Bitcoin cena šodien: BTC / USD valūtas kursa vērtības ceļvedis

Contents

Reālā laika reāllaika Bitcoin cena BTC / USD maiņas kursa vērtībā

Visbiežāk uzdotais jautājums mūsdienu kriptovalūtas ekosistēmā ir: kāda ir Bitcoin cena.

Šis Bitcoin cenu ceļvedis ir sadalīts četrās galvenajās analīzēs, lai saprastu, kā darbojas BTC / USD maiņas vērtības kurss. Pirmkārt, ir reālā laika reāllaika BTC cenu diagramma, kurai seko šie trīs galvenie komponenti:

 • ko nozīmē Bitcoin valūtas kurss (kā tiek atjaunināta BTC cenu formula USD)
 • populārākie ekonomiskie kriptogrāfijas tirgus faktori, kas palielina (vai pazemina) bitcoīna cenu
 • vēsturiskā bitcoin cenu notikumu grafiks ar hronoloģiskiem datumiem un BTC USD ziņās

Ko nozīmē Bitcoin (BTC) cenas USD kurss?

Aplūkojot pagājušā mēneša bitcoin cenas bitcoin diagrammas analīzi, ir ārkārtīgi svarīgi zināt acīmredzamo, jo valūtas kursiem ir izšķiroša loma valūtas tirdzniecībā.

Tomēr daži cilvēki var pilnībā nesaprast, kā darbojas valūtas kursi. Šodien mēs izskaidrojam visu, kas jums jāzina par to, kā darbojas Bitcoin valūtas maiņas kursi un kā tiek noteikta Bitcoin cena.

Bitcoin tīkls darbojas gandrīz 4000 dienas (precīzi 2019. gada 17. decembrī), kopš sākās atvērtā koda vienādranga BTC blokķēdes programmatūra.

Pirms desmit gadiem viens bitcoin bija mazāks nekā penss. Šodien viena bitcoin vērtība ir aptuveni 10 000 ASV dolāru, un tā visu laiku augstākā vērtība ir nedaudz zem 19 900 USD BTC / USD. Skaidrs, ka Bitcoin valūtas kurss gadu gaitā ir ārkārtīgi svārstījies, jo svārstīgums ir novērojis pat ne vienu, ne divus, bet trīs dažādus 80% trūkumus salīdzinājumā ar iepriekšējiem diagrammas augstākajiem.

Visprasīgākie jautājumi, uz kuriem mēs atbildēsim, ir šādi:

 • Kā tiek aprēķināts tāds valūtas kurss kā BTC / USD?
 • Kāda veida faktori iekļaujas valūtas kursā?
 • Kāpēc mainās valūtas kursi?
 • Kas izraisa bitcoin valūtas kursa svārstības ar svārstībām?
 • Kas nosaka, vai bitcoin valūtas kurss iet uz augšu vai uz leju?
 • Kas nosaka bitcoin valūtas kursu un tā USD aprēķinu?
 • Kāpēc daži fiat valūtas maiņas kursi ir fiksēti, kamēr citi peld?
 • kāda bija bitcoin iepriekšējās vēstures cena no 2009. līdz 2019. gadam?
 • kādi ir bitcoin valūtas kursa vērtības pieaugumi un zaudējumi katru mēnesi, gadu no gada?
 • kādi ir visbiežāk uzdotie jautājumi par bitcoin cenu, kas mērāma USD vērtībā?

Mēs ceram, ka kriptogrāfijas valūtas kopiena ir gatava šim vienreizējam Bitcoin cenu ceļvedim.

Šeit ir vienkāršs bitcoin cena USD konversijas kalkulatorā, kā arī vienkāršs veids, kā apmainīt BTC pret USD. A

Kas ir valūtas kurss? Kā darbojas USD maiņas vērtību BTC?

Neatkarīgi no tā, vai mēs runājam par kriptonauda vai valūtas maiņas kursiem, valūtas kursi darbojas gandrīz vienādi.

Valūtas kurss ir vienkārši veids, kā izteikt vienas valūtas vērtību citai. Tas norāda, cik daudz jūsu valūta ir vērts ārvalstu valūtā.

Pašreizējais valūtas kurss, piemēram, starp ASV dolāru (USD) un Kanādas dolāru (CAD), ir aptuveni USD 1 = USD 1,30. Tas nozīmē, ka jūsu 1 USD ir ekvivalents USD 1,30 CAD.

Valūtas kursu var izteikt arī pretēji. Jūs varat teikt, ka USD 1 = USD 0,76 USD. Ja jūs maināt CAD pret USD, jums būs jāmaksā USD 1, lai saņemtu pretī USD 0.76 USD.

Sākot ar 2019. gada novembri valūtas maiņas kurss starp bitcoīnu un USD ir aptuveni 1 BTC = 9 400 USD.

Lai palīdzētu jums saprast valūtas kursu, tas var palīdzēt domāt par valūtas kursu kā cenu, kas jums jāmaksā jūsu valūtā, lai iegādātos citu valūtu. Ja BTC / USD kurss ir, piemēram, 10 000,00, tad tas nozīmē, ka 1 BTC pirkšana maksā 10 000 USD. Valūtas kurss vienmēr parāda, cik daudz otrās valūtas (USD) nepieciešams iegādāties vienas pirmās valūtas vienībai (BTC)..

Kā valūtas kursa pāri darbojas

kāds ir bitcoin kurss

Dažreiz mēs redzam arī valūtas kursu, kas izteikts kā pāris. Valūtu pāris ir valūtas kursa cenu kotācija divām dažādām valūtām, kuras tiek tirgotas ārvalstu valūtas (forex) vai kriptovalūtu tirgos..

Kad tiek veikts pasūtījums valūtu pārim, tiek nopirkta pirmā norādītā valūta vai bāzes valūta, bet otra pāra uzskaitītā valūta – kotācijas valūta – tiek pārdota.

EUR / USD valūtu pāris ir vislikvidākais valūtu pāris pasaulē. Ar šo pāri viena puse pārdod EUR par USD, bet otra – EUR par USD.

Dažreiz valūtu pāri tiks izteikti šādi: EUR / USD = 1,200. Tas nozīmē, ka varat pārdot pirmo valūtu (EUR), lai saņemtu otro valūtu (USD) uzskaitītajā summā. Jūs varat pārdot 1 EUR par USD 1,2 USD.

Valūtu pāru ir tik daudz, cik pasaulē ir valūtu. Sākot no lielākajiem valūtu pāriem, piemēram, USD un JPY, līdz mazākiem valūtu pāriem, piemēram, Ziemeļmaķedonijas denārs (MKD) un Albānijas leks (ALL), šodien nav ierobežojumu to valūtu skaitam, kuras jūs varat pirkt un pārdot..

Kur rodas valūtas kursi?

No kurienes valūtas kursi?

Lielākā daļa ārvalstu valūtu un kriptovalūtu tiek tirgotas visu diennakti, 7 dienas nedēļā. Vairāk nekā 5 triljoni USD fiat valūtas katru dienu maina īpašnieku.

Mēs aplūkojam šos darījumus, lai noteiktu pašreizējo valūtas kursu. Cik daudz kāds vienkārši maksāja, lai nopirktu USD ar BTC? Cik daudz kāds maksāja CAD, lai nopirktu USD?

Ar visām valūtām cenas pastāvīgi mainās. Meksikas peso tiek pastāvīgi tirgots, piemēram, ar ASV dolāriem. Eiro tiek pastāvīgi mainīts pret Krievijas rubļiem. Šie valūtas darījumi notiek pastāvīgi, un šie darījumi nosaka valūtas kursu.

Fiksētie pret mainīgajiem valūtas kursiem

Lielākajā daļā galveno pasaules valūtu tiek izmantots a mainīgais valūtas kurss. Piedāvājuma un pieprasījuma dēļ valūtas kurss mainās jebkurā laikā. Dažas valstis tomēr izmanto fiksēti valūtas kursi. Šo valūtu maiņas kursi nevar mainīties. Likme ir fiksēta vai piesaistīta kaut kam.

Saskaņā ar mainīgo maiņas kursu neierobežots skaits faktoru var ietekmēt valūtas kursu. Piemēram, kad Apvienotā Karaliste nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, Lielbritānijas mārciņas (GBP) vērtība samazinājās attiecībā pret eiro, ASV dolāru un citām galvenajām pasaules valūtām..

Valūtas kursu var ietekmēt neskaitāmi faktori, tāpēc lielākā daļa valūtas kursu svārstās visas dienas garumā.

Tomēr dažās valstīs valūtas maiņas kurss nav mainīgs. Viņiem ir fiksēti valūtas kursi. Šīs valstis piesaistīs savu valūtu ASV dolāram vai līdzīgi stabilai valūtai, pēc tam saglabās šos kursus ilgu laiku.

Piemēram, Saūda Arābijas Rialā valūtas kurss ir fiksēts. Vērtība mainās tikai tad, kad valdība nolemj mainīt vērtību.

Tikmēr Ķīnā jau ilgu laiku bija līdzīga sistēma ar Yuan. Juaņa vērtība tika mākslīgi turēta zem ASV dolāra, lai Ķīnas preces padarītu pievilcīgākas eksportētājiem. Šodien Ķīna ir attālinājusies no šīs sistēmas, lai gan juaņam joprojām nav atļauts pilnībā peldēt. Tā vietā juaņa drīkst pārvietoties nelielā joslā.

Vai valdības vai centrālās bankas kontrolē valūtas kursu?

Vai valdības vai centrālās bankas kontrolē valūtas kursu?

Lielākā daļa lielāko valstu šodien izmanto elastīgus vai mainīgus valūtas kursus. Piemēram, Amerikas Savienoto Valstu valdība nevar tieši mainīt USD maiņas kursu ar citām fiat valūtām. Valūtas kurss peld ar nolūku.

Lielākā daļa centrālo banku tieši nemaina valūtas kursu. Tomēr centrālās bankas var izdot politiku, lai ilgtermiņā netieši ietekmētu valūtas kursu.

Centrālās bankas var pielāgot procentu likmes un, piemēram, ietekmēt inflāciju, kas abas var ietekmēt valūtas maiņas vērtību pret globālajām valūtām.

Dažas valdības tieši kontrolē valūtas kursus

Dažas valdības tieši kontrolē valūtas kursus

Lielākā daļa valstu valdību tieši neiejaucas valūtas kursos. Tomēr dažu valstu valdības tieši ietekmē valūtas kursu.

Piemēram, Saūda Arābijas Rijals reti svārstās pret pasaules valūtām, jo ​​Saūda Arābijas valdība izmanto fiksētu valūtas kursu. Šis valūtas kurss mainās tikai tad, kad valdība nolemj to mainīt.

Tikmēr Ķīnas juaņam bija fiksēts valūtas kurss gadu desmitiem, lai gan Ķīnas valdība tagad pāriet uz elastīgu valūtas kursu. Šodien juaņa kurss mainās retāk nekā valūtas ar elastīgu maiņas kursu, taču tas mainās biežāk nekā valūtas ar fiksētu maiņas kursu.

Kad valdība uztur fiksētu valūtas kursu, šis kurss parasti tiek piesaistīts ASV dolāram. Dažas valstis, piemēram, Singapūra, piesaista savas valūtas vērtību aktīvu grozam, ieskaitot ASV dolāru un citas galvenās valūtas vai globālos aktīvus.

Kas ietekmē valūtas maiņas kursu?

Visus valūtas maiņas kursus ietekmē piegādi un pieprasījums – ieskaitot Bitcoin, ASV dolāra un citu valūtu maiņas kursu.

Cik cilvēki ir gatavi maksāt par vienu bitcoin? Cik bitkoīni ir pieejami? Balstoties uz atbildēm uz šiem diviem jautājumiem, bitkoina cena pieaugs vai kritīsies.

Protams, piedāvājums un pieprasījums ir sarežģīti saistīts ar tūkstošiem dažādu faktoru.

tradicionālajā valūtu pasaulē valūtas kursu ietekmē trīs faktori:

Procentu likme: Lielākajā daļā valstu ir centrālā banka, kas maksā procentu likmi. Augstāka procentu likme padara valūtu vērtīgāku, jo investori vēlas ieguldīt šajā valstī, izmantojot augstās procentu likmes, pārslēdzot savu naudu uz šīs valsts valūtu. Investori apmainīs savu valūtu pret valūtu, kas maksā augstākus procentus, pēc tam to saglabās šīs valsts bankā, lai izmantotu šīs augstās likmes..

Naudas padeve: Lielākā daļa centrālo banku kontrolē arī naudas piedāvājumu. Piemēram, Amerikas Savienoto Valstu gravējumu un poligrāfijas birojs dienā drukā 38 miljonus banknošu, kuru nominālvērtība ir aptuveni 541 miljons USD. Kad tiek izdrukāts vairāk naudas, tas vājina apgrozībā esošās naudas vērtību. Pārāk daudz naudas vajā pārāk maz preču un pakalpojumu. Cilvēki, kuriem ir nauda, ​​paaugstinās preču un pakalpojumu cenas, radot inflāciju. Ja tiek iespiests pārāk daudz naudas, tad mēs redzam hiperinflāciju – piemēram, to, ko mēs redzējām 1920. gadu Vācijā vai mūsdienu Zimbabvē.

Ekonomikas izaugsme un finanšu stabilitāte: Valsts ar spēcīgu, augošu ekonomiku piesaistīs investorus. Šie investori iegādāsies valsts preces un pakalpojumus. Lai to izdarītu, viņiem jāpērk valsts valūta, kas izraisa šīs valūtas cenas pieaugumu. Turpretī, ja valsts ekonomiskā izaugsme un finanšu stabilitāte vājināsies, investori vēlēsies pārdot savus aktīvus, radot valūtas lejupvērstu spiedienu un izraisot cenu kritumu.

Visi šie trīs faktori būtiski ietekmē fiat valūtas cenas. Tālāk mēs apskatīsim, kā daži faktori ietekmē bitcoīna cenu.

Kas ietekmē kriptogrāfijas apmaiņas kursus?

Kas ietekmē kriptogrāfijas apmaiņas kursus?

Visiem iepriekšminētajiem faktoriem ir izšķiroša loma valūtas maiņas kursos fiat valūtas tirgos. Bet ko par kriptogrāfijas tirgiem?

Kriptogrāfijas tirgos valūtas kursus galvenokārt regulē divi un tie paši divi faktori: piedāvājums un pieprasījums.

Piegāde: Cik žetonus ir iespējams iegādāties? Cik ātri katru gadu pieaug piedāvājums? Cik žetonu ir bloķēti? Cik daudz žetonu ir pieejami apmaiņas ceļā vai sabiedrības rokās?

Pieprasījums: Cik daudz kāds ir gatavs maksāt par katru marķieri? Cik ļoti cilvēki vēlas iegādāties konkrētu žetonu? Kādas valūtas pievilcības pazīmes ir tādas, kādas nav citām valūtām?

Ja pieprasījums un piedāvājums ir vienādi, kriptovalūtas vērtība paliek vienāda. Tikmēr, kad pieprasījums pārsniedz piedāvājumu, cenas pieaug. Pēdējās desmitgades laikā mēs to esam redzējuši ar bitcoin: bitcoīnam ir fiksēts krājums 21 miljons, periodiski izlaižot samazinātu žetonu skaitu. Tā kā pieprasījums pēc bitcoin ir pieaudzis, un piedāvājums ir palicis nemainīgs, cena par bitcoīnu neizbēgami ir pieaugusi.

Protams, piedāvājumu un pieprasījumu veido tūkstošiem dažādu faktoru.

Piemēram, kriptovalūtai ar spēcīgu izstrādātāju kopienu, lielisku lietotņu atbalstu un lielu satraukumu būs liels pieprasījums. Tūkstošiem faktoru var ietekmēt pieprasījumu.

Kā darbojas Bitcoin valūtas kurss?

Kā darbojas Bitcoin valūtas kurss?

Bitcoin valūtas kurss darbojas citādi nekā tradicionālās nacionālās valūtas.

Protams, Bitcoin valūtas kursu ietekmē daži no tiem pašiem faktoriem.

The naudas daudzums (vai kopējais piedāvājums) Bitcoin spēlē lomu, piemēram, tāpat kā inflācijas līmenis (emisijas ātrums vai bloķēta atlīdzība) bitcoin.

Atšķirībā no nacionālajām valūtām, tomēr Bitcoin valūtas kursu neietekmē neviena konkrēta valsts ekonomika. Valsts centrālā banka nevar mainīt procentu likmi, lai ietekmētu, piemēram, bitkoina kursu. Nav nevienas Bitcoin centrālās bankas, kas varētu izvēlēties atbrīvot vairāk bitcoīnu.

Arī Bitcoin valūtas kursu finanšu cikli faktiski neietekmē. Valsts ceturkšņa IKP pieaugums neietekmē ne Bitcoin, ne dabiskos recesijas un inflācijas ciklus.

Augšpusē mēs runājām par to, kā katru valūtas maiņas kursu pasaulē ietekmē divi vienkārši faktori: piedāvājums un pieprasījums. Tāpat kā fiat valūtas, kriptovalūtas maiņas kursus ietekmē tūkstošiem apakšuzņēmēju, kas veido piedāvājumu un pieprasījumu.

Kurās valstīs ir fiksēti valūtas kursi? Vai tie ir labi vai slikti?

Kurās valstīs ir fiksēti valūtas kursi? Vai tie ir labi vai slikti?

Daži uzskata, ka valūtas kursa kontrole ir laba ideja. Skaidrs, ka pēdējās desmitgadēs tas Ķīnā un Saūda Arābijā ir izdevies.

Kad lielākā daļa cilvēku dzird par fiksētu valūtas kursu, viņi domā par Ķīnas juaņu un Saūda Arābijas Rijalu.

Jūs, iespējams, esat pārsteigts, uzzinot, ka Amerikas Savienotajās Valstīs un lielākajā daļā lielāko valstu pagājušā gadsimta lielākajā daļā bija fiksēts valūtas kurss.

1800. un 1900. gados Amerikas Savienotās Valstis pakāpeniski uzkrāja lielāko daļu pasaules zelta. ASV valdība ar 1900. gada Zelta standarta likumu noteica zelta cenu 20,67 USD par unci.

Šī cena nemainīsies līdz 1934. gadam, kad Zelta rezerves likums aizliedza zelta privātīpašumu un pilnvaroja prezidentu Franklinu Delano Rūzveltu devalvēt ASV dolāru. Naktī valdība paaugstināja zelta cenu no 20,67 USD par unci līdz 35 USD par unci. Dolārs tika devalvēts par 60%, lai gan valdības zelta rezervju vērtība vienā naktī pieauga no 0,33 miljardiem līdz 7,348 miljardiem dolāru.

Lielākā daļa citu uzņēmumu atzina stabilas valūtas vērtību, un ASV strauji kļuva par pasaules lielvalsti. Tādējādi 1944. gadā lielākā daļa pasaules valstu parakstīja Bretonvudas nolīgumu, tādējādi vienojoties piesaistīt savas valūtas ASV dolāram..

Šis zelta standarts saglabājās visu ceļu līdz 1971. gadam, kad prezidents Niksons svītroja ASV dolāru no zelta standarta. Kopš šī brīža ASV dolārs ir saglabājis mainīgu vai elastīgu valūtas kursu.

Fiksēta valūtas kursa plusi un mīnusi

Fiksēta valūtas kursa plusi un mīnusi

Neatkarīgi no tā, vai nodarbojas ar fiat valūtām vai kriptovalūtām, fiksētie valūtas kursi var būt labi vai slikti. Daži fiksēta valūtas kursa plusi un mīnusi ietver:

Plusi

Stabilitāte: Pirmā un vissvarīgākā fiksētā valūtas kursa priekšrocība ir tā, ka tā var radīt stabilitāti. Investori zina, kāda valūta ir vērts. Viņi var ieguldīt valstī un zināt, ka ieguldījums nemainīsies ļoti svārstīgi valūtas novērtēšanas dēļ.

Mazākas valstis gūst labumu no stiprāku valstu spēka: Vairāk valstu ir piesaistījušas savu valūtu ASV dolāram nekā jebkura cita valūta pasaulē. Kāpēc? Nu, ASV ir spēcīga un daudzveidīga ekonomika. Kad ASV dolārs pieaug, jebkura valsts, kas izmanto ASV dolāru, var netieši gūt labumu no šīs izaugsmes. Ja jūsu fiat valūta ir piesaistīta ASV dolāram un ASV dolāra vērtība pieaug, tad jūsu fiat valūta arī pieaug.

Cons

Fiksēto valūtas kursu uzturēšana ir dārga: Lielākā daļa valdību saglabā fiksētu valūtas kursu, uzturot lielas ārvalstu valūtas rezerves. Tik lielai valstij kā Ķīna ir nepieciešamas milzīgas ārvalstu valūtas rezerves, lai valūta būtu stabila. Šo rezervju uzturēšana ir dārga.

Padara valsti par mērķi spekulantiem: Valūtas kursa noteikšana var padarīt valsti par spekulantu mērķi. Spekulanti var saīsināt valūtu, mākslīgi samazinot valūtas vērtību. Centrālajai bankai jāpārrēķina ārvalstu valūta, lai palielinātu tās valūtas vērtību. Ja centrālajai bankai nepietiek, tad tai būs jāpaaugstina procentu likmes, izraisot lejupslīdi. Mēs to redzējām ar Lielbritānijas mārciņu 1992. gadā, kad Džordžs Soross turpināja saīsināt mārciņu, līdz Lielbritānijas centrālā banka padevās un ļāva mārciņai peldēt. Mēs to redzējām arī ar Šveici 2015. gadā, kad valdība atbrīvoja Šveices franku no piesaistes eiro.

Melnie tirgi var sabojāt fiksētos valūtas kursus: Valdības bieži cenšas ieviest fiksētu valūtas maiņas kursu, lai izmantotu iepriekš uzskaitītās priekšrocības, tikai neizdoties, faktiski īstenojot fiksēto valūtas kursu. Mēs esam redzējuši, ka tas notiek Venecuēlā un citās valstīs. Venecuēlas valdība ir oficiāli piesaistījusi savu valūtu ASV dolāram, lai atgūtu ekonomisko stabilitāti. Tomēr lielākā daļa pilsoņu ir privāti gatavi pieņemt daudz atšķirīgu valūtas kursu, izmantojot melnos tirgus. Melnā tirgus maiņas kurss daudz atšķiras no oficiālā kursa, kas grauj valdības mēģinājumus radīt stabilitāti.

Fiksētie valūtas kursi kriptogrāfijā

Fiksētie valūtas kursi kriptogrāfijā

Kripto pasaulē mēs redzam fiksētus valūtas kursus. Viņi visbiežāk tiek novēroti kopā ar stablecoins.

Stablecoins ir kriptonauda, ​​kurai ir apzināti stabila vērtība. Lielākā daļa mūsdienu tirgū esošo stablecoīnu ir piesaistīti ASV dolāram. Viņi saglabā savu stabilo vērtību, turot naudas rezerves 1: 1 ASV dolāros.

Stablecoīni, piemēram, Dvīņu dolārs (GUSD) un Tether (USDT), darbojas šādā veidā: šie uzņēmumi izlaiž digitālos žetonus 1: 1 ar savām naudas rezervēm. GUSD un USDT žetonu turētāji var jebkurā laikā apmainīt šos žetonus pret ASV dolāriem. Kamēr jūs varat apmainīt 1 GUSD pret 1 USD, tad 1 GUSD tirgū vienmēr būs 1 USD vērts.

Dažas valstis izmanto brīvi fiksētus valūtas kursus

Dažas valstis izmanto brīvi fiksētus valūtas kursus

Dažas valstis ir radījušas unikālu risinājumu. Viņi ir izveidojuši brīvus valūtas kursus. Šiem valūtas kursiem ir noteikta tirdzniecības josla. Maiņas kursam ir atļauts peldēt šajā joslā.

Brīvi fiksēta valūtas kursa mērķis ir piešķirt valūtai mainīgā kursa pielāgošanās spējas apvienojumā ar fiksēta valūtas kursa stabilitāti. Pareizi ieviešot, tas var darboties diezgan labi.

Ir trīs galvenās valūtas, kurās pašlaik tiek izmantoti fiksēti valūtas maiņas kursi:

Ķīna: Ķīnas juaņa (CNY) tirdzniecības diapazons ir 2%, pamatojoties uz vakardienas viduspunktu. Maiņas kursam šajā joslā ir atļauts peldēt, pirms valdība rīkojas, lai stabilizētu valūtas kursu. Juaņa ir fiksēta aktīvu grozā (kas galvenokārt sastāv no ASV dolāriem).

Singapūra: Singapūras dolārs (SGD) tiek pārvaldīts tirdzniecības diapazonā, lai ļautu lēnām pieaugt vērtībai. Tas ir fiksēts aktīvu grozā.

Vjetnama: Vjetnamas dongam (VND) ir 2% tirdzniecības josla, lai gan valdība periodiski devalvē valūtu ārpus šī diapazona (kā tas notika 2016. gada decembrī). Dongs ir piesaistīts ASV dolāram.

Kriptogrāfijas valūtas maiņas kursus centrālās bankas nevar ietekmēt

Kriptogrāfijas valūtas maiņas kursus centrālās bankas nevar ietekmēt

Centrālajām bankām un citām valdības struktūrām ir zināma ietekme uz valūtas maiņas kursiem. ASV federālās rezerves var koriģēt procentu likmes, piemēram, lai netieši ietekmētu valūtas kursu.

Viena no lielākajām kriptovalūtas priekšrocībām ir tā, ka valūtas kursi atrodas ārpus valdības lēmumu pieņemšanas jomas.

Bitcoin ir pasaulē pirmā patiesi globālā valūta. Tas nav saistīts ar vienas valsts ekonomisko sniegumu. Centrālā banka nevar vienpersoniski ietekmēt bitcoīna cenu.

Ja ASV ekonomika nonāk recesijā, sagaidāms, ka ASV dolāra vērtība samazināsies. Tikmēr bitcoin vērtība, iespējams, nemainīsies salīdzinājumā ar citām pasaules valūtām, jo ​​bitcoīns nav saistīts tikai ar ASV ekonomiku.

Kripto maiņas kursi nav imūni no valdības iejaukšanās

Kripto maiņas kursi nav imūni no valdības iejaukšanās

Protams, pat visnopietnākie kriptovalūtu aizstāvji atzīs, ka ar kriptovalūtām ir trūkums: valdības joprojām var ietekmēt kriptovalūtas maiņas kursus vairākos veidos.

Valdības var turēt kriptogrāfijas rezerves fondu: Pieņemsim, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība vēlas kontrolēt BTC / USD maiņas kursu. Viņi nolemj iegādāties 1 miljonu BTC un turēt to rezerves fondā. Ja BTC / USD kurss sāk kļūt pārāk augsts, ASV valdība pārdod daļu no šī fonda, radot pārdošanas spiedienu uz tirgiem un izraisot cenu kritumu.

Valdības var aizliegt vai ierobežot kriptogrāfiju: Ķīnas valdība 2017. gadā aizliedza daudzus kriptogrāfijas tirdzniecības aspektus. Tas izraisīja bitkoina cenu kritumu, lai gan efekts bija īslaicīgs. Daudzi cilvēki to uztvēra kā pozitīvu zīmi: pat tik liela un spēcīga valsts kā Ķīna nevar vienpersoniski ietekmēt bitcoin vērtību ilgtermiņā. Tomēr padomājiet par to, kas notiktu, ja vairākas valstis nakti aizliegtu bitkoīnu. Kas notiktu, ja ES pēkšņi mainītu attieksmi pret bitcoin? Kas notiek, ja ASV valdība nolemj aizliegt bitcoīnu?

Šo divu trūkumu dēļ valdības joprojām var dažādi ietekmēt kriptogrāfijas kursu.

Tomēr kopumā kriptovalūtas maiņas kursus lielā mērā nosaka divi tirgus spēki: piedāvājums un pieprasījums. Kriptogrāfijas valūtas maiņas kursi nav fiksēti nevienai konkrētai valdībai, kā arī nav piesaistīti noteiktai vērtībai vai fiat valūtai. Šī ir viena milzīga atšķirība starp kriptonauda un fiat valūtas maiņas kursi.

Valūtas kursi un reklāmguvumu starpības

Valūtas kursi un reklāmguvumu starpības

Kriptovalūtu un fiat valūtu tirgos nekad nav tikai viena noteikta kriptovalūtas maiņas kursa.

Protams, BTC / USD maiņas kurss varētu būt aptuveni 10 000,00, taču diez vai jūs redzēsiet šo precīzo valūtas kursu no katras valūtas un bankas.

Ja valūtas kursi ir atšķirīgi, to sauc par konversijas starpību. Konversijas starpība atšķiras no tirgus cenas, kuru tirgotājs iegūs.

Banka, valūtas maiņa vai kriptovalūtas maiņa iezīmēs cenu, lai tie gūtu peļņu. Kredītkartes, PayPal un citi naudas pakalpojumi darbojas vienādi.

Pieņemsim, ka USD / CAD maiņas kurss ir 1.30. Jūs varētu ceļot uz Amerikas Savienotajām Valstīm un iegādāties alus lietu, izmantojot savu CAD kredītkarti par USD 10 USD. Ja jūs maksātu tirgus likmi, jūsu kopējā maksa būtu USD 13 CAD. Tomēr patiesībā jūsu kredītkaršu kompānija iekasēs papildu valūtas kursu, teiksim, 2,5%. Šīs pievienotās maksas dēļ cena, ko redzat uz jūsu kredītkartes, būs USD 13,25 CAD.

Bankas, valūtas maiņas un kriptovalūtu platformas iekasē konvertācijas starpības, lai segtu savas pakalpojumu maksas. Daži papildus tam iekasē papildu maksu, bet citi – piemēram, kredītkaršu kompānijas – iekasē tikai ārvalstu valūtas nodevas.

Tālāk mēs runāsim par konkrētiem faktoriem, kas ietekmē bitcoīna cenu, taču vispirms mums ir ļoti īpaša diagramma, kas jums parādīs mēneša sadalījumu pa bitcoin cenām.

BTC cenu diagrammas ieguvumi / zaudējumi katru mēnesi, gadu no gada

Bitcoin-Return-by-Month-medium-def

Noklikšķiniet, lai palielinātu: 2009.-2019. Mēneša mēnesī Bitcoin cenu diagramma, kas parāda ieguvumus un zaudējumus

Tagad šeit ir īpaši salda grafika, kas katru mēnesi ilustrē Bitcoin cenu pieaugumu un zaudējumus, kā arī pārskata kopsavilkums par to, ko visi šie skaitļi atspoguļo.

Lielākā daļa cilvēku Bitcoin cenu vērtē kā nepārtrauktu diagrammu. Bitcoin tiek tirgots 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, visā pasaulē. Tas neatbilst tradicionālajiem finanšu tirgus cikliem. Nav ceturkšņa bitcoin peļņas pārskatu.

Tomēr jūs joprojām varat iegūt noteiktu informāciju no tā, kā bitcoin pārvietojas katru mēnesi. Šeit ir Bitcoin cenu izmaiņu diagramma katru mēnesi no 2010. gada augusta (pirmā Bitcoin valūtas kursa izsekotāja izlaišana) līdz 2019. gada oktobrim.

Datus apkopoja Teksasas šifrēšanas analīzes firma Cane Island Alternative Advisors, apkopojot datus no Coinmetrics.

Diagramma izskatās kā mazliet juceklis, ar dažiem pamanāmiem modeļiem. Tomēr šeit ir sniegta informācija, ko varam iegūt no diagrammas:

 • Bitcoin bija labākais mēnesis 2013. gada novembrī, kad laikā no 1. līdz 30. novembrim cenas pieauga par 467,4%
 • Vidēji vislielākās pozitīvās cenu izmaiņas bitkoinā piedzīvo aprīlī (vidēji 32,4%) un maijā (vidēji 28,9%), kas ir ievērojami augstāk nekā jebkurā citā mēnesī
 • Augusts un septembris ir vienīgie mēneši, kad bitcoin vidējā cenu kustība bija negatīva, attiecīgi samazinoties par 37,3% un 48,3%
 • Oktobrī un novembrī ir nākamie lielākie vidējie cenu lēcieni pēc maija un jūnija, vidēji lecot par 20,1% oktobrī un 26,9% novembrī
 • Kopumā maijā no 2011. līdz 2019. gadam bitkoins ir pieaudzis par 1146,1%, kas ir lielāks kumulatīvais kāpums nekā jebkurš cits mēnesis
 • Bitcoin ir piedzīvojis tikpat iespaidīgu kumulatīvu cenu pieaugumu visos maija (885,6%), novembra (752,6%) un oktobra (523,3%) mēnešos
 • Visu gadu lielākais Bitcoin cenu lēciens notika 2013. gadā, kad Bitcoin cena no 1. janvāra līdz 31. decembrim pieauga par 5486,7%
 • Bitcoin ir bijuši tikai divi negatīvi gadi: 2014. gadā Bitcoin cena no gada sākuma līdz beigām nokritās -57,6%; un 2018. gadā bitcoīna cena no gada sākuma līdz beigām nokritās par -70%
 • Bitcoin ir bijuši divi mēneši, kur tā cena saglabājās pilnīgi neitrāla, vidēji mainoties par 0.0% no mēneša pirmā līdz pēdējam datumam: 2010. gada septembris un 2012. gada aprīlis
 • Bitcoin sliktākais mēnesis vēsturē bija 2011. gada augusts, kad bitkoīns no mēneša pirmā līdz pēdējam datumam nokritās par -39,4%
 • Interesanti, ka Bitcoin otrais un trešais sliktākais mēnesis notika tūlīt pēc tā mēneša: bitcoin 2011. gada septembrī samazinājās par 37,3% un 2011. gada oktobrī – par 36,4%

Tagad pārejam uz 20 galvenajiem virzītājspēkiem, kas ir atbildīgi par bitcoin cenas virzīšanu uz augšu un uz leju.

Top 20 faktori, kas ietekmē Bitcoin cenu

Bitcoin cenu faktori

Tūkstošiem atsevišķu faktoru ietekmē bitcoīna cenu. Tālāk mēs esam izklāstījuši 20 galvenos faktorus.

Maksimālais Bitcoin piedāvājums

Bitcoin ir vienīgā galvenā valūta pasaulē ar noteiktu, iepriekš noteiktu, fiksētu limitu. Būs tikai 21 miljons bitkoīnu. Šis ierobežojums ir kodēts bitcoin.

Faktiskais bitcoīna daudzums, protams, jau ir daudz mazāks par to. Miljoniem bitkoīnu ir pazaudēti, bloķēti vai iznīcināti. Daži cilvēki uzskata, ka 4 miljoni bitkoīnu vairs nav pieejami.

No līdz šim iegūtajiem 18 miljoniem bitkoīnu tas varētu nozīmēt, ka patiesībā apgrozībā ir tikai 12 vai 13 miljoni, un nākamo 120 gadu laikā paliek drukāti tikai vēl 3 miljoni (pēdējo bitcoīnu plānots iegūt 2140. gadā).

Emisijas līmenis (Balsojuma atlīdzība)

Tāpat kā centrālā banka, arī Bitcoin blokķēde katru gadu drukā jaunu naudu. Ik pēc 10 minūtēm bitkoina blokķēde ekonomikā izlaiž 12,5 BTC. Šī ir bloka atlīdzība, un tā tiek piešķirta bitkoinu kalnračam, kurš šo bloku izrakta.

Tas palīdz domāt par emisijas līmeni kā bitcoīna inflācijas līmeni. Tā kā tiek kalti jauni bitkoīni, tam vajadzētu pazemināt bitcoīna cenu (pieņemot, ka pieprasījums paliek nemainīgs), izraisot inflāciju. Tomēr bitcoin emisijas līmenis ir tik zems, ka tas netiek līdzi pieaugošajam pieprasījumam. Tāpēc bitcoīna cena gadu no gada turpina pieaugt.

Bitcoin emisijas līmenis periodiski samazinās. Sākotnēji Bitcoin blokķēde kā bloku atlīdzību izsniedza 50 BTC. Tad šis skaitlis samazinājās līdz 25 BTC. Šodien tā sēž 12.5 BTC, un vēl viena bloka atlīdzība ‘uz pusi’ plānota 2020. gada 14. maijā. Šajā datumā bitkoina bloķētā atlīdzība samazināsies līdz 6.25 BTC, kas nozīmē, ka Bitcoin inflācijas līmenis naktī būtībā tiek samazināts uz pusi.

Samazinās Bitcoin piedāvājums

Ne tikai bitcoīna piegāde ir faktors, bet arī fakts, ka samazinās jauno bitkoīnu daudzums. Līdz šim mēs esam ieguvuši 18 miljonus bitkoīnu (no 2019. gada novembra). Ir tikai 21 miljons bitkoīnu, kas jebkad tiks ražoti, kas nozīmē, ka mēs esam ieguvuši 85% no kopējā bitcoīna krājuma.

Vēl pārsteidzošāk ir tas, ka mēs neizmantosim pēdējo bitcoīnu līdz 2140. gadam!

Sakarā ar bitkoina sarūkošo bloku atlīdzības sistēmu bitkoina bloku atlīdzība turpinās samazināties uz pusēm, līdz katru dienu tiek iegūtas tikai dažas bitcoin desmitdaļas vai simtdaļas.

Visbeidzot, 2140. gadā bitcoin blokķēde būs ieguvusi pēdējo bitcoīnu, kurā nekad netiks izveidoti jauni bitkoīni.

Ekonomiskā izaugsme Bitcoin kopienā

Bitcoin nav saistīts ar kādas konkrētas valsts ekonomisko izaugsmi. Tomēr tur joprojām ir visa bitcoin ekonomika. Šī Bitcoin ekonomika nedarbojas gluži tāpat kā Amerikas Savienoto Valstu vai Ķīnas ekonomika.

Tomēr Bitcoin ekonomiku joprojām ietekmē tādas lietas kā patērētāju tēriņi. Cik bieži cilvēki tērē bitkoinu? Cik bieži cilvēki veic darījumus ar bitcoin? Kādas preces vai pakalpojumus kāds vēlas piegādāt par 0,5 BTC?

Bitcoin ekonomiku ietekmē arī tās kopienas atbalsts un attīstība. Vai izstrādātāji piedalās projektā? Vai kopienas locekļi atbalsta bitcoin lietotnes?

Bitcoin kopienai ir sava ekonomika, un, pieaugot šai ekonomikai, tā ietekmē pieprasījumu pēc bitcoin.

Pieejamais Bitcoin piedāvājums

Šī ir trešā reize, kad mēs pieminējām piegādi kā vienu no faktoriem, kas ietekmē bitcoīna cenu. Pieejamais bitcoīna krājums tomēr var ievērojami atšķirties no faktiskā cirkulējošā krājuma.

Mēs zinām, ka līdz šim ir iegūti 18 miljoni bitkoīnu. Tomēr mēs arī zinām, ka ne visi 18 miljoni šo bitkoīnu joprojām apgrozībā.

Noteiktu skaitu bitkoīnu tur cilvēki, kuri tos nekad nepārdos, piemēram, par noteiktu cenu. Gadu gaitā ir pazaudēts vai iznīcināts arī noteikts skaits bitkoīnu, kas nekad netiks atgūti.

Ņemot vērā šos faktorus, pieejamā bitcoīna piedāvājuma aprēķināšanas formula izskatās šādi:

Pieejamais krājums = cirkulējošais krājums – tiek turēti vai pazaudēti bitkoīni

Mēs zinām, ka pastāv 18 miljoni bitkoīnu. Pieņemsim, ka divi miljoni šo bitkoīnu ir zaudēti. Cilvēki izmet cietos diskus. Cilvēki aizmirst savas paroles. Cilvēki nejauši iznīcina vai iznīcina vecos datorus. Šo pazudušo vai iznīcināto bitkoīnu dēļ mums apgrozībā ir tikai 16 miljoni bitkoīnu.

Pieņemsim, ka no atlikušajiem 16 miljoniem cilvēku rīcībā esošo bitkoīnu 15 miljoni no viņiem nekad nepārdotu savus bitkoīnus par kaut ko mazāku par USD 20 000 gabalā..

Šajā scenārijā pieejamais bitcoīna piedāvājums par katru cenu zem 20 000 USD būtu 1 miljons BTC.

Tam ir izšķiroša loma bitkoina cenu veidošanā. Pieņemsim, ka mums ir bariņš pircēju, kuri vēlas ieguldīt bitcoin. Viņi vēlas iegādāties 10 000 BTC neatkarīgi no cenas. Šie pircēji nonāca tirgū, mērķējot uz 1 miljonu bitkoīnu īpašnieku, kuri bija gatavi pārdot par cenu, kas zemāka par 20 000 USD. Galu galā pārdevēji samazinās, un cena tiek virzīta uz augšu. Galu galā cena kļūst pietiekami augsta, lai tā varētu salauzt 20 000 ASV dolāru, kas ir brīdis, kad daži cilvēki ir gatavi pārdot savu bitcoin.

Galu galā šī cenu pieauguma un krituma parādība rada deju turp un atpakaļ. Pirkšanas un pārdošanas apjoms turpina bezgalīgi svārstīties, radot svārstības tirgos, līdz cenas nokārtojas.

Lietotņu un programmatūras izstrāde

Bitcoin ir atvērta pirmkoda, un ikviens var uz bitcoin izveidot jebko. Pieaugot bitcoīna lietojumam, palielinājies arī pieprasījums pēc lietotnēm un programmatūras, lai uzlabotu bitcoin lietojamību.

Lietotņu un programmatūras izstrādātāji saskaras ar 22 nozvejas situāciju ar bitcoin. Pieaugot pieprasījumam pēc bitcoin, pieaug arī pieprasījums pēc labām bitcoin lietotnēm un programmatūras. Bet, lai lietotņu un programmatūras izstrādātāji varētu balstīties uz bitcoin, viņiem vispirms ir jāredz zināms pieprasījums pēc viņu lietotnēm un programmatūras.

Neskatoties uz šo “catch-22” situāciju, lietotņu un programmatūras izstrādātāji turpina veidot lielas lietas uz bitcoin. Daļa programmatūras mijiedarbojas tieši ar bitcoin ekosistēmu: seifa lietotnes ļauj droši turēt bitcoin savā mobilajā ierīcē, piemēram.

Cita programmatūra nekādā veidā nav tieši savienota ar bitcoin blokķēdi. Piemēram, portfeļa izsekošanas lietotne vienkārši pārbauda bitcoīna cenu un stāsta, cik vērtīgs ir jūsu portfelis.

Tā kā vairāk lietotņu un programmatūras tiek veidotas uz bitcoin, tas palielina pieprasījumu pēc bitcoin. Tas padara bitcoīnu vieglāk lietojamu. Jūs sākat lietot bitcoin. Jūs mēģināt panākt, lai draugi sāktu lietot bitcoin. Tur ir mazāk pūļu, lai piedalītos tajā bitcoin. Mācīšanās līkne ir mazāka. Tā kā ir mazāk šķēršļu ienākšanai, nekad nav bijis labāks laiks ienākšanai.

Pieejamība un pirkuma vienkāršība

Bitkoīna pirmajās dienās bija samērā grūti lietot bitkoinu. Jums vajadzēja lejupielādēt pilnu bitcoin programmatūru, lai, piemēram, turētu bitcoīnu.

Šodien Bitcoin iegāde ir tikpat vienkārša kā mobilās lietotnes lejupielāde un kredītkartes informācijas ievadīšana. Daži cilvēki var iegādāties bitcoīnu no savām parastajām investīciju platformām – piemēram, Robinhood, Fidelity vai TD Ameritrade.

Pieaugot bitkoīna lietošanas ērtībai, tas kļūst arvien pieejamāks plašākai cilvēku grupai. 2011. gadā kāds varētu būt dzirdējis par bitcoin un bijis ieinteresēts iegādāties bitcoin, taču viņu atrunāja augstā mācību līkne un sarežģītais pirkšanas process. Šodien tā pati persona, sastopoties ar dažiem šķēršļiem, iegādājoties savu pirmo bitcoīnu.

Konkurence no Altcoins un Banks

Vēl 2009. gadā, kad pirmo reizi sāka darboties bitcoin, tam nebija konkurences. Tā bija vienīgā uz ķēdēm balstīta, kriptogrāfiski nodrošināta valūta pasaulē. Cilvēki pat nezināja, kas ir blokķēde.

Mūsdienās viss ir mainījies, un bitkoīnam ir daudz konkurences. Bitcoin konkurenti ir ātrāki un pielāgojamāki. Daži no tiem ir vairāk anonīmi vai koncentrēti uz privātumu.

Viena lieta tomēr ir palikusi nemainīga visā kriptogrāfijas vēsturē: Bitcoin pēc tirgus ierobežojuma ir palicis pasaulē lielākā kriptonauda. Laikā no 2009. līdz 2017. gadam bitkoina dominance bija aptuveni 90% līdz 100%. Tas nozīmē, ka no visas kriptogrāfijas naudas 90% līdz 100% no šīs naudas atradās bitcoin.

Kopš 2017. gada viss ir mainījies. 2018. gada janvārī Bitcoin dominance sasniedza visu laiku zemāko līmeni – aptuveni 36%. Konkurējošajos altcoin tirgos bija vairāk naudas nekā bitcoīnos.

Šodien bitkoina pārsvars atkal ir pieaudzis. Sākot ar 2019. gada novembri BTC dominances indekss ir aptuveni 70%.

Protams, nākotnē lietas var viegli mainīties. Bitcoin bija pirmā virzītāja priekšrocība, taču tā saskaras ar dažu pasaules elites attīstības komandu konkurenci. Tirgū ir ātrākas un labākas kriptovalūtas, taču neviens no šiem konkurentiem vēl nav apstrīdējis bitcoin dominējošo stāvokli.

Turklāt bitcoīnam ir jāsastopas ar ne tikai altkoīnu konkurenci. Bankas veic savus bezmaksas naudas pārskaitīšanas pakalpojumus, piemēram, Venmo. Korporācijas arī ievieš savas digitālās valūtas – piemēram, Facebook Libra, kas tiek atbalstīts. Tas viss var būt konkurence par bitcoīnu.

Ražošanas izmaksas

Ražošanas izmaksām ir izšķiroša loma bitcoīna cenā. Jā, bitcoin ir virtuāla valūta, un nav fiziska “bitcoin”, kas būtu jāražo. Tomēr joprojām pastāv reālas ražošanas izmaksas, kas saistītas ar bitcoin, ieskaitot ieguvi un elektroenerģijas patēriņu.

Bitcoin iegūšanai ir nepieciešams izmantot milzīgu enerģijas daudzumu serveru fermu darbināšanai. Šīs serveru saimniecības strādā, lai izveidotu kriptogrāfisku risinājumu. Pirmais dators, kas atradis šo risinājumu, saņem atlīdzību par bloku.

Tā kā arvien vairāk kalnraču pievienojas bitcoin ekosistēmai, arvien grūtāk ir iegūt bitcoin. Grūtības palielinās, kas nozīmē, ka, lai atrisinātu katru kriptogrāfisko mīklu, ir nepieciešams vairāk enerģijas un skaitļošanas jaudas.

Teorētiski nav jābūt saistībai starp bitcoin tirgus cenu un tās ieguves izmaksām. Tomēr praksē mēs atklājam, ka bitcoīna cena ir cieši saistīta ar tā ražošanas robežizmaksām.

Normatīvie un juridiskie jautājumi

Ir taisnība, ka atsevišķām valdībām nav pilnīgas kontroles pār bitcoīnu. Tomēr tas ir arī taisnība, ka atsevišķas valdības var izdot noteikumus, kas būtiski ietekmē bitcoīnu.

Mēs to redzējām 2017. gada septembrī, kad Ķīna aizliedza bitcoin apmaiņu darboties valstī. Bitcoin cena strauji kritās (lai gan vēlāk gada beigās tā atkal sasniedza visu laiku augstāko līmeni).

Mēs to redzējām arī Ņujorkā, kas bija pirmais štats, kurš ieviesa īpašus kriptogrāfijas noteikumus, kas jāievēro apmaiņai. Šodien daudzas kripto apmaiņas turpina aizliegt Ņujorkas iedzīvotājiem piedalīties apmaiņā, jo šīs apmaiņas nevēlas ievērot BitLicense prasības.

Kas notiek, ja IRS pēkšņi nolemj, ka ar bitkoīnu neapliek nodokli? Kas notiek, ja Amerikas Savienoto Valstu valdība rīt aizliedz bitcoin iegādi? Kas notiek, ja Eiropas Savienība izdod noteikumus, kas stingri aizliedz izmantot kriptovalūtas biržas?

Visas šīs situācijas ir iespējamas. Daži noteikumi izraisīs bitcoin cenas kritumu, bet citi izraisīs cenas pieaugumu vai saglabāšanos. Bet nepārprotami, normatīvajām un juridiskajām izmaiņām ir būtiska ietekme uz bitcoīna cenu.

Pieejamība vietējā un starptautiskajā biržā

Pasaulē lielākās kriptovalūtu biržas pieņem tādas populāras valūtas kā ASV dolārs un eiro. Tomēr lielākajā daļā kriptovalūtu biržu netiek pieņemtas mazākas fiat valūtas. Lielākajai daļai kriptovalūtu biržu nav, piemēram, AUD / BTC pāra vai CAD / BTC pāra. Tā vietā austrāliešiem un kanādiešiem jādodas uz īpašām biržām, lai tirgotu savus Austrālijas vai Kanādas dolārus par bitcoin.

Kad bitcoin kļūst arvien pieejamāks globālajās biržās, cilvēkiem visā pasaulē kļūst vieglāk iegādāties. Dažas no lielākajām Bitcoin izaugsmes iespējām ir jaunattīstības valstīs: vairāk nekā 2 miljardi cilvēku visā pasaulē ir tradicionāli banku nepietiekami apkalpoti, taču viņi varētu ievērojami gūt labumu no Bitcoin.

Katru reizi, kad kriptogrāfijas birža tiek atvērta jaunā, nepietiekami apkalpotā pasaules daļā, tas palielina bitcoīna pieejamību, pazemina šķēršļus ienākšanai un risina pieaugošo pieprasījumu..

Mediju atspoguļojums

Bitcoīna atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos ļoti ietekmē pieprasījumu pēc Bitcoin, tāpēc nav pārsteidzoši, ka plašsaziņas līdzekļi var būtiski ietekmēt Bitcoin cenu.

Pozitīva plašsaziņas līdzekļu uzmanība var izraisīt Bitcoin cenu pieaugumu. Pēkšņi šķiet, ka visi runā par bitcoin labvēlīgā gaismā un uzskata to par jauno digitālo zeltu.

Tikmēr negatīva mediju uzmanība var izraisīt pieprasījuma samazināšanos pēc bitkoīna. Lielākie plašsaziņas līdzekļi var bitcoin nosaukt par krāpšanos vai piramīdas shēmu, piemēram, pārliecinot lietotājus pārdot savus bitcoinus un izraisīt cenu kritumu.

Dakšas un attīstības atskaites punkti

Bitcoin savā vēsturē ir izgājis vairākas galvenās dakšas, ieskaitot mīkstās dakšas un cietās dakšas. Līdz šim lielākais cietais dakša notika 2017. gada 1. augustā, kad bitcoin sadalījās bitcoin (BTC) un Bitcoin Cash (BCH).

Kad notiek dakšas vai galvenie attīstības pagrieziena punkti, tas var saražot vilni tirgos. Bitcoin cena ārkārtīgi svārstījās dienās līdz cietajai dakšai. Lai arī tirgi var pilnībā nesaprast, kā šīs cietās dakšas darbojas vai kāda būs to galīgā ietekme, ir acīmredzams, ka šīm cietajām dakšām ir būtiska ietekme uz piedāvājumu un pieprasījumu.

Iekšējā pārvaldība

Bitcoin nav padomes. Nav centralizētas korporācijas, kas būtu atbildīga par bitcoin lēmumiem. Bitcoin pārvaldība ir decentralizēta.

Tomēr pēc bitcoin pārvaldības nepieciešamības dēļ joprojām ir centrālās personas. Ir vadošie bitcoin izstrādātāji, kas ir atbildīgi par bitcoin lielākajām izmaiņām. Ir cilvēki, kuriem pieder noteikti domēni, piemēram, bitcoin.com vai bitcoin.org, kuri var ietekmēt kopienas.

Šajā vadības struktūrā neizbēgami ir strīdi. Dažreiz šie strīdi tiek atrisināti bez problēmām. Citos gadījumos tie noved pie cietām dakšām. Kad iekšējās pārvaldības problēmas piemeklē bitcoin, tas var ietekmēt tirgus piedāvājumu un pieprasījumu.

Drošības jautājumi, uzlaušana un datu pārkāpumi

Gadu gaitā ir bijuši simtiem kriptogrāfijas apmaiņas uzlaušanas, drošības pārkāpumu, datu zudumu un citu problēmu. Kad šie pārkāpumi notiek, tas var izraisīt satricinājumus caur tirgu.

Ja apmaiņa tiek uzlauzta un zaudē, piemēram, 100 miljonus USD klientu līdzekļu, tas tirgū var izraisīt paniku. Cilvēki, piemēram, varētu mēģināt pārdot savu bitcoin un ātri izņemt savus līdzekļus.

Vai arī, ja kāda lietotāja personiskā informācija, privātās atslēgas vai citi dati tiek nopludināti, tas var izraisīt līdzīgu paniku. Drošības jautājumi var radīt lejupvērstu pārdošanas spiedienu tirgū.

Tajā pašā laikā jauni drošības sasniegumi var dot tirgum lielāku mieru. Jauns maks par pieņemamu cenu var dot cilvēkiem mieru, ka viņu līdzekļi ir droši bitkoinā, piemēram, radot augšupejošu spiedienu uz tirgiem.

Bitcoin izkrāpšana un piramīdu shēmas

Mēs visi esam dzirdējuši stāstus par bez piepūles kriptogrāfijas miljonāriem: cilvēkiem, kuri īstajā laikā nopirka milzīgu daudzumu bitkoīna, tad turējās pie tā, līdz tā vērtība bija miljoniem dolāru. Mēs visi vēlētos nopelnīt vieglu naudu, tāpēc krāpnieki bieži mērķē jaunus bitcoin lietotājus ar ātru bagātināšanas shēmu palīdzību.

Bitcoin vēsturē ir bijis daudz izkrāpšanu – sākot no izejas izkrāpšanas līdz piramīdu shēmām līdz krāpnieciskām ieguldījumu programmām. Kad tiek atklāta vai slēgta bitcoīna izkrāpšana, tā visu bitcoīnu met negatīvā gaismā, kas var būtiski ietekmēt bitcoīna cenu.

Notikumi

Visu veidu notikumi var ietekmēt bitcoīna cenu, tostarp:

 • Galveno tirgu, kuros tiek izmantots bitcoin, slēgšana (piemēram, bēdīgi slavenā narkotiku tirgus zīda ceļš)
 • Valdības noteikumu paziņošana
 • Maiņas uzlaušana vai drošības pārkāpums
 • Paziņojums par nodokļu izmaiņām
 • Globālās recesijas vai galvenie ekonomiskie notikumi
 • Cietas dakšas
 • Vaļa, kas uz tirgu pārvieto lielu skaitu monētu
 • Kopš 2010. gadu sākuma neskarts maks pēkšņi pārvieto milzīgu daudzumu bitkoīnu
 • Konkurējošas kriptovalūtas ieviešana
 • Politiski notikumi, piemēram, kriptogrāfijai draudzīga prezidenta ievēlēšana

Visiem šiem notikumiem var būt dažāda ietekme uz bitcoīna cenu.

Jaunas skaitļošanas tehnoloģijas vai kalnraču palaišana

Bitcoin ieguve ir saistīta ar visvairāk bitcoin ieguvi ar vismazākajiem resursiem. Paturot to prātā, kalnraču ražotāji, piemēram, Bitmain, ir izveidojuši augsti specializētus datorus, kas paredzēti tikai bitcoīna ieguvei. Šīs ļoti efektīvās mašīnas radīja pēc iespējas lielāku hashrate ar mazāko elektroenerģijas daudzumu.

Pieaugot tehnoloģijai, kalnrači kļūst arvien efektīvāki. Sākotnējās bitkoina dienās jūs varētu raktuves Bitcoin ar vidējo spēļu PC grafikas karti. Šodien tikko var gūt peļņu pat ar specializētiem kalnračiem.

Jaunas skaitļošanas tehnoloģijas ieviešana būtiski ietekmē kalnraču peļņu, un tas var ietekmēt bitcoīna cenu.

Nākotnē mums var nākties saskarties ar kvantu datoru palaišanu. Kvantu datori varēs izsprukt mūsdienu datorus no ūdens. Daži uzskata, ka tas uzreiz izraisīs Bitcoin tīkla iznīcināšanu. Citi uzskata, ka mēs varam izvairīties no tā, ka tas bija kvantu izturīgs jauninājums.

Bitcoin programmatūras un Blockchain iekšējā vērtība

Kripto kritiķi bieži apgalvo, ka bitkoīnam “nav iekšējās vērtības”. Nav nekā, kas atbalsta Bitcoin, tāpēc kā tas var būt kaut kas vērts ilgtermiņā?

Patiesībā arī lielākā daļa mūsdienu fiat valūtu nav tehniski pamatotas. Piemēram, zelta standartā nav galvenā valūta. Dažām mūsdienu ekonomikām, piemēram, Kanādai, vairs nepieder pat ievērojams daudzums zelta. Tā vietā šīs fiat valūtas iegūst savu vērtību ar valdības dekrētu. Viņiem ir vērtība, jo jūs uzticaties ASV vai Kanādas valdībai.

Līdzīgi bitkoina iekšējo vērtību rada tā pamatā esošā programmatūra, kas ir bitcoin blokķēde. Bitcoin’s blockchain ir tehnoloģisks jauninājums, kas ar digitālo naudu atrisināja būtiskus jautājumus. Tas atrisināja, piemēram, dubulto izdevumu problēmu un Bizantijas ģenerāļu problēmu. Bitcoin blokķēdes dēļ mums ir droša digitālās naudas versija, kas darbojas bez centralizētas vienības un kuru nevar uzlauzt. Tā ir bitcoin vērtība.

Kā cilvēki lieto Bitcoin un redz Bitcoin kā valūtu

Bitcoin kopienā ir ievērojamas debates par to, kā bitcoin būtu jāizmanto. Daži cilvēki uzskata, ka Bitcoin ir jāizmanto tikai kā vērtības krājums: mēs nenododam zelta gabaliņus, lai nopirktu rīta tasi kafijas, tad kāpēc mums vajadzētu izturēties pret Bitcoin atšķirīgi?

Citi uzskata, ka bitcoin ir jāizmanto kā apmaiņas līdzeklis. Tas jāizmanto ikdienas pirkumiem.

Jautājums attiecas uz valūtas trim īpašībām. Valūtai pēc definīcijas vajadzētu pildīt trīs pamatfunkcijas:

Maiņas līdzekļi: Valūta jāizmanto kā preču un pakalpojumu apmaiņas veids. Valūtas vērtība tiks balstīta uz to preču un pakalpojumu vērtību, kurus cilvēki ir gatavi dot apmaiņā pret valūtu.

Vērtības krājums: Glabājot valūtu, tai jāsaglabā sava vērtība. Ja jūs īslaicīgi turat aktīvu un tas zaudē ievērojamu vērtību, tad tā nav ļoti laba valūta.

Mērvienība: Valūtai ir jādarbojas kā mērvienībai. Kāds var teikt, ka, piemēram, piena galons šodien maksā 4 USD. Valūta tiek izmantota preču vai pakalpojumu vērtības izsekošanai. Ja piena galons šodien maksā 4 USD un rīt 300 USD, tad dolārs vairs netiks izmantots kā mērvienība, un tas netiks uzskatīts par labu valūtu.

Vai bitkoīns atbilst valūtas definīcijai, kā norādīts iepriekš? Pamatojoties uz jūsu viedokli, tas var būtiski ietekmēt bitcoīna vērtību. Apskatīsim tuvāk, kā Bitcoin darbojas katram no iepriekš minētajiem mērķiem:

Bitcoin kā apmaiņas līdzeklis: Daži cilvēki uzskata, ka bitcoin ir jāizmanto kā apmaiņas līdzeklis. Jums vajadzētu būt iespējai izmantot bitcoin, piemēram, Starbucks vai iegādāties jaunu automašīnu. Arvien vairāk uzņēmumu un tirgotāju visā pasaulē tagad pieņem Bitcoin kā maksājumu. Uzlabojoties mērogošanas tehnoloģijai, bitcoīnu kļūst vieglāk pieņemt visā pasaulē kā apmaiņas līdzekli.

Bitcoin kā vērtības krājums: Bitcoin ir vispretrunīgākais, ja to izmanto kā vērtības krātuvi. Jūs šodien varētu nopirkt 1 BTC par 10 000 USD. Gada laikā nav saprātīgi domāt, ka 1 BTC vērtība ir no 2000 līdz 30 000 ASV dolāru. Vai tas patiešām padara bitcoīnu par labu vērtības krājumu? Parasti vērtības krājumi ir stabili. Cenas var pieaugt vai pazemināties, bet aktīvs saglabā savu vērtību. Protams, jūs varat arī apgalvot, ka bitcoin ir labākais vērtības krājums, jo tas ir izolēts no centrālajām bankām, politiķiem, valstu ekonomikām un tamlīdzīgām lietām – tas viss var ietekmēt fiat valūtas.

Bitcoin kā mērvienība: Bitcoin ir vissliktākais, ja to izmanto kā mērvienību. Ja jūs kādam pateiksiet, ka jūsu piena galons maksā 0,0005 BTC, viņam nebūs ne jausmas, par ko jūs runājat. Pat kriptogrāfijas entuziasti neizmanto bitcoīnu kā mērvienību. Mēs pastāvīgi runājam par bitcoin saistībā ar ASV dolāriem. Mēs sajūsminājamies, kad, piemēram, bitkoina cena aptumšo USD 20 000 USD.

Trīs faktori galvenokārt ietekmē Bitcoin kā valūtas stiprumu. Pieaugot bitcoin stiprumam, palielinoties valūtai, mēs, protams, varam pieņemt, ka tā vērtība pieaug.

Tagad mainīsim pārnesumus un runāsim par bitcoin vēsturi un tās cenu USD.

Bitcoin cenu vēsture: gadu no gada laika skalas pārskats

Ikviens, kurš studē Bitcoin cenu, vēlēsies uzzināt, kā laika gaitā mainījies bitcoin kurss. Un mēs to visu atvedām atpakaļ no 2009. gada 3. janvāra līdz 2019. gada novembrim. Šis ir visplašākais saraksts katru mēnesi un gadu pēc gada ar bitcoin cenu rīcības pulksteņu apkopošanu.

Šajā mūsu bitcoin cenu rokasgrāmatas sadaļā ir 2 mini-lielas sadaļas:

a) gada Bitcoin cenu vēstures pārskats 2009. – 2019

b) vēsturiskā bitcoin cenu grafika diagramma ar datētiem ziņu kopsavilkumiem

Lielākajai daļai Fiat valūtu vērtība nepārsniedz $ 0,10 līdz USD 20 000 mazāk nekā desmit gadu laikā. Bet bitcoin darīja. Pēc palaišanas 2009. gada 3. janvārī bitkoins galu galā pieauga, lai sasniegtu paritāti ar ASV dolāru. Tad Bitcoin cena turpināja dubultoties.

Šeit ir īsa vēsture par dažiem lielākajiem bitkoina cenas un valūtas kursa momentiem:

2009. gada 3. janvāris: Bitcoin palaišana

2009. gada 3. janvārī Satoshi Nakamoto ieguva Genesis bloku, kas ir pats pirmais bloks Bitcoin blokķēdē. Kopš tā laika Bitcoin darbojas. Līdz 9. janvārim Satoshi bija izlaidis pirmo Bitcoin programmatūras versiju. Pirms mēneša beigām Satoshi bija nosūtījis vienu no pirmajiem bitkoinu izstrādātājiem Halu Finniju 10 bitkoinus, atzīmējot pasaulē pirmo bitcoin darījumu. Tas bija sākums pilnīgi jaunai digitālajai ekonomikai.

2009. gada oktobris: pirmais Bitcoin valūtas kurss

Bitcoin sākuma dienās neviens īsti neuzskatīja valūtas kursu. Bitcoin bija programmatūras programma, kas darbojās unikālā veidā, bet vai jūs tiešām varētu tai noteikt vērtību? Tas notika tieši 2009. gada oktobrī, kad New Liberty Standard publicēja pirmo bitcoin kursu, kas bija USD 1 USD = 1309,03 BTC. Līdz 2009. gada decembrim Satoshi un nelielā Bitcoin izstrādātāju komanda bija izlaiduši otro Bitcoin programmatūras versiju.

2010. gada maijs: pirmais reālās pasaules Bitcoin pirkums

Bitcoin sasniedza galveno pagrieziena punktu 2010. gada maijā, kad kāds faktiski samainīja dažus bitkoinus pret reālās pasaules produktu. Floridā dzīvojošais programmētājs Laslo Hanječs nosūtīja 10 000 BTC kādam vīrietim Londonā. Tad vīrietis Londonā internetā nopirka divas picas un lika tās nogādāt Hanječas mājā. Abas picas bija 25 ASV dolāru vērtas, savukārt bitkoini joprojām tika vērtēti ar santīma daļu. Šodien viena un tā paša darījuma veikšana izmaksātu vairāk nekā 93 miljonus ASV dolāru.

2010. gada jūlijs: Bitcoin šķērso Penny Mark

Visai bitcoīna vēsturei līdz šim brīdim viens bitcoin bija pensas daļas vērts. Tomēr 2010. gada jūlijā Bitcoin pirmo reizi pārsniedza 0,01 USD robežu.

2010. gada novembris: Bitcoin tirgus ierobežojums pārsniedz 1 miljonu dolāru

2010. gads bitcoinam bija milzīgs. Pirmais kriptogrāfijas birža Bitcoin Market sāka darbību februārī, savukārt daudz labāk pazīstamais Mt. Gox uzsāka jūlijā. Slush, kas ir pasaulē pirmais ieguves baseins, pirmo reizi veiksmīgi ieguva bitcoīnu. Līdz novembrim visas pozitīvās ziņas bija pievienojušas nopietnus rezultātus, jo Bitcoin tirgus ierobežojums pirmo reizi pārsniedza 1 miljonu ASV dolāru.

2011. gada februāris: Bitcoin sasniedz paritāti ar USD, pārsniedz USD 1 slieksni

Bitcoin paritāti ar ASV dolāru sasniedza 2011. gada februārī, pārsniedzot USD 1 slieksni un sasniedzot galveno pagrieziena punktu. Tas bija tad, kad bitkoīns sāka saņemt gan labu, gan sliktu presi. Lielākie plašsaziņas līdzekļi publicēja rakstus, kas, piemēram, saista bitkoina izaugsmi ar panākumiem populārajā Silk Road darknet tirgū.

2011. gada jūnijs: Bitcoin pieaug virs 30 USD, pēc tam noslīd līdz 10 USD

Attiecībā uz bitcoīnu jebkura publicitāte bija laba reklāma. Plašsaziņas līdzekļu uzmanība pret bitkoinu ļāva cilvēkiem runāt. Bitcoin cena pirmo reizi vēsturē tika paaugstināta virs 30 USD, lai gan vēlāk tā nokrita zem 10 USD. Jūnija beigās Mt. Gox arī tika galā ar nopietnu drošības pārkāpumu, kas apdraudēja tūkstošiem lietotāju kontu un viņu bitkoinus.

2012. gada aprīlis: Bitcoin pārsniedz 100 ASV dolāru slieksni

Bitcoin sāka gludi kuģot 2012. gadā, aprīlī sasniedzot visu laiku augstāko līmeni virs 100 ASV dolāriem. Sāka parādīties jauni konkurenti, piemēram, Litecoin, kas tika palaists 2011. gada beigās, izmantojot Bitcoin atvērtā pirmkoda tehnoloģiju, lai palaistu jaunas un uzlabotas versijas.

2013: Bitcoin iziet 1000 USD

Bitcoin cena visā 2012. gadā pieauga līdz pat 2013. gadam, kad tā pirmo reizi pārsniedza USD 1000 robežu. Arī Bitcoin tirgus ierobežojums sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 1 miljardu ASV dolāru.

2014. – 2016. Gads: Bitcoin pirmais lielākais lāču tirgus

Bitcoin jau iepriekš bija izgājis mazus lāču un vēršu skrējienus. Bet lāču tirgus, kas satvēra bitcoin no 2013. gada beigām līdz 2017. gada sākumam, bija līdz šim sliktākais Bitcoin vēsturē. 2014. gada janvārī bitcoin samazinājās zem 1000 USD un divus gadus atkal nepārkāps 1000 USD atzīmi. Šajā laikā Mt. Goks bankrotēja un slēdza, kas bija problēma, jo Mt. Goks apstrādāja 70% no pasaules bitkoinu tirdzniecības apjoma. Daudzi domāja, ka bitcoin ir lemts. Bitcoin sasniedza zem 500 USD.

2017. gads: Bitcoin sasniedz visu laiku augstāko līmeni – 20 000 USD

2017. gadā Bitcoin lāču tirgus izputēja pēkšņi un dramatiski. 2017. gada sākumā bitkoīns pārspēja 1000 dolāru atzīmi – pēc tam neapstājās. Tas turpināja pieaugt pāri 2000, 30000 un 4000 dolāriem, ātri pārvarot katru barjeru. Bitcoin cena augustā sasniedza sitienu ar Bitcoin Cash cieto dakšiņu, pēc tam septembrī, kad Ķīnas valdība aizliedza kriptogrāfijas apmaiņu. Tomēr līdz gada beigām bitkoīns bija oficiāli kļuvis par mājsaimniecības terminu. 2017. gada decembra vidū Bitcoin sasniedza visu laiku augstāko līmeni, tikai kautrību – 20 000 USD.

2018. gada janvāris: Bitcoin nokrīt, kamēr paaugstinās Altcoins

Pieaugošā plūdmaiņa paceļ visas laivas, un tas notika ar bitcoin un altcoin cenām 2017. gadā. Kad bitcoin cena pieauga, altcoin cenas kopā ar to pieauga. Tomēr 2018. gada janvārī bija pienācis laiks altkoīniem spīdēt. Bitcoin cena strauji samazinājās līdz 2017. gada beigām, pēc tam atkal samazinājās, sākot ar 2018. gada janvāri. Tomēr, samazinoties bitcoin cenai, altcoin cenas pieauga. Galu galā bitkoina pārsvars samazinājās līdz 36%, kas bija visu laiku zemākais līmenis.

2018. gads: Bitcoin otrais lielākais lāču tirgus

2018. gada lielāko daļu Bitcoin pavadīja ‘kriptogrāfijas ziemā’. Bitcoin cenas samazinājās, tad altcoin cenas samazinājās, tad abas cenas vēl nedaudz samazinājās. Bitcoin cena sasniedza vairākus viltus dibenus. Bija lāču slazdi un vēršu slazdi. Tas bija netīrs, nemierīgs kritiens no žēlastības pasaulē lielākajai kriptonauda. Galu galā bitcoīna cena noslīdēja no USD 5000 līdz USD 7000.

2019. gads: Bitcoin lēnām parāda atsitiena pazīmes

2019. gada sākumā bitkoins turpināja satvert savu lāču tirgu, lai gan tas lēnām parādīs atsitiena pazīmes. Ļoti gaidītā Bakkt palaišana notika 2019. gada rudenī, tādējādi iestādēm atvieglojot dalību kriptogrāfijas tirgos. Lielākās biržas, piemēram, Coinbase un Gemini, uzsāka savus kriptogrāfiskās glabāšanas risinājumus. Visas pozitīvās ziņas paaugstināja bitcoīna cenu arvien augstāk. Līdz 2019. gada oktobra beigām bitcoin sēdēja par cenu aptuveni no 9 000 līdz 9 500 USD. Atšķirībā no dramatiskā Bitcoin pieauguma 2017. gadā, 2019. gada Bitcoin pieaugums ir bijis lēns un stabils, nevis pēkšņs un dramatisks.

Labi, tagad bitcoin cenu vēstures sadaļas otrajā daļā ir ļoti detalizēts visu galveno ziņu notikumu katalogs, kas ietekmēja Bitcoin cenu, kā arī pievienotās BTC / USD valūtas kursa vērtības. Jūs neatradīsit citu 2009. – 2019. Gada Bitcoin cenu sarakstu tik visaptverošu kā šis.

Vēsturiskā Bitcoin cenu laika skala no notikumiem ar ziņu datumiem

Vēsturiskā Bitcoin cenu laika skala no notikumiem ar ziņu datumiem

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2019. gadā

5599 USD = 2019. gada 23. aprīlis: BTC sasniedz piecu mēnešu maksimumu

Tuvojoties aprīļa beigām, Bitcoin turpināja pieaugt, sasniedzot augstāko līmeni – 5 598 USD. To darot, šī bija pirmā reize, kad Bitcoin kopš 2018. gada novembra pārsniedza 5500 USD cenu līmeni, pēdējo piecu mēnešu laikā sasniedza augstu cenu punktu.

5412 USD = 2019. gada 10. aprīlis: BTC pārspēja 5 000 USD cenu līmeni

Aprīļa sākumā Bitcoin sāka negaidīti pieaugt, tikai 48 stundu laikā ātri pārvietojoties virs 4200 USD un arī 5000 USD līmenī. Kopš mēneša sākuma Bitcoin bija ieguvis vairāk nekā 1200 USD.

4 152 USD = 2019. gada 31. marts: BTC beidzās martā virs 4 000 USD cenu līmeņa

Neskatoties uz lēnu gada sākumu, Bitcoin martu pavadīja ar karstu svītru. Šomēnes, kas nedaudz pārsniedza 4 100 USD, šis aktīvs ieguva stabilu ieguvumu.

3867 USD = 2019. gada 28. februāris: BTC saglabāja 10% pakāpenisku pieaugumu mēnesī salīdzinājumā ar mēnesi

Bitcoin mēnesi sāka zem USD 3500, bet tas pieauga par vairāk nekā 10% augstāk, nekā tas sākās, līdz februāra beigām noslēdzot pie USD 3 867..

3461 USD = 2019. gada 31. janvāris: CBOE BTC ETF priekšlikums ir oficiāli atsaukts pirms atkārtotas iesniegšanas

CBOE atsauca priekšlikumu par Bitcoin ETF ar VanEck un SolidX, jo bija bažas, ka valdības slēgšana vienalga izraisīs ETF atcelšanu. Priekšlikums tika atkārtoti iesniegts līdz 31. janvārim, lai gan ir daži eksperti, kuri uzskata, ka priekšlikums ar lielākajām izredzēm apstiprināt valdību kā sākotnējais Bitcoin ETF ar VanEck / SolidX priekšlikumu SEC.

3773 ASV dolāri = 2019. gada 1. janvāris: Bitcoin gadu sāka zem USD 4000

Bitcoin cena 2019. gadam sākās no 3773 USD, turot kopējo tirgus ierobežojumu 66 miljardu ASV dolāru apmērā. Tomēr līdz mēneša beigām Bitcoin cena nokritās līdz 3468 dolāriem.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2018. gadā

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2018. gadā

3469 USD = 2018. gada 3. decembris: Bitcoin ieguve kļuva nerentabla

Dažu pēdējo gadu laikā katru otro nedēļu grūtības iegūt Bitcoin ir kļuvušas arvien intensīvākas. Tomēr decembra sākumā ieguves grūtības samazinājās tikai otro reizi visā aktīva dzīves laikā. Šajā procesā Bitcoin samazinājās par 15%, lai pielāgotos zemākām cenām un piedāvātu kalnrūpniecības atbalstu.

4275 USD = 2018. gada 15. novembris: Bitcoin Cash’s Hard Fork rada ABC un Satoshi redzējumu

Bitcoin Cash tika aizpildīts ar nepaklausīgām domstarpībām starp blokķēdes izstrādātājiem, kā rezultātā izveidojās cieta dakša, kas sadalīja Bitcoin Cash ABC pusē un Satoshi’s Vision (SV) pusē. Hash karš starp abiem žetoniem bija nežēlīgs, lai gan Bitcoin Cash ABC galu galā iznāca augšpusē. Abu kauju cena šajā cīņā mainījās, un pat BTC cena to cieta, samazinoties cenu kritumam līdz 4275 USD.

6415 USD = 2018. gada 31. oktobris: Bitcoin’s Whitepaper kļuva desmit gadus vecs

Bitcoin kopiena atzīmēja dokumenta izlaišanas 10 gadu jubileju. Dienās, kas bija līdz jubilejai, Bitcoin cena nedēļā pieauga par aptuveni 5%.

6497 USD = 2018. gada 15. oktobris: Fidelity iekļūst kriptogrāfijas tirdzniecības arēnā institucionālajiem investoriem

Šonedēļ par Bitcoin tika ievadīts ievērojams daudzums sliktu ziņu, taču Fidelity paziņoja par Fidelity Digital Assets uzsākšanu. Jaunais uzņēmuma līmeņa glabāšanas risinājums radīja iespēju institucionālajiem investoriem, kuri centās iesaistīties kriptonauda nozarē. Jaunatklātā interese līdz ar to palielināja Bitcoin cenu.

6539 USD = 2018. gada 18. septembris: Zaif kriptogrāfijas birža pakļāvās Hack Worth $ 60 miljonu vērtībai

Japānā bāzētā kriptovalūtas birža Zaif kļuva par uzlaušanas upuri, kā rezultātā tika zaudēti 60 miljoni ASV dolāru. Kad šis zaudējums tika publiskots, Bitcoin nokritās līdz zemākajam 6000 USD cenu līmenim.

6516 ASV dolāri = 2018. gada 5. septembris: Goldman Sachs paziņo, ka vairs netiek atvērta Bitcoin tirdzniecības galda darbība

Goldman Sachs pabeidza Bitcoin tirdzniecības platformas izpētes gadu ar paziņojumu, ka viņi vairs neuzsāks savu tirdzniecības galdu. Daži eksperti uzskata, ka ilgtermiņa lāču tirgus galu galā bija iemesls, taču Bitcoin cena abos virzienos vēl vairāk samazinājās. (Sidenote ir tas, ka viņi ir galvenais Circle Poloniex kriptogrāfijas biržas ieguldītājs).

6 366 ASV dolāri = 2018. gada 7. augusts: Paziņots par SEC lēmuma par Bitcoin ETF noteikšanu aizkavēšanos

SEC negaidīti nolēma atlikt savu lēmumu apstiprināt vai noraidīt vairākus Bitcoin ETF, kas visu vasaru strādāja ar noteikumiem. Ar šīm ziņām Bitcoin cena samazinājās, un investori sāka uztraukties, ka Bitcoin ETF nekad nekļūs par realitāti.

6 337 ASV dolāri = 2018. gada 3. augusts: Bakkt izlaišanu paziņoja Starpkontinentālā birža

Starpkontinentālā birža (ICE), kas ir daudzu galveno biržu, piemēram, Ņujorkas biržas, mātesuzņēmums, paziņoja, ka tās sāks Bakkt. Kriptogrāfijas palaišanu Bakkt atbalstīja Starbucks, Microsoft un citi korporatīvie investori ASV, un viņš centās radīt iespēju institucionālajiem investoriem vairāk piesaistīt Bitcoin.

7275 ASV dolāri = 2018. gada 26. jūlijs: SEC noraidīja Winklevoss Twins Second Gemini Bitcoin ETF priekšlikumu

Brāļi Winklevoss (Kamerons un Tailers) atkal mēģināja panākt, lai viņu Bitcoin ETF priekšlikumu apstiprinātu Vērtspapīru un biržu (SEC) komisija, taču tirgū trūka brieduma, lai to iegūtu. SEC tajā laikā pauda, ​​ka viņus satrauc cenu manipulācijas, un Bitcoin cena atkal samazinājās pēc nedēļas ilgas pozitīvas kustības.

8 227 USD = 2018. gada 16. jūlijs: Blackrock un Bitcoiners cerības izpētīt kriptogrāfijas valūtas fondu

Blekroks, lielākais ieguldījumu fondu pārvaldnieks pasaulē, sāka klusi strādāt pie kriptogrāfijas fonda izpētes, lai tikai tiešsaistē uzzinātu viņu šķietamos nodomus. Blackrock izpilddirektors apstiprināja ziņojumus Reuters rakstā, un Bitcoin cena pieauga bez Blackrock vispār uzsākta kriptogrāfijas fonda.

6656 ASV dolāri = 2018. gada 26. jūnijs: Facebook ir atcelts aizliegums ar kriptovalūtu saistītām reklāmām

Facebook iepriekš bija aizliedzis jebkādas reklāmas, kas balstītas uz kriptovalūtām, taču 26. jūnijā nolēma to mainīt. Tā kā kriptovalūtu reklāmas nesen tika atļautas sociālo mediju platformā, Bitcoin cena pieauga, un daudzi eksperti uzskatīja, ka tas ir lāču tirgus beigas..

5928 USD = 2018. gada 20. jūnijs: tika uzlauzta Bithumb kriptovalūtas maiņa

Bithumb, birža, kas atrodas Dienvidkorejā, kļuva par uzlaušanas objektu, kā rezultātā hakeri kriptovalūtā nozaga 31 miljonu ASV dolāru. Bitcoin cena ievērojami samazinājās, padarot gada 2. ceturksni ieguldītājiem grūtu.

6 709 USD = 2018. gada 11. jūnijs: ASV CFTC tika iesniegti tiesas pavēsti pret četrām kriptogrāfijas biržām

Bitstamp, Kraken, ItBit un Coinbase visi saņēma pavēstes no ASV preču un nākotnes preču komisijas, lai uzzinātu par manipulācijām kriptogrāfijas tirgū. Laika gaitā vairums biržu tika pakļautas to mazgāšanas un citu veidu manipulācijām.

7,609 USD = 2018. gada 24. maijs: ASV DOJ kriminālā pārbaude saistībā ar apgalvojumiem par Bitcoin cenu manipulācijām

Līdz tiesu pavēstēm ASV Tieslietu departaments uzsāka kriminālprocesu, lai pārbaudītu, vai biržas ir saistītas ar kriptovalūtu cenu manipulācijām. Dažas piedāvātās taktikas ietvēra krāpšanos, mazgāšanas pasūtījumus un sūknēšanas un izgāšanas shēmas.

8 372 ASV dolāri = 2018. gada 11. maijs: UpBit izaicināja Dienvidkorejas prokurori

Pēc tam, kad radās aizdomas par iesaistīšanos krāpšanā, prokurori veica reidu Dienvidkorejas lielākajā kriptogrāfijas biržā UpBit. Lai gan Bitcoin sākotnēji sasniedza rezultātu, kas pazemināja cenu līdz 8 511 dolāriem, pārējā nedēļas daļa vēl vairāk samazinājās līdz 8 372 dolāriem.

8729 USD = 2018. gada 2. maijs: Goldman Sachs sāk izpētīt Bitcoin tirdzniecības risinājuma iespēju

Goldman Sachs tika parādīts laikrakstā New York Times, ziņojot, ka finanšu giganta mērķis bija uzsākt savu Bitcoin tirdzniecības platformu. Šī platforma būtu ļāvusi Goldman Sachs klientiem veikt bitkoinu tirdzniecību no viņu pašreizējiem ieguldījumu kontiem.

7 127 ASV dolāri = 2018. gada 26. marts: kriptovalūtu reklāmu aizliegums, ko izdevis Twitter

Twitter sekoja Facebook un Google vadībai, nosakot savu kriptovalūtas un sākotnējo monētu piedāvājuma reklamēšanas aizliegumu. Aizliegums tika noteikts līdz brīdim, kad sociālo mediju vietnē varēja precizēt politiku.

8570 USD = 2018. gada 14. marts: Google izsniegtu kriptovalūtu reklāmu aizliegums

Google sekoja Facebook ceļam, nosakot aizliegumu gan sākotnējiem monētu piedāvājumiem, gan kriptovalūtu reklāmām. Google tika atjaunināta “slikto reklāmu” politika, iekļaujot tajā kriptovalūtas valodu.

8 344 USD = 2018. gada 7. marts: SEC pieprasa jaunas un esošas kriptogrāfijas valūtas maiņas

ASV Vērtspapīru un biržu komisija atgādināja sabiedrībai, ka katrai ar kriptovalūtu saistītai biržai pirms darbības ASV ir jāreģistrējas viņu aģentūrā. Izmantojot šos atgādinājumus, Bitcoin cena saglabājās diezgan stabila.

8 211 USD = 2018. gada 31. janvāris: Facebook izdots modificēts kriptovalūtas reklāmu aizliegums

Facebook uzsāka tendenci, kas liedza lietotājiem izmantot sociālo mediju platformu kā veidu, kā reklamēt kriptonauda uzņēmumus un to sākotnējos monētu piedāvājumus. Reklāmas aizliegums, ko veica Facebook, sekoja vairākām sūdzībām par ļaunprātīgām darbībām nozarē, tostarp par izkrāpšanu un ICO krāpšanu.

8775 USD = 2018. gada 26. janvāris: Coincheck iesaldē izņemšanu pēc lielākā reģistrētā Bitcoin Hack

Coincheck jau sevi pierādīja kā vienu no lielākajām biržām, kas atrodas Japānā, taču lielākais jebkuras platformas uzlaušana nozares vēsturē piespieda viņus apturēt izņemšanu no tirgus. Hakeriem izdevās iztukšot 500 miljonus NEM un 123 miljonus USD XRP, lai gan kopējā biržas zaudētā summa bija krietni virs 600 miljoniem USD, un neviens kriptogrāfijas valūtas industrijā nekad nav bijis lielāks.

8776 USD = 2018. gada 13. janvāris: 80% no visa Bitcoin ir iegūti

Lai gan kopš Bitcoin Genesis bloka ieguves bija pagājuši mazāk nekā desmit gadi, ziņojumi liecina, ka 80% no kopējā Bitcoin krājuma jau ir iegūti, atstājot tikai 20%.

10 685 ASV dolāri = 2018. gada 8. janvāris: Korejas reglamentējošie procesi izraisa krasu Bitcoin kritumu

Dienvidkorejas kriptovalūtas apmaiņa vairs netika iekļauta CoinMarketCap sarakstā procesā, kas notika pa nakti. Drīz kriptovalūtu aktīvu cenas samazinājās visā pasaulē, jo investori uztraucās, kad tirdzniecības apjomi un aktivitāte tika “koriģēta”.

13 870 USD = 2018. gada 2. janvāris: Pēteris Tīls, kā ziņots, iegādājās lielu daudzumu Bitcoin

Silīcija ielejas riska kapitāla ieguldītājs Pēteris Tīls ieguva vēsturi, kad 2018. gada janvārī Bitcoin iegādājās miljoniem dolāru, liecina Wall Street Journal ziņojumi. Laikā, kad Bitcoin bija USD 13 870, Thiel dibinātāja fonds, iespējams, bija miljoniem dolāru vērts Bitcoin.

17 163,38 ASV dolāri = 2017. gada 28. decembris: Dienvidkorejas iestādes slēdz apmaiņu ar kriptogrāfijas šifrēšanu

Tika ierosināti jauni finanšu noteikumi kriptovalūtu apmaiņai Dienvidkorejā, samazinot iepriekš pozitīvo impulsu, kas tik ilgi valdīja Bitcoin. Tiek ziņots, ka regulatori uzlika stingrākus noteikumus bažu dēļ, ka “spekulācijas ar kriptovalūtu Korejā iracionāli pārkarsušas”.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2017. gadā

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2017. gadā

19 783 ASV dolāri = 2017. gada 18. decembris: Bitcoin sasniedza visu laiku augstu vērtību

Bitcoin cena nekad nav bijusi augstāka, jo digitālais aktīvs sasniedza 19,783 USD. Līdz šai dienai Bitcoin nekad nav bijusi tikai augsta cena, un daudzi eksperti cer, ka cena drīz atgriezīsies.

17 010,53 USD = 2017. gada 11. decembris: CBOE ieviesa Bitcoin nākotnes līgumus

Sākoties Bitcoin nākotnes līgumiem, Bitcoin cena sāka strauji pieaugt, un pēc nedēļas nedēļu vēlāk tā sasniedza augstāko cenu. Šī cena pieauga tik ātri, ka, cenšoties nomierināt nākotnes tirgus, tika uzlikti divi pagaidu tirdzniecības pārtraukumi. CME Group faktiski pārspēja CBOE, laižot klajā Bitcoin nākotnes produktus, taču arī CBOE bija pirmā, kas uzsāka tirdzniecību.

7844 USD = 2017. gada 8. novembris – oficiāli atcelts atsevišķu liecinieku priekšlikums (SegWit2x)

SegWit2x jaunināšana sākotnēji bija paredzēta 16. novembrī. Tomēr izstrādātāji atteicās no atbalsta, un jaunināšana tika atcelta.

7 255 USD = 2017. gada 31. oktobris: Bitcoin Futures līgums, kuru uzsāka CME Group

Čikāgas preču birža, kas pazīstama arī kā CME, paziņoja par savu plānu sākt Bitcoin nākotnes darījumus ar termiņu līdz 2017. gada beigām. Šī kļuva par vienu no pirmajām reizēm, kad galvenās finanšu iestādes sāka interesēties par to, ka Bitcoin tiek izmantots kā patiess ieguldījums rīks, kas nozarei bija liels solis. Ar šīm ziņām Bitcoin cena pieauga līdz tā laika augstākajai vērtībai – 6 601 ASV dolārs ar tirgus ierobežojumu 110 miljardu ASV dolāru apmērā.

Drīz pēc šīm ziņām Čikāgas birža (CBOE) paziņoja, ka viņi uzsāk Bitcoin nākotnes līgumus. CBOE ir tiešs CME konkurents.

5943 ASV dolāri = 2017. gada 13. oktobris: Bitcoin pirmo reizi salauza 5000 ASV dolāru cenu līmeni

Lai gan Bitcoin 2017. gadu sāka ap 966 USD, kriptovalūtas aktīvs pirmo reizi nokārtoja 5000 USD, pagaidām norēķinoties par 5 243 USD..

3 714 USD = 2017. gada 15. septembris: Bitcoin kriptogrāfijas biržas Ķīnā ir norīkotas izslēgt

Kriptogrāfijas valūtas maiņas iestādes lika pārtraukt operācijas Ķīnā. Pasūtījumu dēļ Bitcoin cena samazinājās, jo panika izplatījās visā nozarē.

3 807 USD = 2017. gada 12. septembris: JPMorgan Chase izpilddirektors Džeimijs Dimons sauca Bitcoin par “krāpšanos”

Džeimijs Dimons, JP Morgan Chase izpilddirektors & Co. publiski nosodīja Bitcoin kā “krāpšanos”, komentējot, ka ikviena tajā ieguldītā situācija “nebeigsies labi”. Viņš paziņoja, ka jebkurš darbinieks, kurš ir “pietiekami stulbs, lai nopirktu bitcoīnu”, tiktu atlaists no viņa uzņēmuma. Kaut arī šie apgalvojumi bija diezgan spēcīgi no kāda cilvēka, kurš bija dziļi iesaistīts tradicionālajās finansēs, Bitcoin sekotāji šķita nepiespiesti, jo cena tik tikko pārvietojās.

4224 USD = 2017. gada 3. septembris: sākotnējie monētu piedāvājumi Ķīnā ir aizliegti

Visu 2017. gadu kriptovalūtas telpā valdīja sākotnējie monētu piedāvājumi, taču Ķīna nolēma stingri rīkoties ar līdzekļu vākšanu, izsludinot aizliegumu. Paziņojumā norādīts, ka Ķīnas uzņēmumiem nav atļauts piesaistīt naudu, izmantojot žetonu pārdošanu, norādot, ka nozarē pastāv bažas par krāpšanām un krāpšanām.

3 384 USD = 2017. gada 1. augusts: Bitcoin sadalās caur cieto dakšiņu uz Bitcoin un Bitcoin Cash

Kaut arī 2017. gada pirmajā pusē Bitcoin bija stabils kāpums, radās izaicinājums, kas saistīts ar Bitcoin tīkla mērogošanas debatēm. Šī izaicinājuma rezultātā Bitcoin sadalījās Bitcoin un Bitcoin Cash, nolemjot sadalīties divos kriptovalūtas aktīvos, un katrs no tiem virzījās uz priekšu ar dažādiem priekšlikumiem, kā rīkoties ar saviem mērogošanas priekšlikumiem.

1 215,69 USD = 2017. gada 1. aprīlis: Bitcoin Japānā ir atzīts par likumīgu valūtu

Lai gan pirms lēmuma pieņemšanas notika mēnešu debates, Japānas valdība izvēlējās atzīt Bitcoin par likumīgu maksāšanas veidu valstī. Ar jaunajiem noteikumiem valstī apmaiņai būtu jāievēro līdzīgi banku protokoli, pieprasot noteikumus par klienta pazīšanu (KYC) un pret naudas atmazgāšanu (AML)..

1038 USD = 2017. gada 10. marts: SEC noliedz Winklevoss Brothers Bitcoin Exchange tirgoto fondu

Pirmo reizi Winklevoss dvīņi ar Bitcoin ETF iepazīstināja Vērtspapīru un biržu komisija izvēlējās pieteikumu noraidīt. Tajā laikā SEC paziņoja, ka cenu tirgum trūkst stabilitātes un brieduma, lai izturētu un ETF.

807 USD = 2017. gada 3. janvāris: Bitcoin pirmo reizi trīs gadu laikā izturēja 1000 USD cenu līmeni

Kaut arī Bitcoin galvenokārt pulcējās lielākajā daļā 2016. gada, kā rezultātā pirmo reizi pēdējo trīs gadu laikā tika pārkāpts 1000 ASV dolāru.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2016. gadā

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2016. gadā

749 USD = 2016. gada 9. novembris: Donalda Trampa prezidenta uzvara izraisa akciju tirgus kritumu

Pārsteidzot lielu sabiedrības daļu, 2016. gada vēlēšanās par ASV prezidentu tika ievēlēts Donalds Tramps. Līdz ar šīm POTUS ziņām pasaules tirgi samazinājās ASV, Japānā un pat Honkongā. Tomēr attiecībā pret šiem tirgiem Bitcoin pieauga par 5%, jo tirgotāji un iestādes sāka uztvert Bitcoin kā tehniku, lai pasargātu sevi no globālā tirgus kustībām. Donalds Tramps turpinātu pirmo reizi pat čivināt par Bitcoin 2019. gada 11. jūlijā.

591 USD = 2016. gada 2. augusts: kiberuzbrukums pret Bitfinex nozog 72 miljonus ASV dolāru

Bitfinex paziņoja par traģisku bitkoīnu zaudēšanu, kas pieder 119 756 klientiem masveida drošības pārkāpumu dēļ. Tajā laikā šo zaudējumu kopējā vērtība bija 72 miljoni USD, jo Bitcoin cena kritās par 20%. Šis uzlaušana izraisīja lielu satricinājumu bitcoin kopienā, jo Bitcoin cena nokritās pirms Bitfinex hack publiskā paziņojuma, kas liek domāt, ka bija daži īpašnieki, kuriem bija iekšēja informācija par uzbrukumu.

674 USD = 2016. gada 9. jūlijs: Bitcoin otro reizi samazinās

Bitcoin bloķētā atlīdzība otro reizi tika samazināta uz pusi, kopš Bitcoin kļuva aktīvs, samazinoties no 25 BTC līdz 12.5 BTC par katru iegūto bloku.

454 USD = 2016. gada 2. maijs: Kreigs Raits apgalvo, ka ir Satoshi Nakamoto

Kreigs Raits publicēja emuāru, kurā bija izklāstīts viņa apgalvojums, ka viņš ir Bitcoin radītājs, labāk pazīstams kā Satoshi Nakamoto. Raits augšupielādēja privātas atslēgas parakstīšanu, lai parādītu savu kontroli pār sākotnējo Bitcoin, kuru Satoshi ieguva 2009. un 2010. gadā. Neskatoties uz viņa centieniem, dienas beigās Bitcoin kopienai izdevās savos izteikumos iedurt daudzus robus, lai gan Wright ir līdz šai dienai neatstājās no savām pretenzijām.

461 USD = 2016. gada 27. aprīlis: Steam akceptē Bitcoin maksājumus

Bitcoin sāka pieņemt kā maksājumu Steam PC spēļu platformā, ļaujot patērētājiem to izmantot videospēļu un cita pieejamā digitālā satura iegādei. Steam radītājs Valve paziņoja, ka platformas Bitcoin maksājumu procesors būs Bitpay.

426 USD = 2016. gada 4. aprīlis: OpenBazaar kļuva par vienu no pirmajām decentralizētajām tirgus vietām

OpenBazaar decentralizētā tirgus izlaišana bija mēģinājums izveidot P2P tirdzniecības tirgu, kurā nebūtu maksas, tirdzniecības ierobežojumu un starpnieku. Vēlāk tirgū galu galā atklājās, ka viņi ir saņēmuši finansējumu 1 miljona ASV dolāru apmērā, pateicoties Union Square Ventures, Andreessen-Horowitz un citām lielākajām riska kapitāla firmām..

434 ASV dolāri = 2016. gada 21. februāris: Bitcoin izstrādātāji un kalnrači ierosināja nošķirtu liecinieku

Segregated Witness, kas pazīstams arī kā SegWit, bija Honkongas Bitcoin kopienas dalībnieku diskusijas rezultāts. Ideja bija paredzēta, lai atrisinātu sastrēgumus Bitcoin darījumos, un grupa vienojās izveidot Bitcoin mērogojamību, lai tā kļūtu par starptautisku maksājumu sistēmu.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2015. gadā

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2015. gadā

461 USD = 2015. gada 8. decembris: Wired apgalvojuma ziņojumi, ka Satoshi Nakamoto ir Kreigs Raits

Sākotnējā ideja, kas ieteica Satoshi Nakamoto identitāti, bija Dr Craig S. Wright, publicēja Wired. Publikācijā norādīts, ka vai nu Austrālijas uzņēmējs bija pats Satoshi, vai arī “izcils mānītājs”, pamatojoties uz e-pastiem, izdzēsto emuāra ierakstu un nopludinātajiem tiesas dokumentiem, kurus par resursiem izmantoja vadu rakstnieks un drošības pētnieks Gvens Branvens..

Privāti Wright vēlāk sniedza papildu pierādījumus tam, ka ierosinājums bija patiess, tikai Bitcoin kopiena to uzvaroši apstrīdēja.

334 USD = 2015. gada 3. novembris: Unicode akceptēja Bitcoin simbolu

Unicode tehniskā komiteja apstiprināja Bitcoin pieaugošo ietekmi, pieņemot tā simbolu Unicode standartā. Simbols tika piešķirts slotā U + 20BF ​​SIGN.

366,67 USD = 2015. gada 31. oktobris: The Economist pirmo reizi iezīmē Bitcoin pirmajā lapā

Rakstā ar nosaukumu “The Trust Machine” Bitcoin tika ievietots cienījamas publikācijas The Economist pirmajā lapā. Ekonomikas liberālisms, blokķēdes tehnoloģiju izmantojamība un nacionālo banku iespējas atbrīvot savu digitālo valūtu tika aplūkotas rakstā.

318,43 USD = 2015. gada 22. oktobris: ES nolemj neuzlikt PVN Bitcoin tirdzniecībai

Pamatojoties uz Eiropas Tiesas nolēmumu, pievienotās vērtības nodoklis (PVN) netiks piemērots Bitcoin un virtuālajām valūtām Eiropas Savienībā. Šis nolēmums nozīmē, ka Bitcoin vairāk piederētu valūtas kategorijai, nevis būtu īpašums vai prece. Šis lēmums bija tieši pretrunā ar regulatoru nostāju ASV.

268 ASV dolāri = 2015. gada 5. oktobris: Winklevoss Twins uzsāka Gemini Exchange Ņujorkā

Dvīņu apmaiņu oficiāli 2015. gada oktobrī uzsāka Kamerons un Tailers Vinklevosi, kurus dēvē arī par Dvinkiem Winklevosiem. Brāļi ir ievērojami ar savu iesaistīšanos Facebook agrīnā izstrādē. ASV bāzētā un ASV regulētā Bitcoin birža līdz darbības uzsākšanai jau bija licencēta darbībai 26 štatos, pamatojoties uz to esošo partnerību ar banku Ņujorkā. Šīs attiecības arī nodrošināja, ka klientu noguldījumi bija apdrošināti ar FDIC apdrošināšanu, kas pašlaik ir priekšrocība parastajiem bankas kontiem.

238,15 USD = 2015. gada 18. septembris: CFTC klasificēja Bitcoin kā preci

Maksas iekasēja un nokārtoja ASV Commodity Futures Trading Commission pret apmaiņu pret Bitcoin, kas ļāva tirgot opciju līgumus. Šis norēķins bija daļa no noteikšanas, ka “bitcoīns un citas virtuālās valūtas ir pareizi definētas kā preces”.

232,05 ASV dolāri = 2015. gada 3. jūnijs: BitLicense, ko Ņujorka ieviesa šifrētai tirdzniecībai štatā

BitLicense ieviešana Ņujorkā padara štatu par vienu no progresīvākajiem kriptovalūtu regulējumā. Prasība noteica jaunu standartu vietējai nozarei, nodrošinot, ka jebkurai kriptovalūtas maiņas sistēmai, kas vēlas darboties Ņujorkā, būs jāsaņem licence Ņujorkas Finanšu pakalpojumu departamentā.

BitLicense prasa pieteikšanās maksu USD 5000 apmērā, darbinieku pirkstu nospiedumu reģistru un rakstisku apstiprinājumu par katru jaunu uzņēmējdarbību. Apmaiņa, kas nebija tik pārredzama ar viņu darbību valstī, drīz pēc BitLicense palaišanas atrada sev pārtrauktu darbību.

222,85 ASV dolāri = 2015. gada 26. janvāris: Coinbase uzsāka sevi kā platformu Bitcoin tirdzniecībai ASV

Coinbase, Bitcoin maksājumu procesors, kas tiek nodrošināts ar riska kapitāla ieguldījumiem, paziņoja par savu tirdzniecības platformu. Uzsākšana notika pēc vairāku mēnešu darba, lai nodrošinātu valsts un federālo regulatoru attiecības. Kad tā tika uzsākta, Coinbase ļāva klientiem likumīgi veikt darījumus pusē ASV štatu.

198,59 USD = 2015. gada 4. janvāris: Bitstamp Hack rezultāts bija 5,2 miljonu ASV dolāru zaudējumi

Lai gan Bitcoin tirgū jau bija darīšana ar lāču tirgu, situācija kļuva vēl sliktāka pēc 18 866 Bitcoins zādzībām no karstā maka ar Bitstamp. Izmantojot sociālās inženierijas taktiku pret Bitstamp sistēmas administratoru, hakeri nopelnīja 5,2 miljonus USD. Apmaiņa bija jāslēdz uz astoņām dienām, bet Bitstamp saldētava palika nodrošināta. Turklāt klientu bilance netika ietekmēta, un zaudējumi bija tikai “neliela daļa” no Bitstamp turētajām rezervēm..

Bitstamp joprojām ir aktīva apmaiņa, kas ir daudz labāks liktenis nekā citas lielās biržas ir izdevušās.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2014. gadā

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2014. gadā

324,87 ASV dolāri = 2014. gada 11. decembris: Microsoft akceptējis Bitcoin

Kad Microsoft pieņēma Bitcoin, ASV klienti varēja apmainīties ar Bitcoin pret lietotnēm, spēlēm un citu digitālo saturu, izmantojot Xbox un Windows tiešsaistes veikalus. Viņu Bitcoin maksājumu nodrošinātājs bija un ir Bitpay.

387,40 USD = 2014. gada 6. oktobris: BearWhale Bitcoin darījums, kuru iesniedz Bitcoin Exchange

6. oktobris tika atzīmēts kā viens no lielākajiem “pārdošanas” pasūtījumiem, kas jebkad sasnieguši Bitcoin blokķēdi, jo nezināms tirgotājs Bitstamp pārdeva 30 000 BTC. BTC ierobežotā cena bija 300 USD, un Bitcoin kopiena pasūtījumu uzskatīja par “BearWhale”. Kamēr pasūtījums tika izpildīts, šajā procesā cieta Bitcoin cena.

528,88 ASV dolāri = 2014. gada 18. jūlijs: Bitcoin pieņem Dell

Datoru gigants Dell paziņoja, ka ASV klienti varēja izmantot Bitcoin, liekot viņiem lielākajam uzņēmumam pieņemt kriptogrāfijas aktīvu. Bitcoin maksājumus 2014. gadā uzsāka daudzi citi datortehnikas uzņēmumi, tostarp Overstock, TigerDirect un Newegg, kas ietekmēja Dell lēmumu.

628,50 USD = 2014. gada 27. jūnijs: ASV valdības izsole pārdeva 30 000 Bitcoin

30 000 Bitcoins, kas konfiscēti 2013. gada oktobra reidā, pārdeva ASV Maršala dienests. Silk Road darknet tirgus reids ļāva valdībai izsolīt Bitcoins līdz augstākajam solītājam, jo ​​lielāko daļu Bitcoins iegādājās miljardieris riska kapitālists Tims Draperis.

Līdz šim Drapers joprojām ir viens no lielākajiem bitkoīnu cienītājiem.

592,28 ASV dolāri = 2014. gada 13. jūnijs: 51% Bitcoin tīkla vadības īslaicīgi nodrošina GHash.io

Kalnrūpniecības baseins GHash.io ieguva vairākuma kontroli pār Bitcoin tīkla jaukšanas jaudu, kas viņiem deva iespēju sākt 51% uzbrukumu tīklam. Šāda veida uzbrukumi varētu īslaicīgi atcelt Bitcoin darījumus, lai gan pūlis izdeva paziņojumu, lai paskaidrotu, ka tas nekad neveiks šādu uzbrukumu. Paziņojumā piebilsts, ka no šī brīža kopējais jauda jauda nepārsniegs 39,99%.

501,70 ASV dolāri = 2014. gada 10. aprīlis: Ķīnas Tautas Banka slēgusi ar valūtu saistītus bankas kontus

Ķīnas finanšu iestādēm bija noteikts termiņš 15. aprīlim, lai pārtrauktu visu mijiedarbību gan ar pašu Bitcoin, gan ar to saistīto apmaiņu. Biržas zaudēja piekļuvi saviem bankas kontiem valstī, jo viņi pārgāja uz ārzonas banku risinājumiem.

453,05 USD = 2014. gada 26. marts: Bitcoin būs nodokļi, saskaņā ar IRS

ASV Iekšējo ieņēmumu dienests izdeva deklarāciju, ka Bitcoin varētu būt nodokļi kā īpašums, bet ne kā valūta. Izmantojot šo klasifikāciju, uz Bitcoin un citiem kriptovalūtas aktīviem tiktu attiecināti noteikti ierobežojumi, tostarp kapitāla pieauguma nodoklis.

631,25 ASV dolāri = 2014. gada 6. marts: Dorians Nakamoto Newsweek identificēja kā Satoshi Nakamoto

Ziņu medijs Newsweek publicēja rakstu par vīrieti Dorianu Nakamoto, jo žurnāliste Leah McGrath Goodman paziņoja, ka pensionētais datoru inženieris bija patiess Bitcoin radītājs. Tomēr Dorians noliedza jebkādu iesaistīšanos, un papildu izmeklēšana apstiprināja viņa saiknes trūkumu ar Bitcoin. Tomēr kriptonauda kopiena galu galā savāca 23 000 USD.

662 USD = 2014. gada 24. februāris: Mt. Gokss pēkšņi izslēdzas

Pēc DDoS uzbrukumiem 7. februārī Mt. Goks pārtrauca visas izņemšanas. Dažu nedēļu laikā kādreiz veiksmīgā platforma tika slēgta pēc atklājuma, ka saldētavā trūkst 744 000 bitkoīnu. Birža bija bankrotējusi, un Bitcoin cena piedzīvoja milzīgu kritienu.

626 USD = 2014. gada 7. februāris: Mt. Gox un citas biržas pārcieta galveno DDoS uzbrukumu

Vairākas apmaiņas bija vienlaikus viņa ar DDoS uzbrukumiem, apturot tos uz vairākām dienām. Ietekmētās apmaiņas bija Mt. Gox, Bitstamp un BTC-E, cita starpā.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2013. gadā

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2013. gadā

839 USD = 2013. gada 5. decembris: finanšu iestādēm Ķīnā aizliegts lietot Bitcoin

Ķīnas Tautas banka ņēma vērā pieaugošo Bitcoin popularitāti savā valstī, izvēloties aizliegt tā izmantošanu kā valūtas veidu, lai saglabātu viņu pašu finanšu sistēmu. Finanšu iestādēm ātri tika aizliegts izmantot Bitcoin.

921 USD = 2013. gada 29. novembris: Mt. Goks reģistrēja 1242 USD Bitcoin vērtību

Cenas 29. novembrī sasniedza visu laiku augstāko līmeni, jo vairāk investīciju Ķīnā tās palielināja. Valsts pilsoņi pievērsās valūtai, lai pasargātu sevi no Ķīnas juaņa, kas strauji palielinājās.

1 075 ASV dolāri = 2013. gada 20. novembris: Ķīnas pilsoņi drīkst tirgot Bitcoin / savus kriptopasetus

Ķīnas pilsoņiem Ķīnas Tautas banka deva brīvību iesaistīties Bitcoin tirgū, teikts bankas paziņojumā. Šī spēja ļauj Ķīnas pilsoņiem masveidā iegādāties un pārdot Bitcoin. Ar šīm ziņām Bitcoin cena pieauga, un Bitcoin tirdzniecības apjoms sasniedza jaunus augstumus.

1072 USD = 2013. gada 18. novembris: Bitcoin noklausīšanās ASV Senātā ir aizkavējusies

Rosa Ulbriha arests lika ASV Senātam organizēt diskusiju ar nosaukumu “Aiz zīda ceļa”, kurā tika apspriesti virtuālo valūtu “potenciālie riski, draudi un solījumi”. Daži ekspertu grupas dalībnieki un senatori uzskatīja, ka Bitcoin ir risks, kuru nav vērts uzņemties, savukārt citi ticēja tā potenciālam.

135,12 ASV dolāri = 2013. gada 1. oktobris: Arestēts briesmīgais pirāts Robertss jeb Ross Ulbrichts

Pēc norādēm Federālajam izmeklēšanas birojam izdevās arestēt Zīda ceļa īpašnieku Rosu Ulbrihtu. Tumšais tīmekļa tirgus bija kļuvis par pazemes vietu narkotiku, ieroču un citu nelegālu preču tirdzniecībai un iegādei Bitcoin. Ulbrihts tika apsūdzēts par vairākiem noziegumiem, tostarp datoru uzlaušanu un naudas atmazgāšanu, un šajā procesā zaudēja 170 000 BTC.

Vēlāk Ulbriham tika piespriests atcelt cietumā bez nosacītas atbrīvošanas.

126,94 ASV dolāri = 2013. gada 30. augusts: Tradehill pārtrauca darbību

Uzņēmumu apmaiņas platforma Tradehill pārtrauca darbību un atdeva līdzekļus saviem klientiem pēc tam, kad bija izkļuvusi no Federālās kredītbiedrības arhīva. Uzņēmuma finanšu partneris nolēma nerisināt Bitcoin regulējošās problēmas.

126,94 ASV dolāri = 2013. gada 14. maijs: Mt. Gokss saņēma Iekšzemes drošības departamenta orderi

Pēc ASV Tēvzemes drošības departamenta izmeklēšanas Mt. Gox izpilddirektors Marks Karpeles, konfiscējot varas iestādes, zaudēja 3 miljonus ASV dolāru no bankas konta Velsā Fargo. Izmeklēšanā tika atklāts, ka Karpeles sūtīja naudu nelegāli, pretrunā ar kontu saistītajiem noteikumiem. Lietotāji sāka šaubīties par Bitcoin spēju nākotnē iegūt juridisko statusu.

122,90 USD = 2013. gada 10. aprīlis: Mt. Goks tika izslēgts lielā tirdzniecības apjoma dēļ

Mt. Gox tirdzniecības apjoms pieauga lietotāju aktivitātes rezultātā biržā, lai gan vispirms to kļūdījās kā DDoS uzbrukumu. Apmaiņa bija spiesta pārtraukt pieprasījuma rezultātā, kas izraisīja Bitcoin kopienas satraukumu.

131,07 ASV dolāri = 2013. gada 25. marts: Kipras valdības pārrēķins korelē ar BTC cenu pieaugumu

Kipra saņēma 10 miljardu eiro lielu glābšanu, kuras mērķis bija novērst ekonomikas neveiksmes, lai gan tai bija noteikts brīdinājums: uz kontu, kas pārsniedza 100 000 eiro, tiks piemērotas maksas un ierobežojumi. Šie ierobežojumi bija atbildīgi par Bitcoin palielināšanu no 80 līdz 260 USD dažu nedēļu laikā, jo lietotāji pievērsās Bitcoin piedāvātajam „drošajam patvērumam”..

68,89 ASV dolāri = 2013. gada 11. marts: izlaists Bitcoin 0.8.2 atjauninājums

Darījumu problēmu dēļ Bitcoin īslaicīgi nonāca cietā dakšā, iezīmējot aktīvam smagu nedēļu. Mt. Goks izvēlējās apturēt darbību, jo izstrādātāji dažu stundu laikā sekoja izšķirtspējai. Lai šī problēma neatkārtotos, tika izlaista versija 0.8.1.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2012. gadā

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2012. gadā

13,43 USD = 2012. gada 28. novembris: Bitcoin pirmo reizi samazinās uz pusi

Uzrakstot sākotnējo Bitcoin kodu, Satoshi Nakamoto bija izstrādājis plānu uz pusi, automātiski ik pēc četriem gadiem samazinot kalnračiem piešķirto BTC skaitu uz pusi. Pirmais šīs uz pusi samazināšanas pieteikums notika 28. novembrī, un atlīdzība samazinājās no 50 BTC līdz 25 BTC ar katru mīnētu bloku.

12,46 USD = 2012. gada 15. novembris: Bitcoin pieņem WordPress

WordPress izlaida paziņojumu, kurā tika paziņots, ka viņi pieņem Bitcoin kā maksāšanas iespēju ierobežojumu dēļ, ar kuriem viņi saskārās no tādiem uzņēmumiem kā PayPal un Visa. WordPress paziņoja, ka šie uzņēmumi un citi bloķē 60 pasaules valstis no darījumu veikšanas, tostarp Haiti un Etiopiju.

Paziņojumā atzīmēts: “Mūsu mērķis ir dot cilvēkiem iespēju, nevis tos bloķēt.”

11,18 ASV dolāri = 2012. gada 17. augusts: SEC apturēja Bitcoin maksājumus Bitcoin ietaupījumiem un uzticībai

Trendon T. Shavers tika apsūdzēts par investoru krāpšanu, pateicoties viņa Bitcoin ieguldījumu shēmai, ko veica ASV Vērtspapīru un biržu komisija. Pieņemot 50 BTC noguldījumus no lietotājiem BitcoinTalk forumā, viņš katru nedēļu maksāja procentus. Operācija tika pārtraukta 17. augustā, un skuvekļi mēģināja pazust ar ieguldītāju 86 000 un 500 000 bitcoin.

4,89 USD = 2012. gada 1. marts: 46 000 Bitcoin Lost Linode Hack

Tīmekļa mitinātāju Linode savos serveros uzlauzis anonīms uzbrucējs, kas uzbrucējam ļāva piekļūt makiem, kuros bija milzīgs daudzums Bitcoin. Nozagot vairāk nekā $ 228 000 Bitcoin vērtībā, ievērojamākie uzlaušanas upuri bija Bitcoin vadošais izstrādātājs Gavins Andresens, Bitcoin apmaiņas Bitcoinica un kalnrūpniecības baseina operators Mareks ‘Slush’ Palatinus.

4,31 USD = 2012. gada 11. februāris: Paxum un Bitcoin slēgtas kriptogrāfijas operācijas, pārdotas Bitcoin

11. februāra nedēļa nebija lieliska Bitcoin. Tiešsaistes maksājumu procesors Paxum 11. februārī nolēma pārtraukt visus darījumus, kas saistīti ar kriptonauda, ​​kā iemeslu minot juridiskas bažas. Divu dienu laikā TradeHill sekoja Bitcoin izpārdošanai, lai klientiem un kreditoriem izsniegtu kompensācijas. Nākamajā datumā par drošības kļūdu BTC-E Bitcoin Exchange paziņoja BitcoinTalk foruma lietotājs Patriks ‘phantomcircuit’ Strateman.

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2009.-2011

Bitcoin cenas (BTC USD) vērtības 2009.-2011

4,22 USD = 2011. gada 19. decembris: “Laba sieva” piedāvā “Bitcoin for Dummies” sēriju

Kad Bitcoin vēl bija dažos pirmajos dzīves gados, “Labās sievas” epizode nolēma izmantot jauno tehnoloģiju. Paredzams, ka 9,45 miljonu skatītāju ekspozīcija virzīs apgalvojumu uz jaunām virsotnēm, taču šķiet, ka maz skatītāju bija ieinteresēti, jo cena palika spēkā.

17,77 USD = 2011. gada 19. jūnijs: Mt. Gox Hacked – Bitcoin pirmā lielā melnā caurums

Mt. Goksu uzlauza biržas darbinieks, kurš lejupielādēja lietotāju datu bāzes kopiju, lai piekļūtu parolēm. Ar iespēju piekļūt administratora līmeņa privilēģijām, revidents izraisīja cenu kritumu līdz 0,01 USD par Bitcoin ar daudziem pārdošanas pasūtījumiem, kas ievietoti sistēmā.

Mt. Goks varēja pārtraukt tirdzniecību uz nedēļu, kad viņi atklāja šo problēmu, mainot darījumus un uzlabojot savu sistēmu drošību. No 600 apdraudētajiem makiem tika nozagti vairāk nekā 4019 Bitcoins.

16,88 USD = 2011. gada 1. jūnijs: Gawker News publicē rakstu Dark Web vietnē Silk Road

Gawker rakstnieks Adriens Čens publicēja rakstu ar nosaukumu “Pazemes vietne, kur var iegādāties jebkuru iedomājamu narkotiku”. Šis raksts bija saistīts ar daudz strīdiem, aprakstot, kā patērētāji varētu izmantot iespējamo noziedzīgo uzņēmumu platformu Silk Road, lai iegādātos gandrīz jebko ar Bitcoin. Raksts ieguva lielu datplūsmu, palielinot Bitcoin no 9,21 līdz 17,61 USD.

Nedēļas laikā pēc Gawker raksta publicēšanas Bitcoin sasniedza 31 USD.

0,072 USD = 2011. gada 27. marts: oficiāli uzsāktas trīs Bitcoin apmaiņas

Britcoin, jauna šifrēšanas birža, tika uzsākta martā, kas lietotājiem ļāva pirmo reizi tirgoties, izmantojot Lielbritānijas mārciņu. Drīz pēc tam apmaiņa Brazīlijā sekoja šim piemēram, uzsākot pakalpojumu Brazīlijas reālam tirdzniecībai arī ar Bitcoin.

Bitmarket.eu sāka darboties 5. aprīlī, kas lietotājiem ļāva izmantot eiro tirdzniecībai ar Bitcoin, kas vēl nekad nebija darīts. Trīs apmaiņas ļāva miljoniem jaunu lietotāju iekļūt Bitcoin tirgū.

1,00 USD = 2011. gada 9. februāris: ASV dolāra Bitcoin saskaņotā vērtība

Bitcoin sasniedza tādu pašu vērtību kā ASV dolārs līdz apmēram divu gadu vecumam, kas bija pirmā reize vēsturē, kad tā sasniedza paritāti ar lielāko fiat valūtu pasaulē. Ar šo ziņu cena ātri pieauga.

0,07 ASV dolāri = 2010. gada 15. augusts: krāpnieciska Bitcoin darījumu procesa rezultāts ir cietā dakša

Datora numura apstrādes kļūda ļāva anonīmam lietotājam izveidot krāpniecisku Bitcoin darījumu, tādējādi ģenerējot gandrīz par 99 000 vairāk Bitcoin, kas jebkad var pastāvēt sistēmā. Bitcoin izstrādātāji pamanīja un izlaboja šo jautājumu dažu stundu laikā.

0,06 ASV dolāri = 2010. gada 18. jūlijs: Mt. Gox Exchange ir palaista

Jed McCaleb uzsāka Mt. Gox 18. jūlijā, kura pamatā bija iepriekšējā (bet neizdevās) Magic: The Gathering Online karšu apmaiņas platforma (MTGOX). Mt. Goks nākamajos trīs gados pieauga, lai kļūtu par lielāko apmaiņu ar Bitcoin tiešsaistē, un Makkalebs pārdeva Marku Karpelesu līdz 2011. gada 7. martam, ilgi pirms šiem milzīgajiem panākumiem un iespējamām neveiksmēm.

0,08 ASV dolāri = 2010. gada 11. jūlijs: Slashdot raksts Featured Bitcoin

Slackdog.org, populārā vietne ziņu un tehnoloģiju attīstībai, parādīja Bitcoin versijas 0.3 izlaišanu. Interese par Bitcoin pieauga, piecu dienu laikā paaugstinot cenu no 0,008 līdz 0,08 USD.

0,0025 USD = 2010. gada 22. maijs: Divas picas kļuva par pirmajām precēm, kas iegādātas ar Bitcoin

Laszlo, Bitcointalk foruma lietotājs, maksāja par divām picām ar 10 000 BTC, kuru vērtība bija 25 USD. Jercos, vēl viens platformas lietotājs, pasūtīja un apmaksāja picas, atzīmējot pirmo reizi, kad Bitcoin tika izmantots reālam, taustāmam priekšmetam.

0,001 USD = 2009. gada 12. oktobris: notika pirmais Bitcoin-to-Fiat darījums

New Liberty Standard iegādājās 5050 BTC, izmantojot PayPal par 5,02 USD. Šī ir pirmā zināmā tirdzniecība ar Bitcoin un jebkuru fiat valūtu.

0,0008 USD = 2009. gada 5. oktobris: New Liberty Standard uzsāka Bitcoin valūtas kursa pakalpojumu

New Liberty standarts tika palaists kā pakalpojums fiat apmaiņai pret Bitcoin, izmantojot likmi no 1 309,03 BTC līdz 1 USD vai aptuveni 0,0008 USD par 1 BTC. Likme tika aprēķināta, ņemot vērā izmaksas par elektrību, kas tajā laikā tika izmantota viena Bitcoin iegūšanai datorā.

0,00 USD = 2009. gada 12. janvāris: notika pirmais Bitcoin darījums

12. janvārī Bitcoin radītājs Satoshi Nakamoto 10 bitcoīnus pārsūtīja izstrādātājam un kriptogrāfijas aktīvistam Halam Finnijam kā pirmo Bitcoin darījumu. Darījumu tvitoja Finney, kurš vēlāk jokoja, ka nekad to nav atmaksājis Satoshi.

0,00 USD = 2009. gada 3. janvāris: Genesis Block for Bitcoin Established

Bitcoin radītājs Satoshi Nakamoto ieguva pirmo Bitcoin bloku, aktivizējot Bitcoin blokķēdi.

Pārliecinieties, ka izmantojat detalizētāko bitcoin cenu vēstures laika skalu, lai redzētu, cik lielā un labākā kriptonauda ir sasniegta pirmajā desmitgadē. Tagad, lai apkopotu mūsu kriptogrāfijas tirgotāja un ieguldītāja bitcoin cenu lietotāja rokasgrāmatu, noslēdziet jautājumu ar BTC / USD aprēķiniem, lai pārskatītu visus atlikušos elementus.

Bieži uzdotie jautājumi par Bitcoin cenu un BTC valūtas kursu

Bieži uzdotie jautājumi par Bitcoin cenu un BTC valūtas kursu

Mēs saņemam daudz jautājumu par bitcoīna cenu un bitkoina kursu. Šeit ir daži no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, kurus mēs saņemam.

J: No kurienes rodas Bitcoin valūtas kurss? Kas mēra valūtas kursu?

A: Dažādas vietnes mēra bitcoin valūtas kursu, izmantojot dažādus avotus. Vislabākajās vietnēs tiek izmantotas vairākas lielas apmaiņas un sekundāri tirdzniecības dati, lai iegūtu bitcoin valūtas kursu. Cik daudz kāds vienkārši samaksāja par bitcoin? Par cik kāds tikko pārdeva bitcoin? Kāda bija pēdējā cena, ko kāds maksāja par bitcoin? Apkopojot datus no vairākiem avotiem, valūtas kursa reportieri var iegūt pēc iespējas precīzākus datus par pašreizējiem tirgus apstākļiem.

J: Kurš kontrolē bitcoīna cenu?

A: Pircēji un pārdevēji atvērtajos tirgos kontrolē bitcoīna cenu. Nav centrālās vienības, kas varētu diktēt bitcoīna cenu.

J: Vai jebkura persona var ietekmēt bitcoīna cenu?

A: Noteikti ir iespējams, ka viena iestāde vai indivīds var kontrolēt bitcoīna cenu, lai gan tas ir mazāk ticams, jo tirgus kļūst likvīdāks. Ja Satoshi tomēr pēkšņi nomestu tirgū savu baumoto 1 miljona BTC atlicinājumu, tad tas izraisītu cenu kritumu atšķirībā no visa, ko esam redzējuši iepriekš. Tikai daži cilvēki – pat vaļi ar miljoniem dolāru vērtu bitkoinu – var viens pats ietekmēt šādus tirgus.

J: Kurš kontrolē bitcoīna emisijas līmeni vai inflācijas līmeni?

A: Bitcoin bloķētā atlīdzība ir tās faktiskais emisijas līmenis vai inflācijas līmenis. Ik pēc 10 minūtēm bitkoina pieejamajam krājumam, izmantojot šo bloku atlīdzības sistēmu, tiek pievienots 6,25 BTC. Šī bloķētā atlīdzība tiek kodēta bitcoinā tāpat kā tās kopējā piegāde. Tas ir paredzēts, lai samazinātu uz pusēm aptuveni ik pēc četriem gadiem, līdz pat 2140. gadam, kad plānots iegūt pēdējo bitcoīnu.

J: Kāpēc bitcoin cena ir tik svārstīga? Kāpēc bitcoin valūtas kurss tik ļoti svārstās?

A: Bitcoin ir labi pazīstams ar savu svārstīgumu. Pirms desmit gadiem bitkoina vērtība bija mazāka par santīmu. Pēdējo divu gadu laikā Bitcoin vērtība ir bijusi no 3000 līdz 20 000 USD atkarībā no tā, kad pārbaudījāt cenu. Bitcoin nestabilitāte var šķist ārkārtēja, taču tas ir tas, ko mēs sagaidām no jauna aktīva un jauna tirgus. Tirgus cenšas atrast bitcoin cenu, tāpēc cenas dabiski pieaugs un kritīsies. Galvenos iemeslus, kāpēc bitcoin cena pieaug un pazeminās, skatiet iepriekš.

J: Kā bitcoin var būt vērtības krājums, ja tā cena pastāvīgi mainās?

A: Bitcoin cena gadu gaitā ir ļoti svārstījusies, liekot daudziem cilvēkiem apgalvot, ka bitcoin ir slikts vērtības krājums. Noteikti ir iespējams, ka bitcoin ilgtermiņā būs slikts vērtības krājums, lai gan šajā brīdī to ir grūti pateikt vienā vai otrā veidā. Zelta vērtība laika gaitā arī ir svārstījusies, tomēr tas joprojām ir viens no labākajiem vērtības krājumiem vēsturē.

J: Vai bitcoin ir burbulis?

A: Noteikti ir iespējams, ka mēs atskatīsimies uz bitkoīnu pēc 15 gadiem un pasmiesimies par vēsturē lielāko, visstiprāko burbuli. Ir arī iespējams, ka mūsu mazbērni mums jautās pēc 50 gadiem, vai tad, kad mēs bijām mazi, bitkoīns tiešām bija vērts tikai 10 000 USD. Vienkārši sakot, neviens nezina, kurp bitcoin nonāks, kas notiks ar bitcoin cenu tālāk un vai bitkoins tiešām ir burbulī.

J: Kāpēc tiek fiksēts Bitcoin kopējais piedāvājums? Kā mēs zinām, ka bitkoīnu ir tikai 21 miljons?

A: Bitcoin kopējais piedāvājums ir noteikts. Tas ir grūti kodēts Bitcoin pamatnoteikumos. Kādreiz eksistē tikai 21 miljons bitkoīnu.

J: Vai var mainīt bitcoīna kopējo piedāvājumu?

A: Tehniski ir iespējams mainīt bitcoīna kopējo piedāvājumu. Tāpat kā lielākajai daļai bitkoīnu likumu, arī šīm izmaiņām ir nepieciešams vairākuma atbalsts. Ja pietiekami daudz cilvēku vēlas mainīt bitcoin piedāvājuma ierobežojumu, tad šis piegādes ierobežojums mainīsies.

J: Cik daudz bitkoīnu šodien ir tirgū?

A: No 2009. gada janvāra līdz 2019. gada novembrim ir iegūti 18 miljoni bitkoīnu. Atlikušos 3 miljonus bitkoīnu ir paredzēts iegūt laikā no 2019. gada līdz 2140. gadam, bloku atlīdzību samazinot uz pusēm ik pēc četriem gadiem. Patiesībā apgrozībā esošo bitkoīnu skaits ir daudz mazāks. Daži cilvēki nekad nepārdos savus bitkoīnus par zemāku cenu, piemēram, par noteiktu cenu. Arī miljoniem bitkoīnu ir iznīcināti vai pazuduši.

J: Kāpēc 2020. gada maijs ir svarīgs Bitcoin laiks?

A: 2020. gada maijs ir viens no svarīgākajiem bitkoina nākotnes datumiem. 2020. gada 14. maijā Bitcoin bloķētā atlīdzība tiks samazināta uz pusi no 12,5 BTC līdz 6,25 BTC. Pa nakti bitkoīna emisijas līmenis vai inflācijas līmenis tiks samazināts uz pusi. Abas iepriekšējās zemākās vērtības (no 50 BTC līdz 25 BTC un 25 BTC līdz 12,5 BTC) ir izraisījušas pēkšņu Bitcoin cenu kāpumu.

J: Vai bitkoīns nav patiesībā nevērtīgs? Kā tam būs ilgtermiņa vērtība?

A: Ir taisnība, ka bitcoīna cena nav fiksēta nevienam konkrētam aktīvam. Tomēr bitkoīnam joprojām ir raksturīga vērtība. Bitcoin blokķēde piešķir, piemēram, Bitcoin vērtību. Bitcoin ļauj droši pārskaitīt naudu no vienas personas uz otru bez nepieciešamības pēc centralizēta starpnieka. Tieši no tā nāk Bitcoin vērtība.

J: Kas notiek, kad tiek iegūti visi bitkoīni? Nebūs bitcoin cenu kritums?

A: Plānots, ka pēdējais bitcoin tiks iegūts 2140. gadā. Līdz šim tikai aptuveni 15% no bitcoīna joprojām nav iegūti. Kad pēdējais bitcoin ir iegūts, kalnrači nopelnīs naudu, izmantojot darījumu maksu. Kalnrači jau iekasē maksu par darījumiem un bloķē atlīdzību, kad veiksmīgi izraksta bloku. Pēc 2140. gada viņi iekasēs tikai darījumu maksu. Neviens īsti nezina, kur būs bitcoin cena 2140. gadā, un ir grūti paredzēt, kas notiks. Tomēr bitcoīns ir izveidots tā, lai tas vienmērīgi darbotos pat pēc pēdējās bitcoin ieguves.

J: Kas ir bitkoina mazākā norēķinu vienība, satoshi, ir saistīts ar BTC cenu?

bitkoina cena satoshis

A: Uz vienu bitcoin ir 100 miljoni satoshi jeb 1 satoshi ir 0.00000001 BTC. Sakarā ar bitcoin bezgalīgo dalāmību, satoshi ir bitkoina izmērāmās vērtības pamatelements, kurā jebkad būs izveidoti tikai 2 kvadriljoni, 100 triljoni Satoshis (vai 21 quantrillions Satoshis). Šis digitālais trūkums sāk nozīmēt, kad Bitcoin vairs nevarēja mērīt ASV dolāros, kā tas ir šodien.

Pēdējais vārds: kā tiek noteikta Bitcoin cena?

Bitcoin cenu rokasgrāmata

Bitcoin cenu nosaka divi vienkārši ekonomiski faktori: piedāvājums un pieprasījums. Bitcoin piedāvājums ir fiksēts, lai gan pieprasījums pēc bitcoin turpina pieaugt. Pieprasījums palielinās, jo vairāk cilvēku dzird par bitkoinu, jo bitkoina tehnoloģija aug un uzlabojas, un, kad bitkoīns kļūst arvien noderīgāks. Un kas zina, kaut arī šī lietotāja rokasgrāmata par to, kā darbojas Bitcoin cena, noteikti ir palīdzējusi, ja jūs pietiekami ilgi “hodl”, jums, iespējams, nebūs jāuztraucas par BTC cenu USD, un jāsāk ar mazāko norēķinu vienību Bitcoin, satoshi.

bitcoin cena btc / usm meme

Nav tādas lietas kā bitcoin miljonārs, jo miljons tiek aprēķināts, pamatojoties uz ASV dolāriem, un kādu dienu BTC līdz USD kurss vienkārši būs BTC līdz BTC (vismaz tas, kā matricas mēma attēlo iespējamo nākotni).

Lai iegūtu vairāk Bitcoin cenu resursu, skatiet diagrammu analīzi, prognožu prognozes un 2020. gada atjauninājumus uz pusi.

Noslēgumā, kad pieaug pieprasījums un piedāvājums paliek nemainīgs, cenas neizbēgami pieaugs. Tas ir vienkāršākais veids, kā saprast Bitcoin cenu un maiņas kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me