BitMEX Exchange: 2020 apgūst kriptogrāfijas lietotāju pārskatīšanas rokasgrāmatu

bitmex

Kā lietot, tirgoties un reģistrēties BitMEX Exchange

BitMEX ir viena no pasaules populārākajām kriptovalūtu biržām. Šodien BitMEX ir vislabāk pazīstams ar tirdzniecības un nākotnes līgumu tirgiem. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu visu, kas jums jāzina par BitMEX.

Iespējas

 • Viegla kriptogrāfijas tirdzniecība neregulētā vidē
 • Tirdziet kriptogrāfiju anonīmi tikai ar e-pasta adresi
 • 2014. gadā dibināja trīs bijušās bankas

Depozīta metodes

 • Bitcoin

Plusi

 • Nevienam kontam nav tirdzniecības ierobežojumu
 • Viegla kriptogrāfijas tirdzniecība vairākās kriptovalūtās
 • Piekļūstiet līdz pat 100x svirām

Cons

 • Neregulēts nevienā jurisdikcijā
 • Atbalstīti tikai Bitcoin noguldījumi

Ievads

BitMEX ir kriptovalūtas birža, kuru 2014. gadā dibināja uzņēmums ar nosaukumu HDR Global Trading Limited. Šo uzņēmumu dibināja trīs bijušie baņķieri, tostarp Arthur Hayes, Samuel Reed un Ben Dello.

bitmex pārskats

Nosaukums ‘BitMEX’ ir īss nosaukums Bitcoin Mercantile Exchange. Uzņēmums ir reģistrēts Seišelu salās, lai gan tas nav reglamentēts nevienā jurisdikcijā.

Sākot ar 2020. gadu BitMEX ir viena no visvairāk tirgotajām kriptovalūtu biržām pasaulē. Birža regulāri būtu vislielākā pasaules birža pēc tirdzniecības apjoma Coinmarketcap, taču Coinmarketcap neizseko atvasināto instrumentu tirgus, kas nozīmē, ka neviens no BitMEX apjomiem patiesībā ‘neskaitās’. Tomēr no 2020. gada janvāra BitMEX 24 stundu tirdzniecības apjoms ir aptuveni 2,5 miljardi USD, padarot to par pasaules lielāko kriptogrāfijas biržu pēc tirdzniecības apjoma.

Tomēr, tā kā BitMEX nenovēro bitcoin tirdzniecību, pret šo tirdzniecības apjomu izturas atšķirīgi. BitMEX ir tikai bitcoin atvasinājumu platforma. Tas nozīmē, ka BitMEX tirgo produktus, kas ir saistīti ar bitcoin, piemēram, ar bitcoin nākotnes līgumiem, bet BitMEX pati netirgo bitcoin.

Viena no pirmajām lietām, ko pamanīsit par BitMEX, ir tās pilnīgs regulējuma trūkums: apmaiņa nav reglamentēta nevienā jurisdikcijā. Tas nozīmē, ka lietotājiem tehniski piekļūt platformai ir tehniski nelikumīgi. Tomēr BitMEX ir ļoti (bēdīgi?) Pavirša attieksme pret pilnvarniekiem.

Ja atrodaties Amerikas Savienotajās Valstīs vai citās aizliegtās valstīs, jums nevajadzētu būt grūtībām piekļūt BitMEX. Tomēr, ja atrodaties Amerikas Savienotajās Valstīs un jums nav starpniekservera, BitMEX aizliedz jums tirgoties biržā.

Tā kā BitMEX nav reglamentēta, tirgotāji neatradīs nekādas KYC vai AML prasības. Jūs varat izveidot kontu, izmantojot tikai e-pasta adresi. Jums arī jāapstiprina, ka esat vecāks par 18 gadiem (atzīmējot izvēles rūtiņu). Kad esat reģistrējies, tirdzniecības ierobežojumu nav: jūs varat noguldīt Bitcoin un uzreiz sākt tirgot neierobežotu daudzumu Bitcoin.

Vēl viena unikāla lieta par BitMEX ir tā, ka birža pieņem noguldījumus tikai caur bitcoin. Kad esat noguldījis bitcoīnu savā kontā, varat to tirgot praktiski pret jebkuru citu kriptovalūtu. BitMEX atbalsta arī trīs dažādus fiat valūtu pārus, tostarp ASV dolāru (USD), Japānas jenu (JPY) un Ķīnas juaņu (CNY), lai gan jūs nevarat tieši iemaksāt nevienu no šīm valūtām BitMEX.

Tirgotāji arī novērtē dažādos BitMEX pasūtījumu veidus, tostarp ierobežotos pasūtījumus, tirgus pasūtījumus, stop-limit rīkojumus, stop tirgus rīkojumus, aizturēšanas stop rīkojumus, pieņem peļņas limita rīkojumus un pieņem peļņas tirgus rīkojumus.

Kopumā BitMEX ir viegli lietojama kriptogrāfijas valūtas maiņa, kas ļauj ātri apmainīt savu bitcoīnu pret daudzām dažādām kriptovalūtām. Jūs varat piekļūt piesaistītajam instrumentam, tirgojoties ar Bitcoin atvasinājumiem – piemēram, ar Bitcoin nākotnes līgumiem – ļoti likvīdos tirgos. Ja meklējat liela apjoma, anonīmu kriptogrāfijas apmaiņu, BitMEX ir viena no iespējām, kas šodien pieejama.

kā darbojas bitmex

Galvenās iezīmes

Galvenās BitMEX funkcijas ietver:

TradingView: BitMEX iegūst savu kartēšanas sistēmu, izmantojot TradingView, sniedzot tirgotājiem plašu kartēšanas rīku klāstu un dažādus veidus, kā apskatīt tirgus.

Vairāki tirdzniecības veidi: Ir pieejami ierobežojumi, tirgi, pieturas ierobežojumi, pieturas tirgi, beigu pieturas, peļņas limitu pieņemšanas un peļņas tirgus pasūtījumi.

Pastāvīgie mijmaiņas līgumi: BitMEX bija pirmā birža, kas ieviesa mūžīgos mijmaiņas kriptogrāfijas līgumus, kas ir nākotnes līgumi, kuru derīguma termiņš nekad nav beidzies.

Maržas tirdzniecība: Tirgot XBT, BitMEX piedāvā līdz pat 100x lielāku kredītplecu (un citiem pāriem 5x līdz 50x), ļaujot maksimizēt potenciālos ieguvumus. Ir divi maržinālo tirdzniecību veidi, ieskaitot izolēto un starpnozaru tirdzniecību.

Bez spot tirdzniecības: Pērkot un pārdodot BitMEX valūtas, jūs netirgot reālas valūtas. Visa BitMEX tirdzniecība tiek veikta, izmantojot atvasinājumus, kas nozīmē, ka jūs vienkārši tirgojat produktus, kas ir saistīti ar bitcoin. Jūs netirgojat BTC, piemēram, jūs tirgojat XBT. Tā ir maza, bet svarīga atšķirība, un tāpēc BitMEX tirdzniecības apjoms netiek skaitīts Coinmarketcap.

Konkurences maksas: BitMEX ir viena no nedaudzajām biržām, kas piedāvā negatīvas veidotāja maksas, kas nozīmē, ka tirgus veidotāji saņem algu par darījumu veikšanu ar BitMEX. BitMEX tirdzniecības maksas ir līdzīgi lētas, sākot no 0,05 līdz 0,075%. BitMEX var iekasēt šīs lētās maksas, jo tirgus sastāv no bitcoin atvasinājumiem, nevis “fiziskā” bitcoīna.

Tikai Bitcoin noguldījumi un izņemšana: BitMEX atbalsta tikai noguldījumus un izņemšanu bitcoin.

Verifikācija nav nepieciešama: BitMEX nav nepieciešama verifikācija. Lietotāju verifikācija pat nav iespēja, un BitMEX nav uzlabotas lietotāju verifikācijas sistēmas.

Bez tirdzniecības ierobežojumiem: BitMEX arī nav tirdzniecības ierobežojumu. Izmantojot BitMEX, ar visiem kontiem varat pirkt un pārdot neierobežotu daudzumu valūtas.

Anonīma tirdzniecība: BitMEX atbalsta anonīmu tirdzniecību. Lai reģistrētos, nepieciešama tikai e-pasta adrese.

Nav ASV lietotāju: BitMEX vairs neļauj lietotājiem no Amerikas Savienotajām Valstīm izmantot platformu (baidoties no normatīvo aktu pārkāpumiem). Tomēr daudzi ASV lietotāji turpina piekļūt BitMEX, izmantojot starpniekserverus.

Nav noteikumu: BitMEX ir reģistrēts Seišelu salās, lai gan to neregulē neviena valsts aģentūra. Tā ir neregulēta apmaiņa, tāpēc lietotājiem nav jāievēro nekādas KYC / AML prasības..

Trīs Fiat valūtas: BitMEX atbalsta trīs atvasinātos valūtas atvasinājumus, tostarp ASV dolāru (XBT), Japānas jenu (XBJ) un Ķīnas juaņu (XBC).

Tirdzniecības tehnoloģiju (TT) atbalsts: BitMEX nesen sadarbojās ar augstas veiktspējas tirdzniecības programmatūras nodrošinātāju Trading Technologies, kuru izmanto profesionāli tirgotāji, brokeri un tirgus piekļuves nodrošinātāji. Programmatūra lietotājiem piedāvā plašu tirdzniecības rīku un rādītāju klāstu.

BitMEX apdrošināšanas fonds: BitMEX ir izstrādājis apdrošināšanas fondu sistēmu. Pateicoties šai apdrošināšanas sistēmai, lietotājiem nav jāuzņemas zaudējumi (t.i., “matu griezums”), ja BitMEX ir jāmaksā uzvarētāji par darījumiem ar svirām, kad vienai pusei nav līdzekļu, lai to izdarītu.

Diennakts klientu atbalsts: BitMEX nodrošina klientu atbalstu visu diennakti, izmantojot e-pasta veidlapu. Atbalsts ir pieejams angļu, ķīniešu, krievu, korejiešu un japāņu valodā.

Dibināta 2014. gadā: BitMEX tika dibināts jau 2014. gadā, lai gan pēdējos divos līdz trīs gados tas ir kļuvis populārs. 2019. gada jūnijā BitMEX uzstādīja jaunu rekordu ar paziņoto tirdzniecības apjomu 11 miljardu ASV dolāru apmērā vienā 24 stundu periodā. 2020. gada janvārī BitMEX 24 stundu tirdzniecības apjoms vidēji ir no 2 līdz 3 miljardiem ASV dolāru, padarot to par vienu no pasaules populārākajām kriptogrāfijas biržām.

BitMEX valūtas un pāri

BitMEX atbalsta visas šīs valūtas:

Fiat valūtas: ASV dolārs (XBT), Japānas jena (XBJ) un Ķīnas juaņa (XBC).

Kriptovalūtas: Bitcoin (XBT), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Monero (XMR), Dash (DASH), ZCash (ZEC), Cardano (ADA) ), Tron (TRX) un EOS (EOS).

Sviras opcijas: 5x sviras (ZEC), 20x sviras (XRP, BCH, ADA, EOS, TRX), 25x sviras (XMR), 33x sviras (LTC), 50x sviras (ETH) un 100x sviras (XBT) un XBC).

BitMEX atbalstītās depozīta un izņemšanas metodes

BitMEX depozīti un izņemšana ir vienkārša: BitMEX pieņem depozītus un izņemumus tikai bitcoin (BTC). Noguldot vai izņemot bitcoin, nav jāmaksā, lai gan jūs maksāsiet standarta Bitcoin tīkla nodevas. Ir minimālais depozīts 0,001 BTC. Nav minimālā izņemšanas ierobežojuma.

BitMEX reģistrācijas un pieteikšanās process

BitMEX ļauj reģistrēties platformai, izmantojot tikai e-pasta adresi.

BitMEX ir neregulēta kriptovalūtas apmaiņa, kas nozīmē, ka verifikācija nav nepieciešama. Vienīgais reālais ierobežojums ir tāds, ka ASV klienti nevar reģistrēties apmaiņai (lai gan daudzi lietotāji izvairās no šīs prasības, izmantojot starpniekserveri).

BitMEX tirdzniecība

BitMEX piedāvā plašu tirdzniecības iespēju klāstu, tostarp visas šīs iespējas:

Limit Order: Iestatiet limitu, un jūsu darījums tiks izpildīts, kad cena sasniegs šo ierobežojumu.

Tirgus pasūtījums: Nekavējoties pirkt vai pārdot par labāko tirgus likmi.

Stop Limit rīkojums: Tāpat kā apturēšanas rīkojums, bet ļauj iestatīt pasūtījuma cenu, tiklīdz ir aktivizēta stop cena.

Pārtraukt tirgus rīkojumu: Apturēšanas rīkojums, kas neietilpst pasūtījumu grāmatā un paliek neredzēts līdz brīdim, kad tirgus sasniegs sprūdu.

Aizmugurējā pieturas kārtība: Līdzīgi kā apturēt tirgus rīkojumu, taču lietotāji izveido beigu vērtību, lai veiktu tirgus rīkojumu.

Veikt peļņas limita pasūtījumu: Ļauj iestatīt mērķa cenu pozīcijai, kas līdzīga stop orderim, bet lai nodrošinātu peļņu, nevis ierobežotu zaudējumus.

Veikt peļņas tirgus pasūtījumu: Tas pats, kas ņemt peļņas limita rīkojumu, bet rīkojums tiek aktivizēts, pamatojoties uz tirgu, nevis uz noteiktu limitu.

Nākotnes līgumi: BitMEX atbalsta nākotnes līgumu tirdzniecību, ļaujot jums pirkt vai pārdot nākotnes līgumus. Katrs nākotnes līgums ļauj pirkt vai pārdot noteiktu aktīvu par noteiktu cenu noteiktā brīdī nākotnē.

Mūžīgie mijmaiņas līgumi: Pastāvīgie mijmaiņas līgumi ir līdzīgi nākotnes līgumiem, izņemot to, ka tiem nav derīguma termiņa un nav norēķinu. Pastāvīgie mijmaiņas darījumi ir arī tuvu bāzes indeksu bāzes cenai, savukārt nākotnes līgumi var būtiski atšķirties no indeksa cenas.

Maržas tirdzniecība un sviras efekts: BitMEX atbalsta tirdzniecību ar kredītplecu līdz 100x ar noteiktiem līgumiem. BitMEX ir divu veidu maržinālo tirdzniecību, ieskaitot izolēto un šķērsmargināto.

Visi darījumi tiek veikti, izmantojot parasto apmaiņas saskarni. BitMEX vajadzētu būt ērti lietojamam ikvienam, kurš iepriekš ir izmantojis kriptogrāfijas biržu.

BitMEX maksas

BitMEX ir ļoti saprātīgas maksas salīdzinājumā ar tradicionālajām spot tirdzniecības biržām (atcerieties, ka jūs tirgojat ar bitcoin atvasinājumiem, kas nozīmē, ka BitMEX izmaksas ir daudz zemākas).

Šeit ir daži no ievērojamākajiem BitMEX maksājumiem:

 • Maksa par pastāvīgo līgumu veidotāju (XBT un ETH): -0,0250%
 • Mūžīgais līgumslēdzēja maksa (XBT un ETH): 0,0750%
 • Maksa par nākotnes veidotāju: -0,050% (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP un TRX) vai -0,025% (XBT)
 • Nākotnes Taker Maksa: 0,250% (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP un TRX) vai 0,0750% (XBT)
 • Depozīta maksa: Bezmaksas
 • Izstāšanās maksa: Bezmaksas
 • Bitcoin (XBT) ilgas finansēšanas maksas: -0,0198% (finansēšanas intervāls ik pēc 8 stundām)
 • Bitcoin (XBT) īsās finansēšanas maksas: 0,0198% (finansēšanas intervāls ik pēc 8 stundām)
 • Ethereum (ETH) ilgtermiņa finansēšanas maksa: -0,0225% (finansēšanas intervāls ik pēc 8 stundām)
 • Ethereum (ETH) īsās finansēšanas maksas: 0,0225% (finansēšanas intervāls ik pēc 8 stundām)
 • Norēķinu maksa: Bezmaksas (BCH, ADA, EOS, ETH, LTC, XRP un TRX) vai 0,050% (XBT)
 • Maksa par peļņu / negatīvu peļņas līgumu: Bezmaksas (bez maketa, izņēmēja vai norēķinu maksas)

Atcerieties, ka BitMEX pieņem depozītus un izņemumus tikai bitcoin. Par bitcoin iemaksāšanu vai izņemšanu no BitMEX vai no tās netiek iekasēta maksa, lai gan jums būs jāmaksā standarta Bitcoin tīkla maksa.

Ir arī svarīgi atzīmēt, ka komisijas maksas 0,075% apmērā tiek reizinātas ar sviru, kas nozīmē, ka, samaksājot 10 reizes lielāku sviru (10 x 0,075%), būs jāmaksā 0,75%..

BitMEX drošības jautājumi un dīkstāves

BitMEX nav cietis nevienu lielu, publiski atklātu uzlaušanu. Vienīgais lielākais drošības incidents BitMEX vēsturē bija 2019. gada novembrī, kad BitMEX Twitter tika uz brīdi uzlauzts. Hakeri izmantoja kontu, lai nosūtītu čivināt, norādot, ka viņi ir “uzlauzti” un ka lietotājiem vajadzētu “paņemt jūsu BTC un palaist”, jo šodien bija “pēdējā izņemšanas diena”. Uzlauztie tvīti ātri tika noņemti, un BitMEX neradīja lielas sekas.

Drošības ziņā BitMEX izmanto vairāku parakstu depozīta un izņemšanas shēmas, lai nodrošinātu savas kriptogrāfijas krājumus. BitMEX saviem serveriem izmanto arī Amazon Web Services (AWS), un visi serveri ir aizsargāti ar īsziņām, aparatūras marķieriem un citām 2FA sistēmām.

BitMEX ir unikāls arī ar to, ka tirdzniecības saskarne ir rakstīta kdb +, kas ir datu bāze un rīku kopums, ko lielākās bankas izmanto augstas frekvences tirdzniecības lietojumprogrammās. Tirgotāji parasti slavē BitMEX par tā ātrumu un stabilitāti.

BitMEX lietošanas ērtums

BitMEX nav lietotājam draudzīgākā iesācēju kriptogrāfijas tirdzniecības platforma. Tirdzniecība ar svirām (īpaši ar 100x pārsvaru) nepieredzējušiem tirgotājiem ir ārkārtīgi riskanta.

Saskarne tomēr ir vienkārša tiem, kas ir izmantojuši citas forex vai kriptogrāfijas apmaiņas. Jums BitMEX galvenajā lapā ir parādīta diagramma un pasūtījumu grāmata, kas atvieglo tirdzniecību ar jebkuru no atbalstītajām kriptovalūtām vai fiat valūtām..

BitMEX uzticība un konfidencialitāte

BitMEX ir vairāk uzticams nekā vidējā neregulētā apmaiņa. Mēs zinām dibinātāju komandu vārdus, tostarp Arthur Hayes (līdzdibinātājs un izpilddirektors), Ben Delo (līdzdibinātājs) un Samuel Reed (līdzdibinātājs un CTO). Artūrs Hejs ir plaši pazīstams, publisks darbinieks kriptogrāfijas kopienā. Mēs arī zinām, ka BitMEX ir reģistrēts Seišelu salās. Citus biogrāfiskos pamatdatus var atrast lapā BitMEX par mums šeit.

par bitmex

Tomēr kopumā nav daudz pamata uzticēties BitMEX. Tāpat kā citas neregulētas apmaiņas, BitMEX var tikt slēgtas jebkurā dienā.

BitMEX klientu apkalpošana

BitMEX nodrošina klientu atbalstu visu diennakti, izmantojot e-pasta saziņas veidlapu. Klientu atbalsts ir pieejams angļu, ķīniešu, krievu, korejiešu un japāņu valodā.

BitMEX lietotāja rokasgrāmata: Kā iestatīt un izmantot BitMEX

BitMEX pieņem lietotājus no visas pasaules (lai gan ASV lietotāji platformā nevar tirgoties). Lai reģistrētos BitMEX un pirmo reizi tirgotos, rīkojieties šādi:

1. Pierakstieties

Apmeklējiet BitMEX.com un ekrāna augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz ‘Reģistrēties’.

Kā lietot BitMEX

Lūdzu, ņemiet vērā, ka BitMEX reģistrācija nav oficiāli pieejama ASV iedzīvotājiem, lai gan daudzi ASV lietotāji joprojām viegli piekļūst BitMEX, izmantojot starpniekserveri. ASV klienti joprojām var izveidot kontu vietnē BitMEX, lai gan bez starpniekservera jūs nevarēsit tirgoties. BitMEX pakalpojumu sniegšanas noteikumi neļauj ASV lietotājiem izmantot starpniekserveri, lai gan vietne neveic nekādas darbības, lai liegtu jums izmantot starpniekserveri.

iestatiet BitMEX

Ievadiet savu e-pasta adresi, paroli un valsti. Varat ievadīt savu vārdu un uzvārdu, lai gan tas nav obligāts. Pēc tam noklikšķiniet uz “Reģistrēties”.

2. Pārbaude

BitMEX nosūtīs e-pastu uz jūsu kontu. Noklikšķiniet uz “Verificēt manu e-pastu”.

bitmex drošība

Tas ir viss, kas jums jādara, lai verificētu savu e-pastu vietnē BitMEX. Tagad jūs esat gatavs noguldīt bitcoin un veikt darījumus.

bitmex konts

3. Divu faktoru autentifikācija

BitMEX atbalsta divu faktoru autentifikāciju (2FA), lai gan tā nav nepieciešama.

bitmex apmaiņas ceļvedis

Visi 2FA iestatījumi tiek pārvaldīti BitMEX drošības centrā. 2FA varat iespējot, izmantojot Google Authenticator vai Yubikey.

bitmex lietotāja verifikācija

4. Depozīta metode

BitMEX pieņem depozītus un izņemumus tikai bitcoīnos (kas BitMEX ir apzīmēti kā XBT). Lai veiktu depozītu, noklikšķiniet uz ‘Konts’ un pēc tam uz zaļās pogas ‘Depozīts’. BitMEX ģenerēs depozīta adresi jūsu kontam. Nosūtiet bitcoin no sava maka uz šo maku.

bitmex maksājumi

5. Tirdzniecība ar kriptovalūtu

tirgot kriptovalūtu bitmex

BitMEX ir standarta tirdzniecības saskarne, kas būs pazīstama ikvienam, kurš ir izmantojis citas kriptogrāfijas tirdzniecības platformas. Kreisajā pusē varat atlasīt vēlamās valūtas, izvēlēties pasūtījuma veidu un apskatīt pašreizējo tirgus informāciju.

pasūtījuma veikšana bitmex

Varat arī iestatīt sviras tirdzniecību kreisajā pusē, izvēloties no 5x līdz 100x sviru atkarībā no tā, kuru pāri tirgojat.

izmantojot bitmex 2020. gadā

6. Izstāšanās

Lai izņemtu naudu no BitMEX, augšējā izvēlnē dodieties uz ‘Konts’, pēc tam noklikšķiniet uz zilās pogas Izņemt un ievadiet savu bitcoin adresi.

bitmex kriptogrāfijas apmaiņas pārskats

Pēdējais vārds

Galu galā BitMEX ir kļuvis par vienu no pasaulē vislielākajām kriptovalūtu biržām. Sākot ar 2020. gada janvāri, BitMEX 24 stundu tirdzniecības apjoms 2,5 miljardu ASV dolāru apmērā to ierindotu 1. vietā Coinmarketcap diagrammās, ja CMC izsekotu Bitcoin atvasinājumus.

Ir daudz iemeslu, kāpēc tirgotājiem patīk BitMEX. Daudzi tirgotāji novērtē, piemēram, regulējuma trūkumu (jūs varat reģistrēties no jebkuras vietas pasaulē, izmantojot tikai e-pasta adresi). Jūs varat arī piekļūt līdz pat 100x lielākam kredītplecam vai piekļūt unikāliem tirdzniecības produktiem, piemēram, mūžīgiem mijmaiņas darījumiem. Neatkarīgi no tā, kāda ir jūsu Bitcoin cenas prognoze vai ko BTC samazināšana uz pusi darīs kriptogrāfijas tirgū, BitMEX ir pasaules līderis un spēks, ar kuru jārēķinās blokķēdes finanšu nozarē.

Visu šo un vēl vairāk iemeslu dēļ BitMEX joprojām ir viena no pasaules populārākajām kriptovalūtu biržām – kaut arī tās pilnīgs regulējuma trūkums dažus tirgotājus novērsīs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me