Kas ir Bitcoin Mining? Ceļvedis iesācējiem jauniem lietotājiem

Pirms paklupat uz terminu Bitcoin kalnračiem, jums nav jāiedziļinās pārāk dziļi kriptogrāfijas tirgū. Izpratne par Bitcoin ieguvi, kādiem mērķiem tā kalpo un kā par tādu kļūt, ir svarīga daļa no iepazīšanās ar blokķēdes tehnoloģiju. Bitcoin kalnrači ir pasaules lielākās blokķēdes kodols. Lūk, kā viņi uztur lietotājus drošībā un palīdz veicināt turpmāku Bitcoin ieviešanu.

Blokķēde

Lai saprastu, kas ir Bitcoin kalnrūpnieks, vispirms ir jāsaprot blokķēdes tehnoloģija. Blokķēde ir datoru tīkls, kas visi strādā kopā, lai atjauninātu un pārbaudītu digitālo virsgrāmatu. Atšķirībā no centralizētajām sistēmām, piemēram, jūsu bankas, bloku ķēde paļaujas uz decentralizētu protokolu, lai saglabātu virsgrāmatas drošību.

Kas ir Bitcoin Miners?

Tradicionālā banku scenārija gadījumā jūsu centralizētā finanšu iestāde saņemtu jūsu darījuma pieprasījumu un pēc tam to apstiprinātu vai noraidītu atkarībā no tā, kā tas bija piemērots viņu konkrētajai darba kārtībai. Bitcoin tīklā centrālo banku aizstāj parastie lietotāji. Parastie lietotāji visi kopā strādā, lai vienlaicīgi pārbaudītu darījumu blokus. Šie lietotāji ir tā saucamie Bitcoin kalnrači.

Termins kalnraču apzīmē laiku un resursus, kas nepieciešami, lai veiksmīgi iegūtu jaunu Bitcoin. Tāpat kā zelta ieguve, ar aktīva izveidi ir saistīti arī izdevumi. Tādā veidā katrs jauns Bitcoin piedzimst ar sev piemītošu vērtību.

Bitcoin Mining Farm

Bitcoin Mining Farm

Bitcoin blokķēdē katrs kalnračs (pazīstams arī kā mezgls) strādā kopā ar tīklu, lai pārbaudītu katru darījumu. Tomēr tikai viens kalnrači saņem atlīdzību un var pievienot faktisko bloku darījumu ķēdei, tādējādi pagarinot blokķēdi.

Darba pierādījums

Bitcoin tīkls ievieš protokolu, kas pazīstams kā Proof-of-Work (PoW), lai noteiktu, kurš mezgls saņem atlīdzību par viņu centieniem. Šī sistēma ir uzlabots matemātiskais vienādojums. Vienādojums ir tik grūts, ka jūsu datoram ir loģiskāk izdarīt nejaušus minējumus, nevis tieši pabeigt vienādojumu.

Šī nejaušā minēšana nospiež jūsu procesoru līdz maks. Šīs skaitļošanas pūles rada izdevumus elektroenerģijas izmaksu veidā. Pārskatos ir noteikts, ka Bitcoin enerģijas patēriņš ir aptuveni 120 gigavati (GW) sekundē. Tas pārvērš aptuveni 63 teravatstundās (TWh) gadā.

SHA-256

Bitcoin tīkls ir atkarīgs no matemātiskā algoritma, kas pazīstams kā SHA-256. SHA apzīmē drošu jaukšanas algoritmu. Šī vienvirziena kriptogrāfiskās jaukšanas funkcija nodrošina, ka katru Bitcoin darījumu pirms tā pievienošanas pārbauda un apstiprina vairāki avoti. Lai nodrošinātu papildu drošību, Bitcoin divreiz piemēro SHA-256 funkciju. Šis process ir pazīstams kā double-SHA-256.

Apbalvojumi

Bitcoin atalgo ogļračus par viņu centieniem tikko kaltā Bitcoin. Īpaši šī ir vienīgā reize, kad jauns Bitcoin ienāk tirgū. Tādā veidā Bitcoin darbojas kā prognozējams monetārais piedāvājums. Pirmajās dienās Bitcoin kalnrači par savām nepatikšanām saņēma atlīdzību 50 BTC. Lai gan šodien tas var šķist laime, toreiz tas bija tikai pāris dolāru.

Automātiska grūtības pielāgošana

Lai nodrošinātu vienmērīgu Bitcoin emisiju, sistēmā tiek izmantots sarežģīts korekcijas algoritms. Šim protokolam ir nepieciešama atbilde uz SHA-256 vienādojumu, lai priekšā būtu noteikts skaits nulles, lai tās būtu pareizas. Šī vienādojuma grūtības var palielināt vai samazināt, atbildes priekšvārdā prasot vairāk vai mazāk nulles.

Redzami, grūtību regulēšanas algoritms ir balstīts uz tīkla kopējo jaukšanas jaudu. Jo vairāk kalnraču piedalās, jo grūtāk kļūst vienādojums. Turklāt, jo jaudīgākas ir kalnrūpniecības platformas, jo grūtāk ir vienādojums. Tas nodrošina, ka jauns Bitcoin ienāk tirgū desmit minūšu intervālos.

Kas ir Bitcoin Miners

Kas ir Bitcoin Miners?

Kā daļu no grūtības regulēšanas Bitcoin ieguves atlīdzība laika gaitā samazinās uz pusi. Šis samazinājums atbilst monētas vērtības pieaugumam tirgū. Minētos notikumus kalnrūpniecības kopiena sauc par sliktiem. Tie ir milzīgi notikumi, kuriem parasti seko stratosfēras pieaugums Bitcoin vērtībā. Pēdējā uz pusi samazināšanās notika 2020. gada 11. maijā.

Advanced Kalnračiem ienāk tirgū

Pieaugot Bitcoin vērtībai, palielinājās arī kalnraču interese izdomāt veidus, kā labāk atrisināt SHA-256 vienādojumu. Šie centieni ļāva izveidot pēc pasūtījuma izgatavotas kalnrūpniecības platformas, kas īpaši paredzētas Bitcoin darījumu apstiprināšanai. Šīs ieguves platformas sākās kā mājas celtniecības projekti. Mūsdienās kalnrūpniecības platformu nozare iekapsulē miljardiem dolāru.

GPU kalnračiem

Pirmais nozīmīgais kalnrūpniecības platformas jauninājums notika, kad kalnrači saprata, ka grafiskās kartes ir daudz ātrākas, lai atrisinātu SHA-256 vienādojuma atkārtoto uzdevumu. Jūsu centrālais procesors ir labs daudzās lietās, bet patiesībā nav lieliski. Tā kā grafiskās kartes ir lieliski piemērotas noteiktiem uzdevumiem, taču tās nav īsti noderīgas citiem mērķiem, izņemot tos, kas piemēroti to primārajam lietojumam.

Galu galā kalnrači saprata, ka GPU kartes ir daudz efektīvākas, lai pabeigtu Proof-of-Work algoritmu, salīdzinot ar parastajiem datoriem. Šī izpratne izraisīja tirgus skriešanos pēc šīm kartēm. Tādas firmas kā Nvidia sāka redzēt visu savu karšu daudzumu, ko iegādājās kalnrūpniecības saimniecības, cenšoties iegūt vērtīgu jaukšanas jaudu tīklā.

Galu galā ar šiem produktiem bija milzīgas kavēšanās un gaidīšanas reizes. Problēma kļuva tik slikta, ka ražotāji sūdzējās, ka viņu iecerētie klienti var dabūt roku rokā ar produktiem kalnraču lielā pieprasījuma dēļ.

ASIC kalnračiem

GPU kalnračiem viss noritēja labi, līdz pasaulē lielākais Bitcoin Mining platformas ražotājs Bitmain palielināja ante. Firma uz visiem laikiem mainīja tirgu, ieviešot pirmo ASIC (Application Specific Integrated Circuit) kalnrūpniecības platformu. ASIC kalnračiem ir tūkstošiem reižu ātrāks algoritma SHA-256 risinājums, salīdzinot ar GPU kartēm.

Bitmain kalnrūpniecības platformas

Bitmain kalnrūpniecības platformas

ASIC platformu efektivitātes noslēpums ir fakts, ka tās ir pielāgotas, lai atrisinātu SHA-256 algoritmu, un nekas cits. Šī šim nolūkam izveidotā Bitcoin ieguves mikroshēma radīja jaudu jaudu, kas vēl vairāk palielināja grūtības parastajiem kalnračiem. Svarīgi ir tas, ka ASIC kalnračus varat izmantot tikai viņu paredzētajām kriptovalūtām. Viņi nespēj pārvietot savu ieguves algoritmu uz citām iespējām.

Atvadīšanās no vidējā kalnrača

Drīz kļuva skaidrs, ka centrālā procesora ieguve vairs nebija reāla iespēja. Jūs joprojām varat CPU raktuves šodien, bet izredzes pārspēt šos lieljaudas platformas ir niecīgas. Nav neiespējami, bet ļoti neticami. Tomēr tirgū ir daudz tādu, kas cenšas atgriezties dienās, kurās lietotāji varētu palīdzēt aizsargāt Bitcoin tīklu un gūt peļņu..

Bitmains

Kā Bitmain ir lielākais kalnrūpniecības platformu ražotājs un kalnrūpniecības baseinu operators pasaulē, Bitmain tirgū ir ievērojamas iespējas. Platforma salocīja muskuļus, kad 2017. gada beigās cietā dakša laikā tā atbalstīja Bitcoin Cash izveidi. Viņu atbalsts palīdzēja monētu nostiprināt kā reālu alternatīvu tirgū.

Bitcoin ieguves baseini

Bitcoin ieguves baseini radās kā veids, kā atkal izlīdzināt konkurences apstākļus. Ieguves baseins apvieno visu lietotāju jaucējspēku un sadala atlīdzību lietotājiem, pamatojoties uz viņu ieguldījumu. Mūsdienās kalnrūpniecības baseini ir lielākie Bitcoin kalnrači tirgū. Pētījumi ir parādījuši, ka šie ieguves baseini ar vienu sasniedz bīstamu koncentrācijas līmeni Ziņot atklājot, ka trīs lielākie ieguves baseini kontrolē 65% no Bitcoin kopējās jaukšanas jaudas.

Pašlaik lielākais Bitcoin ieguves baseins pasaulē ir F2Pool. Ārprātīgi, tikai šis viens baseins kontrolē 20% no tīkla kolektīvās jaukšanas jaudas. Īpaši kalnrūpniecības baseina darbība ir grūts uzdevums. F2Pool norāda, ka ir piedzīvojis ilgus sausumus, kad baseins nesaņēma nekādu atlīdzību. Vairāk nekā vienā gadījumā platforma zaudēja vairāk nekā 100 BTC attiecībā uz to, ka jāmaksā kalnračiem bez pašiem kalnrūpniecības blokiem. Tomēr, aplūkojot kopainu, kalnrūpniecības baseini galu galā ir ļoti rentabli uzņēmumiem, kas tos ekspluatē, un var uzturēt šos sausumus.

Mākoņu ieguve

Ikvienam, kurš vēlas kļūt par Bitcoin kalnraču, bet nevēlas pavadīt laiku, mācoties mākslas tehniskos aspektus vai pētot, kā uzbūvēt vai iegādāties augstākās kvalitātes platformu, ir mākoņu ieguve. Mākoņu ieguves platformas izīrē lietotājiem savu jaudu par norunātu likmi. Mākoņu ieguve ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā jaunie lietotāji var piedalīties ieguves nozarē bez lieliem avansa ieguldījumiem.

Ir dažas problēmas, kas jārisina, lemjot par mākoņu ieguves pakalpojumu. Jums jāturas pie tikai cienījamākajiem mākoņu ieguves pakalpojumu sniedzējiem. Pēdējo vienpadsmit gadu laikā tirgū ir veikti daudzi mākoņu ieguves krāpniecības gadījumi. Lielākajā daļā mākoņu ieguves izkrāpšanu platforma prasīs jaunu lietotāju līdzekļus, lai sākotnēji vecajiem lietotājiem samaksātu solīto peļņu. Kad tiek parādīts vārds, ka platforma ir likumīga, uzņēmuma paklājs velk visu lietotāja Bitcoin.

Mākoņu ieguves izkrāpšana ir izplatīta

Šogad atklājās vairākas kalnrūpniecības izkrāpšanas. Vienā piemērā krāpnieku grupa, kas vada Filipīnu firmu Mining City Cloud Mining, krāpj lietotājus no miljoniem. Firma apgalvoja, ka maksā 92 USD dienā peļņu, lai piedalītos ogļračos. Īpaši Filipīnās tas ir ievērojams finansējuma apjoms, kas kalpoja par lielisku ēsmu jauniem kriptogrāfijas lietotājiem.

Regulatori pārtrauca krāpšanos šogad septembrī. Amatpersonas paziņoja, ka “Kalnrūpniecības pilsēta nav reģistrēta Komisijā un darbojas bez nepieciešamās licences un / vai pilnvarām, lai pieprasītu, pieņemtu vai paņemtu ieguldījumus / izvietojumus no sabiedrības, kā arī lai emitētu ieguldījumu līgumus un cita veida vērtspapīrus.” Viņi arī apsūdzēja firmu par Ponzi shēmas vadīšanu.

Bitcoin Mining bažas

Pašlaik tirgū pastāv dažādas Bitcoin ieguves problēmas. Pirmkārt, tirgū ir vēl nebijis centralizācijas līmenis. Centralizācija ir slikta Bitcoin, jo tā grauj tīkla drošību. Turklāt tas ļauj vienai grupai vēl vairāk diktēt savu gribu citiem lietotājiem attiecībā uz jauninājumu un protokolu izmaiņu apstiprināšanu.

Elektroenerģijas patēriņš

Vēl viena liela problēma, kas saistīta ar Bitcoin kalnrūpniecības nozari, ir ilgtspējība. Lai turpinātu darboties, Bitcoin prasa nenormālu elektroenerģijas daudzumu. Pārskatos Bitcoin elektrības patēriņš ir līdzvērtīgs attīstītajām Eiropas valstīm. Šis enerģijas pieprasījums daudziem lika meklēt ilgtspējīgākas iespējas.

Atjaunojamā enerģija

Viena no populārākajām iespējām ir aptuveni 39% no Bitcoin ieguves kopienas atjaunojamā enerģija. Ģeotermālās, vēja un ūdens bāzes elektroenerģijas sistēmu izmantošana ļauj Bitcoin kalnračiem nodrošināt savu peļņu bez atkritumiem. Centienus pāriet uz vairāk zaļām alternatīvām ir palēninājuši elektrības uzņēmumi, kas piedāvā atlaides Bitcoin ieguves saimniecībām.

Zaļo enerģiju darbinoša Bitcoin ieguves platforma

Zaļo enerģiju darbinoša Bitcoin ieguves platforma

Bitcoin ieguves nākotne

Tas ir jebkura cilvēka uzminējums, kāda būs Bitcoin ieguves nākotne. Nav šaubu, ka ražotāji turpinās virzīt pārstrādes robežas attiecībā uz ieguves platformām. Pastāv arī lielas izredzes, ka Bitcoin institucionāla pieņemšana radīs lielāku tīkla izmantošanu arī nākamajos mēnešos. Visas šīs bažas rada lielākas grūtības kalnračiem.

Turklāt ir fakts, ka kādu dienu tiks izrakti visi 21 miljons Bitcoin. Neviens nav pārliecināts, kas šajā brīdī notiks ar tīklu, taču lielākā daļa analītiķu ir vienisprātis, ka Bitcoin šajā laikā saglabās ievērojamu vērtību. Pēc pašreizējās Bitcoin emisijas likmes pēdējais Bitcoin tiks iegūts ap 2140. Par laimi, izstrādātājiem ir pietiekami daudz laika, lai noskaidrotu lietas.

Tehniskās izmaiņas

Pastāv arī iespēja, ka Bitcoin var nolemt atteikties no sava darba pierādīšanas algoritma par labu ilgtspējīgākai iespējai kādu dienu. Lai gan tas var šķist neiespējami, pasaulē otrais lielākais PoW blokķēdes elements, Ethereum jau gatavojas tieši šādam manevram. Ethereum plāno līdz gada beigām no PoW mehānisma pāriet uz Proof-of-Stake (PoS) sistēmu. Šī pārveidošana novērš nepieciešamību pēc SHA-256 algoritma un samazina tīkla kopējo elektrisko patēriņu. Tas arī ļautu lietotājiem izmantot savu kriptogrāfiju, lai aizsargātu tīklu.

Bitcoin Mining Forever

Pašlaik Bitcoin pamatkopiena nesteidzas mainīt nevienu no šīs revolucionārās monētas galvenajiem protokoliem. Tā vietā Bitcoin maksimālisti uzskata, ka liela mēroga Bitcoin ieviešanas noslēpums slēpjas tādu papildu tehnoloģiju izstrādē kā Zibens tīkls. Izmantojot šos ārpusķēdes protokolus, Bitcoin iegūst jaunu funkcionalitāti, efektivitāti un ātrumu. Šo iemeslu dēļ tiek noteikts, ka Bitcoin ieguve ir daudzus gadus uz priekšu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me