Bitcoin Bandwagoning: Institucionālo investīciju pārbaude kriptogrāfijā

Ziņas, ka slavenā makro ieguldītāja Pola Tudora Džonsa fonds investēs Bitcoin (BTC) kā hedžs pret inflāciju, vispirms nonāca 7. maijā. Šīs ziņas tika sekotas 11. maijā – pirmās un galvenās kriptonauda trešās atlīdzības dienā uz pusi – kad Džonss devās CNBC uz detaļa ka viņš bija ieguldījis no viena līdz diviem procentiem no saviem aktīviem Bitcoin, atzīstot, ka šis skaitlis bija “konservatīvs”.

Iekšā vēstule ieguldītājiem Džonss salīdzināja šodienas Bitcoin ar zeltu pagājušā gadsimta 70. gados, norādot, ka viņa BVI Globālais fonds varētu ieguldīt BTC nākotnes līgumos savus aktīvus “ar zemu viencipara procentuālo riska procentuālo daļu”. Viņš arī detalizēti apsprieda Bitcoin kā topošo vērtības krātuvi. Turklāt Džonss apgalvoja, ka vienkāršs un objektīvs skatījums mūsdienu digitālā pasaule un inflācijas monetārā politika padara ieguldījumus visprecīzākajā kriptovalūtā par acīmredzamu likmi, kuru vērts ņemt.

Lai gan Džonss norādīja, ka ieguldījums notiek Bitcoin nākotnes līgumu (nevis, piemēram, faktisko bitkoīnu, tūlītējas pirkšanas) veidā, ziņas nostiprināja lielāko kriptovalūtu nozari. Daudzi to redzēja turpinājumā apstiprināšana ka telpā ļoti oficiāli ienāk ļoti pieprasītie institucionālie spēlētāji.

Bet vai Džonss un tie, kas seko līdzi vēlu uz ballīti? Lai labāk saprastu, ko nākotnē var sagaidīt no institucionālajiem ieguldījumiem kriptogrāfijā, mēs pārbaudām, cik liela ir institucionālo investoru interese par Bitcoin un digitālo aktīvu telpu un kā mēs nonācām tur, kur mēs šodien atrodamies.

2017. gada augšdaļas saīsināšana: Bitcoin nākotnes uzsākšana

Stāsts par institucionālajiem ieguldījumiem Bitcoin lielā mērā sākas ar Ņujorkā bāzēto Digital Currency Group’s Grayscale Investments, LLC. – kas tika uzsākta 2013. gadā un darbojās kā patiess līderis sacensībās, lai piedāvātu risinājumus institucionālajiem investoriem, kuri vēlas iegūt pakļaušanos toreiz ļoti jaunajai digitālo aktīvu klasei. Tomēr tas nav īpaši ievērības cienīgs, kamēr Bitcoin nākotnes līgumi nenonāk skatuves.

2017. gada decembrī, kad Bitcoin apkārtējais satraukums sasniedza drudža līmeni un galvenā kriptonauda bija gandrīz visu laiku augstākā – aptuveni 20 000 USD -, Cboe Global Markets Inc (CBOE.O) un CME Group Inc (CME.O) nometu ziņas ka viņi abi uzsāks Bitcoin nākotnes līgumus.

Piedāvājumi kļuva pieejami attiecīgi 10. un 17. decembrī. CME līgumi tika atvērti par 20 650 USD – būtībā 2017. gada Bitcoin burbuļa precīzo virsotni. Līdz pirmdienai, 18. decembrim, tas bija nokārtojies par 2,05 procentiem. Turpmākie mēneši piedzīvoja dramatisku BTC cenas kritumu un sāka periodu, ko daudzi kriptogrāfijas nozarē sauca “Kripto ziema”.

bitcoin cenu diagramma 2018.-2020 BTC cena no aptuvenās Bitcoin nākotnes līgumu izlaišanas līdz pat šai dienai. Avots: CoinMarketCap

2018. gads: institucionālo Bitcoin uzbrauktuvju veidošana

Lai gan 2018. gads mazumtirdzniecības kriptovalūtu tirgū daudziem bija skarbs, iestādes sāka nopietni un netraucēti ievadīt ciparus valūtas telpā.

Iepriekšminētais Grayscale Investments, LLC izmests pirmais institucionālās intereses vilnis 2018. gadā ar savu Grayscale Digital Large Cap Fund LLC februārī – tikai divus mēnešus pēc tam, kad Bitcoin cena sasniedza maksimumu ap 20 000 USD.

Kā izriet no Grayscale Digital Large Cap Fund LLC nosaukuma, sākotnēji tajā ietilpa Bitcoin, Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) un Litecoin (LTC) – monētas, kas visas atbilda “Grayscale fonda būvniecības kritērijiem tirgus kapitalizācijas svērtais portfelis. ” Tomēr visi altkīni beigsies slikti ar BTC.

Tajā laikā pelēktoņu pārvaldībā bija 1,31 miljards USD – skaitlis, kā mēs to uzzināsim, nākamajos divos gados ievērojami pieaugs.

Bitcoin dominēšanas diagramma pret Ethereum, XPR, Bitcoin Cash un Litecoin. Avots: CoinMarketCap

Pelēktoņi 2018. gadā nebija vienīgais nosaukums institucionālajā kriptogrāfijas telpā.

Tā gada augustā Amerikas Savienotajās Valstīs izvietotais riska ieguldījumu fonds Morgan Creek Digital sadarbojās ar ASV kriptogrāfisko ieguldījumu firmu Bitwise Asset Management, kas izveidojās 2017. gadā, lai izveidotu Digital Asset Index Fund. Produkts bija paredzēts institucionāliem investoriem, kuri vēlējās pakļauties visdažādākajām kriptovalūtām un digitālajiem aktīviem. Fonda minimālais ieguldījums bija USD 50 000, un tas izsekoja jaunizveidoto Morgan Creek Bitwise Digital Asset Index (MCBDAI).

Tajā pašā mēnesī Morgan Creek Digital investīciju virsnieks Marks Juško pastāstīja CNBC ka pieaug pieprasījums pēc fondiem, pensiju fondiem un ģimenes birojiem pēc ieguldījumiem kriptovalūtas telpā – kaut ko mēs redzētu apstiprināja drīz pēc.

2019. gads: iestādes ienāk spēkā esošajā kriptogrāfiskajā telpā

2019. gada septembrī Yusko atkal devās CNBC, lai paustu savu īpaši bullish noskaņojumu uz Bitcoin. Atrodoties ziņu izejas programmā “Ātra nauda”, riska ieguldījumu fonda veterāns mudināja ieinteresētajām pusēm vienkārši “nopirkt” un neuztraukties par cenu svārstībām. Kā izrādās, institucionālie investori jau to darīja.

Pēc visa spriežot, 2019. gadā Bitcoin un kriptogrāfijas valūtā ieplūda lielākais institucionālās naudas daudzums.

Pelēktoņi – kas galvenokārt kalpo tradicionālajiem riska ieguldījumu fondiem, pensijām un dotācijām – paziņoja šī gada sākumā, kad tas 2019. gadā bija piesaistījis 607 miljonus ASV dolāru. Aplūkojot kumulatīvo ieguldījumu izplatību starp visiem tā piedāvājumiem, šis skaitlis lec līdz 1,17 miljardiem ASV dolāru. Tikmēr publiski tirgotais Grayscale Bitcoin Trust redzēja, ka tikai 2019. gada 4. ceturksnī tajā tika ieguldīti 190 miljoni ASV dolāru. Gandrīz ceturto daļu no šiem ieguldījumiem nāca no jauniem klientiem.

Pelēktoņu rīkotājdirektors Maikls Sonensheins šos skaitļus interpretēja kā norādi, ka institucionālie investori jau ir spēkā, paziņojot Forbes, ka “viņi ir šeit un parādās nozīmīgā apjomā”.

Sonensheina noskaņojums skan līdzās nesen izdotajam Elwood Asset Management un PricewaterhouseCoopers (PwC) gada ziņojumam, kas norāda ka kriptogrāfijas riska ieguldījumu fondu pārvaldītie aktīvi 2019. gadā palielinājās divas reizes – tagad ir 2 miljardi USD.

pelēktoņu bitcoin trust otc diagrammaPelēktoņu Bitcoin Trust vienas nedēļas OTC diagramma. Avots: TradingView

Bakkt Bitcoin atvasinājumi rada plašu hype

Runājot par institucionālajiem ieguldījumiem Bitcoin, Bakkt, ko izveidoja Ņujorkas fondu biržas (NYSE) operatora Intercontinental Exchange (ICE), iespējams, bija visvairāk apspriestais un satrauktais produkts kriptonauda pasaulē pēc tam, kad tas bija pirmais atklāts 2018. gada augustā. Bakta darbības uzsākšana tika aizkavēta divas reizes, un uzņēmums pavadīja apmēram 13 mēnešus diskusijās ar regulatoriem. Galu galā Bakta fiziski nokārtotie Bitcoin nākotnes līgumi, kas tika uzsākti 2019. gada septembra beigās, nodrošinot ļoti uzticamu uzbrauktuvi ASV institucionālajiem investoriem, kuri vēlas ieņemt federāli regulētas pozīcijas BTC tirgū.

Kaut arī Bakkt BTC nākotnes līgumi – un trīs mēnešus vēlāk, BTC iespējas – uzsāka lielu fanfaru lielākajā Bitcoin un kriptovalūtu kopienā, agri tirdzniecības apjomi bija vīlušies. 2020. gada janvāra otrajā pusē – kad BTC cena pieauga līdz trīs mēnešu augstākajam līmenim – pat ne viens Bitcoin opciju līgums tirgotas rokas nedēļas laikā, kā ziņo CoinDesk.

BTC Futures apkopotā dienas apjoma diagrammaKopējais Bakkt BTC nākotnes darījumu apjoms dienā. Avots: Šķībs

Neskatoties uz kopējiem apjomiem, kas dažiem var šķist vilšanās, Bakkt joprojām ir stiprinājums institucionalizētajā Bitcoin telpā. Augsta profila partnerattiecības ar Starbucks, piemēram, ilustrējiet ICE nepārtraukto virzību uz mazumtirdzniecības ieviešanu. Tikmēr, aizvēršanās B sērijas līdzekļu vākšanas kārta 300 miljonu ASV dolāru vērtībā 2020. gada martā kopā ar gaidāmo mobilo lietojumprogrammu parāda, ka uzņēmums cenšas ieviest vispārēju pieeju.

bakkt bitcoin fjūčeru kopējā atklātā interese un apjomiKopējā atklātā Bakkt Bitcoin nākotnes procentu likme un apjoms. Avots: Šķībs

WisdomTree ETP palielina investoru piekļuvi faktiskajiem bitkoiniem

2019. gada noapaļošana bija vēl viena Bitcoin biržā tirgota produkta (ETP) izlaišana Šveices galvenajā biržā SIX no Ņujorkas fondu pārvaldības firmas WisdomTree. Proti, fiziski nodrošinātais WisdomTree ETP (BTCW) netiek norēķināts naudā. Drīzāk, tas ir apmeties bitkoinos un nodrošina institucionāla līmeņa uzglabāšanu.

wisdomtree bitcoin diagrammaWisdomTree Bitcoin vienas stundas diagramma. Avots: TradingView

2020. gads: COVID-19 un pāreja uz kriptogrāfiju

Kaut arī 2019. gads bija milzīgs institucionālo investīciju gads Bitcoin un vispārējā kriptogrāfiskajā telpā, šogad – pēc visa spriežot – vēl ir vislielākais.

Mēs jau zinām, ka pelēktoņiem bija labs gads 2019. gadā, bet 2020. gada 1. ceturksnī tā bitkoīnu piedāvājums tikai pieauga. Firma atklāts ka tagad tam pieder aptuveni 1,7 procenti no visa Bitcoin piedāvājuma – šogad tas ir pieaudzis par 0,1 procentu. Tāpat šī gada pirmajā ceturksnī kopējie ieguldījumi Grayscale produktos bija divreiz lielāki nekā 2019. gada 3. ceturksnī un 2019. gada 4. ceturksnī..

pelēktoņu bitcoin trust otc diagrammaPelēktoņu Bitcoin Trust četru stundu OTC diagramma. Avots: TradingView

Pelēktoņi nav vienīgais kriptogrāfijas riska ieguldījumu fonds, kas to grābj 2020. gadā. Sandjego Blockforce Capital arī izmanto globālās ekonomikas nestabilitātes priekšrocības., stāstot CoinDesk maija sākumā, kas atgriežas par 18 procentiem.

Nesen publicētais iepriekšminētais PwC ziņojums arī ilustrēja, ka kriptogrāfijas riska ieguldījumu fondu skaits, kas pārvalda vairāk nekā 20 miljonus ASV dolāru, palielinājās līdz 35 procentiem – salīdzinot ar iepriekšējiem 19 procentiem.

Institucionālās intereses pieaugumu, protams, daļēji ir izraisījusi ekonomiskā nenoteiktība un bezprecedenta monetārā politika visā pasaulē, ko veicinājusi COVID-19 pandēmija..

Tomēr koronavīruss nav vienīgais iemesls, kāpēc mēs redzam tik lielu institucionālās naudas pieplūdumu kriptogrāfijas telpā. Arī uzbrauktuves, kas tika uzbūvētas pēdējos divos gados, tagad tiek labi izmantotas. Anri Arslanian, PwC Global Crypto Leader, sarunā ar OKEx Insights 16. maijā paskaidroja:

“Pirms diviem gadiem institucionālam spēlētājam, kurš vēlējās kripto ekspozīciju, bija jāsāk ceļojums un, visticamāk, jātiek galā ar neregulētiem spēlētājiem. Mūsdienās ir daudz vienkāršu iespēju, sākot no kriptogrāfijas fondiem līdz regulētiem instrumentiem, kas to padara daudz vienkāršāku. ”

Turklāt Arslanian uzskata, ka ir maz pamata sagaidīt, ka institucionālie investori drīzumā zaudēs interesi par kriptogrāfiju. Viņš pastāstīja OKEx Insights:

“Es ceru, ka nākamo mēnešu laikā pieaugs institucionālā interese par kriptogrāfijas aktīviem. Tas ir saistīts ne tikai ar makroekonomisko attīstību, sākot no CBDC līdz Svariem, bet arī ar tādiem svarīgiem apsvērumiem kā regulējuma skaidrība un labākās prakses pieņemšana. ”

Fidelity piedāvā Bitcoin aizbildnību

Tikmēr investīciju gigants Fidelity rīkojās, lai institucionālajiem investoriem būtu jānodrošina savi digitālie aktīvi ar uzticamām firmām. Fidelity Investments kriptonauda paziņoja šī gada janvārī, ka tas darbosies kā Bitcoin glabātājs Londonā bāzētai kriptovalūtas ieguldījumu firmai Nickel Digital.

Fidelity Digital Assets ’vadītājs Eiropā Kriss Tīrers, atzīmēja Reuters tajā laikā, kad viņš cer, ka institucionālā tendence turpināsies, jo “mēs redzam institucionālo investoru interešu pieaugumu”.

Bostonā bāzētajā starptautiskajā finanšu pakalpojumu korporācijā šobrīd ir gandrīz 8 triljoni USD pārvaldāmajos aktīvos.

Stack Funds atver aizbildnību un pakļaušanu spēlētājiem, kas nav ASV spēlētāji

Pēc Fidelity brīvības atņemšanas spēles bija Singapūrā bāzētais aktīvu pārvaldnieks Stack Funds, kas sāka reklamēt pilnībā apdrošināts Bitcoin izsekošanas fonds un brīvības atņemšanas risinājums akreditētiem investoriem Āzijā un, vispārīgāk, ārpus Amerikas Savienotajām Valstīm.

CoinMetrics nodrošina izsekotāju fonda cenas, un brīvības atņemšanas risinājumu nodrošina BitGo un Silvergate.

Varbūt visvairāk uzmanības vērts par Stack Funds piedāvājumu ir tas, ka tas piedāvās tikai garās pozīcijas – tas nozīmē, ka tirgotāji nevar spekulēt par negatīvo pusi – ar fiziskiem bitkoiniem un uzturēs salīdzinoši zemu pārvaldības maksu.

Amun AG koncentrējas uz BTC saīsināšanu

Amun AG arī ātri sāka uzsākt 2020. gadu, piedāvājot institucionāliem tirgotājiem ar Bitcoin saistītus piedāvājumus.

Janvārī Amons uzsākta 21Shares Short Bitcoin ETP (SBTC) SIX. Kā norāda nosaukums, biržā tirgotais produkts izseko pretēju Bitcoin veiktspēju – atšķirībā no Stack Funds iepriekšminētā produkta – un nodrošina ieguldītājiem pakļaušanos ieguldītājiem, kuri vēlas spēlēt digitālās valūtas augstāko cenu abos virzienos.

ETP strukturētais SBTC izsekotājs ir pirmais šāda veida īss / apgriezts produkts, kura pamatā ir digitāls aktīvs, un tas ir pirmais apgrieztais Bitcoin ETP regulētā Šveices tirdzniecības vietā.

21Shares Short Bitcoin ETP vienas minūtes diagramma. Avots: TradingView

Renaissance Technologies izrāda interesi par BTC

2020. gada aprīlī kļuva zināms, ka riska ieguldījumu fondu gigants Renaissance Technologies ir potenciāli interesējies par Bitcoin nākotnes tirgu. A normatīvo dokumentu iesniegšana pagājušajā mēnesī norādīja, ka firma ir devusi atļauju saviem augsta līmeņa Medallion Funds “veikt bitcoin nākotnes darījumus” CME. Ziņas sakrita ar ziņots uptick jaunos CME Bitcoin nākotnes tirdzniecības kontos.

Renaissance Technologies ir viens no lielākajiem riska ieguldījumu fondiem pasaulē, šobrīd ar nedaudz zemāku 166 miljardi USD pārvaldāmajos aktīvos.

Institucionālā CME Bitcoin Futures neto atvērto procentu diagramma parāda pieaugumu aprīlī un maijā. Avots: Šķībs

Kad Bitcoin ETF?

Lai gan ir skaidrs, ka arvien vairāk produktu tiek darīti pieejami institucionālajiem investoriem, kuri vēlas iegūt pakļaušanu kriptogrāfijai (un it īpaši Bitcoin tirgum), joprojām ir viens konkrēts produkts, kas līdz šim ir cīnījies, lai redzētu dienasgaismu – daudz apspriestais Bitcoin biržā tirgotais fonds (ETF).

Bitcoin ETF lietojumprogrammām tagad ir ilga ASV Vērtspapīru un biržu komisijas (SEC) noraidīšanas vēsture, no kurām pēdējā ir Wilshire Phoenix piedāvājuma noraidīšana tāpat kā iepriekšējo noraidījumu gadījumā, pēdējais pieteikuma iesniedzējs nepietiekami pierādīja, ka BTC tirgus ir izturīgs pret manipulācijām.

Aģentūras tagad slavenais kriptogrāfijas aizstāvis, SEC komisārs Hesters Peirce vēlreiz izteica savu domstarpību uz lēmumu, norādot:

"Šī noraidījumu rinda liek man secināt, ka šī Komisija nevēlas apstiprināt jebkura produkta sarakstu, kas nodrošinātu piekļuvi Bitcoin tirgum un ka neviena iesniegšana neatbildīs arvien mainīgajiem standartiem, kurus šī Komisija pieprasa piemērot ar bitcoin saistītiem produktiem – un tikai ar bitkoīnu saistītiem produktiem. ”

Vissvarīgākais ir tas, ka Bitwise Asset Management pagājušajā gadā arī nespēja iegūt SEC apstiprinājumu savam Bitcoin ETF. Noraidījums notika pēc firmas augsta līmeņa mēģinājums lai detalizētā prezentācijā nomierinātu Komisijas “bažas par tirgus manipulācijām, glabāšanu, likviditāti, cenu noteikšanu un arbitrāžu” Bitcoin tirgū.

Kaut arī SEC apstiprināts Bitcoin ETF šobrīd šķiet maz ticams izredzes, nākamajos gados tas nav pilnībā izslēgts. SEC var iegūt lielāku uzticību produktam, jo ​​nozare arvien vairāk tiek institucionalizēta. PwC Arslanian paskaidroja OKEx Insights:

“Mēs turpinām redzēt pieredzējušus finanšu profesionāļus ienākt kriptogrāfijas telpā, kad nozare attīstās un nobriest. Tas sniedz lielāku komfortu ne tikai institucionālajiem investoriem, bet arī regulatoriem. ”

Tātad, lai gan nevienam nevajadzētu aizturēt elpu, gaidot, kad Bitcoin ETF sasniegs ASV tirdzniecības grīdas, šķiet, ka – ņemot vērā nepārtraukto uzbrauktuvju, BTC nākotnes piedāvājumu un institucionālās naudas pieaugumu, kas vienalga ieplūst kosmosā – tas var nebūt svarīgi.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me