Decentralizuotų mainų vadovas: populiarių DEX palyginimas

Šiame decentralizuotų mainų vadove paaiškinama, kas yra decentralizuoti mainai, ir pateikiamas šiandien populiarių kriptovaliutų rinkoje esančių DEX palyginimas..

Šiuo metu didžioji dauguma kriptovaliutų biržų vis dar yra labai centralizuotos. Užsakymai, indėliai, išėmimai ir operacijos yra vykdomi centralizuotoje arba uždaroje sistemoje. Didelės biržos, tokios kaip „Binance“ ar „Okex“, išsaugo / nukreipia visus užsakymus į savo serverius – taigi jos yra žinomos kaip centralizuotos biržos. Tačiau daugelis kriptovaliutų analitikų mano, kad DEX (decentralizuoti mainai) bus pagrindinė kriptovaliutų mainų forma, kai jų technologijos ir galimybės prilygs jų centralizuotiems partneriams. Juk kriptovaliutų patrauklumas yra „decentralizacijos“ pažadas. Todėl kriptovaliutų ateičiai svarbu turėti gerą DEX ir gerą likvidumą.

Kas yra decentralizuota birža (DEX)?

Decentralizuota birža yra atviro kodo prekybos platforma, veikianti blokų grandinėje, kur nė vienas subjektas nekontroliuoja duomenų srauto. Tai yra tiesioginė priešingybė centralizuotoms kriptovaliutų biržoms, tokioms kaip „Coinbase“, „Kraken“ ar „Binance“, kurias kontroliuoja įmonės ir valdo centralizuoti serveriai. DEX nesitiki jokiu subjektu, kuris turi klientų lėšas. Visos prekybos operacijos tariamai vyksta tiesiogiai tarp „Peer-to-Peer“ (P2P) tinklo vartotojų per automatizuotą „nepasitikinčią“ sistemą. DEX pašalina šias rizikas, kylančias centralizuotose biržose:

 • Serverio prastova
 • Didelė rinkos manipuliavimo galimybė
 • Klientų lėšų praradimas
 • Įsilaužimas
 • Mainų bankrotas

Daugelis kriptovaliutų erdvėje susidūrė su aukščiau išvardytomis problemomis, kai susiduria su centralizuotais mainais. DEX yra sukurta siekiant palengvinti šias problemas ir, tikiuosi, pateikti perspektyvią alternatyvą centralizuotiems mainams. Čia yra skirtumai trumpai:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

Dažniausiai DEX paprastai remiasi viena „blockchain“ platforma. Pvz., Galite prekiauti ERC-20 žetonais (žetonais, pastatytais ant Ethereum blokų grandinės) su Ether (ETH) DEX, kurie yra pastatyti ant Ethereum blockchain, tačiau negalėsite jais prekiauti su NEP-5 žetonais NEO blokų grandinėje). Yra šios problemos sprendimų, t. Y. Sukuriant tarpinius ženklus (skaitmeninį turtą, kuris atspindi konkrečią kriptovaliutą skirtingose ​​„blockchain“ platformose) arba sukūrus decentralizuotą kelių parašų depozitinę sistemą. Yra ir kitų kuriamų kryžminių sprendimų.

(Žiūrėti daugiau: Kriptovaliutos rizikos analizė: esamos monetos ir ICO)

DEX privalumai

Yra keletas DEX privalumų:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

Nepasitikėjimas: Didžiausias DEX pranašumas prieš centralizuotą mainą yra jo „nepasitikintis“ pobūdis. Centralizuotoje sistemoje pasitikėjimas reikalingas visiškai veikiančiai sistemai. Su centralizuota sistema siejama daugybė pavojų, kurie gali pakenkti visai sistemai. Kalbant apie DEX, jums nereikia „pasitikėti“ DEX valdančia įmone ar platformos vartotojais, nes visi sandoriai atliekami skaidrioje ir automatizuotoje sistemoje.

Maži mokesčiai: Prekybos mokesčiai DEX yra žymiai mažesni, palyginti su centralizuotomis biržomis; kai kurie DEX yra net nemokami. Vieninteliai mokesčiai, kuriuos vartotojai moka, yra operacijų siuntimo per blokų grandinę kaina (pvz., „Ethereum Blockchain“ mokesčiai už dujas). Tačiau reikia pažymėti, kad yra atvejų, kai tinklas yra perpildytas, o mokesčiai laikinai didinami.

Saugus: Kitas didelis DEX pranašumas yra tai, kad mazgai (kompiuteriai, prijungti prie „blockchain“ tinklo) yra paskirstyti visame pasaulyje, taip sumažinant serverio prastovos riziką ir įsilaužimo galimybę. Tačiau, žinoma, norint pasiekti veiksmingą decentralizacijos lygį, DEX pirmiausia turi būti populiarus; kuo daugiau mazgų yra, tuo labiau decentralizuotas ir naudingas bus tinklas.

Privatumas: DEX teikia privatumo funkcijas, kurias vis rečiau galima rasti centralizuotoje mainų sistemoje. Skirtingai nuo centralizuotų mainų, kuriems reikalingos sudėtingos KYC procedūros, prekiaujant DEX nereikalaujama pateikti savo asmens duomenų ar informacijos. Privatumas ir anonimiškumas nereiškia, kad esate nusikaltėlis; tai tiesiog reiškia, kad jūs išperkate savo prigimtines teises, kad galėtumėte visiškai kontroliuoti savo privatumą.

Vyriausybei atsparus: Nė viena vyriausybė negali uždaryti ar taikyti jokių nuostatų DEX, nes jie nėra juridiniai asmenys, veikiantys konkrečioje jurisdikcijoje. DEX yra atvirojo kodo kodai, veikiantys decentralizuotame tinkle, todėl bet kuriai vyriausybei labai sunku tai bandyti ir kontroliuoti.

(Taip pat skaitykite: „Rypto“ pradedančiųjų vadovas: 5 dalykai, kuriuos turėtų žinoti naujokai, kuriuos turi šifruoti naujokai)

DEX trūkumai

Kad ir kaip nuostabiai skambėtų DEX, mes taip pat turime žinoti kai kurias problemas ir iššūkius, kuriuos reikia išspręsti, kad DEX galiausiai galėtų pakeisti centralizuotus mainus.

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

Prasta vartotojo patirtis: Didžiausia DEX problema yra tai, kad dauguma jų nėra pakankamai patogios naudoti. Daugumai naujų prekybininkų kriptovaliuta yra sunku ir sudėtinga naudoti DEX, o jie nori naudoti centralizuotas biržas, kuriose daug lengviau valdyti. DEX sunku gauti platesnį įsisavinimą, kai dauguma jų nėra itin draugiški naujiems prekybininkams. Be to, yra dar svarbesnių dalykų, kuriuos reikia suprasti prieš prekiaujant DEX, pvz., Valdyti savo asmeninę kriptovaliutos piniginę, kurią paprastas žmogus jau gali suvokti.

Lėtas: Kitas svarbus DEX trūkumas yra tai, kad operacijos gali būti apdorojamos palyginti lėčiau nei centralizuotos biržos. Didelės centralizuotos biržos, tokios kaip „Binance“, gali atlikti sandorius daug greičiau, nes jos naudoja centralizuotus serverius. DEX reikalauja, kad tūkstančiai skirtingų kompiuterių sinchronizuotųsi tarpusavyje, ir dėl to jie atsiduria nepalankioje padėtyje greičio atžvilgiu, nes centralizuoti serveriai gali greičiau apdoroti ir vykdyti užsakymus. Buvo plačiai žinoma, kad blokų grandinės yra daug neefektyvesnės apdorojant operacijas dėl mastelio problemų.

Likvidumo trūkumas: Likvidumas yra didžiulė problema DEX. Aukštas likvidumo laipsnis yra gyvybiškai svarbus, kad bet kokia birža ar rinka veiktų efektyviai ir efektyviai. Deja, DEX pritraukia daug mažesnį likvidumą, palyginti su centralizuotomis biržomis, nes daugeliui yra sudėtinga prekiauti DEX. Didelis likvidumas atsirastų tik labiau naudojant platformą.

Nėra maržos prekybos priemonės: Prekyba maržomis tapo populiaresnė prekybininkams spekuliuoti ir apsidrausti savo investicijomis. Šiuo metu šią galimybę siūlo tik centralizuotos biržos, tokios kaip „Bitfinex“, „Kraken“, „Poloniex“ ir kt.

(Taip pat žiūrėkite: Sukčių monetų identifikavimo vadovas)

7 pagrindinių DEX analizė

Pažvelkime į 7 populiarius decentralizuotus mainus ir palyginkime jų atributus pagal daugybę funkcijų:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

1. IDEX

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

IDEX yra „Ethereum“ pagrindu veikianti decentralizuota birža, skirta prekiauti eteriais (ETH) ir ERC-20 žetonais. IDEX yra populiarus naujai prekiaujamų ICO žetonų DEX, kuriais bus prekiaujama dar nepasiekus centralizuotos biržos. IDEX yra palyginti greitas ir laikomas patogesniu vartotojui, palyginti su kitais DEX. Kaip ir „Etheredelta“, IDEX naudojasi pažangiomis sutartimis, kad vartotojai galėtų tvarkyti savo asmeninius raktus prekiaudami saugiame P2P tinkle..

Unikali IDEX ypatybė yra ta, kad vartotojai pasirašys savo operacijas naudodami raktus, o IDEX transliuos operaciją į „Ethereum“ blokų grandinę (IDEX taip pat bus „Ethereum“ mazgas). Tai užtikrina centralizuoto mainų efektyvumą nepakenkiant saugumui ir vartotojų kontrolei.

Kompiuterines pinigines („Nano Ledger“) ir programinės įrangos pinigines („Metamask“, MEW) galima lengvai integruoti į „IDEX“. Tiesą sakant, IDEX galite sukurti savo piniginę, pagrįstą ETH. IDEX turi savo vietinius žetonus, vadinamus AURA, kurie veikia pagal „Proof-of-Stake“ modelį, leidžiantį suinteresuotiesiems asmenims uždirbti dalį mokesčių, kuriuos sugeneruoja IDEX ir būsimi „Aurora“ produktai. „Aurora“ yra įmonė, kurianti IDEX.

Čia pateikiama IDEX atributų suvestinė:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

(Skaityti daugiau: „Bitcoin“ ir „Alt Coins Returns“: „Bitcoin“ pelno palyginimas & „Altcoins Investing“)

2. ForkDelta

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

„EtherDelta“ kadaise buvo populiariausia decentralizuota birža, tačiau prarado savo populiarumą, kai buvo parduota naujiems savininkams, kurie pateikė abejotiną politiką ir sprendimus. „ForkDelta“ tada gimė iš „EtherDelta“ šakutės. Nors jos prekybos apimtis yra ribota, ji vis tiek išlieka viena iš DEC, skirtų prekybai ERC-20. Nors IDEX naudoja hibridinio decentralizavimo modelį, kuriam reikalingi jo mazgai transliuoti operacijas, „Forkdelta“ yra visiškai decentralizuota, nes visos operacijos vyksta per blokų grandinę. Projektams nereikia gauti administratorių patvirtinimo, kad rankiniu būdu patvirtintų žetonų sąrašo pateikimą. Visais ERC-20 žetonais galima prekiauti automatiškai, jei yra pirkėjų ir pardavėjų.

„ForkDelta“ vartotojo sąsaja gali būti sudėtinga ir bauginanti paprastus vartotojus. Kalbant apie piniginės integravimą, „Metamask“ ir „MEW“ yra lengviausia integruoti piniginę į „ForkDelta“. Kalbant apie integraciją su kitomis piniginėmis, tokiomis kaip aparatinės piniginės, ji, deja, nėra tokia patogi vartotojui kaip kiti DEX.

Štai „ForkDelta“ atributų santrauka:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

3. Bangos DEX

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

„Waves DEX“ yra „Waves“ ekosistemos pratęsimas, turintis savo „blockchain“ ir gimtąją monetą „WAVES“. Jis laikomas „greičiausiu DEX“, nes jis pastatytas ant „Waves“ platformos, kuri gali apdoroti daugiau nei 440 operacijų per sekundę (TPS). Šios galimybės nyksta panašiai kaip „Ethereum blockchain“ (7 TPS) ir netgi „Bitcoin“ blockchain (15 TPS). „Waves DEX“ naudoja hibridinę decentralizuotą struktūrą, nes ji naudojasi centralizuota užsakymų derinimo paslauga.

Unikali „Waves DEX“ savybė yra ta, kad ji palaiko prekybą monetomis už savo blokų grandinės ribų (pvz., BTC & ETH), skirtingai nuo ankstesnių DEX, palaikančių tik monetas, sukurtas jų pačių gimtojoje blokų grandinėje. Dar viena unikali savybė yra ta, kad „Waves Dex“ operacijos, kaip ir „Waves blockchain“, yra daug greitesnės nei kitų viešųjų „blockchain“ ar DEX. Jei to nepakanka, galite prekiauti tinkle sukurtu kriptovaliutų turtu, kad reprezentuotumėte kitą kriptovaliutą (BTC, ETH, LTC, Zcash, Dash, BCH ir Monero) ar net „fiat“.

„Waves DEX“ taip pat turi mobilią programą ir įmontuotas pinigines (kadangi DEX yra pastatytas ant savo gimtosios „blockchain“), kad vartotojams būtų patogiau. „Waves DEX“ yra vienas iš tų DEX, kurie pasižymi dideliu funkcionalumu ir funkcijomis, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Štai „Waves DEX“ atributų santrauka:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

(Taip pat žiūrėkite: Kriptų pradedančiųjų vadovas: 5 dalykai, kuriuos turėtų žinoti kripto naujokai)

4. „OpenLedger“

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

„OpenLedger“ yra decentralizuota prekybos platforma, sukurta remiantis „Bitshares“ grafeno technologija, galinčia pasiekti teorinį greitį iki 100 000 TPS. Tai leidžia „OpenLedger“ DEX mastelį pritaikyti daugiau operacijų. „OpenLedger“ platformoje taip pat yra keletas vietinių „stablecoins“ pavadinimų, vadinamų „bitUSD“ ir „bitCNY“.

Unikali „OpenLedger“ savybė yra ta, kad DEX leidžia prekiauti tiek kriptovaliuta, tiek „fiat“ fondais. „Open Ledger“ DEX turi integruotą piniginę, kuri palengvina naudotojų patogumą.

Kalbant apie piniginės integravimą su išorinėmis piniginėmis, „OpenLedger“ yra žemas rezultatas, nes vartotojai negali sinchronizuoti savo programinės įrangos piniginių (pvz., „Metamask“) su „OpenLedger“. Vartotojai turi susikurti paskyrą per „OpenLedger“ ir pasirinkti vieną iš dviejų variantų: pagal šiukšliadėžės failą arba pagal įprastą paskyros pavadinimą / slaptažodį. Tačiau procesas yra greitas, nereikia KYC procedūrų.

Štai „Open Ledger“ atributų santrauka:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

5. „CryptoBridge“

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

„CryptoBridge“ yra decentralizuotas mainų tinklas, taip pat sukurtas „Bitshares“ tinkle ir pasitelkiantis „Graphene“ technologiją, leidžiantis pasiekti didelių operacijų našumą ir mastelį. Skirtingai nuo „OpenLedger“, kuris veikia pagal hibridinį decentralizavimo modelį, „CryptoBridge“ veikia federuotoje paskirstytoje šliuzų sistemoje, veikiančioje „Delegated-Proof-of-Stake“ konsensuso mechanizmu. Sistemą maitina „CryptoBridge“ gimtoji moneta „BridgeCoin“ (BCO), kuri skatina dalyvių susidėti savo monetas už dalį pelno, gauto per DEX.

Unikalus „CryptoBridge“ aspektas yra tai, kad jis veikia naudodamas „blockchain“ pagrindu pateiktą užsakymų knygą. Tai reiškia, kad visos operacijų formos – indėlis, išėmimas, pavedimų suderinimas – yra saugomos „blockchain“. Tai užtikrina, kad „CryptoBridge“ pasinaudos visais tikrai decentralizuotos sistemos pranašumais. Be to, „CryptoBridge“ siūlo vieną iš išsamiausių kriptovaliutų prekybos porų variantų iš visų DEX, turint daugiau nei 166 prekybos poras..

Kalbant apie piniginės integraciją, tai panašu į „OpenLedger“, kur vartotojams rekomenduojama per „CryptoBridge“ platformą susikurti savo pinigines. Sinchronizuoti programinės įrangos pinigines, tokias kaip „Metamask“ ar „MEW“, negalima su „DEX“.

Čia pateikiama „CryptoBridge“ atributų santrauka:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

6. „Switcheo“

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

„Switcheo“ galbūt yra panašus į „IDEX“, tačiau pastatytas ant „NEO blockchain“. Pagrindinis „Switcheo“ tikslas yra palengvinti keitimąsi Neo pagrindu sukurtais (NEP-5) žetonais. Kadangi „NEO blockchain“ gali spartinti iki 1000 TPS, „Switcheo“ pasinaudoja šia galimybe, kad užtikrintų efektyvią ir našią prekybos aplinką. „Switcheo“ naudojasi pažangiomis sutartimis, kad palengvintų sandorių vykdymą „peer-to-peer“ (P2P) tinkle..

Galutinis „Switcheo“ tikslas yra sugebėti palaikyti įvairių grandinių galimybes su kitomis populiariomis grandinėmis, tokiomis kaip „Qtum“ (QRC20), ETH (ERC20) ir netgi „Stellar“. „Switcheo“ galite rasti beveik kiekvieną NEP-5 prieigos raktą. „Switcheo“ yra „DEX“, skirtas prekiauti NEO ar GAS prieš visų rūšių NEP-5 žetonus

Kalbant apie piniginės integraciją, palyginti lengva sinchronizuoti savo NEO piniginę su „Switcheo“.

Štai „Switcheo“ atributų santrauka:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

7. „Stellar DEX“ („StellarTerm“)

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

„Stellar DEX“ yra atviro kodo DEX, pastatyta ant „Stellar“ blokų grandinės. „StellarTerm“ leidžia kiekvienam išleisti ir perkelti turtą, esantį vartotojo paskyrose, su įmontuota pinigine, integruota kartu su DEX.

Unikali „Stellar’s DEX“ savybė yra ta, kad ji palaiko kryžminių atsiskaitymų galimybes tiek kriptovaliutų, tiek „fiat“ porų atžvilgiu. Tai suteikia vartotojams lankstų požiūrį į lengvą valiutų keitimąsi pasauliniu mastu.

Kalbant apie piniginės integravimą, vartotojai gali sukurti gimtąją piniginę tik per „Stellar“ platformą arba su aparatine pinigine („Ledger Nano“)..

Štai „StellarTerm“ atributų santrauka:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

(Jus taip pat gali sudominti ICO investavimo vadovas pradedantiesiems: kaip dalyvauti ICO)

Naudingi ištekliai jums pradėti

Jei pradedate savo kelionę į sudėtingą kriptovaliutų pasaulį, pateikite naudingų išteklių ir vadovų, kurie padės jums kelyje, sąrašą:

decentralizuoti mainai, decentralizuoti mainai, populiarūs „DEX“, „DEX“, „DEX“

Prekyba& Mainai

 • Kripto vadovas 101: geriausios kriptovaliutos keitimo pasirinkimas
 • „Bittrex Exchange“ vadovas: kaip prekiauti „Bittrex“
 • „Binance Exchange“ vadovas: kaip atidaryti Binance sąskaitą ir ką turėtumėte žinoti
 • „Etherdelta“ biržos vadovas: kaip prekiauti „Etherdelta“
 • Prekybos kriptovaliutomis pagrindų vadovas: techninės kriptografinės analizės įvadas
 • Prekyba kriptovaliuta: kriptovaliutų prekybos porų supratimas & Kaip tai veikia
 • Prekybos kriptografinėmis priemonėmis vadovas: 4 įprasti spąstai, kuriuos patirs kiekvienas kripto prekybininkas

Piniginės

 • Kriptovaliutų piniginių vadovas: kam jums reikalingos piniginės?
 • Kriptovaliutų piniginių vadovas: „Bitcoin“ piniginės atidarymas
 • Kriptovaliutų piniginių vadovas: „MyEtherWallet“ (MEW) atidarymas

Taip pat skaitykite: Kripto prekybos vadovas: 4 bendri trūkumai, kuriuos patirs kiekvienas kripto prekybininkas, ir prekybos kriptovaliutomis pagrindų vadovas: kripto techninės analizės įvadas.

Registruokitės į nemokamą kriptovaliutų internetinį seminarą dabar, kad sužinotumėte viską, ką reikia žinoti apie investavimą į kriptografiją.

Gaukite mūsų išskirtinė el. knyga kuris padės jums žingsnis po žingsnio pradėti uždirbti pinigus per kriptovaliutos investicijas!

Taip pat galite prisijungti prie mūsų „Facebook“ grupės adresu Įvaldykite kriptografiją: pažangios žinios apie kriptovaliutas užduoti bet kokius klausimus apie kriptografijas!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me