Spēļu viedo līgumu analīze, pārbaudot CryptoKitties spēli

CryptoKitties  ir viena no populārākajām spēlēm Blockchain tīklā. Tas ir balstīts uz Ethereum blokķēdes tīkla viedajiem līgumiem. Kolekcijas spēles ar kitties piemērs ir parādījis ERC-721 žetonu vērtību sabiedrībai un Ethereum kā rotaļu laukuma iespējas.

Šajā pētījumā komanda no Chaingraph.io mēģināja veikt plašu decentralizētās lietojumprogrammas CryptoKitties analīzi, izmantojot darījumus, kas iegūti no Ethereum tīkla. Galvenais izmantotais analīzes rīks ir viedo līgumu analītiskā platforma Chaingraph.io.

Ir arī vērts piebilst, ka analīze nav tikai darījumu analīze, bet arī mēģinājums izprast un paredzēt lietotāju uzvedību. Analīzes pamats un mērķis ir bizness, un analītikai vajadzētu strādāt pie tā. Tāpēc daudzus šī ziņojuma risinājumus var izmantot citām kriptogrāfisko spēļu biznesa sektora decentralizētām lietojumprogrammām.

Šajā pētījumā galvenie jautājumi bija DApp auditorijas palielināšana no izstrādātāju puses un peļņas gūšana no spēlētāja puses.

Analizētais līgums ir galvenais KittyCore līgums

(0x06012c8cf97bead5deae237070f9587f8e7a266d). Mēs izmantojām arī datus no SaleClockAuction (0xb1690c08e213a35ed9bab7b318de14420fb57d8c) un SiringClockAuction (0xc7af99fe5513eb6710e6d5f44f9989da40f27f26) līgumiem..

Bez Chaingraph.io tika izmantoti šādi pakalpojumi: Opensea.io, Bloxy.info un Dappradar.com. Dati var būt neprecīzi.

Contents

Statistika 2019. gada sākumā

Tirgus ierobežojums: 40 000 ETH

Lietotāju skaits (7d): 1 300

Lietotāju skaits (24 stundas): 450

Žetonu turētāju skaits: 70 000

Apgrozībā esošo žetonu skaits: 1 500 000

Apgrozījums: 57 000 ETH

Apgrozījums (24 stundas): 130 ETH

Viedo līgumu skaits: 4

Twitter sekotāji: 27 000

Kas ir CryptoKitty?

Katrs kaķēns ir unikāls marķieris, kas pieder vienam īpašniekam. Kaķenes unikalitāti nosaka tās īpašības jeb “atribūti”. Ķepu krāsa, ūsu forma, astes garums – tas viss ir atkarīgs no atribūtiem, kas iegūti dzimšanas brīdī. Papildus parastajiem kaķiem ar noteiktu īpašību kopumu ir arī unikāli, kas izskatās “ne kā visi pārējie” un kuriem piemīt ekskluzīvas mākslas / iezīmes

.

Kitiju veidi

Normāli – parastie kaķi ar vairākām standarta īpašībām

Iedomātā – unikāli kaķi, kuru apgrozībā ir ierobežots skaits. Tos var izveidot, krustojot, izmantojot noteiktu gēnu kombināciju noteiktā laikā (alķīmija). Šādiem kaķiem nav standarta īpašību

Ekskluzīvs – šie kaķi spēlē pastāv tikai vienā eksemplārā, un tos nevar audzēt. Katru ekskluzīvu kaķi spēlē īpaši ievieš izstrādātāji. Nepiemīt standarta īpašības.

Īpašais izlaidums – līdzīgi ekskluzīvajiem kaķiem, jo ​​tiem ir unikāla māksla, taču tie tiek izlaisti lielākā skaitā un tos var iegādāties. Arī nav standarta raksturlielumu.

Ir arī dažas papildu unikālas funkcijas:

Prestižs ir īpašs raksturīgs kaķis, kas iegūts, krustojot pēc noteiktas receptes.

Savvaļas ir īpašs savvaļas elements

Ģenētiskā anomālija notiek, kad kaķim ir slēpts gēns, kas pēkšņi var parādīties pēcnācējiem

Vidējā cena par normāli kaķis: 0,1 ETH

Vidējā cena par iedomātā kaķis: 0,26 ETH

Vidējā cena par ekskluzīvs kaķis: 32 ETH

Vidējā cena par īpašs kaķis: 0,4 ETH

Vidējā cena par prestižs kaķis: 0,17 ETH

Vidējā cena par savvaļas kaķis: 0,07 ETH

Kā redzat, ekskluzīvie kaķi ir priekšā pārējiem. Un savvaļas īpašība, gluži pretēji, nav izšķiroša, nosakot cenu parastajiem kaķiem. Var secināt, ka, neskatoties uz retumu, savvaļas īpašība nav īpaši vērtīga.

Kaķu paaudzes

Kaķi ir krustoti, un viņiem ir tāda iespēja kā paaudzei.

Kā redzat, jaunāko paaudžu kaķi pieder vienam un tam pašam spēlētājam ar segvārdu Solidox, kurš patiešām ir tālu priekšā. Izskatās, ka viņš drīz netiks apsteigts, jo līdz ar nākamā kaķa paaudzes piedzimšanu atdzišana pēc šķirnes šķērsošanas palielinās. Tāpēc ir maz ticams, ka tas, kurš pirmo reizi ir ieņēmis nišu un neplāno to iegūt, kādu ielaidīs.

Tagad ņemsim vērā vidējās pārdošanas cenas atkarību no kaķu paaudzes, kā arī parādīsim kaķu skaitu katrā grupā.

Kaķu skaita atkarība no paaudzes

Kā redzams, pēc 20. paaudzes kaķu skaits ievērojami samazinās, un ar trīsciparu paaudzi to skaits mēdz būt vienības.

Tagad redzēsim atkarību no pārdošanas cenas.

Vidējās pārdošanas cenas atkarība no kaķu paaudzes

Kā redzat, pēc 1000. paaudzes kaķu pārdošanas apjomi samazinās. Vai tas nozīmē, ka pēc fiksēta skaita neviens nepērk? Izpētīsim maksimālās paaudzes kaķu tirdzniecību.

Kaķa cena ir atkarīga no paša kaķa, taču paaudzei nav īstas nozīmes tā veidošanā. Hipotēze par puisi, kurš audzē lielākās paaudzes kaķus, lai nopelnītu, šķiet, ir izgāzies. Ja vien viņš tos citādi nepārdod. Var būt vērts apskatīt krustojumu iegādi, izmantojot SiringAuction līgumu (kaķi netiek izlikti pārdošanai, bet vienreizēji šķērsošana ar kaķi :)).

Vidējā cena par šķērsošanu atkarībā no kaķu paaudzes

Kā parādīts iepriekš redzamajā grafikā, jo lielāka ir paaudze, jo zemāka kļūst vairošanās cena. Kitties jaunatnes jautājumi.

Kādi kaķi ar kādām īpašībām ir dzimuši visbiežāk un retāk?

Parastajiem kaķiem ir īpašnieku kopums, kas veido viņu izskatu. Tiešā loģika liek domāt, ka jo retāk rodas kāda īpašība, jo dārgāka ir prece. Pārbaudīsim šo pieņēmumu.

Šeit ir retākie kaķi spēlē. Lai noteiktu kaķēna izpratni, ir svarīga katra raksturlieluma izpratne, kas aprēķināta pēc slepenas formulas:

Iepriekš minētie kaķi nav iegādāti pat vienu reizi &# 128578;

Ja mēs, gluži pretēji, pētīsim vismaz vienu reizi tirgū laistu kaķu noteiktu īpašību izpratni, nebūs pārsteigumu:

Retu kaķēnu cena parasti ir visu priekšmetu vidējā cena.

Spēles spēlētājiem nav tik acīmredzamas piedevas un viņu uzmanība. Turklāt tām pazīmēm, kuras šobrīd tiek uzskatītas par visprecīzākajām, vajadzētu būt informētības samazinājumam, jo ​​kaķēni ar šādām īpašībām tiks audzēti vairāk.

Tagad apskatīsim visdārgākos un vienlaikus diezgan retos kaķus:

Normālo kaķu vidējais informētības indekss ir aptuveni 3. Iepriekš norādītajiem kaķiem ir indekss 170+ (tas nav augstākais indekss, bet ir tuvāk maksimumam 500–800 nekā 90% kitties). Var atzīmēt, ka augstu cenu veido papildu reti sastopami elementi (purrstige) vai šādu īpašību kombinācija, kas piešķir kitties skaistāku un pievilcīgāku izskatu. Diez vai to var secināt par noteiktu stabilu saikni starp atpazīstamību un cenu.

Turpmākās diagrammas to apliecina. Pēc katras pazīmes mēs novērojam aptuveni vienu un to pašu ainu, proti, pēkšņu dažu retu pazīmju pieaugumu. Jāpiemin, ka šie tapas nekādā veidā neietekmē cenu.

Tiem, kas interesējas par Cryptokitties spēli un vēlas uzzināt vairāk par populārākajiem atribūtiem, zemāk parādīta šāda informācija:

ķermeņa

Populārākie virsbūves tipi:

Retākie ķermeņa tipi:

krāsa (akcenta krāsa)

Populārākie virsbūves tipi:

Retākie ķermeņa tipi:

colorprimary

Populārākie krāsu sākotnējie veidi:

Visretākie krāsu primārie veidi:

krāsas sekundārs

Populārākie krāsu sekundārie veidi:

Retākie krāsu sekundārie veidi:

krāsaina krāsa

Populārākie krāsu tipi:

Retākie krāsu tipi:

acis

Populārākie acu tipi:

Retākie acu tipi:

coloreyes

Populārākie coloreyes veidi:

Retākie coloreyes veidi:

mute

Populārākie mutes veidi:

Retākie mutes tipi:

modeli

Populārākie modeļu veidi:

Retākie modeļu veidi:

vide

Populārākie vides veidi:

Retākie vides veidi:

purrstige

Purrstige – ir unikāls kaķenes elements. Ir tikai 2 šī elementa sugas, un nav daudz priekšmetu, kuriem tas pieder.

savvaļas

Populārākie savvaļas veidi:

Retākie savvaļas veidi:

Šis kaķis iegūst visretāk sastopamos atribūtus:

id 1497244

Kādi kaķi ar kādām īpašībām pārojas biežāk nekā citi?

Ir acīmredzams, ka kaķēna izpratne ir apgriezta proporcionāla pārošanās skaitam. Apsvērsim incidentus ar ķermeņa tipu:

Tomēr, ja aplūkosim apmaksātās šķirnes, mēs atkal neredzēsim nekādu saistību starp atpazīstamību un cenu. Diagrammas izskatīsies šādi:

Tas ir, ir daži uzplūdi, kuriem tam nav loģiska iemesla.

Vai pastāv kāda sakarība starp seifa līdzsvaru un lietotājam piederošo kaķēnu žetonu skaitu?

Liels skaits spēlētāju, kas bija iesaistīti spēlē, ir vai nu mainījuši kontus, vai arī vienkārši atbrīvojušies no kaķiem un pārstājuši spēlēt. Tiek lēsts, ka šādu lietotāju skaits pārsniedz 14000. Runājot par esošajiem kontiem, pieaugot kities skaitam, spēlētāju skaits dabiski un diezgan ātri samazinās:

1 CK 8493 lietotāji

2 CK 9749 lietotāji

3 CK 10004 lietotāji

4 CK 6346 lietotāji

5 CK 4303 lietotāji

6 CK 3265 lietotāji

7 CK 2476 lietotāji

8 CK 1887 lietotāji

9 CK 1437 lietotāji

10 CK 1204 lietotāji

11 CK 935 lietotāji

Konta atlikuma atkarība no rīcībā esošo priekšmetu skaita:

Ja konta atlikumā nav likumsakarību, tad saikne starp žetonu skaitu uz Eth apgrozījumu ir nedaudz spilgtāka:

Šeit jūs varat novērot, ka jo vairāk spēlētāju rīcībā ir kaķēnu žetoni, jo lielāks ir Ētera apgrozījums. Salīdziniet arī Kitijas žetonu un Ētera apgrozījumu:

Adresē (0xFC624F8F58DB41BDB95AEDEE1DE3C1CF047105F1), kurai bija vislielākais ētera apgrozījums līdz izpētes brīdim, bija aptuveni 3,5 tūkstoši kaķēnu žetonu un kopējais kaķēnu apgrozījums bija aptuveni 40 tūkstoši darījumu.

Var ieteikt, ka spēles intensīvāk spēlēs konti, kuru apgrozījums pārsniedz 1000 Eth, nekā adreses, kuru apgrozījums ir 500 Ether.

Kādi kaķi tiek tirgoti biežāk?

Kā parādījām iepriekš, atsevišķi ņemts Normal kaķa atribūts statistiski neietekmē šī kaķa cenu vai pirkumu skaitu. Atšķirība starp lielu paraugu ir acīmredzama tikai starp dažādu veidu kaķēnu žetoniem. Darījumu skaita atkarības no kaķenes veida histogramma to parāda:

Kā redzat, lielākā daļa darījumu notiek ar izdomātiem kaķiem un tiem, kuriem ir savvaļas iezīmes. Bet, ja šie parametri tiek atdalīti ar kopējo komplektu daudzumu katram tipam, tad ir pamanāms, ka visvairāk pirkto un pārdoto kriptopetu ir no Special Edition.

Tādējādi, ja spēlētājs vēlas nopelnīt naudu no virtuālajiem mājdzīvniekiem, viņam jāpievērš lielāka uzmanība īpašajiem un iedomātajiem priekšmetiem.

Kādas dienas ir visproduktīvākās Kitty pārdošanai?

Plaši atpazīstama diagramma, kas ilustrē zvanu skaitu uz KittyCore līgumu ar uzplaiksnījumu 2017. gada beigās, ir gandrīz identiska visu darījumu statistikai, izņemot Jauno gadu 2018.

Ja statistiku ņemam pēc nedēļas dienām, tad trešdiena ir nedaudz priekšā, lai gan šie dati var būt maldinoši.

Kad mēs aplūkojam šo iespēju ar ierobežotu lietotāju skaitu, kuru Kitija apgrozījums bija tikai 10 vai mazāks (t.i., lai noņemtu dedzīgu spēlētāju kontus, tirgus, veikalus utt.), 1. pozīcija iet uz pirmdienu un otrdienu:

Gandrīz to pašu attēlu mēs iegūstam no Ētera apgrozījuma SaleClockAuction līgumu. Visām adresēm, kuras spēlē Cryptokitties spēli:

Adresēm, kuru apgrozījums ir mazāks par 10 Cryptokitties:

Turklāt, lai pareizi atbildētu uz jautājumu, mums jāatceras par laika joslu atšķirībām. Tomēr mēs atgriezīsimies pie nedēļas dienām tālāk.

Kas Kitties ir guvis lielāko peļņu to īpašniekiem?

Kā mēs jau esam noskaidrojuši, kaķa uzmanība un tā īpašnieki neietekmē cenu tik daudz, kā to ietekmē dažas unikālas “ārpus spēles” īpašības (marķiera ID, nosaukums utt.). Lai to apstiprinātu, apskatīsim Kitijas žetonus, kuru starpība starp pirkuma cenu un pārdošanas cenu pārsniedz 100 Eth summu (pieauguma virzienā).

Kā jūs varat novērot, visvairāk pelnošu Kitties personu apliecinošie dokumenti ir jaunāki par 100 gadiem. Tie ir tā saucamie “dibinātāju kaķi”, kurus vispirms iegādājās par 9 Ēteriem un pēc tam pārdeva par vairāk nekā 100 Ēteriem..

Apskatīsim sarakstu ar “jaunākiem” kriptopetiem (ID > 100):

id 114684 ~ nosaukums FRAIDSYCAT

id 2238 ~ nosaukums 战斗 猫

id 35068 ~ nosaukums Drakula | Agrākais ģenerāļa vampīrs

Un Kitija nopirka par 600 Eth, kas jums jau ir pazīstami!

Par ko viedos līgumus Cryptokitties spēlētāji sauc visvairāk?

Šeit ir Cryptokitties lietotāju pieprasītie viedlīgumi par pēdējiem 3 mēnešiem (viedo līgumu nosaukumi tika iegūti no bloxy.info). Pieprasījumi no lietotāju kontiem uz viedajiem līgumiem:

Pieprasījumi no viedo līgumu adresēm uz lietotāju kontiem:

Atpazīstamās apmaiņas adreses (EtherDelta, IDEX) tiek atšķaidītas ar dažiem citiem interesantiem kontiem. Var novērot jauku kriptogrāfisko spēļu loku: 0xUniverse, Aksija Bezgalība, KryptoWar (ierindots trešajā vietā bez nosaukuma), MLB čempioni un vairākas citas lietotnes. Arī kazino viedo līgumu klātbūtne ( Dice2Win, FckDice) un citas sarakstā iekļautās adreses, kas pieder azartspēļu pakalpojumiem, ir interesantas. Var atrast arī vairākas izsoles. Visi šie DApps ir jāņem vērā, kad rīkot reklāmas kampaņu vai izmantot citus līdzekļus mērķauditorijas piesaistīšanai (piemēram, gaisa piliens). Izsole ir pirmais, taču šajā statistikā ir zināms pārsteigums. Sīkāka informācija ir tālāk 🙂

Cik bieži lietotāji spēlē Cryptokitties spēli?

Vidējais intervāls starp diviem viena un tā paša atskaņotāja zvaniem ir mazāks par 2 minūtēm. Tomēr šis parametrs ir interesants īsā laika periodā.

Paņemsim parametru Saglabāšana pirmajiem mēnešiem pēc Cryptokitties palaišanas un salīdzināsim to ar zvanu skaitu šajā periodā:

2017. gada 23. novembris – 2018. gada 1. maijs

2017. gada 23. novembris – 2017. gada 1. decembris (pirms uzplaukuma)

2017. gada decembris (pieaugums)

2018. gada janvāris

2018. gada februāris

2018. gada marts

Jūs redzat visaktīvākajos periodos diagramma ir nobīdīta pa labi. Tas var norādīt, ka, tā kā lietotāji pāris minūšu laikā ir veikuši vairākus darījumus, viņi nepamet programmu, bet paliek spēlē ilgāku laiku: 2-3 stundas vai ilgāk.

Tādējādi, izmantojot šo metriku, ir iespējams izsekot interesi par jaunu ieviestu spēles notikumu vai reklāmas kampaņu. Pirmkārt, mēs koncentrējamies uz darījumu skaitu un unikālo adrešu pieplūdumu – tas ir pirmais analīzes solis. Tad mēs varam novērtēt apmeklētās auditorijas kvalitāti: neatkarīgi no tā, vai viņi tikai sāka DApp, veica dažus pārbaudes darījumus un izstājās vai pievienojās esošajiem spēles spēlētājiem.

Tomēr jāatzīmē, ka iepriekš sniegtais skaidrojums neattiecas uz visiem gadījumiem. Ja Cryptokitties mums ir vilkšana, kad aktivitāte ir augsta, tāpēc izpratnei par kriptogrāfijas kazino loģiku vajadzētu būt diezgan atšķirīgai.

Apskatiet diagrammu, kas apraksta Dice2Win (0xD1CEeeeee83F8bCF3BEDad437202b6154E9F5405) kazino lietotāju paturēšanu pēdējos 3 mēnešos:

Vēl viens Cryptokitties līdzīgas spēles piemērs ir Dragonereum:

2018. gada novembris – 2018. gada decembris (aktivitātes pieaugums, kad visi nopirka un izpakoja olas):

2018. gada decembris – 2019. gada janvāris (pēc maksimuma, kad sākās cīņas un tirdzniecība):

Kurās nedēļas dienās visvairāk notiek unikālo lietotāju skaita pieaugums?

Ja ņem vērā vispārējo statistiku, šķiet, ka lielākā daļa lietotāju nāk pirmdien. Tomēr, ņemot vērā laika joslas un, ja pieprasīt datus par atsevišķiem mēnešiem, tad nedēļas aktīvākās dienas ir sestdiena un svētdiena, kam seko piektdiena un pirmdiena. Savukārt vis pasīvākās dienas ir otrdiena, trešdiena un ceturtdiena.

Šīs dienas ir piemērotas, lai uzsāktu noteiktas spēļu darbības vai sāktu reklāmas kampaņas.

Ko citi viedie līgumi un DApps pieprasa Cryptokitties un par ko?

Šeit ir saraksts ar viedajiem līgumiem (kopējais skaits ir 225), kas mijiedarbojās ar KittyCore līgumu. Apraksti ir ņemti no bloxy.info.

Izņemot 7 desmitus automātisko somu, pilnā sarakstā ir vairāki diezgan interesanti viedie līgumi, kas mēģināja izveidot autonomus līgumus par Kittycore līgumu. Piemēram, kaķu savstarpējās cīņas &# 128578; Diemžēl neviens no viņiem neizcēlās. EtherDelta ir tikai metiens (divi darījumi ir vecāki par gadu)

Kādi ir galvenie neveiksmīgo pieprasījumu iemesli?

Lielākā daļa neveiksmīgo darījumu notika, kad spēlētājs vēlējās izsaukt noteiktu metodi, kad viņam nebija atļaujas to darīt. Piemēram, lai pārdotu kāda cita kaķēnu. Ja mēs aplūkosim neveiksmīgo darījumu diagrammu, redzēsim, ka lielākā daļa no tiem ir koncentrēti 2017. gada decembrī, kad projekts tika tikko uzsākts. Var pieņemt, ka pirmajā posmā, veidojot darījumu UI, bija dažas kļūdas, kas vēlāk tika novērstas.

2018. gada 25. martā adrese 0x68B42E44079D1D0A4A037E8C6ECD62C48967E69F veica 3330 neizdevušos darījumus, mēģinot izsaukt šķirniWithAuto metodi.

Šeit ir saraksts ar top 5 adresēm, kurām ir visvairāk neveiksmes pieprasījumu:

0x6B9AA4087E8643E672CAAD55CEB8A78D547189EA 13667 neizdoties txs

0x1F35924AE9B34BBD1DFA7E527964C430D5AFAB92 9174 neizdoties txs

0x49C4460CC2366BD93D24974FF6813EF7FF4FB649 5644 neizdoties txs

0xE1AB3DF91C8D871D59AE48D1DF18664173CB6297 4865 neizdoties txs

0x4B15E04EBA58A46FB44829BBFE0D9CD82C149745 4830 neizdoties txs

Kas nopelnīja visvairāk, spēlējot Cryptokitties spēli?

Turpmākajā sarakstā ir uzskaitīti 10 labākie spēlētāji, kuri, spēlējot spēli, ir guvuši visvairāk ieņēmumu. Parametrs ar nosaukumu “Kitties_amount” ir kriptopetu skaits, kas lietotājam ir bijis visu spēļu laiku. Bez izstrādātāju konta sarakstā ir jau minētā spēlētāja adrese (ierindojusies otrajā vietā), kurš ir nopircis kaķīti no sevis par 600 Eth

Tie ir konti, kuru deficīts ir vislielākais

Biznesa modelis

Decentralizētās sistēmas galvenā vienība ir marķieris. Jo vairāk tas ir pieprasīts, jo vairāk panākumu ir DApp. Šādas piedāvājuma un pieprasījuma savstarpējās atkarības situācija ir piramīda. Jo vairāk lietotāju un aktīvu tiek iesaistīti spēlē, jo šī spēle kļūst vērtīgāka. Tādējādi galvenais izstrādātāju mērķis ir radīt vidi, kurā pastāvīgi tiek iesaistītas jaunas tehnoloģijas un jauni spēlētāji.

Kas jādara, lai piesaistītu jaunus lietotājus?

Pirmais, kas jādara, ir izpētīt, kad parasti jauni konti sāk izmantot DApp, un uzzināt šādas rīcības iemeslu. Ja runājam par Cryptokitties, spilgta interese ir vērojama Jaungada laikā: Jaunais 2018. gads bija projekta sākums un pēc tam tas viss pazīstamais “kaķēnu uzplaukums”. Gadu vēlāk pēc Jaungada 2019 spēlei tika svinēta pirmā gadadiena, un komanda to izmantoja kā labu brīdi kriptogrāfiju izsniegšanai. Reklāmas kampaņas un īpaši notikumi, kas saistīti ar īpašiem gadījumiem, uz kuriem lietotāji reaģē, izmantojot lietojumprogrammu, ļauj pārveidot pasīvo spēlētāju par vairāk iesaistītu. Ņemot skaitļus, var izveidot mārketinga stratēģiju un saprast, kurš laiks ir labākais, lai to sāktu. Statistika savukārt ļauj uzraudzīt lietotāju reakciju un uzvedību konkrētās kampaņas laikā: kuras metodes tiek izsauktas visbiežāk, intensīva lietotāju noturēšana lietojumprogrammā utt.

Otrkārt, ir jāizanalizē periodi (laika intervāli, nedēļas dienas), kad DApp auditorija ir visaktīvākā, un jāparedz turpmākās darbības. Šie dati ļauj izdarīt dažus secinājumus par lietotāja profilu un uzvedību. Piemēram, reģions, vakara aktivitāte vai darba laikā, nedēļas nogalēs vai darba dienās, kurās dienās apgrozījums ir lielāks un kurās dienās satiksme. Šie rādītāji interesē ne tikai projekta komandu, bet arī partnerus un konkurentus. Ja saprotat sava biznesa lietotājus, tad labāk saprotat, kāds produkts viņiem visvairāk vajadzīgs.

Trešais ir izcelt visaktīvākos konkurentu produktu kontus (lielākā peļņa, visvairāk darījumu utt.). Viņus, visticamāk, interesēs jūsu DApp, tāpēc ir ļoti vēlams, lai viņus no jums nomestu. Vēl viens neaizmirstams brīdis ir izpētīt šādu lietotāju uzvedību un analizēt viņu tuvāko vidi, izmantojot grafiku.

Kas jādara, lai palielinātu darījumu skaitu?

Kopumā darījumu skaits ir atkarīgs no diviem iemesliem – auditorijas lieluma un spēļu procesa intensitātes. Attiecībā uz pirmo faktoru, par kuru mēs jau runājām iepriekš – tas galvenokārt ir analīze, mārketings un biznesa stratēģija -, tad otrais ir galvenokārt saistīts ar viedā līguma izstrādātāju.

Jums arī jāiepazīst, kāpēc spēlētājiem patīk šī vai tā spēle. Šādus datus var iegūt, analizējot statistiku par izsauktajām metodēm. Ja tika izdarīta likme, teiksim, par kaķu krustošanu, bet auditoriju interesē DApp izsoles daļa, tad varētu būt vērts pielāgot spēles loģiku. Vietne Chaingraph.io viegli sniedz jums šos datus: var aprēķināt ne tikai viedā līguma kopējo saglabāšanu, bet arī katru no līguma metodēm.

Pieprasījuma trūkums pēc dažām metodēm var būt saistīts ar problēmām lietotāja saskarnē, kļūdām darījuma veikšanā un pat nepieciešamo gāzes daudzumu. Tāpēc ir nepieciešams pastāvīgi atjaunināt atbilstošu statistiku par visiem decentralizētās lietojumprogrammas tehniskajiem aspektiem: izsekot ne tikai ārējiem, bet arī iekšējiem zvaniem, notikumu žurnāliem, gāzes statistikai utt..

Vai kādreiz ir bijušas krāpnieciskas darbības?

Ir gandrīz neiespējami paredzēt visas jūsu lietojumprogrammas ievainojamības un nepilnības, taču jūs varat samazināt to rašanās varbūtību un ātri izsekot iespējamai kļūmei, ja tā notiek. Pirmo var ieviest drošības pārbaudes dienests, kas konstatē iespējamās kļūdas viedā līguma kodā. Otrajam vienumam ir nepieciešams rīks, lai uzraudzītu lietotāju darbību. Visi šie instrumenti ir pieejami, tiklīdz sākat lietot vietni Chaingraph.io.

Chaingraph.io: drošības pārbaudes rīks

Chaingraph.io: Live sadaļa

Daži netipiskas lietotāju uzvedības piemēri, izmantojot CryptoKitties piemēru:

Kaķēns, kas nopirkts par 600 Eth

Kaķēnu pirkšana un pārdošana no viena un tā paša konta var liecināt par statistikas burbuļu un kaķēnu cenu. Neanalizējot situāciju, trešās puses lietotājs var novērot noteiktu marķieru aktīvo darījumu ainu, taču tā var būt tikai spēle, lai radītu ilūziju par tās “pieprasījumu”. Šāda darbība var novest pie vietējā lietojumprogrammas tirgus nevēlamas sekas, un izstrādātājam vismaz jāapzinās pašreizējā ekonomiskā situācija, lai atbilstoši reaģētu uz to.

Adreses, kas bija iesaistītas darījumā ar 600 Eth

Kitijs ar trīssimt tālākpārdošanu

Tālāk ir vēl viena krāpšanās statistikas ilustrācija, šoreiz pārdošanas skaits. Vairāk nekā ducis kaķenīšu ir tālu priekšā no tuvākās virsotnes (atstarpe ir 20-30 reizes). Ja iedziļināties, kļūst acīmredzams, ka visi 16 komplekti, kuriem ir aptuveni vienāds pārskaitījumu skaits (aptuveni 300), tika pārsūtīti, izmantojot Auctionity viedo līgumu par to pašu cenu. Šīs kripto izsoles pārstāvis komentēja, ka šīs darbības tika veiktas, lai parādītu pakalpojuma iespējas, uzlabotu sākotnējo statistiku un nav reāla pārdošana. Varbūt tas ir labs piemērs, ka dažreiz ar statistiku vien nepietiek, vispirms to vajadzētu sagremot.

Plaisa statistikā par kaķu pārdošanas skaitu

Kas jādara, lai lietotāji pirktu un pārdotu aktīvāk?

Atbildi uz šo jautājumu galvenokārt saņem divi iepriekšējie. Ar stabilu spēles procesu, auditorijas pieaugumu un interesi par DApp, papildus tam, ka iegūstat vairāk darījumu, jūs saņemat arī sava marķiera vērtības pieaugumu. Turklāt ņemiet vērā, ka kriptospēles ir saistītas ar naudu. Tāpēc jūsu marķiera tirdzniecības apjoms ir atkarīgs no visa projekta ekonomiskajiem panākumiem, kas sastāv no daudziem aspektiem. Kompetentā analīze ļauj saprast, kurām projekta daļām vispirms jāpievērš uzmanība.

Live sadaļa, kas ļauj izsekot darbības reālajā režīmā

Secinājuma vietā

Kas lietotājam jādara, lai nopelnītu naudu, pārdodot vai pērkot kaķus?

Šie ir vairāki gadījumi:

Ilga spēle

 1. Pērciet retu (ekskluzīvu, īpašu) kaķi, vēlams, kādā spēlē notiekošā pasākumā.
 2. Pagaidi.
 3. Pārraugiet lietotāju darbību diagrammas (darījumu skaits, kontu skaits, kas izsauc viedo līgumu).
 4. Kad notiek darbības pārrāvumi, izlieciet kaķi pārdošanai par paaugstinātu cenu.
 5. Iegūstiet peļņu.

Iedomātā uzplaukums

 1. Uzraugiet notikuma rašanos Fancy kaķu krustojumā.
 2. Pērciet maksimālo kaķu skaitu ar nepieciešamajiem gēniem.
 3. Ātri krustojiet jaunus iedomātus kaķus.
 4. Visi kaķēni, kuriem ir īstie gēni, kas palika pēc iedomātu kaķu saņemšanas, tiek pārdoti nedaudz dārgāk nekā pirkuma cena.
 5. Pāris izdomātu kaķu nekavējoties pārdod par vidējo cenu tirgū.
 6. Pārējie atstāj Long Play.
 7. Iegūstiet peļņu

Smaga ilūzijas risks

 1. Izveidojiet vairākas Ethereum adreses – tie būs pseido spēlētāji.
 2. Tirdzniecības kitti starp tiem, šķirnes krustojums utt., T.i., rada ekosistēmu ar vietējo ekonomiku.
 3. Izvēlieties vienu vai vairākus kaķus reklāmas nolūkā – vēlams ar kādu īpašu funkciju (interesantu vārdu, aprakstu, ķermeņa daļu utt.).
 4. Izveidojiet ap to mākslīgu pieprasījuma ainu: pārdodiet to tālāk par lielu naudu, paaugstiniet cenu, piedāvājiet pārdošanu vietnē Openea.io.
 5. Jo lielāki un negaidītāki skaitļi – jo interesantāki. Kitty ir ieteicams iekļaut kriptogrāfiskajā vidē.
 6. Pārdod kaķi par augstu cenu.
 7. Iegūstiet peļņu.

Kas jādara Cryptokitties komandai, lai piesaistītu vairāk spēlētāju?

Airdrop

 1. Iegūstiet statistiku par citu decentralizēto spēļu aktīvākajiem spēlētājiem, kuri vēl nav spēlējuši kaķus.
 2. Nosūtiet viņiem olu ar kaķi.

Filiāļu reklāma

 1. Analizējiet pirmo CryptoKitties lietotāju vidi.
 2. Nosakiet, kuras citas decentralizētas lietojumprogrammas auditorija izmanto. Piemēram, tiešsaistes kazino Dice2Win, kriptokitties līdzīgas spēles Blockchain Cuties vai kolekcijas spēle MLB Champions.
 3. Analizējiet konkurentu viedos līgumus un noskaidrojiet reģionus ar potenciālo auditoriju. Šajā gadījumā pat nav nepieciešams noteikt reģionu, pietiek ar grafiku salīdzināšanu (dati parādīti UTC +3):

Vidējais darījuma laiks

par 2019. gada janvāri – 2019. gada maijs par CryptoKitties:

Dapp: MLB čempioni

Aksija Bezgalība

0xUniverse

Dice2Win

No parauga, kas atrodas virs 0xUniverse, vislabāk atbilst: reģions sakrīt un šo spēli spēlē liels skaits CryptoKitties lietotāju.

4. Sāciet savstarpēju reklamēšanu (vēlams no pulksten 21:00 līdz 2:00 (UTC +3)).

5. Ideja ir apmainīt žetonus, ja ir izpildīti daži īpaši nosacījumi. Piemēram, ja jums ir noteikti kaķenes, tad jūs varat saņemt prēmiju citā spēlē un otrādi.

Reģionālie pasākumi un reklāma

 1. Analizējot auditorijas aktivitāti, varat izvirzīt hipotēzi lielākajai daļai lietotāju laika joslas. Pievienojiet informāciju no lietojumprogrammu datu bāzes un iegūstiet visaktīvākos reģionus. Mums, atšķirībā no izstrādātājiem, ir ierobežota informācijas iegūšana par spēlētāju IP adresēm, tāpēc mēs varam tikai pieņemt: galvenā spēles auditorija atrodas Amerikas reģionā. Tas, visticamāk, runā par Amerikas Savienotajām Valstīm (īpaši austrumu piekrasti) un Kanādu, tomēr kā opciju tā var būt Dienvidamerikas valsts.
 2. Tagad jūs varat pievienot spēļu pasākumus notikumiem, kas ir svarīgi šim reģionam: Ziemassvētki (kaķis-Santa), Halovīni (kaķis-zombijs), Pateicības diena (kaķis-tītars 0_o), Melnā piektdiena (kaķu atlaide 0_0) utt..
 3. Neaizmirstiet uzraudzīt skaitļus un katras darbības reakciju un tādējādi izcelt visizdevīgākos reģionus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me