Claus Skaaning, Digishares – Interviju sērijas izpilddirektors

Klauss Skaanings ir programmatūras risinājuma Digishares izpilddirektors, kas tiek izmantots emisijas procesā un notiekošo tokenizēto akciju pārvaldībā.

Jūs iepriekš bijāt Venturefusion – kriptogrāfiskās drošības ekosistēma starta izveidošanai un izaugsmei. Kā jūs pārejāt uz DigiShares izpilddirektoru?

Vīzija VentureFusion ir izveidot decentralizētu inkubatora platformu jaunajiem uzņēmumiem. Tā darbosies kā sadarbības un sāknēšanas platforma, kurā dibinātāji var apzīmēt pašu starta kapitālu (pat ja nav juridiskas vienības) un izmantot pašu kapitāla žetonus kā maksāšanas līdzekli ikvienam, kurš piedalās startēšanas procesā. Pēc tam dibinātāji var izveidot plānu, cik lielu kapitālu viņi vēlas tērēt, lai izveidotu dažādas viņu starta daļas, izveidojot individuālus kapitāla zīmju piešķiršanas plānus īstermiņa ieguldītājiem, piemēram, ārštata darbiniekiem un ilgtermiņa ieguldītājiem, piemēram, līdzdibinātājiem un pastāvīgajiem komandas locekļiem, piešķirot nosacījumus. VentureFusion joprojām ir aktīvs aktīvs projekts, bet mūsdienās to galvenokārt vada mans līdzdibinātājs Jurijs Zubarovskis..

VentureFusion pamudināja mūs apskatīt, kā apzīmēt pašu kapitālu, un 2018. gada sākumā tas bija samērā jauns jēdziens. Mēs devāmies uz dažām pirmajām konferencēm Eiropā par koncepciju un nolēmām izveidot jaunu projektu GoSecurity, kas koncentrētos uz vērtspapīru marķēšanu. Šis projekts vēlāk tika pārdēvēts DigiShares, un es kļuvu par izpilddirektoru. Tagad man ir galvenais mērķis pārvaldīt un attīstīt DigiShares.

Vai jūs varētu sīkāk pastāstīt par pakalpojumiem, ko piedāvā DigiShares?

DigiShares ir viens no vadošajiem baltās etiķetes infrastruktūras nodrošinātājiem vērtspapīru žetonu emitēšanai un pārvaldībai Eiropā. Mūsu pirmais produkts bija viena projekta platforma marķētu vērtspapīru emitēšanai un ilgtermiņa pārvaldībai, un mēs tikai izlaižam nozīmīgu jauninājumu, kas spēj apstrādāt vairākus projektus ar daudz lielāku funkcionalitāti. Mēs esam viens no nedaudzajiem uzņēmumiem Eiropā – un vienīgais Ziemeļvalstīs, kas var nodrošināt šāda veida darbības platformu.

Mūsu platforma var apstrādāt pilnu STO (drošības žetonu piedāvājuma) darbplūsmu, sākot no ieguldītāju reģistrācijas, verifikācijas (KYC / AML), apstiprināšanas, līdz reālai marķieru iegādei ar fiat vai kriptogrāfiju, līgumu parakstīšanai (e-paraksti), marķierim pārskats par turētāja griestu tabulu, saziņa ar žetonu turētājiem, balsošana (akcionāru sapulces), dividenžu izmaksa utt.

Tokenizētajam pašu kapitālam mēs piedāvājam unikālu funkciju, kurā mēs ļaujam akcionāru daļai būt tokenizētai, t.i., pēc iespējas digitalizētai, bet ne tokenizētai, tātad bez izsniegtiem marķieriem. Tas notiek pēc klienta pieprasījuma, jo daži no mūsu klientiem ir izteikuši bažas, ka viņi vēlētos vērsties gan pie kriptogrāfijas, gan bez kriptogrāfijas investoriem – un investori, kas nav kriptogrāfijas pārstāvji, var dot priekšroku nereģistrētai reģistrācijai. Vēl viena unikāla funkcija, pie kuras mēs strādājam, ir mini birža, iekšēja ārpusbiržas veida tirdzniecības platforma marķieru īpašniekiem vienā projektā.

Kopumā mēs piedāvājam risinājumus, lai ikviens varētu veikt savu STO vai piedāvāt vairākus vienlaikus STO. Mēs galvenokārt strādājam baltās etiķetes partnerībās, kur klienti piedāvā risinājumu ar savu zīmolu.

Papildus programmatūras nodrošināšanai mēs nodrošinām arī piekļuvi drošības marķiera ekosistēmai. Mums ir liels partneru tīkls juridisko, investīciju, aizbildnības, KYC / AML uc jomā. Daži no tiem ir integrēti platformā.

Digishares ir viens no nedaudzajiem nozares uzņēmumiem, kura galvenā mītne atrodas Dānijā. Vai Dānijas vērtspapīru noteikumi atbalsta akciju digitalizāciju?

Lai gan mēs atrodamies Dānijā un esam noraizējušies par vietējiem vērtspapīru noteikumiem, ir svarīgi jau iepriekš pateikt, ka mēs esam jurisdikcijas agnostiķi un varam darboties jebkurā jurisdikcijā. Patiešām, mums ir pašreizējie projekti gan Eiropā, gan ASV.

Vietējā līmenī mēs sadarbojamies ar Dānijas juristu un Dānijas regulatoriem, lai noteiktu, vai akcijas var attēlot kā žetonus. Līdz šim mūsu jurists ir konstatējis, ka tokenizētās akcijas atbalsta Dānijas tiesību akti, taču dažām detaļām ir nepieciešams apstiprinājums no regulatora un Rūpniecības, biznesa un finanšu ministrijas. DigiShares ir pieteicies piedalīties Dānijas regulatora smilšu kastē, lai sīkāk analizētu, kā marķēti vērtspapīri var pastāvēt līdzās Dānijas likumiem.

Dažas valstis neatbalsta akciju marķēšanu, jo tām nepieciešami vai nu papīra formāta akciju sertifikāti, vai notariāli apstiprināta tirdzniecība. Par laimi Dānijas vērtspapīru likumdošana atbalsta akciju digitalizāciju, un tām nav nevienas no šīm prasībām.

Spēja marķēt akcijas (un cita veida vērtspapīrus), protams, ir svarīga DigiShares un Dānijas uzņēmumiem, taču tai būs nozīme arī ārpus Dānijas, jo Dānijā emitētos vērtspapīrus var pasēt jebkurai ES dalībvalstij. Mēs uzskatām, ka Dānija varētu būt labs STO galamērķis iepriekš minēto iemeslu dēļ, bet arī tāpēc, ka mēs uzskatām, ka citas tipiskas STO izmaksas šeit var ievērojami samazināt (dibināšanas, juridiskās izmaksas utt.). Kā papildu ieguvums Dānija ir ļoti uzticama finanšu jurisdikcija ar vienu no zemākajiem korupcijas līmeņiem pasaulē.

Kāda ir drošības marķiera ekosistēma un kopiena Dānijā?

Tā vēl ir diezgan maza, taču mēs darām visu iespējamo, lai to attīstītu, regulāri rīkojot konferences Kopenhāgenā. Mēs organizējam ikgadēju konferenci, kas koncentrējas uz tokenizētiem vērtspapīriem (Fintech Disruption Summit – http://www.fintechdisrupt.dk/en/home/) un regulāri pasākumi par dažādu veidu tokenizāciju, nākamreiz 12. septembrī, koncentrējoties uz nekustamā īpašuma tokenizāciju (http://www.digishares.io/events).

Pašlaik mēs esam vienīgais Ziemeļvalstu uzņēmums ar STO emisijas platformu, un mēs arī pirmie veicam STO. Tomēr mēs sagaidām, ka drīz mums pievienosies arī citi.

Pašlaik jūs vākat līdzekļus savam STO. Cik daudz jūs savācat un kādus ieguvumus iegūs investori?

Mēs paaugstinām nedaudz zem EUR 1 M. Šī relatīvi zemā robeža tika noteikta, lai ļautu mums vērsties pie privātajiem investoriem un publiski tirgot STO visā Eiropā. Turklāt mēs esam iesnieguši D veidlapu ASV, lai varētu vērsties pie ASV akreditētiem investoriem. Eiropas noteikumi ir elastīgāki nekā ASV un ļauj mums izveidot “demokrātiskāku” STO, jo mums ir atļauts orientēties uz privātiem ieguldītājiem gandrīz visās Eiropas valstīs.

Mēs esam izstrādājuši savu STO, lai investori saņemtu uzņēmuma akcijas ar tieši tādām pašām pārvaldības tiesībām kā dibinātāji, līdzīgi kā standarta IPO. Daudzi STO izstrādā “invalīdiem” žetonus ar diezgan ierobežotām investoru pārvaldības tiesībām, taču mēs to nevēlējāmies darīt. Kopumā mēs uzskatām, ka STO nozarei būs problēma, ja emitenti turpinās veidot žetonus ar ļoti ierobežotām investoru pārvaldības tiesībām.

Kādi ir piesaistīto līdzekļu plāni?

Piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti, lai paātrinātu mūsu attīstību & mārketinga centienus. Turklāt ir dažas licences, kuras mēs vēlētos iegūt, lai paplašinātu mūsu uzņēmējdarbības jomu. Kopumā mēs redzam vairāk potenciālo klientu & iespējas, nekā mums ir resursi, ko izmantot.

Jūs organizējat pasākumu par marķētu nekustamo īpašumu 12. septembrī Kopenhāgenā. Vai jūs redzat, ka nekustamais īpašums ir visdaudzsološākā aktīvu klase, kas jāpiešķir?

Jā, ja skatāties statistiku un runājat ar nozares ekspertiem, pastāv vienprātība, ka nekustamais īpašums šobrīd ir lielākā viendabīgā STO tirgus daļa. Tāpēc šobrīd mēs virzām mārketinga un attīstības centienus šajā virzienā. Mūsu nekustamā īpašuma tokenizācijas pasākumā piedalīsies aptuveni 100 nekustamo īpašumu profesionāļi no Ziemeļvalstīm. 90% no tiem ir cilvēki, kas nav blokķēdes, un mēs ceram motivēt un iedvesmot tos pieņemt blokķēdē. Kopumā mēs neapmeklējam daudzus blokķēdes nozares pasākumus, bet drīzāk tērējam savus spēkus tradicionālajiem finanšu jautājumiem & nekustamā īpašuma nozares.

Mēs ceram diezgan drīz paziņot par nekustamā īpašuma STO, un mēs esam iesaistīti arī patiešām aizraujošā projektā par Eirāzijas drošības žetonu apmaiņas izveidi.

Uz kādām citām aktīvu klasēm jūs koncentrēsieties?

Izmantojot partnerus, mēs skatāmies arī uz parādiem un obligācijām, taču šajā posmā mēs galvenokārt koncentrējamies uz pašu kapitālu. Platforma var apstrādāt jebkura veida drošību.

Kur jūs redzat nozari pēc 5 gadiem un DigiShares lomu šajā nozarē?

Pašlaik mēs redzam divas galvenās tendences; viens ar iesācējiem mēģina izveidot jaunu paralēlu finanšu infrastruktūru, un otrs ar vēsturiskajiem operatoriem, kas pieņem blokķēdi un tuvojas jaunajām iespējām savā ātrumā. Šīs divas tendences galu galā apvienosies, un radīsies jauna finanšu infrastruktūra, kur joprojām pastāvēs dažas vecās finanšu iestādes un daži jaunie dalībnieki tiks izveidoti kā līderi. Mēs redzēsim tikai vienu vai divus galvenos drošības marķiera protokola standartus. Patērētāji (investori) ir reālie ieguvēji ar ievērojami samazinātu maksu par tirdzniecību, parādu procentu likmju pazemināšanos, paaugstinātām noguldījumu procentu likmēm, ātrākām un efektīvākām finanšu operācijām utt., Utt..

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet mūsu Digishares uzņēmumu saraksta lapu vai Digishares vietne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me