Zoja Adamoviča, Neufund – Interviju sērijas izpilddirektore un līdzdibinātāja

Zoja Adamoviča ir Neufund izpilddirektore un līdzdibinātāja. Viņa ir pieredzējusi uzņēmēja un gadījuma investore eņģeļiem.

Zoja aizrauj ēku tehnoloģiju uzņēmumus, kas ir ietekmīgi, pozitīvi un vienlaikus izdevīgi un spēcīgi. Pirms Neufund viņa nodibināja uzņēmumu Xyo, kas pārdomā, kā cilvēki atklāj lietotnes, Priori Data (lietotņu veikala izlūkošana) un Concise Software, kas nodrošina programmatūras izstrādes un inženierijas pakalpojumus.

RS: Neufund ir aprakstīts kā “birža bez operatora aizmugurē”. Kādas līdzības un atšķirības ir Neufund ar tradicionālo biržu?

ZA: No vienas puses, Neufund nodrošina uzņēmumus ar tehnisko ekosistēmu, kas ļauj viņiem apzīmēt pašu kapitālu, un, no otras puses, tas kalpo kā primārais vērtspapīru piedāvājumu tirgus, padarot uzņēmumus viegli veikt gandrīz IPO Blockchain. Pēdējais var atgādināt ieguldītājiem par tipisko biržas lomu. Tomēr šādu marķētu vērtspapīru sekundārā tirdzniecība notiek ārpus Neufund platformas. Ar mūsu protokolu tokenizētais kapitāls atbilst ERC20, kas nozīmē, ka tehniskā līmenī ir iespējams tirgot marķierus jebkurā kriptogrāfijas biržā.

RS: Kāda ir priekšrocība, veicot kvazi IPO Blockchain, salīdzinot ar publisko tirdzniecību tipiskā biržā?

ZA: STO veikšana uzņēmumiem ir daudz pieejamāka nekā publiska tirdzniecība tradicionālajā biržā. Jūs varat veikt publisku piedāvājumu Blockchain gandrīz bez maksas un jebkurā izaugsmes posmā. Interesanti ir novērot, kura nepilnība esošajā līdzekļu vākšanas tirgū STO tiks aizpildīta. Mēs domājam, ka tas ir dabiski piemērots pirms-IPO posmam, kad uzņēmums ir pārāk liels tipiskai VC kārtai un pārāk mazs, lai iesniegtu IPO.

Pārejot uz Blockchain, tiek piedāvātas dažādas priekšrocības gan pirms, gan pēc piedāvājuma. Uzņēmumiem vairs nav jāiesaista vairāki starpnieki dažādos piedāvājuma posmos, to maksimālo vērtību tabula tiek atjaunināta reāllaikā, un ieguldītājs tagad var pārvaldīt savus aktīvus ar lielāku elastību. Jāatzīmē arī tokenizēto aktīvu programmējamība, kas nozīmē, ka emitenti var iekļaut aktīvā tādas lietderības funkcijas kā automātiska dividenžu sadale. Tajā pašā laikā, veicot publisku piedāvājumu vietnē Blockchain, ir iekļautas visas tipiskās priekšrocības, kas saistītas ar publisku publiskošanu, kā arī spēja viegli veikt sekundāros piedāvājumus..

RS: Kādus investoru tipus, jūsuprāt, piesaistīs Neufund ekosistēma?

ZA: Nesenā un arī pirmā Drošības žetona piedāvājuma laikā mēs esam piesaistījuši ļoti daudzveidīgu investoru grupu, kurā ietilpst nozīmīgas riska kapitāla firmas, piemēram, Atlantic Labs vai Freigeist Capital, kā arī eņģeļu investori, no kuriem daudziem nebija iepriekšējas pieredzes šajā jomā . Mums tas šķiet īpaši interesanti, paturot prātā notiekošās debates par to, kā Blockchain ietekmēs riska kapitāla pasauli. Mums piedāvājuma veikšana Blockchain nav pretrunā ar parastajiem ieguldījumu posmiem, bet gan tos uzlabo, nodrošinot tik nepieciešamo likviditāti, kāda līdz šim bija tikai kapitāla tirgos.

Bet tas vēl nav viss, mēs arī saņemam plašu interesi no daudziem kriptogrāfijas un privātiem investoriem. Pirmie uzskata Neufund par drošu veidu, kā ieguldīt savu kriptokapitālu, bet otrie novērtē to, cik viegli viņi var veikt savus ieguldījumus un pārvaldīt aktīvus vēlāk.

RS: Kāpēc Neufund ir laba platforma investoriem, lai veiktu savus ieguldījumus?

ZA: Neufund kalpo kā tirgus ar dažādiem piedāvājumiem, kas nāk no dažādiem uzņēmumiem, un mēs aicinām visus investorus katru iespēju pārskatīt neatkarīgi. Tomēr visiem akciju marķieriem, ko piedāvā Neufund, ir līdzīgas priekšrocības salīdzinājumā ar papīra aktīviem, kas ir zināmi no tradicionālajiem tirgiem.

Pirmkārt, žetonu turētājiem, tiklīdz tie būs regulēti, potenciāli būs piekļuve globālam investoru kopumam vairākās sekundārās biržās, kas potenciāli palielinās likviditāti. Otrkārt, tie ir programmējami aktīvi, kas ļauj iestrādāt tādas lietderības funkcijas kā automatizēta dividenžu sadale vai balsošanas mehānismi. Treškārt, vienu reālās pasaules aktīvu var attēlot ar daudziem marķieriem, kas mazina šķēršļus ienākšanai privātiem ieguldītājiem.

Tas, kas Neufund izceļas no primāro emisijas platformu pūļa, no kurām daudzas ir izveidotas pēdējo mēnešu laikā, ir mūsu unikālā ekonomiskā ekonomika – par katru ieguldījumu, kas tiek veikts, izmantojot mūsu platformu, investori kļūst par pašas Neufund platformas ekonomiskiem līdzīpašniekiem, un tādējādi var pieprasīt daļu no ienākumiem, ko mēs ģenerējam. Mēs to bieži salīdzinām ar ieguldījumiem, izmantojot NASDAQ Facebook, bet papildus pašu kapitālam Facebook ieguldītāji iegūst daļu no pašas NASDAQ.

RS: Kāda veida uzņēmumi ir vispiemērotākie uzsākšanai ar Neufund?

ZA: Mūsu rīcībā ir daudz uzņēmumu un daudzi citi uzņēmumi, kas izrādīja interesi par līdzekļu vākšanu kopā ar mums. Vienpadsmit no tiem jau tika publiski paziņoti 2018. gadā. Tie ir dažādos izaugsmes posmos (sēklas, A, B, D sērija) un ar dažādiem produktiem (banku darbība, IoT, mobilitāte). Svarīgi ir tas, ka tiem nav obligāti jābūt saistītiem ar Blockchain.

RS: Kāpēc uzņēmumiem vajadzētu sākt darbību Neufund, salīdzinot ar citām konkurējošām platformām?

ZA: Pirmkārt, Neufund stāv kopā ar pūli, jo mūsu mērķis ir padarīt piedāvājumus pieejamus cilvēkiem no visas pasaules ar atšķirīgu finansiālo stāvokli ar minimālo biļeti, kas ir mazāka par pāris simtiem eiro. Tas ļauj pievērsties piedāvājumam globālai investoru kopienai. Otrkārt, mēs sniedzam uzņēmumiem pilnu tehnisko un juridisko atbalstu, gatavojoties viņu drošības žetonu piedāvājumiem, piemēram, mēs vajadzības gadījumā sniedzam tiem pat prospekta veidni.

RS: Pagājušajā vasarā jūs sadarbojāties ar MSX (Maltas fondu biržas inovāciju nodaļa), kā tas dos labumu Neufund? Jūs arī paziņojāt par partnerību ar nozares līderi Binance Vai jūs varētu pagājušajā vasarā pastāstīt vairāk par Binance partnerību un to, ko tā nozīmē??

ZA: abu partnerību mērķis ir panākt tik nepieciešamo likviditāti un radīt pilnīgu vidi ar Neufund protokolu kopu izsniegto drošības žetonu emitēšanai un vēlāk otrreizējai tirdzniecībai..

RS: Kāds ir lielākais izaicinājums, ar kuru Neufund saskaras, palaižot savu pirmo drošības marķieri, un kā jūs plānojat to pārvarēt?

ZA: Lielākā daļa izaicinājumu esam saskārušies pirmspiedāvājuma posmā. Tas ietvēra pārliecību, ka mūsu juridiskā arhitektūra ir atbilstoša un tehniskie risinājumi droši. Tagad, kad tiks izlaisti marķieri, kas notiks pēc parakstīšanas perioda, mēs koncentrējamies uz pārvaldības sistēmas un UX izveidi ap to.

RS: Neufund veica ICO 2017. gadā un savāca aptuveni 15 miljonus ASV dolāru. Kas notiks ar lietderības marķieriem, kad Neufund palaidīs jauno pašu kapitāla marķieri?

ZA: Sākotnējā kapitāla veidošanas mehānisma (ICBM) laikā mums ir izdevies nodrošināt līdzvērtīgu summu 12,5 miljoni eiro. Ir svarīgi atzīmēt, ka Neufund nebija piekļuves šiem līdzekļiem. Saistītie ETH un EUR tika bloķēti ar gudru līgumu, un investori tos varēs ieguldīt nākamajos piedāvājumos, kas izvietoti ar Neufund starpniecību. Apmaiņā pret agrīno apņemšanos ieguldītāji ir apbalvoti ar NEU žetoniem, kas platformā pārstāv ekonomisku kopīpašumu. Ar tiem ieguldītāji var pieprasīt savu daļu no Neufund gūtajiem ieņēmumiem.

RS: Jūs atrodaties ārpus Berlīnes, kur ir lieliska blokķēdes kopiena. Vai šī kopiena ir palīdzējusi veicināt Neufund attīstību?

ZA: Jā, absolūti. Neufund ir ieskauj apbrīnojama kopiena šeit, Berlīnē, kas piedāvā piekļuvi un atbalstu no augstākā līmeņa cilvēkiem Blockchain izstrādē. Vācija atrodas interesantā krustojumā starp tradicionālo riska kapitālu, jaunuzņēmumu garu un normatīvajiem vārtiem uz ES.

RS: Vai vēlaties vēl kaut ko pastāstīt lasītājiem par Neufund? 

ZA: Blockchain ir viena no lielākajām iespējām, kas mums tiek piedāvāta mūsdienu vēsturē. Decentralizācija galu galā ir par iespēju izlīdzināšanu, tāpēc jaunajam uzņēmējam no trešās pasaules ir tāda pati piekļuve kā turīgam investoram. Nepietiek ar tādu risinājumu veidošanu, kas saglabā esošo tirgu kļūdas tikai ar mērķi palielināt ieņēmumus. Mēs kā Blockchain kopiena varam un mums vajadzētu darīt labāk.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me