Erichas Spangenbergas, „IPwe“ – interviu serijos generalinis direktorius

Erichas Spangenbergas yra „IPwe“, bendrovės, naudojančios „blockchain“ ir dirbtinį intelektą patentų turto klasei sukurti, generalinis direktorius ir įkūrėjas. Jis taip pat buvo bendrovės „nXn Partners“, orientuotos į nuspėjamąją analizę, įkūrėjas. Jis buvo bendrovės „IPNav“, kuri buvo viena iš patentų monetizacijos pradininkų, įkūrėja ir generalinė direktorė.

AT: Ar galite pateikti trumpą apžvalgą, kaip „IPwe“ planuoja pakeisti patentų rinką?

EP: „IPwe“ pasitelkia technologijas – ypač dirbtinį intelektą ir „blockchain“, patirtį ir rinkos požiūrio pokyčius, kad sukurtų patentų turto klasę. Milijardai išleidžiami patentų reguliavimui, gavimui ir išlaikymui, o savininkams ir visuomenei grąža yra maža. Mes padėsime tai išspręsti. Dirbtinis intelektas ir „blockchain“ padaro dalykus daug lengviau suprantamus ir daug skaidresnius. Nematerialusis turtas – o patentai yra vienas iš pagrindinių nematerialiojo turto daugeliui įmonių – yra pernelyg svarbus, kad būtų ignoruojamas ir paliktas nepakankamai efektyvus valdant žmonėms, kurie nėra turto valdytojai..

AT: Ar jūs naudojate viešąjį ar privatų „blockchain“?

EP: „IPwe“ pasaulinis patentų registras – pirmasis pasaulio patentų registras – ir mūsų sandorių platforma yra kuriama ant „Hyperledger Fabric“. Įvertinę kitus sprendimus, mes padarėme išvadą, kad mūsų rinką geriausiai aptarnauja privatus „blockchain“ – mes neturime reikalų su pakeičiama preke, kur klausimai, su kuriais jūs sandoriaujate, neturi jokios reikšmės. Kursime viešus komponentus kaip savo produktų gairių dalį, tačiau prireiks laiko, kol rinka priims šiuos sprendimus.

AT: Kaip jūs mokysite įmones registruoti patentus „blockchain“?

EP: Mums pasisekė, kad mūsų vadovų komanda yra gerai žinoma kosmose ir turi platų ryšį su pagrindiniais pramonės, ne pelno ir vyriausybės sektorių dalyviais. Pasinaudodami šiais ryšiais, mes pasiekiame didelę dalį pasaulio patentų savininkų. 2019 m. Pamatysite agresyvesnę „IPwe“ reklamą ir jos populiarinimą.

AT: Vienas iš jūsų tikslų yra sudaryti galimybę lengvai patekti į bet kurį patentą iš bet kurios pasaulio įstaigos. Kokią paskatą toms tarnyboms teks naudoti „blockchain“?

EP: Daugelis iš 200 pasaulio patentų biurų jau supranta „blockchain“ svarbą ir jo gebėjimą padidinti skaidrumą ir pagerinti, pavyzdžiui, kaip įrašomas pavadinimas. Labiausiai į ateitį orientuoti biurai jau kalba su mumis ir mes viešai skelbsime iniciatyvas su jais 2019 m. Mes nieko neparduodame šioms patentų tarnyboms – mes nesiekiame pajamų iš patentų biurų. Tai, ką siūlome, yra būdas šiems biurams geriau atlikti savo viešąją misiją. Ar visi jie dalyvaus? Ne, nes yra keletas biurų, kurie turi įdomių įsitikinimų, kad jų misija yra padaryti ką nors kita, o ne tarnauti novatoriams ir visuomenei – mes jiems linkime gero ir manome, kad jie pakankamai greitai pripažins, kad gali atlikti svarbų vaidmenį tobulinant patentų sistemą.

AT: „IPwe“ blokų grandinė yra susieta su jūsų patentų analizės platforma „Zuse“. Ar galite paaiškinti, kaip „Zuse“ sugeba įvertinti patento vertę ir jo galiojimą?

EP: „Zuse“ buvo kuriama 10 metų ir yra vienintelė analizės sistema, apie kurią žinome ir kuri gali teigti, kad yra pagrindinė ir tiesiogiai susijusi su daugiau nei 3 milijardų JAV dolerių nustatytų licencijavimo ir finansavimo sandorių veikla ir pritraukia daugiau nei 1,4 milijardo JAV dolerių kapitalo. patentų pripažinimo negaliojančia strategijos dalis. „Zuse“ ekspertai naudojo naujausiose JAV patentų bylose. „Kaip“ yra gana sudėtinga, o mūsų svetainėje yra baltųjų dokumentų tiems, kurie nori pasigilinti, tačiau sistema glaudžiai imituoja metodiką, kurią naudoja ekspertai, norėdami įvertinti pagrįstumą. Mūsų pastangos vertinti toliau vyksta ir gruodžio mėnesį paskelbsime apie iniciatyvą, kuri yra dalis pastangų su pagrindiniais pramonės, apskaitos ir akademiniais dalyviais, kuri pakels patentų vertinimą į naują lygį..

AT: Vienas iš numatytų „IPwe“ tikslų yra pigesni patentų sandoriai. Kaip „blockchain“ padės sutaupyti išlaidų?

EP: Mes jau paskelbėme savo tradicinių sandorių kainodarą – 10% pirkimo kainos arba licencijos kainos – kuri lyginama su dabartinėmis 25% rinkos kainomis – ir kitų paslaugų, kurias savininkai moka už tokius dalykus kaip metinis priežiūros mokestis, viršijantis 50, kainomis % mažesnė, nei šiuo metu moka patentų savininkai. Mes naudojame įvairias technologijas, įskaitant pažangias sutartis, pagrįstas „Hyperledger“, kad sumažintume sandorių išlaidas. Kadangi pyragą darome didesnį, teisininkams, tarpininkams ir kitiems patentų paslaugų teikėjams vis dar tenka svarbus vaidmuo, su kuriuo norime dirbti tobulindami sistemą ir didindami sandorių apimtį. Pagrindinis „IPwe“ tikslas yra žymiai sumažinti patentų nuosavybės išlaidas.

AT: „IPwe“ nesiekė ICO – džiaugėsi tokiu sprendimu?

EP: ICO nebuvo perspektyvus pasirinkimas „IPwe“. Dienos pabaigoje mes esame B2B rinkos sprendimas. Šiandien dauguma didelių kompanijų paprasčiausiai negali aplenkti reguliavimo problemų, iškeltų tradicinių ICO. Tai pasikeis, bet tai užtruks. Mes taip pat manome, kad priversti klientus atlikti sandorius su jumis tik naudojant vieno tikslo žetoną nėra perspektyvus būdas sudaryti sandorius ar sukurti platformą.

AT: Kaip dėl saugumo žetonų pasiūlymų – ar jie vaidina svarbų vaidmenį IPwe ar patentų rinkos ateityje?

EP: STO, mūsų požiūriu, yra kažkas, kas visiškai skiriasi nuo ICO. Mes esame didžiuliai reguliavimo reikalavimus atitinkančių STO gerbėjai ir naudosime STO struktūras tiek IPwe, tiek savo patentų finansavimo sprendimams. Tai didžiulė patentų erdvės raida, kuri paaiškės netrukus, kai kitą mėnesį paskelbsime apie pirmuosius du STO finansavimą.

AT: Neatrodo, kad IPwe siekia pašalinti tarpininkus, egzistuojančius dabartinėje patentų rinkoje – kodėl?

EP: Iš tikrųjų patentai yra sudėtingas turtas, o tam tikri tarpininkai vaidins svarbų vaidmenį ateityje, o kai kurie, tikimės, pakeis savo verslo modelius arba išnyks. Daugeliui patinka teisininkus išskirti kaip tarpininkus, kurie neturi vertės, ir nors tai gali būti tiesa kai kuriuose kontekstuose, tai nėra tiesa patentų erdvėje. Manome, kad jų vaidmuo gali pasikeisti, nes jie sutelks dėmesį į didesnės vertės paslaugas, tačiau manome, kad jie vaidina svarbų vaidmenį naujoje rinkoje, kuriant IPwe padeda kurti. Patentų tarpininkai, kurie, pavyzdžiui, ima nepaprastai didelius tarifus, nieko daugiau nei atlieka metinius mokėjimus patentų biurams – mes manome, kad jų dienų išnaudojimas tokio tipo neefektyvumui yra ribotas.

Mes manome, kad kai kurie sistemos piktnaudžiavimai ir neigiami padariniai – pavyzdžiui, patentų troliai, veiksmingi pažeidėjai ir žemesnės kokybės patentai, bus pašalinti ir ištaisyti tais pačiais pakeitimais. Tarpininkams, kurie aprėpia dirbtinį intelektą ir operacijų efektyvumą, kurį galima realizuoti naudojant „blockchain“ ir sutelkiant dėmesį į didelės vertės paslaugas, bus dar geriau, kai rinka plečiasi. Tinginiai ir ludditai išnyks.

AT: Jei po kelerių metų vėl aplankysime „IPwe“, apie ką kalbėsime dėl patentų ir patentų rinkos?

EP: didžiausi AI ir „blockchain“ planuojami pokyčiai yra tai, kad nauji valdytojai greičiausiai perims patentų turto klasę ir, kai kapitalas taps patogesnis patentams, patentais pagrįstas finansavimas smarkiai padidės, o dideli ir maži patentų savininkai reguliariai naudosis patentai kapitalui gauti. Nematerialusis turtas, įskaitant patentus, yra dauguma įmonių balansų. Šiandien šį turtą daugiausia valdo ne finansų departamentai, o finansų rūšys nėra gerai suprantamos. Tai pasikeis ir pasikeis į gerąją pusę.

AT: Dėkoju už interviu. Visi, norintys sužinoti daugiau, gali apsilankyti IPwe svetainėje arba galite perskaityti mūsų profilio IPwe straipsnį.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me