Bitcoin Trading – tehniskās analīzes ceļvedis

Mācīšanās lasīt kriptogrāfijas diagrammas ir būtiska prasme ikvienam, kas interesējas par veiksmīgu Bitcoin tirdzniecību. No pirmā acu uzmetiena tirdzniecības diagrammas var šķist svešvaloda. Visas mulsinošās līnijas, formas un krāsas iesācējiem var likties ļoti biedējošas. Lai apgūtu tehnisko analīzi, jums jāsāk apgūt ar tirdzniecību saistīto žargonu.

Par laimi, kriptogrāfijas tirdzniecība ir ļoti līdzīga akcijām. Faktiski vienīgā reālā atšķirība ir aktīvs. Abos aktīvos tiek izmantoti vieni un tie paši pamati. Jūs varat izpētīt dažus no lielākajiem akciju tirgotājiem pasaulē, un jūs tirgū iegūsit pārsteidzošu priekšrocību.

Atcerieties, ka tirdzniecība nenozīmē atšķirību. Tas ir par tirgus psiholoģijas izpratni. Citiem vārdiem sakot, jums nav nepieciešams izgudrot riteni no jauna. Sākumā jūs redzēsiet vairāk panākumu, sekojot to tirgotāju ceļam, kuri gadiem ilgi praktizē šo prasmi. Lieliska ziņa ir tā, ka, sapratuši, kā tirgoties ar Bitcoin, varat tirgot plašu aktīvu klases.

Pirmais solis ceļā, lai kļūtu par galveno Bitcoin tirgotāju, ir iepazīties ar tirdzniecības pamatiem. Jums būs jāiepazīstas ar galvenajām šodien izmantotajām teorijām un terminoloģiju. Jūs arī vēlaties, lai būtu stingra izpratne par dažādiem diagrammu veidiem un modeļu atpazīšanu.

Par laimi, runājot par tirdzniecību, tirgus vēsturei ir tendence atkārtoties. Līdz ar to analīze ļauj atpazīt šīs tendences un izmantot tās, lai pieņemtu apzinātu lēmumu par nākotnes tirgus kustībām.

Dova teorijas stratēģija

The Dova teorija ir stratēģija, kuru izstrādājis Čārlzs H. Dovs., tāpēc arī tā nosaukums. Dovs kopā ar Edvardu Džounsu un Čārlzu Bergstreseru nodibināja Dovu Džounsu & Company, Inc. Šis trio attīstīja Dow Jones Industrial Average 1896. gadā.

Čārlzs Henrijs Dovs - Bitcoin tirdzniecības 2. daļa

Čārlzs Henrijs Dovs – Bitcoin tirdzniecības 2. daļa

Dow teorija sniedz vērtīgu ieskatu tirgus kustībās. Tajā teikts, ka tirgus cena visu ņem vērā. Lai noteiktu aktīva tirgus vērtību, visi faktori, ieskaitot ārējās norises, kā arī visas iepriekšējās, pašreizējās un nākotnes detaļas.

Šī teorija nozīmē, ka kā pieredzējušam tirgotājam jums jāspēj tirgū uzraudzīt vairākus mainīgos. Jūs iemācīsities izprast savas aktīvu kopienas pašreizējās, pagātnes un nākotnes prasības. Šai mācībai jānāk no pastāvīgas informācijas un tirgus ziņu apkopošanas. Jums vienmēr jāpievērš īpaša uzmanība visiem turpmākajiem noteikumiem.

Dow teorija nozīmē, ka visas cenu kustības nemaz nav nejaušas, tieši otrādi. Cenu kustība seko lielākām tendencēm. Šīs tendences var sadalīt divās kategorijās – īstermiņa un ilgtermiņa tendences.

Bitcoin tirgus analīze

Veicot tehnisko tirgus analīzi, jūs koncentrējaties uz monētas cenu. Šī stratēģija liek jums izmantot tehniskos rādītājus un ignorēt ārējos mainīgos, kas ietekmē cenu. Tādā veidā jūs varat noņemt emocijas no saviem lēmumiem.

6 Dova teorijas principi

3 Tirgus kustība

Galvenā kustība – Galvenā virzība ir galvenā pašlaik notiekošā tendence. Šī tendence ietvers tirgus darbības gadus. Piemēram, galvenā Bitcoin kustība ir vērojama, ja aplūkojat pilnīgu aktīva tirdzniecības vēsturi. Tomēr ir svarīgi saprast, ka galvenā kustība var būt vai nu lācīga, vai bullish, atkarībā no laika, kas iekļauts jūsu analīzē.

Vidējas šūpoles – Vidējas svārstības ir sekundārā tirgus reakcija. Šī reakcija var ilgt līdz trim mēnešiem. Vidējās svārstības ietver cenu atsaukšanu. Atgriešanās ir tad, kad Bitcoin tirgus kustība sāk atgriezties sākotnējā stāvoklī pirms tirgus darbības. Vairumā gadījumu atdošana atgriezīsies līdz 30% – 60% no sākotnējās tirgus vērtības.

Īsas šūpoles – Īsas svārstības ir ikdienas cenu svārstības. Dažos gadījumos īsas šūpoles var ilgt līdz mēnesim. Šīs nelielās kustības notiek tirgus spekulāciju dēļ. Kā tāds, Bitcoin visu nedēļu regulāri piedzīvo īsas svārstības.

3 tirgus fāzes

Uzkrāšanās

Uzkrāšanas fāze notiek tad, kad zinoši investori saņem sava veida vērtīgu informāciju, kas attiecas uz viņiem būtiskām tirgus apstākļu izmaiņām. Šī informācija varētu ietvert zināšanas, kas iegūtas uzņēmuma iekšienē vai citos veidos, kas varētu ietekmēt tirgu. Jebkurā gadījumā rezultāti ir vienādi. Šie investori sāk pirkt vai pārdot savus aktīvus, lai piedāvātu ziņas.

Šo posmu ir grūti noteikt, jo tirgus kustība ir minimāla. Nelielu tirgus korekciju iemesls ir tas, ka lielākajai daļai ieguldītāju nav informācijas, ko saņēmuši pirmie virzītāji. Tā kā tikai nelielam skaitam cilvēku ir piekļuve šai informācijai, šie pārdošanas apjomi netiek pamanīti ikdienas tirdzniecības apjomā.

Absorbcija

Absorbcija notiek tad, kad plaša sabiedrība sāk ņemt vērā tirgus tendenču parādīšanos. Šī dalība izraisa lielāku tirgus aktivitāti. Līdz ar to vairāk investoru lec uz kustības. Galu galā šis scenārijs noved pie FOMO rosinātām spekulācijām (bailes palaist garām).

Šeit emocijām ir galvenā loma tirgus uzvedības diktēšanā. Ja tirgū notiek tvertne, investori nobīsies un panikā pārdos savu Bitcoin, kas vēl vairāk veicinās cenu kritumu. Pretēji, ja Bitcoin vērtība sāk strauji pieaugt, tirgū ienāk jaunu investoru skriešanās, cenšoties panākt nākamo buļļa skrējienu.

Izplatīšana

Šajā posmā agrīnie investori sāk atkārtoti iepazīstināt sabiedrību ar uzkrāto kapitālu. Šie investori jau bija guvuši peļņu, un tagad viņi iziet no savas pozīcijas, pirms tendence mainās. Šī izeja izraisa tādu svārstību parādīšanos, kas rada cenu atdevi tirgū. Neapmācītiem ieguldītājiem paliek to kapitāla daļas, kas bija pirms tendences.

Tirgi Atlaides ziņas tūlīt

Tirgus nekavējoties reaģē uz visu informāciju par aktīvu. Šī reakcija aptver visus datus, kas saistīti ar ieguldījumu. Jūsu aktīva vērtība atspoguļo visu tirgus cerību, baiļu un cerību summu. Jaunumiem, piemēram, nākotnes noteikumiem, lielākai institucionālai pieņemšanai un jaunu finanšu produktu ieviešanai, ir liela nozīme Bitcoin cenu noteikšanā.

Mt. Gox Investor pazudis pēc 650 000 BTC

Mt. Gox Investor pazudis pēc 650 000 BTC

Turklāt ar Bitcoin nesaistīti jautājumi var ietekmēt jūsu aktīva cenu. Tādi notikumi kā lielas vēlēšanas var radīt šaubas par aktīva stabilitāti nākotnē. Šis scenārijs ir īpaši aktuāls, runājot ar jauniem neregulētiem aktīviem, piemēram, Bitcoin. Arī tādi lieli notikumi kā karš, dabas katastrofas vai pandēmijas ietekmē arī aktīvu tirgus vērtību.

Sējums apstiprina tendences

Aktīva apjoms ir tirgus aktivitātes apjoms, ko tas piedzīvo. Vēršu tendences gadījumā jums vajadzētu pamanīt tirdzniecības apjoma lēcienus. Šim cenu pieaugumam jāatbilst tirgus apjoma kāpumam. Kad redzat cenu lēcienus bez atbilstoša skaļuma pieauguma, tas parasti liecina par to, ko sauc par sūkni. Sūknī lielie investori manipulē ar aktīva cenu, izmantojot savu svaru, lai sāktu cenu tendences.

Tendenču maiņa

Šis noteikums nosaka, ka kustīgais tirgus paliks kustībā, līdz notiks tendences maiņa. Būtībā, ja pamanāt liela mēroga tendenci, varat sagaidīt, ka tendence turpināsies, līdz pamanīsit citu izglītotu investoru uzkrāšanās perioda sākumu.

Diemžēl var būt ļoti grūti veiksmīgi noteikt, kad notiek tendences maiņa. Tirgū vienmēr būs mazas un vidējas šūpoles. Šīs kustības var padarīt ārkārtīgi sarežģītu pārbaudīt, vai kustība faktiski ir atpakaļgaitas sākums. Rūpīgs visu ārējo tirdzniecības faktoru novērtējums var palīdzēt izdarīt pareizo izvēli šajās situācijās

Bitcoin tehniskā analīze

Lai veiktu tehnisko analīzi, jums jāizmanto rīku kombinācija, lai prognozētu, vai Bitcoin cena pieaugs vai samazināsies. Svarīgi, ka tehniskā analīze sniedz jums lielāku ieskatu tirgū. Līdz ar to, jo labāk jums tas padodas, jo vairāk panākumu gūsiet tirdzniecībā. Šeit ir daži galvenie jēdzieni, kas jums jāsaprot, lai vienkāršotu tehnisko analīzi.

Bitcoin Chart laika rāmji

Jums ir jāsaprot logu termiņi un to, kā to izmantošana ietekmēs jūsu analīzes rezultātus. Šie ir vispopulārākie laika grafiki, kas šodien ir pieejami Bitcoin biržās

  • 15 min
  • Katru stundu
  • 4 stundu diagramma
  • Dienas diagramma

Izmantotais laika rāmis ir ļoti atkarīgs no jūsu tirdzniecības stila. Piemēram, ja esat dienas tirgotājs, jūs izmantosiet katru stundu līdz pat minūtei. Šī lēmuma iemesls ir vienkāršs. Jums ir nepieciešama visjaunākā informācija, jo jūs veicat mikro darījumus.

Bitcoin dienas tirdzniecība

Dienas tirgotāji var atvērt un aizvērt savu tirdzniecības pozīciju dažu minūšu laikā. Turklāt viņi var nepārtraukti tirgoties visu dienu. Daži tirgotāji dienā veic vairāk nekā 50 darījumus. Lai veiktu šīs darbības, jums jāveic detalizēta analīze.

Bitcoin ilgtermiņa tirgotāji

Ilgtermiņa tirgotājiem situācija ir pretēja. Šie tirgotāji dod priekšroku turēt savu pozīciju mēnešiem un pat gadiem. Dažos gadījumos, piemēram, ar HODLers (turieties dārgai dzīvei), viņi nekad neplāno pārdot savas Bitcoin daļas.

Ilgtermiņa tirgotāji ir atkarīgi no ilgtermiņa tendencēm. Šiem tirgotājiem vienlaikus jāpārbauda mēnešu dati, lai iegūtu labāku pārskatu par lielākajām tendencēm. Ilgtermiņa tirgotājiem tas nedod nekādus pakalpojumus, lai pārbaudītu mazākās tirgus svārstības. Faktiski tas var būt neproduktīvs, jo tas var likt tirgotājam otrreiz uzminēt savu lēmumu.

Bitcoin tirgus vāciņš

Kriptogrāfijas tirgū jums jāiesaistās tikai desmit minūtes, pirms dzirdat kādu minam “tirgus ierobežojumu”. Bitcoin tirgus ierobežojums ir kopējais apgrozībā esošo monētu daudzums X katras monētas cena pašlaik. Līdz ar to tirgus ierobežojums daudz stāsta par konkrētu aktīvu.

Tirgus ierobežojums, izmantojot CoinMarketCap

Tirgus ierobežojums, izmantojot CoinMarketCap

Varat pārbaudīt tirgus ierobežojumus, lai iegūtu dziļāku ieskatu par aktīva stabilitāti. Tādas tīmekļa vietnes kā CoinMarketCap.com nodrošināt reāllaika analīzi līniju diagrammas veidā. Jūs varat izmantot šīs diagrammas, lai pamanītu tendences tirgū. Bitcoin gadījumā jūs pamanīsit, ka pēdējo 9 gadu laikā aktīvs ir ieguvis ievērojamu vērtību.

Bitcoin svečturu diagrammas

Svečtura diagrammas ir vispopulārākais diagrammas stils, ko mūsdienās izmanto kriptogrāfiskajā telpā. Sākumā šīs diagrammas neapmācītai acij var šķist tikpat dīvainas kā citplanētiešu kosmosa kuģa vadība. Tomēr šo ievērojamo tirdzniecības rīku izpratnei nepieciešamas tikai dažas minūtes.

Svečturis - Binance Trading Window

Svečturis – Binance Tirdzniecības logs

Svečturu diagrammas sniedz jums pārpilnību informācijas tikai ar vienu acu uzmetienu. Jūs pamanīsit, ka sarkanie un zaļie svečturi tiek nolikti pēc kārtas. Svarīgi ir tas, ka katra svece parāda aktīvu cenu kustību izvēlētajā laika posmā.

Kā lasīt Bitcoin sveču nūjas

Svečtura diagrammas sniedz jums visu, kas jums jāzina, lai izprastu aktīvu tirgus vērtības pašreizējo stāvokli. Jūs varat redzēt sākuma un beigu cenas, dienas augstāko un zemāko cenu, kā arī izlemt, kādos laika intervālos šī informācija tiek parādīta.

Zaļš svečturis norāda, ka Bitcoin uz laiku ir slēgts augstāk nekā tā sākuma vērtība. Ikreiz, kad redzat sarkanu sveci, tas norāda, ka aktīvam ir bijuši daži zaudējumi. Tādā veidā ir viegli pārraudzīt tirgus aktivitātes, pat izmantojot tālruni.

Lielākajā daļā sveču jūs pamanīsit, ka tur ir ķermenis. Kur sākas sveces galvenā daļa, ir dienas atvēršanas cena. Ja svece ir zaļa, atvēršanas cena būs sveces korpusa apakšdaļa. Ja svece ir sarkana, ķermeņa augšdaļa jums paziņos atvēršanas cenu.

Jūs ievērosiet, ka diagrammas augšdaļa vai apakšdaļa vienmēr sakrīt ar sveci. Šis izlīdzinājums apzīmē nākamās tirdzniecības dienas noslēgumu un atvēršanu. Šis laiks var atšķirties atkarībā no izvēlētā tirdzniecības intervāla.

Ēnas

No sveces augšdaļas un apakšas ir arī nelielas līnijas. Šīs līnijas ir pazīstamas kā ēnas. Ēnas atspoguļo dienas augsto un zemāko līmeni. Tādā veidā jūs dažās sekundēs varat uzzināt neticami daudz informācijas no svečturu diagrammas.

Pēc tam šie dati var jums palīdzēt savlaicīgi pieņemt lēmumu par ieguldījumu. Atsevišķas sveces var norādīt uz tendenču sākumu. Līdz ar to ir izveidojusies vesela terminoloģija, kas ap šiem rādītājiem. Šeit ir visizplatītākie svečturu indikatori, kurus redzēsiet, tirgojoties ar Bitcoin.

Sveču krāpnieku lapa - Jbmarwood

Sveču krāpnieku lapa – Jbmarwood

Āmurs

Āmura svece var norādīt, ka drīz būs vērojama vērša maiņa. Svece parāda, ka, atveroties tirgum, pārdevēji piespieda cenu strauji pazemināties. Šis spiediens uz leju tika apmierināts ar spēcīgāku pirkšanas spiedienu. Šis spiediens izraisīja impulsa maiņu.

Svarīgi ir tas, ka impulss nedaudz tika samazināts uz leju, bet ne pirms dienas beigām. Āmurus ir viegli pamanīt, jo tajos ir ēna, kas dažreiz ir 3x garāka par sveces korpusu. Āmuri ļauj jums zināt, ka pircēji atrodas tirgū un viņi kontrolē cenu darbību attiecīgajā dienā.

Krītošā zvaigzne

Krītošās zvaigznes svece ir pretēja āmura svecei. Kad redzat šīs sveces, tas nozīmē, ka pircējiem bija tirgus kontrole, kad atvērās diena, bet pirms noslēguma viņu peļņa tika izdzēsta ar spēcīgu lāču spiedienu. Savukārt jūs varat paredzēt, ka tirgū ienāk lielāks pārdošanas spiediens. Krītošajām zvaigznēm ir ļoti mazas apakšējās ēnas, un augšējā ēna veido lielāko daļu sveces.

Bullish Apņemošs modelis

Pieaugošs bullish modelis atkal norāda, ka tirgū ir spēcīgs pirkšanas spiediens. Šajā divu sveču zīmējumā redzat, ka pārdevēji iepriekšējā dienā piespieda cenu. Nākamajā dienā pārdevēji atguva kontroli un punduroja zaudējumus, kurus lāči ieviesa iepriekšējā dienā. Šis modelis parāda lāču sveci, kurai seko lielāka bullish svece.

Lācīgs apņemošs raksts

Un otrādi, lāču pārņemtais modelis ļauj jums zināt, ka pārdevēji tirgū ienāk baros. Pirmā šī modeļa svece parādīs ieguvumus no iepriekšējās dienas. Nākamā svece šajā modelī mainīs ieguvumus un parādīs vēl spēcīgākus zaudējumus.

Rīta zvaigzne

Rīta zvaigznes modelis izmanto trīs sveces, lai noteiktu tirgus tendences. Rīta zvaigzne ir vērojama pretējā virzienā, kas parāda cīņu starp pircējiem un pārdevējiem. Pirmajā dienā redzat, ka pārdevēji pilnībā kontrolēja tirgu. Šis pārdošanas spiediens tika novērsts otrajā dienā un mainīts trešajā dienā.

Vakara zvaigzne

Vakara zvaigžņu modelis ir pretējs rīta zvaigznei. Šeit jūs redzat, ka pircēji izsmelti pēc divu dienu spiediena. Pirmajā dienā pircēji varēja kontrolēt cenu. Otrajā dienā sasniegumi tika apmierināti ar vienādu spiedienu, un trešajā dienā viņi zaudēja kontroli pār tirgu. Jūs varat viegli pamanīt zvaigžņu tendences, jo tām nav ķermeņa, jo spiediens uz abām tirgus pusēm bija vienāds. Rīta zvaigznes svece norāda, ka pārdevēji tagad atrodas aizmugurē un buļļi kontrolē. Vakara zvaigznes parāda, ka šobrīd tirgū darbojas lāči.

Relatīvā spēka indekss

Relatīvā stipruma indekss (RSI) ir matemātiska formula, ko izmanto tirgus pašreizējās vērtības mērīšanai. Formula ņem tirgus cenu kustības spēku un ātrumu un salīdzina tās ar citām, kas notika iepriekš. Formula skan šādi:

RSI = 100 – (100 / (1-RS))

Salīdzinot pašreizējās un iepriekšējās tirgus svārstības, kā arī nesenā pieauguma lielumu ar nesenajiem zaudējumiem, RSI mēģina noteikt, vai aktīvs ir pārpirkts vai nepietiekami novērtēts. Pārpirktais aktīvs tuvākajā nākotnē parasti samazināsies. Nepietiekami novērtēta aktīva cena pieaugs, kad tiks realizēta tā patiesā vērtība.

RSI - Investopedia

RSI – Investopedia

RSI atruna

Tāpat kā ar jebkuru diagrammu veidošanas rīku, RSI nav 100% precīzs, neviens tirdzniecības rīks nav. Tas nozīmē, ka, lai uzlabotu rezultātus, šis rīks jāizmanto kopā ar citiem rādītājiem. RSI rādītāji ir pakļauti viltus pirkšanas un viltus pārdošanas signāliem. Tie var notikt, ja Bitcoin tirgū notiek pumpa vai zibspuldze.

RSI lasīšana

RSI diagrammā ir redzama līniju diagramma, kas svārstās no 0 līdz 100. Rezultāts 70+ norāda uz pārpirktu aktīvu. Šī norāde varētu liecināt par cenu kritumu. Savukārt 30 punktu skaits parāda nepietiekami novērtētu aktīvu. Šis rādītājs nozīmē, ka pastāv lielas izredzes, ka aktīvs varētu paaugstināt cenu.

Bitcoin atbalsta un pretestības līnijas

RSI ir svarīgs, taču tas nav vienīgais rīks, ko izmantojat, lai tirgotos ar Bitcoin. Jūs arī vēlaties saprast atbalsta un pretestības līnijas. Iedomājieties šos neredzamos šķēršļus kā iepriekš noteiktus aktīva cenas līmeņus, pie kuriem parasti notiek tendenču maiņa.

Atbalsta un pretestības līmeņu noteikšana ir vienkārša. Vienkārši meklējiet diagrammas punktus, kuros redzat vairākus cenu pieskārienus bez līmeņa izrāviena. Ikreiz, kad aktīvs atbilst šīm barjerām, tas vai nu tiek izstumts, vai arī tas pāriet uz nākamo atbalsta / pretestības līmeni. Ja atbalsta līmenis ir pārkāpts, tas norāda, ka tirgus ir mainījis savu plūsmu. Turklāt atbalsta līmeņi var palīdzēt jums noteikt, kur Bitcoin cena varētu atgriezties.

Piemēram, ja Bitcoin atbalsta līmenis ir 8500 ASV dolāru, Bitcoin būs grūtāk palielināt šo cenu, ja tā ir zemāka par šo līmeni. Tas ir tā saucamais pretestības līmenis. Ja Bitcoin būtu virs šī līmeņa cenas, tas kalpotu kā atbalsta līnija. Kad līnija noteikti tiek pārtraukta, tas norāda uz lielām tirgus kustībām.

Bitcoin tirgus psiholoģija

Veiksmīgiem tirgotājiem ir jāuztver galvenā tirgus psiholoģija, lai saglabātu efektivitāti. Izpratne par citu tirgotāju domām palīdz labāk prognozēt, kā tirgus atspoguļos noteiktus notikumus, piemēram, jaunus noteikumus. Mūsdienās tirgū darbojas trīs galvenie tirdzniecības psiholoģijas veidi.

Pirmais tirdzniecības psiholoģijas veids ir garo tirgotāju veids. Tās ir personas, kas pērk savus aktīvus un plāno tos turēt, līdz cena pieaugs daudz vēlāk. Tajā brīdī viņi pārdos savus aktīvus tālāk un paņems peļņu. Jums ir arī tirgotāji, kas darbojas “īsi”. Tie ir tirgotāji, kuri sagaida, ka Bitcoin cena nākotnē samazināsies. Šie tirgotāji, lai maksimāli palielinātu savu peļņu, bieži iekļauj citus finanšu instrumentus, piemēram, nākotnes līgumus ar svirām. Visbeidzot, jums ir jūsu vidējais tirgotājs. Tas ir tirgotājs, kuram nav ieskata, lai noteiktu tirgus svārstības. Šajā kategorijā ietilpst visvairāk jauno tirgotāju.

Kopsavilkums – Bitcoin Trading apgūšana

Tagad, kad jums ir stingra izpratne par galvenajiem Bitcoin tirdzniecības komponentiem, jūs esat gatavs sākt savu tirdzniecības piedzīvojumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me