienprātības slāņi izmanto Tendermint, vienprātības motoru, kas atbalsta Bizantijas kļūdu toleranci un lepojas ar augstu efektivitāti, augstu veiktspēju, konsekvenci un citām īpašībām..

          Cosmos tīkls galvenokārt sastāv no divām daļām:

          • Rumbas
          • Zonas

          Katra zona un centrs ir neatkarīga blokķēde ar neatkarīgu valsts vienprātību. Zonas tiek izmantotas, lai atrisinātu īpašas lietojumprogrammu vajadzības, un centrmezgli ir īpaši izstrādāti, lai apstrādātu starpķēžu darījumus starp zonām – līdzīgi kā centrālā banka, kas veic norēķinus starp bankām. Starpķēžu vērtības pārnešana tiek panākta, realizējot savstarpēju saziņu un savstarpēju sadarbību starp dažādām zonām un to kopīgo centrmezglu, kas balstīts uz IBC protokolu savstarpējas ķēdes saziņai.

          Attēls, kas parāda Cosmos arhitektūru.Cosmos arhitektūras un organizācijas starp zonām un mezgliem ilustrācija

          Cosmos mērķis ir realizēt vienkāršotu blokķēdes attīstību un panākt savstarpēju savienojumu starp blokķēdēm. Pirmās atslēgas slēpjas Tendermint konsensa algoritmā, bet otrajai – tās ķēdes mehānisms..

          Tendermint

          Tendermint satur divas galvenās tehniskās sastāvdaļas:

          • Tendermint Core, kas ir blokķēdes vienprātības dzinējs.
          • ABCI, kas ir vispārējā API.

          Tendermint Core tiek izmantots, lai panāktu bizantiešu vienprātību un datu pārraidi starp mezgliem. Izmantojot vienprātības algoritmu, kas apvieno bizantiešu kļūdu toleranci un deleģētos pierādījumus par likmēm, tas var sasniegt galīgo bloku ģenerēšanas galīgumu – tas nozīmē, ka darījums ir ierakstīts blokā, pievienots bloku ķēdei un pēc tam to nevar mainīt vai mainīt. pārliecinieties, ka katrs mezgls reģistrē vienu un to pašu darījumu vienā secībā, un paver ceļu ārkārtīgi ātrai darījumu apstiprināšanai un lielai caurlaidspējai. Kopumā Tendermint Core galvenokārt tiek izmantots, lai izveidotu tīkla ķēdes un blokķēdes konsensa slāni tādā veidā, kas ļauj izstrādātājam personalizēt blokķēdi, neuztraucoties par vienprātības un tīkla pārraides realizāciju.

          ABCI ir blokķēdes API un protokols, kas atbalsta darījumu apstrādes ieviešanu jebkurā programmēšanas valodā. Izstrādātājiem vienīgais, kas viņiem jādara, veicot bloku ķēdes izstrādi, pamatojoties uz Cosmos sistēmu, ir rakstīt lietojumprogrammas, kas ir saderīgas ar ABCI saskarni.

          Lai vēl vairāk samazinātu blokķēdes izstrādes sarežģītību virs Tendermint Core un ABCI, Cosmos ir ieviesis Cosmos SDK – rīku, kura pamatā ir dažu izplatītu blokķēdes moduļu standartizācija. Cosmos SDK var uzskatīt par "ķēdes izgatavošanas rīks" no Cosmos, jo tas padara blokķēdes dizainu tīklā tikpat vienkāršu kā moduļu pievienošana – piemēram, pārvaldība, likšana un ķīla – kas kopā ar iedzimto savietojamību starp ar to izveidotajām blokķēdēm kalpo, lai ievērojami samazinātu blokķēdes projekta izstrādes sarežģītību..

          Pārrobežu ķēdes mehānisms

          Atkarībā no tā, vai saistītās blokķēdes ir balstītas uz dažādām tehnoloģiju platformām, šķērsķēdes mehānisms var būt vai nu viendabīgs, vai arī neviendabīgs. Pirmais attiecas uz mijiedarbību starp blokķēdēm ar vienādu pamatā esošo struktūru šifrēšanas algoritma, adreses, konta algoritma noteikumu uc ziņā. Viens piemērs ir Ethereum balstītu žetonu tirdzniecība. Lai gan daudzos projektos mēs esam redzējuši samērā nobriedušus viendabīgas šķērsķēdes pielietojumus, tas joprojām ir bezspēcīgs tādu problēmu risināšanā, kas novērš mijiedarbību starp galvenajiem aktīviem – tādiem kā Bitcoin (BTC), Ether (ETH) un Tether (USDT) – ar vislielāko vienprātība.

          Homogēna šķērsķēde, kas realizē vērtības fiksēšanu un vērtības apmaiņu starp blokķēdēm ar dažādām ķēdes struktūrām, sniedz atbildi uz daudzvirzienu vērtības aprites problēmu. Cosmos, kas izmanto vairāku ķēžu un daudzslāņu uz relēm balstītu arhitektūru, atbalstīs aktīvu mijiedarbību starp ķēdēm.

          Lai atbalstītu ķēžu mijiedarbību starp paralēlām ķēdēm, Cosmos ievieš Inter-Blockchain Communication protokolu un Tendermint konsensa algoritmu – ar tūlītēju galīgo galīgumu – lai realizētu vērtību un datu pārraidi starp vairākām neviendabīgām ķēdēm. Visas paralēlās ķēdes ir savienotas ar centrmezglu caur IBC, un centrmezgls darbojas kā releja ķēde, lai palīdzētu pārbaudīt un pārsūtīt starpķēžu darījumus.

          Centrmezgls palīdz katrai zonai sinhroni ierakstīt otras zonas statusu – un šīs funkcijas mērķis ir citu zonu bloku galvenes. Kad 1. zona nosūta pārrobežu ķēdes ziņojumu 2. zonai, visa tās informācija tiek iesaiņota datu paketē, kas tiek glabāta tās bloka galvenē. Centrmezgls gaida, kamēr 1. zona sasniegs vienprātību par bloku, kurā ir informācija, un pēc tam 1. zonas bloka galvenē saglabāto informāciju pārsūta uz jaunu bloku. Pēc tam, kad centrmezgls būs pabeidzis vienprātību par bloku, 2. zona saņems centra pārraidīto verifikācijas ziņojumu, kas ietver 1. zonas bloka galveni. Pēc tam 2. zonai jāpārbauda, ​​vai pierādījumi attiecībā uz 1. zonu ir patiesi. Ja tā ir taisnība, 2. zona sāks veikt saistītās darbības un sūtīt centrmezglam atsauksmes par saistīto bloku.

          IBC balstīta starpķēžu ziņojumapmaiņa. Attēlu avots: OKEx Investment AnalysisIBC balstīta starpķēžu ziņojumapmaiņa. Attēlu avots: OKEx Investment Analysis

          Izmantosim 10 OKT pārsūtīšanu no OKExChain uz Cosmos kā piemēru, lai ilustrētu starpķēžu mijiedarbību, kuras pamatā ir IBC:

          1. 1. Lai veiktu ķēdes transakcijas starp OKExChain un Cosmos, ķēdēm abos galos ir jāpalaiž viena otras vieglie blokķēdes mezglu pakalpojumi.
          1. a. Tādā veidā reālā laikā var saņemt otras puses bloku galvenes informāciju, kas ir ērti, lai pēc tam veiktu vienkāršu maksājumu pārbaudei līdzīgu apstiprinājumu, kurā SPV mezgli pārbauda darījuma esamību, pieprasot Merķes ceļa pierādījumu. un darba pierādīšanas pārbaude blokķēdē.
         • 2. OKExChain ķēde inicializē IBC protokolu un iesaldē saistītos aktīvus – šajā piemērā 10 OKT -, pēc tam ģenerē atbilstošo pierādījumu un nosūta to Cosmos Hub blokķēdei..
         • 3. Pēc attiecīgā ziņojuma saņemšanas Cosmos Hub ķēde apstiprina, ka OKExChain patiešām ir iesaldējis attiecīgos aktīvus, pirms ekvivalentas vērtības ģenerēšanas pārbauda OKExChain ķēdes bloka galvenes informāciju – atkal 10 OKT, mūsu piemērā.
         • 4. 10 OKT tiek pārsūtīti no OKExChain uz Cosmos.
         • OKExChain marķieris

          OKT ir vietējais marķieris, kas tiek izsniegts OKExChain galvenajā tīklā. Visi OKExChain ģenēzes blokā esošie marķieri tiek piešķirti OKB turētājiem proporcionāli viņu OKB turējumiem. OKT ir ekosistēmas OKExChain vērtības nesējs, un tās vērtība nosaka DEX, DeFi un citu OKExChain lietojumprogrammu attīstības perspektīvas.

          Izdošanas mehānisms

          OKT pieņem ģenēzes bloka + ikgadējās papildu emisijas izdošanas mehānismu, no kuriem pirmais ģenerē kopumā 10 miljonus žetonu, bet otrais ir iestatīts proporcijā 1: 100, un visi ik ​​gadu izdotie papildu žetoni tiks sadalīti vienādi starp visiem blokiem atbilstoši atbilstošajām proporcijām.

          OKT funkcijas

          Sistēmas resursu izmantošana

          Programmai, kas darbojas OKExChain tīklā, OKExChain ir jāpiešķir noteikti tīkla resursi – piemēram, aprēķins, krātuve, joslas platums utt. – atbilstoši operatīvajām vajadzībām.

          Tādējādi OKExChain pieņem Ethereum uzlādes modeli atbilstoši resursu lietojumam – tas ir, par attiecīgā darījuma izpildi ir jāmaksā atbilstoša darījuma maksa. Īpašā cenu noteikšanas metode ir šāda: darījuma izpildes izmaksas = "griesti" (Gāze x Gāzes cena), kur gāzes cena ir atlīdzība, kuru operators ir gatavs maksāt par katru gāzi, kuras cena ir OKT.

          Ķīla

          Lai izvairītos no ļaunprātīgas uzvedības, ir jāķīlas noteikts daudzums OKT, pirms piesakāties mezglam, lai tas kļūtu par validatoru / starpniekserveri, iesniegtu ķēdes pārvaldības priekšlikumu vai izpildītu gaidošu pasūtījumu..

          Maksa par apstrādi

          Lietotāji, kuriem ir noteikts daudzums OKT, OKExChain tīklā var izdot jaunus marķierus, kurus var brīvi tirgot OpenDEX, tiklīdz attiecīgā priekšlikuma lietojumprogramma un aktivizēšana ir pabeigta, izmantojot digitālo aktīvu tirdzniecības pārus. Katrai no attiecīgajām darbībām – marķieru emisija un aktivizēšana, digitālo aktīvu tirdzniecības pāru papildu emisija un iznīcināšana – būtu jāmaksā attiecīga apstrādes maksa, kas jāmaksā.

          OKEx ieguldījumu analīzeApstrādes maksas dati, kas savākti no testa tīkla, kas var atšķirties no datiem galvenajā tīklā. Attēlu avots: OKEx Investment Analysis

          Spēļu veidošanas drošība

          Katram blokam ir ierobežota jauda, ​​un, tā kā gaidāmo pasūtījumu apjoms OpenDEX turpina pieaugt, darījumu skaits, kas blokam jāapstrādā vienā ciklā, var pārsniegt bloka nestspēju, kā rezultātā sistēma nespējot atšķirt nevēlamā marķiera pārus no tiem, kuriem ir vērtības. Šajā gadījumā kā OpenDEX izvēlas blokā apstrādātos darījumus?

          Lai atrisinātu šo problēmu, tiek ieviests spēļu norēķinu nodrošinājums, kas nozīmē, ka operators var iemaksāt jebkuru OKT summu vai 0 OKT kā nodrošinājumu katram tirdzniecības pārim, kuru tas darbojas. Spēļu veidošanas sistēmā prioritāte būs tirdzniecības pāriem ar augstākiem vērtspapīriem vai, ja vērtspapīri ir vienādi, atlasiet darījumus saskaņā ar iesniegšanas hronoloģisko secību.

          Iepriekš minētais risinājums, kura pamatā ir dinamiskas solīšanas izsoles, var paplašināt OKT lietošanas scenārijus, vienlaikus izsakot arī DEX operatoru spēku. Pieņemsim, ka katra bloka spēles iespējas ir ierobežotas līdz 100 darījumiem, bet noteiktā bloka ģenerēšanas ciklā tiek ģenerēti 200 darījumi – no kuriem 100 pieder darījumu pārim A un pārējie 100 darījumu pārim B – 100 no šiem darījumiem nevar cikla laikā ir jāievieto šajā blokā apstrādei. Šādā gadījumā, ja A nodrošinājums ir lielāks nekā B nodrošinājums, spēļu noteikšanas sistēmā priekšroka tiks dota 100 darījumiem tirdzniecības pārī A un, ja abiem tirdzniecības pāriem nodrošinātie vērtspapīri ir vienādas summas, spēļu saraksta sistēma piešķirs prioritāti pirmajiem 100 darījumiem, kas sakārtoti pēc to iesniegšanas hronoloģiskā secībā.

          Balsošana

          Žetonu īpašniekiem balsošana ir vissvarīgākais veids, kā piedalīties validatoru vēlēšanās un ķēdes pārvaldībā. Īpašnieki iegūst balsstiesības, ieķīlājot savus žetonus, ar 1 OKT, kas atbilst vienai balsij, kuru var izmantot vēlēšanās ar līdz 30 mezgliem.

          Bloka ražošanas procesā validētājus ievēl, aprēķinot viņu balsošanas svaru – ko nosaka turētāju balss vai viņu pilnvaras.

          Ķēdes pārvaldībā lēmumus par priekšlikumiem balsošanā pieņem arī validētāji.

          OKExChain darbības process un tā loma ekosistēmā

          Bloku ģenerēšanas process

          OKExChain pieņem Tendermint (BFT-DPOS) vienprātības algoritmu, un bloka izveidei ir sešas pamata darbības:

          1. Kļūsti par pilnu mezglu.
          2. Reģistrējieties kā kandidāta mezgls.
          3. Balsojiet par validatora ievēlēšanu.
          4. Atlasiet bloka ģenerēšanas mezglu.
          5. Sniedziet priekšlikumu.
          6. Pēc Tendermint vienprātības panākšanas ģenerējiet jaunu bloku.

          OKChain bloka izveides processOKExChain bloka izveides process. Attēlu avots: OKEx Investment Analysis

          Pirms kļūšanas par bloku ražotāju, marķiera turētājam vispirms jākļūst par pilnu mezglu izplatītajā blokķēdes tīklā, palaižot mezglu klientu. Lai piedalītos validatora vēlēšanās, pilns mezgls ir jāreģistrējas kā kandidāts pēc tam, kad šim mērķim ir ieķīlāts noteikts žetonu skaits. Mezgli, kas ierindoti vēlēšanu 21 vietā, kļūst par validatoriem nākamajā ciklā. Pēc vēlēšanām sistēma aprēķinās atbilstošos balsošanas svarus, pamatojoties uz 21 mezgla iegūtajām balsīm, un no tiem izvēlēsies bloku ģenerēšanas mezglus, palaižot nejaušu algoritmu ar šādiem svariem. Pēc tam šie izvēlētie mezgli ražos blokus saskaņā ar Tendermint konsensa protokolu.

          Bloku ģenerēšanai, pamatojoties uz Tendermint vienprātības mehānismu, nepieciešami divi balsošanas posmi:

          1. Priekšbalsošana
          2. iepriekš apņemties

          Izvēlētais bloka ražotājs uzraudzīs un apkopos visus darījumus visā tīklā, pēc tam noteiktā laika posmā saliks jaunu bloku (t.i., priekšlikuma bloku) un pārraidīs to visā tīklā.

          Pēc piedāvājuma bloka apraides saņemšanas visi validatori nolasīs visus blokā esošos darījumus un tos pārbaudīs. Ja problēmu nav, visiem balsotājiem tiks pārraidīts priekšbalsošanas ziņojums. Otrais posms (iepriekšējas saistības) sāksies, ja balsojumi, ar kuriem apstiprina priekšlikumu, veido vairāk nekā divas trešdaļas no visām saņemtajām balsīm. Ja pirms saistību pieņemšanas balsojumi, kas apstiprina priekšlikuma bloku, veido vairāk nekā divas trešdaļas no visām saņemtajām balsīm, priekšlikuma bloks tiks ierakstīts vietējā bloku ķēdē un jaunais bloks tiks izveidots ar galīgo galīgumu.

          Tendermint vienprātības processTendermint vienprātības process. Attēlu avots: OKEx Investment Analysis

          Pēc jauna bloka ģenerēšanas sistēma iekļūs nākamajā bloka ģenerēšanas kārtā.

          Ja pašreizējais piedāvājuma bloks paliek bezsaistē, slikta savienojuma un citu iemeslu dēļ, bloka ražotājs var neiesniegt bloku – tādā gadījumā protokols izvēlēsies nākamo validatoru, kas kļūs par bloka ražotāju, un tajā pašā laikā ierosinās jaunu bloku augstumu un atsākt balsošanas procesu.

          Turklāt Tendermint ievieš bloķēšanas mehānismu – tas nozīmē, ka, tiklīdz validators iepriekš izdara bloku, tas ir "aizslēgts" šim blokam, un tai ir arī iepriekš jābalso par šo bloku. Tikai tad, ja bloks nav veiksmīgi iesniegts iepriekšējā priekšpiedāvājuma un priekšbalsojuma kārtā, atbilstošo validatoru var atslēgt no tā un piedalīties nākamajā iepriekšējās saistību kārtā par jaunu bloku. Pieņemot, ka mazāk nekā viena trešdaļa validatoru ir bizantiešu mezgli, Tendermint garantē, ka validatori nekad atkārtoti neiesniegs blokus vienā augstumā, kas var izraisīt konfliktus.

          Balsošanas shēma

          Žetonu īpašniekiem balsošana ir vissvarīgākais veids, kā piedalīties validatoru vēlēšanās un ķēdes pārvaldībā.

          Validētāja vēlēšanas tiek noteiktas ar žetonu īpašnieku vai starpniekserveru mezglu balsīm, un katrs vēlētājs var nobalsot līdz 30 mezgliem. Visi mezgli, kas saņem balsi, tiek sakārtoti pēc balsojuma svara no augstākā līdz zemākajam, un 21 labāko mezglu sistēma izvēlēsies, lai kļūtu par validatoriem. Atlikušie mezgli kļūs par gaidīšanas (kandidāta) mezgliem. Validatora vēlēšanas ir periodisks notikums, tas nozīmē, ka jaunas vēlēšanas notiks jauna cikla sākumā.

          Ja marķieru turētāji vai starpniekserveri nepiedalījās balsojumā par ķēdes pārvaldību, viņu izvēlētie validatori var tieši mantot savas balsstiesības un balsot par attiecīgajiem priekšlikumiem, taču marķieru turētājiem vai starpniekserveriem joprojām ir tiesības mainīt balsis.

          Balsošanas svars

          Balsošanas svara koeficientu aprēķina, dalot starpību no sākuma laika līdz balsošanas laikam ar kopējo sekunžu skaitu 364 dienās, kas palielināsies, palielinoties minētajai starpībai.

          Balsošanas svars ir ķīlas summa, kas reizināta ar X koeficientu 2 un "X" ir vienāds ar svara koeficientu.

          Mēs varam redzēt, ka balsošanas svara koeficients palielinās, palielinoties depozīta vērtspapīram, kā arī samazinoties starpībai no sākuma līdz balsošanas laikam. Zināmā mērā lietotāji ar šo aprēķina metodi mudina nodrošināt lielākus noguldījumus un turpināt piedalīties balsošanā.

          Svara koeficients un formula Svara koeficients un formula. Attēlu avots: OKExChain GitHub

          • Formulā, "Svars" ir balsojuma svara koeficients, kas mainās laika gaitā (t.i., jo lielāka ir atšķirība no sākuma laika līdz balsošanas laikam, jo ​​lielāka ir svara koeficients).
          • now_timestamp ir pašreizējā balsojuma laika zīmogs.
          • start_timestamp ir sākuma laikspiedols, kas ir 946684800 (2000. gada 1. janvārī plkst. 00:00 pēc UTC)..
          • seconds_per_day ir sekunžu skaits dienā – t.i., 60 * 60 * 24.
          • weeks_per_year ir nedēļu skaits gadā – t.i., 52.
          • "Akcijas" ir aprēķinātais balsu svars.
          • delegated_Tokens ir ieķīlātā OKT summa.

          Pilnvarotāji

          Par validētāja vēlēšanām izlemj OKT turētāju balsošana, kuri var balsot tieši vai ar pilnvaroto. Lai reģistrētos kā balsošanas starpnieks, lietotājiem ir jāiemaksā noteikts skaits OKT savā ķīlas kontā. Ja pilnvarnieks izvēlas izstāties no bloķētās balsošanas, viņš nevar atsaukt ieķīlāto pilnvaru, kamēr nav beidzies 14 dienu bloķēšanas periods.

          Runājot par fonda drošību, tā kā lietotājam nav nepieciešams nodot nevienu atslēgu un starpniekservera konts iegūst tikai balsstiesības attiecībā uz marķieri, visa deleģēšana ir ķēdes process, kas neietekmē faktiskās īpašumtiesības uz marķieris – kas joprojām paliek lietotāja personiskajā adresē. Tomēr, kad lietotāji mainīs pilnvarai solīto skaitu, attiecīgi tiks atjaunināti arī visi viņu balsošanas svari.

          Ņemot vērā faktu, ka validētāja atlīdzība un sodi ietekmēs arī visus pilnvarniekus, kuri par to balsoja, pilnvarotajiem jāizmanto pārlūkprogrammas OKLink vai citos OKExChain blokos, lai uzzinātu par validatoriem un pirms balsošanas veiktu detalizētas izmeklēšanas un pārbaudes. Pēc balsošanas pilnvarotajam arī nepārtraukti jānovēro validētāja darbība, lai pārliecinātos, ka tā darbojas pareizi – piemēram, nodrošinot darbspēju, nevis divkāršu parakstīšanu vai kompromisu un piedalīšanos pārvaldībā. Ja ir kāda brīdinājuma zīme, pilnvarnieks var ātri atsaistīt balsošanu vai nekavējoties mainīt balsojumu uz citu validatoru.

          Prasības OKExChain mezgliem

          Lai uzturētu tīkla drošību, OKExChain paļaujas uz validatoru komplektu, no kuriem katrs ir pilns mezgls, kas piedalās vienprātībā, balsojot ar apraidi. Lai kļūtu par validatoru, mezglam jāatbilst noteiktām sistēmas piedāvātajām prasībām, ieskaitot drošības depozītu žetonos, kā arī jāatbilst aparatūras un programmatūras konfigurācijas prasībām.

          Tālāk ir norādīts apstiprinātāju pienākumi:

          • Validētājiem jāizvairās no dubultparakstiem. Kad testa tīklā ir atrasts dubultparaksts, nekavējoties tiks izpildīts automātisks sods.
          • Validatoriem jāspēj nepārtraukti palaist pareizo programmatūras versiju. Pretendentiem jānodrošina, lai viņu serveri vienmēr būtu tiešsaistē un netiktu apdraudēta viņu privātā atslēga.
          • Lai palielinātu drošību, pārbaudītājiem ir aktīvi jāatjaunina mezglu versijas.
          • Validatoriem ir jāuzrauga aparatūras prasības, kad sistēma tiek atjaunināta, un jāatjaunina aparatūra, lai tā atbilstu prasībām.
          • Validētājiem ir jāaizsargā pret DDoS uzbrukumiem, kad tie notiek.
          • Validētājiem aktīvi jāpiedalās pārvaldībā. Pretendentiem ir jābalso par katru priekšlikumu.

          Drošības nauda

          Lai kļūtu par validatoru, mezglam jābūt savienotam ar OKExChain tīklu un tam ir jābūt 10 000 OKT drošības depozītam.

          Aparatūras prasības

          OKExChain minimālās sistēmas prasības ir:

          • Datora vai klēpjdatora aparatūra, kurā darbojas jaunākās MacOS, Windows vai Linux versijas.
          • 500 GB brīvas vietas diskā, kas pieejams ar minimālo lasīšanas / rakstīšanas ātrumu 100 MB / s.
          • Četri CPU kodoli un 8 gigabaitu atmiņa (RAM).
          • Platjoslas interneta savienojums ar augšupielādes / lejupielādes ātrumu vismaz 1 megabaits sekundē.

          Kā redzat, projekta sākumā mezglu konfigurācijas prasības labākajā gadījumā šķiet vidējas, taču laika gaitā aparatūras prasības tiks paaugstinātas, palielinoties tīkla lietojumam. Salīdzinot ar citiem blokķēdēm, piemēram, Ethereum vai Bitcoin, OKExChain tīklam ir daudz lielāka caurlaidspēja, un tāpēc tam ir nepieciešams lielāks joslas platums, lai uzturētu vienmērīgu komunikāciju starp dažādiem mezgliem. Turklāt, tā kā bloka datu lielums palielināsies un bloka ģenerēšanas mezglam jābūt pietiekamam cietā diska ietilpībai, lai glabātu pilnīgus bloka datus, vajadzības gadījumā ir nepieciešams arī paplašināt mezgla cietā diska ietilpību..

          Pašlaik pieejamie serveri galvenokārt tiek iedalīti divos veidos:

          1. Pašbūvēts serveris: serveris, kuru pats iegādājas, samontē un savieno ar attiecīgo tīklu. Šāda veida serveri rada samērā augstas sākotnējās izmaksas, ieskaitot aparatūras izmaksas, vietnes izmaksas un ekspluatācijas izmaksas, kā arī augstas ietekmes prasības (diennakts barošanas avots un tīkla savienojums). Pašbūvēta servera priekšrocība ir tā, ka tas ļauj tieši pielāgot noteiktus pakalpojumu atbalstus.
          2. Mākoņa serveris: gatavs mākoņa serveris, kas caur to palaiž saistītos pakalpojumus pēc attiecīgās dinamisko parametru konfigurācijas pabeigšanas. Mākoņu serveru priekšrocības ietver elastību un zemas izmaksas. Šobrīd iepriekšminēto priekšrocību dēļ lielākā daļa esošo mezglu izmanto mākoņu serverus – piemēram, Amazon AWS, Google mākoņpakalpojumus, Alibaba Cloud utt. Viss, kas jums jādara pēc mākoņa pakalpojuma iegādes, ir jākonfigurē saskaņā ar oficiālo apmācību. Protams, šī mezglu konfigurācijas metode decentralizācijas kopienā jau sen tiek kritizēta, jo tas nozīmē decentralizēto tīklu mezglu pakalpojumu kontroles nodošanu centralizētajiem IT gigantiem, kas nodrošina šos pakalpojumus.

          Validatora servera datu centram jābūt aprīkotam ar liekiem barošanas avotiem, savienojamības un krātuves dublēšanas iespējām. Paredzams, ka validatoriem ir arī mazi serveri ar liekiem cietajiem diskiem un kļūmjpārleces funkcijām, izņemot vairākas liekās tīkla kastes optisko šķiedru savienojumam, ugunsmūra darbībām un komutācijai. Attiecīgo aparatūru var ievietot datu centra apakšā.

          Programmatūras prasības

          Vislabāk, ja OKExChain mezgliem ir pilnīgi uzraudzības, brīdināšanas un pārvaldības risinājumi pret uzbrukumiem un pārtraukumiem, lai tie varētu saglabāt savu datu centru drošību un izolāciju un tādējādi izvairīties no nejaušas atsaistīšanās vai notikumiem, kas izraisa sistēmas sodus..

          Noteikumi par mezglu apbalvošanu un sodīšanu

          Atlīdzības un atlīdzības sadale

          Ekonomiskās stimulēšanas mehānisms, kas paredzēts grāmatvedības mezgliem, ir neaizstājama un svarīga jebkura blokķēdes projekta sastāvdaļa. Atlīdzība par BTC grāmatvedības mezgliem (kalnračiem) ietver atlīdzības par bloku ģenerēšanu un darījumu maksu. Tā kā OKExChain ģenēzes bloka ģenerētie OKT tiek izplatīti OKB investoriem proporcijā 1: 1, no kurienes rodas atlīdzība kalnračiem?

          Šādas atlīdzības galvenokārt nāk no diviem avotiem:

          1. Pirmais avots ir 1% sistēmas gada papildu emisija (kas proporcionāli tiks sadalīta katram blokam), no kuras 25% tiks uzskatīti par atlīdzību par ražošanu un sadalīti starp 21 validatoru atbilstoši viņu balsošanas svaram..
          2. Atlikušie 75% tiks sadalīti visiem kandidātu mezgliem atbilstoši balsošanas attiecībai. Šī metode palīdz izvairīties no paaudzes mezglu bezdarbības, jo viņi joprojām nevar iegūt balsošanas atlīdzību, darbojoties kā kandidātu mezgli pēc tam, kad nav izdevies iegūt bloka ģenerēšanas atlīdzības.

          Vēl viens avots ir apstrādes maksa, kas tiek piešķirta tikai 21 validatoram, ņemot vērā viņu balsošanas svaru. Ir divu veidu apstrādes maksas – proti, maksa par sistēmu un uzņēmējdarbības maksa. Pirmais ir maksa par gāzi, un otrais ietver maksu par apstrādi, kas radusies, operatoriem izsniedzot žetonu un valūtu pārus, aktivizējot digitālo aktīvu darījumu pārus un papildus emitējot.

          OKEX - mezglu ieņēmumu avoti un izplatīšanas proporcijasMezglu ieņēmumu avoti un izplatības koeficienti. Attēlu avots: OKEx Investment Analysis

          Soda noteikumi

          Mezgla nodrošināto marķieru drošību var uzskatīt arī par drošības depozītu verifikācijas darbībām. Mezgls var zaudēt kvalifikāciju bloku ražošanai, ja tas ir neaktīvs vai bloku izgatavošanas laikā veicis nepareizu vai ļaunprātīgu darbību uzbrukumu dēļ – vai nu reklāmas, vai netīšas – uzbrukumu dēļ.

          Īpašie soda noteikumi ir šādi:

          1. Nepiedalīšanās bloka verifikācijas parakstā izraisīs aizliegumu 10 minūtes – tas ir, mezgls nevar piedalīties bloka ģenerēšanā nākamajās 10 minūtēs.
          2. Divkārša parakstīšana – tas ir, divu dažādu ķēžu bloku parakstīšana vienā augstumā – rezultātā mezgls tiks neatgriezeniski diskvalificēts bloku ražošanai.

          Ķēdes pārvaldība

          Papildus jaunu bloku izveidei validatoriem jāpiedalās arī ķēdes pārvaldībā.

          Ja jaunu bloku izveidei ir jānodrošina blokķēdes nepārtrauktība, ķēdes pārvaldība nosaka visas sistēmas parametru iestatījumus – kas savukārt nosaka visa tīkla attīstības virzienu..

          OKExChain ķēdes pārvaldība galvenokārt ietver četrus aspektus:

          • Prāta vētra par noteiktu tēmu.
          • Sistēmas parametru maiņa.
          • Tirdzniecības pāru dzēšana DEX.
          • Atbalsts tīkla jauninājumiem.

          Lai novērstu bezjēdzīgus un ļaunprātīgus priekšlikumus, katram pārvaldības priekšlikumam jāpievieno drošības nauda vismaz 100 OKT apmērā, un depozīta summa nosaka priekšlikuma svaru. Katram priekšlikumam, kas atbilst iepriekšminētajām prasībām, tiks noteikts divu nedēļu balsošanas periods. Balsošanas perioda beigās priekšlikums tiek pieņemts, ja apstiprinošas balsis, izņemot atturēšanos, veido 50% no visām balsīm un negatīvās balsis, izņemot atturēšanās, ir mazāk nekā 33,33% no kopējām balsīm.

          Priekšlikuma darbplūsmas modelis ķēdes pārvaldībai OKExChain

          OKExChain un OpenDEX

          OpenDEX ir atvērta, decentralizēta apmaiņa, kuras pamatā ir ekosistēma OKExChain.

          Pirms OpenDEX ieviešanas mums ir jāsaprot centralizētās un decentralizētās apmaiņas raksturojums, kā arī to attiecīgās priekšrocības un trūkumi.

          Centralizēta un decentralizēta apmaiņa

          Centralizētas apmaiņas

          Tirdzniecība ir vissvarīgākā jebkuras biržas funkcija, un centralizētās biržas priekšrocība ir tā, ka tai ir laba likviditāte un ir ļoti ērti noguldīt un izņemt legālā valūtā, taču tas prasa ievietot žetonus tās glabāšanā, kas ir acīmredzams trūkums. jo tas rada milzīgu risku. Blokķēdes pasaulē ir vecs teiciens: "Nav jūsu atslēgas. Ne jūsu monētas."

          Sāpju punkti centralizētai apmaiņai

          Informācijas noplūdes risks

          Centralizēta apmaiņa prasa lietotājiem sniegt detalizētu personisko informāciju, kas ir garlaicīgs process. Turklāt šo informāciju un serveros saglabātos lietotāju darījumu datus kontrolē centralizēta apmaiņa. Lietotāji šobrīd nevar zināt, kā un kad šī informācija un dati tiek izmantoti.

          Pašreizējās identitātes sistēmās ir daudz problēmu. Lietotāju identitātes dati tiek izkaisīti dažādu pakalpojumu sniedzēju serveros. Ja nav vienotas pārvaldības, lietotājiem ir jānorāda lietotājvārds un parole katru reizi, kad viņi izmanto vietņu pakalpojumu, un ir spiesti dažādās vietnēs izmantot dažādus lietotājvārdus un paroles, jo to neizpildīšana var radīt nopietnus drošības riskus..

          Līdzekļu piesavināšanās risks

          Tā kā lietotāju marķieri tiek glabāti centralizētas apmaiņas serveros un lietotāji tos pārvalda, nav iespējams izslēgt iespēju, ka šāda apmaiņa piesavinās lietotāju aktīvus vai traucē lietotāju informāciju.

          Zādzības risks

          Visiem DEX ir jāsaskaras ar drošības riskiem, un vairāk naudas nozīmē lielāku hakeru motivāciju uzbrukt – kas rada vairāk uzbrukuma shēmu. Ja tiks uzlauzts centralizētas apmaiņas seifs, tiks pazaudēti visi makā esošie žetoni.

          Pēdējo 10 gadu laikā ir notikuši vairāk nekā 30 gadījumi, kad centralizētajās biržās tiek nozagti līdzekļi, piemēram, Coincheck un tagad vairs nedarbojas Mt. Gox. Līdz šim šajā jomā nav bijuši būtiski uzlabojumi, jo katru dienu neskaitāmi hakeri joprojām smagi strādā, lai atrastu ievainojamības centralizētajās sistēmās.

          Tīkla avārijas risks

          Tīkla avārijas attiecas uz situācijām, kurās pakalpojumus nevar izmantot dažādu iemeslu dēļ, piemēram, servera avārijas, deaktivizēšanas, izslēgšanas uc pakalpojumu sniedzējiem.

          Pirms publicēšanas ir jāpārskata darījumu pāri

          Visi darījumu pāri jāpārskata, pirms tos publicē centralizētā biržā. Lai tirgotu dažādus marķierus, lietotājiem bieži jāreģistrējas vairākās biržās. Rezultātā identitātes dati tiek izkaisīti starp dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, un vietņu pakalpojumu izmantošanai ir nepieciešami atkārtoti pieteikumi. Izņemot BTC un ETH, katram marķierim parasti ir tikai viens vai divi tirdzniecības pāri ar aktīviem ar augstu tirgus vērtību. Tāpēc, pat ja viena un tā pati apmaiņa atbalsta divus darījumam nepieciešamos marķierus, mēs, tirgojot divus digitālos aktīvus ar zemāku tirgus vērtību, mēs, iespējams, nespēsim atrast tieši darījumam atbilstošu valūtu pāri. Tā rezultātā darījumu process kļūs daudz sarežģītāks.

          Decentralizēta apmaiņa

          Lietotāju līdzekļi, kas tiek izmantoti tirdzniecībai decentralizētās biržās, tiek glabāti viņu maka adresēs vai viedajos līgumos, dodot viņiem pilnīgu kontroli pār šādiem līdzekļiem. Kad tiek uzsākts darījums, birža izpilda viedo līgumu, lai pabeigtu darījumu, un ķēdē tiek veikta atbilstoša aktīvu nodošana.

          Darījumu ieraksti tiek glabāti ķēdē, padarot tos atvērtus un caurspīdīgus. Tomēr pamatā esošās publiskās ķēdes mērogojamības ierobežojumu un aktīvu darījumu atribūtu dēļ daudzi cilvēki joprojām dod priekšroku lielākai centralizēto biržu likviditātei, nevis vēlmei kontrolēt privātās atslēgas.

          Decentralizētas apmaiņas priekšrocības

          Zemāks drošības risks

          Decentralizētās biržās tiek pieņemts vienkāršāks modelis, kas galvenokārt ietver darījumu veikšanu. Decentralizēta apmaiņa nenodrošina lietotāju aktīvu glabāšanu, un viņu līdzekļi tiek glabāti viņu maka adresēs vai viedajos līgumos, nodrošinot viņiem pilnīgu kontroli pār šādiem līdzekļiem un izslēdzot jebkādu iespēju piesavināties. Izmantojot kodu noteikumus, lai nodrošinātu lietotāju līdzekļu drošību, decentralizētas apmaiņas uzņēmējdarbības modelis novērš hakeru uzbrukumu un pakalpojumu sniedzēju neētisku darbību risku.

          Anonimitāte

          Lai tirgotos ar DEX, ir nepieciešama tikai viena publiskā atslēga. Tajā pašā laikā daži DEX veidotāji apgalvo, ka viņi nav atbildīgi par to, kā kopiena izmanto viņu izlaisto atvērtā pirmkoda programmatūru, kas palīdz izvairīties no KYC un AML problēmām.

          Nav dīkstāves

          Tā kā DEX ir veidota uz pamatā esošās publiskās ķēdes, kurā tiek izmantota sadalīto mezglu uzskaite, tās kopējo efektivitāti neietekmēs neviens kļūmes punkts – tas nozīmē eksponenciāli augstāku drošību un dīkstāves riska novēršanu..

          Sāpju punkti decentralizētai apmaiņai

          Publiskās ķēdes drošības riski

          Decentralizētā apmaiņa ir veidota uz pamatā esošās publiskās ķēdes, kas padara to neaizsargātu pret publiskās ķēdes drošības riskiem. Ja informāciju par publisko ķēdi var sabojāt, decentralizētās apmaiņas darījumu informācija kļūs neuzticama, un lietotāju aktīviem netiks nodrošināta drošība.

          Nepietiekama likviditāte

          Likviditāte ir svarīgs rādītājs visām biržām. Augstāka likviditāte nozīmē, ka biržā ir vieglāk veikt darījumus. Daudzas decentralizētas biržas cieš no ievērojamas tirdzniecības pasliktināšanās – t.i., starpības starp cenu, kurā tiek veikts rīkojums, un cenu, kurā tiek veikts pēdējais darījums, ko izraisa slikta likviditāte.

          Pašlaik EtherDelta, 0x Project un citas tirgū labi zināmas decentralizētas biržas ir veidotas uz tādām publiskām ķēdēm kā Ethereum vai EOS, un objektīvi apstākļi, piemēram, maza lietotāju bāze un nepietiekams darījumu dziļums, ir kļuvuši par nopietniem jautājumiem, kas kavē to attīstību.

          OKExChain un OKEx papildina viens otru

          Var redzēt, ka centralizētai un decentralizētai apmaiņai ir savi plusi un mīnusi – un pašreizējās abu mērķa grupas ir atšķirīgas.

          Biržas būtībā ir darījumu pabeigšanas vietas. Lielākā daļa lietotāju parasti izvēlas centralizētas biržas, jo tās piedāvā labāku lietotāja pieredzi, pateicoties lielākai likviditātei, kā arī ērtākām noguldījumiem un izņemšanām. Turklāt mainstream apmaiņas finansiālais stiprums un izcilais sniegums vairākās krīzēs padara tos uzticamākus daudzu lietotāju acīs..

          Protams, joprojām ir dažas grupas, kas vairāk vērtē līdzekļu drošību un anonimitāti nekā ērtības darījumos. Šīm grupām nepārprotami labāka izvēle ir decentralizēta apmaiņa.

          OKExChain tika ieviests īpaši, lai apmierinātu šo nišas grupu vajadzības, jo OKEx var apmierināt vairuma lietotāju vajadzības, kuri novērtē darījumu ērtības. Balstoties uz dažādām tehniskajām formām, abi papildina viens otru un kopīgi sasniedz plašāku lietotāju pārklājumu un labāku lietotāja pieredzi, izmantojot savas attiecīgās priekšrocības.

          OpenDEX

          Kā OKExChain ekosistēmas DeFi projekts OpenDEX nodrošina OKExChain lietotājiem pakalpojumus, kas nodrošina drošu un stabilu digitālo aktīvu tirdzniecību. OKExChain mainnet veido decentralizētās apmaiņas pamatā esošo atbalsta struktūru, un OpenDEX kalpo, lai atvieglotu DEX izlaišanu. Tāpat kā Ethereum atvieglo digitālo aktīvu izsniegšanu, izmantojot viedo līgumu tehnoloģiju, arī OKExChain ir nodrošinājis dažādas pamata funkcijas, kas nepieciešamas DEX darbībai, padarot ikvienu viegli izveidojamu DEX..

          Atšķirībā no tradicionālajiem DEX, OpenDEX pilnībā pārnes ķēdēm sērkociņu izgatavošanas dzinēju un pasūtījumu grāmatu, kas uzlabo saistītās informācijas pārredzamību un drošību. Tās spēles izveides sistēma, kuras pamatā ir kolektīvās izsoles modelis, palīdz uzlabot darījumu taisnīgumu, vājinot darījumu klasifikācijas blokā ietekmi uz galīgo spēles rezultātu. Salīdzinājumā ar projektiem, kuru pamatā ir Ethereum, OKExChain kolektīvo cenu noteikšanas spēļu veidošanas sistēma var pabeigt saskaņošanas darbības īsākā laika periodā.

          Ķēdes pasūtījumu grāmatas modelis

          OpenDEX pieņem ķēdes pasūtījumu grāmatas modeli, kas ir pilnīgi uz blockchain balstīta DEX arhitektūra, kas nodrošina, ka katrs pasūtījums un statusa maiņa tiks reģistrēta kā darījums bloku ķēdes tīklā. Visi neizpildītie pasūtījumi tiks ierakstīti kolektīvajā ķēdes pasūtījumu sarakstā, un tas, vai katrs šāds pasūtījums tiek izpildīts vai nē, ir atkarīgs no darījuma stratēģijas, par kuru pircējs un pārdevējs ir vienojušies pēc darījuma izveidošanas. Salīdzinot aktīvus pirkšanas un pārdošanas rīkojumos, dažāda veida aktīvu darījumus var pabeigt, veicot tiešu tirdzniecību, izmantojot sarakstus.

          Saskaņā ar OpenDEX tehnisko risinājumu visas iemaksas, izņemšana, pasūtījumu izvietošana un norēķini tiek pabeigti ar viedajiem līgumiem. Pamata process ir šāds:

          • Izgatavotājs paraksta pasūtījumu ar privāto atslēgu un iesniedz to ķēdei, pēc kuras izgatavotājs var noteikt ierobežojumu, cik bloku var iet cauri pasūtījumam, līdz tas tiek automātiski atcelts.
          • Pēc tam pircējs izvēlas aizpildāmo rīkojumu no pasūtījumu grāmatas un ģenerē atbilstošu darījumu, kas jāparaksta un pēc tam jāiesniedz ķēdes viedajā līgumā, kurš pēc tam veic darījumu pēc tam, kad ir pārbaudījis attiecīgo rīkojuma informāciju, piemēram, tirgotāja parakstu un pasūtījuma spēkā stāšanās laiks.

          Zvanu izsolē balstīts spēles veidošanas modelis

          OpenDEX sērkociņu izgatavošanas sistēma pieņem zvanu izsoles modeli. Mēs zinām, ka bloku ķēdes sistēmā pasūtījumi netiek ģenerēti nepārtraukti, bet diskrēti, atbilstoši bloku ģenerēšanas intervāliem – tātad, atšķirībā no vairuma centralizēto biržu, kas pasūtījumu izvēlei izmanto nepārtrauktus solīšanas algoritmus, DEX periodiski veic pasūtījumu saskaņošanu atbilstoši bloku ģenerēšanas intervāli, izmantojot kolektīvo solīšanu.

          Piemērojot zvanu izsoles modeli katra bloka līmenim, tiek garantēts, ka digitālo aktīvu tirdzniecības pārim blokā būs tikai viena darījuma cena, un visi rīkojumi tiek izpildīti saskaņā ar cenu un laika prioritātes principu – tāpēc ļoti vājināt bloka darījumu rangu ietekmi uz galīgo spēļu rezultātu un vēl vairāk nodrošināt darījumu godīgumu.

          OpenDEX priekšrocības

          Līdzekļu drošība

          Saskaņā ar aizbildnības režīmu DEX var aptuveni iedalīt divās kategorijās:

          1. Brīvības atņemšanas DEX
          2. Pašbrīvības brīvības atņemšanas DEX

          DEX ar brīvības atņemšanu ir jāpārskaita līdzekļi līgumiem, kurus kontrolē citi. Lai samazinātu nediena spēles risku, brīvības atņemšanas otrā slāņa DEX izmanto tādas tehnoloģijas kā daudzparaksts vai sliekšņa paraksts, lai panāktu decentralizētu atslēgu pārvaldību, ko veic vairākas puses.

          Pašapkalpošanās otrā slāņa DEX ir šādas īpašības:

          • Nav atļauts veikt naudas pārskaitījumus bez noteikta lietotāja paraksta.
          • Piešķirot lietotājam piekļuvi visai informācijai (izmantojot seifa lietotāja pieredzes dizainu), parakstot parakstu.
          • Atļaut izejas jebkurā laikā.
          • Darbības mehānisma integritātes saglabāšana, pat ja tiek ļaunprātīgi izmantoti koda jaunināšanas noteikumi.

          Ņemot vērā iepriekš minētās pazīmes, pašnodarbinātie DEX var nodrošināt, ka līdzekļus faktiski kontrolē lietotāji, un operatoriem nav iespēju iesaldēt vai pat izmantot lietotājiem piederošos aktīvus. OpenDEX pieņem pašbrīvības brīvības atņemšanas darbības modeli, kas nodrošina lielāku līdzekļu drošību.

          Publiskās ķēdes drošība

          OKExChain izmanto Tendermint konsensa algoritmu, kas nodrošina katra jaunā bloka galīgo galīgumu.

          The "varbūtības galīgums" no Bitcoin blokiem tiek aprēķināts pēc ķēdes garuma, tas nozīmē, ka darījumi ar garākām ķēdēm ir mazāk ticams, ka tos varētu mainīt. Tomēr ar šo algoritmu nevar pilnībā novērst manipulācijas iespēju. The "galīgais galīgums" attiecas uz darījumu, kas tiek uzskatīts par pabeigtu tūlīt pēc iekļaušanas blokā un pievienošanas blokķēdei, kā arī uz to, ka, tiklīdz ir panākta vienošanās, attiecīgais bloks tiek nekavējoties pabeigts un darījumi, kurus vairs nevar atcelt.

          Izmantojot minētās Tendermint funkcijas, OpenDEX var sasniegt lielu darījumu caurlaidi un ārkārtīgi ātrus apstiprinājumus, vienlaikus izvairoties no ļaunprātīgas rīcības – piemēram, dubultu tēriņu ierosināšanas -, tādējādi nodrošinot līdzekļu drošību, kā arī nodrošinot starp ķēdēm klīringa un norēķinu pakalpojumus..

          Neierobežots tirdzniecības pāru skaits

          Lai atrisinātu jautājumu par ierobežota skaita tirdzniecības pāru atbalstīšanu, OpenDEX ievieš DEX operatorus, kuriem ir atļauts tīklā izdot visus marķierus vai marķieru-transakciju pārus..

          Salīdzinot ar tradicionālajām decentralizētajām biržām, kurām jāizveido visi tirdzniecības pāri, OpenDEX ir atvērta konverģenta birža, kurā marķieru tirdzniecības pārus vada DEX operatori..

          Lai kļūtu par DEX operatoru OKExChain tīklā, ir jāiztērē noteikts daudzums OKT. Īpašais process ir šāds:

          • Vispirms jums jāmaksā marķiera izsniegšanai nepieciešamie OKT un jāpublicē darījumu pāris.
          • Pēc tam jūs varat iesniegt pieteikuma priekšlikumu un aktivizēt digitālo aktīvu darījumu pāri.

          Pēc šo darbību veikšanas jaunizdoto marķieri var brīvi tirgot OKExChain tīklā. DEX operatori var izsniegt jebkuru marķiera un žetonu tirdzniecības pāri. Tomēr, tā kā sistēma neļauj pastāvēt tirdzniecības pāriem, DEX operatoriem bieži jāpiesakās ātrāk nekā citiem, lai iegūtu tiesības darboties populāros tirdzniecības pāros..

          Likviditātes atbalsts

          Biržām, kas darbojas pēc pasūtījumu grāmatām, tirgus veidotājiem ir jānodrošina likviditāte, veicot operācijas, kuras gaida pasūtījumus. Runājot par darījumiem, tradicionālās decentralizētās biržas pārāk lielu uzsvaru liek uz platformām un mazāk uzmanības pievērš operatīvajai vienībai, kas nodrošina likviditāti darījumiem. Ņemot par piemēru Alibaba, tā ir platforma, kas sniedz pakalpojumus pārdevējiem, kas faktiski sniedz pakalpojumus lietotājiem.

          Ieviešot DEX operatora lomu un pievienojot vairāk stimulēšanas mehānismu, OKExChain mērķis ir atrisināt nepietiekamas likviditātes problēmu, ar kuru saskaras tradicionālās decentralizētās apmaiņas..

          Pārkraušanas maksas atskaitījumi un atbrīvojumi

          Lietotājiem, veicot tirdzniecību ar DEX, jāmaksā gāzes un darījumu nodevas. Gāzes nodevai, kuru nopelna par grāmatvedību atbildīgais validators, jābūt lielākai par minimālo atļauto summu, un mezgls priekšroku dos iesaiņošanas darījumiem ar augstākām gāzes maksām. Darījuma maksa tiek piešķirta DEX operatoram, kura uzlādes koeficients ir 1: 1 000 no darījuma summas.

          Protams, lai piesaistītu vairāk lietotāju DEX lietošanai un veicinātu ekosistēmas attīstību, vairāk atļauju piedāvāt atskaitījumus un atbrīvojumus no apstrādes maksām, piemēram, maksa par spēļu veikšanu noteiktiem valūtu pāriem vai gāzes nodevas, kas jāmaksā DEX operatoriem. noteiktiem valūtu pāriem – tiks piešķirti nākotnē.

          Salīdzinot ar centralizētajām biržām tirgū, OpenDEX nodod līdzekļu kontroli lietotājiem, tādējādi novēršot fonda drošības riskus, ko rada centralizētās pārvaldības trūkumi. Turklāt OpenDEX var arī nodrošināt labāku anonimitāti, pārredzamību un izturību pret cenzūru, vienlaikus saglabājot vispārēju efektivitāti jebkurā atsevišķā kļūmes punktā (balstoties uz publisko ķēdi, kas izmanto sadalīto mezglu uzskaiti) un ļauj lietotājiem iesniegt darījumu pārus bez ierobežojumiem.

          Lai gan tirgū ir arī citi DEX, OpenDEX – kas balstīts uz OKExChain ekosistēmas pārrobežu ķēdes iespēju – ļauj tās lietotājiem izmantot jebkuras divas pieejamās kriptonauda, ​​lai veiktu starpķēdes aktīvu darījumus, izmantojot atbilstošus ķēdes risinājumus. Tā Tendermint konsensa algoritms ļauj jauniem blokiem iegūt galīgo galīgumu, tādējādi panākot lielu darījumu caurlaidspēju un ārkārtīgi ātru apstiprinājumu. Ieviešot DEX operatoru lomu un atbilstošus stimulēšanas mehānismus, OpenDEX pārvar arī nepietiekamas likviditātes problēmu, ar kuru saskaras tradicionālās decentralizētās apmaiņas. Nākotnē tas sniegs lietotājiem vairāk priekšrocību, piešķirot vairāk atļauju piedāvāt atskaitījumus un atbrīvojumus no apstrādes maksām.

          Var redzēt, ka OpenDEX, pamatojoties uz OKExChain ekosistēmu, pārvar vairākus galvenos sāpju punktus centralizētai biržai un citiem tirgū esošajiem DEX.

          Secinājums – OKExChain kopsavilkums

          OKExChain ir atklātā pirmkoda publisko ķēžu kopums, ko OKEx izstrādājusi blokķēdes lietojumprogrammām. Tas ir paredzēts, lai izveidotu drošu un efektīvu DeFi arhitektūru, ko var izmantot, lai izveidotu decentralizētu biržu, kurā ir kopienas darbības un pārredzami tirdzniecības noteikumi, un kas ļauj lietotājiem kontrolēt savus aktīvus.

          Komanda izmantoja Cosmos SDK un Tendermint, lai izveidotu OKExChain. Inter-Blockchain Communication protokolu kopā ar Tendermint konsensa algoritmu ar tūlītēju galīgumu var izmantot, lai realizētu vērtības pārraidi starp blokķēdēm. Nākotnē mēs varēsim izmantot Cosmos, lai atrisinātu jautājumus par daudzvirzienu vērtības apriti, pievienojot atbalstu neviendabīgai šķērsķēdei.

          Kā atvērta decentralizēta apmaiņa, kuras pamatā ir OKExChain ekosistēma, OpenDEX pārvar ne tikai vairākus galvenos sāpju punktus, ar kuriem saskaras centralizēti darījumi, piemēram, informācijas noplūdes, līdzekļu piesavināšanās, zādzības un tīkla avārijas riskus, kā arī ierobežoto tirdzniecības pāru skaitu, bet arī nepietiekamas likviditātes problēma, ar kuru saskaras citi esošie DEX, ieviešot DEX operatorus.

          Autors: Zhang Xiuxiu

          Instruktori: Fan Haiyang, Xu Qian, Meng Xiangjian

          Atsauces

          1. OKExChain GitHub
          2. Tendermintas ievads un praktiskā analīze
          3. OKEx pētījumu ziņojums: Staking Economy – jauna kalnrūpniecības ekosistēma, kuras pamatā ir PoS konsenss (Ķīniešu valoda)
          4. Starpķēžu tehnoloģijas analīze un idejas (Ķīniešu valoda)
          5. Padziļināta Tendermint analīze un tā ātra integrācija Cosmos ekosistēmā (Ķīniešu valoda)

          Izpildiet OKEx

          Mike Owergreen Administrator
          Sorry! The Author has not filled his profile.
          follow me