Bitcoin analīze | 6 – Saprotiet tirgus tendences, lai veiktu tirdzniecību

Ir cenu kāpuma un krituma tendence, lasot cenu valodu;

Ir signāls pirkt un pārdot, kā arī atvadīties no darījuma izjūtas.

Sveiki! Šodienas epizodē mēs runāsim par tirgus tendencēm un to modeļiem.

Tātad, kāda ir tirgus tendence?

Vienkāršāk sakot, tendence ir tā, kur tirgus virzās – iet uz augšu, iet uz leju vai virzās uz sāniem.

Tirgus tendence ir līdzīga ūdens plūsmai. Smaguma dēļ ūdens dabiski plūst lejup; Līdzīgi kapitāla tirgū cenu un cenu vērtības starpības dēļ tirgus ietekmē parasti atgriežas vērtība. Atšķirīga ainava ietekmē ūdens plūsmu, radot ūdenskritumus vai upes; Tāpat kapitāla tirgū tirgotāju atšķirīgie lēmumi ietekmē tirgus tendences.

Leģendārais tirgotājs Džesijs Livermors reiz teica: “Cenas, tāpat kā viss pārējais, virzās pēc mazākās pretestības līnijas.” Ja pieaugošā pretestība ir zemāka par krītošo pretestību, cena pieaugs un otrādi. Tendences atrašana nozīmē mazākās pretestības ceļa atrašanu.

Vismazākās pretestības ceļš ne vienmēr ir taisns, tāpat kā upes vienmēr plūst ap kalnu, nevis caur to. Tendencēm ir arī dažādi modeļi.

Tendenču modeļi pārvietojas kā viļņi; Tirgus cena nepārvietojas tieši vienā virzienā, tā vienmēr virzās zigzaga veidā kā viļņi, ar skaidrām virsotnēm un silejām.

Pīķi un sile ir līdzīgi binārajiem kodiem 0 un 1 datorā – tie ir dažādu tendenču pamatelementi.

Atšķirīgā virsotņu un sileņu pozīcija nosaka, vai tirgus tendence iet uz augšu, uz leju vai ir pārslogota.

Apskatīsim reālu cenu kustības diagrammu, lai saprastu atšķirību starp šiem tendenču modeļiem.

Tas parāda augšupejošu tendenci, kur smailes un sile pamazām virzās uz augšu.

Tas parāda lejupslīdi, kur virsotnes un sile pamazām virzās uz leju.

Tas parāda kopēju sastrēgumu. Pīķi nepārtraukti nepieaug, un arī sile nemazinās. Tāpēc galvenā sastrēguma iezīme ir tāda, ka smailes un sile neuzrāda skaidras augšupejošas vai lejupejošas tendences; tā vietā viņi paliek tajā pašā līmenī (mēs to apskatīsim vēlāk).

Analizējot virsotņu un sileņu pozīcijas diagrammā, mēs varam atšķirt augšupejošo, lejupejošo un sastrēgumus. Lai vizualizētu tendenci, mēs varam izmantot “tendenču līnijas”.

Kā uzzīmēt tendenču līniju? Vienkārši saistiet diagrammas pagrieziena augstumus vai zem apakšējiem pagrieziena punktiem.

Savienojiet A un B pagrieziena zemākos līmeņus, kā parādīts diagrammā, lai iegūtu augšupejošu līniju (augšupejošas tendences līnija). Tomēr tikai 2 siles savienošana nav efektīvs augšupejošās tendences pierādījums. Lai to pierādītu, mums ir nepieciešama trešā sile (C).

Lai uzzīmētu lejupejošu līniju, savienojiet punktu A un punktu B, kā parādīts diagrammā, punkts C nokritīs uz taisnes, tas nozīmē, ka lejupejošā tendence ir efektīva. Trendline vienkāršo tendences kā prognozējamas cenu tendences, kad cena sasniedz atbalsta un pretestības līmeni, bet tas varētu arī sniegt kļūdainu viedokli. Punkts C parādās pēc līnijas novilkšanas, un punkts D un punkts E var parādīties vai arī neparādīties. Trendlīnijas atbalsts un pretestība beigās.

Kā noteikt, vai tendence ir spēcīga, vāja vai nepārtraukta? Apskatīsim “slīpumu”.

Tas parāda 45 grādu augšupejošu tendenci. Pazīstams arī kā objektīvā līnija, tas parāda tendences stiprumu, kad cenas un laiks ir ideālā līdzsvarā. Tāpēc paredzams, ka 45 grādu tendence saglabāsies.

Kad tendenču slīpums mainās no 45 grādiem līdz 65 grādiem, augšupejošā tendence ir spēcīgāka, bet savieno mazāk svečturi nekā 45 grādu tendence, kas nozīmē, ka cenas virzās negaidītā tempā un ir grūtāk noturamas. Kad tirgus mainās no vērsis, lejupslīdes tendence būs tikpat spēcīga un ātra, tāpēc nav prātīgi vajāt uzvarētājus.

Tas parāda 30 grādu augšupejošu tendenci. Salīdzinot ar 45 un 65 grādu tendencēm, 30 grādu tendence ir vājākā cenu virzībā un ir mazāk svārstīga.

Visbeidzot, iepazīsim īpašu tendenču veidu – tirdzniecības kanālu.Noteiktos apstākļos cenu tendence ir ierobežota divās paralēlās tendenču līnijās: pamata tendences līnijā un kanāla līnijā.

Melnā līnija ir apakšējā tendences līnija, bet zilā – augšējā kanāla līnija. Kreisajā pusē ir vienkāršota augošā kanāla diagramma, labajā – lejupejošā kanāla diagramma.

Apskatīsim reālu diagrammu. Kad svečturi šķērso virs kanāla līnijas, tas nozīmē, ka tendence virzās uz priekšu un kļūst spēcīgāka; kad svečturi nokrītas zem kanāla līnijas, tas nozīmē, ka tendence vājinās un tirgus varētu pagriezties.

Tas viss attiecas uz tirgus tendencēm. Nākamajā nedēļā mēs runāsim par tendenci un tās laika cikliem, sekojiet līdzi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me