Bitcoin diagrammas analīze: kā tirgoties ar Bitcoin, izmantojot diagrammas

Contents

Bitcoin Trading Guide starpposma kriptogrāfijas tirgotājiem

Šis bitcoin diagrammas analīzes ceļvedis ir veidots kā jūsu vienas pieturas aģentūras apmācība starpposma kriptogrāfijas tirdzniecībai.

Kripto tirdzniecība no pirmā acu uzmetiena šķiet sarežģīta. Par laimi tas ne tuvu nav tik mulsinošs, kā jūs domājat. Kad esat iemācījies lasīt diagrammas un veikt pamata tehnisko analīzi, tas viss sāk apvienoties.

Kaut arī šis bitcoin tirdzniecības analīzes pārskats nav paredzēts iesācējiem un ir vairāk vērsts uz starpproduktiem. Jā, ir atšķirības starp ieguldījumiem kriptogrāfijā un kriptogrāfijas tirdzniecību vai automatizēta bitcoin tirdzniecības robota izmantošanu, ja vēlaties sākt analizēt BTC cenu diagrammas un izprast kriptogrāfijas tirgus grafikus. Šajā Bitcoin diagrammas analīzes rokasgrāmatā mēs pieņemam, ka jums ir dažas pamatzināšanas par to, kā darbojas kriptogrāfija, kas ir Bitcoin, kā darbojas kriptogrāfijas valūtas apmaiņa, kriptogrāfijas kategoriju veidi un kā darbojas blokķēde.

Visi veiksmīgie bitkoinu tirgotāji saprot, ka izprotot šos kopīgos diagrammu modeļus, var iemācīties mūžīgas prasmes, kas paātrinās rezultātus un radīs ienesīgus ierakstus un izejas neatkarīgi no tā, kāda ir Bitcoin cena BTC / USD. Atsauces nolūkā reālā laika reālā laika Bitcoin cenas maiņas kursa vērtība ir:

Pamati: kā darbojas Bitcoin tirdzniecība?

Sākotnējās Bitcoin dienās (no 2009. līdz 2014. gadam) būtībā bija tikai viena monēta (BTC), un kriptovalūtu tirdzniecība bija pārāk sarežģīta. Šodien, 2019. gadā, kriptogrāfijas tirdzniecība joprojām ir riskanta, spekulatīva un ļoti nestabila, taču salīdzināt un izmērīt ir vēl vieglāk nekā jebkad agrāk, izmantojot vēl vairāk tirgus datu. Šeit ir ieskats zemāk apskatītajā Bitcoin diagrammas analīzes tirdzniecības modeļu un grafiku garajā veļas mazgāšanas sarakstā:

Jūs varat atrast daudz lielisku kriptogrāfijas biržu, tostarp apmaiņas, kas pieņem jūsu vietējo valūtu, un bankas pārskaitījumus. Jūs varat arī atrast daudz pārsteidzošu seifa lietotņu, portfeļa pārvaldnieka lietotņu un citus rīkus, lai maksimizētu savu kriptogrāfijas tirdzniecības pieredzi.

Kriptogrāfijas tirdzniecības pamatprocess (lai arī daudz kopīgu kļūmju):

 • 1. darbība) Reģistrējieties kriptovalūtas apmaiņai
 • 2. solis) Iemaksājiet līdzekļus platformā
 • 3. solis) Pērciet kriptovalūtu

Tieši tā! Tas nav tik sarežģīti. Ja vēlaties izmantot unikālu fiat valūtu (piemēram, CAD, AUD vai RUB), iespējams, būs jāizmanto vietējā valūtas maiņas sistēma. Ja jums jau ir galvenā valūta (piemēram, USD vai EUR), jums ir pieejams plašāks iespēju klāsts.

Kad esat iegādājies savu pirmo kriptovalūtu, varat to paturēt savā valūtas maciņā, atstājot to biržā nākotnes tirdzniecībai vai ieguldījumiem. Vai arī varat izņemt līdzekļus savā makā, piemēram, mobilajā lietotnē tālrunī.

Kriptovalūtu tirdzniecības vārdnīca: populārākie noteikumi

Kriptogrāfijas tirdzniecības nozare ir piepildīta ar savu žargonu. Šeit ir saraksts ar 26 populārākajiem terminiem ar definīcijām, kas jums jāzina, pirms iekļūstat Bitcoin diagrammas analīzē:

Fiat valūta: Fiat valūtas ir valdības emitētas valūtas, piemēram, ASV dolārs vai eiro. Šīs valūtas pastāv atšķirībā no kriptovalūtām (lai gan dažas valstis apspriež savu kriptovalūtu ieviešanu, kas izjauktu robežu starp fiat un kriptogrāfiju). ‘Fiat’ ir latīņu valodā ar dekrētu. Šīm valūtām ir vērtība “ar dekrētu” vai “pēc valdības paziņojuma”.

Kripto aktīvs: Kripto īpašums ir jebkura žetons, monēta vai digitālā valūta ar vērtību. Dažreiz cilvēki sasaista kriptogrāfijas aktīvu ar noteiktu tehnoloģiju. Viņi varētu raksturot ēteru (ETH) kā, piemēram, Ethereum blokķēdes kriptogrāfisko aktīvu.

Altcoin: Altkoins ir ‘alternatīvas monētas’. Parasti šo terminu lieto, lai apzīmētu visas monētas, kas nav bitcoin. Tas ir populārs termins starp bitkoina maksimālistiem, kuri uzskata, ka bitcoin ir pārāks par visām pārējām monētām.

Stablecoin: Stablecoin ir digitāls marķieris, kas apzināti izveidots, lai noturētu stabilu cenu. Parasti stablecoins izseko noteiktu fiat valūtu, un lielākā daļa izseko ASV dolāru. Stablecoins darbojas dažādos veidos, lai gan vairums stablecoins tiek vienkārši nodrošināti ar 1: 1 ar ASV dolāru rezervēm, un lietotājiem ir atļauts jebkurā laikā apmainīt savu 1 USD stablecoin pret 1 USD skaidru naudu, piešķirot tokenam stabilu vērtību.

Kripto apmaiņa: Birža ir vietne vai platforma, kurā varat pirkt un pārdot kriptovalūtas. Dažās biržās tiek uzskaitītas tikai kriptovalūtas, bet citās – fiat valūtas un kriptonauda. Mūsdienās starp galvenajām apmaiņām ir Kraken, Gemini un Binance.

Piedāvājuma cena: Piedāvātā cena par konkrēto aktīvu ir maksimālā cena, ko kāds ir gatavs maksāt par šo aktīvu. Kripto tirgu pārvalda piedāvājuma un pieprasījuma “pieprasījuma” puse.

Jautāt cenu: Pieprasītā cena par konkrēto aktīvu ir minimālā cena, par kādu kāds ir gatavs pārdot aktīvu. Šī ir piedāvājuma un pieprasījuma puse.

Bid-Ask izplatīšanās: Piedāvājuma un pieprasījuma starpība ir starpība starp konkrēta aktīva piedāvājuma cenu un pieprasījuma cenu. Ļoti likvīdos, liela apjoma tirgos bid-ask starpība būs diezgan maza. Mazākos, zemākas likviditātes tirgos bid-ask starpība būs daudz lielāka.

Nepastāvība: Kriptogrāfijas tirgos svārstīgums tiek izmantots tāpat kā tradicionālajos finanšu tirgos. Tas mēra to, cik neprognozējami ir tirgi vai cik ļoti svārstīgi cenas šobrīd svārstās.

FOMO: Bailes palaist garām. Ja LTC pēkšņi lec par 10% 2 stundu laikā, tad tas varētu pieaugt vēl par 15%, jo investoriem ir “bailes palaist garām”, kad monētas vērtība lec.

FUD: Bailes, nenoteiktība un šaubas. Kopš tās palaišanas Bitcoin ir bombardēts ar FUD. Dažas kriptovalūtu kopienas izplatīja FUD par citām monētām. Iracionālas bažas, ka kāda konkrēta monēta sabruks vai zaudēs vērtību.

Dip pirkšana: Kad konkrēts kriptogrāfijas aktīvs ievērojami samazinās, bet jūs to redzat kā pirkšanas iespēju. Pieņemsim, ka bitcoin šodien samazinās par 5%. Jūs ‘pērkat iegremdēšanu’, pērkot bitkoinu, cerot, ka tas palielināsies.

Buļļu un lāču tirgi: Terminiem bullis un lācis kriptogrāfijā ir tāda pati nozīme kā tradicionālajos tirgos. Vēršu tendence ir ilgtermiņa augšupejoša tendence kopējos kriptovalūtu tirgos, savukārt lāču tendence ir ilgtermiņa kritums kopējā kriptovalūtu tirgū. Ja kāds ir bullish, viņš sagaida cenu pieaugumu. Ja kāds ir “lācīgs”, viņš sagaida, ka cenas samazināsies.

Tirgus veidotāji un piesaistītāji: Tirgus veidotājs ir tas, kurš “veic” vai izliek tirdzniecību biržā. Tirgus ņēmējs ir kāds, kurš šo darījumu ‘pieņem’ vai pieņem.

Likviditāte: Likviditāte kriptogrāfijas pasaulē attiecas uz konkrētas biržas apjomu vai to, cik viegli ir veikt darījumu noteiktā biržā. Laba, liela apjoma birža tiek uzskatīta par likvīdāku un ar lielāku likviditāti.

Vaļi: Vaļi ir personas vai organizācijas, kurām ir milzīgs daudzums kriptogrāfijas. Daži ir institucionālie riska ieguldījumu fondi, kas iegremdē pirkstus kriptogrāfijā. Citi ir cilvēki, kuri agri uzkrāja bitkoinu un nekad nepārdeva.

Ieguldījumu atdeve (IA): Cik daudz jūs nopelnāt no piešķirtās summas? Ja jūs iegādājāties 100 USD bitcoin, tad bitcoīna cena pieauga par 50%, tad jūs nopelnījāt 150 USD un jūsu IA ir 50%.

Maki: Maki ļauj pārvaldīt kriptogrāfijas krājumus. Tā ir vieta, kur glabājat kriptogrāfijas kases – tāpat kā parasts maks ir vieta, kur glabājat savu skaidru naudu un kredītkartes.

Karstie maki: Karstie maki ir tiešsaistes maki, kas savienoti ar internetu. Parasti tie tiek uzskatīti par mazāk drošiem nekā saldētavas, lai gan tie ir drošāki nekā apmaiņas maki.

Auksti maki: Aukstie maki vai saldētavas ir maki, kas nav savienoti ar internetu. Tie ir drošākais glabāšanas veids, jo jūsu privātās atslēgas tiek turētas prom no vietām, kur hakeri tām var piekļūt.

Apmaiņas maki: Lielākajai daļai biržu ir klientu maki, kur lietotāji var glabāt savus līdzekļus. Šie apmaiņas maki tiek uzskatīti par vismazāk drošo iespēju, jo valūtas maiņa pilnībā kontrolē jūsu līdzekļus.

2-faktoru autentifikācija (2FA): Divu faktoru autentifikācija attiecas uz vairāku verifikācijas metožu izmantošanu, lai pierakstītos savā šifrēšanas kontā. Lielākā daļa apmaiņas ļauj iestatīt 2FA. Dažas apmaiņas vietas nosūtīs jums īsziņu vai e-pastu, lai apstiprinātu pieteikšanos. Citas biržas ļauj iestatīt 2FA katru reizi, kad veicat darījumu.

Hodls: Hodl vai hodling attiecas uz kriptogrāfijas investīciju stratēģiju, kas nodrošina kriptogrāfijas aktīvu turēšanu visos tirgus apstākļos. Bitcoin ir palielinājies un samazinājies daudzas reizes, bet hodlers ir spējis izdzīvot FUD un turpināt turēt bitcoin līdz šai dienai.

Dažādošana: Dažādošana attiecas uz ideju par vairāku kriptokopu piederēšanu. Tā vietā, lai 100% no jūsu portfeļa būtu, piemēram, Bitcoin, jūs varētu ieguldīt 50% no tā altkīnos.

Arbitrāža: Arbitrāža ir stratēģija iegādāties monētas par vienu cenu, pēc tam tās pārdot par augstāku cenu citā vietā. Jūs, iespējams, pērkat bitcoin no Binance, piemēram, pēc tam pārdodiet to caur LocalBitcoins par augstāku cenu jūsu vietējā fiat valūtā.

Pump and Dump: Pump and dump ir tirdzniecības shēma, kas ietver mākslīgi uzpūsta mērķa aktīva cenu (“pumpēšana”), pēc tam šī aktīva pārdošanu pēc cenu paaugstināšanās (“dempings”).

Tagad, kad jūs zināt šos pamata kriptogrāfiskās tirdzniecības noteikumus, ir pienācis laiks aplūkot īpašus kriptogrāfiskās tirdzniecības aspektus.

Bitcoin darījumu veidi kriptogrāfijas tirgū

Lielākoties iesācēji vēlēsies veikt tikai tirgus pasūtījumus. Izmantojot tirgus pasūtījumu, jūs pērkat vai pārdodat kriptovalūtu par labāko pieejamo cenu. Progresīvāki tirgotāji tomēr var izmantot limita rīkojumus, stop-loss rīkojumus, tirdzniecību ar svirām un daudz ko citu. Kriptogrāfijas darījumu veidi ietver:

Tirgus pasūtījums: Izmantojot tirgus pasūtījumu, jūs pērkat vai pārdodat kriptogrāfiju par labāko pieejamo cenu. Apmaiņā tiks aplūkota pēdējā cena, ko kāds maksāja par bitcoin (ja jūs pārdodat) vai pēdējā cena, ko kāds pārdeva par bitcoin (ja jūs pērkat).

Limit Order: Izmantojot ierobežotu pasūtījumu, jūs pērkat vai pārdodat kriptogrāfiju par noteiktu cenu. Jūs varētu ievietot pirkšanas pasūtījumu, lai nopirktu bitcoin, ja tas, piemēram, nokrītas zem 5000 USD. Ja cenu punkts nekad netiek sasniegts, jūsu pasūtījums nekad netiks izpildīts. Dažas biržas ļauj jums noteikt laika ierobežojumu ierobežotajiem pasūtījumiem.

Stop-Loss pasūtījums: Stop-loss orderi ļauj iestatīt noteiktu cenu, par kuru birža veiks tirdzniecību, lai ierobežotu jūsu zaudējumus. Ja bitkoina cena, piemēram, nokrītas par 10% vai sasniedz cenu 7500 ASV dolāru, varat izdot stop-loss rīkojumu, lai ierobežotu savus zaudējumus.

Take-Profit pasūtījums: Take-profit pasūtījumi ļauj iestatīt noteiktu cenu, par kuru birža veiks tirdzniecību, lai maksimāli palielinātu jūsu peļņu. Ja, piemēram, bitcoin palielinās par 10%, jūsu peļņas orderis tiks automātiski izpildīts, nodrošinot garantētu peļņu 10% apmērā.

Ir daudz progresīvāku pasūtījumu veidu, tostarp ārpusbiržas darījumi, gorillu darījumi, polārlāču darījumi, tūlītējas vai anulēšanas (SOK) darījumi, aizpildīšanas vai nogalināšanas (FOK) darījumi un viss vai ne (AON) pasūtījumi. Tomēr lielākajai daļai tirgotāju iesācējiem un starpniekiem būs labi četri iepriekš minētie tirdzniecības veidi.

Cik maksā kriptogrāfiskā tirdzniecība? Vidējā cena

Kriptovalūtu tirdzniecība nav bezmaksas. Lielākajā daļā biržu būs jāmaksā apmaiņas maksa, maksa par izņemšanu un citas maksas. Kriptogrāfijas tirdzniecības izmaksas ietver:

Tirdzniecības maksas: Lielākā daļa biržu iekasē maksu par veidotāja maksu un maksu par maksu no 0,1% līdz 0,5%. Parasti uzņemšanas maksa ir lielāka. Jūs to maksāsiet par katru darījumu. Ja jūs tirgojat ievērojamu apjomu (teiksim, vairāk nekā 500 000 USD mēnesī), birža var piedāvāt apjoma atlaides, kas var ievērojami samazināt tirdzniecības maksu.

Depozīta maksa: Dažās biržās tiek iekasēta maksa par naudas noguldīšanu platformā, lai gan tas notiek arvien retāk.

Izstāšanās maksa: Izstāšanās maksa ir daudz izplatītāka lielākajā daļā biržu. Parasti izņemšanas maksa ir vienota maksa. Jūs varētu maksāt 5 USD, lai, piemēram, izņemtu naudu no platformas. Dažās biržās ir arī minimālās izņemšanas summas.

Maksas dažādās biržās var būt ļoti dažādas. Parasti labāk regulētās biržas (piemēram, Coinbase un Kraken) iekasē augstākas maksas, savukārt zemāk regulētās biržas (piemēram, Binance un KuCoin) – zemākas maksas.

Starpnieks uz uzlaboto Bitcoin analīzi: kā izpētīt tirgus diagrammas

Master The Crypto ir viens no populārākajiem kriptovalūtu ieguldījumu tirdzniecības ceļvežu portāliem internetā, un šī mūsu bitcoin tirdzniecības diagrammu analīzes rokasgrāmatas sadaļa ir paredzēta, lai palīdzētu visiem, kas nav pilnīgi iesācēji, labāk tirgoties ar bitcoin, lai iegūtu optimālus rezultātus.

Kā analizēt kriptogrāfijas tirgus: fundamentālā un tehniskā analīze

Kripto analīze iedalās divās galvenajās kategorijās: fundamentālā analīze (FA) un tehniskā analīze (TA).

Fundamentālā analīze (FA): Fundamentālā analīze ir nestatistiska analīzes metode, kas novērtē aktīvu vērtību, pamatojoties uz ekonomikas un finanšu izaugsmes faktoriem. Fundamentālie analītiķi cenšas noteikt aktīva rentabilitāti, pamatojoties uz tā potenciālu. Viņi analizē aktīva pašreizējo vērtību, pēc tam prognozē šī aktīva turpmāko pieaugumu. Jūs varētu izlasīt projekta brošūru un pārbaudīt komandu, piemēram, lai noteiktu, vai projektam ir izaugsmes potenciāls.

Tehniskā analīze (TA): Tehniskā analīze ir tīri statistiska metode, kas ietver cenu diagrammu, tirdzniecības apjoma un citu saistīto skaitļu pārbaudi. Tehniskie analītiķi uzskata, ka aktīva cena atspoguļo tirgus noskaņojumu un visu nepieciešamo informāciju jebkurā brīdī, tāpēc viņi koncentrējas tikai uz aktīva cenu darbības statistisku analīzi.

Šīs divas analīzes metodes var šķist pretrunīgas, taču tās vislabāk darbojas, ja tās lieto kopā. Viedie investori ņem vērā visas pieejamās analīzes metodes.

Kripto tirgus tendences

Kripto tirgi ir ļoti nepastāvīgi un neparedzami. Tomēr mēs joprojām redzam daudz kriptogrāfijas tirgus tendenču. Tirgus tendence attiecas uz virzienu, kādā tiek uztverta cena.

Iekšā buļļu tirgus, cenas ir tendences uz augšu (atcerieties: buļļi uzbrūk ‘uz augšu’ ar ragiem), savukārt a lāču tirgus, cenas ir tendences uz leju (lāči ar ķepām velk ‘uz leju’).

Daži cilvēki lieto arī tādus terminus kā a laicīgā tendence. Laicīgā tendence ir ilgtermiņa tirgus tendence, kas ilgst vairākus gadu desmitus – teiksim, 30 gadus. Laicīgā tendence var būt lācīga vai bullish, un plašākā laicīgajā tendencē var būt vairākas vidēja termiņa primārās tendences.

A primārā tendence, tikmēr ir mazāka, īstermiņa tendence plašākas laicīgās tendences ietvaros. Tas var darboties pretēji laicīgajai tendencei.

Var arī būt sekundāras tendences primāro tendenču ietvaros. Ja sekundārā tendence ir vērojama bullish tirgū lāču tirgū, tad to varētu saukt par “sucker’s rally”. Pēc mēnešiem ilgas cenu pazemināšanās (primārā tendence), šķiet, ka pēc nedēļas pozitīvas kustības (sekundārā tendence) tirgi pēkšņi iet uz augšu, tikai nākamās četras nedēļas turpina samazināties.

Neregulēti jauni tirgi, piemēram, kriptogrāfija, ir vairāk pakļauti īstermiņa svārstībām nekā tradicionālie, labi izveidojušies tirgi. Izmantojot kriptogrāfijas ieguldījumus, jūs varat sagaidīt vairāk īstermiņa sekundāro tendenču un biežu sūkņu un izgāztuvju, nekā jūs, piemēram, redzētu S&P 500 indekss.

Atbalsta un pretestības līmeņi

Kripto tirgus analītiķi bieži atsaucas uz tādiem terminiem kā atbalsta un pretestības līmeņi. Šiem līmeņiem ir izšķiroša loma kriptogrāfijas tirgu darbībā.

Attēla atbalsta un pretestības līmeņi kā “kaujas līnijas” starp lāčiem un buļļiem.

 • Atbalsta līmenis: Tas ir zemākais tendences līmenis, par kuru paredzams, ka cena atlec.
 • Pretestības līmenis: Tas ir augšējais tendences līmenis, kurā paredzams cenas kritums.

Piemēram, Bitcoin var būt pretestība pie 10 000 dolāru atzīmes, kas liek bitcoin cenai pastāvīgi pieaugt uz šo līmeni, bet nekad to nepārsniedz. Tikmēr Bitcoin varētu būt atbalsts pie 6000 ASV dolāru atzīmes, kas izraisa bitcoīna cenas kritumu uz šo līmeni, bet ne pāri tam.

Kad kriptogrāfijas kases cena sasniedz noteiktu atbalsta vai pretestības līmeni, tas tā ir pārbaudot šo līmeni. Dažreiz atbalsta vai pretestības līmenis saglabājas. Citos gadījumos balsts vai pretestības līmenis saplīst.

Aplūkojot Bitcoin cenu vēsturi, mēs varam redzēt arī gadījumus, kad Bitcoin cenu līmenis salauza pretestības līmeni, un pēc tam šis jaunais pretestības līmenis kļuva par atbalsta līmeni. Pieņemsim, ka bitcoīns pārkāpj USD 10 000 līmeni un palielinās līdz USD 11 500. Pēkšņi 10 000 USD var kļūt par jauno pretestības līmeni, savukārt 12 000 USD – par jauno atbalsta līmeni.

Līdzīgi, kad cena nokrītas zem atbalsta līmeņa, atbalsta līmenis varētu kļūt par jauno pretestības līmeni. Piemēram, ja bitcoin cena noslīdēs zem 6000 USD, tad 6 000 USD robeža varētu kļūt par jauno pretestības līmeni, savukārt zemākā robeža, piemēram, 4500 USD, kļūst par jauno atbalsta līmeni.

Mainīgā nozarē, piemēram, kriptogrāfijā, atbalsta un pretestības līmeņi reti paliek ilgi.

Pērciet sienas un pārdodiet sienas

Atbalsta un pretestības līmeņi bieži tiek noteikti sienu pirkšanas un pārdošanas dēļ. Šīs sienas var redzēt, aplūkojot biržas pasūtījumu grāmatas.

A pirkt sienu ir liels pirkšanas pasūtījumu skaits, kas veikti ar noteiktu cenu ierobežojumu, savukārt a pārdod sienu ir liels skaits pārdošanas pasūtījumu, kas veikti ar noteiktu cenu ierobežojumu.

Dažreiz tie ir ierobežot pasūtījumus, kur tirgotāji ir noteikuši noteiktu cenu, par kādu viņi vēlas pirkt vai pārdot. Citos gadījumos tie ir peļņas pasūtījumi vai stop-loss rīkojumi kur tirgotāji cenšas gūt peļņu vai ierobežot zaudējumus.

Daudzos gadījumos šie pērk sienas un pārdod sienas, kas izvietotas ap atpazīstamiem cenu punktiem. Piemēram, ja tirgotāji cenšas slēgt savu peļņu, varētu būt pārdošanas pasūtījumu siena, kuras cena ir 15 000 USD. Tikmēr varētu būt pirkšanas pasūtījumu siena par USD 5000, kamēr tirgotāji cenšas iegādāties iegremdēšanu. Pēkšņus cenu pieaugumus vai kritumus var viegli apturēt pārdošanas vai pirkšanas pasūtījumu siena.

Kā lasīt Bitcoin cenu diagrammas un kriptogrāfijas tirgus grafikus

Kripto diagrammas no pirmā acu uzmetiena var izskatīties sarežģītas. Kad jūs sapratīsit, ko viss nozīmē, tas šķitīs daudz mazāk sarežģīti.

Lūk, kā izskatās vidējā kriptogrāfijas cenu diagramma:

Šajā diagrammā parādīts BTC / USD pastāvīgais līgums par BitMEX uz divu mēnešu periodu no 1. februāra līdz 1. aprīlim. Katra svečturis (katra zaļa vai sarkana josla) apzīmē 6 stundu intervālu.

Jūs varat pielāgot laika grafiks no diagrammas, kā jums patīk. Dažas diagrammas ļauj jums izmantot intervāli piemēram, tik mazas kā 30 sekundes, bet citi ļauj jums izmantot līdz gada intervālus.

Tāpat kā lielākajai daļai finanšu diagrammu, Y-ass (vertikālā ass) apzīmē cenu, bet X-ass (horizontālā ass) – laiku.

Jūs varat redzēt cenu skala diagrammas labajā pusē. Šis ir intervāls starp diviem cenu punktiem. Šajā diagrammā cenu skala ir 50, kas nozīmē, ka starpība starp diviem cenu punktiem ir 50. Cenu skala var būt lineāra vai logaritmiska:

Lineārā cenu skala: Izmantojot lineāru cenu skalu, attālums starp jebkuriem diviem vienas un tās pašas skaitliskās starpības punktiem neatkarīgi no vērtības ir vienāds. Attālums starp 1 un 2 ir tāds pats kā attālums starp 9 un 10, piemēram.

Logaritmiskā cenu skala: Izmantojot logaritmisko cenu skalu, attālums starp cenu punktiem ir saistīts ar abu vērtību attiecību. Piemēram, attālums starp 1 un 2 ir vienāds ar attālumu starp 4 un 8 vai 12 un 24.

Atšķirība starp lineārajām un logaritmiskajām cenu skalām ir ievērojama. Zemāk jūs redzēsit divas visu laiku bitcoin cenu vēstures diagrammas. Pirmajā diagrammā tiek izmantota lineāra cenu skala, bet otrajā – logaritmiska cenu skala:

Abas diagrammas parāda tieši to pašu: bitcoin cenu no 2011. gada līdz mūsdienām. Tomēr logaritmiskā diagramma stāsta daudz atšķirīgu stāstu nekā lineārā diagramma.

Ar lineārā diagramma, izskatās, ka Bitcoin cena pirmajos četros pastāvēšanas gados neko nedarīja. Tad bija neliels cenu pieaugums, ilgs ierobežotas cenu kustības periods, un pēc tam bitcoin 2017. gada decembrī pieauga līdz smieklīgam visu laiku augstākajam līmenim 20 000 ASV dolāru apmērā, pirms tas atkal samazinājās..

Uz logaritmiskā diagramma, Bitcoin cenu kustība ir daudz mazāk dramatiska. Bitkoīna sākuma dienas izskatās īpaši iespaidīgas salīdzinājumā ar pirmo diagrammu. Mēs redzam, ka bitcoīna cena dubulto reižu skaitu. Starpība starp USD 2 par BTC un USD 200 par BTC ir ievērojama – pat ja lineārajā diagrammā tā izskatās kā plakana līnija. Tikmēr lēciens no USD 5000 līdz USD 20 000 par BTC, kas notika 2017. gadā, izskatās daudz mazāk nozīmīgs.

Kriptogrāfisko analītiķu Bitcoin diagrammu veidi

Ir četri vispārīgi šifrēšanas diagrammu veidi, ieskaitot līniju diagrammas, joslu diagrammas, sveču nūju diagrammas, kā arī punktu un attēlu diagrammas. Par katru diagrammu un tās unikālajām priekšrocībām mēs runāsim tālāk.

Līniju diagramma

Līniju diagramma ir vienkāršs, izplatīts diagrammas veids, kur ‘līnija’ savieno katra laika intervāla noslēguma cenas.

Dažās līniju diagrammās katram periodam tiek izmantotas atvērtas, augstas vai zemas cenas. Tomēr vairumā gadījumu cena atspoguļo katra intervāla noslēguma punktu. Ja bitkoins slēgtu, piemēram, 5000 USD plkst. 15.00 un 5100 USD plkst. 16.00, tad robeža tiktu novilkta starp USD 5000 un USD 5 100.

Joslu diagramma

Joslu diagramma parāda detalizētāku cenu darbības attēlojumu nekā līniju diagramma. Tas parāda cenu, par kādu, piemēram, atvērās bitkoīns, kā arī cenu, par kādu tas aizvērās. Tā vietā, lai redzētu tikai vienu skaitli (noslēguma cenu), jūs varat redzēt, ko bitkoina cena darīja konkrētā dienā. Augstās, zemās un tuvās cenas tiek attēlotas, izmantojot virkni vertikālu līniju ar horizontālu domuzīmi katrā pusē.

Daži cilvēki joslu diagrammu sauc arī par “atvērtu augstu zemu aizvēršanu” vai OHLC diagrammu. Vertikālo līniju sauc par diapazona līniju, un tā atspoguļo cenu diapazonu katram laika intervālam, ieskaitot augsto un zemāko. Tikmēr horizontālās domuzīmes atspoguļo atvērumu un aizvēršanu katram intervālam.

Lūk, kā joslu diagramma izskatās, attēlojot laika periodu:

Augšējā joslu diagrammā arī tiek izmantota krāsa, lai norādītu pieauguma un krituma intervālus. Melnais diapazons tiek izmantots, lai norādītu pieauguma intervālu (kur slēgšanas cena bija augstāka nekā sākuma cena), bet sarkano diapazonu izmanto, lai norādītu intervālu, kurā intervāls (kur slēgšanas cena bija zemāka par sākuma cenu).

Svečtura diagramma

Daži cilvēki sveču tabulas sauc par “japāņu sveču kartēm”, jo tos 18. gadsimtā izgudroja japāņu rīsu tirgotājs, lai gan rietumu tirgos tie parādījās tikai 1990. gadu sākumā..

Mūsdienās svečturu diagrammas darbojas līdzīgi kā joslu diagrammas. Tie ļauj jums redzēt augstu, zemu, atvērtu un tuvu konkrētai dienai. Tomēr šie skaitļi tiek izteikti nedaudz citādi.

Izmantojot svečturu diagrammas, ir dobs vai piepildīts korpuss ar augšējām un apakšējām ēnām, lai attēlotu atvērtas, tuvas, augstas un zemas cenas. Svečtura korpusa garumu un formu izmanto arī tirdzniecības darbības intensitātes atspoguļošanai noteiktā laika intervālā..

Lūk, ko katrs no iepriekš minētajiem svečturiem pārstāv:

Svečturis lielākoties sastāv no ķermeņa (aizēnotā zona), kas atspoguļo atvērtas un tuvas cenas. Augšējā un apakšējā līnija (sveces “daktis”) norāda augstas un zemas cenas.

Būtībā jūs saņemat to pašu informāciju kā joslu diagramma, taču šī informācija tiek attēlota nedaudz atšķirīgā veidā.

Svarīga loma ir arī ēnotajai zonai. Ja cena tiek aizvērta augstāk, nekā tā tika atvērta, svečturis būs zaļā krāsā (bitcoin cena šajā intervālā pieauga). Ja cena tiek aizvērta zemāk, nekā tā tika atvērta, svečturis būs nokrāsots sarkanā krāsā (bitkoina cena šajā intervālā samazinājās). Dažās svečturu diagrammās tiek izmantots arī aizpildīšanas vai nepildīšanas raksts, kad svečturis ir pilns vai aizēnots, kad cenas paaugstinās, un nav aizpildīts un tukšs, kad cenas samazinās.

Punktu un attēlu diagramma

No četrām šeit uzskaitītajām diagrammām punktu un skaitļu diagramma ir vismazāk izplatīta. Neskatoties uz to, niša tehnisko tirgotāju grupa turpina izmantot punktu un skaitli (P&F) diagrammas līdz šai dienai.

Punktu un attēlu diagramma parāda tikai cenu kustību. Kolonna X norāda cenu pieaugumu, bet O sleja – cenu kritumu. Laiks un apjoms nav norādīts. Ja ilgu laiku nav būtiskas cenu kustības, tad diagrammā nav jaunu datu.

Ar P&F diagrammas, katra X un O attēlotā vērtība tiek noteikta kā noteikts cenu intervāls. Jebkuras cenu izmaiņas zem šīs vērtības netiek ņemtas vērā. Diagramma pāriet uz jaunu kolonnu (ko sauc par reversu), kad cena mainās pretējā virzienā, ko attēlo noteikts X vai O skaits.

Iepriekš redzamajā diagrammā katrs X vai O apzīmē divu dolāru kāpumu vai kritumu. Apgriešanās notiek, ja mainās pretējā virzienā vismaz četru dolāru vērtība. Laiku var attēlot X asī, lai gan to nekad neizmanto kā koeficientu P&F diagrammas.

Kāda jēga šim unikālajam kartēšanas rīkam? Punkts ir novērst traucējošo vai šķībo efektu, kas rodas citos diagrammu veidos, uzskaitot laika intervālus ar nenozīmīgām cenu kustībām. Diagramma norāda tikai uz ievērojamām cenu izmaiņām.

Neskatoties uz to, punktu un skaitļu diagrammas mūsdienās kriptogrāfijas pasaulē ir ļoti reti sastopamas.

Turklāt, kā papildu bitcoin diagrammas modeļa resurss, šeit ir redzams, kā salīdzināt bullish tirdzniecības diagrammas un lāču tirdzniecības grafikus: bitcoin-chart-analysis-bullish-patterns

bitcoin-chart-analysis-bearish modeļi

Bitcoin tirdzniecības diagrammas analīzes bullis pret lāču modeļiem no Crypto Trading Book

Bitcoin diagrammas modeļi

Kripto tirgotāji analizēs diagrammas, lai atklātu dažādus modeļus. Ir visi dažādu veidu modeļi. Parasti modeļi tiek sadalīti trīs īpašās kategorijās:

Turpināšanas raksti: Šie modeļi norāda uz īsu konsolidācijas periodu, pēc kura dominējošā tendence turpināsies tajā pašā virzienā.

Apgriešanas modeļi: Šie modeļi norāda uz piedāvājuma un pieprasījuma līdzsvara izmaiņām, kas parasti noved pie tendenču maiņas. Šie modeļi ir sadalīti augšējos un apakšējos veidojumos.

Divpusējie modeļi: Divpusējie modeļi ir trijstūra formulējumi, kas norāda, ka tendence var mainīties jebkurā veidā.

Rakstu analīze nav melnā un baltā krāsā. Daži cilvēki var analizēt diagrammu un redzēt, piemēram, turpinājuma modeli, bet citi redzēs divpusēju modeli. Pamatojoties uz intervālu un iepriekšējām tendencēm, analīze var atšķirties.

Tālāk mēs runāsim par dažiem īpašiem modeļu veidiem, kas var attēlot turpinājumu, maiņu un divpusējus modeļus, kā norādīts iepriekš.

Krūze ar roktura rakstu

Krūze ar roktura rakstu atkarībā no iepriekšējās tendences var būt vai nu turpinājums, vai atpakaļgaitas modelis. Tas izskatās šādi:

Krūze ar roktura modeli augšupejošā tendencē (kā norādīts iepriekš) ir bullish turpinājuma modelis. Līdztekus nelielam pātagam (kauss) dominēs augšupejošā tendence. Daži kausi ir U formas, bet citi ir V formas. Ideālos apstākļos kausam ir vienādi augstumi no abām pusēm, pirms tas nostiprinās noteiktā cenu punktā (rokturis). Aptuvenais cenas mērķis nākamajam izlaušanās gadījumam pēc konsolidācijas ir simetrisks kausa augstumam.

Protams, kauss ar roktura modeļiem var norādīt dažādas lietas dominējošajā lejupslīdē:

Šajā diagrammā tas pats kauss ar roktura modeli nozīmē lejupslīdes beigas un izlaušanos augšupejošā tendencē. Kad kausa veidojums pāriet uz roktura veidojumu, cena nedrīkst samazināties tālāk par pusi kausa augstuma. Ja cena samazinās vairāk nekā pusi tases augstuma, pārdošanas impulss ir pārāk nozīmīgs, un to vairs neuzskata par kausu ar roktura rakstu (“rokturis” saplīsa).

Jo ilgāk nepieciešams, lai izveidotos kauss ar roktura rakstu, un, jo dziļāk tasi veidojas, jo lielāks ir izlaušanās impulss un augstāks cenas mērķis. Pievienojot kausa augstumu izlaušanās punktam, tas labi parāda īstermiņa cenu mērķi.

Karogi un vimpeļi

Karogi un vimpeļu raksti ir turpinājuma raksti. Tās veidojas, kad cenas uz neilgu laiku konsolidējas, pirms tirgus atsāk virzīties tajā pašā virzienā.

Lūk, kā tas izskatās tradicionālajā diagrammā:

Šajā diagrammā mēs redzam konsolidācijas fāzi vidū. Ilgtermiņa tendence prasa īsu bremzi, diagrammā izveidojot taisnstūra formu. Tad turpinās ilgtermiņa augšupejošā tendence, taisnstūris saplīst un cenas turpina virzīties uz augšu.

Jums var būt arī lāču un bullish karogi. Ar šiem karogiem vimpeli veido neliela slīpa kustība virzienā, kas ir pretējs dominējošajai tendencei.

Ir arī atšķirība starp karoga un vimpeļa modeli. Karogs ir taisnstūra forma, bet vimpelis ir trīsstūra forma:

Karogu un vimpeļu modeļus parasti ievada straujš mītiņš vai kritums. Šis mītiņš vai noriets veido karoga ‘stabu’. Attālumu no atbalsta vai pretestības līmeņa līdz “karogam” vai “vimpelim” sauc par karoga stabu.

Cenu mērķi varat analizēt no karoga vai vimpeļu diagrammas. Parasti jūs to darāt, pievienojot karodziņa garumu formācijas augšdaļai augšupejošā tendencē un atņemot karoga staba garumu no veidojuma apakšas lejupejošā tendencē..

Galva un pleci

Galva un pleci (HS vai H&S) modeļi ir vieni no visuzticamākajiem apgriešanās modeļiem.

Tiek apsvērti daži HS modeļi galvas un plecu augšdaļas modeļi vai “HS topi”. Tas ir lācīgs maiņas modelis, kas ietver trīs daļas, ieskaitot divas mazākas virsotnes blakus augstākai virsotnei:

Savienojot kreisā pleca apakšējo daļu ar galvas zemāko daļu, mēs varam izveidot ‘kakla izgriezumsDiagrammas. Kad cenas nokrītas zem kakla līnijas, augšupejošā tendence sabrūk, un tirgi nonāk lāču tendencē, kā redzams zemāk redzamajā diagrammā ar pullback un mērķa līniju.

Galvas un plecu apakšējās diagrammas, tikmēr ir pazīstami arī kā HS dibeni vai apgriezti HS diagrammas. Tas ir vērsts pretējā virzienā (nevis lāča maiņas modeļa vietā), kur dominējošā tendence ir lejupejoša.

Tāpat kā HS augšējā diagramma, arī HS apakšējā diagramma sastāv no trim daļām, ieskaitot divas seklākas ielejas vai augstākas lejas dziļākas ielejas abās pusēs vai zemākas zemākās.

Cenu mērķus varat aprēķināt pēc galvas un plecu diagrammām. HS top topos jūs varat novērtēt cenu, pamatojoties uz augstākā augstākā un izlaušanās punkta attiecību pret kakla līniju. Ja augstākais augstums ir, piemēram, 40, un izlaušanās punkts ir 20 (kritums par 50%), tad aprēķinātais sadalījuma mērķis zem kakla līnijas būtu 10, kas ir vēl 50% no kakla līnijas.

Tikmēr HS apakšējām diagrammām varat aprēķināt cenas mērķi, pievienojot galvas augstumu izlaušanās punktam, izmantojot līdzīgu metodi. Ja zemākā zemākā vērtība ir 20 un izlaušanās notiek, piemēram, 30 (attiecība 2: 3), tad mērķa cena ir 45.

Double Top diagrammas

Double top diagrammas ir lācīgs maiņas modeļi dominējošajā augšupejošajā tendencē. Izmantojot dubulto top diagrammu, jūs redzēsiet īsu atgriešanos, kam sekos abortīvs rallijs, pēc tam otrais atgriešanās iepriekšējā augstākajā līmenī, kā rezultātā cena sadalīsies zem agrākās zemākās:

To ir viegli ievilināt divkāršā augšdaļā. Ideālā gadījumā jūs gaidīsit, kamēr cena pēc augšdaļas atkārtotas pārbaudes būs zemāka par pirmo zemāko atzīmi, jo tas ir tad, kad veidošana ir pabeigta, un tā ir zemākā diagrammas vieta.

Lai aprēķinātu dubultā augšējā modeļa cenu mērķi, jūs varat vai nu atņemt veidojuma augstumu no vietas, kur balsts saplīst. Vai arī varat analizēt veidojuma augšdaļas un zemas atsauces attiecību. Ja veidojuma augšdaļa ir 20 un zemākā atvilkšanas vērtība ir 10 (2: 1), tad cenu sadalījuma mērķis ir noteikts 5.

Dubultdibens

Dubultdibena diagrammas veidošanās notiek tad, ja apgāžat dubultā augšdaļas formējumu otrādi. Divkāršā dibena veidojums ir vērojams apgrieztās tendences dominējošajā lejupslīdē. Pēc tam, kad vienreiz trāpījāt apakšā, vienreiz pacēlāties un atkal atsitāties pret dibenu, dubultdibens rodas, kad cenas izlaužas cauri kakla līnijai, lai pabeigtu ‘W’ veidojumu.

Cenas pēc lejupslīdes var pieaugt līdz nesenam augstākajam līmenim, pēc tam atkal nokristies līdz iepriekšējās zemākās pakāpes līmenim, pirms tiek apvienots pēdējais laiks, lai izietu virs iepriekšējā nesenā augstākā līmeņa, lai pabeigtu veidošanos un atgrieztos augšupejošā tendencē..

Lai aprēķinātu cenu mērķus dubultā augstākajam līmenim, izlaides punktam varat pievienot veidojuma augstumu. Vai arī varat analizēt attiecību starp formējuma dibenu un pirmā rallija augstāko līmeni. Ja veidojuma apakšdaļa ir, piemēram, 5 un pirmais rallijs sasniedz 10, tad cenas mērķis būtu 20.

Trīskāršā augšdaļa & Trīskāršais dibens

Iepriekšminēto veidojumu padarīšana vēl sarežģītāka ir tā, ka dažreiz mums var būt trīskāršā augšdaļa un trīskāršā apakšdaļa, kas izskatās līdzīgi dubultā augšējā un dubultā dibena veidojumiem. Tāpat kā dubultā augšējā / apakšējā veidojumi, arī trīskārtējie augšējie / apakšējie veidojumi ir apgriešanās modeļi. Viņi ir pretrunā ar dominējošo augšupejošo vai lejupejošo tendenci.

Kā redzat šeit, trīskāršā virsotne sastāv no trim vienādām virsotnēm, kas sadalītas ar divām ielejām.

Tikmēr trīskāršā dibena veidojums tiek apgāzts otrādi, kas sastāv no trim identiskām ielejām un divām abortiskām virsotnēm.

Lai aprēķinātu trīskāršā augšējā vai apakšējā veidojuma cenu mērķi, jūs pievienojat vai atņemat veidojuma augstumu līdz lūzuma punktam vai no tā, līdzīgi kā jūs aprēķināt cenu mērķus divkāršos augšējos / apakšējos veidojumos..

Noapaļošana apakšā

Noapaļojošā dibena vai apakštase dibena veidojums ir vērsts pretējā virzienā vai turpinājums. Izmantojot šo modeli, jūs redzēsiet stāvāku kausa vai bļodas veidojumu nekā tases un roktura modelis. Tas ir līdzīgs galvas un plecu zīmējumam, bet bez pamanāmiem pleciem. Apakšā varat savienot zemas cenas, lai izveidotu noapaļotu formu, kas apzīmē apakštase dibenu:

Veidojums vispirms sāk veidoties ar pārdošanas spiedienu, izraisot cenu kritumu. Šis spiediens galu galā zaudē tvaiku un pāriet uz augšupejošu tendenci. Pirkšanas spiediens samazinās, izraisot cenu kritumu līdz jaunam zemākajam līmenim, un šī tendence atkārtojas vēl vairākas reizes, līdz tiek sasniegts zemākais zemākais līmenis. Tad pirkšanas spiediens pārņem, kas galu galā noved pie izlaušanās un pabeidz noapaļojošā dibena veidošanos.

Lai aprēķinātu īstermiņa cenu mērķus apakšējo formējumu noapaļošanai, pievienojiet kausa augstumu pretestības līnijai.

Ķīļi

Ir divu veidu ķīļveida raksti, ieskaitot pieaugošos ķīļveida un krītošos ķīļveida. Šie modeļi var būt turpinājuma vai maiņas modeļi atkarībā no tā, ko tirgi darīja pirms modeļa izveidošanās.

 

Augošā tendencē augošs ķīļa raksts norāda uz lācīgu maiņu. Tirgi griežas un cenas sāk kristies. Lejupslīdes laikā ķīļa modeļa pieaugums tiek uzskatīts par turpinājumu, jo cenas turpina samazināties.

Tikmēr krītošais ķīlis tiek uzskatīts par bullish modeli. Krītošais ķīlis norāda uz lēciena maiņu, ja tas veidojas, piemēram, dominējošā lejupslīdē. Veidojoties dominējošā augšupejošā tendencē, krītošais ķīlis norāda uz turpinājumu, jo cenas turpina pieaugt.

Taisnstūri

Taisnstūra modeļi veidojas, kad cenas noteiktā laika posmā lec starp aptuveni vienādām augstākajām un zemākajām. Zīmējot līnijas ap šī perioda augstākajiem un zemākajiem punktiem, var redzēt, kā sāk veidoties taisnstūri.

Taisnstūris, kas pazīstams arī kā tirdzniecības diapazons vai konsolidācijas zona, ir turpinājuma modelis, kur cena svārstās starp paralēlām atbalsta un pretestības līnijām. Tas ir strupceļš, kur tirgi nevar īsti izdomāt, ko darīt. Šajā strupceļā cena vairākas reizes pārbaudīs atbalsta un pretestības līmeni pirms izlaušanās. Kad cena sāksies, tā vai nu mainīs iepriekšējo tendenci, vai turpinās to (virzoties vai nu uz augšu, vai uz leju).

Lai aprēķinātu cenu mērķus taisnstūra veidošanās laikā, pievienojiet augstumu izlaušanās vai sadalījuma vietai.

Divpusējie raksti (trīsstūri)

Divpusējie modeļi sastāv no trim dažādiem trīsstūra veidojumiem, ieskaitot simetriski trīsstūri, augšupejošie trijstūri, un dilstoši trijstūri.

Augošā trīsstūra

Augšpusē esošie trijstūri parasti ir vērojami turpināšanās modeļi dominējošajā augšupejošajā tendencē. Tomēr augšupejošie trijstūri var veidoties arī kā mainīgs modelis lejupejošā tendencē. Augošā trijstūra modelis sastāv no diviem vai vairākiem aptuveni vienādiem augstumiem un pieaugošām zemākajām. Pretestības līnija ir horizontāla, lai gan pagarinātā atbalsta līnija slīp uz augšu un sarunājas ar pretestības līniju, tādējādi veidojas trīsstūris.

Lai izveidotos augšupejošs trīsstūris, katrai šūpolei vai zemai jābūt augstākai par iepriekšējo zemāko. Veidojums parasti tiek uzskatīts par pabeigtu, kad cena iziet virs augšējās pretestības līnijas.

Lai aprēķinātu cenas mērķi augšupejošā trijstūrī, izlaušanās punktam varat pievienot trīsstūra pamatnes augstumu. Apstāšanās zaudējums jānovieto pie pēdējās zemās šūpoles.

Dilstošs trīsstūris

The dilstošs trīsstūris ir pretējs augšupejošajam trijstūrim. Parasti tas ir lācīgs turpinājuma modelis, kas veidojas, kad cenas laika gaitā pakāpeniski turpina samazināties kā daļa no plašākas lejupejošās tendences. Tomēr augšupejošās tendences laikā tas var arī veidot apvērsuma modeli. Tāpat kā augošā trīsstūra gadījumā, cena laiku pa laikam var izcelties uz augšu, tāpēc ir svarīgi spēlēt modeli, kad tas attīstās, un izmantot stingras pieturas.

Dilstošais trijstūris tiek veidots, kad vienādi zemie līmeņi veido horizontālu atbalsta līniju, savukārt samazinošie augstumi rada lejupejošu pretestības līniju, izveidojot tāda paša veida taisnleņķa trīsstūri, kas redzams augšpusē esošajā trīsstūrī.

Lai aprēķinātu cenu mērķi dilstošā trijstūra formā, atņemiet trijstūra pamatnes augstumu līdz vietai, kur balsts sadalās.

Simetrisks trīsstūris

A simetrisks trīsstūris, kā jūs jau nojautāt, veidojas kaut kur pa vidu starp augšupejošu un dilstošu trijstūra modeli. Tas ir tipisks divpusējs modelis, kurā ir grūti noteikt modeļa iznākumu, kamēr nav apstiprināts skaidrs izlaušanās.

Izmantojot simetrisku trīsstūri, mēs redzēsim virkni zemāku reakciju augstāko un zemāko reakciju zemāko cenu, galu galā cenai konsolidējoties. Šis punkts veido trijstūra galu. Tikmēr atbalsta un pretestības līnijas veido trīsstūra abas malas, galu galā satiekoties punktā.

Tā kā izrāviena virzienu ir grūti noteikt, daži tirgotāji spēlēs abas puses simetriskā trijstūra zīmējumā, veicot garu un īsu pasūtījumu, pēc tam aizverot vienu, kad otrs trāpīs.

Lai aprēķinātu cenu mērķi simetriskā trīsstūrī, pievienojiet vai atņemiet trijstūra pamatni izlaušanās punktam. Jūs varat aprēķināt ilgtermiņa cenu īpašību, velkot pagarinātu tendenču līniju paralēli atbalsta līnijai (pieņemot, ka modelis sadalās uz augšu) vai paralēli pretestības līnijai (ja modelis sadalās uz leju), kas iet caur otru trijstūra pamatnes virsotni.

Pieci visizdevīgākie modeļi Bitcoin tirgotājiem

Daži modeļi piedāvā daudz spēcīgāku peļņas gūšanas iespēju nekā citi. Vēsturiski šādas piecas tendences ir devušas tirgotājiem labākās iespējas:

 • Trīsstūri (augšupejoši, dilstoši un simetriski trijstūri)
 • Galvas un plecu raksti
 • Divkārši un trīskārši augšējie un apakšējie raksti
 • Krūze ar roktura rakstiem
 • Karogu un vimpeļu raksti

Tehniskie rādītāji: kā lasīt diagrammas kā meistars

Līdz šim mēs galvenokārt koncentrējāmies uz plašākiem diagrammu modeļiem. Tālāk mēs runāsim par tehniskajiem rādītājiem, tostarp signāliem, kurus tirgotāji izmanto, lai izveidotu savas stratēģijas.

Attēlojiet iepriekš aplūkotos plašākos diagrammu modeļus, piemēram, klimatu, jo tas mainās no pavasara līdz vasarai līdz rudenim un ziemai. Mēs redzam plašākas temperatūras, dienasgaismas un laika apstākļu izmaiņas visa gada garumā.

Tikmēr tehniskie signāli ir īstermiņa informācija, kuru jūs lasāt, lai prognozētu nākamo sezonu. Jūs, iespējams, pamanīsit, piemēram, temperatūras pazemināšanos no 40 līdz 30 nedēļā. Tas liecina, ka nāk ziema.

Analizējot tehniskos rādītājus, ir svarīgi atcerēties, ka katrs atsevišķs tehniskais rādītājs pats par sevi nav īpaši izteikts. Jums ir nepieciešams konteksts, lai saprastu, ko nozīmē šis tehniskais rādītājs. Kontekstu var atvasināt, aplūkojot tādu informāciju kā dominējošā tendence, diagrammas modelis un citas. Tas ir kā mozaīkas gabals: tam ir jēga tikai tad, kad tas viss ir salikts, lai radītu vienotu priekšstatu par tirgu.

Rādītājus var iedalīt pārklājumos vai oscilatoros:

Pārklājumi: Pārklājumi ir rādītāji, kas izmanto tādu pašu skalu kā cena un ir parādīti cenu diagrammas augšpusē.

Oscilatori: Oscilatori tiek parādīti neatkarīgi citā mērogā zem cenu diagrammas un svārstīsies starp minimālo un maksimālo vērtību.

Tiek ņemti vērā daži tehniskie rādītāji vadošie rādītāji. Vadošajam rādītājam ir spēcīgas prognozēšanas īpašības, un tas var norādīt tirgus virzienu, pirms cena seko. vadošie rādītāji var būt efektīvi, lai signalizētu par nenovēršamām tendences vai impulsa izmaiņām, pirms tirgus sāk parādīt šīs izmaiņas. Pazīstamākie vadošie rādītāji ietver relatīvā stipruma indekss (RSI), stohastiskais oscilators un līdzsvara tilpums (OBV).

Tikmēr tiek apsvērti citi tehniskie rādītāji atpaliekošie rādītāji. Atpaliekošie rādītāji seko tirgus tendencēm. Tie norāda uz tirgus tendenču maiņu, taču mēdz atpalikt no šīs pārmaiņas. Parasti tendences apstiprināšanai tiek izmantots atpaliekošs rādītājs pēc tam, kad tendence jau ir sākusi parādīties. Tomēr atpalikušie rādītāji ir mazāk vērtīgi nestabilā tirgū bez skaidras tendences. Divi zināmākie atpalicības rādītāji ir Bollingera lentes un mainīgie vidējie rādītāji.

Slīdošie vidējie rādītāji

Slīdošie vidējie rādītāji ir tendenču pārklājumi, kas var norādīt uz īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa tendencēm. Lai aprēķinātu slīdošo vidējo, mēs ņemam vidējo cenu noteiktā laika periodā. Slīdošais vidējais lielums novērš lielu “trokšņa” līmeni diagrammā, ieskaitot īstermiņa svārstības un cenu svārstības. Tas var padarīt tendences vieglāk pamanāmas.

Ir divi izplatīti veidi, kā aprēķināt slīdošos vidējos, ieskaitot vienkāršus un eksponenciālus. Abi tiek uzskatīti par atpalikušiem tehniskajiem rādītājiem.

A vienkāršs slīdošais vidējais (SMA) ir tikai visu noslēguma cenu summa noteiktā laika periodā, dalīta ar periodu skaitu. Piemēram, 5 dienu SMA var aprēķināt, saskaitot katras dienas noslēguma cenas un dalot summu ar piecām. Ilgākā laika posmā ir lielāka aizture. Garākas skalas izlīdzina mūsu cenu kustību un parasti ir mazāk atsaucīgas nekā īsākas laika skalas.

Pārbaudiet zemāk esošo diagrammu, lai uzzinātu, kā tas darbojas praksē. 50 dienu slīdošais vidējais rādītājs atpaliek no cenu kustības, savukārt 10 dienu slīdošais vidējais cieši apskauj cenu kustības:

Eksponenciālais slīdošais vidējais (EMA), tikmēr piešķir lielāku nozīmi jaunākajiem datu punktiem. Tas var ‘pievilkt’ slīdošo vidējo cenu izmaiņām, padarot slīdošo vidējo atsaucīgāku pēdējām cenu izmaiņām.

Eksponenciālie slīdošie vidējie rādītāji izmanto svēršanas reizinātāju, lai jaunākajiem datu punktiem piešķirtu lielāku svaru. Šo svēršanas reizinātāju var aprēķināt, izmantojot formulu [2 / (laika periods + 1)]. 10 dienu EMA laikā pēdējai cenai piešķirtais svērums būtu [2 / (10 + 1)] = 0,1818 vai 18,18%.

Ir arī pašreizējie eksponenciālie slīdošie vidējie rādītāji (EMA), kur ņemat šodienas cenu x svēršanas reizinātāju + vakardienas EMA x (1 – svēršanas reizinātāju).

Šīs formulas nav jāiegaumē. Kartēšanas rīki šīs formulas lieto automātiski. Tomēr tas palīdz zināt, no kurienes nāk šīs formulas.

Vienkārši mainīgie vidējie rādītāji pret eksponenciālajiem mainīgajiem vidējiem rādītājiem

Vienkārši kustīgie vidējie un eksponenciālie vidējie rādītāji ir divi veidi, kā iezīmēt to pašu tendenci. Viens ne vienmēr ir labāks par otru. Viņiem katram ir savas priekšrocības.

An eksponenciālais slīdošais vidējais, piemēram, ātrāk reaģē uz pēdējām cenu kustībām un ciešāk apskauj cenu līkni.

A vienkāršs slīdošais vidējais, tikmēr tas ir ideāls, lai noteiktu ilgtermiņa atbalsta un pretestības līmeni. Vienkāršā slīdošā vidējā slīpums tiek izmantots arī, lai novērtētu impulsu konkrētas tendences virzienā.

Parasti 200 dienu vienkāršā mainīgā vidējā (SMA) diagramma un 50 dienu SMA diagramma ir divas vispopulārākās skalas vidēja un ilgtermiņa tendenču identificēšanai. Šīs divas diagrammas ir noderīgas arī atbalsta un pretestības līmeņu, bullish un bullish krustojumu un atšķirību noteikšanai.

Kad apvienojas vienkāršie un eksponenciālie mainīgie vidējie rādītāji, tas rada krosoveru. Tas tiek uzskatīts par galveno notikumu, kas varētu liecināt par tendences izmaiņām.

Ir, piemēram, bullish krustojumi, kurus sauc arī par zelta krustiem. Pieaugošs krustojums notiek tad, kad īsāks skalas slīdošais vidējais šķērso virs garākā skalas slīdošā vidējā.

Ir arī lācīgi krustojumi, kurus sauc arī par nāves krustiem. Lācīgs krustojums notiek, kad īsāks skalas slīdošais vidējais šķērso zem garāka skalas slīdošā vidējā.

Tikmēr, ja pašreizējā cena pārsniedz augstāko vidējo rādītāju ilgtermiņā, tas liecina par strauju lūzumu. Ja pašreizējā cena šķērso zem ilgtermiņa slīdošā vidējā līmeņa, tas norāda uz lāču izlaušanos.

Konverģences novirze (MACD)

Slīdošā vidējā konverģences-divergence jeb MACD ir tendencēm atbilstošs oscilators, kas ir populārs impulsa mērīšanai. MACD ņem divus eksponenciālos slīdošos vidējos rādītājus (piemēram, 12 dienu un 26 dienu EMA), pēc tam tos attēlo pret nulles līnijām, lai izmērītu tendences impulsu.

Mēs redzam arī MACD histogrammu, kas mēra impulsu, pamatojoties uz attiecībām starp MACD un tā signāla līniju (MACD 9 dienu EMA).

Mūsdienu MACD oscilatora indikators sastāv no četriem elementiem, ieskaitot MACD līniju, nulles līniju, signāla līniju un MACD histogrammu:

 • MACD līnija: MACD līnija ir 26 dienu EMA, kas atņemta no 12 dienu EMA.
 • Nulles līnija: Nulles līnija ir punkts, kur abas EMA ir vienādas.
 • Signāla līnija: Signāla līnija ir MACD 9 dienu EMA.
 • MACD histogramma: MACD histogramma ir attēlota kā joslas gar nulles līniju. Tā ir atšķirība starp MACD līniju un signāla līniju.

A pozitīvs MACD notiek, ja 12 dienu EMA ir virs 26 dienu EMA. Tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Jo lielāka ir vērtība, jo spēcīgāks ir impulss augšup.

A negatīvs MACD, tikmēr norāda, ka tirgus ir lācīgs, un zemākas vērtības norāda uz spēcīgu lejupejošu impulsu.

Galvenie notikumi ir konverģence, šķērsošana un novirze no nulles līnijas un signāla līnijas.

 • Konverģence: Norāda atslābinošu impulsu.
 • Crossover: Norāda uz tirgus spēku maiņu.
 • Atšķirība: Norāda pieaugošu impulsu.

Relatīvā stipruma indekss (RSI)

Relatīvais spēka indekss jeb RSI ir veids, kā norādīt impulsu. Momentum var noteikt tirgus tendenču stiprumu, sniedzot labu priekšstatu par to, kad pirkt vai pārdot, pamatojoties uz to, vai tirgi ir pārpirkti vai pārpārdoti.

RSI svārstās starp 0 un 100, ar parasto laika grafiku 14 dienas. Kad RSI ir zem 30, tas norāda, ka tirgus ir pārpārdots. Kad RSI ir virs 70, tas norāda, ka tirgus ir pārpirkts. Tomēr daži tirgotāji tā vietā izmanto robežas 20 un 80, kas var būt daudz izteiktāks par ļoti svārstīgajiem tirgiem (ieskaitot kriptogrāfiju).

Tā kā RSI ir vadošais rādītājs, RSI slīpums var norādīt uz tendences izmaiņām, pirms šī tendence ir novērojama vispārējā tirgū. Šī iemesla dēļ RSI ir viens no izplatītākajiem tirgus apstākļu analīzes veidiem.

RSI = 100 – (100/1 + RS)

Šajā formulā relatīvais stiprums (RS) ir vienāds ar vidējo pieaugumu salīdzinājumā ar vidējo zaudējumu (RS = vidējais pieaugums / vidējais zaudējums).

A iegūt ir periods, kurā cena tiek slēgta virs iepriekšējās dienas noslēguma, savukārt a zaudējums ir periods, kurā cena tiek slēgta zem iepriekšējās dienas noslēguma. Šīs vērtības ir absolūtas, kas nozīmē, ka zaudējumus aprēķina kā pozitīvas vērtības.

Lai gan RSI atšķirības var būt noderīgas, tās ir noderīgas tikai atbilstošajā kontekstā. Tāpat kā ar citiem šeit redzamajiem rādītājiem, tas ir svarīgs atgādinājums, lai izvairītos no jebkura atsevišķa indikatora kā signāla izmantošanas bez atbilstoša konteksta.

Kad cena sasniedz zemāku zemāko līmeni un RSI – zemāku, jūs varat redzēt bullish atšķirības. Tikmēr lāču atšķirība notiek, kad cena sasniedz augstāku un RSI zemāku.

Mēs varam arī izmantot RSI, lai novērotu RSI atteices svārstības, kuras tiek uzskatītas par norādēm uz potenciālu tendenču maiņu lāča vai bullish virzienā..

Bullish neveiksmes svārstības rodas, kad RSI nokrītas zem 30, atlec pāri 30, atkrīt, bet nesamazinās zem 30 un padara jaunu augstu.

Tikmēr lāču neveiksmes svārstības rodas, kad RSI pārrauj virs 70, atkrīt, atlec, nesalaužot 70 un atgriežas pie jauna zemākā līmeņa.

Paraboliskais SAR (apstāšanās un reverss)

Paraboliskā apstāšanās un atpakaļgaita (SAR) ir pārklājuma atpalicības rādītājs, pamatojoties uz ideju, ka cena parasti virzās paraboliskajās līknēs, kad tā ir tendence. Tāpēc paraboliskais SAR indikators ir visefektīvākais tendenču tirgos. SAR laika gaitā pietuvosies cenu izmaiņām, augšupejošo tendenču laikā nokrītot zem cenu līknes un lejupslīdes laikā virs cenu līknes. Šī rakstura dēļ tirgotāji izmanto parabolisko SAR indikatoru, lai iestatītu aizmugures pieturas un pasargātu no zaudējumiem.

Ir atsevišķas formulas, lai aprēķinātu SAR pieaugumu un kritumu. Formula ņem datus no viena perioda aiz.

 • Pieaugošā SAR formula: Pašreizējais SAR = pēdējā perioda SAR + AF (EP – pēdējā perioda SAR)
 • Krītošās SAR formula: Pašreizējais SAR = pēdējā perioda SAR – AF (EP – pēdējā perioda SAR)

Šajās formulās EP ir galējais punkts (vai nu augstākais augstākais, vai zemākais zemākais no pašreizējās tendences) un AF ir paātrinājuma koeficients. Sākotnēji paātrinājuma koeficients tiek iestatīts uz 0,02, AF palielinās par 0,02 par katru jauno augsto vai zemāko punktu, ko nosaka galējais punkts.

Kad jūs palielināsiet paātrinājuma koeficients (AF), tas palielina SAR jutīgumu, virzot SAR tuvāk cenu līknei. Tikmēr AF pazemināšana novirza SAR tālāk no cenu līknes. Uzstādot AF pārāk augstu, tas var radīt pārāk daudz zāģa zāģu, radot viltus pagrieziena signālus.

SAR vislabāk izmantot kopā ar vidējo virziena indeksu. Tālāk mēs runāsim par vidējo virziena indeksu un to, kā tas tiek izmantots, lai noteiktu tendences stiprumu.

Vidējais virziena indekss (ADX)

Vidējais virziena indekss (ADX) pēdējos gados popularitāte ir pieaugusi, lai kļūtu par vēlamo rādītāju tendences stipruma novērtēšanai. Kā atpaliekošais oscilators ADX piedāvā nelielu ieskatu nākotnes tendenču virzienā, lai gan tas norāda uz tirgus spēku lielumu aiz tendences.

ADX svārstās starp 0 un 100, ADX parasti ir zem 20 diapazona tirgū un virs 25 tendenču tirgū. ADX virs 40 norāda uz spēcīgu tendenci.

Aprēķinot ADX, mums jānosaka pozitīvie virziena rādītāji (+ DI) un negatīvie virziena rādītāji (-DI), kas kopā rada virziena kustības indikatoru (DMI). Mēs aprēķinām DMI, apkopojot secīgo periodu augstākos un zemākos līmeņus.

 • +DI = (izlīdzināts + DM / ATR) x 100
 • -DI = (izlīdzināts -DM / ATR) x 100

Šajā formulā, +DM ir pašreizējā perioda augstākais rādītājs, atņemot iepriekšējā perioda augstāko līmeni. -DM ir iepriekšējā perioda zemākais rādītājs, atskaitot pašreizējā perioda zemāko līmeni. Tikmēr vienādojuma daļa izlīdzina pēdējo 13 periodu vidējo rādītāju, pievienojot jaunāko vērtību un pēc tam dalot summu ar 14.

ADX arī ņem vērā vidējais patiesais diapazons vai ATR, kas norāda uz nepastāvību. Patiesais diapazons (TR) ir vislielākās absolūtā vērtība starp trim cenu atšķirībām (pašreizējā perioda augstākā mīnus kārtējā perioda zemākā, pašreizējā perioda augstākā mīnus iepriekšējā perioda beigas un pašreizējā perioda zemākā mīnus iepriekšējā perioda noslēguma vērtība.

 • ATR = [TR no pēdējiem 13 periodiem + pašreizējais TR] / 14
 • Virziena indekss (DX) = [(+ DI – -DI) / (+ DI + -DI)] x 100
 • ADX = [pēdējo 13 periodu DX + pašreizējais DX] / 14

Šīs formulas var šķist sarežģītas. Tomēr, kā minēts iepriekš, šīs formulas nav jāiegaumē. Ir daudz rīku, kas jums ievieš šīs formulas. Tomēr, ja vēlaties būt informēts tehniskais tirgotājs, tas palīdz saprast, no kurienes rodas šīs formulas.

ATR nepiedāvā tendences virzienu. Tomēr + DI un -DI tomēr norāda tendences virzienu. Tirgotāji var izmantot ADX, lai noteiktu tendences stiprumu, pēc tam izmantojiet + DI un -DI krustojumus, lai izveidotu signālus, kas norāda uz iespējamām izmaiņām.

Pieņemsim, ka, piemēram, + DI līnija šķērso virs -DI līnijas vai virzās uz augšu no tās ar ADX virs 40. Tas ir spēcīgs bullish signāls. Tomēr krustojumi un atšķirības, kad ADX ir zem 20, nav signāls par daudzām sekām, jo ​​aiz šīm kustībām nav tik daudz impulsu.

Šajā diagrammā ir paskaidrots, kā lasīt ADX kontekstā ar parabolisko SAR:

Fibonači retrements

Fibonači retracements, kā jūs varētu sagaidīt, ir savienots ar slaveno Fibonači secību vai Fibonači numuru. Secība sākas ar skaitļiem 0 un 1, un katrs nākamais skaitlis atrodas aiz divu iepriekšējo skaitļu summas.

Tikmēr finanšu / kriptogrāfijas analīzē Fibonacci retracement ir tehnisks tirdzniecības jēdziens, kas identificē koriģējošās retracement apjomu pēc straujas cenu paaugstināšanas vai samazināšanās. Tas cenšas kvantitatīvi noteikt, cik lielu atgriešanos mēs varam sagaidīt pēc cenu pieauguma vai krituma.

Fibonači secībā jebkura skaitļa attiecība pret pēcteci ir 0,618 jeb 61,8%. Tas ir zelta attiecība, skaitlis, kam ir nozīmīga loma bioloģijā un matemātikā.

Fibonacci retracement izmanto šo pašu attiecību, lai noteiktu atbalsta un pretestības līmeni. Šos līmeņus sauc trauksmes zonas, un tie ir 23,6%, 38,2%, 61,8% un 78,6%. Fibonači retracementam ir arī 50% trauksmes zona, kurai nav nekāda sakara ar Fibonači secību, bet tā nāk no Dova teorijas, kas teoretizē, ka korekcijas parasti rada 50% retracementu no iepriekšējās kustības. Pēc tendences augstākā un zemākā punkta atzīmēšanas cenu atsaukšanas līmeņi tiek uzrādīti cenu diagrammā.

Kāpēc šie skaitļi ir svarīgi? Nu, 23,6% retracement parasti tiek novērots īsākos termiņos. Atlēciens no šī līmeņa ir retāk sastopams, ja korekcijai ir impulss. Tikmēr 38,2% un 61,8% retracements, visticamāk, atsitīs (vai mainīs tendenci). 61,8% zona ir īpaši pazīstama kā zelta retracements.

Daži analītiķi izmanto arī Fibonacci retracement atvasinājumu, ko sauc par Fibonači pagarinājums lai noteiktu, cik tālu varētu notikt rallijs. Saskaņā ar Fibonači paplašinājumu zonas var atrast 78,6%, 100%, 161,8%, 261,8% un 423,6%.

Elliott Wave princips

Elliott Wave principu 1938. gadā izveidoja amerikāņu grāmatvedis Ralfs Elliots. Eliots pensijas laikā desmit gadus pētīja Amerikas tirgus, pēc tam teorētiski apgalvoja, ka cenas neizbēgami – un pastāvīgi – mainās fraktāļu viļņu modelis. Šis fraktāļu viļņu modelis ir saistīts ar dabiskajiem likumiem, un jūs varat izklāstīt fraktāla viļņu, izmantojot Fibonači secību.

Elliott teorētiski, ka tirgus cenas virzījās divu veidu viļņos, ieskaitot impulsu viļņi un koriģējošie viļņi.

Impulsu viļņi: Impulsu viļņi, kas pazīstami arī kā motīvu viļņi, pārvietojas dominējošās tendences virzienā un sastāv no pieciem mazākiem viļņiem, ieskaitot trīs tendences virzošus vai darbības apakšviļņus, kas sadalīti ar diviem koriģējošiem apakšviļņiem.

Korektīvie viļņi: Korektīvie viļņi, kas var būt daļa no lielāka impulsa viļņa, pārvietojas pret dominējošās tendences virzienu un sastāv no trim mazākiem viļņiem, ieskaitot divus koriģējošos apakšviļņus, kas sadalīti ar vienu darbības apakšviļņu.

Šī teorija ir pazīstama kā Elliott 5-viļņu modelis vai Elliott Wave princips:

Apvienojot kopā, impulsa vilnis un koriģējošais vilnis rada 8 apakšviļņus, lai izveidotu struktūru ‘5-3’. Šī 5-3 struktūra veido katru Elliott viļņu ciklu.

2018. gadā mēs redzējām šo modeli reālos Bitcoin tirgos. Šī diagramma parāda arī cenu turēšanu 78,6% Fibonacci atbalsta līmenī.

Fibonači retracement līmeņi un Elliott viļņu modeļi ir tikai divu veidu tehniskie rādītāji, kas veido daļēju priekšstatu par kriptogrāfijas tirgiem. Kad cenas atgriežas Fibonači trauksmes zonās, vislabāk ir apskatīt citus rādītājus, lai redzētu, vai jūsu signāli apstiprina maiņu šajās trauksmes zonās. Ja visi signāli norāda uz līdzīgu rezultātu, jums ir vairāk informēts tirgus skatījums.

Bollingera lentes

Bollingera grupas izseko to izcelsmei līdz amerikāņu finanšu analītiķim Džonam Bollingeram, kurš šo teoriju izstrādāja 1980. gados. Bollingera joslas analīzē cenu svārstību mērīšanai tiek izmantots slīdošs vidējā līmeņa pārklājums. Teorija ietver trīs joslas, ieskaitot a vidējā josla lai attēlotu vienkāršo slīdošo vidējo un augšējā un apakšējā josla lai attēlotu standartnovirzes.

Vidējai joslai analītiķi parasti izmanto 20 dienu vienkāršo slīdošo vidējo rādītāju (SMA). Tikmēr augšējā josla ir tā pati SMA, kurai pievienoti divi novirzes standarti, bet apakšējā josla atņem divus novirzes standartus. Analītiķi var pielāgot periodu skaitu, pamatojoties uz viņu tirdzniecības preferencēm. Tomēr analītiķi SMA aprēķināšanai izmantos to pašu periodu skaitu, ko viņi izmanto, lai aprēķinātu standartnovirzi.

Bollingera joslu platums norāda uz nepastāvību.

 • Kad joslas ir plašas, tas norāda, ka tirgi ir nepastāvīgi un tendenciozi.
 • Kad joslas ir šauras, tas nozīmē, ka svārstības samazinās un tirgus svārstās.

Aptuveni 90% no cenu izmaiņām notiek Bollinger joslās. Kad cena pēkšņi pārvietojas ārpus augšējās vai apakšējās joslas, tas norāda, ka varētu būt gaidāma izlaušanās.

Spēcīga tirgus augšupejas laikā cenas mēdz apskauties vai izkļūt no augšējās joslas, piemēram, turpretī spēcīgas lejupslīdes laikā cenu aktivitāte ir vērsta ap zemāko joslu. Tirgus svārstību laikā vidējās joslas darbojas kā pretestība lejupejošu kustību kustībām un atbalsta līmenis augšupejošu kustību kustībām.

Tirgotāji Bollinger joslās meklē divus izšķirošus modeļus, tostarp dubultā augšdaļa (‘M top’) un dubultdibena (‘w bottom’) modeļus. Šiem modeļiem ir vairākas variācijas.

M topi: M top vai double top modeļi notiek augšupejošā tendencē un liecina par lāču maiņu. Šajā veidojumā cena sasniedz punktu, kas atrodas augstu virs augšējās joslas, un pēc tam atkāpjas zem vidējās joslas. Grupa atkal virzās uz augšu, bet apstājas līdz augšējai joslai. Kad otrais pieaugums neizdodas sasniegt augšējo joslu, tas norāda uz vājināšanās tendenci un, iespējams, pretēju virzību.

W dibeni: W apakšējā vai dubultā dibena veidošanās notiek tad, kad M augšējais veidojums tiek apgāzts otrādi. Tas signalizē par vēršu maiņu. Tas sākas ar cenu kritumu zem apakšējās joslas, pēc tam rallējot gar vidējo joslu, pirms atkal nokrīt. Otrā kritiena laikā cena nepieskaras apakšējai joslai, pēc tam pulcējas garām iepriekšējam augstajam šūpolim, lai pārvērstos par vēršu apgriezienu, galu galā veidojot W.

Atlikuma apjoms (OBV)

Bilances apjoms (OBV) ir uz tilpumu balstīts oscilators un vadošais indikators. Signāls izsaka apjomu, izmantojot kumulatīvo tirdzniecības apjomu, lai izmērītu tendenču stiprumu augšup vai lejup.

Bilances apjoma ideja ir tāda, ka ievērojamas apjoma izmaiņas bieži notiek pirms cenu kustības, un šis apjoms mēdz būt lielāks dienās, kad cena virzās dominējošās tendences virzienā. OBV palielina skaļumu periodos, kad aizvēršana ir lielāka nekā iepriekšējā aizvēršana, pēc tam atņem skaļumu periodos, kad noslēgums ir mazāks.

OBV tehniskā analīze mazāk koncentrējas uz faktisko apjoma vērtību. Tā vietā tiek aplūkots izmaiņu ātrums vai kāpums un kritums. Šis pieaugums un kritums, saskaņā ar OBV teoriju, norāda uz pirkšanas un pārdošanas spiediena stiprumu. Pieaugot OBV, tas palielina pirkšanas spiedienu, izraisot augstākas cenas. Kad OBV samazinās, tas norāda uz nenovēršamu cenu kritumu.

Šeit mēs varam redzēt OBV iedarbību, ieskaitot lāču atšķirības:

Analītiķi izmanto OBV oscilatoru, lai noteiktu atbalsta un pretestības līmeņus, pēc tam meklē izlaušanos, kas notiek pirms cenu sadalījuma. Viņi apskatīs, piemēram, OBV, kas atšķiras no dominējošās tendences, kas varētu liecināt par gaidāmo lāču vai bullish maiņu.

Mēs redzam šo efektu darbībā nākamajā diagrammā. Mēs redzam, ka cena rada augstākas šūpoles, kamēr OBV padara zemākas šūpoles, kas norāda uz augšupejošās tendences vājināšanos. Līdzīgā veidā, kad cena sasniedz zemāku zemāko līmeni un OBV – augstāku zemāko līmeni, lejupslīde zaudē tvaiku, un varētu būt gaidāms bullish breakout.

Šeit var noderēt citu jūsu tirdzniecības signālu analīze. Jūs, iespējams, pamanīsit, ka OBV atšķiras no dominējošās tendences, piemēram, pēc tam izmantojiet citus signālus, lai labāk informētu savu nākamo lēmumu.

Stohastiskais oscilators

Stohastiskais oscilators ir vadošais oscilators, kas mēra impulsu, pēc tam izmanto šo impulsu, lai prognozētu, kur tirgi virzīsies tālāk. Metode tika izstrādāta 20. gadsimta 50. gados, balstoties uz diviem galvenajiem jēdzieniem:

1. noteikums) Moments vienmēr mainās pirms cenas

2. noteikums. Impulsa svārstības var paredzēt izmaiņas tirgus virzienā

Paturot to prātā, stohastiskā oscilatora analīze mēra saistību starp noslēguma cenām noteiktā laika posmā, kā arī attiecīgā perioda tirdzniecības diapazonu (augsto cenu un zemo cenu). Pamatojoties uz šīm attiecībām, stohastiskais oscilators mēra potenciālu tendenču maiņu, ieskaitot pārpirktus un pārpārdotus apstākļus.

Indikatora oscilatori starp 0 un 100. Šie skaitļi norāda tirdzniecības diapazona apakšējo un augšējo daļu noteiktā laika skalā. Šī laika skala parasti tiek iestatīta uz 14 periodiem.

Oscilators sastāv no divām līnijām, ieskaitot lēno oscilatoru (% K) un ātro oscilatoru (% D). Lūk, kā formula sadalās:

 • % K = [(pašreizējā perioda noslēgums – zemākā visu periodu cena) / (visu periodu augstākā cena – visu periodu zemākā cena)] x 100
 • % D =% K vienkāršā slīdošā vidējā vērtība 3 periodos

Vērtības, kas pārsniedz 80, norāda uz pārpirktu tirgu, savukārt vērtības, kas zemākas par 20, norāda uz pārpirktu tirgu. Tomēr šie skaitļi ne vienmēr norāda uz maiņu. Spēcīgu tendenču laikā cena šajos galējos diapazona galos var svārstīties ilgu laiku.

Stohastiskā oscilatora analīze tomēr dažos gadījumos var norādīt uz apgriezieniem vai impulsa pieaugumu. Kad pāri un zem signāla līnijas (% D) notiek krustojumi un atšķirības, tas norāda uz apgriezieniem un impulsa pieaugumu.

Stohastiskās oscilatoru teorijas pamatā ir arī ideja, ka slēgšanas cenām ir tendence svārstīties tirdzniecības diapazona augšējā pusē augšupejošās tendences laikā, savukārt lejupslīdes laikā – zem apakšējās puses. Analītiķi meklēs krustojumus viduspunktā, lai norādītu mainīgu tendenci.

Bullish atšķirības rodas, kad cena sasniedz zemāku zemāko līmeni, bet oscilators – zemāko. Tikmēr lāču atšķirības rodas, kad cena sasniedz augstāku augstumu, bet oscilators šūpojas līdz zemākai. Šīs izmaiņas var apstiprināt arī tad, kad cena pārspēj pēdējo visaugstāko svārstību līmeni (bullish divergence) vai jaunāko swing low (lāču divergence). Abas šīs lietas var apstiprināt apvērsumu.

Kad notiek šo bullish un bearish atšķirību apgrieztā vērtība, tas rada tā saukto bullis vai lācis.

Laikā a buļļa iestatīšana, oscilators sasniedz augstāku līmeni, jo cena sasniedz zemāku līmeni. Kad cena svārstīsies zemākā augstumā, tirgus impulss turpina pieaugt, un cena, iespējams, pieaugs vēl vairāk.

Laikā a lāča iestatīšana, oscilators sasniedz zemāku zemāko līmeni, jo cena sasniedz augstāku zemāko līmeni. Šajā situācijā pakāpenisks lejupvērsts impulss norāda, ka turpināšanās uz augšu ir maz ticama, kaut arī cena atšķiras uz augšu.

Ir divas stohastiskā oscilatora variācijas, ieskaitot lēno un pilno versiju.

 • Lēna versija: Lēnā oscilatora versija ietver izlīdzināšanas formulu. % K izlīdzinātā SMA% K tiek izmantota, lai pilnveidotu% K līniju.
 • Pilna versija: Pilnā oscilatora versijā formula ir pilnībā pielāgojama, un tirgotāji var iestatīt pielāgotus pārskata un izlīdzināšanas periodus, kā viņiem patīk.

Pārbaudot stohastisko oscilatoru analīzi, jūs varētu atrast arī kaut ko sauc StochRSI. Tas ir stohastiskā oscilatora teorijas atvasinājums, kas oscilatoru cenas vietā piemēro relatīvā stipruma indeksam (RSI). Šajā ziņā StochRSI ir impulsa oscilatora impulsa oscilators. StochRSI norāda relatīvo RSI stāvokli attiecībā uz tā augsto-zemo diapazonu noteiktā periodu kopumā. Jūs aprēķināt StochRSI, izmantojot to pašu formulu, ko izmantotu stohastiskās oscilatora analīzei, izņemot to, ka cenas vērtības aizstājat ar RSI vērtībām.

Signālu pamanīšana un apstiprināšana ar svečturu zīmējumiem

Tehniskā analīze īpaši labi darbojas vidēja un ilgtermiņa ieskatu izstrādē. Tomēr tas var būt grūtāk, ja nodarbojas ar mazāku tirdzniecības periodu un īsāku laika skalu.

Tāpēc svečturu modeļu analīze pēdējos gados ir kļuvusi īpaši populāra īstermiņa tirgotājiem. Svečtura modeļi tiek izmantoti kopā ar diagrammu modeļiem un tehniskajiem rādītājiem, lai sniegtu papildu apstiprinājumu gaidāmajiem izlaušanās gadījumiem.

Mēs iepriekš izskaidrojām svečturu diagrammu pamatus. Mēs jums pastāstījām, kā darbojas svečtura raksts, ieskaitot to, ko nozīmē svečtura ķermenis un dakts.

Svečtura zīmju analīze ir īpaši noderīga, jo svečturu diagrammās ir vairāk informācijas par vienu tirdzniecības periodu nekā jebkura cita veida diagrammās. Uzreiz skatoties, jūs varat redzēt, kā tirgiem veicās šajā dienā, balstoties uz svečtura korpusu, dakts lielumu, kā arī attiecībām starp augšējo un apakšējo daktīti un ķermeni. Katrs svečturis norāda, vai pircēji vai pārdevēji kontrolēja konkrēto tirdzniecības periodu un kā citi tirgus spēki sacentās savā starpā.

Mācīšanās lasīt svečturu tabulas var būt viena no jūsu labākajām prasmēm attīstīties kā tirgotājam. Šeit ir dažas iezīmes, kas izplatītas svečturu diagrammās.

Viena perioda modeļi

Īsa diena

Šie svečturi norāda uz nenotikušiem tirdzniecības periodiem. Svečturis stāsta, ka šajā periodā cena no atvēršanas līdz aizvēršanai ir ļoti maz pārvietojusies. Tas arī mums parāda, ka tirdzniecības diapazons – starpība starp augstākajām un zemākajām cenām dienas laikā – bija maza. Neatkarīgi no svečtura korpusa krāsas, šis svečturis parāda, ka buļļi un lāči šo periodu turas stabili.

Gara diena

Intensīva tirdzniecības sesija, kurā cena ievērojami pārvietojās no atvēršanas uz aizvēršanu, varētu izskatīties kā svečturi iepriekš. Zaļā svečturis parāda, ka pircēji dominēja sesijas laikā, sakot, ka tas bija vērojams tirgus. Sarkanais svečturis parāda, ka pārdevēji dominēja, dodot tirgum lācīgu impulsu.

Vērpšanas topi

Jūs varat dzirdēt, kā analītiķi runā par svečturu vērpšanu. Uz šiem svečturiem daktis ir salīdzinoši garš. Tas ir neitrāls raksts neatkarīgi no korpusa krāsas. Izmantojot šo modeli, svečtura korpuss ir līdzīgs īsai dienai, lai gan ēnas norāda uz nozīmīgāku tirdzniecības diapazonu. Pircēji un pārdevēji gan virzīja tirgu dažādos punktos, lai gan sesija galu galā tika slēgta netālu no vietas, kur tā tika atvērta.

Garās ēnas

Šī svečtura korpusa krāsa šim modelim nav īpaši svarīga. Svarīgāk ir tas, vai ķermenis sēž augšpusē vai apakšā. Kad ķermenis atrodas netālu no apakšas ar garu augšējo ēnu, tas norāda, ka pircēji centās virzīt tirgu uz augšu, taču spēcīgs pārdošanas impulss piespieda cenu nosēsties zemā līmenī, kas liecina par lāču tirgu. Un otrādi, ja ķermenis atrodas diapazona augšdaļā ar garu apakšējo ēnu (dakts), tas tiek uzskatīts par bullish tirgus pazīmi. Pārdevēji mēģināja pārņemt kontroli, lai gan spēcīgs pirkšanas impulss to galu galā virzīja augšpusē.

Marubozu

Marubozu japāņu valodā nozīmē ‘skūta galva’. Marubozu svečturim ir tikai korpuss, un abās pusēs nav pamanāmu ēnu (daktis). Šī svečturis rodas, kad sesijas atvēršana un aizvēršana ir tuvu augstajam un zemajam. Zaļš marubozu svečturis mums vēsta, ka sesijas atvērtais laiks bija līdzvērtīgs zemākajam līmenim, bet noslēgums – augstajam līmenim, kas nozīmē, ka sesijā dominēja sarežģīti pircēji, kas liecina par vēršu tirgu. Sarkana marubozu svečturis mums saka, ka sesija tika atvērta visaugstākajā un noslēgta zemākajā vietā, kas norāda uz spēcīgu pārdošanas spiedienu visā periodā. Jo garāks ķermenis, jo lielāks impulss jebkurā virzienā.

Āmurs

Pēc cenu samazināšanās sesijas veidojas āmura svečturis. Sesija tika slēgta netālu no augšas bez augšējās ēnas un apakšējās ēnas, kas bija divreiz garāka par ķermeni. Āmura modelis norāda, ka pircēji sāk atkāpties. Tas ir bullish modelis neatkarīgi no korpusa krāsas. Vienīgā prasība šeit ir tā, ka svečturim ir jāaizveras augstāk zaļā krāsā, lai apstiprinātu paraugu.

Piekārtais cilvēks

Piekaramā cilvēka svečtura raksts no pirmā acu uzmetiena ir identisks āmura modelim. Tomēr āmura raksts kļūst par karājas cilvēka modeli, kad tas tiek novērots pēc vairāku cenu pieauguma. Tāpat kā āmurs, arī piekārtais cilvēks var būt vai nu zaļš, vai lasāms. Augšanas tendences laikā karājošais vīrietis tiek uzskatīts par brīdinājumu: bija vērojama lejupejoša aktivitāte, bet pircēji virzīja cenu uz augšu sesijas beigās. Ja nākamais svečturis aizveras zemāk, karājas cilvēka svečturis var liecināt par lāču maiņu.

Apgrieztais āmurs

Apgrieztais vai apgrieztais āmurs pēc lejupejošas tendences tiek uzskatīts par vēršu apgriešanās modeli, bet tikai tad, ja nākamais svečturis aizveras augstāk. Šis svečturis stāsta, ka sesija galu galā tika slēgta netālu no tās atvēršanas cenas, lai gan augšējā ēna ir agrīna norāde, ka pircēji izaicina pārdevējus tirgum.

Krītoša zvaigzne

Krītošā zvaigzne pēc izskata ir identiska apgrieztam āmuram, taču tā veidojas augšupejošā, nevis lejupejošā tendencē, padarot to par lācīgu signālu. Kaut arī krītošās zvaigznes svečturis norāda uz turpmāku augšupejošās tendences turpināšanos (kā parādīja garā augšējā ēna vai dakts), sesija galu galā tika slēgta netālu no tā diapazona apakšas, kas norāda uz augšupejoša impulsa pavājināšanos..

Doji

Šeit mēs sākam iekļūt dīvainajos un unikālajos svečturu signālos. Doji ir neitrāls krustveida modelis, kas norāda uz gandrīz līdzsvara stāvokli tirgū. Sesijas kurss bija augsts un zems, bet galu galā noslēdzās tieši tur, kur tā atvērās. Izmantojot doji svečturi, augšējā un apakšējā ēna var būt vai nav vienāda. Dažreiz doji norāda uz atslābinošu impulsu vai iespējamu maiņu – teiksim, kad tas veidojas blakus noteiktiem citiem modeļiem.

Spāre Doji

Spāru doji svečturu zīmējumam ir gara apakšējā ēna un bez augšējās ēnas, un atvērtais un aizvērtais ir vienāds ar sesijas augsto. Kad spāres doji svečtura modelis veidojas lejupejošā tendencē, tas tiek uzskatīts par bullish maiņas pazīmi.

Kapakmens Doji

Kapakmens doji atrodas gar augšējo ēnu un bez apakšējās ēnas, un atvērtais un aizvērtais ir vienāds ar sesijas zemāko. Kapakmens doji svečturis augšupejošā tendencē norāda uz lācīgu maiņu. Gan spārei, gan kapa pieminekļa doji svečturiem ēnas garums ir labs signāls par virzienu aiz atpakaļgaitas.

Vairāku periodu modeļi

Augšpusē mēs analizējām svečturus, pamatojoties uz vienu svečturi vienai sesijai. Tomēr vairumā gadījumu svečturu analīze ietver vairāku svečturu lasīšanu, lai redzētu modeli. Tālāk mēs apspriedīsim dažus visizplatītākos (un visnoderīgākos) vairāku periodu modeļus, tostarp divu periodu, trīs periodu un piecu periodu modeļus.

Piezīme. Ir svarīgi atzīmēt, ka daudziem no šiem divu periodu modeļiem nav jābūt tieši blakus viens otram. Tās var notikt divās nākamajās tirdzniecības sesijās. Vai arī tie var notikt tuvu viens otram.

Lācis apņem

Lāču aptverošais modelis ir divu periodu modelis, kas norāda uz lāču maiņu, kad tas tiek novērots augšupejošas tendences laikā. Zīmējums sākas ar īsu zaļu ķermeni, kam seko garāks svečturis ar sarkanu ķermeni. To sauc par “apņemošu” modeli, jo otrā svečtura korpuss pilnībā apņem pirmo svečturi (lai gan ēnām nav obligāti jāapņem).

Bullish apņem

Pieaugošs bullish signalizē par bullish apgriešanās modeli augšupejošā tendencē. Tas ir divu periodu svečturis ar īsu sarkanu ķermeni vispirms un otru, zaļu svečturi, kas apņem pirmo.

Kopumā iekļaujošie modeļi ir vieni no spēcīgākajiem rādītājiem, kurus mēs drīz redzēsim. Tie ne tikai norāda uz izmaiņām tirgus kustībā, bet arī par būtiskām impulsa izmaiņām.

Bullish Harami

Harami, kas ir interesanti, japāņu valodā nozīmē “grūtniece”. Tam ir jēga, aplūkojot divu periodu svečturi. Bullish harami veidojas lejupejošā tendencē, kad garai sarkanai svečturim seko maza zaļa svečturis. Pēdējā svečtura pilnam tirdzniecības diapazonam jāatrodas bijušā svečtura korpusā (tātad nosaukums “grūtniece”)..

Lācīgs Harami

Lācīgs harami sastāv no lielas zaļas svečtura, kas pilnībā pārklāj visu sarkano svečturi.

Harami modeļi parasti liecina par atlaidošu impulsu pēc spēcīgas tendences. Harami tiek uzskatīts par apgrieztu tikai tad, ja nākamais svečturis tiek aizvērts labvēlīgi, tas nozīmē, ka tam ir tāda pati krāsa kā otrajam svečturim..

Harami krusts

Harami krusts ir divu periodu raksts, kas līdzīgs harami, izņemot to, ka otrais svečturis ir doji (krusta attēls, kuru mēs apspriedām iepriekš), un doji ir pilnībā apņemts ar pirmā svečtura ķermeni. Harami krusts norāda uz vājināšanās impulsu vai neizlēmību tirgū, nevis pilnīgu atcelšanu. Lai šis paraugs norādītu uz maiņu, trešajam svečturim, kas seko doji, jābūt vienādam.

Ja augošā tendencē veidojas harami krusts, tad svečturim aiz doji ir jāaizveras zem doji tirdzniecības diapazona sarkanā krāsā. Ja tas tiek aizvērts augšā zaļā krāsā, tas varētu nozīmēt, ka harami krusts bija vienkārši īsa konsolidācija pirms augšupejošās tendences turpināšanās.

Ja harami krusts veidojas lejupejošā tendencē, svečturim, kas seko doji, jāaizveras virs doji tirdzniecības diapazona zaļā krāsā, lai norādītu uz lēcienu..

Pincetes augšdaļa

Divu periodu pincetes augšējais svečtura raksts veidojas, ja vismaz diviem svečturiem ir vienmērīgi topi, neatkarīgi no to dibena. Kad veidojas augšupejošās tendences laikā, pincetes augšdaļa tiek uzskatīta par potenciālu maiņas modeli. Svečturis mums saka, ka augšējā robeža cena ir atkārtoti noraidīta tajā pašā līmenī, kas liecina par spēcīgu pretestību šajā līmenī. Tā kā ap šīm sesijām vairāk svečturu veido pat virsotnes, tas sniedz lielākus pierādījumus par pretestību šajā līmenī. Apgriešanos apstiprina lāču aizvēršana sarkanā krāsā zem pirmā svečtura viduspunkta.

Pincetes dibens

Pincetes apakšdaļa ir pincetes augšdaļas apgrieztā daļa: svečturu dibeni ir vienmērīgi, bet topi nav. Pincetes dibens ir potenciāls apvērsuma modelis lejupejošā tendencē. Ja vairākiem svečturiem ir pat dibens, tas liek domāt, ka tirgus ir atkārtoti noraidījis to pašu zemo līmeni, kas norāda uz spēcīgu atbalstu šajā līmenī. Bullish reverss ir pabeigts, kad pēc modeļa seko augstāks noslēgums.

Izmantojot gan pincetes augšējo, gan pincetes apakšējo virzienu, modeļa apstiprināšanai tiek izmantotas tikai svečturu ķermeņu augšdaļas un dibeni. Ēnas netiek ņemtas vērā.

Tumša mākoņu sega

Tumšais mākoņu segums ir divu periodu lāču maiņas modelis augšupejošā tendencē. Lai izveidotos šis paraugs, pēc gara auguma vērša svečtura seko lācīgs svečturis, kas aizveras zem pirmā svečtura ķermeņa viduspunkta. Arī pirmajam svečturim ir jāaizveras sesijas zemā tuvumā bez daudz zemākas ēnas.

Pīrsingu līnija

Pīrsingu līnija ir divu periodu bullish maiņas modelis lejupejošā tendencē. Tas ir pretējs tumšā mākoņa seguma modelim. Lai izveidotos pīrsinga līnija, pēc garā auguma lāča svečtura jāseko bullish svečturim, kas aizveras virs pirmā svečtura ķermeņa viduspunkta. Tumšā mākoņu seguma un caurdurošo līniju modeļi ir līdzīgi lācīgajiem un bullish pārņemtajiem modeļiem, lai gan virziens aiz maiņas nav tik nozīmīgs.

Rīta zvaigzne

Rīta zvaigzne ir pirmais trīs periodu modelis mūsu sarakstā. tas ir bullish reverss modelis, kas ir līdzīgs pīrsinga līnijai, bet ar vidēju svečturi ar īsu ķermeni. Rīta zvaigznes modelis veidojas, kad mums ir garš sarkans ķermenis, kam seko nenotikuši sarkans vai zaļš ķermenis, un pēc tam trešais svečturis, kas aizveras virs pirmā svečtura viduspunkta.

Vakara zvaigzne

Vakara zvaigzne ir rīta zvaigznītes apgrieztā vērtība. Tas ir trīs periodu lāču maiņas modelis, kas, tāpat kā rīta zvaigzne, atšķiras ar vidēja svečtura klātbūtni, kam ir īss korpuss. Vakara zvaigzne veidojas ar garu zaļu ķermeni, kam seko īss zaļš vai sarkans ķermenis un trešais svečturis sarkanā krāsā, kas aizveras zem pirmā svečtura viduspunkta. Vakara zvaigznes svečturis norāda uz lāču maiņu.

Rīta Doji zvaigzne

Rīta doji zvaigžņu raksts ir līdzīgs abiem iepriekš minētajiem ‘zvaigžņu’ rakstiem, bet tur, kur vidējais svečturis ir doji. Doji signāli tirgotāju vidū bija neizlēmīgi, pirms tirgus galu galā nolēma vērsties pret vēršu. Lai izveidotos rīta doji zvaigzne, trešajam svečturim jāaizveras virs pirmā viduspunkta.

Vakara Doji Star

Vakara doji zvaigžņu svečtura zīmējums norāda uz lācīgu maiņu. Lāču maiņa ir pabeigta, kad trešais svečturis aizveras zem pirmā viduspunkta kopā ar doji vidū.

Trīs baltie karavīri

Trīs baltie karavīri ir trīs periodu bullish maiņas modelis, ko norāda trīs garas zaļas svečturi pēc cenu samazināšanās perioda. Lai izveidotos trīs balto karavīru raksts, katram parauga svečturim jāaizveras netālu no sesijas augstuma, tikai ar īsu vai noskūtu augšējo ēnu. Katram svečturim pēc parauga jābūt arī lielākam vai vismaz vienādam ar pirmo svečturi.

Trīs melnas vārnas

Trīs melno vārnu svečtura raksts ir trīs periodu maiņas modelis augšupejošā tendencē. Modelis ietver trīs garus, sarkanus svečturus, un katrs svečturis aizveras netālu no sesijas zemā, ar nelielu apakšējo ēnu. Otrajam un trešajam svečturim jābūt vienādam vai lielākam par pirmo svečturi.

Trīs metožu izvirzīšana

Trīs metožu paaugstināšana ir piecu periodu modelis, kas norāda uz bullish turpinājumu. Rakstu veido ar garu, zaļu svečturi, kam seko trīs mazi, sarkani svečturi, kas atrodas pirmā korpusā. Zīmējums ir pabeigts, kad šiem četriem periodiem seko pēdējā garā zaļā svečturis. Šis modelis parāda, ka pārdevēji mēģināja virzīties atpakaļ un mainīt tendenci, lai gan dominējošais impulss nebija pietiekams, lai pabeigtu atcelšanu. Lai modelis tiktu apstiprināts, piektajam svečturim jāaizveras augstāk nekā pirmajam, kas apstiprina, ka mēģinājums mainīt virzienu nebija veiksmīgs.

Krīt trīs metodes

Krītošo trīs metožu modelis ir augšpusē esošo trīs metožu modeļa apgrieztais elements. Tas ir piecu periodu lācīgs turpinājuma modelis, kas norāda uz zināmu pirkšanas spiedienu, lai gan tas nebija pietiekams, lai atceltu valdošo lejupvērsto spiedienu. Zīmējums veidojas, kad garai sarkanai svečturim seko trīs mazi, zaļi svečturi, kas atrodas pirmās un vēl viena gara, sarkanā svečtura ķermenī. Piektajam svečturim ir jāaizveras zem pirmā ķermeņa, lai apstiprinātu lejupejošās tendences turpināšanos.

Kā ātri izlasīt jebkuru svečturu tabulu: 3 uzdotie jautājumi

Protams, jūs varētu iegaumēt visus iepriekš minētos svečturu modeļus – un tam nav nekā nepareiza. Bet tas ir daudz iegaumējams.

Mums ir labāka ideja. Varat analizēt daudzas svečturu diagrammas, vienkārši atbildot uz trim vienkāršiem jautājumiem:

Kāda bija iepriekšējā tendence? Tas norāda, vai ir tendence, kuru var mainīt, vai arī tirgus svārstās bez skaidra virziena (kas apgrūtina precīzas analīzes veikšanu).

Kur pēdējā sesija bija cieši saistīta ar tās tirdzniecības diapazonu? Tuvu tuvu augstam līmenim ir bullish, savukārt tuvu tuvu zemam ir lācīgs. Garākas ēnas norāda uz ievērojamu cenu noraidījumu.

Cik liels bija svečtura korpuss, salīdzinot ar blakus esošajiem svečturiem? Svečturi ar lielāku korpusu nekā apkārtējie svečturi mums saka, ka šajā periodā bija salīdzinoši lielāks impulss, kas liecina par lielu pāreju no atvērta uz slēgtu. Tikmēr svečturis ar nelielu korpusu pēc spēcīgas tendences liek domāt, ka tirgū bija novērojams impulss, atelpa vai neizlēmība.

Atbildes uz šiem trim jautājumiem var dot spēcīgus signālus par to, ko tirgi darīs tālāk. Samazināšanās tendencē ilgstošs ķermeņa tuvums sesijas diapazona augšdaļai norāda uz spēcīgu bullish maiņas iespējamību. Pieaugošā tendencē ilgstoša ķermeņa aizvēršanās netālu no sesijas zemākā līmeņa norāda uz lāču maiņu tirgū.

Svečtura analīzes trūkumi

Svečturi satur daudz informācijas vienkāršā simbolā. Tomēr tie nav ideāli.

Svečturos nav aprakstīta cenu darbības hronoloģiskā secība, piemēram, sesijas laikā. Mēs zinām, kur sesija tika atvērta un slēgta un kāda bija šīs sesijas augstā un zemā cena. Tomēr mēs nezinām, vai sesija dienas laikā strauji kritās atklātā vietā, strauji pieauga vai mainījās. Līniju diagramma ļauj mums redzēt, kā konkrētā sesija tika atskaņota no sākuma līdz aizvēršanai.

Protams, jūs varat pielāgot diagrammas laika periodu, lai iegūtu precīzāku priekšstatu par tirgus sniegumu konkrētā laika periodā.

Svečtura parauga analīzes pielietošana reālajos tirgos

Svečturu modeļi dažreiz mums stāsta par tirgu, bet ne vienmēr. Apskatīsim reālās pasaules tirgu, lai uzzinātu, vai mēs varam izmantot svečturus, lai noteiktu dažas tendences.

Šī ir BTC / USD diagramma:

Diagramma parāda, ka relatīvā stipruma indekss (RSI) novembra otrajā nedēļā pārstāj sadalīties nedaudz virs 40. Nedēļas laikā tas nonāk pārpirktā statusā, pēc tam mēnesi nepārtraukti pieaug.

RSI paliek pārpirkts vairākas nedēļas, kas liecina, ka nenovēršama ir lāču maiņa. Tomēr, nekas neliecina par atcelšanu, neskatoties uz to, ka pārdošanas spiediena praktiski nav.

Decembra otrajā nedēļā cena sasniedza jaunu augstāko līmeni, lai gan RSI novirzās uz zemāku augstāko. Pēc tam mēs redzam apstiprinājumu pārdošanas spiedienam, kad veidojas vakara zvaigznes svečtura raksts.

Ja paskatās uzmanīgi, starp zvaigzni un pēdējo svečturi zīmējumā ir doji zvaigzne. Atsevišķiem modeļiem svečturiem nav obligāti jābūt blakus viens otram. Doji ir neitrāls un norāda, ka tirgi bija neizlēmīgi. Šo scenāriju laikā mēs varam sapludināt divus svečturus, zvaigzni un doji, un rezultāts joprojām ir zvaigzne.

Diagrammas pēdējais svečturis tiek aizvērts ievērojami zem pirmā svečtura ķermeņa viduspunkta. Aplūkojot šo signālu kopā ar lāču RSI atšķirībām, tas norāda uz spēcīgu lāču impulsu, kas gatavojas ienākt tirgū.

Tādējādi tirgotājs, kurš veic svečtura analīzi, šeit var ieņemt īsu pozīciju un apstāties pie visaugstākā līmeņa. Mēs nezinām, vai galva un pleci (H&S) modelis šeit tiks pabeigts. Tomēr, neskatoties uz vairākiem īsiem mītiņiem, RSI turpina lācīgi atšķirties. Visas zīmes ir vērstas uz lācīgu pagriezienu, tāpēc jūs pieturaties pie savas īsās pozīcijas.

Kad pienāks janvāra otrā nedēļa, H&Ir izveidojies S augšējais raksts. Apjoma pieaugums pārtrauc modeļa kakla izgriezumu, vēl vairāk apstiprinot tirgotāja pozīciju. Pieturvietu var pārvietot uz visjaunākajām šūpolēm augstu, lai segtu tirgotāja peļņu.

Top 6 veidi, kā tirgot Bitcoin: Noderīgi kriptogrāfijas tirdzniecības stratēģiju veidi

Mēs esam jums pastāstījuši par dažādiem pieejamajiem modeļiem un stratēģijām, taču ir daudz dažādu veidu, kā izpildīt šīs tirdzniecības stratēģijas:

Micro Trading vai Scalping

Šī tirdzniecības stratēģija ietver nelielu cenu svārstību izmantošanu peļņas uzkrāšanai visas dienas garumā. Scalper parasti izmanto 5 vai 15 minūšu diagrammu, pēc tam identificē vietējo diapazonu un tirgo, pamatojoties uz svečturu modeļiem. Izmantojot informētu svečturu analīzi un nedaudz veiksmes, talantīgs skaleris var nopelnīt peļņu. Neskatoties uz to, mikrotirdzniecība vai skalpošana ir ļoti riskanta, un viena slikta tirdzniecība var atcelt dienas peļņu.

Dienas tirdzniecība

Dienas tirgotāji identificējiet iespējamo tirdzniecības dienas diapazonu, izmantojot dažādus rādītājus, pēc tam izmantojiet cenu svārstības. Dienas tirgotājs parasti izmanto stundas diagrammu, lai iestatītu ieejas un izejas pozīcijas. Dienas tirgotāji var izmantot svečturu modeļus, impulsa rādītājus un svārstīguma rādītājus, lai informētu savus darījumus.

Šūpoles tirdzniecība

Šūpoles tirdzniecība ir īstermiņa un vidēja termiņa tirdzniecības stratēģija, kurā darījumi ilgst no dažām dienām līdz dažām nedēļām. Šūpoles tirgotāji identificē vietējā atbalsta un pretestības līmeni īstermiņa tirdzniecības diapazonā, parasti konsolidācijas laikā. Tad viņi veic darījumus, pamatojoties uz šajā diapazonā esošajiem augstākajiem un zemākajiem punktiem un to analīzi.

Pozīcijas tirdzniecība

Pozīcijas tirdzniecība ir tirdzniecības darbības veids, kurā noteiktā laika posmā jūs turat (vai hodl) pozīciju. Jūs vispār netirgot, bet tā vietā ieguldāt aktīvā, pamatojoties uz jūsu analīzi. Pozīcijas tirgotāja analīze var ietvert fundamentālu analīzi un iknedēļas vai mēneša diagrammu skatīšanos ar mērķi gūt ilgtermiņa peļņu.

Maržas tirdzniecība

Maržas tirdzniecība ir populāra dienas tirgotāju un šūpoles tirgotāju vidū. Maržas tirgotāji izmanto kredītplecu, kas aizņemts no biržas vai brokera, lai palielinātu savu darījumu vērtību par 2x līdz 100x. Būtībā jūs veicat derības par to, ka cena noteiktā laika posmā pieaug (ilgi) vai pazeminās (īsa). Šis ir vienīgais tirdzniecības veids šajā sarakstā, kur ir iespējams zaudēt vairāk naudas nekā esat ieguldījis, padarot maržas tirdzniecību atšķirīgu. Protams, peļņa tiek reizināta arī ar aizņemto līdzekļu īpatsvaru. Tas ir augsta riska, lielu atalgojumu darījumu veids.

Algoritmiskā tirdzniecība

Algoritmiskā tirdzniecība vai automatizētā tirdzniecība ietver programmatūras, piemēram, tirdzniecības robotu, izmantošanu, lai veiktu darījumus, pamatojoties uz iepriekš noteiktiem kritērijiem. Jūs varētu iegādāties tirdzniecības algoritmus no tirgus. Varat arī izveidot savu algoritmu, kas balstīts uz tirdzniecības signāliem, izmantojot tādas lietas kā apjoms, diapazons, kustīgie vidējie rādītāji un impulss, lai aprīkotu robotu, lai veiktu labākos iespējamos darījumus..

Top desmit tehniskās tirdzniecības padomi

Tirgot ar kriptovalūtu ir viegli. Tomēr faktiski var būt grūti gūt peļņu no kriptovalūtas tirdzniecības. Šeit ir mūsu desmit iecienītākie padomi gan jauniem, gan pieredzējušiem tirgotājiem:

Pavadiet vairāk laika diagrammu izpētei: Lielākā daļa tirgotāju – īpaši iesācēji – nepietiek laika, studējot diagrammas. Ja vēlaties pilnveidot savas spējas analizēt tirgus, jums jākļūst par kompetentu diagrammu lasītāju.

Izmantojiet papīra tirdzniecības priekšrocības: Mūsdienu lielākās biržas piedāvā papīra tirdzniecību, ļaujot jums spēlēt ar viltotu naudu, pirms sākat tirgot īsto lietu. Īstenojiet dažas savas stratēģijas un analīzi, lai redzētu, kā jūs darbojaties.

Uzticieties tendencei: Izlasot iepriekš minētos tehniskās analīzes padomus, jūs varētu pieņemt, ka lielākā daļa signālu norāda uz tendences maiņu. Tomēr tendences ir tendences sava iemesla dēļ, un jums nekad nevajadzētu likt likmes pret tendenci tendenciozā tirgū, ja vien neredzat vairākus apvērsuma apstiprinājumus.

Stop-Loss pasūtījumi ir pārsteidzoši: Pat vispieredzējušākie tirgotāji var vērot, kā viņu pozīcijas tiek likvidētas, jo tirgi uzņem negaidītu pagriezienu. Kad tirgus negaidīti pagriežas, stop loss orderi ir jūsu labākie draugi. Izmantojiet beigu zaudēšanas rīkojumus, lai aizsargātu nopelnīto peļņu.

Izvairieties no iesācēja veiksmes slazda: Daudzi iesācēju tehnikas tirgotāji gūst veiksmi agrīnā iesācējā, tad pieņem, ka viņi ir lielākie tehnikas tirgotāji pasaulē. Tikmēr pieredzējuši tehnikas tirgotāji ir pietiekami gudri, lai nekad neapmierinātos. Tirdzniecības laikā izvairieties no pārāk augsta vai zema līmeņa, neatkarīgi no iznākuma.

Alkatība nogalina: Šis padoms balstās uz iepriekšējo padomu. Daudzi spējīgi tirgotāji nespēj saglabāt peļņu tikai alkatības dēļ. Kāpēc pārdot tagad, kad varu pārdot nākamajā mēnesī un nopelnīt divreiz vairāk? Tas izklausās labi – līdz brīdim, kad tirgi nokritīs un iznīcinās visu jūsu peļņu. Nosakiet mērķus, pieturieties pie tiem, paņemiet peļņu un gaidiet nākamo iespēju.

Jums nav jāveic visi darījumi: Dažreiz tirdzniecība vienkārši nejūtas pareiza. Varbūt jūsu analīze nedod jums skaidru signālu. Dažos gadījumos jūs vienkārši vēlaties izvairīties no darījumu veikšanas. Esiet pacietīgs un ziniet, kurā kalnā mirt.

Dažādošana ar Altcoins patiesībā nav daudzveidīga: Daži kriptogrāfijas fanātiķi ieteiks dažādot savu portfeli, pērkot altkīnus. Diemžēl bitkīns joprojām ir kriptogrāfijas tirgu karalis, un vairums altkoīnu vienkārši seko tam līdzi. Daudzos gadījumos altkoīni pārvietojas slēdzenē ar bitcoin. Nekad bloķējiet visus savus līdzekļus kriptogrāfijā.

Neregulētie tirgi ir bīstami: Kripto tirgi joprojām ir lielā mērā neregulēti un nekontrolēti. Neskatoties uz kriptogrāfijas entuziastu teikto, liels daudzums kriptogrāfijas apjoma ir saistīts ar nelikumīgām darbībām. Kripto tirdzniecība ir riskanta visu veidu iemeslu dēļ.

Jūsu peļņa var pazust, izmantojot vienu sliktu vai uzlauztu biržu: Jūs varētu būt labākais tehnikas tirgotājs pasaulē. Iespējams, vienā tirdzniecības dienā esat trīskāršojis savus ieguldījumus. Diemžēl šī peļņa neko nenozīmē, ja privātās atslēgas atstājat nenodrošinātas. Pārliecinieties, ka jūs kontrolējat savas privātās atslēgas, un nekad neatstājiet vairāk, nekā varat atļauties zaudēt biržā.

Bitcoin Chart Trading Analysis: Galīgais vārds

Visbeidzot, no mūsu tirdzniecības celmlaužiem (kas palīdzēja izstrādāt šo lietotāja rokasgrāmatu) līdz pat visiem mūsu sirsnīgajiem vienaudžiem, mēs ceram, ka šī pirmizrāde Bitcoin tirdzniecības rokasgrāmata maina karjeru. Jā, zināšanas ir spēks, taču masveida rīcība ar to, ko jūs absorbējāt iepriekš, ir viens no labākajiem līdzekļiem, lai zaudētu bailes (arī nenoteiktība un šaubas), jo ievērošana jaunā pierobežā un atmosfērā, piemēram, kriptonauda tirgū, var būt spēles mainītājs tiem, kas piemērot un ieviest pareizās izklāstītās stratēģijas un padomus.

Jebkurš bitkoina tirgotājs vai digitālo aktīvu ieguldītājs, kurš tik tālu iekļuvis mūsu kriptogrāfijas diagrammas analīzes pārskatā, noteikti ir iemācījies vairākas metodes, kas optimizēs jūsu rezultātus par to, kā darbojas bitcoin tirdzniecība un kriptogrāfijas valūtu diagrammu analīze..

Laimīgu tirdzniecību!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me