Luka Gubo, Blocktrade – Interviju sērijas izpilddirektors

Mēs apsēdāmies ar Luku Gubo, izpilddirektoru plkst Blocktrade, lai uzzinātu, kā viņš apvieno savu profesionālo pieredzi ar tehnoloģisko attīstību, lai sekmētu Blocktrade misiju pārveidot veidu, kā mazie un vidējie uzņēmumi palielina kapitālu.  

Luka, tev ir pieredze tirdzniecībā, ieguldījumos un risku pārvaldībā. Kā jūs kļuvāt par Blocktrade dibinātāju un izpilddirektoru?

Es sāku savu karjeru tieši pirms lielās finanšu krīzes kā augstas frekvences tirgotājs mazā patentētā tirdzniecības firmā, kur mēs tirgojām galvenokārt nākotnes līgumus un citus atvasinātos instrumentus. Mūsu vissvarīgākā stratēģija bija makroekonomisko notikumu tirdzniecība, kas nozīmē, ka mēs mēģinājām ienākt tirgū pāris milisekundes pēc galveno makroekonomisko datu, piemēram, IKP pieauguma vai nodarbinātības skaita, publiskošanas. Mūsu serveri tika izvietoti dažādās apmaiņās, lai mūsu pasūtījumi pēc iespējas ātrāk nonāktu pie pasūtījumu grāmatām. Kādā brīdī mēs CME mēnesī izpildījām vairākus miljardus ASV dolāru vērtu nākotnes līgumu.

Pēc lielās lejupslīdes parādījās lieli konkurenti ar labāku piekļuvi šiem tirgiem, un tirdzniecība kļuva mazāk rentabla, tāpēc es sāku koncentrēties uz ilgtermiņa ieguldījumiem. Es izstrādāju pāris ieguldījumu stratēģijas, kuru pamatā ir teorētiski un empīriski modeļi, un vienu no tām es ieviesu reģiona pirmajā pilnībā kvantitatīvajā fondā. Es vienmēr esmu bijis tirdzniecības un tehnoloģiju krustpunktā, tāpēc ātri sapratu – it īpaši pēc Ethereum baltās grāmatas izlasīšanas – blokķēžu potenciāls primārajā un sekundārajā kapitāla tirgū. Es gribēju dot ieguldījumu šajā transformācijā un balstīties uz savu pieredzi, lai izstrādātu jaunus procesus un palielinātu piekļuvi tirgiem un pārredzamību. 2018. gadā es izveidoju Blocktrade redzējumu, un mūsu mērķis ir izmantot šīs jaunākās tehnoloģijas, lai uzlabotu kapitāla tirgu iekšējo darbību, galvenokārt Eiropā.

Blocktrade pieprasa atļauju veikt ieguldījumu pakalpojumus Eiropas Ekonomikas zonā saskaņā ar Direktīvu 2014/65 / ES (MiFID II). Kas ir šī direktīva un ko tā nozīmē investoriem?

MiFID II nozīmē Direktīvu par finanšu instrumentu tirgiem, kas ir daļa no plašākas Eiropas kapitāla tirgu reglamentējošās sistēmas. Direktīva regulē visas darbības, kas saistītas ar biržām un ieguldījumu firmām (vai brokeru dīleriem, kā tos sauc ASV), kas sniedz dažādus ieguldījumu pakalpojumus primārajā un sekundārajā tirgū. MiFID II ir vairāk nekā 30 000 lappušu, ieskaitot tās deleģētos noteikumus un normatīvos un tehniskos standartus. Bet ir arī citi attiecīgie tiesību akti, kas regulē Eiropas kapitāla tirgus, piemēram, Centrālo vērtspapīru depozitāriju regula (CSDR), Prospektu regula, Tirgus ļaunprātīgas izmantošanas regula (MAR), Norēķinu galīguma direktīva un Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas direktīva (AML / CTF direktīva) un daudzi citi.

Šo noteikumu mērķis ir aizsargāt investorus un nodrošināt tirgus stabilitāti un pārredzamību, vienlaikus samazinot riskus un ļaujot efektīvi sadalīt līdzekļus primārajā un sekundārajā tirgū. Lai gan šis mērķis ir apbrīnas vērts, varētu teikt, ka ES kapitāla tirgus noteikumi ir pārāk sarežģīti, un tie kaitē ieguldītājiem un jo īpaši emitentiem, kas mēģina izmantot tirgus finansējumu. Turklāt traucējumi diez vai ir iespējami, jo nozarē ienāk lielas regulatīvās, darbības un kapitāla prasības.

Piesakoties šādai licencei, mūsu mērķis ir padarīt emitentiem daudz ērtāku un lētāku kapitāla piesaistīšanu no investoriem. Tajā pašā laikā mēs vēlamies nodrošināt lieliem un maziem investoriem piekļuvi iepriekš nepieejamām aktīvu klasēm. Tehnoloģija ļauj mums sasniegt šo mērķi, savukārt licence nodrošinās mums nepieciešamo investoru un citu finanšu institūciju uzticību.

2019. gada oktobrī jūs paziņojāt, ka Cryptix pabeidza Blocktrade iegādi. Kas ir Cryptix, un ko tas nozīmē Blocktrade nākotnei?

Kriptix ir Šveices pilnu pakalpojumu sniedzējs, kas koncentrējas uz finanšu nozares darbības traucējumiem, ilgtermiņā koncentrējoties uz abu pasaulju apvienošanu: regulētu un decentralizētu finansēšanu. Piedalīšanās Cryptix grupā ir daudz priekšrocību Blocktrade: Cryptix dalās un pat paplašina mūsu redzējumu, un kopā mēs savienojam visu finanšu ekosistēmu. Pirmais solis ceļā uz cilvēku finanšu tirgus izveidi Cryptix piesakās uz EMI licenci, savukārt Blocktrade – uz MiFID II licenci..

Plānojot vienā lietotnē apvienot visu finanšu tirgu, Cryptix mērķis ir piedāvāt nevainojamu pieredzi lietotājiem, kuri varēs piekļūt dažādiem finanšu pakalpojumiem un produktiem. Blocktrade rūpēsies par kapitāla tirgus daļu gan primārā, gan sekundārā tirgus pusē.

Blocktrade nākotne ir ļoti spilgta. Mēs esam paplašinājuši savu misiju: ​​mēs ne tikai veicinām piekļuvi primārajam tirgum, bet, piedāvājot līdzekļu vākšanas, strukturēšanas, konsultēšanas un izvietošanas pakalpojumus, mēs arī palīdzam Eiropas uzņēmējiem kļūt konkurētspējīgākiem globālajā vidē. Kopā ar mūsu tehnoloģijām otrreizējam tirgum – ko mēs darbosimies kā ieguldījumu sabiedrība, kad saņemsim atļauju – mēs varēsim aptvert visu kapitāla tirgus pakalpojumu spektru, tostarp glabāšanu un glabāšanu, norēķinus, ziņošanu, maršrutēšanu un izpildi..

 

Blocktrade piedāvās tirdzniecības žetonu sarakstu tirdzniecībai. Kad jūs domājat, ka tas notiks?

Finanšu instrumentu iekļaušana mūsu daudzpusējā tirdzniecības sistēmā (DTS) būs iespējama pēc tam, kad regulators piešķirs licenci. Līdz tam mums nav atļauts pieskarties vērtspapīriem. Es domāju, ka 2020. gads būs aizraujošs gads gan esošajiem drošības žetonu izsniedzējiem, gan arī jauniem STO.

Kādas būs drošības žetonu saraksta prasības?

Pastāv dažādas prasības, kas ietver juridiskos, pārvaldes, tehniskos un finanšu aspektus. No juridiskā viedokļa vērtspapīrus var emitēt tikai juridiska persona, un to statūtiem un statūtiem ir jānodrošina šo vērtspapīru pārvedamība, un tiem ir skaidri noteiktas tiesības vērtspapīru īpašniekiem. Pirms iekļaušanas vērtspapīros ar CVD jāievada grāmatvedības veidlapa.

Ar pārvaldību saistītās prasības ietver to, ka uzņēmumam ir skaidra uzņēmuma vadība – vēlams ar neatkarīgiem valdes locekļiem -, kas atvieglo primāro tirgu. Turklāt vadības un valdes locekļiem jānokārto piemērotības un atbilstības novērtējums, un vadībai jābūt apmācītai par daudzpusējās tirdzniecības noteikumiem par ziņošanu, tirgus ļaunprātīgu izmantošanu, iekšējās informācijas ļaunprātīgu izmantošanu, pārredzamību un pārvaldību. Tehniski mēs cenšamies atbalstīt pēc iespējas vairāk drošības marķieru protokolu, jo nav nozares standarta. Tomēr, iespējams, būs jāpārslēdzas uz citu protokolu, iespējams, ar atļautu DLT, lai ļautu racionalizētai un tiešai izpildīto darījumu apstrādei. Runājot par finanšu prasībām, ir jāapzinās, ka minimālais lielums, kas jāiekļauj sekundārajā tirgū, tirgus kapitalizācijā šobrīd ir EUR 1 miljons. Lai gan mēs plānojam atbalstīt lielus un mazus emitentus, mums ir jāievēro šī robeža. Tomēr prasības var mainīties, kad mēs redzēsim šo vērtspapīru faktisko likviditāti. Visbeidzot, lai gan mēs dodam priekšroku jau izveidotam biznesam ar pieaugošiem ieņēmumiem un peļņu, mēs neizslēdzam jaunizveidotus uzņēmumus, kas vēl nav sasnieguši rentabilitāti.

Vai palaišanai ir ierindoti kādi drošības marķieri?

Mūsu spēcīgajā tīklā ir vairāki spēcīgi drošības žetonu emitenti, un viņi vēlas nodrošināt likviditāti saviem akcionāriem.

Kādi ir Blocktrade institucionālie pakalpojumi bankām un citām ieguldījumu firmām?

Mēs piedāvāsim tirdzniecības iespējas virknei institūciju – no brokeriem līdz fintech uzņēmumiem līdz (neo) bankām un investīciju firmām – un mēs tām radīsim jaunas ieņēmumu plūsmas, izmantojot baltās etiķetes risinājumus. Viņi varēs veikt savu klientu darījumus sekundārajā tirgū (gan kriptovalūtām, gan drošības žetoniem) un piedāvāt saviem klientiem tiešus ieguldījumus STO. Uzņēmumi, kuriem nav savas kapitāla piesaistes platformas, varēs izmantot mūsu baltās etiķetes risinājumu, savukārt nelicencēti uzņēmumi varēs kļūt par piesaistītajiem aģentiem, kas nozīmē, ka viņi varēs darboties kā STO ieguldījumu platforma un ļautu veikt maršrutēšanu. klientu pasūtījumu mūsu DPS.

Kādas ir dažas funkcijas un rīki, kurus mēs varam sagaidīt redzēt Blocktrade platformā?

Mūsu mērķis ir nodrošināt tirgu, kur apmierinās digitālo aktīvu pieprasījums un piedāvājums. Primārais tirgus, kurā uzņēmumi emitē vērtspapīrus, kuros ieguldītāji var tieši ieguldīt, ir viena no būtiskākajām iezīmēm, ko mēs veidojam. Protams, mēs esam vērsti arī uz otrreizējā tirgus attīstības pabeigšanu, kur šie vērtspapīri tiks tirgoti. Mēs piedāvāsim šo jauno digitālo aktīvu klasi ar visiem nepieciešamajiem rīkiem profesionālam tirgotājam, investoram vai jebkurai finanšu iestādei. Mēs esam pilnībā orientēti uz API, kas ļauj mums integrēties ar esošo tirgus infrastruktūru, vienlaikus ļaujot citām platformām, lietotnēm un algoritmiem sazināties ar mums.

 

Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties par Blocktrade?

Jā, vienmēr ir dažas labas lietas, ar kurām dalīties. Mēs esam ļoti pateicīgi par Cryptix sirsnīgo uzņemšanu un par iespēju strādāt ārpus galvenās mītnes Vaduzā, Lihtenšteinā.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet vietni Blocktrade vai mūsu Blocktrade uzņēmumu saraksta lapa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me