Kurš patiešām uzvarēs no nākamā Ethereum Hardfork?

2019. gads ir sācies daudzsološi kriptogrāfijas kopienai kopumā un Ethereum aizstāvjiem & īpašnieki – jo īpaši gaidītais Konstantinopoles cietoksnis bija paredzēts sākt janvāra vidū. Tomēr tieši pirms sākotnējā datuma izstrādātāji izdeva paziņojumu, ka tas ir atcelts uz nenoteiktu laiku un pat nav norādīts iespējamais datums. Mēs guvām dziļu priekšstatu par situāciju un iemeslu, kāpēc šī izmešana var būt ļoti daudzsološa projektam un kopienai, vienlaikus vienlaikus piemīt arī dažas nelabvēlīgas iezīmes.

Kas ir Konstantinopole kopumā?

Paredzams, ka plaši pieteiktā Konstantinopole kļūs par nākamo visas sistēmas mēroga Ethereum tīkla atjauninājumu. To sauc arī par “Ethereum 2.0” vai “Jauno Ethereum”.

Konstantinopole Ethereum būtībā ir daļa no trīsfāzu renovācijas, vērienīgā Metropolis projekta otrā posma, un tā tiks īpaši veidota blokā # 7080000, kas var nedaudz palielināt visa tīkla efektivitāti un veiktspēju. Tas apvieno arī piecus Ethereum uzlabošanas priekšlikumus (EIP).

Atjauninājumu ietvaros tiek ieviests Casper protokols, kura mērķis ir pārnest Ethereum uz citu konsensa algoritmu, sākot no PoW (darba pierādījums) uz PoS (pierādījums par likmēm). Faktiski tas nekavējoties neaizstās PoW, bet, iespējams, tiks izmantota hibrīdsistēma, vienlaikus darbinot šīs divas tehnoloģijas.

Iemesli aiz cita ciets

Lielākā daļa kriptogrāfijas entuziastu zina, ka cietais darbs ir atjauninājums, kas novērš savietojamību ar atpakaļejošu datumu. Diemžēl pietiek ar to, ka otrās klases kriptovalūtas cienītājiem Ethereum kurss vēsturiskā maksimuma laikā 2018. gadā bija samazinājies vairāk nekā 10 reizes. Pēc tam daudzas platformas un uzņēmumi sākotnēji palaida Ethereum bloku ķēdē, saskaroties ar ASV Vērtspapīru un biržu spiedienu. Komisija (SEC) vērtspapīru un nereģistrētu emisiju tirdzniecībai.

Liela vilšanās 2018. gada kriptogrāfijas tirgus sniegumā noved pie kriptogrāfiskās kopienas lietotāju un ieguldītāju uzticības zaudēšanas ETH. Tomēr 2019. gada sākumā ETH piedzīvoja negaidītu kāpumu, jo cenas nokritās no zemākā līmeņa USD 83 līdz USD 123 (no 2019. gada 18. janvāra). Tomēr ilgtermiņā lielākā daļa analītiķu gaidāmās izmaiņas vērtē kā bullish tendenci.

Turklāt izstrādātāji saprata, ka sarežģītības bumba, kas sākotnēji tika ieprogrammēta Ethereum, padara blokus ļoti lēnus pēc to visu atrisināšanas. Izstrādātājiem laiku pa laikam ir jāuztur cietoksnis, lai tikai labotu kļūdas un uzturētu ETH jaunāko tehnoloģiju progresu. Bumbas ar grūtībām padarīs neiespējamu iegūt ETH pēc noteikta punkta un iesaldēt visu tīklu, tāpēc to sauc arī par Ethereum ledus laikmetu. Katru dienu tiks izveidoti aptuveni 5500 bloki, ja ik pēc 15 sekundēm tiks izveidots jauns bloks, kas noteikti samazinās spiedienu uz Ethereum izmaksām un var novērst inflāciju.

Ethereum jau reiz ir piedzīvojis šķelšanos, kuras rezultātā tika izveidota ETC vai Ethereum Classic. Dakša ar nosaukumu Konstantinopole ieviesīs vairākas būtiskas izmaiņas, kas saistītas ar Ethereum blokķēdes veiktspējas uzlabošanu un ieguves atlīdzībām, kas minētas šajos EIP.

Kādi konkrēti jautājumi atrisina Konstantinopoli?

Kā minēts iepriekš, Ethereum 2.0 būs 5 galvenie EIP. Iegūsim īsu pārskatu par katru no tiem:

EIP # 145: risinājums rentablākai un efektīvākai informācijas apstrādes pieejai, pievienojot EVM (Ethereum Virtual Machine) bitu kustības operatorus. Tajā pašā laikā tas patērēs 10 reizes mazāk gāzes nekā iepriekš, kas galu galā novedīs pie viedo līgumu lētākas izmantošanas.

EIP # 1014: nodrošina uzlabotu pieeju tīkla mērogošanas risinājumiem – Vitalik Buterin ir tāds, kas balstīts uz ārpusķēdes darījumiem un valsts kanāliem, līdzīgi kā Bitcoin Lightning Network, kas automātiski uzlabos tīkla veiktspēju.

EIP # 1052: risinājums, kas paredzēts viedo līgumu apstrādes uzlabošanai – unikālas jaukšanas iespējas ieviešana cita līguma pārbaudi padarītu vieglāku un efektīvāku.

EIP # 1234: šis risinājums apgrūtina ieguves procesu, samazina atlīdzību no 3 ETH līdz 2 ETH par bloku. Pazeminot atlīdzību par kalnrūpniecības ieguvi, 12 mēnešus tiks aizkavēta arī bumba ar grūtībām.

EIP # 1283: pēdējais nodrošinās uzlabotu veidu, kā gūt peļņu no saglabāto datu izmaiņām un labākas izmaksas par viedajiem līgumiem. Tas tiks panākts, laužot līguma izmaiņas, kas ir ierakstītas Ethereum atmiņā. Tā kā tas neietekmē nekādas stāvokļa izmaiņas blokķēdē, gāze netiek patērēta, kas samazina izstrādātāju izmaksas.

Ietekme uz sabiedrību

Kā minēts iepriekš, atlīdzība par blokiem tiks samazināta līdz 2 ETH, un ieguldītājiem vajadzētu būt apmierinātiem ar zemāku Eteru piedāvājuma inflācijas līmeni. Tomēr, no otras puses, EIP 1234 izmaiņas noteikti radīs neapmierinātību starp kalnračiem, jo ​​viņu atalgojums samazināsies – tieši tas bija iepriekš Ethereum Classic cietā darba laikā.

Pēc dakšas iestāšanās ir gaidāma īstermiņa likmju svārstība. Pāreja uz PoS ir risks, taču Vitālikam Buterinam šāds risks nav pretrunā, jo viņam vispār nerūp īstermiņa ietekme uz ETH likmi. Tikmēr, tā kā investori un kriptogrāfijas entuziasti jau apzinās pārejas priekšrocības, vairāk viņu noteikti ieradīsies ETH nometnē.

Konstantinopoles gadījumā ETH īpašnieki nesaņems jaunas monētas tikai cietā darba dēļ. Lietotāji saņems jaunas monētas tikai tad, ja viņu personiskajā makā (Metamask, Ledger Nano S, Trezor) ir ETH, kur viņi kontrolē privātās atslēgas.

Tiks ietekmēta kalnrūpniecība

Joprojām nav zināms, vai gaidāmās dakšas laikā Ethash tiks aizstāts ar jaunu ProgPoW algoritmu, vai nē. Šī iemesla dēļ Ētera izstrādātāju viedokļi atšķiras:

Galvenais izstrādātājs Martins Kanvass Svende uzskata, ka “mēģinājums [ProgPoW] iebāzt Konstantinopolē būtu neapdomīgs”. Lai gan tas stingri atbalsta algoritmu, tas arī atzīst, ka līdz šim ir notikušas dažādas specifikācijas izmaiņas un ierobežota testēšana attiecībā uz ProgPoW. “Es ceru, ka tas tiks pieņemts dažu mēnešu laikā,” viņš piebilda.

Hadsons Džeimsons sacīja, ka komanda šajā jautājumā ir tuvu vienprātībai:

“Visticamāk, mēs esam panākuši provizorisku vienošanos par ProgPoW algoritma ieviešanu, taču tas netiks pieņemts, kamēr tas netiks pārbaudīts un darbosies bez kļūdām.”

Kas attiecas uz kalnračiem, arī viedokļi bija sadalījušies, un trūkumi, kas radīsies kopā ar jauno algoritmu: grafikas kartes enerģijas patēriņš ProgPoW nedaudz palielināsies; AMD nebūs tik izdevīgi kā ar Ethash, un ir vērts atzīmēt arī ACIS kalnraču neapmierinātību, jo viņi vairs nevarēs ražot ēterus.

Tomēr ir arī daži plusi, kas ietekmēs kalnrūpniecības kopienu:

  • Pēc Konstantinopoles palaišanas ASIC vienības būs pagātnes relikts;
  • Tīkla sarežģītība tiks samazināta;
  • Spocīga ETH pieauguma iespēja nākotnē, jo tur ir daudz baumu par Nvidia iesaistīšanos ProgPoW algoritma izveidē, kas nozīmē grafikas karšu ražotāja interesi par šīs kriptovalūtas sūkni.

Tomēr līdz šim maz ticams, ka ProgPow tiks pievienots gaidāmajai dakšai, pateicoties tam, ka Ethereum ir atkārtoti atlikis dakšas, lai veiktu lielāku izpēti un pilnveidošanu, un jaunais algoritms joprojām nav pietiekami izpētīts – apgalvo daži Ethereum pārstāvji – un tur nav vispārējas vienošanās par algoritma ieviešanu tīklā.

Tāpēc, visticamāk, darbs pie šī algoritma tiks turpināts, un, pamatojoties uz to, tiks pieņemts lēmums par ProgPoW ieviešanu Ether tīklā. Viena lieta ir droša: lielākā daļa izstrādātāju atbalsta algoritma ieviešanu, kas ietaupīs tīklu no ASIC.

Cietie ieguvumi ir Ethereum & uzņēmuma perspektīvas 2019. gadā

Paredzams arī, ka bloķēšanas apstiprināšanas laiks joprojām būs aptuveni 15 sekundes. Kad Ethereum cita cietā darba rezultātā nākotnē pāriet uz PoS algoritmu, darījumu apstrādes laiks var palielināties.

Nav arī skaidrs, vai Ethereum darījumu vidējās izmaksas mainīsies, taču darījumu maksa, kas saistīta ar viedo līgumu izsniegšanu, var samazināties, jo dažu šo EIP mērķis ir optimizēt šādus darījumus.

Konstantinopole tiek uzskatīta par galveno sākuma punktu Ethereum attīstības ceļvedī kārtējam gadam.

Pašlaik Ethereum izstrādātāji visā progresa laikā virzās tā saucamās “Beacon Chain” virzienā. Vienīgā lieta, kurai tiek izveidota bākas ķēde, ir jauna mērogošanas funkcija – “šķelšanās”, kas sadalīs tīklu neatkarīgās mezglu grupās, kuras sauc par lauskām. Tas sadalīs tīkla slodzi tā, lai pamatā esošais tīkls neuzņemtos visu darījumu slodzi. Tā vietā lauskas pārdalīs Ethereum tīkla skaitļošanas slodzi, lai tā varētu mērogoties.

Beacon Chain zināmais trūkums ir tīkla drošība, jo tas var izraisīt atsevišķus uzbrukumus katrai jauninātā tīkla daļai. Tāpēc dakšu ieviešana ir būtiska, lai uzturētu šo drošības līdzsvaru ar decentralizāciju un mērogojamību.

Neskaidra nākotne

Garš stāsts īss – ļoti gaidītā cietā dakša otrdien, 15. janvārī, tika atlikta uz nenoteiktu laiku..

Konstantinopoles aizkavēšanās iemesls bija kritiskās ievainojamības atklāšana vienā no plānotajām izmaiņām. Uzņēmums ChainSecurity, kas nodarbojas ar viedo līgumu auditu, otrdien paziņoja, ka priekšlikums uzlabot EIP # 1283, jo tā ieviešana var nodrošināt uzbrucējiem kodu nepilnību, lai nozagtu lietotāju līdzekļus.

Apspriežot ievainojamību, projekta izstrādātāji secināja, ka kļūdu labošana prasīs pārāk daudz laika un to nevar veikt cietajam darbam, kas bija plānots 17. janvārī plkst. 04:00 pēc UTC. Ievainojamība, ko sauc par atkārtotas ieceļošanas uzbrukumu, ļauj uzbrucējam atkārtoti lietot vienu un to pašu funkciju vairākas reizes, par to nepaziņojot lietotājam. Kā atzīmēja analītiskā blokķēdes uzņēmuma Amberdata tehniskais direktors Joaness Espanols, saskaņā ar šo scenāriju uzbrucējs faktiski var “izņemt naudu uz visiem laikiem”.

Apkopojot faktus

Lai arī kavēšanās ar cieto ieroču palaišanu neapšaubāmi ir izskaidrojama, tā ietekmē sabiedrību un kalnračus ir neskaidra. Jebkurā gadījumā uzņēmums nepārprotami strādā, lai attīstītu un atjauninātu tehnoloģiju augstākā līmenī, jo ienākošā Konstantinopole pievienos tādas funkcijas kā lētāka un labāka viedo līgumu apstrāde, labākas tīkla mērogošanas iespējas, grūtības ar bumbas aizkavēšanos vēl 12 mēnešus un daudzas citas funkcijas. Pārslēgšanās uz PoS algoritmu ar Casper protokolu, fragmentu ieviešana un noraidīšana atbalstīt ASIC parāda uzņēmuma izvēlēto progresa vektoru, kas reālo mērķi redz projekta ilgtermiņa izstrādē, nevis īsā laika sprīdī..

Nākamais kriptovalūtas tīkla attīstības posms – Serenity, jānotiek astoņus mēnešus pēc Konstantinopoles darbības uzsākšanas.

Autore: Marija Lobanova, PR savstarpējās apmaiņas arbitrāžas platformas vadītāja Arbidex

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me