Slenkančių vidurkių supratimo vadovas atliekant techninę analizę

Investuotojai paprastai remiasi pagrindine analize, norėdami įvertinti saugumą ir jo vidinę vertę (ir analizuoti jo ateities potencialą), o prekybininkai naudojasi techninė analizė maksimaliai padidinti tiesioginę grąžą. Techninė analizė tiria diagramų modelius ir rodiklius, kad būtų galima nustatyti prekybos galimybes ir potencialų pelną. Dažniausiai šios disciplinos įrankiai yra judantys vidurkiai, MACD, santykinio stiprumo indeksas, „Bollinger“ juostos ir kt..

Norint būti sudėtingoje kriptovaliutų rinkoje, reikia derinti techninius skaičiavimus ir finansines žinias, todėl būtina išmokti prekybos metodų.

Dėl unikalių žmonių asmenybių jie prekiauja skirtingais būdais – vieni pirmenybę teikia agresyvesniam ir rizikingesniam požiūriui, kiti renkasi labiau atsipalaidavusį, lėtos tempos ir saugų stilių. Yra įvairių prekybos stilių, kurie šiek tiek sutampa; tačiau šie keturi stiliai yra populiariausi prekyba pozicijomis, prekyba sūpynėmis, dienos prekyba ir galvos odos prekyba.

Kalbant apie naudingas techninės analizės prekybos priemones, vienas seniausių ir populiariausių yra slankusis vidurkis. Tai rodiklis, analizuojantis buvusius ir naujausius duomenis (ypač kainą), susumavus ir vidutiniškai apskaičiuojant skirtingus laikotarpius. Tai rodo vidutines vertes ir vadinama „judančia“, nes ji yra pakartotinai perskaičiuojama, kai gaunami nauji duomenys. Progresuodamas jis numeta seniausią vertę ir prideda naujausią vertę. Tai apibūdina procesą, vadinamą „išlyginimu“, kurio metu jis sumažina laikinų duomenų svyravimų poveikį, sulygindamas juos iki linijos, aiškiau parodo tendenciją ir parodo reikšmes aukščiau ir žemiau.

Slenkantys vidurkiai yra tendencijų sekimo arba atsilikimo rodikliai, nes jie apibūdina jau įvykusius įvykius. Jie taip pat naudojami kaip pagrindas kitiems rodikliams, tokiems kaip slankiojo vidurkio konvergencijos divergencija (MACD), Bollingerio juostos, procentų kainos osciliatorius ir kt. Judančiųjų vidurkių naudojimas apima tendencijos patvirtinimą, jos krypties ar galimų krypčių nustatymą, taip pat lygaus rinkos nustatymą.

Pagrindinis parametras, naudojamas apskaičiuojant slenkantį vidurkį, yra laikotarpis arba periodų skaičius. Daugiausia slankieji vidurkiai yra pagrįsti uždarymo kainomis.

Slankiųjų vidurkių tipai

Paprastas slenkamasis vidurkis yra pagrindinė ir tikriausiai plačiausiai naudojama slankiųjų vidurkių forma. Jis apibrėžiamas kaip nesvertinis duomenų vidurkis (verčių suma, padalyta iš reikšmių skaičiaus) per fiksuotą laikotarpį. Kai nauja reikšmė į rinkinį patenka nauju laikotarpiu, seniausia iškrenta, todėl reikia atlikti naują skaičiavimą.

Eksponentinis slenkamasis vidurkis

Jis naudoja sudėtingesnį skaičiavimą nei paprastas slenkamasis vidurkis, nes jis naudoja didesnį svorį naujausiems reikšmių rinkinio duomenims ir apskaičiuoja visų istorinių analizuojamų duomenų vidurkį, nepašalinant ankstesnių įrašų, kai tampa naujausiais. Kiekvienos ankstesnės vertės svoris mažėja eksponentiškai (žingsnis nėra pastovus skaičius).

Svertinis slenkamasis vidurkis

Tai rodiklis, kuris dar kartą pabrėžia naujausius kainų įrašus, siekiant užtikrinti, kad jie turėtų didesnę įtaką rezultatui nei senesni įrašai. Kiekvieno įrašo svoris mažėja aritmetine progresija, o tai reiškia, kad skirtumas tarp duomenų taškų yra fiksuotas ir 1 yra dažniausiai naudojamas skaičius.

Kintančių vidurkių aiškinimo patarimai

– Apsvarstykite naudojamų laikotarpių trukmę. Norėdami apskaičiuoti slenkantį vidurkį, turėtumėte turėti tam tikrą skaičių uždarymo kainų. Tai gali būti visiškai naujo turto problema.

– Judantys vidurkiai atsilieka, tendencijas seka rodikliai, o tai reiškia, kad jie visada atsilieka. Nors jie užtikrina, kad jūs atitinka dabartinę tendenciją, tačiau vis tiek yra pavėluotų signalų pavojus. Kuo ilgesnis slankusis vidurkis, tuo didesnis atsilikimas.

– Slenkančius vidurkius galima apskaičiuoti ne tik pagal uždarymo kainas, bet ir su mėnesio kainomis, savaitės kainomis, atidarymo kainomis ar net dienos kainomis.

– Turėkite omenyje, kad kuo didesnis kainų svyravimas, tuo didesnė klaidingų signalų tikimybė. Nors slankieji vidurkiai puikiai padeda nustatyti pagrindines tendencijas, prieš tai įvykstant galima gauti kelis melagingus signalus ar prarasti pozicijas. Slenkantys vidurkiai yra būtini norint naudoti kitus įrankius, visada derinkite įrankius, kad gautumėte papildomą patvirtinimą.

Norite sužinoti daugiau techninės analizės strategijų? Čia galite perskaityti mūsų prekybos apie trūkumus naudodami RSI vadovą.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me