Maikls Albanese, Tradewind Markets – interviju sērijas izpilddirektors

Maikls Albanese ir uzņēmuma izpilddirektors Tradewind Markets. Vairāk nekā 20 gadus šajā nozarē Maikls iepriekš bija ieņēmis vairākus vadošus amatus JP Morgan, ieskaitot globālo aģentūru nodrošinājuma pārvaldības vadītāju, globālo vērtspapīru noformēšanas vadītāju un Japānas pilnvarnieku biznesu, ļaujot bankām, brokeriem-dīleriem, aktīvu pārvaldniekiem, korporācijām un apdrošinātājiem, lai efektīvi pārvaldītu nodrošinājumus savstarpēja atpirkšanas līgumos, vērtspapīru aizdevumos un atvasināto instrumentu darījumos. Maikls ir pieredzējis tirgus infrastruktūrā visos vērtspapīru tirgos, tiešsaistes starpniecībā un sarežģītu uzņēmumu vadībā.

Tradewind Markets ir izveidojis digitālo platformu dārgmetāliem; tie atvieglo tirdzniecību, piegādes ķēdes pārvaldību, norēķinus un šo aktīvu glabāšanu.

Vai jūs varētu padalīties ar mums par Tradewind Markets ģenēzes stāstu un to, kā tas tika izvērsts no IEX 2016. gadā?

Tradewind Markets kā uzņēmums tika nodibināts ar Investoru birža (IEX), vienīgā birža, kas saskaņo visas tirdzniecības ekosistēmas intereses, sākot no investoriem līdz brokeriem un beidzot ar valsts uzņēmumiem. Tradewind aizsākās kā koncepcija ar mērķi uzlabot dārgmetālu tirgus darbību un ātri piesaistīja investoru interesi Sprots, globāls ieguldījumu menedžeris, kas specializējas dārgmetālu un nekustamo aktīvu ieguldīšanā. Tradewind, ko atbalsta akcionāri, kuri ir ieinteresēti uzlabot tirgus un aprīkoti ar spēcīgu darbinieku komandu, radīja tehnoloģiju, kas ļauj digitāli kontrolēt fizisko metālu.

2018. gadā Tradewind izveidoja VaultChain ™ Gold and Silver kā veidu, kā padarīt dārgmetālu digitālu pirkšanu, pārdošanu, glabāšanu, norēķinu un piederēšanu vienkāršāku, rentablāku un drošāku. Caur VaultChain ™ iegādātais zelts vai sudrabs tiek glabāts Kanādas Karaliskajā kaltuvē ar skaidru īpašumtiesību nosaukumu, kas atspoguļots izplatītajā grāmatā. Dārgmetālu pircēji un pārdevēji var iegādāties šos aktīvus, izmantojot Tradewind izplatītāju tīklu.

Mūsu dibināšanas attiecības ar IEX, Sprott un daudziem mūsu akcionāriem ir palīdzējuši mums ievērojami uzlabot metālu tirgus darbību. Mēs turpinām palīdzēt visiem dārgmetālu ekosistēmas segmentiem – ražotājiem, bankām, tirgotājiem, rafinētājiem un investoriem – gūt labumu no drošāka, rentablāka tirgus.

Jums ir bijusi fenomenāla karjera, tostarp pēdējā laikā esat aģentūras nodrošinājuma pārvaldības globālais vadītājs J.P.Morganā. Kas bija par Tradewind Markets, kas vilināja jūs pievienoties kā izpilddirektoram?

Savas karjeras laikā banku darbības laikā es koncentrējos uz vērtspapīru tirgiem un ķīlu pārvaldību, pārvaldot uzņēmumus, kas ļāva tirgot vērtspapīrus, norēķināties, aizņemties un aizdot visā pasaulē – neatkarīgi no šo vērtspapīru fiziskās atrašanās vietas. Tādas iestādes kā bankas un aktīvu pārvaldnieki varēja izmantot šos vērtspapīrus kā nodrošinājumu finansēšanas mērķiem, tos fiziski nepārvietojot, kas savukārt palīdzēja finansēt viņu biznesu, panākt drošu tirdzniecības norēķinu un panākt vērtības nodošanu dažādās ģeogrāfiskajās teritorijās.

Pārbaudot citas aktīvu klases, es sapratu, ka ir mācības, kuras metālu tirgi var mācīties no vērtspapīru tirgus – gan no veiksmēm, gan no neveiksmēm. Dārgmetālu tirgus infrastruktūra ir novecojusi un pārāk atkarīga no fiziskas kustības, lai nokārtotu darījumus un pārskaitītu vērtību. Norēķiniem bieži ir nepieciešams fiziska metāla sūtījums – un tirdzniecības centriem globālajos tirdzniecības centros ir nepieciešami dažādi zelta formāti. Metālu tirgū trūkst centrālā mehānisma piegāžu iegūšanai, nemainīgas īpašumtiesību uzskaites uzturēšanai un metāla mobilizēšanai kā nodrošinājumam, kad tas ir nepieciešams visvairāk. Rezultāts ir dārgāks, mazāk drošs līdzeklis tirdzniecībai, norēķiniem un metāla kā nodrošinājuma izvietošanai.

Piemēram, zeltam ir milzīgs potenciāls darboties kā efektīvam nodrošinājuma aktīvam. Bet cenu pārredzamības trūkuma dēļ zelts nav kvalificējams kā augstas kvalitātes likvīds aktīvs (HQLA) – tas padara dārgu dažām iestādēm zelta piederību un liedz citiem institucionālajiem investoriem to piederēt. Labāki dati, lielāka cenu pārredzamība un droša īpašumtiesību uzskaite palīdz zeltam kļūt par pieņemamāku ieguldījumu un nodrošinājuma aktīvu.

Labās ziņas ir tādas, ka ir projekts, kas gadu gaitā ir palīdzējis vērtspapīru tirgiem uzlaboties, un nav iemesla, ka mēs to nevarētu nekavējoties piemērot zelta tirgiem.

Kādi ir ieguldītāju ieguvumi no preču digitalizācijas?

Mūsdienās faktiski ir diezgan viegli digitalizēt aktīvus. Patieso vērtību rada digitalizācijas apvienošana ar juridiskām konstrukcijām, datiem un īpašumtiesību noteiktību, kas sniedz darījumu partneriem komfortu. Digitalizējot aktīvu, nodrošinot nemainīgu īpašumtiesību ierakstu un palielinot cenu pārredzamību, tirgus iegūst vairākas priekšrocības.

Šīs priekšrocības ietver:

  • Palielināta noteiktība par norēķiniem, novēršot nepieciešamību pēc zelta fiziskas transportēšanas pāri robežām, izkausēšanai dažādos formātos un piegādājot īpašām fiziskām glabātavām. Patiešām, šī gada martā, kad rafinēšanas uzņēmumi un aviosabiedrības COVID-19 dēļ ierobežoja darbību, dažu līgumu nokārtošana nebūt nebija noteikta.
  • Samazinātas finansēšanas izmaksas, kad zeltu pieņem kā nodrošinājumu. Bankas, brokeri un aktīvu pārvaldnieki var vieglāk aizņemties pret savām pozīcijām, tāpat kā repo un vērtspapīru finansēšanas tirgos vērtspapīru pusē. Faktiski daudzos gadījumos zelts jau ir pieļaujams kā nodrošinājums noteiktiem atvasināto instrumentu darījumiem. Bet, tā kā to līdz šim ir bijis grūti izmantot, zelts šajos darījumos netiek pietiekami izmantots. Digitalizācija to var mainīt.
  • Lielākas iespējas iestādēm iegūt zeltu. Palielinot cenu pārredzamību un norēķinu noteiktību, zelts var kļūt par piemērotu ieguldījumu tādiem apdrošināšanas uzņēmumiem un Eiropas PVKIU, kuriem šodien nav atļauts piederēt zeltam.
  • Zemākas izmaksas, jo zelta tirdzniecības un riska ierobežošanas centri kļūst sadarbspējīgāki visā pasaulē. Mēs to esam redzējuši visos Eiropas vērtspapīru tirgos, taču šis sadarbspējas līmenis līdz šim ir pilnībā apsteidzis zelta tirgus.
  • Caurspīdīgas un regulāri pieejamas zelta tendences un dati.

Jūs esat liels ētiskā zelta aizstāvis, kā Tradewind Markets atbildīgi iegūst zeltu un kā blokķēdi izmanto, lai uzraudzītu tā piegādes ķēdi?

Lai gan metālu piegādes ķēdē ir liels pieprasījums pēc pārredzamības, 63% no fondu pārvaldniekiem kā lielāko šķērsli ieguldījumiem vides, sociālajā un korporatīvajā pārvaldībā (ESG) min “kvalitātes un konsekventu ilgtspējības datu trūkumu”. Tradewind to ir risinājis ar piegādes ķēdes izsekojamības risinājumu ORIGINS, kas palīdz uzņēmumiem ievērot Pasaules zelta padomes atbildīgās zelta ieguves principus, sniedzot detalizētu informāciju par piegādes ķēdi par zelta un sudraba izcelsmi. Sniedzot datus par izcelsmi, ieskaitot raktuves atrašanās vietu, piegādes datumus un sertifikātu vai standartu sarakstu, kuriem avots atbilst, tirgus dalībnieki var pirkt un pārdot dārgmetālus no uzticamiem avotiem un autentiskumu apliecināt materiāla izcelsmi visā piegādes ķēdē..

Pašlaik tiek piedāvāts zelts un sudrabs, vai nākotnē ir plānots piedāvāt palādiju, platīnu vai citas preces?

Neapšaubāmi, ir vairākas iespējas digitalizēt preces, kas pārsniedz zeltu. Mēs jau piedāvājam sudrabu digitālā formā, un mēs aktīvi novērtējam citus preču tirgus.

Mūsu pieeja ir bijusi koncentrēt laiku uz aktuālāko tirgus infrastruktūras problēmu risināšanu – un tas pagaidām nozīmē zeltu. Tā vietā, lai gaidītu, lai panāktu pilnīgu nozares vienprātību par to, kad, kā un kādā tempā risināt problēmu, mēs esam sākuši ar nozīmīgu tirgus dalībnieku apakškopu. Plānu, kas pēdējās desmitgades laikā ir palīdzējis vērtspapīru un atvasināto instrumentu tirgiem uzlabot, var attiecināt uz zeltu – un ieguvumu sasniegšanai nav nepieciešami gadi.

Jūs esat runājis par to, kā COVID-19 ir parādījis nozares problēmas ar pašreizējo mantoto sistēmu. Kādi ir daži no šiem jautājumiem un kādi ir daži risinājumi?

Pandēmija noteikti atklāja lielas plaisas zelta tirgus infrastruktūrā.

Londona ir liels zelta tirdzniecības centrs, savukārt Ņujorka ir šo darījumu riska ierobežošanas centrs. Vēl martā COVID-19 cenu maiņas dēļ darījuma partneriem bija nepieciešams nokārtot savus NY nākotnes darījumus. Tomēr NY tirgum zelts ir vajadzīgs ļoti specifiskos formātos, kas atšķiras no tiem, kurus parasti tirgo Londonā vai Šanhajā. Tātad, lai nokārtotu darījumus, darījumu partneriem vajadzēja rafinēt zelta stieņus, nosūtīt tos uz NY un nogādāt tos pareizajās glabātavās līdz norēķinu termiņam. Kā minēts iepriekš, šis process tika apgrūtināts, jo aviosabiedrības samazināja lidojumus un naftas pārstrādes rūpnīcas palēnināja darbību visā pandēmijas laikā.

Zelta cena NY pieauga salīdzinājumā ar salīdzināmu zeltu Londonā, radot riska ierobežošanas zaudējumus, ņemot vērā norēķinu nenoteiktību. Skaidrs, ka ir pienācis laiks pārdomāt, kā dažādos tirdzniecības centros zeltu var izvietot neatkarīgi no fiziskās atrašanās vietas, formāta un laika joslas.

Vai jūs varētu apspriest dažādas dārgmetālu iespējas, kas tiek piedāvātas investoriem?

Tā kā dārgmetālu tirgus ir fiziski smags, digitālie procesi faktiski paver investoriem pieejamo iespēju skaitu. Iepriekš investoriem zelts bija jāpērk un jāuzglabā drošā vietā. Šodien investori var nopirkt zeltu digitāli, daļēji un piesaistīt savus metālus, lai nopelnītu ienesīgumu.

Pašlaik metālu tirgus ir sadrumstalots, un tam nav centrālo īpašumtiesību reģistru, kas apgrūtina zelta aizņemšanos, aizdošanu un izvietošanu kā nodrošinājumu. Tradewind VaultChain ™, mūsu pirmais digitālā zelta un sudraba izstrādājums, ļauj investoriem iegādāties un īpašumā iegūt zeltu digitālā veidā, izmantojot digitālos ierakstus. Šī īpašumtiesību metode novērš nepieciešamību pēc zelta glabāšanas, drošības, apdrošināšanas, transportēšanas un glabāšanas un tā vietā paļaujas uz šo iestādi, mūsu gadījumā – Kanādas Karalisko naudas kaltuvi..

VaultChain ™ Gold arī dod investoriem iespēju iegādāties zeltu daļās, kas ir mazākas par vienu unci, kas ir zelta standarta vienība. Ļaujot investoriem iegādāties precīzākus zelta pieaugumus, dārgmetālu tirgus darbojas vairāk kā vērtspapīru tirgus.

Daži uzņēmumi ir izveidojuši tā sauktos zelta marķierus: digitālo aktīvu nodrošinājums ar fizisko zeltu, kura mērķis ir piesaistīt cenas zelta tirgus vērtībai.

Tā kā katra metode kļūst arvien digitālāka, ieguldītājiem ir iespēja piekļūt piegādes ķēdes datiem, kuriem viņi iepriekš nevarēja piekļūt, piemēram, informācijas iegūšanai, konkrētām raktuvēm, ģeogrāfiskajai atrašanās vietai un kuriem ESG vadošajiem modeļiem raktuves ievēro. Šai informācijai var piekļūt, izmantojot Tradewind’s ORIGINS, piegādes ķēdes izsekojamības risinājumu.

Vai klienti var fiziski piegādāt zeltu un vai tam ir noteikti ģeogrāfiski ierobežojumi?

Tradewind klienti var pieprasīt zelta fizisku piegādi, izmantojot savus pilnvarotos izplatītājus, līdzīgi kā investori var pieprasīt dažāda veida vērtspapīrus ar brokeru starpniecību. Digitālā zelta īpašumtiesības ļauj investoriem gūt tādas pašas priekšrocības kā ieguldījumi fiziskajā zeltā, ieskaitot metāla fizisku iegādi. Šī ir iezīme, kas, iespējams, pievērsīsies darījuma partneriem, kuriem, iespējams, būs jāpierāda spēja fiziski pārņemt savus aktīvus.

Vai vēlaties vēl kaut ko pastāstīt par Tradewind Markets?  

Dārgmetālu tirgus ir gatavs pārmaiņām, un mums ir pieejams projekts, kas mūs tur virzīs. Kad mūsdienās pastāv pareizā tehnoloģija, mums nav jāgaida tirgus vienprātība. Tradewind mums ir drosmīgi – tomēr pragmatiski un sasniedzami – plāni zelta tirgiem piešķirt nepieciešamo infrastruktūru, lai padarītu to drošāku, izturīgāku un rentablāku..

Paldies par lielisko interviju, jāapmeklē lasītāji, kuri vēlas uzzināt vairāk Tradewind Markets.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me