Pols Klaudijs, BlockState – Interviju sērijas izpilddirektors

Pols Klaudijs ir līdzdibinātājs & BlockState izpilddirektors.

BlockState ir Šveices drošības marķiera platforma, kas paredzēta aktīviem, kas nav bankā, piemēram, MVU kapitāls un parāds vai nekustamais īpašums.

Kā jūs sākotnēji iesaistījāties digitālajos vērtspapīros?

Es nejaušas nejaušības dēļ 2013. gada sākumā uzdūros Blockchain un Bitcoin. Ar Satoshi WP mani iepazīstināja draugs, kuram ir datorzinātne. Man vajadzēja kādu laiku, lai saprastu, kāda tehnoloģija faktiski varētu ietekmēt kapitāla tirgus un finanses. Sākot savu karjeru ieguldījumu banku un privātā kapitāla jomā, es biju ļoti informēts par mantoto procesu un saistītajām izmaksām, ko iekasēja starpnieki, no kuriem maksāja ļoti labi. Iespēja izmantot DLT kā katalizatoru visa tirgus pārveidošanai, ne tikai jaunu aktīvu digitalizēšanai, bet jo īpaši iespēja padarīt tos pieejamākus plašākai investoru bāzei bija iemesls, kāpēc es nolēmu izveidot BlockState kopā ar saviem līdzdibinātājiem.

Daži no nekustamā īpašuma un parāda parādiem ir daži nemankcionējamu aktīvu piemēri?

Zilās mikroshēmas un citi tradicionālie aktīvi vērtēšanas ziņā ir visu laiku augstākie. Tajā pašā laikā obligācijas nodrošina zemāko ienesīgumu, kādu esam redzējuši pēdējos gados. Tas veicina pieprasījumu pēc alternatīviem aktīviem, nodrošinot augstāku ienesīgumu ne tikai institucionāliem, bet arī privātiem ieguldītājiem. Tāpēc es uzskatu, ka mēs redzēsim daudz lielāku MVU parādu, ko emitenti piesaistīs žetonu veidā, kā arī citus peļņu veidojošus aktīvus, piemēram, projektu finansēšanu vai apgrieztās nomas līgumus, kas agrāk bija ieguldāmi tikai sarežģītākiem ieguldītājiem, kas bija pieejami ar tokenizētu vērtspapīru starpniecību..

Jūlijā BlockState izlaida ziņojumu par pašreizējā globālā STO tirgus stāvokli. Vai ziņojumā bija kādi konstatējumi, kas jūs pārsteidza?

Mēs vēlējāmies apstiprināt savus pieņēmumus, kas mums iekšēji bija tirgū. Mūsu atklājumi apstiprināja agrīno posmu, kurā mēs pašlaik atrodamies. Tajā pašā laikā regulatori ir pievērsušies vajadzībai un parādījuši vēlmi precizēt regulējumu, veidojot nepieciešamo uzticību, kas nepieciešama tirgum, lai paātrinātu to, ko es uzskatu, ka mēs redzēsim 2020. gada sākumā. Arī nepieciešamā infrastruktūra, kas nodrošina likviditāti sekundārajos tirgos, izmantojot regulētas biržas, ietekmēs tirgus ieviešanu 2020. gadā.

Vai jūs varētu padalīties ar mums sīkāk par gaidāmo Streetlife STO?

Atkarībā no regulatora apstiprinājuma mēs redzēsim, ka tie tiks publicēti 2019. gada 4. ceturksnī vai 2020. gada 1. ceturksnī. Pagaidām tas ir viss, ar ko mēs varam dalīties, jo liela daļa informācijas par emisiju ir rezervēta prospektam, kas jāapstiprina regulators. Bez Streetlife STO mēs strādājam pie vairākām citām Šveices un Vācijas regulētām emisijām. Tiklīdz būsim saņēmuši visus nepieciešamos apstiprinājumus, mēs kopīgosim to ar kopienu.

Iepriekš mēs ziņojām par BlockState nodomu migrēt vairākus ERC-20 marķierus no Ethereum blokķēdes uz privātu izplatītu virsgrāmatu, kuru izstrādājusi R3 – Corda. Kāds bija šī iemesla pamatojums, un vai tas ir ieviests?

DLT balstītu finanšu tirgu galvenais piedāvājums ir radīt finanšu instrumentu pieejamību. Tāpēc mēs uzskatām, ka ir svarīgi izveidot dažādu infrastruktūru savietojamību, kas dažādiem ieguldītāju veidiem ļauj piekļūt šādiem aktīviem. Mēs redzam, ka regulētām iestādēm šobrīd ir tendence dot priekšroku publiskai infrastruktūrai dažādu iemeslu dēļ, kam ir daudz jēgas. R3 nodrošina lielisku infrastruktūru šiem klientiem. Tāpēc mēs vēlamies nodrošināt savietojamību starp mūsu ar ERC balstītiem marķētiem vērtspapīriem, lai tie būtu pieejami tirgus dalībniekiem, paļaujoties uz R3 infrastruktūru.

Blockstate spēj uzsākt STO jau pēc 10 nedēļām, vai jūs varētu dalīties ar to, ko BlockState dara, lai to padarītu par realitāti?

Laiku, kad sāk darboties, galvenokārt nosaka laiks, kad regulatoram jāapstiprina emisijas, kas vēršas pie privātajiem ieguldītājiem, izmantojot publisku piedāvājumu. Papildus tam emitentiem parasti nepieciešams zināms laiks, lai sagatavotu savu līdzekļu vākšanas darbību.

Runājot par tehnoloģiju un infrastruktūras iestatīšanas laiku, mēs varam noformēt emisiju nedēļas laikā. Ar jauno prospektu direktīvu, kas ļauj emitēt atkarībā no dalībvalsts līdz pat EUR 8 miljoniem bez oficiāla prospekta, mēs redzēsim, ka 10 nedēļu laiks samazināsies vēl vairāk.

Kādas ir minimālās obligātās prasības uzņēmumiem, kurus interesē jūsu STO pakalpojumi? Kā arī izvēlēties, kurus uzņēmumus / produktus marķēt?

Mēs strādājam kopā ar uzņēmumiem, kuriem ir vai nu ļoti spēcīga kopiena, vai arī liela klientu bāze, kuru viņi pārveido par investoriem, vai nobriedušāki uzņēmumi, kuriem ir veselīgi finanšu rādītāji, un tāpēc tie ir pievilcīgi arī konservatīvākiem un nedaudz institucionālākiem investoriem. Pašlaik uzņēmumam nav jānosaka noteikti šķēršļi. Mēs izskatām katru gadījumu atsevišķi.

Investoriem, kuri ir ieinteresēti STO finansēšanā jūsu platformā, kāda ir informācija, kas viņiem būtu jāzina. Vai jūs pieņemat ASV klientus?

Investoru pieņemšana ir atkarīga tikai no piedāvājuma, nevis no mūsu platformas. Parasti mēs atbalstām ar publiskiem piedāvājumiem, kas ļauj piedalīties gan privātajiem, gan institucionālajiem investoriem, pārliecinoties, ka mūsu infrastruktūra atbilst emitenta īpašajām vajadzībām, izmantojot pašpārvaldi un regulētus depozīta partnerus.

ASV klienti ir īpašs gadījums, jo atbilstības prasības rada papildu procesus un ar ziņošanu saistītus uzdevumus. Tāpēc mūsu klienti bieži nepieņem ASV investorus savos piedāvājumos.

Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties par BlockState?

Tā kā mēs sākam attīstīt šo tirgu, es vēlos izcelt dažas no lielākajām nozares organizācijām, ar kurām mēs esam strādājuši, un kas palīdz veidot profesionālas digitālo aktīvu telpas sistēmu. Es ļoti varu sazināties  INATBATAS IR un MAMA ikvienam, kurš strādā šajā telpā.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet vietni BlockState, mūsu BlockState Business sarakstu vai sekojiet tam Pols Klaudijs tviterī.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me