Daniel Liebau, Lightbulb Capital – Interviju sērijas dibinātājs

Jūs nesen esat uzrakstījis pētījumu ar nosaukumu “Kriptovalūtas & Sākotnējie monētu piedāvājumi: vai tie ir izkrāpšana? – Empīriskais pētījums“. Šis dokuments iebilst pret parasto gudrību, ka lielākā daļa 2016. gadā uzsākto ICO bija krāpšanās un ka patiesībā lielākā daļa bija likumīgas iniciatīvas. Vai jūs uzskatāt, ka tas attieksies uz 2017./2018. Gada ICO periodu?

Sveiks, Antuāns, paldies, ka šodien mani uzņēma. Tas ir prieks.

Attiecībā uz “ICO Scam paper”, kuru esmu uzrakstījis kopā ar savu līdzautoru prof. Dr Patrick Schueffel, es gribētu domāt gandrīz kā par sarunu iesācēju. Ir daudz iespēju padziļināt mūsu izpratni par tēmu. Pētījuma procesa vadīšana pēc 2017. un 2018. gada ICO datiem ir viens no ieteikumiem, ko pievienojām darba beigās. Es to apspriežu ar dažādām universitātēm, arī ar ievērojamu juridisko skolu Āzijā.

Tad mēs vēlamies turpināt attīstīt ‘Crypto Scam Varbūtības indeksu’, kas tradicionālajām finanšu pakalpojumu firmām varētu dot instrumentu projektu novērtēšanai. Tas varētu būt noderīgi glabātājiem, aktīvu pārvaldniekiem, bankām un to klientiem. Šajā posmā es varu teikt, ka 2,2% no, teiksim, 5000 ICO joprojām ir 110 projekti … pietiekami liels skaits, lai izveidotu rīkus un procesus, lai aizsargātu investorus no krāpniekiem.

Kāds ir jūsu viedoklis par IEO? Vai tas ir uzlabojums salīdzinājumā ar ICO?

Paldies par šo lielisko jautājumu. Pārsvarā komunālo pakalpojumu marķieru projekti pašlaik nesniedz pakalpojumu viņu ieinteresētajām personām. Tāpēc nav īsta pieprasījuma pēc žetoniem. Mums ir spekulanti, kas tirgo pret spekulantiem. Es domāju, ka mums uzmanīgi jāskatās, ko dara apmaiņa. Daži no viņiem ir veikuši pasākumus, lai ieviestu kontroles mehānismus, īpaši attiecībā uz to biržas pārvaldību. Tas, iespējams, ir pozitīvs un papildina viņu briedumu. Tajā pašā laikā es esmu skeptisks, redzot, ka uzskaites departamentiem ir arī pārdošanas mērķi. Vēl jo vairāk attiecas uz to, ka dažos gadījumos IEO ir jāsavieno pārī ar vietējās apmaiņas marķieri.

Es sev jautāju, vai tas mākslīgi veicina pieprasījumu pēc apmaiņas marķiera? Es arī brīnos, kā apmaiņa pārvar interešu konfliktus. Piemēram, kā biržām var būt riska kapitāla fondi, kas iegulda projektos, kas galu galā iekļauj viņu tirgus sarakstu? Es atkal uzskatu, ka laika gaitā mēs redzēsim, ka daudz veiksmīgākas operācijas izdosies. Tradicionālajos tirgos neviens nevar būt biržas vadītājs, un tas ir pamatoti. Es ceru, ka tirdzniecības platformas, piemēram, tirdzniecības uzraudzība un pārvaldība, uzņems investīciju uzticību.

Lightbulb Capital sadarbojas ar SMU (Singapūras vadības universitāte), lai piedāvātu ievadkurss par digitālajiem aktīviem un kriptovalūtām. Pēc jūsu domām, kādi ir lielākie līdzņemšanas veidi, kas studentiem jāizņem no šī kursa?

Paldies, ka to aktualizējāt. Pirmkārt, es ticu pieredzes apguvei, lai dalībnieki varētu sagaidīt daudz darba un maz vienvirziena lekciju. Man patīk uzaicināt arī nozares vadošos vieslektorus. Trīs galvenie punkti:

1) Lietderības žetonus (ideālā gadījumā) izsniedz ne uzņēmums, bet kopiena vai fonds.

2) Studenti apgūst blokķēdes tehnoloģijas pamatus, jaukšanu, vienprātības algoritmu, privāto / publisko atslēgu un trilemmu (mērogs, drošība, decentralizācija) un daudz ko citu..

3) Mūsu mērķis ir dot zināmu pārliecību, lai dalībnieki saprastu šīs jaunās jomas riskus un iespējas – kritiskajai domāšanai ir būtiska nozīme.

Mēs arī paplašinām kursu no 1 līdz 2 dienām, jo ​​vienkārši nebija pietiekami daudz laika, lai izveidotu spēcīgu pamatu.

Jūs esat iesaistīts akadēmisko aprindu pasaulē – gan mācībā, gan pētniecībā. Vai jūs uzskatāt, ka lielākā daļa skolu pienācīgi sagatavo nākamo paaudzi pašreizējiem sasniegumiem fintech jomā? Ja nē, kas jādara citādi?

Vienmēr ir iespēja pilnveidoties. Es domāju, ka viena lieta, kurā universitātes parasti nav tik spēcīgas, ir ātrums. SMU, kur mēs sākām pirmo FinTech klasi vairāk nekā pirms trim gadiem, ir daļa no nelielas iestāžu grupas, kas pārstāv izņēmumus. Roterdamas vadības skola Erasmus universitātē ir ļoti spēcīga biznesa vadības pētniecības jomā Šanhajas ziņojums apstiprina. Pētījuma process kopumā ir pārāk lēns mūsu eksponenciāli paātrinātajiem laikiem.

Atgriežoties pie mācīšanas: es domāju, ka dažas tēmas var ļoti labi iemācīt, izmantojot digitālos medijus. Piemēram, ja vēlaties uzzināt par datu zinātni, izpētiet jaunizveidotā piedāvājumu FDP institūts. Mehrzads un komanda nodrošina fantastisku platformu, lai uzzinātu vairāk par datu zinātnes izmantošanu finansēs. Dažas tēmas var pasniegt tikai klasē, galvenokārt tās, kurām nepieciešams komandas darbs. Izmantojiet pakalpojumu dizaina domāšanu. Mēs ar prieku sadarbojamies ar korporācijām un universitātēm, lai nodrošinātu šādas praktiskas programmas. Vienmēr uzmanība tiek pievērsta darbībai, lai nodrošinātu, ka iemācīto uzreiz var pielietot savā darba vidē. Diemžēl dažas universitātes joprojām koncentrējas uz faktu apguvi, tos grūti pārbaudot eksāmenu laikā. Es uzskatu, ka tas, iespējams, ir novecojis.

Lightbulb Capital piedāvā uzstāšanos ar AI, un jūs personīgi esat labi lasījis šo tēmu. Vai jūs paredzat nākotni, kurā AI ir lielāka ietekme uz fintech?

Lai precizētu: es labākajā gadījumā esmu AI iesācēju līmeņa students. Paies vēl daži gadi, līdz es patiesi padziļināti sapratīšu šo milzīgo jomu, kas pārsniedz mašīnmācīšanos. Mašīnmācība pati par sevi ir kļuvusi par tik plašu jomu. No tā, ko es varu pateikt tagad, AI jau ir būtiska ietekme uz finanšu pasauli. Šī ietekme galvenokārt ir saistīta ar vieglu piekļuvi milzīgam datu apjomam un eksponenciāli augošu skaitļošanas jaudu. Piemēram, apskatiet, ko dara Markoss Lopess de Prado no True Positive Technologies un Kornela universitātes. Tas skaidri norāda, ka vienkārša vaniļas statistika vien to nemazina finanšu tirgos. Pārbaudiet šo jaunāko dokumentu, ja jūs interesē: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3365282. Viena tēma, par kuru mēs daudz dzirdēsim nākamajos 12 mēnešos, ir AI ētiska izmantošana finansēs, it īpaši finanšu tirgos. Ētika ir kaut kas regulators, CxO līmeņa ļaudīm un citiem tirgus dalībniekiem, kā arī gala klientiem ir jādomā ļoti dziļi. Aizraujoši laiki, un es ar nepacietību gaidu savu ieguldījumu diskusijā.

Drošības žetonus šobrīd iecienījuši riska fondi un nekustamais īpašums. Kādi ir lietošanas gadījumi, kurus jūs personīgi redzat?

Drošības žetoni – patiešām aizraujoša tēma. Šobrīd strādāju pie pētniecības projekta, lai vairāk izpētītu šo jomu. Ir agras dienas, bet daži līdzņemamie ēdieni. Vienā no vadošajām digitālo aktīvu datu bāzēm, ko apkopojusi Starptautiskā žetonu standartu asociācija (ITSA), kuras lepnais asociētais dibinātājs mēs esam, kopumā ir 600 žetonu. Tikai 30 no tiem ir klasificēti kā ieguldījumu vai drošības žetoni. Otrkārt, es saprotu, ka daļējas īpašumtiesību dēļ aktīvi, kuriem agrāk bija grūti piekļūt, piemēram, tēlotājmāksla, tagad ir pieejamāki. Tajā pašā laikā, ievērojot vispārzināmo ierobežojumu akreditētiem investoriem, kuri saprot vērtējumus, mums patiešām ir jājautā sev, kurš nodrošinās šo likviditāti? Kas pirks šos žetonus? Kamēr elektroniskajās biržās neredzu likvīdus STO tirgus, es uzdrīkstos ticēt, ka tirgū varētu būt nepareiza cerība. Iepriekšminētais nenozīmē, ka es nedomāju, ka šī ir ļoti iedvesmojoša telpa ar lielu potenciālu nākotnē. Es ļoti vēlos redzēt iespējas arī tradicionālajos biržā kotētajos akcijās. Tūlītējs norēķins varētu atbrīvot lielu kapitālu, kas šobrīd ir “iestrēdzis”. Arī diversificētu portfeļu veidošana neatkarīgi no tā, cik maza ir jūsu ieguldījumu summa, varētu būt milzīgs solis finanšu iekļaušanas ziņā.

Jūs atrodaties ārpus Singapūras, kas ir ietekmīgs kriptovalūtu centrs. Vai jūs paredzat, ka Singapūra pārņems vadību pirms Šveices vai Maltas? Es domāju saistībā ar kriptogrāfijas pieņemšanu, un tur atrodas uzņēmumi, kuru galvenā mītne atrodas?

Man ir grūti paredzēt, kurš vadīs. Es esmu veicis tikai minimālu pētījumu par Maltu. Es iesaku ikvienam, kurš lūdz rūpīgi padomāt un pēc tam izvēlas nobriedušu jurisdikciju. Šveicē akciju reģistrus uztur emitenti. Lai viņi varētu sēdēt uz blokķēdes. Tas ir galvenais drošības marķiera ekosistēmas ātrai attīstībai. Citās valstīs akciju reģistrus uztur valdības aģentūra. Šveicē dzīvo arī vairāki aizraujoši uzņēmumi, piemēram, Sygnum, Daura, MME un Metaco.

No otras puses, Singapūrai ir neapšaubāmi viens no visvairāk, ja ne visvairāk, uz nākotni vērstajiem finanšu pakalpojumu regulatoriem pasaulē ar MAS. Ir aizraujoši vērot, kā viņi apvieno pareizu riska pārvaldību un investoru aizsardzību ar inovāciju, kā daži citi pasaulē. Papildus tam Singapūras citas valdības aģentūras, piemēram, piemēram, IRAS, nodokļu iestāde vada arī komunālo pakalpojumu marķējuma nodokļus. Es varētu būt neobjektīva, bet Singapūra jau ir dominējošā stāvoklī. Honkongā mani aizrauj uz izpildi vērsti uzņēmēji, piemēram, piemēram, HEX Trust apcietinājuma telpā.

Par ko jūs šajā nozarē esat visvairāk satraukti?

Mani fascinē fakts, ka viss notiek tik ātri. Pēc savas dabas esmu ziņkārīgs cilvēks, tāpēc nebeidzami jauninājumi un attīstība visā pasaulē man šķiet lieliska. Ja man bija jānosauc viena konkrēta joma, tad es redzu, kā arvien vairāk iniciatīvu strādā pie tā, “kā dabūt gumiju uz ceļa”. Adopcija un izpilde pāriet uz centrālo līmeni, un nereālas tēmas “ātri bagātināties” izzūd. Es domāju, ka tas ir pozitīvi. Vakar Vācijas valdība kā valsts paziņoja par Blockchain stratēģiju. Nīderlandē es atbalstu 2tokens projekts kas aplūko adopciju, izmantojot finansēšanas objektīvu. Singapūrā es ceru palīdzēt Blockchain uzņēmumiem & Mērogojamo tehnoloģiju asociācija. Ir agras dienas, taču mēs domājam par to, kā ļaut cilvēkiem pilnībā izmantot blokķēdes priekšrocības.

Vai vēlaties vēl kaut ko padalīties?

Paldies par šo iespēju. Jā, es vēlos mudināt visus izlasīt vairāk akadēmisku pētījumu, lai papildinātu Medium retās gudrības pērles. Šeit ir trīs salīdzinoši jauni žurnāli, kurus pārbaudīt:

Lielbritānijas Blockchain Association Journal

Frontiers Financial Blockchain Journal

Stanford Journal of Blockchain Law & Politika

Kaislīgi indivīdi, kuri vēlas veikt uz pierādījumiem balstītu izpēti, vada šīs topošās un nākamās publikācijas.

Visbeidzot, paldies, ka esat Antuāns, un es ceru, ka mēs atkal varēsim sazināties un sarunāties.

BIO: Daniels (Dan) ir Singapūras dibinātājs Spuldzes galvaspilsēta. Firma tika dibināta 2014. gadā Honkongā, lai palīdzētu realizēt inovāciju un jaunu tehnoloģiju potenciālu finanšu pakalpojumu pārveidošanai. Šodien uzņēmums ir korporatīvo finanšu veikals, kas koncentrējas uz FinTech un blockchain.

Dans tiek iecelts par Singapūras vadības universitātes finanšu, finanšu tehnoloģiju, Blockchain un digitālo aktīvu vadības fakultāti. Viņš ir arī viesprofesors IE biznesa skolā tās visaugstākajā maģistra programmā finanšu jomā. Viņš ir arī Frontiers Financial Blockchain akadēmiskā žurnāla redaktors un strādā pie pētniecības projektiem. Turklāt viņš bieži uzstājas semināros par blokķēdi un inovācijām finanšu pakalpojumos. Pirms uzņēmuma dibināšanas Dens bija HSBC Securities (Singapore) Pte Limited galvenais operatīvais direktors (COO) un izpilddirektors. Iepriekš viņš bija arī HSBC Investīciju bankas IT vadītājs Singapūrā un Japānā. Danam ir vairāk nekā 19 gadu ilga pieredze Investīciju banku tehnoloģiju jautājumos UBS gan Vācijā, gan Lielbritānijā, Barclays Capital gan Singapūrā, gan Tokijā, kā arī tuvajiem brāļiem Frankfurtē, viņa dzimtajā pilsētā.

Viņš ir arī doktors. Kandidāts Erasmus Universitātes Roterdamas vadības skolas finanšu nodaļā, kur viņš pēta Blockchain un AI, un tas ietekmē finanses. Iepriekš viņš ir absolvējis Singapūras vadības universitātes maģistra grādu inovācijās un ieguvis finanšu maģistra grādu IE biznesa skolā Madridē, Spānijā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me