Investavimas į IOTA – viskas, ką reikia žinoti

Kas yra IOTA (MIOTA)?

IOTA (MIOTA) yra kitokia kriptovaliuta. Skirtingai nei konkurentai, IOTA nenaudoja „blockchain“ technologijos savo užduotims atlikti. Vietoj to, platforma remiasi įvairiomis daiktų interneto (IoT) programomis. Ši platforma turi neprilygstamą mastelio mastą ir nesibaigiančius naudojimo atvejus rinkoje.

Pažymėtina, kad projekto įkūrėjai Sergejus Ivancheglo, Serguei Popovas, Davidas Sønstebø ir Dominikas Schieneris iš pradžių neplanavo tuo tikslu laikyti kriptovaliutos ar net decentralizuoto tinklo. Vietoj to, IOTA pradėjo veikti kaip IoT aparatūros lustų gamintoja. Šios sistemos galėtų įrašyti ir įvykdyti daiktų interneto (IoT) ekosistemos mašinų ir įrenginių operacijas.

Pripažinusi IoT tinklo potencialą, įmonė pakeitė dėmesį į decentralizuoto šios technologijos tinklo aspektų išplėtimą. IOTA leidžia kūrėjams toliau nagrinėti naudojimo atvejų scenarijus ir įvairias IoT bei jų sąsajų funkcijas. Vadinasi, IOTA vaidina pagrindinį vaidmenį toliau taikant šią revoliucinę technologiją.

Daiktų internetas (IoT)

Daiktų internetas yra terminas, apibūdinantis milijardus išmaniųjų įrenginių šiandien pasaulyje. Bet kurį įrenginį galima padaryti „išmaniu“ pridėjus įterptųjų jutiklių ir galimybę bendrauti su internetu. Įdomu tai, kad IoT koncepcija atsirado dar 1982 m. Tai yra momentas, kai išmanančių kūrėjų grupė Carnegie Mellon universitetas nusprendė į universiteto miestelio automatą įtraukti jutiklius.

IOTA - „Twitter“

IOTA – „Twitter“

Šiandien žinomas daiktų internetas skrido 2008 m. Tai buvo laikas, kai spartus interneto ryšys ir „išmanieji“ įrenginiai tapo prieinami, stabilūs ir greiti. Šiandien daiktų interneto jutikliai leidžia įmonėms sutaupyti milijonus stebėjimo ir duomenų perdavimo išlaidų. Šie tinklai yra labiau populiarūs nei bet kada, nes jie supaprastina ir automatizuoja svarbiausias verslo sistemas anksčiau neįsivaizduojamais būdais.

DI yra čia, kad liktum

Remiantis naujausia statistika, IoT bendruomenė apima 20,4 milijardo įrenginių visame pasaulyje. Įspūdingai, šio sektoriaus rinkos pajamos siekia 212 milijardų dolerių, o ateityje prognozuojamas didelis augimas. Norėdami pateikti analitikų prognozuojamą plėtros lygį, nereikia ieškoti toliau, kaip toli šios sistemos. Pavyzdžiui, vien tik 2019 m. Pirmąjį ketvirtį „Amazon“ savo klientams pardavė daugiau nei 100 milijonų „Alexa“ palaikančių įrenginių. Dabar rinkoje yra begalė išmaniųjų įrenginių, kuriuos vartotojai gali naudoti.

Kokias problemas sprendžia IOTA?

IOTA (MIOTA) bando ištaisyti kai kurias ryškias problemas, su kuriomis susiduria IoT ir „blockchain“ sektoriai. Pirma, ji suteikia kūrėjams alternatyvą „blockchain“ tinklams programuoti „Dapps“. Šis įvairinimas leidžia geriau paskirstyti informaciją.

Esant dabartinei būsenai, IoT duomenys yra labai suskaidyti. Keitimasis duomenimis yra labai mažas. Tačiau IOTA pristato standartus ir pateikia patikimą bei prieinamą būdą visiems šiems įrenginiams efektyviai panaudoti kitus tinklo jutiklius. Ši strategija atveria duris kai kurioms gana nuostabioms funkcijoms.

Pavyzdžiui, įsivaizduokite, ar jūsų išmanusis šaldytuvas sugebėjo suprasti, kad jums trūksta pieno. Tuomet šaldytuvas galėtų siųsti prašymą dėl kito galono į jūsų išmanųjį automobilį arba maisto prekių parduotuvės užsakymo platformą. Iš ten jūsų išmanusis automobilis galėtų keliauti į parduotuvę ir atsiimti jūsų užsakymą, arba parduotuvė galėtų nusiųsti bepilotį orlaivį su jūsų užsakymu tiesiai prie jūsų slenksčio. Visa tai ir dar daugiau įmanoma tobulinant interneto tinklus. Geriausia, kad viską galėtumėte stebėti tiesiai iš savo išmaniojo telefono.

Mastelis

Mastelio mastas yra dar viena svarbi problema, kurią IOATA pašalina. Unikali platformos struktūra reiškia, kad prisijungus prie tinklo daugiau vartotojų, platforma tampa greitesnė ir stabilesnė. Palyginimui, šių dienų „blockchains“ patiria lėtą operacijų laiką ir didesnius mokesčius, kai tik atsiranda didelis vartotojų antplūdis. 2017 m. „Bitcoin“ tinklas buvo priverstas nuskaityti dėl perkrovos problemų. IOTA technologija pašalina šiuos rūpesčius, nes ji gali patenkinti pasaulinės ekonomikos poreikius.

Kaip veikia IOTA (MIOTA)?

Teoriškai IOTA yra labai supaprastinta. Platforma veikia kaip tiltas tarp IoT įrenginių. Tiksliau, tinklas gali valdyti duomenų perdavimą į IoT ekosistemos prijungtus įrenginius ir iš jų. Tinklas taip pat gali tiesiogiai vykdyti sudėtingas, kelių įrenginių išmaniąsias sutartis. Norėdami atlikti šią užduotį, tinklas remiasi nauja technologija, vadinama „Tangle“.

Raizginys

Raizginys yra IOTA sutarimo mechanizmas. Šis protokolas veikia kaip nukreiptasis aciklinis grafikas (DAG), kuris suteikia tinklui neįtikėtiną atsparumą. „Tangle“ tinkle kalnakasius pakeičia centrinis koordinatorius. Šis koordinatorius renka duomenis iš mazgų sistemos ir naudoja juos operacijos galiojimui patvirtinti. Šis kodas yra tas, dėl kurio IOTA yra viena iš greičiausių ir labiausiai plečiančių blokinių grandinių, sukurtų.

Susipainiokite per MAIZE

Susipainiokite per MAIZE

Duomenų prekyvietė

IOTA ekosistemos pagrindas yra duomenų rinka. Tai yra centras, kuriame IOTA jutiklių kūrėjai gali saugiai parduoti ir pasiekti aktyvius duomenų srautus, žinomus kaip MAM (Masked Authenticated Messaging) šifruoti duomenys. Decentralizuotos duomenų rinkos tikslas – padaryti MAM duomenis prieinamus bet kuriai kompensuojančiai šaliai.

Geriausia, kad šie duomenys renkami ir jais prekiaujama realiuoju laiku. Programuotojai, naudodami šiuos duomenis, gali kurti labai reaguojančias programas. Be to, ši strategija yra daug efektyvesnė nei atskiri jutikliai, bandantys parduoti duomenis per savo pasiūlymus. Ji organizuoja šią didžiulę jutiminę sistemą taip, kad būtų palanki tolesnei plėtrai.

MAM (užmaskuotas autentifikuotas pranešimas)

MAM yra pagrindinė IOTA funkcijų dalis. Šie duomenų rinkiniai leidžia vartotojams nepatikima sistema dalytis informacija ir vertybe bendraamžiais. Geriausia, kad tinklas palaiko aukštą saugumo lygį, o visi MAM prekiauja šifruotais kanalais. Be to, MAM šaltinio tapatybė yra privati. Tokiu būdu tinklas gali geriau išlaikyti vientisumą visais aspektais.

„Bosch XDK“ (kryžminis domenų kūrimo rinkinys)

„Bosch XDK“ atvirojo kodo kodas yra protokolas, susiejantis MAM ir „Data Marketplace“. Ši integruota sistema suteikia kūrėjams galimybę kurti programuojamus jutiklius ir perduoti duomenis visame tinkle. Tokiu būdu IOTA vykdo savo tikslą veikti kaip daiktų interneto prototipų kūrimo platforma.

IOTA kūrėjai turi nepririštą prieigą prie įspūdingo platformos jutiklių programavimo rinkinio. Šiuo metu platforma palaiko MEMS jutiklių technologijos, „WiFi“, „BLE“, SD kortelių lizdo ir paruoštų naudoti programinės įrangos paketų programavimą. Jo būdu IOTA veikia kaip viso spektro jutiklio mazgo sprendimas, galintis rinkti konkrečius duomenis realiuoju laiku. Tada šią informaciją galima parduoti per duomenų rinką.

MIOTA

MIOTA yra pagrindinis naudingumo ženklas IOTA srityje. Ši kriptovaliuta naudojama atsiskaityti už operacijas, mokėti mokesčius ir inicijuoti pažangias sutartis. Per projekto gyvavimo laikotarpį iš viso bus išleista 27 kvadrilijonai IOTA. Iš esmės IOTA struktūrą jos išplėtimą riboja tik programavimo kalbų lankstumas.

Investavimo į IOTA (MIOTA) nauda

Vartotojai gauna daug naudos, kai investuoja į IOTA. Viena vertus, tinklo dizainas pašalina visus sandorių mokesčius. Be to, tinklas yra labai greitas. Kartu IOTA turi beveik neribotą mastelį. Tai taip pat kur kas efektyviau energiją nei „blockchain“ pagrindu sukurtos kriptovaliutos.

IOTA (MIOTA) istorija

IOTA projekto istorija iš tikrųjų prasideda nuo Jinn projekto. Jinnas į rinką atėjo kaip IoT bendrosios paskirties procesorių kūrėjas. 2014 m. Rugsėjo mėn. Jinn surengė minios renginį, kuris užtikrino projekto plėtrą 250 000 USD. Tačiau tuo metu, atsižvelgiant į bendrovės ICO, buvo mažai laikomasi priežiūros ir nulinės reguliavimo sistemos. Ši situacija paskatino Jinną gauti tam tikrą reguliavimo įvykį.

2015 m. Spalio mėn. Jinnas sumaniai perėjo į prekės ženklą kaip IOTA. Platforma oficialiai įstojo rinkoje per simbolinį pardavimą, kuris už tinklą uždirbo 500 000 USD. Šiuo tikslu kūrėjai norėjo reklamuoti naudingumo ženklo projekto aspektus, kad ateityje išvengtų reguliavimo problemų.

„JINN“ projekto informacija

„JINN“ projekto informacija

2017 m

Po dvejų metų buvo įkurtas IOTA fondas. Fondo tikslas – didinti IOTA skverbimąsi į rinką visuose sektoriuose. Pažymėtina, kad fondą sukurti buvo įmanoma tik todėl, kad IOTA žetonų investuotojai paaukojo 5% viso žetonų tiekimo. Šiandien IOTA fondas vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį rinkoje.

Pavyzdžiui, fondas yra Tarptautinės patikimų „Blockchain Applications“ asociacijos (INATBA) valdybos narys. Ši organizacija vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį plėtojant „blockchain“ teisės aktus ir kitus svarbius pokyčius šiame sektoriuje. Pagarbos ir kokybės linktelėjimas, kad IOTA yra šios išskirtinės organizacijos narė.

2018 m

2018 m. Sausio mėn. IOTA tapo didelio įsilaužimo auka. Įvykio metu buvo pavogta IOTA žetonų už 10 mln. USD. Įsilaužėliai sugebėjo įsiskverbti į sėklų generatorių, kad atsigriebtų nuo blogai gauto pelno. Tačiau, skirtingai nei dauguma kriptografinių įsilaužėlių, valdžia šį asmenį pagavo po metų. Įsilaužėlis pasirodė esąs 36 metų vyras, gyvenantis Oksforde, Anglijoje.

Įsilaužimas sukėlė kūrėjams rimtą sielvartą, nes investuotojai manė, kad įsilaužimas atsirado dėl netinkamo IOTA kūrėjų programavimo. Svarbu tai, kad taip nebuvo. Šiuo atveju pačiai IOTA nebuvo pakenkta. Į viešai nukreiptus jo tinklo mazgus buvo įsilaužėlių pataikyta į paskirstytos paslaugos atsisakymo (DDOS) ataką. Planas veikė, nes jie jau pavogė vartotojo kredencialus sukčiaudami.

2019 m

Po metų kitas užpuolikas taikėsi į IOTA. Šį kartą įsilaužėliai pasinaudojo IOTA fondo, vadinamo „Trejybe“, valdomos mobiliosios ir stalinės piniginės pažeidžiamumu. Įsilaužėlis sugebėjo pavogti beveik 2 milijonus JAV dolerių vertės IOTA, kol kūrėjai išpūtė pertraukas savo veikloje. Įsilaužimas buvo toks stiprus, kad IOTA beveik dešimčiai dienų uždarė visą savo tinklą, kad pašalintų pažeidžiamumą.

Kaip nusipirkti IOTA

IOTA šiandien galima įsigyti daugelyje biržų. Šis populiarus altcoinas pasirodė esąs itin atsparus prekybai. Pagal rinkos kapitalizaciją IOTA nuolat užima 50 populiariausių kriptovaliutų. IOTA galite rasti populiariausiose pasaulio biržose, įskaitant Binansas.

IOTA - „CoinMarketCap“

IOTA – „CoinMarketCap“

Norėdami gauti IOTA, turėsite užsiregistruoti Binansas sąskaita arba a Bittrex sąskaitą. Baigę registraciją ir paskyros patikrinimą, būsite pasirengę pradėti procesą. Turėsite įkelti savo sąskaitą naudodami „fiat“ valiutą, BTC arba ETH. Kai jūsų sąskaita bus parengta, galėsite tiesiogiai konvertuoti savo „Bitcoin“ į IOTA. Tai taip paprasta.

Kaip laikyti IOTA (MIOTA)

IOTA investuotojai mėgaujasi puikiu saugojimo galimybių pasirinkimu. Jei esate atsitiktinis prekybininkas, kuris šiuo metu siekia tik užsiimti IOTA prekyba, galite pastebėti, kad patogiausias variantas yra palikti savo kriptografiją savo biržoje.

Geresnė alternatyva yra apsvarstyti patikimą mobilią piniginę. Mobiliosios piniginės yra populiariausias šifravimo saugojimo būdas šiuo metu dėl jų patogumo. Be to, dauguma šių platformų nereikalauja jokių atsisiuntimo mokesčių. Vienos geriausių mobiliųjų piniginių galimybės IOTA yra „GUI Light“ ir „Nostalgia Light“ piniginė.

Jei siekiate daug investuoti į IOTA arba planuojate ilgą laiką HODLing šią kriptografiją, geriausias pasirinkimas yra aparatinė piniginė. Aparatinės piniginės palaiko jūsų šifravimą neprisijungus prie „šaldymo saugyklos“. Ši strategija neleidžia internetinėms grėsmėms pasiekti jūsų valdų. „Nano S“ knyga ar labiau pažengęs „Nano X“ knyga abu palaiko IOTA.

IOTA (MIOTA) – geresnė „Blockchain“

Unikalus IOTA požiūris į decentralizuotą sektorių yra atgaiva nuo normų. Greitas žvilgsnis į šios platformos techninius aspektus ir nesunku suprasti, kodėl daiktų interneto pagrindu veikiantys decentralizuoti tinklai tikrai matys daugiau priėmimo. Kol kas IOTA išlieka vienu šauniausių projektų rinkoje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me